Posao i plaće

poruka: 131
|
čitano: 144.405
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Posao i plaće

Imam od 6000-7000kn, ovisno o mjesecu, uglavnom u tom rangu.

Međutim, sve više mi gadi posao. Je, radim točno 8h, gotovo nikad preko, ali imam čudan raspored i 3 smjene, tako da mi se s obzirom na 3 smjene i rad praznicima čini i malo, makar imam samo SSS.

 

Sutra bi potpisao 1000kn manju plaću za slobodne vikende i prvu smjenu.

 

 

Da idem u DE, ne znam. Ovo što radim nije mi struka i dosta je specifično. A opet, za 1300-1400 eura neto mi se ne isplati ići, kada ovdje imam skoro 1000 eura i ne moram plaćati stanovanje. Ok, treba podosta ulaganja u nekretninu i to sve, ali opet.. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
15 godina
offline
Re: Posao i plaće
Gravityri kaže...
Rekao sad da imam 6500, 7000...
A sad cu ti rec tajnu kako uspjevam, malo na rate malo na crno, da mi lako nije, da izlazim svaki weekend ne izlazim, ali gura se, poznajem ljude koji rade za 6000 kn podstanari su pa uspiju, da mi vozimo dobre aute ne vozimo ali gura se nekako, alimi nije cilj ostat radi cijeli zivot za tu placu, da sam sirotinja nisam :) i btw u Rijeci zivim

Da, sa 6500-7000 je to već druga stvar, očito sam ja nešto krivo shvatio.

 

Bio sam u Rijeci par puta, nemaš gdje parkirat, ali lijep grad.

Fortune favours the brave
8 godina
odjavljen
offline
Re: Posao i plaće
XXX kaže...

Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba. Nekome je bogatstvo ako ne mora provesti pola života na radnome mjestu.

 NIJE TOČNO !!!

BOGAT JE ONAJ KOJI IMA PUNO !!!

 

ONAJ KOJEM TREBA MALO, TAJ NE NE MOŽE UŽIVAT U ŽIVOTU KAO ONAJ ŠTO IMA.

 

OVO SAM BOLDAO I PISEM POD CAPSOM JER JE TVOJA IZJAVA TOTALNA GLUPOST, VJERUJ MI I PUN KUFER MI JE PROKLAMIRANJA TOG FEJK ALIBI STAVA ZA NEMANJE.

 

NEMO SAM, IMAO SAM, SAD IMAM, A STVARNO SAM NEMO, BIO GLADAN.

 

NE MOZE SE USPOREDIT, NE MOZE SE USPOREDIT NI IZ BLIZA, NAMA TU KOMPARACIJE !

 

MORAS IMAT PUNO PARA ZA FIN ZIVOT, OVE FORE SA TIM DA JE MALO DOVOLJNO MOZETE OBJESIT MACKU O REP JER NIJE !!!

 

lp

 

15 godina
offline
Re: Posao i plaće
dv14 kaže...

Imam od 6000-7000kn, ovisno o mjesecu, uglavnom u tom rangu.

Međutim, sve više mi gadi posao. Je, radim točno 8h, gotovo nikad preko, ali imam čudan raspored i 3 smjene, tako da mi se s obzirom na 3 smjene i rad praznicima čini i malo, makar imam samo SSS.

 

Sutra bi potpisao 1000kn manju plaću za slobodne vikende i prvu smjenu.

 

 

Da idem u DE, ne znam. Ovo što radim nije mi struka i dosta je specifično. A opet, za 1300-1400 eura neto mi se ne isplati ići, kada ovdje imam skoro 1000 eura i ne moram plaćati stanovanje. Ok, treba podosta ulaganja u nekretninu i to sve, ali opet.. 

 Slična situacija, samo ja sam pregrizao i dao otkaz prije 10mj, i već 9mj konačno živim ko čovjek. Radio u jednoj 'ercegovačkoj firmi punoj obećanja prema radnicima a nijedno ispunjeno, 220-240h mjesečno, godišnji ako zatražiš slučajno, odrađuješ ga 12-12/12-24 turnusom jer nema tko radit, radi se svetkom i petkom, uskrs, nova godina, nedjelje, subote, sve su to radni dani. Slobodan najčešće od 06 ujutro nakon 12 satne smjene pa te šef u 13h zove da dođeš od 14h u drugu i još ti kaže šta hoćeš, naspavao si se... Radio tako 2 godine i pukao skroz (imam malo dijete s kojim sam jedva to malo slobodnog vremena provodio, al kao zombi ne kao čovjek), dao otkaz, otkazni rok pretvorio u godišnji jer ga nisam imao kad potrošit i prešao nakon toga radit u proizvodnju elemenata na pilanu. Plaća u prethodnoj firmi za 240h i za 230h i za 220h je uvijek bila 4000kn, jer se prekovremeni nisu plaćali. Ovdje je plaća 6000kn, radim samo prve i druge smjene (prekovremenih nema, smjena je 8h i amen) i što je najbitnije, samo prva subota u mjesecu je radna, nedjeljom se ne radi nikad ni pod razno i sve ostale subote sam slobodan osim te prve u mjesecu, kao i sve blagdane i praznike. Tri tjedna kolektivni godišnji u ljetu, 2 tjedna u zimi za Božić, milina. Kao da sam otišao u drugi svijet a ne promijenio firmu 2km dalje, tj bliže kući :D Plus još radim i dalje kao sidejob sa svojom ekipom iz osiguranja i zaradim tu 1000-1500kn mjesečno i milina. Meni ne treba njemačka niti austrija, samo nek ovako ostane, i da ženu zaposlim u neku normalniju firmu za normalnu plaću a ne smrdljivi amadeus i 2600kn plaće. To bi bio onda rokenrol :) (još je najavljeno možebitno dizanje plaće početkom sl.godine, to bi bilo extra). A isto kao i ti, ne da mi elementara nije struka, nego ono, nemam veze sa drvnom školom i drvetom, ali živ se čovjek svašta nauči :) Ajde, imam komp koji upravlja strojem, ali njega trebam za unest/promijenit mjere rezanja, upalit-ugasit i vratit element ako je zaglavio ili slično, nije primarno.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Posao i plaće
Glavas_ZG kaže...
XXX kaže...

Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba. Nekome je bogatstvo ako ne mora provesti pola života na radnome mjestu.


 

ONAJ KOJEM TREBA MALO, TAJ NE NE MOŽE UŽIVAT U ŽIVOTU KAO ONAJ ŠTO IMA.

 


 

Zakaj se onda bogati ubijaju, koriste teške droge, cugaju, idu kod psihoterapeuta, rastavljaju, od straha koriste sve vrste poznatih zaštita, rade po cijele dane itd?

 

edit; Onaj koji treba puno i ima puno, ima li za njegov pojam dovoljno? Zakaj onda večina ne ode u mirovinu ako ima puno, dok još mogu uživati u životu? Zašto mnogi bogati rade sve dok fizički mogu?

 

 

Materijalno bogat čovjek je onaj tko ne mora raditi ili radi samo kad poželi i koliko želi, bez obzira koliko je to bogatstvo. Svi ostali smo sirotinja bez obzira koliko imali. Veča ili manja sirotinja. 99% ljudi je sirotinja ali to ne znači da su onih 1% bogatih ultimativno sretni i da uživaju u životu, niti da smo nas 99% nesretni jer smo sirotinja ili da ne znamo uživati u životu.

 

 

Sve ti je to relativno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 9:21 (XXX).
14 godina
offline
Posao i plaće

Nije ni odlazak u inozemstvo za svakoga rjesenje iako puno ljudi ide silom samo zato sto je netko drugi otisao bez da se raspitaju kako je njihova struka placena i dali je trazena. Da samo zena i ja imali u svom gradu 7000kn svaki nebi nikad isao a sad da mi to daju nebi se vratio. Ima tu jos razloga zasto ne sad imam 35 dana go. Nikad ni sa 2 posla neprelazim 200 sati dok sam u HR tukao 220 a nekad i vise kad je netko bio na bolovanju. Nije stvar samo u novcu nego opcenito o raspolozenju, vecinom nekuka nitko o parama kao u HR i najveca im je briga gdje ce na godisnji. Novac mi samo daje odredenu mirnocu kad moram nenadano recimo iskesirat 600e tu mi nije problem dok sam u HR uvijek na rate pa gledaj do kraja mjeseca hoces imati za hranu dok ne otplatis nesto ovdje jedino ma rate sam kupio auto drugo sve kes i mir. 3 sobni stan mi jr 670e sa rezijama sto nije malo a nije ni previse doduse to ovisi i o mjestu stanovanja. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Posao i plaće

ne znam zakaj se potegnula teorija da se mora biti bogat. ne, treba imati normalno za sve normalne "prohtjeve", to kaj hrvatsko drustvo na to nije naviklo ne znaci da je to neki luksuz.

bitno je:

- djeci osigurat bezbrizno djetinjstvo i obrazovanje

- sebi dostojnu penziju bez kopanja po smecu (nevjerojatno puno ljudi uopce ne razmislja kad odu u penziju a po svemu sudeci ceka vas bar 15-20 godina zivota u toj dobi)

- putovati 2-3x godisnje (ne znam ima li boljeg nacina trosenja love, tu ne mislim odlazak u crikvenicu iz zagreba, nego po ostalim metropolama)

- ne ici u minus ili kredit ako ti na autu crkne getriba ili trebas nove gume

- ne uopce biti u minusu

- platit rentu/kredit, rezije, hranu, benzin/osiguranje i zivotne potrebe bez odlaska u minus ili kasniti s placanjem

 

jel ovo gore navedeno luksuz? jel osoba koja vodi takav zivot bogata?

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 10:29 (nixass).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posao i plaće
nixass kaže...

ne znam zakaj se potegnula teorija da se mora biti bogat. ne, treba imati normalno za sve normalne "prohtjeve", to kaj hrvatsko drustvo na to nije naviklo ne znaci da je to neki luksuz.

bitno je:

- djeci osigurat bezbrizno djetinjstvo i obrazovanje

- sebi dostojnu penziju bez kopanja po smecu

- putovati 2-3x godisnje (ne znam ima li boljeg nacina trosenja love, tu ne mislim odlazak u crikvenicu iz zagreba, nego po ostalim metropolama)

- ne ici u minus ili kredit ako ti na autu crkne getriba ili trebas nove gume

- ne uopce biti u minusu

- platit rentu/kredit, rezije, hranu, benzin/osiguranje i zivotne potrebe bez odlaska u minus ili kasniti s placanjem

 

jel ovo gore navedeno luksuz? jel osoba koja vodi takav zivot bogata?

 

 Sve to uspjevam sa plaćom koju si naveo kao nedostojnu "normalnog" života. 0 kredita i 0 minusa, dijete odškolovano i ne tjeram ju da nađe posao dok ne nađe onaj koji želi raditi, i dalje joj platim more, izlaske i sve kaj joj treba u okvirima normale, putuje se na more i putuje u "metropole". Npr ove godine proputaovao cijelu Toskanu, znači 6-7 gradova. Jesam li bogat? Ne. Da li sam siromašan? Da, jer moram raditi do 61. godine života i 40. godina staža. Još punih 14 godina sam sirotinja pod uvjetom da će i onda postojati penzija.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Posao i plaće
XXX kaže...
Glavas_ZG kaže...
XXX kaže...

Nije bogat onaj koji puno ima, nego onaj koji malo treba. Nekome je bogatstvo ako ne mora provesti pola života na radnome mjestu.


 

ONAJ KOJEM TREBA MALO, TAJ NE NE MOŽE UŽIVAT U ŽIVOTU KAO ONAJ ŠTO IMA.

 


 

Zakaj se onda bogati ubijaju, koriste teške droge, cugaju, idu kod psihoterapeuta, rastavljaju, od straha koriste sve vrste poznatih zaštita, rade po cijele dane itd?

 

edit; Onaj koji treba puno i ima puno, ima li za njegov pojam dovoljno? Zakaj onda večina ne ode u mirovinu ako ima puno, dok još mogu uživati u životu? Zašto mnogi bogati rade sve dok fizički mogu?

 

 

Materijalno bogat čovjek je onaj tko ne mora raditi ili radi samo kad poželi i koliko želi, bez obzira koliko je to bogatstvo. Svi ostali smo sirotinja bez obzira koliko imali. Veča ili manja sirotinja. 99% ljudi je sirotinja ali to ne znači da su onih 1% bogatih ultimativno sretni i da uživaju u životu, niti da smo nas 99% nesretni jer smo sirotinja ili da ne znamo uživati u životu.

 

 

Sve ti je to relativno.

 Nije.

Bogati ljudi su sretniji od siromašnih, kani se filozofije i klišeja.

16 godina
odjavljen
offline
Posao i plaće

Kako koji

15 godina
offline
Posao i plaće

Ne znam zašto ste se uopće s tim panjem upustili u ikakvu debatu. Tema topica je posao i plaća i zadovoljština s istom, a ne njegovo jizzanje na bogate ljude i teoretiziranje o tome kako on zna da su 'bogati' ljudi sretni. Sasvim bespotrebno. Držite se teme a ovog ispraznog filozofa gore na ignore.

 

@nixass - tako je, slažem se s tobom. Još da mi je ženu nagovorit da promijeni posao i radnu sredinu a ne da radi za 2600-2800kn svaki mjesec, bio bi u točno takvoj situaciji kako si naveo, i to bez odlaska van :)

8 godina
odjavljen
offline
Posao i plaće

Oni koji rade za 2600 do 2800 su na toj razini s razlogom.

 

Nastavo na temu, zbog načina na koji ljudi razmišljaju (tj. uopće ne razimišljau - a osobito 2600 - 2800 populacija), dakle zbog njih je društveno stanje takvo, ovce koje trpe sve moguće jer su inertni i ne žele se educit, ne žele imat stav.

 

Onom tko bi mi ponudio 3000kn plaću bi pokazao i rekao mu da odyebe.

 

No,

 

Idemo reći hipotetski da nemam školu, i da nisam u mogućnosti dobit bolji posao od onog za 3000, tad,

 

Uzeo bih taj posao, ne bi glumio filozofa, no Odmah bi rekao poslodavcu da sa tom placom vrsi totalnu degradaciju onih koji taj posao moraju prihvatit, i da dajem otkaz prvom prilikom , da mi se ne javlja za minutu prekovremenog, da mi se ne obraca osim ako je iskljucivo vezano za posao, a da ce posao biti odraden maksimano profesionalno.

 

Slijedece sto bih napravio (ISTI DAN) bi bilo maksimalno afirmiranje na podrucju ucenja stranog jezik, i na podrucju ucenja osnovnih informatickih znanja, nakon toga bih istrazio trziste i nasao struku koja je deficitarna a donekle srodna mojim pred znajima, tim procesom bih za nekoliko mjeseci uz prekvalifikacije došao u situaciju da ne moram prihvaćat yebene poslove koje ne zelim !

 

Da tako ili približno tako svi naprave na kojima se bazira ovo usrano stanje ne bi nam bilo usrano kao što je jer govnarski poslodavci više ne bi imali toliko ovaca za šisanje.

 

No ljudi su ljeni, inertni i pasivni i zasluzuju dobiveno.

 

A ti, jopis nemas pravo mi pisat da sam trol i panj jer se sa mnom ne slažeš!!!

13 godina
neaktivan
offline
Posao i plaće

Sad sindikati pregovaraju za drugu godinu da nam povećaju plaću, baš me zanima što će uspijet.U 12 mjesecu dobivamo božićnicu pola plaće, također i za uskrs, nije toliko ni loše u toj firmi samo kad bi digli tu plaću za nekih 1000 kuna, e onda bi to bilo ok.Meni najviše znači tih 3 mjeseca slobode, doma sam 11,12,1 i tek sredinom 2 mjeseca otvaramo zato se i držim ovog posla, to stvarno jako puno znači kad si toliko doma, da moram radit svaki dan ovaj posao i samo jedan dan u tjednu da si doma, pa šta imaš od života, ne bi mogao izdržat taj tempo nisam naučen na to.Ja znam kad dođe 10 mjesec da idem sa guštom na posao jer je to zadnji mjesec koji radimo.Moj prijatelj je bauštelac radi svaki dan od 7-17 nedjelju i kad kiša pada je slobodan ima godišnji 2 tjedan u 8 i 12 mjesecu i to je to.Kaže on meni da tuče preko 7 milja mjesečno, ali što imaš od života kad radiš svaki dan do 17h, što stigneš obavit? Ništa!.Svaka čast tim ljudima, ali sloboda ipak puno znači, kad imaš vremena za sebe,curu i prijatelje.

pOtPiS
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 16:01 (marino15).
8 godina
offline
Re: Posao i plaće
nixass kaže...

ne znam zakaj se potegnula teorija da se mora biti bogat. ne, treba imati normalno za sve normalne "prohtjeve", to kaj hrvatsko drustvo na to nije naviklo ne znaci da je to neki luksuz.

bitno je:

- djeci osigurat bezbrizno djetinjstvo i obrazovanje

- sebi dostojnu penziju bez kopanja po smecu (nevjerojatno puno ljudi uopce ne razmislja kad odu u penziju a po svemu sudeci ceka vas bar 15-20 godina zivota u toj dobi)

- putovati 2-3x godisnje (ne znam ima li boljeg nacina trosenja love, tu ne mislim odlazak u crikvenicu iz zagreba, nego po ostalim metropolama)

- ne ici u minus ili kredit ako ti na autu crkne getriba ili trebas nove gume

- ne uopce biti u minusu

- platit rentu/kredit, rezije, hranu, benzin/osiguranje i zivotne potrebe bez odlaska u minus ili kasniti s placanjem

 

jel ovo gore navedeno luksuz? jel osoba koja vodi takav zivot bogata?

 

 Dobro nemam klince no zato trosim novce na "gluposti" koje mi realno ne trebaju. Bolje da ne znas kolko je love otislo na financiranje mog hobija (fotografije)
 Uspijem otic posteno na more (ove godine sam bio 10 dana na Šipanu(znaci posjetili uz to i Dubrovnik i ostale otoke), platit 1200kn ratu kredita za auto 
bez ikakavog minusa. 
Pazim da ne jedem smece (parizer i slicna sranja). 

Stvar je u tome da ne trosim na neke druge stvari kao sto su alkohol i cigarete, prijevoz na posao mi je besplatan (jer zivim blizu pa idem biciklom). 
Nisam nikome nista duzan, imam svoju kucu koja je u oke stanju sa velikim dvoristem na dobroj lokaciji. 

Imam frendova koji su otisli u van i oni za godisnji se vrate tu i kad vidim njih ta ideja sa odlaskom van mi se jos manje sviđa. 

 

Frendovi koji su otisli bili su u drugacijoj situaciji i ja bi na njihovom mjestu isto otiso. 

 


Tocno ti to sve govoris no kao i ja mozda si previse slusao ljude koji kukaju, a u isto vrijeme trose novce bas na gluposti.
Treba znat s novcima. Frend koji tu nije znao s novcima nezna nit u njemackoj pa bez obzira na to kaj ima puno vecu placu ja imam vise novaca od njega.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 17:57 (Santana).
13 godina
neaktivan
offline
Posao i plaće

Čista istina treba dobro znat sa novcima, evo meni preko ljeta ostane gotovo cijela plaća na računu jer nemam vremena za toršit, a preko zime uštedim polovicu plaće i tako oduvijek.Koliko je mojih frendova otišlo u Irsku i Njemačku pa su se vratili doma praznih džepova još im roditelji morali poslat novac za kartu.Znam da je jebeno onima koji rade za 3500 kuna i nemaju riješeno stambeno pitanje, al opet rađe bi tu radio za 3500 kuna nego išao u Njemačku ili Irsku za 1500€ i bio u stanu od 30m2 i živio u strahu od onih izbjeglica.Šta ćeš gore nemaš frendova, nikog ne poznaš, živiš u stanu od 30m2 kojeg plaćaš preko 500€ ma daj molim te.Govori mi prijatelj koji živi gore već preko 30 godina da je stanje gorzno, pun grad izbjeglica, poslje 8 navečer nesmiješ izać u grad da te netko  opljačka, ovi luđaci svi nose noževe, napadaju cure.Ma daj molim te kakva Njemačka ili Irska ma nema tih novaca pa kakav je to život kad živiš u strahu, oustalom sa srednjom školom gore ti nitko neće dat više od 1500€ plaće, još kad bi platio stan hranu i režije ostalo bi mi manje od 500€, a tu više uštedim i živim kao čovjek i bez ikakvog straha.Gore se jedino isplati ić nekom ko ima neki jebeni fakultet pa da mu se ponudi preko 3000€ plaće.

pOtPiS
16 godina
offline
Re: Posao i plaće
marino15 kaže...

Čista istina treba dobro znat sa novcima, evo meni preko ljeta ostane gotovo cijela plaća na računu jer nemam vremena za toršit, a preko zime uštedim polovicu plaće i tako oduvijek.Koliko je mojih frendova otišlo u Irsku i Njemačku pa su se vratili doma praznih džepova još im roditelji morali poslat novac za kartu.Znam da je jebeno onima koji rade za 3500 kuna i nemaju riješeno stambeno pitanje, al opet rađe bi tu radio za 3500 kuna nego išao u Njemačku ili Irsku za 1500€ i bio u stanu od 30m2 i živio u strahu od onih izbjeglica.Šta ćeš gore nemaš frendova, nikog ne poznaš, živiš u stanu od 30m2 kojeg plaćaš preko 500€ ma daj molim te.Govori mi prijatelj koji živi gore već preko 30 godina da je stanje gorzno, pun grad izbjeglica, poslje 8 navečer nesmiješ izać u grad da te netko  opljačka, ovi luđaci svi nose noževe, napadaju cure.Ma daj molim te kakva Njemačka ili Irska ma nema tih novaca pa kakav je to život kad živiš u strahu, oustalom sa srednjom školom gore ti nitko neće dat više od 1500€ plaće, još kad bi platio stan hranu i režije ostalo bi mi manje od 500€, a tu više uštedim i živim kao čovjek i bez ikakvog straha.Gore se jedino isplati ić nekom ko ima neki jebeni fakultet pa da mu se ponudi preko 3000€ plaće.

iskreno, 70% ovoga kaj si napisao je cisto nagadjanje i prepricavanje price iz 6. koljena, koja je ko pokvareni telefon.

za preko 3000 place ti ne treba fakultet, ni u njemackoj ni u irskoj. i ne, ne pricam o sljakerskim poslovima, pricam o poslovima di si lijepo na suhom i toplom, za kompjutorom, sa 25 dana godisnjeg.

a o ovome - "frend zivi gore 30 godina i veli da je odvratno" - yeah right. najbolji su ti kaj pricaju da je "gore" odvratno a ne zele natrag :)

kakav zivot u strahu? nema van nakon 8 navecer? da, ljudi se zakljucavaju u bunkere navecer lol

nemas frendova gore? pa nisi asocijalan da nisi u stanju stvarati upoznavati nove ljude, tak ni doma ne pricas sa nepoznatima?

bez uvrede, al dosta neiskustva prica iz tebe

 

btw ne kuzim kaj je ova tema.. otvorio si jer se zalis na placu a na kraju ispada da ti je sve po volji? pa malo pricas kak "ne bi ovo, ne bi ono", neprilagodljiv a htio bi da mu je bolje u zivotu.. ne znam, o cemu se tu na kraju prica?

meni ovo izgleda ko da je doma kod mame najbolje ;)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.9.2018 19:44 (nixass).
10 godina
offline
Re: Posao i plaće
Glavas_ZG kaže...

Oni koji rade za 2600 do 2800 su na toj razini s razlogom.

 

Nastavo na temu, zbog načina na koji ljudi razmišljaju (tj. uopće ne razimišljau - a osobito 2600 - 2800 populacija), dakle zbog njih je društveno stanje takvo, ovce koje trpe sve moguće jer su inertni i ne žele se educit, ne žele imat stav.

 

Onom tko bi mi ponudio 3000kn plaću bi pokazao i rekao mu da odyebe.

 

No,

 

Idemo reći hipotetski da nemam školu, i da nisam u mogućnosti dobit bolji posao od onog za 3000, tad,

 

Uzeo bih taj posao, ne bi glumio filozofa, no Odmah bi rekao poslodavcu da sa tom placom vrsi totalnu degradaciju onih koji taj posao moraju prihvatit, i da dajem otkaz prvom prilikom , da mi se ne javlja za minutu prekovremenog, da mi se ne obraca osim ako je iskljucivo vezano za posao, a da ce posao biti odraden maksimano profesionalno.

 

Slijedece sto bih napravio (ISTI DAN) bi bilo maksimalno afirmiranje na podrucju ucenja stranog jezik, i na podrucju ucenja osnovnih informatickih znanja, nakon toga bih istrazio trziste i nasao struku koja je deficitarna a donekle srodna mojim pred znajima, tim procesom bih za nekoliko mjeseci uz prekvalifikacije došao u situaciju da ne moram prihvaćat yebene poslove koje ne zelim !

 

Da tako ili približno tako svi naprave na kojima se bazira ovo usrano stanje ne bi nam bilo usrano kao što je jer govnarski poslodavci više ne bi imali toliko ovaca za šisanje.

 

No ljudi su ljeni, inertni i pasivni i zasluzuju dobiveno.

 

A ti, jopis nemas pravo mi pisat da sam trol i panj jer se sa mnom ne slažeš!!!

 Da dođeš s tim pristupom bilo kojem poslodavcu lijepo bi ti se taj isti zahvalio na suradnji i trazio novog radnika.

 

Situacija na domacem trzistu rada je jadna, ali trziste rada kao i svako drugo trziste funfunkcionira na principu ponude i potraznje. 

 

Ovo sada je tzv. trziste poslodavca, jer je poslodavac u prednosti sto se tice omjera trenuto dostupnih poslova i raspolozive radne snage. 

 

Preko ljeta imamo zanimljivu situaciju u priobalju s kuharima i konobarima, gdje se trziste pretvara u tzv. Trziste radnika, jer je potraznja za njima veca i tako oni određuju uvjete.

 

Poslodavac ne degradira nikoga i nista niskom placom. Vrlo je jednostavno, ako ti mozes kupit predmet A za 3000 necega, zasto bi taj isti predmet platio 4000 necega? Ista stvar je i sa radnicima. 

 

Također radnik ne definira da je placa 3000, nego, opet ponavljam, trziste.

 

Kako podignit cijenu rada?

 

- više radnih mjesta. 

 

Ako imas sada 100 dostupnih radnih mjesta. A 10 000 kandidata za tih 100 mjesta, ti mozes smanjit plaću koliko god je moguce, jer ces svakako popuniti ta radna mjesta.

 

A ako imas 100 radnih mjesta, a 50 radnika za njih, ti moras dignit uvjete i svoju ponudu, da bi popunio ta radna mjesta.

 

Ne krivite poslodavce ni djelatnike. Krivite ekonomsku politiku razvoja koja stvara ovakvo tržište rada.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Posao i plaće
thebatman kaže...

 

Poslodavac ne degradira nikoga i nista niskom placom. Vrlo je jednostavno, ako ti mozes kupit predmet A za 3000 necega, zasto bi taj isti predmet platio 4000 necega? Ista stvar je i sa radnicima. 

 

 Nije ista stvar. Posladavcu je u interesu da ima dobrog i zadovoljnog radnika kojeg može zadržati, a ne savkih pola godine učiti novog radnika kako se dobro obavlja posao. A dobrog radnika treba i dobro platiit kako bi bio zadovoljan.

15 godina
offline
Posao i plaće

Nevezano za sve no ja sam dobio slijedeci dojam.

Onaj tko zavrsi faks ne zeli pristati na XY uslove jer mu je to premalo znam iz osobnog iskustva, donekle razumljivo ali...

Završiti faks nije dovoljno, mislite da završetak faksa općenito donosi bolje i lakše u životu samo od sebe je cisto varanje samog sebe ili Vas je netko u to uvjerio.

Da biste potvrdili da taj faks vrijedi treba takoder na pocetku "zavuc rukave" i radit a kasnije ako si dobar samo nebo ti je granica... Fora je u tome što se odmah iz škole ocekuje minimalna placa 10k kuna bez i truncice znanja, ma kako da ne..

 

Moze se uspjeti i bez faksa ako se zeli raditi.

Godinama sam radio za 3500kn sada imam skoro 3 puta više..

8 godina
offline
Re: Posao i plaće
toxic kaže...

Nevezano za sve no ja sam dobio slijedeci dojam.

Onaj tko zavrsi faks ne zeli pristati na XY uslove jer mu je to premalo znam iz osobnog iskustva, donekle razumljivo ali...

Završiti faks nije dovoljno, mislite da završetak faksa općenito donosi bolje i lakše u životu samo od sebe je cisto varanje samog sebe ili Vas je netko u to uvjerio.

Da biste potvrdili da taj faks vrijedi treba takoder na pocetku "zavuc rukave" i radit a kasnije ako si dobar samo nebo ti je granica... Fora je u tome što se odmah iz škole ocekuje minimalna placa 10k kuna bez i truncice znanja, ma kako da ne..

 

Moze se uspjeti i bez faksa ako se zeli raditi.

Godinama sam radio za 3500kn sada imam skoro 3 puta više..

 Ovo je čista istina. Upravo to i je stvar hrpetine ljudi koji završe faks i upravo na temelju toga traže plaće u astronomskom iznosu za naše tržište.

Postoje poslovi i radna mjesta na kojima neće biti i nije moguće očekivati velike plaće, dok se kod nas i dalje školuje kadar koji, realno, nikome ne treba, pa onda i obavljaju poslove za koje nikakvo predznanje, realno, i nije potrebno. (konobari, čistači, razni konzumi, lidli i ostalo)

Svi bi mi vrlo rado plaće od desetak i više tisuća kuna, ali to, realno, bez povećanja cijena ili otpuštanja radnika, nije moguće. Ne u ovakvim ekonomskim uvijetima koje je postavila RH sa silnim nametima, birokracijom sporijom od rasta trave, traženjem mita od lokalnih gazdi kako bi uopće dobio dozvolu za išta itd.

I ja sad radim za 4600kn, imam SSS (kemijski tehničar) i ne radim u struci. Upisao sam fakultet i ide nekako jedno uz drugo. Fakultet se tiče rada na računalu, uz to i učim polagano sa strane (počeo sa Pythonom prošli tjedan).

Kolika plaća je na kraju pravedna plaća? Ona koju poslodavac i radnik dogovore. Hoćemo veće plaće? Smanjimo poreze i namete. Ne zbog velikih, kojih je 1%, nego zbog malih koji imaju svoje obrte/firme, a zbog nameta rade za par tisuća kuna i imaju kakvu-takvu dobit da uspiju obrt/firmu razvijati, ali i zbog onih kojima bi se omogućilo otvaranje obrta/firme sa smanjivanjem svih tih nameta. Također bi se privukli i vanjski investitori koji bi također nudili veće plaće. Da, i tada bi došlo do rasta cijena u nekim područjima, ali bi se na kraju i približili zemljama u kojima ti imaš parsto eura sa strane na kraju mjeseca. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Posao i plaće
thebatman kaže...

 Da dođeš s tim pristupom bilo kojem poslodavcu lijepo bi ti se taj isti zahvalio na suradnji i trazio novog radnika. ?

 

Kako podignit cijenu rada? ?

 

 

 Pričaš bezveze, vidi se da nemaš iskustva rada sa ljudima u područjima kojih smo se dotaknuli.

 

Cijena rada se može podić isključivo individualnom edukacijom i usavršavanjem populacije koji radi poslove koji su loše plaćeni.

 

Nemoj započimt sa ovim bedastoćama o ekonomskoj politici i nemoj petljat politiku u to, zvučiš kao tipični demagog koji nije rekao ništa konkretno.

 

Edukacija je dostupna svakome tko želi, problem je što su ljudi lijeni i pasivni, žale se kako nemaju vremena i uvjete, radije su na indeksu i 24 sata, žale se umjesto da preuzmu odgovornost na sebe, svi su im krivi osim njih, kriva je ekonomska politika, kriva je NDH, kriv je Tito, kriv je HDZ, krivi su Ustaše, kriv je Mamić, kriv je Mark Zuckenberg, kriv je minimalac, kriv je Ćiro, krive su cijene benzina, krivi su vlasnici apartmana, krivi su u državnoj upravi, krivi su ovi koji imaju veze, krivi su ovi što uzimaju poticaje, svi su krivi, jedino sirotinja i sirotinja u glavi nije kriva za ništa

 

Dakle, isključivo i samo edukacija i konstantno usavršavanje su ključ za izlazak iz bilo koje vrste krize, sve drugo je prodavanje magle.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2018 14:04 (Glavas_ZG).
10 godina
offline
Posao i plaće

Ok. Ajmo pretpostavku napravit da se preko veceri 100 000 ljudi odjednom usavrši i unaprijedi. Što bi to promjenilo na nasem trzistu rada? Kako bi to diglo placu prodavacice u interspara? Ne mlataraj gluposti.

 

Cjena rada se moze dignuti iskljucivo sa podizanjem potraznje radne snage, a to je otvaranje novih radnih mjesta. Koji ti dio tu nije jasan? 

 

To tvoje mlataranje bezveznih fraza o usavrsavanju je glupost. 

Ekonomija i samo ekonomija, makro i mikro cimbenici, a ne personalne gluposti.

 

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Posao i plaće
thebatman kaže...

Ok. Ajmo pretpostavku napravit da se preko veceri 100 000 ljudi odjednom usavrši i unaprijedi. Što bi to promjenilo na nasem trzistu rada? Kako bi to diglo placu prodavacice u interspara? Ne mlataraj gluposti.

Zašto bi itko rekao ovako nešto glupo i bez predmetno.

Nemoj izmišljat neke hipotetski nemoguće situacije samo u svrhu rasprave i banalizirat stvar.

 

Edukacija je temelj svega na svim razinama.

 

 

15 godina
offline
Re: Posao i plaće
thebatman kaže...

Ok. Ajmo pretpostavku napravit da se preko veceri 100 000 ljudi odjednom usavrši i unaprijedi. Što bi to promjenilo na nasem trzistu rada? Kako bi to diglo placu prodavacice u interspara? Ne mlataraj gluposti.

 

Cjena rada se moze dignuti iskljucivo sa podizanjem potraznje radne snage, a to je otvaranje novih radnih mjesta. Koji ti dio tu nije jasan? 

 

To tvoje mlataranje bezveznih fraza o usavrsavanju je glupost. 

Ekonomija i samo ekonomija, makro i mikro cimbenici, a ne personalne gluposti.

 

 

 

 zamisli da 100 000 ljudi sutra kaze da nece raditi za 3000kn, place bi morale rasti. Nije problem da novaca nema, nego je novac nagomilan na hrpu te ne dolazi do malih ljudi (Apple, i razne korporacije ga imaju masu)

dok ima ljudi koji ce raditi za 3000kn, biti ce i placa 3000kn

8 godina
offline
Re: Posao i plaće
thebatman kaže...

Ok. Ajmo pretpostavku napravit da se preko veceri 100 000 ljudi odjednom usavrši i unaprijedi. Što bi to promjenilo na nasem trzistu rada? Kako bi to diglo placu prodavacice u interspara? Ne mlataraj gluposti.

 

Cjena rada se moze dignuti iskljucivo sa podizanjem potraznje radne snage, a to je otvaranje novih radnih mjesta. Koji ti dio tu nije jasan? 

 

To tvoje mlataranje bezveznih fraza o usavrsavanju je glupost. 

Ekonomija i samo ekonomija, makro i mikro cimbenici, a ne personalne gluposti.

 

 

 

 

Smanjio bi se broj osoba koje bi mogle raditi taj određeni posao? Prodavač/ice ili bar onaj manji broj koji ostane pod tim zvanjem (ako pod 100 000 ljudi uzmemo samo prodavače) bi zbog nedostatka mogao dobiti veće plaće. Ionako će ih roboti zamijeniti kroz neko dogledno vrijeme.
Edukaciju za sebe ne vršiš zbog tržišta u nekoj (našoj) zemlji, nego zbog toga da nisi na minimalcu i da zarađuješ više, imaš bolje uvijete rada i da, na kraju, imaš vremena i novaca za sebe i svoju obitelj.

Otvaranje radnih mjesta ne dolazi samo od sebe. Nije se bezveze hrpetina firmi doselila u Irsku niti su ljudi tamo bez razloga počeli otvarati svoje firme. Smanjenje poreza i nameta, manje petljanje politike u biznise i je dovelo do toga da ljudi tamo sada rade.

I što kad se to dogodi kod nas? Posao će naći upravo onaj tko se za posao educira, onaj tko drži korak sa tehnologijom ili bar sa dijelom te tehnologije i prati zbivanja na tržištu. Neće nitko držati blagajnice samo zato što one postoje. Uvesti će automatizirane trgovine u kojima poklikaš što trebaš u pauzi na poslu i to samo pokupiš kad prolaziš pored trgovine. Isplativije vlasniku, a i tebi. Svaka individua se mora prilagoditi onome što se na tržištu traži.

Činjenica je na kraju da bez "personalnih gluposti" ti nečeš dobro zarađivati, a ni posla naći. Ima tko hoće i taj će zarađivati dok će osobe bez "personalnih gluposti" na kraju kukati kao što to i danas rade.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Posao i plaće

Za plaču od 4000kn posao u Anamariji 

https://www.naposlu.hr/radni-uvjeti/anamarija-company/1

6 godina
neaktivan
offline
Posao i plaće

Radim ono što volim pa mogu reći da sam zadovoljna poslom iako ima mjesta za poboljšanje.

Jesam li zadovoljna plaćom? Uvijek može bolje/gore...

13 godina
offline
Posao i plaće

kod mene je ovako situacija

imam završen fakultet za turizam u opatiji, magistar ekonomije sa završenih 5 godina tamo, moja draga isto tako (tamo smo se upoznali)

za vrijeme faksa i 1 sezonu nakon njega, radio kao konobar sezonski (2 godine u savudriji u resortu preko student servisa, 1 godinu u opatiji u hotelu), nakon toga se zaposlio u međmurju u hotelu i evo tu sam već 4 godine

radim na  recepciji, i je da mi to paše jer si na urednom radnom mjestu (uvjiek u toplom ili rashađenom, odijelo, kravata, itd), ali često znam konobariti i pomagati u restoranu dok je veća gužva ili fešta, to mi na razgovoru za posao nisu tako prezentirali

plaća je tako, kako koji mjesec, ali je obično oko 4500 kn sa putnima, bez putnih se spušta ispod 4000, sreća pa sam blizu grada i imam 8 km do posla, ali smatram da je to malo...

skoro svaki vikend radni, svaki blagdan te skoro padne neka smjena, dok su drugi najbolje negdje na izletima, na moru ili se druže, ti najbolje moraš raditi jer je hebeno ugostiteljstvo, užasno mi je teško sa dragom si skombinirati da nekam možemo otić za vikend, čak i na 1 dan, cijeli vikend je nemoguća misiija

dok ona vikende i blagdane ima slobodno, jutarnja smjena stalno, 8 sati odradi i amen, ja se hebem da ne znam kako bude bilo 2-3 dana unaprijed smjena, jer je raspored uvijek podložan promjenama, slobodni dani mi padaju u tjednu, za vikend obično moram uvijek raditi i možeš ga hebati...

koliko sam već druženja sa obitelji propustio zbog svog posla, srce me boli....

sad dok bi oboje mogli guštati malo i putovati negdje, bilo gdje, ne možemo zbog mog posla, a ako za godinu dvije bude i djete došlo, opet ne budemo mogli (dobro ajde, mogli bi, ali djete ipak mijenja sitauciju i prije ćeš njemu dati nego sebi)...

držim se hotela (nadam se još malo) samo zbog toga jer ove godine se ženim, pa mogu dobiti popust za svatove, a trenutno dok si radim stan, svaka kuna mi je bitna

u zadnjih godinu dana sam izgubio kompletno interes za turizam, i jako mi je žao što sam to završio, jer dok sam upisivao srednju nisam imao komp i toliko o tome se zanimao (imao sam samo ps2) koliko me  to sve sad zanima, i upisao sam ugostiteljsku umjesto tehničke...

htio bi upisati neki tečaj za neko programiranje ili slično (autocad recimo ili bilo št ovezano za tehniku), ali me strah dal ću naći posao iz te grane ako nemam podlogu srednje škole, a u hotelu imam ugovor na stalno, samo je radno vrijeme i smjene u qurcu i ništa normalno ne možeš planirati...

a i s obzirom da sam već 4 godine u tom hotelu, vidim kakva je situacija, i pomaka na gore neće biti, jer znam kakva je uprava i što se radi...

 

moja draga radi u vindiji uredski posao, i ona ima 5000 kn plaću (valjda, nisam siguran), oboje živimo kod nje doma, trenutno

radimo si stan u potkrovlju, ove godine nadam se da ćemo se useliti, imam kredit za to na 10 godina (hvala bogu rata nije previše, jer smo imali neke ušteđevine i još imamo / stavljamo na štednju), ali da bi veće plaće pomogle, daleko da ne bi, ali s ovime koliko imamo, evo snalazimo se i guramo nekako

iskreno kako bude dok se prebacimo u stan gore, pa dok bude trebalo kupiti hranu, platiti režije i biti samostalan sa troškovima i ostalim, vidjet ćemo, nadam se da prije ili poslije budem imao neki normalniji posao, jer gdje sam trenutno nemam više volje za poslom, nikako, a danas sutra dok dođe djete, sigurno mi neće biti u interesu da radim smjene sve i svakako...

da mi je plaća veća 500 do 1000 kn, ne bi se žalio, ovako kako je, nije da sam prezadovoljan (prvenstveno zbog sitauciije na poslu) 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 14:53 (matija656).
16 godina
offline
Posao i plaće

Završen fakultet IT struke. Radim u školi, profesorska plaća, 5800-6300, kako kad, sad bi trebala biti i nešto sitno veća zbog nedavnih povećanja.

 

Radno vrijeme je sasvim u redu, radim u školi dnevno max 7 školskih sati i to samo 2 dana u tjednu, ostalim danima 3-5 školskih sati. Slobodno ljeto skoro mjesec i pol, zimski praznici, uskršnji tjedan dana... Istina, ima dosta papirologije i posla koje odrađujem doma, ali to nekak uklopim kad ne radim ništa pametno pa odradim to... Usput održavam računala u školi za što mi ne plate ni lipe, jer ono, ti si informatičar, to je tvoja dužnost... A ne razumiju da to nema veze sa mnom kao profesorom... Taj posao se lagano gomila jer škola ima preko 60 računala. Ali odradim što treba u pauzi između satova, a i ostanem duže par puta tjedno što mi nitko ne plati.

 

Jesam zadovoljan??? Pa ne znam... Mislim da mogu bolje (intelektualno i po pitanju plaće, s radom u školi čovjekovo znanje stagrira i nemam ja tu nekakvog razmišljanja previše, a znam da sam prilično sposoban što se toga tiče, recimo za rad na nekakvom projektu i sl.) a sad koliko bolje ne znam... To "bolje" bi zahtjevalo puno više angažmana, a ne znam da bih uspio kroz 5 godina dogurati do 8-9 tisuća kao nekakav sistem administrator ili web programer, pogotovo jer sam hrpu toga zaboravio od faksa i morao bih se ponovno podsjećati i učiti...

 

Radim još sa strane nešto za 1000kn mjesečno, i ostane mi od putnih troškova oko 500kn mjesečno... Znači bude bliže 1000 eura mjesečno plaća, a sumnjam da bih toliko dobio igdje sad kao početnik.

 

Kad vidim ove ostale vaše postove, mislim da bih trebao biti zadovoljan s ovim što radim, no nekak smatram da ipak mogu bolje, samo trebao bih se trgnuti i pripremiti na puno više truda, rada i angažmana, a baš nekak uz sve ovo slobodno vrijeme koje imam zbog radnog vremena koje je debelo manje od 8h dnevno uživam u svim ostalim aktivnostima i hobijima u kojima vjerojatno ne bih mogao uživati da radim 8-9h dnevno. A i pitanje koliko bi taj moj rad i angažman na kraju ostao cijenjen u nekoj privatnoj firmi i kakve bih imao mogućnosti napredovanja i sl. 

 

Razmišljam možda otvoriti nekakvu firmu gdje bih zaradio još barem toliko koliko mi je plaća, no nemam blage veze što, a i poduzetnička klima u državi nam je krasna...

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 15:58 (lllnuclearlll).
10 godina
offline
Posao i plaće

Ja sam prokleti kockar tak da je nebitno kolika mi je plaća.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice