Naslovnica (!)

poruka: 88
|
čitano: 10.725
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Naslovnica (!)

Ček, ako je reklama poticaj na plaćanje, zašto da ja plaćam da ju ne gledam. Tako mogu otići i kupiti proizvod koji se reklamira. I šta, onda bih opet morao platiti da ne gledam reklamu, iako sam kupio proizvod????

Po meni, logika ti ne stoji.

 

Slažem se, nitko ne želi i neće raditi besplatno, ali ne možeš nametnuti korisnicima da  moraju platiti nešto bilo da hoće kupiti proizvod ili ne. WTF?!?!?!?!?!

'Ko sa 15 ne zna for petlju...zdraavooo, zdraaavoooo!!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2009 11:18 (coder_).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naslovnica (!)

Ne kužiš sistem? Dakle: imaš sistem s oglasima i BUG novac dobije od oglašivača i sistem pretplatnika gdje novac dobija od tebe.:)

A imaš i adblocker:P

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naslovnica (!)
dado_mt kaže...

No predlažem da svi oni koji ne žele gledat reklame da pišu peticiju da Bug napravi poseban korisnički račun pa da svi oni kojima smetaju reklame uplate lovu.

Na ovo sam ja mislio. Na ovaj sistem. Jer je nezamislivo da plaćaš i u slučaju da želiš i da ne želiš kupiti neki proizvod.

 

I da, nemaju svi mogućnost instalacije adblockera jer ne koriste svi firefox. (Ne mislim na sebe jer ga koristim)

'Ko sa 15 ne zna for petlju...zdraavooo, zdraaavoooo!!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2009 12:42 (coder_).
14 godina
protjeran
offline
Naslovnica (!)

Mislim, takvo što od Bug-a nisam očekivao. Blago onima s Ad Blockom. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Naslovnica (!)

I BUG treba lovu od reklama.

Ako vas je to razocaralo izvrsite seppuku.Cool

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
3 4 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Naslovnica (!)

Oni koji imaju Internet Explorer i IE7Pro i ne žele tu reklamu mogu blokirati  tako da se doda pod  IE7Pro AD Blocker > URL Black Filter "http://www.bug.hr/ads/src.aspx?f=6bff31f18ac146da8f1bd7434d4c5b76.swf" da se riješi te rekame (ne znam da li radi) ili "http://www.bug.hr/ads/" (blokira neke reklame i radi) i to je to.

Spybot S&D 2.0 Alpha
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2009 13:18 (Tom.K).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naslovnica (!)
naxeem kaže...

Ma neka stave bannere 1280x800, ali ne ovo... Ubije mi iPhone kad krenem gledat BUG, jer nemam na što kliknut, a overlay div je tu.

 

EDIT: Povlačim sve rečeno i prestajem srat o ovome, s obzirom da se pojavi samo jednom po korisniku i nije problem ugasiti i upaliti browser ili staviti adblocker.

Dižem paniku oko ničega.

Stisli te nadredeni, aaaa? :D :D :D :D hahaha

Ili reklama ili plati, ja imam adblock i problema nema!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Naslovnica (!)

Gle, ne radi se ovdje o nikakvom "kapitalizmu" ali smatram da je pošteno da se za svaki trud u stvaranju nečega netko nagradi. Ovdje se radi o BugOnline. Internet se polako ali sigurno prelazi iz freeware moda u pay-for-quality Mod. Kartične kuće odavno pripremaju sustave mikroplaćanja (micropaymnet) da bi krenuli u sustav plaćanja tipa dnevnih novina, portala bez reklama na tjednoj osnovi, dobivanja kvalitetnih informacija tipa oglasa etc...

 

Pad prodaje tiskovina u svijetu je potaknuo da se do prije besplatni "dodatni benefiti", počnu naplaćivati. Pa tako se sada čitanje online izdanja dnevnih i tjednih tiskovina napaćuje (pa i kod nas). Gamespot je odavno uveo za svoje pretplatnike no Advert zone i to je jedino ispravno.

 

 

=WZ= Dado_mt http://www.bfwarzone.net "Are you trying to TK me or you're just noob", TS2:eurots1.clanservers.com:8820
15 godina
neaktivan
offline
Naslovnica (!)

Ja sam kliknuo na tu reklamu, i mislim da ne zaslužuje biti na Bug-ovoj stranici.

Stranica od TechnoMAXa je stvarno jadna, kao i proizvodi koje prodaju. Primjer: "VGA MSI NV 8800GT,512MB,256bit,DUAL-LINK DVI,HDCP,ZALMAN FAN" dođe 1.499,00 kn, pa kaj su oni normalni?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naslovnica (!)
dado_mt kaže...

Gle, ne radi se ovdje o nikakvom "kapitalizmu" ali smatram da je pošteno da se za svaki trud u stvaranju nečega netko nagradi. Ovdje se radi o BugOnline. Internet se polako ali sigurno prelazi iz freeware moda u pay-for-quality Mod. Kartične kuće odavno pripremaju sustave mikroplaćanja (micropaymnet) da bi krenuli u sustav plaćanja tipa dnevnih novina, portala bez reklama na tjednoj osnovi, dobivanja kvalitetnih informacija tipa oglasa etc...

 

Pad prodaje tiskovina u svijetu je potaknuo da se do prije besplatni "dodatni benefiti", počnu naplaćivati. Pa tako se sada čitanje online izdanja dnevnih i tjednih tiskovina napaćuje (pa i kod nas). Gamespot je odavno uveo za svoje pretplatnike no Advert zone i to je jedino ispravno.

 

 

Naravno, sve to stoji, ali smatram da ova ideja o plaćanju "izbjegavanja reklame" nikako nije logična, a još manje pravedna.

To tome onda svaki web startup mora biti uspješam i mora donositi novce jer je netko u njega uložio trud. Makar ideja i izrada bili toliko loši, ali on jednostavno mora donositi novce jer je netko uložio trud. Tko kaže da mora??? Ako korisnici koriste, donosi novce, ako ne koriste...više sreće drugi puta. Pa i ja sam početkom godine uložio trud, vrijeme i novac u jedan startup pa nisam dobio nikakve značajne novce (čitaj: skoro ništa) od njega.

 

A ova ideja o naplaćenim računima za izbjegavanje reklama na neki način garantira BUG-u da će bilo kako bilo dobivati novce.

 

Kome sam ja trebao doći i reći da mi da novce zato što sam ja uložio vrijeme, trud i novac u startup koji nažalost nije uspio? Kome? Samom sebi! Mogao sam jedino sebi reći: Idući puta bolje razmisli, napravi kvalitetnije pa će nešto i biti. Ja o tome govorim.

'Ko sa 15 ne zna for petlju...zdraavooo, zdraaavoooo!!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Naslovnica (!)

Ma sve je to ok , jer svi koji razvijaju neku aplikaciju ili komad "softa"  žele nekako i zaraditi ,pa tako i ja to želim kad bi nešto napravio i sasvim je logično da bug ide u tom smjeru ,jer , iznenadio bih se da nije otišao u tom smjeru ! Stoga , samo naprijed kad možete jer sam čak i ljubomoran na takve zarade Bogataš......hmmmmm.

Private
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naslovnica (!)
coder_ kaže...
dado_mt kaže...

Gle, ne radi se ovdje o nikakvom "kapitalizmu" ali smatram da je pošteno da se za svaki trud u stvaranju nečega netko nagradi. Ovdje se radi o BugOnline. Internet se polako ali sigurno prelazi iz freeware moda u pay-for-quality Mod. Kartične kuće odavno pripremaju sustave mikroplaćanja (micropaymnet) da bi krenuli u sustav plaćanja tipa dnevnih novina, portala bez reklama na tjednoj osnovi, dobivanja kvalitetnih informacija tipa oglasa etc...

 

Pad prodaje tiskovina u svijetu je potaknuo da se do prije besplatni "dodatni benefiti", počnu naplaćivati. Pa tako se sada čitanje online izdanja dnevnih i tjednih tiskovina napaćuje (pa i kod nas). Gamespot je odavno uveo za svoje pretplatnike no Advert zone i to je jedino ispravno.

 

 

Naravno, sve to stoji, ali smatram da ova ideja o plaćanju "izbjegavanja reklame" nikako nije logična, a još manje pravedna.

To tome onda svaki web startup mora biti uspješam i mora donositi novce jer je netko u njega uložio trud. Makar ideja i izrada bili toliko loši, ali on jednostavno mora donositi novce jer je netko uložio trud. Tko kaže da mora??? Ako korisnici koriste, donosi novce, ako ne koriste...više sreće drugi puta. Pa i ja sam početkom godine uložio trud, vrijeme i novac u jedan startup pa nisam dobio nikakve značajne novce (čitaj: skoro ništa) od njega.

 

A ova ideja o naplaćenim računima za izbjegavanje reklama na neki način garantira BUG-u da će bilo kako bilo dobivati novce.

 

Kome sam ja trebao doći i reći da mi da novce zato što sam ja uložio vrijeme, trud i novac u startup koji nažalost nije uspio? Kome? Samom sebi! Mogao sam jedino sebi reći: Idući puta bolje razmisli, napravi kvalitetnije pa će nešto i biti. Ja o tome govorim.

Nije mi jasno baš o čemu ti govoriš?

Ako netko smatra BUG Online dovoljno kvalitetnim da je spreman platiti account i izbjeći reklame, kakve to s tobom ima veze? O čemu ti?

Nitko tebe ne prisiljava na to i vrlo je jednostavno: BUG Online donosi novce: ili reklamama ili pretplatnicima na verziju bez reklama. I što te muči?

To nema apsolutno nikakve veze s propasti tvog startupa.

 

Pravedna? Prema kome? Čemu? O čemu ti govoriš?

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2009 18:20 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naslovnica (!)
naxeem kaže...

Nije mi jasno baš o čemu ti govoriš?

Ako netko smatra BUG Online dovoljno kvalitetnim da je spreman platiti account i izbjeći reklame, kakve to s tobom ima veze? O čemu ti?

Nitko tebe ne prisiljava na to i vrlo je jednostavno: BUG Online donosi novce: ili reklamama ili pretplatnicima na verziju bez reklama. I što te muči?

To nema apsolutno nikakve veze s propasti tvog startupa.

 

Pravedna? Prema kome? Čemu? O čemu ti govoriš?

Upravo to! Nema nikakve veze sa mojim startupom. To i govorim.

 

Ne mora svaki trud biti nagrađen. Sve prema zaslugama.

Sa druge strane, dado_mt je govorio u plaćanju računa za neprikazivanje reklama. WTF?!?!?!?!

 

Znači, Bug timmje napravio reklamu i sada će ubirati novce nevezano da li se ta reklama prikazuje ili ne. Dakle, ako se prikazuje, ide lova od reklame. Ako se ne prikazuje, ide lova od računa za neprikazivanje.

Ako to bude "politika", ja samo kažem "Hvala i zbogom!"

 

No, iskreno, nemam više volje za ovu temu.

Kako si ti malo naglo pokrenuo temu, tako sam i  ja malo naglo ušao u raspravu. Sve 5, idemo dalje...

'Ko sa 15 ne zna for petlju...zdraavooo, zdraaavoooo!!!!
15 godina
offline
RE: Naslovnica (!)
naxeem kaže...

Ma neka stave bannere 1280x800, ali ne ovo... Ubije mi iPhone kad krenem gledat BUG, jer nemam na što kliknut, a overlay div je tu.

 

EDIT: Povlačim sve rečeno i prestajem srat o ovome, s obzirom da se pojavi samo jednom po korisniku i nije problem ugasiti i upaliti browser ili staviti adblocker.

Dižem paniku oko ničega.

Izgleda da ta informacija nije tačna jer ja već dva dana zaredom gledam reklamu (isti kompjuter)

 

Odoh sada instalirati adblock...

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
15 godina
offline
RE: Naslovnica (!)
boxer kaže...
Izgleda da ta informacija nije tačna jer ja već dva dana zaredom gledam reklamu (isti kompjuter)

 

Odoh sada instalirati adblock...

ja ju gledam svaki put kad dođem na bol. ali zato što očistim cookiese svaki put kad zatvorim firefox. jel i ti možda čistiš?

Atomska bubamara. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
16 godina
offline
Naslovnica (!)

Naravno, ekonomska računica može biti realan razlog ovakvih stvari, ali može li biti opravdanje?

Down goes the window, out goes the heat!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Naslovnica (!)
jurluk kaže...
boxer kaže...
Izgleda da ta informacija nije tačna jer ja već dva dana zaredom gledam reklamu (isti kompjuter)

 

Odoh sada instalirati adblock...

ja ju gledam svaki put kad dođem na bol. ali zato što očistim cookiese svaki put kad zatvorim firefox. jel i ti možda čistiš?

Ne čistim. Sinoć sam kasno došao sa posla pa sam malo bacio pogled da vidim šta ima i ta je reklama bila, danas opet dolazim i opet reklama.

 

Njihova stranica-nek rade šta hoće, ali meni je takva reklama toliko nametljiva i iritantna i kvari mi dojam o Bugu.

 

 

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naslovnica (!)
coder_ kaže...
naxeem kaže...

Nije mi jasno baš o čemu ti govoriš?

Ako netko smatra BUG Online dovoljno kvalitetnim da je spreman platiti account i izbjeći reklame, kakve to s tobom ima veze? O čemu ti?

Nitko tebe ne prisiljava na to i vrlo je jednostavno: BUG Online donosi novce: ili reklamama ili pretplatnicima na verziju bez reklama. I što te muči?

To nema apsolutno nikakve veze s propasti tvog startupa.

 

Pravedna? Prema kome? Čemu? O čemu ti govoriš?

Upravo to! Nema nikakve veze sa mojim startupom. To i govorim.

 

Ne mora svaki trud biti nagrađen. Sve prema zaslugama.

Sa druge strane, dado_mt je govorio u plaćanju računa za neprikazivanje reklama. WTF?!?!?!?!

 

Znači, Bug timmje napravio reklamu i sada će ubirati novce nevezano da li se ta reklama prikazuje ili ne. Dakle, ako se prikazuje, ide lova od reklame. Ako se ne prikazuje, ide lova od računa za neprikazivanje.

Ako to bude "politika", ja samo kažem "Hvala i zbogom!"

 

No, iskreno, nemam više volje za ovu temu.

Kako si ti malo naglo pokrenuo temu, tako sam i  ja malo naglo ušao u raspravu. Sve 5, idemo dalje...

Ne, ne... radi se o tri stvari:

- BUG treba novac za rad (kao i svi mi)

- reklame su način za dobivanje novca

- overlay reklame su loše (dokazano)

- zamjena za reklame su pretplata čitatelja

 

Dakle, radi se o izboru načina zarade. Ako je časopis dobar i čitan, bit će i zainteresiranih oglašivača i čitatelja. Ako nije, svejedno.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naslovnica (!)
coder_ kaže...

 

Ne mora svaki trud biti nagrađen. Sve prema zaslugama.

Sa druge strane, dado_mt je govorio u plaćanju računa za neprikazivanje reklama. WTF?!?!?!?!

Evo da privedemo temu kraju :-)  Nitko neće raditi bez nagrade (pa ni mazahoisti jer im je to nagrada Izlanuo se ). Znači da ako Bug online mora pokrivati svoje troškove (a po nekoj logici održivog rasta bi trebao) onda postoje tri opcije: 1.) oglašivači 2.) ostali projekti unutar Bug moraju biti profitabilniji da bi vukli besplatni online (čitaj povećanje cijene tiskovine, ili ne daj bože smanjenje plaća Poljubac) i 3.) da pubilka kojima je namjenjena "donira" iznose koji bi pokrili makar varijabilne troškove    Online izdanja (uz pretpostavku da fiksne troskove i dalje vuku veći projekti unutar tvrtke.

 

eto toliko za kraj teme.Cool

=WZ= Dado_mt http://www.bfwarzone.net "Are you trying to TK me or you're just noob", TS2:eurots1.clanservers.com:8820
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2009 19:28 (dado_mt).
15 godina
offline
Naslovnica (!)

Ma daj ne kenjkajte, dosta clanaka koja izadje tu izadje i u casopisu. I prije su postojale reklame (header etc.) i nikome nisu smetale. Overlay reklame su preagresivno oglasavanje i vise imaju negativnog efekta nego sto ce im donijeti novaca. Nikom zivom ne smetaju reklame u sidebaru, headeru bla bla, ali ovakve da... Pogotovo na 24sata npr ona (lose napravljena) reklama od hypo banke gdje uopce ne vidis da je reklama povise cijelog sadrzaja i klikas ko idiot po linkovima i ne mozes kliknut dok nakon jedno 10 sek ne izleti ta glupa reklama i onda skuzis zasto nisi mogao klikat.

 

Ovakav nacin oglasavanja je gori nego kad ti svakih 10 min u filmu doleti reklama za uloske ili ariel. fuj bljak!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Naslovnica (!)
Ne slazem se s tim da je ovakva reklama losa. Puno mi je gore kad ti reklama stalno bljesti sa strane u svim mogucim bojama. Ovakvu reklamu odgledas par sekundi (isto ne treba biti puno) i onda je vise nevidis.
EVERYBODY LIES
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naslovnica (!)
tnakir kaže...

 

 

Ovakav nacin oglasavanja je gori nego kad ti svakih 10 min u filmu doleti reklama za uloske ili ariel. fuj bljak!

Vidiš da 50 godina indoktrinacije od stane TV medija je učinilo svoje. Prihvaćamo reklame za uloške i Ariel unutar akcijskog filma po 15 min, a iritira nas 5 sec overlay reklame. Ima to svoje i druge razloge. TV medij je pasivni medij gdje ti gledaš što ti daju, a Internet je suprotno tome, odnosno aktivni mediji gdje je najbitnija interaktivnost i sloboda pristupa.

 

eh... otišli smo predaleko od jedne naizgled bezazlene reklame ali jedno je sigurno Internet generacija je više zahtjevna u odnosu na TV generaciju i to mediji moraju uzeti u obzir Smijeh

=WZ= Dado_mt http://www.bfwarzone.net "Are you trying to TK me or you're just noob", TS2:eurots1.clanservers.com:8820
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2009 13:00 (dado_mt).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Naslovnica (!)

Jedna domaća firma za dizajn korisničkog sučelja/iskustva baš provodi studiju o overlay reklamama. Ja sam se raspitao među 14 ljudi, od čega 4 IT profesionalaca i 2 iz medija. Ostali su obični ljudi koji samo surfaju. Nije neki uzorak, ali nemam bolje resurse (osim prvog posta ove teme).

 

Rezultati su očekivani: večinu iritira što često slučajno kliknu n proziran dio reklame, jednako kao što većinu iritira što zbog reklame, njima nepoznato vrijeme, ne mogu doći do onoga ispod. Većina je ovdje 14/14 i 11/14. - 8/14 zbog takve reklame pojača negativan stav prema sajtu na kojem su 'naletjeli' na reklamu, a 9/14 automatski je iziritirano direktno onime koga reklama reklamira i time reklama postiže suprotan učinak od željenog.

Sada, jasno je da samo viđenje i prisilno klikanje reklame i odlazak na lokaciju 'usijeku' onoga tko se reklamira u pamćenje, ali mi se čini da je šteta koju dobije sajt na kojem je reklama i sajt koji se reklamira, podosta veća.

Cijela negativna reakcija zapravo je reakcija vrlo slična reakciji ljudi kada im se smrzne računalo i na taj način odsiječe od pristupa informacijama kojima su upravo u tom trenutku željeli pristupiti.

 

Dakle, po mom istraživanju, posve očekivano, overlay reklame koje su ovako podmukle, ometaju korisnika u korištenju weba i time ga iritiraju, a mislim da to nanosi veću štetu, nego korist.

 

Daleko su ljepše, praktičnije i ugodnije one koje se smjeste u kut i simuliraju listanje papira. Jesu overlay, ali su jasne i simpatične jer najčešće direktno nikoga ne opstruiraju u ničemu.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
14 godina
neaktivan
offline
Naslovnica (!)

Kad kupim BUGA pol novina su reklame, sad jos i ovo na web stranici, al valjd su je maknuli posto je ne vidim!

moj je zivot,..... shljakanjeeee u gradjevini, skoro pa savrsen....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Naslovnica (!)
S obzirom na dinamiku medija, stanje papira, brzinu weba, što mislite o ideji da BUG ponudi online verziju svojih časopisa s nekom pretplatom i bez reklama? Tipke slažem se/ne slažem se mogu biti opcije glasovanja:)
Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Naslovnica (!)

PDF ili flash nikad nije isto ko i papir... ja ostajem na papiru, tamo mi reklame ne smetaju...

I'm going woo woo
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Naslovnica (!)

Ali to automatski znaci da ce se na netu odmah pojaviti i piratske verzije Bug casopisa! xD

ali svejedno dobra ideja

ili je 1 ili je 0 trece nemoze!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Naslovnica (!)
naxeem kaže...
S obzirom na dinamiku medija, stanje papira, brzinu weba, što mislite o ideji da BUG ponudi online verziju svojih časopisa s nekom pretplatom i bez reklama? Tipke slažem se/ne slažem se mogu biti opcije glasovanja:)

Napravi novu temu, mislim da će biti puno zainteresiranih Smijeh

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice