Porez, pdv, carina - P&O izdvojena tema

poruka: 733
|
čitano: 325.666
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
14 godina
odjavljen
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
mzopg kaže...

Gledano zakonski u pravu si, tamo piše da se računa i na poštarinu. Ja im uredno svaki put pošaljem sliku samo proizvoda gdje je samo cijena proizvoda bez poštarine i taj iznos upišem na papir i to prolazi bez problema. Barem je tako bilo zadnjih 100+ puta. 

 A ok, ali obično traže ispis cijele kupnje, ali zanimljivo i da to prolazi. Valjda zavisi o cariniku.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ekipa, znam da prema zakonu, neooporeziv(PDV,CARINA) iznos sa robu unesenu u HRV je 3000kn ako se unosi fizicki. Da li to vrijedi i za strance koji dolaze u hrv? kad recimo sletis avionom, ide preko carine i kazes kolegi iz stranjeske firme, daj mi "prodrzi" ovaj mobitel od 10000kn:_)

 

Kakva je tu prica?

13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pitanjce.
Planiram naručiti par stvari sa Banggooda. Ukupna cifra je 112 USD. Međutim, ne mogu izabrati tariff insurance već imam EU Priority Line. Prolazi li to bez PDV-a?

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
dv14 kaže...

Pitanjce.
Planiram naručiti par stvari sa Banggooda. Ukupna cifra je 112 USD. Međutim, ne mogu izabrati tariff insurance već imam EU Priority Line. Prolazi li to bez PDV-a?

Trebalo bi. Meni je prošlo bez PDV-a svaki put.

8 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozdrav svima; imam jedno pitanje.

 

Naručio sam mobilni uređaj iz Kine, 114$ (cca 780 kn) sve skupa, free shipping.

 

Malo sam surfao po stranicama carine i vidio da se na iznose do 150 € u kunskoj  protuvrijednosti ne plaća carina, ali da podliježe  plaćanju  PDV- a, normalno kad je iz Kine jel.

 

Zanima me kako vidim da se ovdje piše da se na sve plaća carina a na njihovim stranicama je jasno razumljiva tablica gdje se da isčitati da se carina plaća samo na robu iznosa većeg od 150 €, što je istina?

 

Isto, je li netko možda uspio izbjeći PDV ili je to ono 1/1?

 

Ovo je prvi put da sam naručio veći iznos iz Kine pa ne znam niti te postupke u slučaju plaćanja PDV- a, kako to sve ide i sl.

 

Zahvaljujem unaprijed na pomoći.

16 godina
online
Re: Porez, pdv, carina - P&O
AnđeoGabrijel21 kaže...
 

Zanima me kako vidim da se ovdje piše da se na sve plaća carina a na njihovim stranicama je jasno razumljiva tablica gdje se da isčitati da se carina plaća samo na robu iznosa većeg od 150 €, što je istina?

 

Isto, je li netko možda uspio izbjeći PDV ili je to ono 1/1?

 

Ovo je prvi put da sam naručio veći iznos iz Kine pa ne znam niti te postupke u slučaju plaćanja PDV- a, kako to sve ide i sl.

 

Postupak carinjenja uključuje naplatu carine (po stopi za oredeđenu robu), PDV-a te troškova obrade.

Carina se naplaćuje za robu vrijednosti preko 150€, no za mobitele je stopa 0%. Tako da je svejedno kolika je vrijednost mobitela, carina je 0.

PDV se naplaćuje za sve preko 160 kn (cca 22€), stoga je za očekivati da ćeš platiti PDV i troškove obrade (par desetaka kuna). Nekad roba "prođe", ali nemoj se previše nadati kad je mobitel u pitanju.

Postupak ti je opisan ovdje.

 

14 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Bio sam naručio nešto za 20$. Poslaili su mi preporučeno pismo s onim brojem gdje traže da im pošaljem račun . Oče li šta tražiti za naplatu?

10 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
bruno03 kaže...

Bio sam naručio nešto za 20$. Poslaili su mi preporučeno pismo s onim brojem gdje traže da im pošaljem račun . Oče li šta tražiti za naplatu?

Ako si naručio do 22 eura, naplatit će ti samo to preporučeno pismo, oko 15-20 kn. A ako si iznad 22 eura, računaj PDV i još nekih 60-70 kn.

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
bruno03 kaže...

Bio sam naručio nešto za 20$. Poslaili su mi preporučeno pismo s onim brojem gdje traže da im pošaljem račun . Oče li šta tražiti za naplatu?

 -ako ne priložiš traženi račun tad ti oni mogu zaračunati po domaćem-važećem cjeniku i tad možda platiš višesturko više sam carisnki dio + pdv..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
kiki_b kaže...
bruno03 kaže...

Bio sam naručio nešto za 20$. Poslaili su mi preporučeno pismo s onim brojem gdje traže da im pošaljem račun . Oče li šta tražiti za naplatu?

Ako si naručio do 22 eura, naplatit će ti samo to preporučeno pismo, oko 15-20 kn. A ako si iznad 22 eura, računaj PDV i još nekih 60-70 kn.

 Kako ubuduće izbjeći plačanje 15-20kn?

 

Poslao sam im račun.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 22:01 (bruno03).
10 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
bruno03 kaže...

 Kako ubuduće izbjeći plačanje 15-20kn?

Ako saznaš, javi i nama ostalima

3 godine
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozdrav svima! Evo prvi put imam posla sa carinom pa me zanima koji je postupak. Pošiljka sigurno podliježe carinjenju, samo me zanima hoće li me oni kontaktirati u vezi računa ili ću ih morati nazvati? Unaprijed hvala!

16 godina
online
Re: Porez, pdv, carina - P&O
kontaktirat ce te
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Dobro veče,

 

Ima neko savjet? Dakle naručio sam neke električne cigarete, ispalo me sve zajedno 195kn. Na aliju  je ispalo negdje 31.3 uključeno s shipping costs. Unio sam i kod pa me ispalo nešto manje tipa 28.3. Suma sumarum 25.3 su bili proizvodi i pošta je bila 3$.

 

Vidim da obračunavaju poštu. Nek im bude, mada nema logike, zašto bi platio porez i carinu, za proizvod koji prođe pol svijeta. Tu sam možda popušio za razliku od 5,6 $.

Al još veći problem što meni na računu piše još 55kn cca za nekakvu dostavu. Platio sam cijenu poštarine kinezu i još da im plaćam poštarinu ovdje.

Znači za proizvode od 195kn naštuko sam još 110kn (52 i 5kn za uplatu na žiro njihov i jos 57 cca za poštarinu).

 

Jel imakve mogućnosti za žalbu? Ili da za sljedeći put kupujem 1 po jedno, jer ovo nema smisla.

14 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Ne preuzmeš pošiljku, pa nek je vraćaju u Kinu nazad za tih 57kn. Drugi put naručiš odvojeno.

16 godina
online
Re: Porez, pdv, carina - P&O
antimon95 kaže...

Dobro veče,

 

Ima neko savjet? Dakle naručio sam neke električne cigarete, ispalo me sve zajedno 195kn. Na aliju  je ispalo negdje 31.3 uključeno s shipping costs. Unio sam i kod pa me ispalo nešto manje tipa 28.3. Suma sumarum 25.3 su bili proizvodi i pošta je bila 3$.

 

Vidim da obračunavaju poštu. Nek im bude, mada nema logike, zašto bi platio porez i carinu, za proizvod koji prođe pol svijeta. Tu sam možda popušio za razliku od 5,6 $.

Al još veći problem što meni na računu piše još 55kn cca za nekakvu dostavu. Platio sam cijenu poštarine kinezu i još da im plaćam poštarinu ovdje.

Znači za proizvode od 195kn naštuko sam još 110kn (52 i 5kn za uplatu na žiro njihov i jos 57 cca za poštarinu).

 

Jel imakve mogućnosti za žalbu? Ili da za sljedeći put kupujem 1 po jedno, jer ovo nema smisla.

Nema tu nikakve žalbe, ako je točno sve što si opisao.

Naručio si nešto što iznosi više od limita uvoza bez nameta, nameti su PDV, poštanski / špediterski troškovi (slanje poziva, obrada, špedicija itd.).

Naravno da obračunavaju u računici i slanje paketa (jer utječe na vrijednost robe), a za buduće situacije provjeri ovdje.

 

Što se tiče slanja robe nazad - vidi hoće li ti prodavač vratiti novce ako vidi da je pošiljka vraćena s carine jer ju nisi htio prihvatiti. Ima pravo odbiti.

12 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Da, da pogledao sam... Tek sam naknadno se informirao da u cijenu carine ulazi i shipping costs. Al realno mogao sam naručit 3 odvojene narudžbe i eto problem riješen. Još se ja pravim fin, činim uslugu poštarima, da ponese sve odjednom. Neću vraćat, nema smisla, nije kinez kriv ništa u ovom slučaju. Opeko sam se ovaj put, više neću. 

3 godine
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozdrav!

 

Naručio sam proizvode preko interneta iz UK. Vrijednost je oko 70€, pa nema carine, ali bi mi trebali obračunati PDV.

Kako Carina naplaćuje taj PDV? Šalju li poštom račun? Stiže li to na istu adresu gdje i pošiljka ili na neki način dođu do moje adrese prebivališta?

Šalju li i specifikaciju proizvoda(nazive, količinu, cijenu itd.) ili samo račun?

Postoji li šansa da mi ipak ne naplate PDV?

 

Unaprije hvala na pomoći.

16 godina
online
Re: Porez, pdv, carina - P&O
wbd7j kaže...

Pozdrav!

 

Naručio sam proizvode preko interneta iz UK. Vrijednost je oko 70€, pa nema carine, ali bi mi trebali obračunati PDV.

Kako Carina naplaćuje taj PDV? Šalju li poštom račun? Stiže li to na istu adresu gdje i pošiljka ili na neki način dođu do moje adrese prebivališta?

Šalju li i specifikaciju proizvoda(nazive, količinu, cijenu itd.) ili samo račun?

Postoji li šansa da mi ipak ne naplate PDV?

 

Unaprije hvala na pomoći.

Ako je iz UK, trebao si već platiti PDV kod narudžbe. Do kraja godine UK se deklarira kao EU zemlja.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Old Iggy kaže...

Ako je iz UK, trebao si već platiti PDV kod narudžbe. Do kraja godine UK se deklarira kao EU zemlja.

 Odlično. Puno hvala na pomoći.

8 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ako narucim 5 paketa od istog proizvodaca u isto vrijeme vrijednosti od 150kn po paketu da li se onda placa pdv? ili moram narucit u par dana razmaka svaki paket da ne platim pdv?

14 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Svaki paket zasebno se gleda.

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Lisac1606 kaže...

Svaki paket zasebno se gleda.

 Ako dođu u isto vrijeme na carinu gleda se ukupni zbroj vrijednosti. ( ako su  od istog pošiljatelja ).

 

To je ''caka'' koju možete čuti samo od carinskog službenika.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
15 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

-gleda se i koliko osoba ukupno godišnje naručuje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Zanima me kakvo je placanje poreza recimo preko njuškala ili na polovnu robu opcenito. Nigdje nije objašnjeno, ok auto i to, a što je npr. ako prodamo komp, mobitele i slicno? Znam da nitko ne plaća, ali što ako prodamo 10 iphoneova? Gdje pocinje i zavrsava?

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

-ne postoji definirana granica.. osobno/polovno je jedan komad kad je u pitanju auto-mobač, 4-6 kad je u pitanju stolac/kauč.. sve iznad je trgovina-biz i može biti kažnjivo tj dovoljno da netko to provjeri.

-porez ti je tad manja briga, tj ako kršiš zakon tad je samo djelo poslovanja na crno kažnjivo, dok bi po logici sva zarada morala biti oduzeta + kazna itd..

-zato trgovci plaćaju poreze, jeftinije im je + isplativije.

+ako trgovac kroz npr oglasnik vrši prodaju, tad je svjesno prekršio zakon + kod registracije kao na svaki forum-servis imaš upozorenje-pravila i nakon tog nemaš 'ispriku' nisam znao, tj kao svaki ugovor, sitna slova, time si potvrdio da znaš, da si pročitao uvjete i tad si odgovoran za počinjeno djelo + ako daš bilo koji lažni podatak itd itd. (ne miješati anonimnost, tj ti ne moraš nikome reći svoje ime, ali ako kažeš lažno, to je kazneno djelo, razumiješ razliku?).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Djelomicno kontam, jer rijesio bi se jako puno stvari, nekih vise komada. Zato me zanima gdje je granica obicne prodaje i "vece prodaje". Znam ljude koji kao i ja vole isprobat masu gitara i onda ih prodaju nakon mj. dana korištenja. Jel se to klasificira kao preprodaja ili ne? Ako da u kojim razmacima bi trebao prodavati gitare da nebi bilo "ilegalno". Mislim da bi trebalo sve to bit jasnije pojašnjeno.

Btw. proletio sam kroz njuškalo fine print i nisam našao ništa od navedenog. No da, to teoretski nije do njih.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.8.2020 11:40 (D3lBoy).
15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

-njuškaolo-oglasnik s tim nemaju direktne veze, npr država-grad/zakn dozvoljavaju prodaju školskih knjiga pa se složi uz npr velesajam red kao na jakuševcu :) .. no to je osobna prodaja, par komada i recimo jednokratno. Aute se prati (tehnički-registracija) pa prekupci obično ne prenose vlasništvo dok ne nađu kupca + lako se vidi tko godišnje-desetljeće proda jedan auto ili tko to dela kao biz. Ostale robe nisu važne ali to ne znači da možeš svaki mjesec prodati gitaru, tj vjerojatno možeš, vjerojatno bi to prošlo 'ispod radara'.. dok netko ne zagrebe i provjeri. Država-zakon to ne provjeravaju, dok se neki okidač ne pokrene, npr transakcije preko računa kad prđu određeni iznos, tad porezna provjeri... do tad možeš što želiš, npr ja tebi dati 100kn.. no kroz godinu se nakupi a sve je danas na jedan klik miša dostupno kao npr promet na internetu (megabayti...) i kad se to kao neka granična cifra aktivira tad institucije obave svoj dio, provjere i ako si čist, ništa, ako nisi.. (vidi npr temu..). Tj sve je recimo samorazumljivo, možeš proći kroz crveno bez kazne, ali ako te uhvate tad ne možeš... jednako si nekad prenosio preko granice iz trsta-graca.. prođe, ali ne sve-svaki put :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
frend mi salje novi mobitel iz dubaia dhl-om. jel moram ja platiti carinu kad stigne? vrijednost je oko 500eura
16 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ako bih naručio putem AliExpressa slušalice vriejdnosti $70 s $10 dostavom, koliko bi me mogla izaći carina?

Znam da je PDV najmanje $20 tj nekih 130-150 Kn, no ne mogu više pronaći koliko košta carinski postupak. Carine en bi trebalo biti jer je mali iznos (ispod 150€).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice