Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 261.918
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P &#38
Uz anonimne prepaid kartice jos uvijek ostaje samo zdrav razum kao zastita od prevare.
○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
15 godina
online
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

to je bezveze, tj nepotrebna stvar kad se lako zaobice, ko i fora da se mora oib dat, a mos upisat bilo sto. ovako lik kupit karticu za 20 kn i samo verificira s njuskalom.

13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

sve dok ne bude feedback ko na piku ili ebayu, nema sigurnosti

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Rasho kaže...

sve dok ne bude feedback ko na piku ili ebayu, nema sigurnosti

 i to feedback s komentarima! ako i to ebay vec nema...

mojpismonosa
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
mar123 kaže...
zuvinjo kaže...

ja sam se već pomirio sa time da novce neću vidjeti nikada ali bilo bi dobro kad bi mu uspjeli nekako stati na kraj jer je prevario desetke ljudi i to će nesmetano raditi dalje. Nažalost ja nemam nikakve dokaze ili podatke osim tog broja sa kojega me zvao te imena Danijel Čolić koje je sigurno lažno. jedino šta mi je još rekao da radi u nekakvoj firmi koja prodaje aparate za ugostiteljstvo kao što su hladnjaci... i da je iz okolice Samobora ali je svaki dan u Zagrebu, to je sve šta znam

 ja sam iz samobora, ako saznate nesto vise drage volje cu pomoc u lociranju tog tipa, imam viska vremena.

 

 

Nazalost i ja se javljam na istu stvar. Nasjel sam na istu foru i pricu. Ja sam se bil i nasel s njim uzivo za primopredaju i to u Ivancicima kod Jastrebarskog, cini mi se da je od tam doma jer jako dobro zna taj kraj i Jastrebarsko, dam se kladiti da je tam negde doma kod Sumskog dvora u Ivancicima. Koristil je isti broj i ime, Danijel i 0981702650. Znam kak izgleda, ima one of a kind facu. Ak se bu kaj desavalo oko toga javite ak mogu pomoci kak . . .

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.7.2015 1:21 (Boobo-oobo).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
MasterG kaže...

iskreno ne razumijem ljude koji bi toliku svotu novaca uplatili unaprijed na slijepo...isplati se kriminalac biti kad postoje toliko glupi ljudi

 zaista nevjerojatno

http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
16 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Htio bih vas upozoriti samo na lopova i prevaranta na kojeg sam ja naletio prosli tjedan. Korisnik je pod imenom danijasmina : http://www.njuskalo.hr/korisnik/danijasmina. To je ime pod kojim prodaje mobitele koje prethodno ukrade. Pao sam na pricu da mi je uplatio na racun, nisam cekal da vidim dal su mi stvarno sjeli novci na racun i dao sam mu mobitel prije toga. Uspjeli smo se nac opet s njim naknadno i uzet natrag ukraden mobitel. Nije imal nikog sa sobom, nit mislim da operira s nekim nego se drzi neke svoje price i tim namami naivne osobe al svjedno nas je islo par jer nikad ne znas na kaj je ko spreman i kaj se moze dogodit. Prica je bila ista, nalazimo se u Jaski, no kad smo dosli tam je rekel da je on jos malo dalje i da tam dojdimo. Samnom u autu je bila cura i frend, frend je uzel volan da nebi lik mene skuzil odma i otisel s curom prema njemu, ja sam se skrpal u drugi auto s frendovima. Oni su se nasli s njim i poceli "pregovarati", mi smo dosli koju minutu kasnije i cim je mene videl i nas sve skupa mu je odma bilo jasno o cem se radi. Lik se prepal, priznal je sve, uzeli smo mob i otisli. 


Za sve one koji budu "nezadovoljni" kaj nije dobil batine, ja to nemrem nekom napraviti i nije mi to bil cilj. No ak ovak nastavil vrlo brzo bude naletel na krivu osobu koja ga bu za 200kn pretukla na mrtvo ime.

 

Broj s kojega zove je 098/1702-650, s tim brojem zove kad "kupuje" uredaj, a broj 099/669-5750 koristi kad prodaje uredaje. Ide pod imenom Danijel Čolić. Pretragom po internetu smo nasli mnogobrojne teme gdje se spominje on. Neke od njih su :

http://cafe.mobil.hr/archive/index.php/t-80457.html?s=2cf9fc94e46c9ddfd5cc90e6b03c722b

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/prevencija-protiv-prevaranata-oglasi-p--o/159462.aspx?page=13

Mozete pretraziti broj mobitela ili njegovo ime pa vidiete tocne postove. Ocito se radi o osobi koja to radi duze vrijeme i bez srama vara ljude. On je iz okolice Jastrebarskog, tamo se prvotno zeli nac, bilo da se radi o prodaji ili kupnji. No kad dodete do centra Jaske onda veli da jos nije stigel i da dodete pred njega ulicom Svetog Jana, prema mjestu Ivančići, pretpostavljam da je u tom mjestu doma ili u neposrednoj okolici. To je udaljeno jos nekih cca 8km od centra Jaske. Dobro poznaje taj kraj kad moze detaljno opisat kuda tocno skrenuti i sl. tako da vjerujem da je od tamo.

 

Eto, ja sam uspel dobit svoj mob natrag bez nekih vecih komplikacija, nadam se da bu ovo pomoglo nekom da pripazi sljedeci put kod kupnje i da se sam ne zajebe . . .

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Pa među ovim debilima prevarantskim nemrem ni kupit dijelove za komp kak spada, ali dobro, nikad me nitko nije prevario pa ni neće.


Dakle, idem ja gledat napajanja po njuškalu, još to i par dijelova imam za kupit, nađem oglas "FSP Raider 550w, garancija u Futura IT još 4 godine, cijena 350kn" u oglasu stoji "Molim SAMO poruke na ovaj broj 091/957-0066 jer dolje navedeni nije moj!"

Rek'o aj dobra ponuda, ponudit ću 300kn, a poštarinu ću ja platiti.

Prepisati ću razgovor jer ne mogu na mobitelu sakriti svoju adresu u porukama.

Moja malenkost: bla bla kupujem
Majmun zadrti: dogovoreno, poslati ću sutra
Opet majmun: jel došlo napajanje?
Ja: nije, valjda zato kaj je bila nedjelja, budem javio kad dođe
*dobijem SMS danas*
Majmun: meni se danas vratio paket i piše "adresa ne postoji"
Ja: koju adresu ste napisali?
Majmun: Bla Bla, Ulica xxx
Ja: ma šta ne postoji, prije par dana podigao neke komponente, to neka greška i zadrtost HP-a, idi u poštu i žali se, nazovi me, ovo mi je zadnja poruka
Majmun: *dovršava bananu* Ja se neću tu sad natezati radi 300 kn... Pošaljite prvo novce poštom pa ja vama napajanje. Jer ovo nema smisla.

Ovo je vrlo duhovito, evo i napojnicu ću mu poslat, šteta šta se batine ne mogu slati poštom.

Eh sad, ja mislim da je on iskren i pošten, šalim se. Zaboravio sam mu username, oglasa više nema na njuškalu, ali broj sam gore naveo - 0919570066, sjećam se da je na oglasu pisalo da je iz Istre, to je to.

Da se ja sad pravim naivan pa ga pitam na koju adresu da mu pošaljem novce? Da tu objavim kao upozorenje drugima. Ili da mu pošaljem kilu banana? Možda ga netko i prepozna, iako mislim da ste već svi bili u zoološkom vrtu i vidjeli majmuna.
All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?
14 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ako neide preko Overseas-a + pouzeće onda neide nikako.

Mooooožda ako znaš lika pa hajd, izaći mu u susret i uplatit na tekući, al sada slati novce u kuverti... Pa nije 1963.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P &#38
@Vkm996

Tako je, pa vlastitoj mami ne bih slao novac u kuverti.

Zlatno pravilo trgovine: ne vjeruj nikome.
All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?
13 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Te fore da se paket vratio, i sl.
Pa to malome djetetu ne bi trebalo prodavati.
Nemojte nasjedati na takve glupe fore.
Kao što kolega kaže.
Ako ne ide preko pouzeća, ne ide nikako.
A ne sad da ja tebi šaljem novce, pa tek onda ti meni dijelove, kako da ne. Koja logika jbt.
Optimizam je nedostatak iskustva.
14 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Da li je netko trgovao sa ovim prodavačima: kakakherantariusvitmed i renato765? Može li im se vjerovati?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2015 15:40 (Jolckan).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Mene je isto prevari jučer, da li si uspio povratiti novce?

Ivan Bagarić
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P &#38
Mene nije prevario. Tebe je, o liku iz mog posta pričaš?
All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?
8 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Evo uspio sam i ja spasti mobitel, sva sreća da sam ga zatražio da napiše izjavu prije nego sam mu dao mobitel, gdje izjavljuje da mi je prebacio novce na račun, a također sam i osobnu poslikao.

Nije mi se javljao na mob pa sam mu zvao susjede i to ga je zasmetalo i javio se, kao dati će novce sutra itd. Našao sam ga u selu, a onda i policiju zvao, bilo je naguravanja, ali vratio je mob. Kad sam mu uzeo mob vidio sam hrpu poruka gdje pregovara o prodaji i kupnji.

Kako sam slikao osobnu šaljem njegove podatke i sliku za ubuduće da znate:

Danijel Rundek
Ivančići 87
10453 Ivančići


Baš svi susjedi i policiji na njegov spomen znaju o čemu se radi. Moram priznat da ga žalim, njega i njegovu obitelj jako težak socijalni slučaj, brat mu je stvarno sljep, zato sam mu i dao mobitel na riječ.
Ako vas je slučajno prevario čim prije po mob, to mi je i policija rekla, jer uglavnom vrlo brzo proslijedi dalje.


Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2015 15:37 (ivanbagaric).
12 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Da se znas koristit internetom, nebi do ovoga niti doslo. Ja cim cujem to ime i prezime znam ko je :D 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Taj će očito orgijati prijevarama po Hrvatskoj do smrti. Čini se da će nam lopovi postati zaštićeni ko bjeloglavi supovi

 

---Life is ours, we live it our way---
13 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

A nije ti bilo sumnjivo što piše da je kupljena prije 3 mjeseca a garancija još godinu i pol? Tu se odmah vidi nešto krivo u njegovoj matematici i trebao si bolje čitati i malo si si sam kriv a i trebao si inzistirati da ti pošalje kopiju računa. Tako sam ja kad prodajem a puno toga na jednom računu čovjeku pošaljem kopiju a i kad kupujem tražim kopiju ako je više stvari na računu pod garancijom.

---Life is ours, we live it our way---
15 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
vrinho kaže...

A nije ti bilo sumnjivo što piše da je kupljena prije 3 mjeseca a garancija još godinu i pol? Tu se odmah vidi nešto krivo u njegovoj matematici i trebao si bolje čitati i malo si si sam kriv a i trebao si inzistirati da ti pošalje kopiju računa. Tako sam ja kad prodajem a puno toga na jednom računu čovjeku pošaljem kopiju a i kad kupujem tražim kopiju ako je više stvari na računu pod garancijom.

Da istina, nemam baš puno iskustva sa slučajevima kad se razmjena obavlja poštom. Obično sam primopredaju obavljao.

Fortune favours the brave
11 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

njuskajuci po internetu naiso sam na ovo
kaze pojavila se nova trgovina na njuskalu a ima i str. nudi mobitele po jeftinim cijenama i jos daju na rate

sta kazete na to?

trgovina

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
14 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Pacoo kaže...

njuskajuci po internetu naiso sam na ovo
kaze pojavila se nova trgovina na njuskalu a ima i str. nudi mobitele po jeftinim cijenama i jos daju na rate

sta kazete na to?

trgovina

 Meni ovo ne izgleda legit... Stranica je totalno amaterska, onakva kakvu bi napravili djeca u FrontPage-u.

 

Dizajn može slagat, ali to ti odmah daje do znanja koliko su neozbiljni.

15 godina
online
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Pacoo kaže...

njuskajuci po internetu naiso sam na ovo
kaze pojavila se nova trgovina na njuskalu a ima i str. nudi mobitele po jeftinim cijenama i jos daju na rate

sta kazete na to?

trgovina

 ovo je nemoguce, ovako niske cijene. ovo je jeftinije od rabljene robe.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Boobo-oobo kaže...
mar123 kaže...
zuvinjo kaže...

ja sam se već pomirio sa time da novce neću vidjeti nikada ali bilo bi dobro kad bi mu uspjeli nekako stati na kraj jer je prevario desetke ljudi i to će nesmetano raditi dalje. Nažalost ja nemam nikakve dokaze ili podatke osim tog broja sa kojega me zvao te imena Danijel Čolić koje je sigurno lažno. jedino šta mi je još rekao da radi u nekakvoj firmi koja prodaje aparate za ugostiteljstvo kao što su hladnjaci... i da je iz okolice Samobora ali je svaki dan u Zagrebu, to je sve šta znam

 ja sam iz samobora, ako saznate nesto vise drage volje cu pomoc u lociranju tog tipa, imam viska vremena.

 

 

Nazalost i ja se javljam na istu stvar. Nasjel sam na istu foru i pricu. Ja sam se bil i nasel s njim uzivo za primopredaju i to u Ivancicima kod Jastrebarskog, cini mi se da je od tam doma jer jako dobro zna taj kraj i Jastrebarsko, dam se kladiti da je tam negde doma kod Sumskog dvora u Ivancicima. Koristil je isti broj i ime, Danijel i 0981702650. Znam kak izgleda, ima one of a kind facu. Ak se bu kaj desavalo oko toga javite ak mogu pomoci kak . . .

Htio bih vas upozoriti samo na lopova i prevaranta na kojeg sam ja naletio prosli tjedan. Korisnik je pod imenom danijasmina : http://www.njuskalo.hr/korisnik/danijasmina. To je ime pod kojim prodaje mobitele koje prethodno ukrade. Pao sam na pricu da mi je uplatio na racun, nisam cekal da vidim dal su mi stvarno sjeli novci na racun i dao sam mu mobitel prije toga. Uspjeli smo se nac opet s njim naknadno i uzet natrag ukraden mobitel. Nije imal nikog sa sobom, nit mislim da operira s nekim nego se drzi neke svoje price i tim namami naivne osobe al svjedno nas je islo par jer nikad ne znas na kaj je ko spreman i kaj se moze dogodit. Prica je bila ista, nalazimo se u Jaski, no kad smo dosli tam je rekel da je on jos malo dalje i da tam dojdimo. Samnom u autu je bila cura i frend, frend je uzel volan da nebi lik mene skuzil odma i otisel s curom prema njemu, ja sam se skrpal u drugi auto s frendovima. Oni su se nasli s njim i poceli "pregovarati", mi smo dosli koju minutu kasnije i cim je mene videl i nas sve skupa mu je odma bilo jasno o cem se radi. Lik se prepal, priznal je sve, uzeli smo mob i otisli. 


Za sve one koji budu "nezadovoljni" kaj nije dobil batine, ja to nemrem nekom napraviti i nije mi to bil cilj. No ak ovak nastavil vrlo brzo bude naletel na krivu osobu koja ga bu za 200kn pretukla na mrtvo ime.

 

Broj s kojega zove je 098/1702-650, s tim brojem zove kad "kupuje" uredaj, a broj 099/669-5750 koristi kad prodaje uredaje. Ide pod imenom Danijel Čolić. Pretragom po internetu smo nasli mnogobrojne teme gdje se spominje on. Neke od njih su :

http://cafe.mobil.hr/archive/index.php/t-80457.html?s=2cf9fc94e46c9ddfd5cc90e6b03c722b

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/prevencija-protiv-prevaranata-oglasi-p--o/159462.aspx?page=13

Mozete pretraziti broj mobitela ili njegovo ime pa vidiete tocne postove. Ocito se radi o osobi koja to radi duze vrijeme i bez srama vara ljude. On je iz okolice Jastrebarskog, tamo se prvotno zeli nac, bilo da se radi o prodaji ili kupnji. No kad dodete do centra Jaske onda veli da jos nije stigel i da dodete pred njega ulicom Svetog Jana, prema mjestu Ivančići, pretpostavljam da je u tom mjestu doma ili u neposrednoj okolici. To je udaljeno jos nekih cca 8km od centra Jaske. Dobro poznaje taj kraj kad moze detaljno opisat kuda tocno skrenuti i sl. tako da vjerujem da je od tamo.

 

Eto, ja sam uspel dobit svoj mob natrag bez nekih vecih komplikacija, nadam se da bu ovo pomoglo nekom da pripazi sljedeci put kod kupnje i da se sam ne zajebe . . .

 

Ja znam lika...javi mi se u inbox i ti i ako ima još netko da ih je zajebao. Mene je isto preveslao ;)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
ivanbagaric kaže...

Evo uspio sam i ja spasti mobitel, sva sreća da sam ga zatražio da napiše izjavu prije nego sam mu dao mobitel, gdje izjavljuje da mi je prebacio novce na račun, a također sam i osobnu poslikao.

Nije mi se javljao na mob pa sam mu zvao susjede i to ga je zasmetalo i javio se, kao dati će novce sutra itd. Našao sam ga u selu, a onda i policiju zvao, bilo je naguravanja, ali vratio je mob. Kad sam mu uzeo mob vidio sam hrpu poruka gdje pregovara o prodaji i kupnji.

Kako sam slikao osobnu šaljem njegove podatke i sliku za ubuduće da znate:

Danijel Rundek
Ivančići 87
10453 Ivančići


Baš svi susjedi i policiji na njegov spomen znaju o čemu se radi. Moram priznat da ga žalim, njega i njegovu obitelj jako težak socijalni slučaj, brat mu je stvarno sljep, zato sam mu i dao mobitel na riječ.
Ako vas je slučajno prevario čim prije po mob, to mi je i policija rekla, jer uglavnom vrlo brzo proslijedi dalje.


 

 

ja ga tražio doma 2 puta već, pička neće doma doć. Vjerojatno ga starci zovu i kažu o čemu se radi. Mene sjebao za 2200 kuna. Neznam više što da radim.

12 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
christian767 kaže...
ivanbagaric kaže...

Evo uspio sam i ja spasti mobitel, sva sreća da sam ga zatražio da napiše izjavu prije nego sam mu dao mobitel, gdje izjavljuje da mi je prebacio novce na račun, a također sam i osobnu poslikao.

Nije mi se javljao na mob pa sam mu zvao susjede i to ga je zasmetalo i javio se, kao dati će novce sutra itd. Našao sam ga u selu, a onda i policiju zvao, bilo je naguravanja, ali vratio je mob. Kad sam mu uzeo mob vidio sam hrpu poruka gdje pregovara o prodaji i kupnji.

Kako sam slikao osobnu šaljem njegove podatke i sliku za ubuduće da znate:

Danijel Rundek
Ivančići 87
10453 Ivančići


Baš svi susjedi i policiji na njegov spomen znaju o čemu se radi. Moram priznat da ga žalim, njega i njegovu obitelj jako težak socijalni slučaj, brat mu je stvarno sljep, zato sam mu i dao mobitel na riječ.
Ako vas je slučajno prevario čim prije po mob, to mi je i policija rekla, jer uglavnom vrlo brzo proslijedi dalje.


 

 

ja ga tražio doma 2 puta već, pička neće doma doć. Vjerojatno ga starci zovu i kažu o čemu se radi. Mene sjebao za 2200 kuna. Neznam više što da radim.

 idi na policiju,pošto te je sjebao za više od 2000kn

 

mene da tak neko zezne ja bi mu noge polomio,makar me koštalo goriva i policije :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2015 13:03 (d4rkd3atH).
8 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Evo ja sam jos jedan prevareni prije 2 tjedna za Htc m8, poslao autobusom naivno. Gdje se lik rješava tih telefona? Pratim oglase već dva tjedna nebi li našao svoj telefon i dogovorio nalazak s njim da si ga uzmem nazad, ali nisam ga uspio primjetiti na oglasniku. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ako hoćeš idi samnom kod njega doma. Ja dolazim još jednom da pokušam bez policije. Ako ga nema, čekam ga u kući ako treba. Jednom će doć doma.

11 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Idi odma ma policiju, nemoj se uopce natezati sa njim.

Posao oslobađa.
8 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Zanima me konkretno, može li se dotičnom  danijel rundeku stati na kraj (u okviru zakona) jer kako vidim tip konstantno preko istog broja vara ljude i nitko mu ništa nemože. Straha nema jer u protivnom bi već odavno promjenio broj. Ovo na forumu ljudi čitaju kad je već kasno tj. Kad se idu raspitati o njemu, a onda se malo toga može napraviti.  

15 godina
online
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
mariocar kaže...

Zanima me konkretno, može li se dotičnom  danijel rundeku stati na kraj (u okviru zakona) jer kako vidim tip konstantno preko istog broja vara ljude i nitko mu ništa nemože. Straha nema jer u protivnom bi već odavno promjenio broj. Ovo na forumu ljudi čitaju kad je već kasno tj. Kad se idu raspitati o njemu, a onda se malo toga može napraviti.  

 ne, on ce na sudu dobit jedino kaznu koju ce vjerojatno platit i nastavit dalje operirat. mozete ga vi svi privatno tuzit, al to ce opet rezultirat kaznom, i da ako ga privatno tuzite nece vas to puno ispast jer je vas puno, a on ce slucaj izgubit tako da ce placat troskove.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice