Stabilizator napona

poruka: 22
|
čitano: 16.544
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Stabilizator napona

U mjesec dana su mi se pokvarila 2 napajnja.

 

Pošto živim na kraju sela to je najvjerojatnije zbog pada napona i raznih nečistoća.

 

Zanima dali negdje postoji za kupiti stabilizator napona ili ako nema samostalnog stabilizatora UPS a da nije preskup. Bitno mi je samo da ima stabilizator napona.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Stabilizator napona

A koja to napajanja koristiš? MS Industrial? Powertrain? EVC? Frontier? Megadeath? {#}

 

Ma ok, šalu na stranu... C-Lion su ti prilično dobri i povoljni UPS-ovi.

Ako tražiš najbolje, onda ideš na APC...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Re: Stabilizator napona
Monte Christo kaže...

U mjesec dana su mi se pokvarila 2 napajnja.

 

Pošto živim na kraju sela to je najvjerojatnije zbog pada napona i raznih nečistoća.

 

Zanima dali negdje postoji za kupiti stabilizator napona ili ako nema samostalnog stabilizatora UPS a da nije preskup. Bitno mi je samo da ima stabilizator napona.

 

 

Može se kupit stabilizator napona, i to cak od APC pa onda si miran zapravo nije nit skup kaj se tog tice s obzirom na sve.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/apc-le600i-stabilizator-napona-broj-uti-nica-4-vrsta-uti-nice-iec-320c13-dodatna-za-tita-iec320/33447

 

http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=le600i&tab=features

 

 

Evo i mali ogledni test tog uređaja, onak usput izvorno je Ruski no prjevod je ok izveden kolko vidim pa nema problema uglavnom APC kvaliteta kaj drugo.{#}

 

http://translate.google.hr/translate?hl=hr&sl=ru&u=http://article.tech-labs.ru/36_8273_2.html&ei=mC-4Te2qOoPVsgajpKTrAw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBwQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://article.tech-labs.ru/36_8273_2.html%26hl%3Dhr%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DkRm%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26prmd%3Divns

 

S obzirom da si na takvom mjestu, di je elektricna mreža vjerojatno iz doba Franje Josipa okvirno jedan kvalitetan UPS se isto moze uzet u obzir. Pa na njega spojiš i Telefon, znaci Telefonska uticnica iz zida u UPS pa tek onda izlaz na Ruther. Na ovaj nacin si zašticen i od udara groma, preko telefonskih linija pa u  Ruther i kroz mrežnu karticu i u komp vrlo čest slucaj inace u praksi baš na ovaj nacin odu kompovi u bananu za ljetnih oluja.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/clion-ups-blazer-800-vista-li-avr-usb/32136

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.6.2014 16:07 (rambox).
15 godina
offline
Stabilizator napona

Evo imam i ja možda banalno pitanje ali volio bih ako se netko razumije da mi pojasni.

 

Na ovom linku iz protisa dali ste neko ups napajanje od 240 w izlazne snage.

 

Mene zanima mogu li ja spojiti računalo sa napajanjem od 500w na taj ups ili moram kupiti jači i zašto.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Stabilizator napona
batly kaže...

Evo imam i ja možda banalno pitanje ali volio bih ako se netko razumije da mi pojasni.

 

Na ovom linku iz protisa dali ste neko ups napajanje od 240 w izlazne snage.

 

Mene zanima mogu li ja spojiti računalo sa napajanjem od 500w na taj ups ili moram kupiti jači i zašto.

Naravno da ne možeš koristiti ups koji daje duplo manje snage. Tj možeš, ali onda ne smiješ baš opterećivati kompjter.

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
offline
Stabilizator napona

Znači trebam neki od bar 550-600w ali ti su dosta skupi

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Stabilizator napona
batly kaže...

Znači trebam neki od bar 550-600w ali ti su dosta skupi

Da, trebao bi.

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
offline
Re: Stabilizator napona
batly kaže...

Znači trebam neki od bar 550-600w ali ti su dosta skupi

Ma ne treba toliko jaki, pa neće na UPS-u igrati igre, a i računalo maksimalno povuče do nekih 300W iz mreže kad je opterećeno.

Proguglaj si koliko ti procesor i grafička troše u full loadu, na toj dodaj još nekih 10-15% i dobiješ koliko ti napajanje vuče iz mreže pa si po tome kupuj UPS, a ne po deklariranoj snazi napajanja

15 godina
offline
Stabilizator napona

Pa čuj uglavnom se i igraju igre a napajanje je i sad na knap vidi pod moj pc.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stabilizator napona
batly kaže...

Pa čuj uglavnom se i igraju igre a napajanje je i sad na knap vidi pod moj pc.

Napajanje ti je više nego dovoljno. PC ti maksimalno vuče nekih 350W iz mreže, i to ako je opterećeno nekim čmarkom, u igrama sigurno manje.

13 godina
offline
Re: Stabilizator napona

Evo potrošnja tvoje kartice uparena s i7 procesorom

I evo ti usporedba potrošnje i7 i i3 procesora
 

15 godina
offline
Stabilizator napona

Ma to je sve ok ali me najviše brine što svaki dan maltene grmi i sijeva.

Jučer mi se lcd tv ugasio od pada napona poslje nekog groma koji i nije bio blizu.

A u ups treba ukopčat i monitor i zvučnike X530 pa i ruter i printer tako da je bolje jači uzet.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stabilizator napona

Slažem se s time, bolje da ima viška snage nego da je preslab. Al velika je razlika u cijeni, a nije ti baš potrebno 500W, u svakom slučaju tvoja lova pa kupi što misliš da je najbolje

11 godina
neaktivan
offline
Stabilizator napona

ima netko da preporuči par dobrih rješenja,a da su u skladu s zahtjevima,ili iz par kategorija,...slabije,srednje,jače i slično...vidim da su dosta skupi,ali najgore je što ne znan koliko meni treba snage,pa ne znan dali uopće dobro gledam,ali shvatio sam da je APC najbolji...i da ima prednaposnskih zastita po 300kn stvarno dobrih...pa me zanima kolika je razlika da nekog UPS za moje potrebe,ako je dobavljivo,radije bi uzeo UPS,ali ako je par tisuče kuna ili više,onda bi ipak bila neka prevelika razlika...

 

ali valjda ima još neki stručnjak kao RAMBOX da nam dade par mišljenja {#}

 

hvala unaprijed :)

 

također,ako imam XFX 750W black napajanje,dali to znači da treban UPS minimalno takve snage ili naravno još neko jače možda ??na proc I7 4770k,još če doći SSD 256gb i grafa ili dvije možda...i da još uštekan TV usput,koliko bi tada snage zahtijevalo,ako uzmemo u obzir da nisan neki gejmer(zasada),te da neču pržit ništa na nekim ultra stavkama nit frizirat komp ili slično...

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.6.2014 3:09 (johnyaces777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Stabilizator napona

Mene isto zanima malo više o UPS. Mislim da imam problema sa naponom u kući (žarulje trepću).

Da li to može prouzročiti oštećenje hadrwarea?

 

Preporučen mi je APC UPS, ali pošto ih ima više različitih, ne znam koji bi bio dobar za mene. Ima neki članak koji objašljava to?

Ili može netko ovdje ukratko?

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.7.2014 14:40 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Stabilizator napona

Pozdrav svima koji mogu pomoci na bilo koji nacin. kod mene se nalazi bunar za vodu daleko od kuce nekih 200 metara.. i koristim taj hidro motor. tacnije sever subotice... ima snagu 1.6 kw i treba da moze da uspije da dostigne pritisak od 7 bara da imam kuci dobar pritisak vode itd... ali kako mi je daleko bunar i kuca dug je kabal koji prenosi sturuju od kuce do bunara da pumpa moze da radi, i nema dovoljno jacine da vrsi dobar pritisak  i nema snagu da pokrece motor snagom koju on moze da radi, jeli moz pomoci tu neki stablizator i koja jacina mora da bude da se dobije  neki jaci napon... na svijetu kupo prodaje ima nekih za prodaju a ja ne znam mnogo o tome pa ako moze neki info... i jos  nesto ... dali ovi stablizatori se griju dok su ukljuceni u uticnicu  od struje ili samo kada  se uredjaj pali ili radi koji je prikljucen na njega... a ako mi moze pomoci ovako nesto molim vas da kazete ovo je link od stablizatora koje ja gledam...http://www.olx.ba/artikal/11141949/stabilizator-napona/

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stabilizator napona

Taj može izdržati oko 200VA, to je oko deset puta preslabo. Probaj da ti netko prvo ustanovi u čemu je točno problem (možda je zbilja slabi napon, možda su uske cijevi za vodu, možda mora vući s velike dubine, možda sve skupa...).

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Stabilizator napona

ma nije dubina 4 metra je dubok bunar a ovaj motor  to radi bez sale,, a nisu ni cijevi uske. poenta je u tome da on nema snagu da dostigne  toliko velik pritisak koliko je potrebno za dobar pritisak. prikljucivali smo i druge masine na tu uticnicu, kao kompresor i ne moze da ga napuni... dok kod moje kuce ga napuni bez problema... znaci da do te uticnice od kuce  izgubi neku kolicinu napona---- jel ima neki prijedlog kako poboljsati napon i ako bi mogao neki stablizator tu pomoci. ili nesto slicno... jer ne mogu nikako smanjiti duzinu kabla nego tako kako je... hvala puno

14 godina
odjavljen
offline
Re: Stabilizator napona
miksmiko kaže...

ma nije dubina 4 metra je dubok bunar a ovaj motor  to radi bez sale,, a nisu ni cijevi uske. poenta je u tome da on nema snagu da dostigne  toliko velik pritisak koliko je potrebno za dobar pritisak. prikljucivali smo i druge masine na tu uticnicu, kao kompresor i ne moze da ga napuni... dok kod moje kuce ga napuni bez problema... znaci da do te uticnice od kuce  izgubi neku kolicinu napona---- jel ima neki prijedlog kako poboljsati napon i ako bi mogao neki stablizator tu pomoci. ili nesto slicno... jer ne mogu nikako smanjiti duzinu kabla nego tako kako je... hvala puno

 

Pa stavi veći presjek kabela.

Svi smo mi Mentalist.
16 godina
neaktivan
offline
Stabilizator napona

Kolega iznad ti je dobro preporučio. Uzmi produžni kabel s većim presjekom žica (debljim). Time imaš manji otpor i grijanje kabela te veći napon na mjestu potrošnje. Također, trebao bi provjeriti s nekim tokarom da pregleda pumpu i po potrebi istokari (skine) par desetinki mm na statoru i time smanji razmak između statora i lopatica rotora. Tako dolazi do  većeg tlaka kojeg pumpa može dati.

Zora puca, biće dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stabilizator napona

Na selu su veliki problemi sa naponom struje. Kada susjed uključi šrotaljku svi iza njega na kablu imaju light show.

Vjerovali ili ne treba probati one muzejske stabilizatore koji su se koristili za cb televizore 60-tih i 70 tih godina.

Neki su probali jer su im se gasili lcd televizori svaki puta kada padne napon... riješili su sa tim stabilizatorima..

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Stabilizator napona
Naponom struje?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice