Posao i plaće

poruka: 131
|
čitano: 144.292
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: Posao i plaće
lllnuclearlll kaže...

Završen fakultet IT struke. Radim u školi, profesorska plaća, 5800-6300, kako kad, sad bi trebala biti i nešto sitno veća zbog nedavnih povećanja.

 

Radno vrijeme je sasvim u redu, radim u školi dnevno max 7 školskih sati i to samo 2 dana u tjednu, ostalim danima 3-5 školskih sati. Slobodno ljeto skoro mjesec i pol, zimski praznici, uskršnji tjedan dana... Istina, ima dosta papirologije i posla koje odrađujem doma, ali to nekak uklopim kad ne radim ništa pametno pa odradim to... Usput održavam računala u školi za što mi ne plate ni lipe, jer ono, ti si informatičar, to je tvoja dužnost... A ne razumiju da to nema veze sa mnom kao profesorom... Taj posao se lagano gomila jer škola ima preko 60 računala. Ali odradim što treba u pauzi između satova, a i ostanem duže par puta tjedno što mi nitko ne plati.

 

Jesam zadovoljan??? Pa ne znam... Mislim da mogu bolje (intelektualno i po pitanju plaće, s radom u školi čovjekovo znanje stagrira i nemam ja tu nekakvog razmišljanja previše, a znam da sam prilično sposoban što se toga tiče, recimo za rad na nekakvom projektu i sl.) a sad koliko bolje ne znam... To "bolje" bi zahtjevalo puno više angažmana, a ne znam da bih uspio kroz 5 godina dogurati do 8-9 tisuća kao nekakav sistem administrator ili web programer, pogotovo jer sam hrpu toga zaboravio od faksa i morao bih se ponovno podsjećati i učiti...

 

Radim još sa strane nešto za 1000kn mjesečno, i ostane mi od putnih troškova oko 500kn mjesečno... Znači bude bliže 1000 eura mjesečno plaća, a sumnjam da bih toliko dobio igdje sad kao početnik.

 

Kad vidim ove ostale vaše postove, mislim da bih trebao biti zadovoljan s ovim što radim, no nekak smatram da ipak mogu bolje, samo trebao bih se trgnuti i pripremiti na puno više truda, rada i angažmana, a baš nekak uz sve ovo slobodno vrijeme koje imam zbog radnog vremena koje je debelo manje od 8h dnevno uživam u svim ostalim aktivnostima i hobijima u kojima vjerojatno ne bih mogao uživati da radim 8-9h dnevno. A i pitanje koliko bi taj moj rad i angažman na kraju ostao cijenjen u nekoj privatnoj firmi i kakve bih imao mogućnosti napredovanja i sl. 

 

Razmišljam možda otvoriti nekakvu firmu gdje bih zaradio još barem toliko koliko mi je plaća, no nemam blage veze što, a i poduzetnička klima u državi nam je krasna...

 baci se u kriminal, male su šanse da ćeš uspjet al postoje, riskiraj

13 godina
offline
Re: Posao i plaće
lllnuclearlll kaže...

 

 ja bi se na tvom mjestu držao toga što imaš

dobra plaća za naše standarde, nije da se trgaš od posla, blagdani i vikendi slobodni, i ostalo sve što si naveo, jednostavno solidno

a ovo za otvaranje firme, ne znam što da ti kažem, hrvatska  i njeni zakoni su čudna biljka, tako da se ja u to ne bi upuštao...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
15 godina
offline
Re: Posao i plaće
matija656 kaže...
lllnuclearlll kaže...

 

 ja bi se na tvom mjestu držao toga što imaš

dobra plaća za naše standarde, nije da se trgaš od posla, blagdani i vikendi slobodni, i ostalo sve što si naveo, jednostavno solidno

a ovo za otvaranje firme, ne znam što da ti kažem, hrvatska  i njeni zakoni su čudna biljka, tako da se ja u to ne bi upuštao...

 ovisi koliko ste voljni raditi i uciti, ali sigurno mozete bolje.

 

ja imam zavrsenu gimnaziju (upisao FER, ali ne i zavrsio) i sad sa ~2 godine profesionalnog iskustva imam ~10k

 

uzmite u obzir i da se ja bavim racunalima od pocetka osnovne (ovaj acc je od kada sam ima 12, 13 godina)

 

tako da, ako je jedino sto te brine hoces moci naci posao jer nemas faks/strukovnu srednju, neka te ne brine, ali znaj da ces i morati dokazati svoje znanje

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 10:36 (ShadoW).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Posao i plaće
Koja bi bila neka realna cifra plaće za inženjera strojarstva, friškog sa faksa dakle bez iskustva?
Barem neki približan raspon, čisto da imam viziju kolko se zarađuje kod nas u toj struci.
12 godina
online
Re: Posao i plaće
Zin8 kaže...
Koja bi bila neka realna cifra plaće za inženjera strojarstva, friškog sa faksa dakle bez iskustva?
Barem neki približan raspon, čisto da imam viziju kolko se zarađuje kod nas u toj struci.

 Jedan moj prijatelj se zaposlio za nekih 6500 prvi posao, nakon 2 godine presao u drugu firmu di trenutno ima 2000 eura :) .. mislim da je zavrsio FSB u ZG

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
odjavljen
offline
Re: Posao i plaće
Jel znas mozda okvirno koja bransa strojarstva?
Krenuo sam u potragu za poslom, dogovorio neke razgovore pa hocu imati viziju koliko je realno traziti/dobiti...
12 godina
online
Re: Posao i plaće
Zin8 kaže...
Jel znas mozda okvirno koja bransa strojarstva?
Krenuo sam u potragu za poslom, dogovorio neke razgovore pa hocu imati viziju koliko je realno traziti/dobiti...

 Elektrotehnika. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
6 godina
offline
Posao i plaće

treba sve odje*ati i traziti cifu koja je OK. Problem je to što je naš mentalni sklop taj "da je plaća ok za Hrvatsku" a to je loš mentalni sklop.

 

Radio sam u jednom servisu za 3890kn (završen fax, LPIC1/2, m$server) + kao hobi popravljam lapove (keyword hobi :) ).... 3890KN!!! a bilo je dogovoreno da ću raditi samo tamo za početak te da ću se baviti sysadmin poslom...

 

Jedan dan se budim i razmišljam "pa je*ote šta ovako do kraja života" i isti dan dajem otkaz (bez novog posla) i fušam sljedećih god dana... (najgore od svega, nakon mene su i ostali dali otkaz - SVI - jer gazda nije imao dovoljno mozga da digne plaću da ima dobar IT dio).. Ali je*iga, uzima ljude na praksu pa se uče na tuđim laptopima (bradavice svaki treći laptop)

 

Sada radim kao direktor IT-a u jednoj ustanovi (ne biš govorio di :) ) - ali 10k je tu...

 

Mislim da je sve u glavi - dok god ima ljudi koji imaju znanja a zadovoljavaju se sa tima da je "ok plaća za Hrvatsku" bit će im loše...

 

Gledam da je promjena termalne paste u servisu 250kn... Imali smo na tone laptopa za čišćenje (a to je najmanji no-brainer posao) i shvatim da gazdi zaradim svoju plaću za 3 dana - doslovno...

 

Ma...

 

I da, ne znam zašto stavljam razmak između svake rečenice... :)

14 godina
offline
Posao i plaće

upravo tako - šuti i radi, dobra je to plaća za Hrvatsku - je odraz kmetskog mentaliteta...

 

ili dok kvazi-poduzetnik izvali - ja ti dajem plaću ?!?!?

 

dosada sam dao 7 otkaza, jedan primio (nisam htio raditi ilegalne svinjarije, pa sam čekao da skopčaju, da mi ga daju, da ne gubim prava - tada sam jedino bio 3 mj na burzi ali preživljavao fušarenjem)...

 

sve treba proračunati: i plaću, troškove, koliko te posao ispunjava (jebeš posao koji ti je glupo raditi iako si dobro plaćen) i koliko imaš od privatnog života uz taj posao..

 

i samo kad ti se pruži prilika, stisnuti otkaz uz osmijeh od uha do uha (naravski ako uprava zaslužuje, treba im napuniti uheka..) i prijeći na bolji posao...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Posao i plaće

Sve je na tebi koliko si društveno osviješten te sposoban izboriti sebi mjesto pod sunce..
Najlakše je uteći vani i pljuvati sa negativom kako ništa ne valja jer nisi sposoban opstati.Kod nas možda je teže,ali si zato siguran i u svojoj zemlji gdje englezu možeš reći  I dont speak english 

 

Sve u svemu radim samo prvu smjenu i sve vikende te blagdane slobodan za 1000E.

 

LP Hrabrima.

6 godina
offline
Posao i plaće

pa to....

 

jao... kad mi je ex šef došao da mi daje plaću... jao....

6 godina
offline
Re: Posao i plaće
funny games kaže...

Sve je na tebi koliko si društveno osviješten te sposoban izboriti sebi mjesto pod sunce..
Najlakše je uteći vani i pljuvati sa negativom kako ništa ne valja jer nisi sposoban opstati.Kod nas možda je teže,ali si zato siguran i u svojoj zemlji gdje englezu možeš reći  I dont speak english 

 

Sve u svemu radim samo prvu smjenu i sve vikende te blagdane slobodan za 1000E.

 

LP Hrabrima.

Daleko od toga... ali vani (Irska) je moja plaća veća 5.5x od ove u Hrvatskoj (i to PROSIJEČNA)  pa neka potrosim za stan / hranu 15000 ostane mi 40.000kn za zbuksat - i eto stana za 3 godine (vs pašteta i kredit od 30 godina u Hrvatskoj)

 

Ne znam... Sva moja ekipa je otišla van - ja planiram isto (iako sam 36yo ćelavi tip) za 2 godine van - Firma mi je u likvidaciji pa eto - još toliko radimo....

 

Iako imam 10k meni na kraju mj ostane kikiriki (ne želim ni razmišljati šta ostane onima ih Kauflanda)....

 

Imam osjećaj da postajemo indija...

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 10:54 (VladRi).
16 godina
online
Re: Posao i plaće
Stric_Jura kaže...
 

i samo kad ti se pruži prilika, stisnuti otkaz uz osmijeh od uha do uha (naravski ako uprava zaslužuje, treba im napuniti uheka..) i prijeći na bolji posao...

Ja volim reći kako je prvi posao ljubav, sve ostalo je promiskuitet.

How much money so much music.

14 godina
offline
Posao i plaće

ma i to je OK, bolje nego stav: šuti, kak je drugima, dobro mi je...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
online
Re: Posao i plaće
Stric_Jura kaže...

ma i to je OK, bolje nego stav: šuti, kak je drugima, dobro mi je...

 Je, al' to obično dođe s godinama.

15 godina
neaktivan
offline
Posao i plaće

Ima netko iskustva ili saznanja kako je raditi u plodinama?Plaća,radno vrijeme,slobodni dani?

Trenutno radim u McDonaldsu Velika Gorica te putujem iz Petrinje svaki dan i sa njihovim ludim smjenama tipa 11-19,10-18,16-00 pa nocne smjene od 19,20,21,22 mi je više puna kapa.Doslovno nemam vremena za ništa a vidio sam oglas za Plodine u Petrinji pa razmisljam poslati zamolbu.Nije mi problem raditi niti se ne zalim na placu u MCD(4400+1100 putnih troskova) ali smjene me doslovno ubijaju...Pa eto ako netko ima saznanja o Plodinama kao poslodavcu bio bih zahvalan.

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
7 godina
protjeran
offline
Posao i plaće

Jedino ako planiras preseljenje, onda bi imao vise vremena.

Al svima je tako, svi putuju, rijetko tko je od posla 5min pjesice,

makar znam jednu osobu koja radi u zgradi do svog posla,

doslovno treba 30 sekundi do posla, ne treba niti auto niti kisobran,

ne stigne pokinuti. Al to je luksuz koji nemaju svi, tj. nema ga vecina.

15 godina
neaktivan
offline
Posao i plaće

Plodine su mi 3 km od kuće i nemaju takve smjene divljačke.Budem poslao zamolbu pa cemo vidjeti

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
13 godina
offline
Posao i plaće

Državno uhljebstvo, sa prijevozom 4100kn. SSS Informatički referent, san snova poso (zbog ljudi, blizine doma, okoline). Ne žalim se na plaću, ne žalim se na opseg posla, milina. Al kažem sve ovisi koji si odjel, struka... Nije svugdje isto, nije isto imat 50-100 ljudi u firmi i 200-500+ i ostale lokacije itd. Al da može bolje, može, da može gore, može gore na n-tu.

 

Lp (Stjepanj style)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Posao i plaće
Već neko vrijeme me zanima kako je u Hrvatskoj s tetovažama i zapošljavanjem trenutno... Prva sam godina faksa i mislio sam tetovirati manju tetovažu na podlakticu, no onda prva misao koja mi je pala napamet je bila pa čekaj malo, hoće li te zaposliti tako, ako je tetovaža na vidljivom mjestu?!
Pišite iskustva, molim vas, znatiželjan sam!
7 godina
protjeran
offline
Posao i plaće

Sve ovisi o firmi, novija poduzeca osobito u IT smjeru nemaju problema s tim,

dok stara poduzeca, medicina i mnogo drugih ne zele.

 

Vani je to sasvim normalno, ima ih svakakvih, tetovirana cijela glava,

5 pirsova na licu i prerezan jezik na pola - takav lik radi kod nas u produkciji,

sasvim OK lik, malo ga je teze za razumijeti zbog jakog dijalekta i prerezanog jezika,

al i to su sasvim normalni ljudi, svatko izgleda i nosi sto mu se svidja.

 

Radije bih jednog iscrtanog na radno mjesto, nego skrivenog manijaka i narkomana.

Otovreni ljudi su lakse za razumjeti i pristupacniji su. Zatvoreni ljudi koji skrivaju,

imaju i skrivene motive. Tako da s moje strane, budi sto zelis, ali budi iskren i otvoren.

14 godina
offline
Re: Posao i plaće
LordLulla kaže...
Već neko vrijeme me zanima kako je u Hrvatskoj s tetovažama i zapošljavanjem trenutno... Prva sam godina faksa i mislio sam tetovirati manju tetovažu na podlakticu, no onda prva misao koja mi je pala napamet je bila pa čekaj malo, hoće li te zaposliti tako, ako je tetovaža na vidljivom mjestu?!
Pišite iskustva, molim vas, znatiželjan sam!

 Ma mene je došao zamijeniti takav lik u poprilično uštogljenu firmu (hlače na crtu, kravate... ne za mene, ja sam ipak ITevac), sav hipsterski nabrijan i sve, ali košuljice dugih rukava da se ne vide pirsinzi i tetovaže....samo lik je teška narkomančina i patološki lažljivac... tako da ništa ne znači tetovaža, i prava firma to ne gleda, gleda se kaj donosiš u firmu i kaj iznosiš iz nje (doslovno i figurativno)....

 

Naravski lik je zdimio s posla, vrlo brzo...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 17:23 (Stric_Jura).
8 godina
neaktivan
offline
Posao i plaće

Pozdrav ekipa!

Da li netko možda je radio ovakav sličan posao, pa da mi kaže kako to izgleda iz prve ruke?

Hvala za bilo koji info.

Evo kopirati cu ovdje cijeli opis posla:

 

Vozač kamiona - B kat.
''Opis poslova: upravljati teretnim vozilom sukladno rutama dostave, na dostavnim mjestima kupaca vršiti utovar i istovar gotovih proizvoda, POS materijala, povratne ambalaže, ispunjavati popratnu dokumentaciju (teretni list, otpremnica/povratnica, zahtjev za primopredaju/povrat osnovnog sredstva''.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 12:43 (Night-Spider).
8 godina
neaktivan
offline
Posao i plaće

neki info ako može?

16 godina
offline
Re: Posao i plaće

to ti je teretno vozilo do 3.5t, znači malo veći kombi. po ovom opisu bih rekao da je u pitanju dostava paketa; vjerojatnije po trgovinama i tisku. 

11 godina
protjeran
offline
Posao i plaće

Imam 11 godina staža (šesta godina ide tu gdje sam sad), SSS, radim na VSS radnom mjestu (po opsegu poslova za koje odgovaram glavom) pošto je iskustvo i znanje važnije od papira (nikad si nisam mogao priuštiti faks jer sam iz problematične obitelji).

 

Žena državna firma 7.000 kn, ja 8.000 kn (nisam državna ali slično).

 

Uz dvoje djece i vlastiti stan primanja su TAMAN, da su plaće po soma kuna manje bilo bi drž/nedaj. Ne živimo luksuz, ne jedemo vani.

Plaće nisu "male", nego cijene potrepština i režija su prevelike.

 

Ako sredim neke probleme u skorije vrijeme, planiram upisati faks, ali plaća će ostati kakva je, pa mi za to ništa ne znači, nego čisto zato što u mom poslu ako nemaš "papir", stranke i ljudi s kojima radiš te mrko gledaju bez obzira što o poslu pojma nemaju, ali imaju "papir".

 

Posao ko svaki drugi, moraš doć na njega ako ništa. Radi se sto na sat, nitko ne primjećuje, stranke maltretiraju, nad glavom stoji opće mišljenje da treba nam svima rezat plaće jer toliko ne zaslužujemo ... jbg. Psihički pritisak i vrijeđanje na osobnoj razini jer ljudi misle da su im svi drugi krivi za njihove nevolje ne vrijede ni 8.000 kn ... 

 

Prije sam radio svašta, nikad nisam imao plaću manju od 5.000 kn (čak ni u skladištu).

11 godina
offline
Re: Posao i plaće
Sve dok mogu hebat mater šefovima, dobro je.
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.2.2020 15:47 (Endymon).
14 godina
offline
Re: Posao i plaće
Endymon kaže...
Sve dok mogu hebat mater šefovima, dobro je.

 pa sad baš, jedino ak su MILFače...

 

 

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Posao i plaće

Evo da se i ja javim, sa svojim mišljenjima i viđenjima, radi se o ZG-u.

Kod mene je bilo ovako, zadnju godinu faksa (PMF) upisao apsolventsku, usput radio preko student servisa u IT-u firme 1, završio faks i počeo raditi za 6k u firmi 1. Ugovor na određeno na 6mj, nakon 1 god prešao u firmu 2 zbog nesigurnosti u firmi 1, plaća 7k. Nakon 1 god u firmi 2 plaća mi porasla na 8k i sada nakon još 2 god (sveukupno 3) mi plaća porasla na 10k. U firmi 1 mi je bilo lakše raditi što se tiče stresa i obaveza, ali mi je bilo dosadnije. U firmi 2 je bolji pristup učenju novoga i konstantno sam ''primoran'' nešto novo učiti, problemi s kojima se suočavam su većinom novi pa moram istražiti kako bi se trebali riješiti, klijenti pritišću i naravno za sve sam njima ja kriv itd. Al su zato kolege super i šef isto, uvijek na našoj strani. Radim u prosjeku i više od 8h na dan, i to većinom intenzivnog posla gdje jedva stignem na gablec. Tu i tamo se zalomi tjedan,dva kada je sušno razdoblje i kada imam manje posla. Vani su plaće za ovo što radim i po 4x veće i sve više razmišljam da odem van raditi, konkretno u Austriju jer sam rodom sa sjevera RH pa mi i nije tako daleko. Ali za RH situaciju mi je dobro, tu su mi frendovi, cura, obitelj, skoro svaki vikend putujem doma i paše mi to. U podstanarstvu sam koje plaćam puno previše, ali to je trenutna situacija u ZG. Od plaće mi ostaje cca 2k (jer pomažem i roditeljima i bratu koji još studira), a tih 2k stavljam na štednju. Nije da živim luksuzno, ali nije ni da štedim previše. Da mi je frka, mogao bih skresati troškove za još 10-20%, ali trenutno nije.

Najveći problem mi je stres jer je kod mene stanje takvo da kada sam pod umjerenim stresom, onda to liječim hranom i pićem. Na sreću, alkohol sam izbacio, ali hrana i piće koje mi tada odgovaraju i koje tada konzumiram su nezdravi (mekić, pizze, kola itd.). A kada sam pod velikim stresom, onda ne jedem i ne pijem uopće, uopće nemam apetita, dapače, imam čak i averziju prema hrani. Naravno, u oba slučaja ne spavam dovoljno ni kvalitetno. I tako se zadnjih 3 godine nalazim u začaranom krugu debljanja i mršavljenja. Znaju to biti iznosi di u pola godine dobijem 6-8kg pa ih vučem par mjeseci i onda u 2 tjedna skinem 5kg. I tako u krug, obzirom na stres pod kojim sam. Zasada još to mogu podnositi, ali vidim da nisam zdrav kao u početku, polako me to iscrpljuje. Tako da sam odlučio ovo ljeto se baciti u potragu za manje stresnim poslom, nekim dosadnijim kao što je bio u firmi 1, osim ako se situacija ne popravi na sadašnjem poslu (što mislim da neće jer je to jednostavno takva vrsta posla) ili se situacija u meni ne popravi i počnem lakše podnositi tu vrstu stresa.

8 godina
offline
Re: Posao i plaće
Jarvan kaže...

 

Žena državna firma 7.000 kn, ja 8.000 kn (nisam državna ali slično).

 

Uz dvoje djece i vlastiti stan primanja su TAMAN, da su plaće po soma kuna manje bilo bi drž/nedaj. Ne živimo luksuz, ne jedemo vani.

Plaće nisu "male", nego cijene potrepština i režija su prevelike.

 

 

 Kad bih imao tu opciju, vrlo rado bih ti isplatio 2 prosjecne place u mom kraju, a to je cca 3500kn, uz dogovor da svoja primanja ostavis sa strane, pa da vidimo kako ces po isteku tog mjeseca okarakterizirati 6500-7000kn mjesecno, koliko dvoje ljudi ovdje primi mjesecno, ako imaju srece da obadvoje radi, ako ti je 15000kn uz vlastiti stan "taman"....

 

Nista zlonamjerno, bas me zanima tvoja karakterizacija takve place.....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice