SSDLife pro podaci

poruka: 12
|
čitano: 2.967
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
SSDLife pro podaci

Pozdrav,

instalirao sam ovaj program ali mi ne prikazuje sve podatke (ssd drive info, read/write statistic...) pa ako

mi netko može reči koji je razlog. Isti slučaj je i na drugom pc-u ssd SanDisk Z400s.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: SSDLife pro podaci

Itko?

12 godina
offline
Re: SSDLife pro podaci
mrgud1 kaže...

Itko?

 Možda u biosu nemaš uključen SMART?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: SSDLife pro podaci
mrgud1 kaže...

Pozdrav,

instalirao sam ovaj program ali mi ne prikazuje sve podatke (ssd drive info, read/write statistic...) pa ako

mi netko može reči koji je razlog. Isti slučaj je i na drugom pc-u ssd SanDisk Z400s.

Hvala

 Kolega, isti problem imam s A400 od 120 GB, kupljen nedavno u LINKSa (za 80 kn vise nego ih je za par dana stavio mall.hr )

Probaj skinuti Kingstone SSD manager pa reci molim te jel tamo dobivas ikakve podatke?
Jer meni ga ne nalazi ni tamo, ni na SSDlife PRO aplikaciji... Ne znam sta da radim, sve je namjesteno kako treba.

UV400 u drugom kompu vec 2+ godine radi kako treba i nikad s tim problema...

14 godina
offline
Re: SSDLife pro podaci

Evo skinuo Kingston ssd manager. Gledao sam u Biosu ali ne mogu naći gdje bi trebalo podesiti S.m.a.r.t

14 godina
offline
Re: SSDLife pro podaci
Ja ne mogu dobiti uopće podatke iz ssd managera. Užas.
Podešen ti je već u BIOSu, ne bi očitavao ti ovo sve.
16 godina
moderator
offline
Re: SSDLife pro podaci
mrgud1 kaže...

Evo skinuo Kingston ssd manager. Gledao sam u Biosu ali ne mogu naći gdje bi trebalo podesiti S.m.a.r.t

Ignoriraj besmislice. U kojim se BIOS-ima uopće može onemogućiti pristup SMART podacima? Ako se što može onemogućiti, to je da BIOS nakon uključenja računala ne testira SMART podatke, odnosno da te već sam BIOS ne upozori ako ima problema s diskom.

 

Već i ovo što ti javlja Kingstonov program govori ti da postoji mogućnost očitavanja SMART podatake s tog SSD-a.

 

Vidiš li SMART podatke recimo u programu SSD-Z? Ili u HD-Tuneu? Ako vidiš, onda znači da to što ne vidiš u SSDLifeu, da je to problem tog konkretnog programa.

15 godina
offline
Re: SSDLife pro podaci
mbaksa kaže...
mrgud1 kaže...

Evo skinuo Kingston ssd manager. Gledao sam u Biosu ali ne mogu naći gdje bi trebalo podesiti S.m.a.r.t

Ignoriraj besmislice. U kojim se BIOS-ima uopće može onemogućiti pristup SMART podacima? Ako se što može onemogućiti, to je da BIOS nakon uključenja računala ne testira SMART podatke, odnosno da te već sam BIOS ne upozori ako ima problema s diskom.

 

Već i ovo što ti javlja Kingstonov program govori ti da postoji mogućnost očitavanja SMART podatake s tog SSD-a.

 

Vidiš li SMART podatke recimo u programu SSD-Z? Ili u HD-Tuneu? Ako vidiš, onda znači da to što ne vidiš u SSDLifeu, da je to problem tog konkretnog programa.

- i umjesto da korisnici logikom zaključe isto.. obično dođu po zaključka-ideje kako nešto trebaju čačkati ili pitanje čemu u startu uopće navedeni soft (smeće/pogrešna verzija, nešto treće)..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: SSDLife pro podaci
mbaksa kaže...
mrgud1 kaže...

Evo skinuo Kingston ssd manager. Gledao sam u Biosu ali ne mogu naći gdje bi trebalo podesiti S.m.a.r.t

Ignoriraj besmislice. U kojim se BIOS-ima uopće može onemogućiti pristup SMART podacima? 

 Na zadnja dva stara PCa koja sam testirao je po defaultu bila ugašena SMART funkcija.

 
 

Po opisu mi se činilo da je ugašena za cijeli sustav, a ne samo kod pokretanja sustava. Isprike.

 

A i vidim da ima novije računalo. My bad.

 

Nego mrgud1 , jesi rješio problem? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
moderator
offline
Re: SSDLife pro podaci
ihush kaže...
- i umjesto da korisnici logikom zaključe isto.. obično dođu po zaključka-ideje kako nešto trebaju čačkati ili pitanje čemu u startu uopće navedeni soft (smeće/pogrešna verzija, nešto treće).. 

E, a sad najsmiješnija stvar... Mislim da je uzrok - starost programa. Zadnja (Pro) verzija programa datira još iz 2014. godine. Pa sad - moguće da su noviji modeli SSD-ova promijenili ili izostavili neke atribute pa zbog toga ne može obaviti kalkulacije, barem s formulom s kojom računa.

14 godina
offline
Re: SSDLife pro podaci
Ja nisam riješio svoj...
Nakon par razmijenjenih mailova s Kingston podrškom dobio sam ovaj odgovor:

Therefore, it appears as though your product SA400S37/120G has developed a fault and we recommend that you replace it through your point of purchase.

Should this no longer be possible, we can arrange a replacement directly with you.

If you would like to arrange a replacement through Kingston, please reply to this mail providing the following details:

- A valid and up to date mailing/shipping address
- A proof of purchase
- Some sharp and clear pictures of both sides of the product, so that we can make out all markings

Nije mi baš jasno hoću dobiti samo novi SSD, dali moram svoj slati negdje prije toga do njih?
Zapravo, s diskom je sve u redu po meni osim šta ne mogu nigdje vidjeti health i niti jedan ga sw ne čita!?
Star je niti mjesec dana, clean install W7 na njega i od onda samo ga je jednom uspio sw očitati i health je već bio na 99% (mislim da je to bilo na 6h rada!!!) .. znači nešto ne štima.
Ali ne znam jel to stvarno tako jer ga više ne mogu s ničim očitati, osim speccy gdje piše: health good.
Ako Kingston neće poslati samo novi SSD možda je bolje da ga nosim u links? Premda mislim da je sw prirode problem.
10 godina
offline
Re: SSDLife pro podaci
x360gamer kaže...
Ja nisam riješio svoj...
Nakon par razmijenjenih mailova s Kingston podrškom dobio sam ovaj odgovor:

Therefore, it appears as though your product SA400S37/120G has developed a fault and we recommend that you replace it through your point of purchase.

Should this no longer be possible, we can arrange a replacement directly with you.

If you would like to arrange a replacement through Kingston, please reply to this mail providing the following details:

- A valid and up to date mailing/shipping address
- A proof of purchase
- Some sharp and clear pictures of both sides of the product, so that we can make out all markings

Nije mi baš jasno hoću dobiti samo novi SSD, dali moram svoj slati negdje prije toga do njih?
Zapravo, s diskom je sve u redu po meni osim šta ne mogu nigdje vidjeti health i niti jedan ga sw ne čita!?
Star je niti mjesec dana, clean install W7 na njega i od onda samo ga je jednom uspio sw očitati i health je već bio na 99% (mislim da je to bilo na 6h rada!!!) .. znači nešto ne štima.
Ali ne znam jel to stvarno tako jer ga više ne mogu s ničim očitati, osim speccy gdje piše: health good.
Ako Kingston neće poslati samo novi SSD možda je bolje da ga nosim u links? Premda mislim da je sw prirode problem.

 Meni je sandisk x400 nakon 1 dana isto bio na 99% (u sandisk programu, ali u disk sentinelu je uvijek 100%). Sad mi trenutacno u sandisk programu pise da mi je ssd na 82%, a opet na disk seninelu 100%.. vise vjerujem da je 100% zbog toga jer je uvijek oko 20-40gb slobodno na njemu tak da ono, ne znam sta da mislim sad

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice