Pomoc oko servera

poruka: 9
|
čitano: 6.769
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko servera

Ovako imam Dedicated Server kod Hetznera, i imam jedan problem a to je da mi svako jutro tacno u 7:00 server postane nedostupan tj ja imam pristup serveru ali stranice su mi nedostupne. 

 

Jel tko ima ideju kako pronaci uzrok i rjesiti problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoc oko servera

i kolko ti to traje?

pristupas serveru preko ssh ili nekog web sucelja?

Jesi pogledal logove? Koji OS? Jesi otvorio ticket s Hetznerom? Kaj su ti rekli?

Linux, Arch Linux.
15 godina
odjavljen
offline
Pomoc oko servera

Postane nedostupan? Na koliko - do određene akcije ili neko vrijeme?

 

Server ti je dostupan? Što točno - ftp, administracijski panel, ssh?

 

Stranice nedostupne? Kako točno - timeout, dns error, internal server error, maintenance mode?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko servera
Ante kaže...

i kolko ti to traje?

pristupas serveru preko ssh ili nekog web sucelja?

Jesi pogledal logove? Koji OS? Jesi otvorio ticket s Hetznerom? Kaj su ti rekli?

 

MrBlc kaže...

Postane nedostupan? Na koliko - do određene akcije ili neko vrijeme?

 

Server ti je dostupan? Što točno - ftp, administracijski panel, ssh?

 

Stranice nedostupne? Kako točno - timeout, dns error, internal server error, maintenance mode?

 Dok ne napravim reboot, pristup imam i preko ssh i preko web sucelja jer imam Plesk instaliran, OS je debian, hetzner ne daje podrsku za softver kod dedicated server-a.

 

greska mi je sljedeca 502 Bad Gateway .

 

Sumnjam na Fail2ban, servis sam iskljucio pa cu vidjeti sutra u jutro

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 23:01 (RealMadrid4Ever).
15 godina
odjavljen
offline
Pomoc oko servera

S obzirom na to da je uvijek točno u 7, ja bih krenuo od cron job-a. Očito se u 7 pokrene nešto što trigga grešku. Možda neki task koji zakuca logove, napuni tmp folder ili pojede ram. Ili neka batch obrada ili neki backup mi djeluju kao najvjerojatniji krivci. Trebalo bi prije restarta viditi kakvo je stanje s procesima (zauzeće procesora, rama), te koliko mjesta na disku ima.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoc oko servera

Nisam koristio plesk, ali u demu vidim da ima mogucnost skidanja logova pa ih tamo skini na racunalo i potrazi kaj se dogadja oko 07:00:00

Alternativno preko ssh otvori log i trazi unutar toga zapise oko 7h.

 

Ako te ista tjesi izgleda da je taj problem rasiren i vezan za plesk, cak je nesto specificno za hetzner+plesk kombinaciju

https://talk.plesk.com/threads/plesk-12-5-30-bad-gateway-502-nginx-on-all-web-sites.337799/

 

privremeno mozes napraviti cronjob koji restarta apache/nginx ili sto god treba da ne moras sam dok ne nadjes rjesenje.

 

Dalje moras googlat i kopat po serveru https://www.google.hr/search?q=plesk+502+Bad+Gateway&gws_rd=cr&ei=kd7qV82NMcP0Uu-KjuAC

 

 

Linux, Arch Linux.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko servera
MrBlc kaže...

S obzirom na to da je uvijek točno u 7, ja bih krenuo od cron job-a. Očito se u 7 pokrene nešto što trigga grešku. Možda neki task koji zakuca logove, napuni tmp folder ili pojede ram. Ili neka batch obrada ili neki backup mi djeluju kao najvjerojatniji krivci. Trebalo bi prije restarta viditi kakvo je stanje s procesima (zauzeće procesora, rama), te koliko mjesta na disku ima.

 da ali ja nemam ni jedan cron job, to sam i ja prvo provjerio, sutra cu u jutro opet da provjerim stanje pa cu vidjeti sta dalje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc oko servera
Ante kaže...

Nisam koristio plesk, ali u demu vidim da ima mogucnost skidanja logova pa ih tamo skini na racunalo i potrazi kaj se dogadja oko 07:00:00

Alternativno preko ssh otvori log i trazi unutar toga zapise oko 7h.

 

Ako te ista tjesi izgleda da je taj problem rasiren i vezan za plesk, cak je nesto specificno za hetzner+plesk kombinaciju

https://talk.plesk.com/threads/plesk-12-5-30-bad-gateway-502-nginx-on-all-web-sites.337799/

 

privremeno mozes napraviti cronjob koji restarta apache/nginx ili sto god treba da ne moras sam dok ne nadjes rjesenje.

 

Dalje moras googlat i kopat po serveru https://www.google.hr/search?q=plesk+502+Bad+Gateway&gws_rd=cr&ei=kd7qV82NMcP0Uu-KjuAC

 

 

 hvala druze na pomoci pokusat cu

13 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko servera

Ako kome zatreba rjesenje problema:

 

1. Re-enable Nginx:

 

# /usr/local/psa/admin/bin/nginxmng --disable

# /usr/local/psa/admin/bin/nginxmng --enable

# /usr/local/psa/admin/bin/nginxmng --status Enabled

 

2. Reconfigure the domains configuration:

 

# /usr/local/psa/admin/sbin/httpdmng --reconfigure-all

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice