Kako spojiti utikac?

poruka: 14
|
čitano: 15.127
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti utikac?

Pitanje za znalce, kako spojiti utikac na kabele iz priloga (slika) u pitanju je indukcijska ploca. Dakle dobio sam kabel koji se vidi na sliki, kupio sam utikac i njega bi trebao spojiti na zice, zuto zeleno je uzemljenje to mi je jasno, a sto sa ostalima zicama? Dali treba neke razdvojiti ili samo tako kako jesu spojiti na utikac? Ne koristim trofaznu struju.

De gustibus non est disputandum.
16 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti utikac?

Vidiš da su krajevi žica zalemljeni. Znači jedno je faza, drugo je nula i treće uzemljenje. Ovi konektori na drugom kraju se utiču u za to predviđeno mjesto na indukcijskoj ploči.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
14 godina
moderator
offline
Re: Kako spojiti utikac?

Možeš spojiti kako je sad spojeno, bez razdvajanja.

 

Obrati samo pažnju na snagu te ploče, utičnice su za do 16A.

 

Ovo se vjerojatno može razdvojiti za spajanje na trofaznu struju, ali ako imaš jednofaznu spoji kako su sada.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 16:22 (XXX-Man).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti utikac?
XXX-Man kaže...

Možeš spojiti kako je sad spojeno, bez razdvajanja.

 

Obrati samo pažnju na snagu te ploče, utičnice su za do 16A.

 

Ovo se vjerojatno može razdvojiti za spajanje na trofaznu struju, ali ako imaš jednofaznu spoji kako su sada.

 Hvala decki, to me zanimalo dali trebam to razdvajati.

 

Ploca je Whirlpool acm 802 ne, maksimalna snaga pise 7000w bude to ok?

De gustibus non est disputandum.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti utikac?
mario1990 kaže...
 

Ploca je Whirlpool acm 802 ne, maksimalna snaga pise 7000w bude to ok?

 Sam ćeš to odmah otkriti. Ako imaš limitator.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
15 godina
offline
Kako spojiti utikac?

Spoji na 3 faze jer ces inace imati probleme. 

 

 

14 godina
moderator
offline
Re: Kako spojiti utikac?
mario1990 kaže...

Ploca je Whirlpool acm 802 ne, maksimalna snaga pise 7000w bude to ok?

 Ne bude ok.

 

Trebaš imati dolaz 3x4mm2 i ne možeš spajati preko šuko utikača jer mu je max 3700W.

To se spaja direktno, slično kao na slici. 

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti utikac?
andreas11 kaže...

Spoji na 3 faze jer ces inace imati probleme.

 Nemam trofaznu struju u stanu.

XXX-Man kaže...
mario1990 kaže...

Ploca je Whirlpool acm 802 ne, maksimalna snaga pise 7000w bude to ok?

 Ne bude ok.

 

Trebaš imati dolaz 3x4mm2 i ne možeš spajati preko šuko utikača jer mu je max 3700W.

To se spaja direktno, slično kao na slici. 

 Sto mi je zapravo ciniti? :)

De gustibus non est disputandum.
16 godina
offline
Re: Kako spojiti utikac?
Nazovi servis i pitaj može li raditi monofazno na 16A i nabavi čvrsti spoj (kao na prethodnoj slici) umjesto utičnice.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako spojiti utikac?

Kao što ti je rečeno, ploča se priključuje na kutiju za stalni spoj, a ne preko utikača jer ploča vuće više nego utikač podnosi, a utikač nije ni rađen da bude stalno spojen, već kao pomični kontakt.

 

Žuto-zelena je zemlja, plava i siva su nula, a smeđa i crna su faze koje se mogu koristiti kao odvojene ili kao jedna faza.

 

Za punu snagu ploče na jednoj fazi bi ti trebao kabel od 4 mm2, što vrlo vjerojatno nemaš, ali srećom, ploča ima mogućnost limitiranja snage, što je potrebno napraviti unutar prvih 60 sekundi od dizanja osigurača.

 

Tu kaže:

Power management – u slučaju ograničenosti električne mreže u domu, ploča se može limitirati kako bi radila i na nižim razinama snage (4 razine snage) Razina snage se može promjeniti unutar prvih 10 minuta nakon što se uređaj uključi u struju.

 

Međutim, u HR manualu ne piše kako, ali sam našao tu: http://docs.whirlpool.eu/_doc/400010773912EN.pdf

 

2,5 kW će ti raditi uredno čak i na utikaču, ali nećeš moći koristiti booster, osim možda na najmanjoj ploči i korištenje više ploča istovremeno će biti jako limitirano. 4 kW traži trajni spoj i osigurač od 20 A, vidi s električarem kakva je instalacija i može li se staviti 20 A (ako je kabel 2,5 mm2 pod žbukom, trebalo bi moći). Ako ne može bolje ići na 2,5 kW jer nije ni za osigurač dobro da radi u graničnom području blizu struje izbacivanja. 6 kW isključivo ako imaš 4 mm2 kabel, a na 7,2 mislim da možeš zaboraviti s jednofaznom instalacijom.

 

E, da, da ne bude poslije ovo i ono, sve gore napisano za 4 kW uz osigurač od 20 A, te za jače postavke vrijedi isključivo ako imaš direktnu liniju osigurači - ploča. Ako se negdje u u razvodnoj kutiji kabel račva na dodatne utičnice ili ako misliš na isti priključak spojiti i pećnicu, zaboravi na išta više od 2,5 kW.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 21:58 (MrBlc).
15 godina
offline
Kako spojiti utikac?

Ja imam sličnu ploču, možda čak i istu...od 7 kWh...zvao frenda strujića koji je rekao da se mora napraviti posebna žila samo za ploču...da se ljudi zeznu pa to spoje kao normalni potrošač i onda eto veselja...tak da ja imam posebnu žilu za to...ak ne znaš kako...zovi nekog tko zna...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti utikac?
MrBlc kaže...

2,5 kW će ti raditi uredno čak i na utikaču, ali nećeš moći koristiti booster, osim možda na najmanjoj ploči i korištenje više ploča istovremeno će biti jako limitirano. 4 kW traži trajni spoj i osigurač od 20 A, vidi s električarem kakva je instalacija i može li se staviti 20 A (ako je kabel 2,5 mm2 pod žbukom, trebalo bi moći). Ako ne može bolje ići na 2,5 kW jer nije ni za osigurač dobro da radi u graničnom području blizu struje izbacivanja. 6 kW isključivo ako imaš 4 mm2 kabel, a na 7,2 mislim da možeš zaboraviti s jednofaznom instalacijom.

 Najprije hvala na jako detaljnom pojasnjenju. Kabele moram provjeriti, kao i to kako ide dali direktno ili se racva. (Preselio sam u drugi stan pa mi je nepoznanica) Pecnicu takodjer planiram prikljuciti.

 

Cini mi se onda da mi je najpametnije ograniciti ju na 2,5 kW - samo me zanima onda npr: zelim istovremeno koristiti gornji lijevi krug za kuhanje (2100w) i donji lijevi (1200w) kako to bude funkcioniralo? Ovaj jaci bude potegnuo svu snagu ili se raspodjeli pa oba rade slabije? Od deklarirane.

De gustibus non est disputandum.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako spojiti utikac?

Odgovor na to pitanje ti je u onom istom pdf-u kojeg sam ti linkao - kad dosegneš limit snage, ploča ti ne da dalje pojačavati krug koji želiš pojačati, dok ne smanjiš neki drugi - znači ti ručno biraš kako ćeš rasporediti snagu.

 

2,1, odnosno 1,2 kW je maksimalna snaga, vjerojatno pri boosteru, u normalnom radu rade manjom snagom, ovisno o tome na koliko je pojačaš. U manualu imaš i otpilike koja jačina je potrebna za kakvi tip pripreme jela. Recimo, kuhanje vode dok nešto grillaš će ti biti sporo, ali kad jelo s umakom dovršavaš na laganoj "vatrici" vjerojatno ćeš moći koristiti booster za brže zakuhati vodu za prilog.

 

Međutim, ako će ti pećnica biti na istom osiguraču, onda nećeš moći koristiti jaču ploču na max dok radi pećnica.

 

Ako će biti na odvojenom, onda po pitanju osigurača nemaš problema, jedino ostaje pitanje limitatora. 

 

P.S. Ako imaš tri dovoda s tri odvojena osigurača, možeš pitati servisera može li se spojiti na dva odvojena osigurača (pećnica na treći) - u uputama imaš takav spoj, ali je označen kao NL only (Nizozemska).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti utikac?
MrBlc kaže...

Odgovor na to pitanje ti je u onom istom pdf-u kojeg sam ti linkao - kad dosegneš limit snage, ploča ti ne da dalje pojačavati krug koji želiš pojačati, dok ne smanjiš neki drugi - znači ti ručno biraš kako ćeš rasporediti snagu.

 

2,1, odnosno 1,2 kW je maksimalna snaga, vjerojatno pri boosteru, u normalnom radu rade manjom snagom, ovisno o tome na koliko je pojačaš. U manualu imaš i otpilike koja jačina je potrebna za kakvi tip pripreme jela. Recimo, kuhanje vode dok nešto grillaš će ti biti sporo, ali kad jelo s umakom dovršavaš na laganoj "vatrici" vjerojatno ćeš moći koristiti booster za brže zakuhati vodu za prilog.

 

Međutim, ako će ti pećnica biti na istom osiguraču, onda nećeš moći koristiti jaču ploču na max dok radi pećnica.

 

Ako će biti na odvojenom, onda po pitanju osigurača nemaš problema, jedino ostaje pitanje limitatora. 

 

P.S. Ako imaš tri dovoda s tri odvojena osigurača, možeš pitati servisera može li se spojiti na dva odvojena osigurača (pećnica na treći) - u uputama imaš takav spoj, ali je označen kao NL only (Nizozemska).

 Još jedanput hvala, od velike pomoći mi je bilo ovo.

Za sada dok mi ne dođe električar i pregleda instalacije osigurače.. spojio sam je normalno putem utikača, radi uredno. Danas je budem za svaki slučaj limitirao na 2,5kw dok ne vidim šta bude sa kabelima i osiguračem.

De gustibus non est disputandum.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice