Prenošenje veze za spajanje na internet na ubuntu

poruka: 4
|
čitano: 2.878
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Prenošenje veze za spajanje na internet na ubuntu

Ovako ja se na internet spajam putem b net xcarnet usluge i zanimalo bi me pošto imam dual boot xp i ubuntu dali bi mogao nekako prenijeti vezu za spajanje sa xp-a na ubuntu kako bih mogao i s ubuntu-a ići na internet. Je li to ikako moguće, a ako nije kako da kreiram novu vezu identičnu onoj na xp-u da bih se spojio na internet ?

 

Molim pomoć!!!

Unaprijed hvala

Jesam noob....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Prenošenje veze za spajanje na internet na ubu

verzija 9.04? -ako nemaš skini pakete : network-manager-pptp i pptp-linux (ima na instalacijskom live-cd-u, paziti na verziju)

u network connections tablica DSL... to bi trebalo biti jasno, pod advanced odabrati samo PAP (auth.protocol), automatic connection, za starije verzije treba podesiti MTU... kod 9.04 je utomatski.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2009 22:28 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Prenošenje veze za spajanje na internet na ubuntu

Ovako ja sam ubuntu instalirao sa usb tj. boot-o sam ga s usba na koji sam montiro iso file od ubuntua i sam instaliro verziju 9.04 onak po uobičajenoj proceduri i nekužim sad kak da prenesem vezu za internet ili kreiram kad neda opciju pptp a ja se spajam tipa ono username @skole.hr i password. Nije mi jasno kak da kreiram takvu vezu kao u windowsu!

Jesam noob....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Prenošenje veze za spajanje na internet na ubu

-gore desno, network ikona, desni klik/edit connections.... DSL (slično kao u win, samo authentication methods odaberi samo PAP)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice