Pomoć za seminar Sistemski i mrežni administrator

poruka: 7
|
čitano: 6.446
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Pomoć za seminar Sistemski i mrežni administrator

Poštovani trebala bi mi pomoć oko semiraskog rada za tečaj sistemskog i mrežnog administratora u Algebri. Došao sam do pola seminara i zapeo već dva-tri mjeseca. Podignuo sam dva domain controllera i jednog klijenta. Instalirao sam AD role na oba DC-a, dhcp rolu na jedan DC, napravio sve potrebne group policye za mapiranje diska, redirekciju i roaming profile, omogućio sam korisnicima izlaz na internet i uspjesno implementirao wsus. Sljedeca tocka na kojoj sam zapeo je za dvije organizacijske jedinice uvesti VPN. Nikako se nemogu sjetiti svih koraka sa predavanja a sve po youtubeu mi izgleda da previse kompliciraju. Molim vas ako je netko radio taj seminar ili ako zna, da mi pomogne da to rijesim. Ili ako netko daje instrukcije za to ili zna nekoga na području Rijeke. Krivo bi mi bilo opet upisivati tecaj i cekati 10. mjesec kada sam sve parcijalne i završni ispit riješio, ostalo mi je samo pola seminarskog. Platio bi i nekome da mi rijesi tu polovicu i objasni sve. Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć za seminar Sistemski i mrežni administrator

evo ti guide za osnovnu konfiguraciju.. 

http://thesolving.com/server-room/how-to-install-a-vpn-on-windows-server-2012-r2/

 

jesi siguran da pristup trebaš omogućiti OU-ovima? ja osobno bih to riješio sa security grupom.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć za seminar Sistemski i mrežni administra

Hvala, pogledati ću. Napisano mi je da za djelatnike Uprave i IT-a moram omogućiti VPN, profesor mi je putem mail-a rekao da bi to mogao preko NPS-a ali po netu sam naišao na neke forume gdje stoji da se NPS ne može konfigurirati na OU nego samo na grupe. Sad jedino da nekako te djelatnike stavim u neku grupu ako je to moguće. I možeš mi molim te reći da li je prije same instalacije Remote Access potrebno dodati novi mrežni adapter i dodijeliti mu neku fiktivnu javnu IP adresu, taj dio prije same instalacije me muči i što je sve potrebno.

13 godina
offline
Pomoć za seminar Sistemski i mrežni administrator

sad sam tek pogledao kaj sam ti linkao, nije baš najbolji guide. u principu DAS server može imati ili javnu adresu ili može stojati iza NAT-a.

nisam konfao DAS od kada sam polagao 2012 upgrade ispit (ne znam tko to uopće koristi ), tako da se ne sjećam točno, ali budem ti poslao odličan i detaljan guide na pp za minutu 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć za seminar Sistemski i mrežni administra

Super puno ti hvala ;) Sjećam se da smo na vježbama dodali novi adapter i javnu adresu pa ću tako probati, radim u skroz drugoj struci i potpuno različit posao tako da radi posla i nekih privatnih problema nisam stigao toliko misliti o tome i početi seminarski na vrijeme. Sad vidim koliko mi fali to i kako pomalo isparava znanje pa se moram sad nadoknaditi. Još jednom hvala :)

13 godina
offline
Re: Pomoć za seminar Sistemski i mrežni administra
volimgradkojitece01 kaže...

Sad vidim koliko mi fali to i kako pomalo isparava znanje..

 

jbg nešto što ne koristiš često brzo ispari, pa i nama koji radimo u struci  bitno je znati pronaći resurse kada ih trebaš 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć za seminar Sistemski i mrežni administra

Upravo tako, zato bi se htio šta prije htio prebaciti u IT i početi od nule raditi jer ovako radim po cijele dane po terenu pa kada položim i naučim nešto to brzo ode. Ali zato su za sada tu forumi i youtube ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice