Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.363.074
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Pirotehnika P&O

Kolega @bArut pLahor ...

Molio bi Vas da se izjasnite koji dio posta smatrate nerazumnim pa tako širokog srca lupate TD.

Nisam nešto posebno pratio Vaše odgovore po forumu pa mi nije jasno tko stoji s druge strane ekrana. 

 

EDIT:

Kolega PzKpfw ...

Ovaj zadnji odgovor je fantastično napisan.

Čini mi se da moram prolistati cijelu temu. Mislim da se nepotrebno vuku usporedbe sa životinjama.

No... 100 žena... 200 sisa.... Živjeli!

 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 11:25 (sbcreation).
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
sbcreation kaže...

Znam da se ponavljam. 

Kao roditelj bi vjerovatno bio veoma ljut. No isto tako bi ostala činjenica da nije kriv pas zbog izazvane reakcije već prvenstveno ja kao roditelj što nisam dovoljno educirao kllinca ne gura nos u svaki k.

No ok. Svatko reagira drugačije i ne želim više ulaziti u to.

Lijepi pozdrav.

 

 

 Evo kolega kad vam nije jasan prst dole pojasnit ću:

 

Naprosto sam zgrožen vašim pisanjem. Ako pas ugrize malo dijete odgovornost je na vlasniku psa. Jer je ostavio životinju bez brnjice a očito i bez nadzora i povodca. Da je to malo dijete neznam što napravilo psu, kriva će mi uvijek biti životinja ako ugrize, a ne dijete. Kriv i odgovoran će mi biti vlasnik životinje.

Problem s "prijateljima životinja" mi je taj što oni životinju stavljaju iznad čovjeka. Van pameti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 13:04 (bArut pLahor).
14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...
sbcreation kaže...

Znam da se ponavljam. 

Kao roditelj bi vjerovatno bio veoma ljut. No isto tako bi ostala činjenica da nije kriv pas zbog izazvane reakcije već prvenstveno ja kao roditelj što nisam dovoljno educirao kllinca ne gura nos u svaki k.

No ok. Svatko reagira drugačije i ne želim više ulaziti u to.

Lijepi pozdrav.

 

 

 Evo kolega kad vam nije jasan prst dole pojasnit ću:

 

Naprosto sam zgrožen vašim pisanjem. Ako pas ugrize malo dijete odgovornost je na vlasniku psa. Jer je ostavio životinju bez brnjice a očito i bez nadzora i povodca. Da je to malo dijete neznam što napravilo psu, kriva će mi uvijek biti životinja ako ugrize, a ne dijete. Kriv i odgovoran će mi biti vlasnik životinje.

Problem s "prijateljima životinja" mi je taj što oni životinju stavljaju iznad čovjeka. Van pameti.

Citiram moj prvotni post:

.....Da se prebacimo na cucke... Da. Treba biti odgovoran vlasnik psa. No jednom zgodom se desilo da sam vidio kako je pas ugrizao malog dečkića od 5 godina. I to na način da je mali došao iza psa i uhvatio ga maltene za jaja. Pas je reagirao i drama je nastala.

Pas je na žalost uspavan, a mali i dalje luta gradom i navlači životinje. Odmah da se distanciram... pas nije bio moj. Tko je u tom slučaju bio kriv?.....

 

 

I evo odgovora:

Ah tako.

Zamolio bi Vas da više puta pročitate što sam napisao. Ako je potrebno i riječ po riječ.

Vjerujem da niste opazili da je napad bio izazvan od strane osobe a ne životinje.

Da prebacimo na tehničku stranu... da je isti klinac gurno prst u struju tko bi bio kriv? Elektra?

Zdrav razum (za koji Vi možda nemate osjećaj) nalaže jednostave stvari kao na primjer da se ne guraju vilice u struju, mesoreznicu, prsti u vruće ulje, tuđi grudnjak,... Trebate li možda još koji primjer?

Za sve postoji uzrok i posljedica.

Ja nisam nikad naveo da sam toliki ljubitelj životinja da bi stavio ljudski život po strani. Da moram birati između čovjeka ili životinje....  uvijek bi izabrao ljudski život. 

Primjer sa psom sam naveo iz razloga što se o životinjama ovdje raspravlja više nego o pirotehnici.

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Ne trebaju meni vaši primjeri,

da skratimo,

vama je krivo dijete, a meni pas i njegov vlasnik.

 

Daljnja rasprava nije potrebna

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

sbcreation,

 

Da u ovoj temi se piše sa razlogom o kućnim ljubimcima, konkretno pesima 5 god. jer su udruge za zaštitu životinja pokrenule inicijativu za ukidanje petardi. Razne ozlijede uslijed nestručne, ponavljam nestručne uporabe su tome samo kumovale i 2017 god. 3. razred je zabranjen. No udruge još nisu zadovoljne pa traže kompletnu zabranu pirotehnike. Ma iz aviona se vidi da sa tim udrugama netko upravlja, netko ih gura u prvi plan. Napisao sam tko su u tim udrugama najbučniji. Upravo oni "vlasnici" koji se zadržavaju na jednoj livadici pa nemaju što drugo raspravljat nego kao babe melju i traže ukidanje pirotehnike. Ono što je jeko zanimljivo da su te udruge česti gosti lovačkih društava koji gle čuda podržavaju tu inicijativu. Ne znam da li bi ovdje sad trebao plakati, ili smijeti se. Očito je za životinje opasnija petarda ili raketa, a ne metak. Eto od tuda životinje ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 19:35 (Cobra33).
10 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

 

@sbcreation

 

 

Frende, ovdje ekipa piše o pirotehnici. Nema nikakvih manijaka, niti nitko ikome prkosi sa bacanjem petardi.

Kako je već Cobra33 naveo, unazda par godina došlo je vrijeme da se javljaju ljudi kontra petardi. Kao da životinjama ne smeta glasna muzika na prijelazu iz godine u godinu. Pa, ajmo shodno tome zabraniti i zabavu, glazbu, tulume, alkohol, itd....ljud se vole zabavljati i to je sasvim ok.

Petarde se na ovim prostorima bacaju barem preko pola stoljaća. Kada nije bilo petardi bilo je karabita, pa se veseli narode...

I životinje su bile, tada sa ljudima, pa su eto možda neke i umrle od srčanog udara, a neke preživjele.

Ljudi imaju veća prava od životinja. Hoćeš-nećeš.

Moj pas nikoga ne napada. Tako neće ni nitko i mojega psa.

Petarde se rokaju kroz para dana na godinu, te se to da preživjeti i psa naučiti da se ne boji petardi, itd.

Tako da su na mojem primjeri i psi ok, kao i petarde.

Volim jedno i drugo.

 

Kao što ćemo svoje dijete naučiti postupati u slučaju da vidi zmiju. Lakše je to, nego eliminirati sve zmije ovoga svijeta. Tak' je i sa petardama.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 19:54 (PzKpfw).
14 godina
offline
Pirotehnika P&O

@PzKpfw

Ma kužim što želiš reći.

Ali lupati gluposti iz krajnosti u krajnost zbilja nema smisla.

Pucajte, zabavljajte se.... samo neka nitko ne nastrada.

Da djeci ne treba davati petarde nalaže zdrav razum. Ja prvi da imam klinca... taj nema šanse da bi pucketao do minimalno 14, 15 godine.

Pričati *izdarije da psa treba ubiti zbog klinca koji ga je izazvao udaranjem, hvatanjem za jaja i sl. mi jednostavno nema smisla. 

Dok sam živio u Vukovaru... jasno se znalo... kad ti pes počne kokice klat... zna se da ide bay bay...

Dakle... volim životinje ali u granici normale. Osobno mi smetaju petarde, ali ako ce netko bacati navedene zaboli me totalno.

 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

https://www.facebook.com/poslovni.hr/posts/10157173757469314

 

Komentari :D

 

Desni cuko na slici je ziher piroman, vidi kako ju gleda, zapalio bi ju rađe nego 3 vreće psećje hrane

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 19:13 (bArut pLahor).
10 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

 

@bArut pLahor

 

 

Ma, to kaj netko 'oće potpunu zabranu, neće proći. Ako zabraniš petarde, zabrani vatromet. Koji se pak jače čuje od petardi. 

Logika im ne valja.

 

A, kaj se tiče komentara, sve se svodi na ono kaj je napisao jedan komentator, da danas vlasnici laju više od svojih pasa.

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Na kraju jel itko probao naručiti sa ekopiro.hr?

kako da saznamo jel legalno ili nije, a ako nije zašto im dopuštaju hr stranicu?

molim kolege prijatelje životinja da za promjenu budu korisni i ispitaju ovo na policiji

hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 21:07 (bArut pLahor).
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

Na kraju jel itko probao naručiti sa ekopiro.hr?

kako da saznamo jel legalno ili nije, a ako nije zašto im dopuštaju hr stranicu?

molim kolege prijatelje životinja da za promjenu budu korisni i ispitaju ovo na policiji

hvala

 Navodno da je svima koji su naručili od ekopira dobili paket. Nego evo jedno pitanje za pravnike, jer je tu zakon nedorečen. Što ako se izvana recimo od Ekopira naruči pirotehnika iz 2. razreda. Tada se zakon ne krši što se tiče razreda, ali kupuješ izvan dozvoljenog datuma. Nigdje ne piše kada kupac smije kupovati, već kada trgovac smije prodavat.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 22:10 (Cobra33).
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Gdje su sada ljubitelji životinja, odnosno pasa, oni koji u većini slučajeva imaju ovakve opasne cucke, a najglasniji su za zabranu pirotehnike. Trebalo bi zabranit sve pese teže od 10kg. Svi vlasnici trebali bi na tečaj kako postupati i brinuti se o "svojim ljubimcima". Nema ovdje nikakvog opravdanja. Da nije bilo pesa, ne bi bilo ovoga. Uvest poreze na sve kućne ljubimce, pogotovo one u zatvorenom prostoru.

https://www.24sata.hr/news/ugrizao-ju-pas-za-glavu-beba-ce-ponovno-morati-na-operaciju-620994

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Kakvi su vam planovi za ovu godinu?

 

ekopiro.hr ili neki od shopova koji primaju bitcoin?

 

Od novosti koliko sam vidio jorge ce imati ove godine ex 1 pakiran i po 160 kom, te ex c4

 

od p1 Mirnovec uvodi reedjoseph bird bangere i screamer siren te zengu maxi

 

Orion uvodi hammer p1

 

Švero mi nudi dbe cobru p1 al nisam ni pitao cijenu jer vidim da idu cca 10 eura za 20kom, strava

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

Kakvi su vam planovi za ovu godinu?

 

ekopiro.hr ili neki od shopova koji primaju bitcoin?

 

Od novosti koliko sam vidio jorge ce imati ove godine ex 1 pakiran i po 160 kom, te ex c4

 

od p1 Mirnovec uvodi reedjoseph bird bangere i screamer siren te zengu maxi

 

Orion uvodi hammer p1

 

Švero mi nudi dbe cobru p1 al nisam ni pitao cijenu jer vidim da idu cca 10 eura za 20kom, strava

 Hehe, ostala mi fina zaliha Macole tako da će se to najprije izrokati. Ovaj Hammer p1 od oriona je po dimenzijama identičan ko Macola, a sad ostaje pitanje kakav će to bit zvučni emiter, kakvu će cijenu imat i dal će se isplatiti.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

navodno da se vraca prodaja petardi f3 razreda...

 

šta se dogodilo prijateljima zivotinja??  a svi smo se nadali potpunoj zabrani :D

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Wow, pa ta vijest mi je uljepšala dan! Gdje si čuo to ako nije tajna?

7 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Petarde u hrv su smijesne... Btw dolaze dvije nove firme u Hrv..  Evo vam jedan inside info 😀

7 godina
offline
Pirotehnika P&O

Pa kaze o la laaaa 

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Dajte zaboravite F3. Kakvo vraćanje. Budite sretni dok ide i ovako.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 22:19 (Cobra33).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
cobra5 kaže...

Pa kaze o la laaaa 

 Prekrasna je ta cobra, a tek kad pukne hehehe

4 godine
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O
  1. Zna li netko kako se zavrsila ona prica sa BombaShop-om? Sjecam se da su zavrsili na interpolu, 
    ... Ugasili su im stranicu i dalje ne znam nastavak. Vidio sam prije par mjeseci da je stranica online https://bombasshop.com/ ali ne znam je li njihova, ili je neki scam/trool. Sjecam se da su trebali svi dobiti po par godina zatvora, pa mi nije jasno kako ponovno posluju. Ako je netko hrabar naruciti ili je vec narucio neka javi iskustva, ako uopce vise salju izvan Poljske.
7 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Od narucivanja izvana vise nema nista. Ko bi opce trebao ista narucit da petarde valjaju cemu u Hrv... Kad se samo sjetim kako su Zenge tresle nekad...  A tek Big Bangice prvo s onim kresom di je efekt bio ko bengalka pa opasan pucanj..  Danas, tuga.

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Boris22 kaže...
  1. Zna li netko kako se zavrsila ona prica sa BombaShop-om? Sjecam se da su zavrsili na interpolu, 
    ... Ugasili su im stranicu i dalje ne znam nastavak. Vidio sam prije par mjeseci da je stranica online https://bombasshop.com/ ali ne znam je li njihova, ili je neki scam/trool. Sjecam se da su trebali svi dobiti po par godina zatvora, pa mi nije jasno kako ponovno posluju. Ako je netko hrabar naruciti ili je vec narucio neka javi iskustva, ako uopce vise salju izvan Poljske.

To ti je bila racija najviše radi ilegalne prodaje IV razreda. Tu su navodno okretali dosta love.

11 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

pozdrav, samo kratko pitanje ukoliko neko zna: ima li rizika kod narucivanja petardi iz vana (konkretno mislim na pyrofire.eu) sto se tice zakona o petardama i slicno? (znam da padam ko padobranac, ali nisam bio aktivan dugo, sorry)

lp

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
ervin121 kaže...

pozdrav, samo kratko pitanje ukoliko neko zna: ima li rizika kod narucivanja petardi iz vana (konkretno mislim na pyrofire.eu) sto se tice zakona o petardama i slicno? (znam da padam ko padobranac, ali nisam bio aktivan dugo, sorry)

lp

 Jasno da ima. Tvoj rizik.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

il ako imaš nekog migranta preko nek ti ponese

 

http://pyroshop.xyz

 

tamo je dozvoljena i kategorija 3

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Malko, ali samo malko mi žao prijatelja životinja ove godine...

jer Klasek dolazi u HR

 

http://www.klasektrading.cz/o-nas

 

 

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

Malko, ali samo malko mi žao prijatelja životinja ove godine...

jer Klasek dolazi u HR

 

http://www.klasektrading.cz/o-nas

 

 

 A kako znaš?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice