Porez, pdv, carina - P&O izdvojena tema

poruka: 733
|
čitano: 325.720
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
7 godina
protjeran
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Old Iggy kaže...
lav1000 kaže...
Old Iggy kaže...
lav1000 kaže...

Imam jedan device za RMA iz Kine...kako ide sa novom posiljkom tog istog devicea, prvi put su placena sva davanja, ako mi posalju nazad isti device jel opet placam carinu odnosno pdv? 

 Da, osim ako ne napraviš RMA izvoz, što je dosta velika gnjavaža. Pitaj na pošti može li se izvesti nekako "lakše", bez špeditera itd.

Ma ja njima šaljem nazad defektni device negdje u Poljsku, običan paket poštom,no pitanje hoće li meni oni odatle poslati.

Dostava kad sam redovno naručio je išla DHL-om iz Kine...

Onda bi trebao platiti porez.

 opet će me za PDV naguziti to misliš? nema neki način da se izvučem jer je ovo zamjena defektnog uređaja za koji su davanja uredno plaćena?

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
lav1000 kaže...
Old Iggy kaže...

Onda bi trebao platiti porez.

 opet će me za PDV naguziti to misliš? nema neki način da se izvučem jer je ovo zamjena defektnog uređaja za koji su davanja uredno plaćena?

Službeno, mora se naplatiti porez na svaki novi uređaj kod ulaska u EU. Obzirom da neispravan uređaj ne izlazi, nema ni oslobođavanja na tom principu.

jedino što možeš je kukati i plakati pa ako prođe. Čuvaj sve papire i korespodenciju s dobavljačem.

Gdje je točno kupljeno?

7 godina
protjeran
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Old Iggy kaže...
lav1000 kaže...
Old Iggy kaže...

Onda bi trebao platiti porez.

 opet će me za PDV naguziti to misliš? nema neki način da se izvučem jer je ovo zamjena defektnog uređaja za koji su davanja uredno plaćena?

Službeno, mora se naplatiti porez na svaki novi uređaj kod ulaska u EU. Obzirom da neispravan uređaj ne izlazi, nema ni oslobođavanja na tom principu.

jedino što možeš je kukati i plakati pa ako prođe. Čuvaj sve papire i korespodenciju s dobavljačem.

Gdje je točno kupljeno?

 na geekbuying.com je kupljeno 19.11., 28.11. sam preuzeo u Zg

ništa vidjet ću što i kako još i s njima, jel mogu dati neku potvrdu da je to neki replacement bez vrijednosti, jbg ako moram platiti neke troškove te dostave i još opet PDV, to prelazi debelo u domenu neisplativosti

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
lav1000 kaže...
Old Iggy kaže...

Službeno, mora se naplatiti porez na svaki novi uređaj kod ulaska u EU. Obzirom da neispravan uređaj ne izlazi, nema ni oslobođavanja na tom principu.

jedino što možeš je kukati i plakati pa ako prođe. Čuvaj sve papire i korespodenciju s dobavljačem.

Gdje je točno kupljeno?

 na geekbuying.com je kupljeno 19.11., 28.11. sam preuzeo u Zg

ništa vidjet ću što i kako još i s njima, jel mogu dati neku potvrdu da je to neki replacement bez vrijednosti, jbg ako moram platiti neke troškove te dostave i još opet PDV, to prelazi debelo u domenu neisplativosti

Daj pošalji upit svojoj carinarnici i pitaj što se da napraviti, objasni u detalje postupak.

5 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozdrav,

 

Pokušavam pronaći, odnosno potvrditi informaciju - carini li se uvoz PC monitora u Hrvatsku iz Shenzena? Uvoz se radi preko špeditera te je u pitanju više komada. Može li mi netko dati potvrđenu informaciju o carini ili me uputiti kuda točno mogu provjeriti. Hvala vam unaprijed na pomoći! 

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Alvesta kaže...

Pozdrav,

 

Pokušavam pronaći, odnosno potvrditi informaciju - carini li se uvoz PC monitora u Hrvatsku iz Shenzena? Uvoz se radi preko špeditera te je u pitanju više komada. Može li mi netko dati potvrđenu informaciju o carini ili me uputiti kuda točno mogu provjeriti. Hvala vam unaprijed na pomoći! 

 Ja ti mogu dati  100% info, ali za to trebam znati više informacija, cijena, podrijetlo robe itd.... :)

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
5 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Količina: 40 kom

Broj koleta i vrsta: 5 koleta

Brutto težina: 50 kg

Vrijednost robe: $2700

Zemlja podrijetla/uvoza/plaćanja: Kina

Vrsta carinskog postupka: redoviti uvoz

 

To bi bilo to od informacija koje su mi poznate, ukoliko koja nedostaje morat ću provjerit. Hvala unaprijed na pomoći, spašavaš :D

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Naravno da se carini. Carinska stopa 0%, PDV 25%.
15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Alvesta kaže...

Količina: 40 kom

Broj koleta i vrsta: 5 koleta

Brutto težina: 50 kg

Vrijednost robe: $2700

Zemlja podrijetla/uvoza/plaćanja: Kina

Vrsta carinskog postupka: redoviti uvoz

 

To bi bilo to od informacija koje su mi poznate, ukoliko koja nedostaje morat ću provjerit. Hvala unaprijed na pomoći, spašavaš :D

 Old ti je odgovorio, + usluga troška špeditera i obavezno da imaju monitori CE  certifikat. ( Što u 99% slučajeva imaju, ali nije naodmet provjerit prije jer ako bez toga uđu bit će gadan problem )

 

S time da ako ti je to fiksna cijena( uključen prijevoz u cijenu )  ili ide na to još prijevoz onda ide pdv na sve to kod obračuna koji će napravit špediter prilikom postupka carinjenja.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
5 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Hvala vam obojici na odgovoru i informacijama :)

10 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Jel istina da se od 1.1.2019 carini sve sto ide izvan eu, mislim na robu ispod 160kn?

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
njuskac kaže...

Jel istina da se od 1.1.2019 carini sve sto ide izvan eu, mislim na robu ispod 160kn?

Ne još.

10 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Old Iggy kaže...
njuskac kaže...

Jel istina da se od 1.1.2019 carini sve sto ide izvan eu, mislim na robu ispod 160kn?

Ne još.

 Nego kada to počinje?

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
njuskac kaže...
Old Iggy kaže...
njuskac kaže...

Jel istina da se od 1.1.2019 carini sve sto ide izvan eu, mislim na robu ispod 160kn?

Ne još.

 Nego kada to počinje?

Kao taj prijelaz treba krenuti od 01.01.2019. do 01.01.2020., ako se ne varam.

No nema još nekakvih ozbiljnih najava za promjenom.

12 godina
protjeran
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Namjeravam naruciti stolac sa ove stranice

https://secretlab.eu/

pa me zanima da li cu jos morati placati pdv i carinu?
14 godina
moderator
online
Re: Porez, pdv, carina - P&O
war3_tft kaže...
Namjeravam naruciti stolac sa ove stranice

https://secretlab.eu/

pa me zanima da li cu jos morati placati pdv i carinu?

 https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
11 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Ne

13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozdrav, naručio sam dron Fimi X8 direktno s njihovih stranica za 399$ na prednarudžbi https://store.fimi.com/fimi-x8-se.html

E sad imam mogućnost odabrati besplatnu poštarinu kakvu god hoću. Ja sam odabrao DHL kad uglavnom tako prolazi bez carinjenja i pdva.

Da li ima kakva druga opcija s kojom paket može proći bez pdva?

Inače danas je isporuka pa i nije previše bitno, ali za ubuduće da znam.

Također dron se nakon prednarudžbe prodaje za 499$ i sad mene zanima ako zapne na carini, da li će mi ovi opizditi tu novu cijenu ili će mi priznati ovu po kojoj sam platio? Mislim po nekoj logici bi trebalo ići da je carina onoliko koliko platiš nešto, pogotovo ako je to novo i od službene stranice naručeno.

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
David87 kaže...

Pozdrav, naručio sam dron Fimi X8 direktno s njihovih stranica za 399$ na prednarudžbi https://store.fimi.com/fimi-x8-se.html

E sad imam mogućnost odabrati besplatnu poštarinu kakvu god hoću. Ja sam odabrao DHL kad uglavnom tako prolazi bez carinjenja i pdva.

Da li ima kakva druga opcija s kojom paket može proći bez pdva?

Inače danas je isporuka pa i nije previše bitno, ali za ubuduće da znam.

Također dron se nakon prednarudžbe prodaje za 499$ i sad mene zanima ako zapne na carini, da li će mi ovi opizditi tu novu cijenu ili će mi priznati ovu po kojoj sam platio? Mislim po nekoj logici bi trebalo ići da je carina onoliko koliko platiš nešto, pogotovo ako je to novo i od službene stranice naručeno.

Ako nije iz EU, ne znam kako si zamislio da prođe bez nameta, posebno DHL-om.

Trebali bi prihvatiti cifru kojom si platio, pripremi sve kopije plaćanja / ponude.

13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

U redu, no kako je to bilo prolazilo bez PDVa kada se je naručivalo preko Aliexpressa sa DHL-om? Ne vjerujem da su imali skladište u EU, tako da sam siguran da je išlo direkt iz Kine.

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
David87 kaže...

U redu, no kako je to bilo prolazilo bez PDVa kada se je naručivalo preko Aliexpressa sa DHL-om? Ne vjerujem da su imali skladište u EU, tako da sam siguran da je išlo direkt iz Kine.

Nisam nikad čuo da je nešto "redovno" priolazilo uvoz bez carinjenja ako je išlo DHL-om. Dapače, ako je standardni DHL (ne kad završi na našoj pošti) još gore.

Čime god išlo iznimka je, ne pravilo, da ne govorim za tolike iznose / gabarite.

13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Evo citiram kake je njihov zaposlenik u prodaji mi odgovorio.

"We will use the same courier as Banggood, normally, there is no customs duty."

 

Drugi odgovor na moje pitanje je bio:

"The customs duty are denpending on the customs' policy of each country. We are choosing the suitable courier for shipping as possible as we can. If you have preferred courier, we can use your designated courier for shipping."

 

Zato sam ovo pitao.

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
David87 kaže...

U redu, no kako je to bilo prolazilo bez PDVa kada se je naručivalo preko Aliexpressa sa DHL-om? Ne vjerujem da su imali skladište u EU, tako da sam siguran da je išlo direkt iz Kine.

 Uzeo si po meni najgoru opciju, jer će ti DHL pošteno ( po pravilima )  kod carinjenja i još svoju carinsku usluge naplatiti.

 

  Njih izbjegavam u širokom luku.

 

 

 Očito je Aliexpress imao skladište u EU, jer preko DHL-a  gotovo ništa ne prolazi bez carinjenja ako je tom cijenovnom rangu.

 Jer oni baš vole svoju uslugu naplatit.

 

Javi ovdje na temu kako je prošlo s uvozom, nadam se da ćeš dobro proći.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ha čuj, računam s tim da će carinit, al ono možda prođe bez. Pitao sam ga sad el imaju skladište u EU.

13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Evo UPDATE:

"Dear Customer, Since Banggood is helping us for shipping, so we will use the same courier as Banggood. We may not use DHL. Thank you!"

 

"Dear Customer, All pre-orders are shipped out from China, but we use the same courier as Banggood, normally, there is no customs duty. Thank you!"

 

E sad, živi bili pa vidjeli. 

13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Evo kak sam i pretpostavljal opizdili su me 700 Kn PDV, 200 Kn carina i 85 Kn davanja neka za poštu ili šta ja već znam. Ako se ne varam dronovi su elektronika, a na elektroniku je carina 0 Kn. Od kud sad ovo neko novo pravilo?

 

Inače ova glupača s kojom sam bio u kontaktu koja je radila narudžbe, polovici je poslala na način da se izbjegne carina, a polovici je okinula na ovaj način. 

 

Vidim da je i sjebala još jednog Hrvata kuja. Npr. neki lik iz Bugarske (isto je u  EU) je prošao bez, jer je ta ista glupača stavila da se šalje na drugi način koji zaobilazi carinu.

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

-glupača? Osobe koje rade svoj posao, žene i muškarci.. ako pri tome nastrada još jedan hrvat, tad je kuja? Malo razmisli o svojim stavovima, idejama ili naivnosti. Porezi se plaćaju.

-idući put kad kupuješ robu izvan eu vrijednosti iznad 160kn (22€/25$).. računaj da ćeš platiti cca 42% na cijenu (ako se prihvati račun, može i lokalna cijena koja je u pravilu viša tome služi originalan račun kojeg tad oni prihvate). Vjerovati u nešto drugo je glupo. Sve ostalo je izuzetak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
David87 kaže...

Evo kak sam i pretpostavljal opizdili su me 700 Kn PDV, 200 Kn carina i 85 Kn davanja neka za poštu ili šta ja već znam. Ako se ne varam dronovi su elektronika, a na elektroniku je carina 0 Kn. Od kud sad ovo neko novo pravilo?

 

Inače ova glupača s kojom sam bio u kontaktu koja je radila narudžbe, polovici je poslala na način da se izbjegne carina, a polovici je okinula na ovaj način. 

 

Vidim da je i sjebala još jednog Hrvata kuja. Npr. neki lik iz Bugarske (isto je u  EU) je prošao bez, jer je ta ista glupača stavila da se šalje na drugi način koji zaobilazi carinu.

Ajde polako, otkud si naručivao, tko je radio kalkulaciju, kakva narudžba za izbjegavanje carine?

13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Evo Vam jedan komentar na drugom forumu.

 

"I think this is all a matter of luck my order is 72. I didn't pay for any shipping just the preorder price 399$...and I got GLS tracking. Located in Bulgaria."

 

Dakle s dotičnom sam dogovorio da pošalje tako, potvrdila je da hoće (i to više puta) i na kraju je poslala po svom. Ok računao sam tak i tak s tim, ali ne da moram platit 1000 Kn davanja na nešto vrijednosti 2600 Kn. Dron je u pitanju, Fimi X8 SE... Naravno pošiljka je išla iz Kine.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice