BOL RSS - full feed

poruka: 6
|
čitano: 2.065
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
BOL RSS - full feed
pitanje

 

Jedan sam od korisnika koji ima potrebu da se cijeli sadržaj vijesti (Vijesti i GM vijesti) pošalje kroz RSS feed, a ne samo dio.

 

Već jedno vrijeme koristim Google Reader i dobar mi je, ali mi smeta pokretanje vijesti u drugom tabu ili prozoru. Odgovor ekipe sa Reader bloga je:

 

"Google Reader gathers up the information that the content owners and publishers provide. Some sites send out updates with entire stories; others give just a headline or brief summary of the story. If you want to see a story in its entirety, simply click the gray arrow icon and you'll go directly to the source website. You can also contact the publishers directly and ask that they include the full content in their feed."

 

Ima li nade da cijeli sadržaj vijesti stavite kroz feed? Mislim da to ne bi trebalo biti tako strašno. Osim ako je netko hardcodirao prikazivanje vijesti na BOL home page kroz RSS feed Smijeh u tom slučaju bi vam home bila pretrpana stranica, ali mislim da nije tako, pa ostavite home vijest skraćenu, a na feed stavite full vijesti.

 

Hvala unaprijed!

 

 

Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
BOL RSS - full feed

Mi baš volimo da ljudi dođu na naše stranice pročitati vijest, pa će ostati kako jest. :-)

Domagoj
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOL RSS - full feed
autorov komentar
Domagoj kaže...

Mi baš volimo da ljudi dođu na naše stranice pročitati vijest, pa će ostati kako jest. :-)

 
Ma znam da niste razmišljali o tome niti vam se razmišlja, pa tek tako tresnete neki odgovor, eto da budete pristojni i zanimljivi.

Radi se o komociji vaših korisnika, ali ako nas je malo, onda nije bitno. Ne mislim biti naporan u svezi s time, samo pitam.

Dakle, na poslu imam neki webwasher koji ne propušta stranice s ključnom riječi "games" i sličnim riječima, tako ne mogu otvoriti BOL GM vijesti na svojoj radnoj stanici, samo na web pultu u drugoj prostoriji. Pa sam pomislio da bi preko Google Readera cijelovit sadržaj vijesti možda prošao, nisam upućen.


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOL RSS - full feed
Domagoj kaže...

Mi baš volimo da ljudi dođu na naše stranice pročitati vijest, pa će ostati kako jest. :-)

  Da da,volim i ja kada me castite cookiesima od oglasivaca :)
Faerdhur kaže...
Domagoj kaže...

Mi baš volimo da ljudi dođu na naše stranice pročitati vijest, pa će ostati kako jest. :-)

 
Ma znam da niste razmišljali o tome niti vam se razmišlja, pa tek tako tresnete neki odgovor, eto da budete pristojni i zanimljivi.

Radi se o komociji vaših korisnika, ali ako nas je malo, onda nije bitno. Ne mislim biti naporan u svezi s time, samo pitam.

Pa nije bas komocija narusena na feedu,koristim Operu..feed prozor je podeljen na dva dela u gornjem je naslov a u donjem je kratak opis vijesti...deli te jedan klik na link da ti iskoci novi tab da bi pogledao sta ima.
Inace sve feedove koristim tako da se i "pretplatim" na njih posebno pa dolaze zajedno (prema redu objavljivanja) 

Dakle, na poslu imam neki webwasher koji ne propušta stranice s ključnom riječi "games" i sličnim riječima, tako ne mogu otvoriti BOL GM vijesti na svojoj radnoj stanici, samo na web pultu u drugoj prostoriji. Pa sam pomislio da bi preko Google Readera cijelovit sadržaj vijesti možda prošao, nisam upućen.


 
0100110001100001011110100110000101110010011101010111001101001100011011110110111001100 111
16 godina
neaktivan
offline
RE: BOL RSS - full feed
autorov komentar
Lazarus Long kaže...
 

Pa nije bas komocija narusena na feedu,koristim Operu..feed prozor je podeljen na dva dela u gornjem je naslov a u donjem je kratak opis vijesti...deli te jedan klik na link da ti iskoci novi tab da bi pogledao sta ima.
Inace sve feedove koristim tako da se i "pretplatim" na njih posebno pa dolaze zajedno (prema redu objavljivanja) 

 
Da, zgodno je to, ali taj webwasher je nezgodan. Pain-in-the-ass...

Thnx, anyway.


Intel 80286 12MHz, 640k RAM, 20 MB HDD, MS-DOS 3.31
15 godina
neaktivan
offline
BOL RSS - full feed

stvar je u tome da tako nabijaju posjete i clickove :P

nije te teško implementirati

 

svrha rss-a i je da se može pročitat vijest u nekakvom readeru umjesto da 20-30 vijesti koje se dnevno pojave moram prvo kliknit da bi ih pročitao i vidjeo jesu mi zanimljive. ali tako onda umjesto da dobiju kakvog-takvog redovnog posjetitelja - dobiju u zamjenu nikakvog ili vrlo rijetkog =)

 

vrlo pametan potez. možda bi bilo praktičnije da dođemo u uredništvo poslušat najnovije vijesti? ta tko je vidio na internetu išta pratit.. pogotovo na rss-u :P

...I put on my robe and a wizard hat...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice