Čitate li knjige? Preporuke... izdvojena tema

poruka: 816
|
čitano: 291.419
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...

Teško ti ovako netko može reči napamet. Najbolja solucija ti je potražiti na netu tel brojeve knjižara u Zagrebu, pa zvati redom. Sretno!

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Zadnje što sam pročitao je Obojena kuća od John Grishama. Odlična knjiga i fantastičan pisac ukoliko volite odvjetničke zavrzlame. Doduše... ovo je jedna o njegovih rijetkih knjiga gdje radnja prati odrastanje dječaka 1950tih godina a koja nema veze sa zakonom.

Neko vrijeme sam pokušavao čitati na mobitelu,tabletu, e readeru i sl.

No manjak naslova na hr jeziku me odbija. Dobra stara gradska knjižnica me zadovoljava u potpunosti.

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
10 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

 

Topla preporuka za čitanje, a bome i gledanje.

Naša legenda Oleg:"Zapisi s drugog krova svijeta"

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
12 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Došao mi napokon Kindle pa ga trebam malo napuniti knjigama. Tražim preporuke za dobre trilere, fantastiku, znanstvenu fantastiku ili nešto što ne upada u to, ali vas je dobro zabavilo. Hvala!

And how can man die better than facing fearful odds, for the ashes of his fathers and the temples of his Gods.
7 godina
protjeran
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Za pocetak - Sapkowski - a onda sve drugo.

 

Glattauer je dosta popularan, svidjet ce ti se.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 7:35 (Čitatelj).
13 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Reichz kaže...

Došao mi napokon Kindle pa ga trebam malo napuniti knjigama. Tražim preporuke za dobre trilere, fantastiku, znanstvenu fantastiku ili nešto što ne upada u to, ali vas je dobro zabavilo. Hvala!

 Krimici su po meni super stvar za ufurat se u citanje :) 

Sherlock Holmes, Poirt i kompanija 

 

You have to be odd to be number one
14 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Top Bugovac kaže...
Reichz kaže...

Došao mi napokon Kindle pa ga trebam malo napuniti knjigama. Tražim preporuke za dobre trilere, fantastiku, znanstvenu fantastiku ili nešto što ne upada u to, ali vas je dobro zabavilo. Hvala!

 Krimici su po meni super stvar za ufurat se u citanje :) 

Sherlock Holmes, Poirt i kompanija 

 

 Lee Child je također droga svoje vrste, ne možeš pogriješit

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
16 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

pokupovao sam par knjiga koje su mi bile na radaru neko vrijeme, sve SF ili hard science, i poceo citati neki dan.. uglavnom da letovi brze prodju.

 

trenutno je na tapeti Three Body Problem, kasnije idu klasici Rendezvous with Rama, Ringworld (pokusat cu cijeli serijal nabavit), Pandora's Star (commonwealth saga).. i nastavak trilogije Three body problem 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

A Song of Ice and Fire (book 1) - ajme kako je dobra knjiga... )

9 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Children of Time - fantastična sci-fi knjiga, pa površini je relativno jednostavna, ali kroz pozadinu se provlače velike teme i pitanja, knjiga je s razlogom dobila Arthur C. Clarke nagradu za najbolju sci-fi knjigu 2016. godine.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...

Ima to na .hr ili samo engleski?

EDIT; našao sam ima i .hr prijedlog  :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 22:51 (blackdevil).
14 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Koju knjigu biste mi preporučili ako ne čitam inače uopće?

Nešto što je baš must za pročitati?

Nešto baš zanimljivo, možda drama neka tipa got (pogledao), ili neka lakša filozofija tipa Musashijeva knjiga pet prstenova?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
9 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
EZY-E kaže...

Koju knjigu biste mi preporučili ako ne čitam inače uopće?

Nešto što je baš must za pročitati?

Nešto baš zanimljivo, možda drama neka tipa got (pogledao), ili neka lakša filozofija tipa Musashijeva knjiga pet prstenova?

 Što kažeš na komični science fiction? Vodič kroz galaksiju za autostopere je kultna knjiga, inspirirala je showove poput Rick and Mortya, Doctora Who i razni koncepti i pitanja iz knjige se provlače kroz današnjicu, a ima i tu lagane filozofije koja se povlači kroz šale. Ja sam prvu knjigu kupio sad na interliberu jer je imala jako lijepe korice i doslovno sam ju pročitao u jednom danu koliko je bila zanimljiva i stalno me zanimalo što će se dogoditi dalje i stalno sam ponavljao, ajde još ovo poglavlje, pa ajde ovo i ono i tak sam za jednu nedelju pročitao knjigu. Na kraju sam naručio puno izdanje s Amazona i sad čitam lagano dalje, nažalost nemam dovoljno vremena.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.12.2019 13:06 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
JozoBozo121 kaže...
EZY-E kaže...

Koju knjigu biste mi preporučili ako ne čitam inače uopće?

Nešto što je baš must za pročitati?

Nešto baš zanimljivo, možda drama neka tipa got (pogledao), ili neka lakša filozofija tipa Musashijeva knjiga pet prstenova?

 Što kažeš na komični science fiction? Vodič kroz galaksiju za autostopere je kultna knjiga, inspirirala je showove poput Rick and Mortya, Doctora Who i razni koncepti i pitanja iz knjige se provlače kroz današnjicu, a ima i tu lagane filozofije koja se povlači kroz šale. Ja sam prvu knjigu kupio sad na interliberu jer je imala jako lijepe korice i doslovno sam ju pročitao u jednom danu koliko je bila zanimljiva i stalno me zanimalo što će se dogoditi dalje i stalno sam ponavljao, ajde još ovo poglavlje, pa ajde ovo i ono i tak sam za jednu nedelju pročitao knjigu. Na kraju sam naručio puno izdanje s Amazona i sad čitam lagano dalje, nažalost nemam dovoljno vremena.

 Nije mi science fiction nešto privlačan, još ako je i komičan, al budem bacio oko, hvala.

Sad sam skinuo (mislio kupiti na kindleu ali nema se para trenutno) Starting Strength, jednostavan i djelotvoran program jačanja korištenjem šipke, pratim ga već pol godine ali sad budem baš detaljno proučio.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
13 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
EZY-E kaže...

Koju knjigu biste mi preporučili ako ne čitam inače uopće?

Nešto što je baš must za pročitati?

Nešto baš zanimljivo, možda drama neka tipa got (pogledao), ili neka lakša filozofija tipa Musashijeva knjiga pet prstenova?

Grad lopova

14 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
kipo kaže...
EZY-E kaže...

Koju knjigu biste mi preporučili ako ne čitam inače uopće?

Nešto što je baš must za pročitati?

Nešto baš zanimljivo, možda drama neka tipa got (pogledao), ili neka lakša filozofija tipa Musashijeva knjiga pet prstenova?

Grad lopova

 David Benioff pisac?

Odma me pogodio ptsp od GoT-a kad sam to pročitao.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE
13 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
EZY-E kaže...
kipo kaže...
EZY-E kaže...

Koju knjigu biste mi preporučili ako ne čitam inače uopće?

Nešto što je baš must za pročitati?

Nešto baš zanimljivo, možda drama neka tipa got (pogledao), ili neka lakša filozofija tipa Musashijeva knjiga pet prstenova?

Grad lopova

 David Benioff pisac?

Odma me pogodio ptsp od GoT-a kad sam to pročitao.

Eto, win-win situacija za tebe. 

15 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...


Molim Vas dali netko zna gdje mogu pronaći dotične knjige,  jer ih nema niti u antikvarijatima u Zagrebu niti u školskoj. :(

Dnevnik Denisevič - Aleksander Solženjcin

Once is enough - Miles Smeeton

Sailing alone around the world - Joshua

Unaprijed hvala :)

Chill
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.12.2019 16:37 (ris).
12 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Jučer mi je netko poslao ovaj link sa hrpom stranica za legalni download knjiga, vidim da su to većinom neki klasici ali na stranicama koje su u članku na tom linku nude još hrpu stranica i lokacija za download, naravno sve legalno. Pa eto možda si nešto nađete.  ;)

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
10 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
ris kaže...


Molim Vas dali netko zna gdje mogu pronaći dotične knjige,  jer ih nema niti u antikvarijatima u Zagrebu niti u školskoj. :(

Dnevnik Denisevič - Aleksander Solženjcin

Once is enough - Miles Smeeton

Sailing alone around the world - Joshua

Unaprijed hvala :)

 Tiskane ili elektronske knjige?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...

Po mogućnosti tiskane ali i elektronske su okej. :)

Chill
10 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
Dnevnik Denisevič imam epub ali je na cirilici jbg. Ove druge dvije nemam.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2019 0:08 (Chico12).
12 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Ekipa znate li možda neki dućan u hrv gdje mogu naručiti 11.22.63. od Stephena Kinga na engleskom? Ne čeka mi se baš 3 tjedna dostave sa Book Depositoryja...

When I get sad I stop Being sad and be awesome instead. True Story.
10 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
donator_bubrega kaže...

Ekipa znate li možda neki dućan u hrv gdje mogu naručiti 11.22.63. od Stephena Kinga na engleskom? Ne čeka mi se baš 3 tjedna dostave sa Book Depositoryja...

 To je starija neprevedena knjiga tak da nema šanse da ju nađeš u ponudi knjižara kod nas. Novije i popularne naslove još da al ovo jok. Jedino direktno iz UK ili obilazit antikvarijate pošto od antikvarijata jedini koji imaju dobru ponudu su libri i superknjižara a nemaju ju ni jedni ni drugi.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
ddarknessfairyy kaže...
 To je starija neprevedena knjiga tak da nema šanse da ju nađeš u ponudi knjižara kod nas. Novije i popularne naslove još da al ovo jok. Jedino direktno iz UK ili obilazit antikvarijate pošto od antikvarijata jedini koji imaju dobru ponudu su libri i superknjižara a nemaju ju ni jedni ni drugi.

 Ništa, Book Depository it is... Hvala

When I get sad I stop Being sad and be awesome instead. True Story.
13 godina
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Ekipa, pitanje:

 

kakve su vam navike čitanja? Tj. jel čitate isključivo paperback ili kombinirate sa digitalnim čitanjem? Ja recimo sam se totalno prebacio na digitalno čitanje preko mobitela, i nekako mi je puno fluidnije i ugodnije čitati, pogotovo u autobusu kad nema previše mjesta za knjigu, lagano samo izvadim mob iz džepa i krenem čitati...

Take it easy lads! | R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
U pravilu sve čitam na Kindleu zadnjih godina. Kupim tu i tamo pisano izdanje, više reda radi.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...

 

@luxxxfromhell 

 

Combo. Tu mislim na dev tematiku. 

To je sve stvar navike i osobnih interesa.

 

Nove tehnologije nisu uništile knjigu. Kada kupiš knjigu imaš nešto opiljivo u rukama. To ne može zamijeniti niti jedan osjećaj čitanja sa ekrana.

Kako god bilo, preferiram da kupi ono što čitam. Ne volim kopije. 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige? Preporuke...
luxxxfromhell kaže...

Ekipa, pitanje:

 

kakve su vam navike čitanja? Tj. jel čitate isključivo paperback ili kombinirate sa digitalnim čitanjem? Ja recimo sam se totalno prebacio na digitalno čitanje preko mobitela, i nekako mi je puno fluidnije i ugodnije čitati, pogotovo u autobusu kad nema previše mjesta za knjigu, lagano samo izvadim mob iz džepa i krenem čitati...

 Samo papir, čitanje na mobitelu ili tabletu mi je nešto potpuno neprirodno i stvara mi neugodu kod čitanja takvih stvari.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige? Preporuke...

Ja sam upravo pročitao Doctor Sleep od Stephena Kinga (nastavak za The Shining) i još ne mogu doći k sebi kako je knjiga dobra. Počeo sam čitati sa stavom "a bit će okej jer je od kinga, ali nemam prevelika očekivanja" i šokiran sam kako mi se knjiga svidjela. Najtoplija preporuka! Sada krećem s 11/22/63, također od Kinga, imam dobar osjećaj

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice