Problem s dostavom paketa

poruka: 9
|
čitano: 3.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Problem s dostavom paketa

Pozdrav,

imam čudan problem s dostavom paketa(paketića) s eBaya.

Naime, naručio sam mikrofon za Arduino i uz njega sam dobio tracking kod(označit ću ga s X). Danas mi je paket stigao, dok na 17tracku piše "CN, Arrive at destination country post office". Uz taj paket mi mora stići još jedan paket koji ima Y tracking kod. Jučer kad sam preko 17tracka provjeravao stanje dostave, za Y paket mi je pisalo da je bila neuspješna dostava jel kao nisam bio kod kuće(nemam šta bit, paket ne moram platiti a stane mi u sanduće).

Dolazim kući s posla i vidim da je stigao paket, otvorim ga kad ono mikrofon za Arduino(dakle X paket je stigao iako 17track kaže drugačije). Ali zato za Y paket piše da je uspješno uručen(malo prije podneva, dok nikog nije kući) i pored toga piše Signed by {moje ime}.

 

Sad dolazi bar meni zanimljiv dio. Uzimam vrećicu od X paketa, vidim da se tracking kod s eBaya i s vrećice ne poklapaju.

Otiđem na 17track, upišem i jedan i drugi kod, kad ono:

2019-06-27 08:15

Turkey, ISTANBUL, Item was uplifted to flight to destination country.

2019-06-26 23:43

Destination Country, Item arrived to destination country.

 

Dok za kod s eBaya kaže:

2019-06-23 18:00

CN, Arrive at destination country post office

2019-06-22 18:00

CN, Arrive at destination airport

 

Mene sad zanima koji se vrag dogodio s Y paketom(s tim za kojeg 17track kaže da je uspješno uručen)? Pregledao sam balkon, dvorište, paketa nema.

Šta sad da radim? Svakako budem sutra otišao u poštu provjeriti, samo ne želim da se izblamiram pa zato prvo vas pitam. Možda je netko imao slična iskustva.

Inače, više paketa sam pratio preko 17tracka i nikakvih problema nisam imao.

Zahvaljujem :)

 

@EDIT: Čak ako upišem kod s eBaya u tracking Pošte.hr dobijem isto potvrdu da je uručeno.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.7.2019 18:35 (Dex.pwn).
13 godina
offline
Re: Problem s dostavom paketa

Da nisu paketi možda poslani Yanwen-om? 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Problem s dostavom paketa

Jedan je Yanwenom a drugi China Postom

Zašto?

6 godina
offline
Re: Problem s dostavom paketa
Yanwen obično šalje preko Turske pošte, dakle dobiva se obavijest da je isporučeno na krajnju destinaciju, a to je poslovnica Turske pošte, koja može biti u Kini ili baš u Turskoj. Nakon toga roba dolazi sporom Turskom poštom do Zagreba, u prosjeku 10-20 dana. I ja sam bio iznenađen obaviješću da je roba za nepuna 2 dana već na delivery destination.
6 godina
offline
Re: Problem s dostavom paketa
Ebay je jako loš sa trackingom iz Kine, EU, USA i GB su druga priča. Za ostalo tu je Aliexpress.
13 godina
offline
Re: Problem s dostavom paketa
najdix kaže...
Yanwen obično šalje preko Turske pošte, dakle dobiva se obavijest da je isporučeno na krajnju destinaciju, a to je poslovnica Turske pošte, koja može biti u Kini ili baš u Turskoj. Nakon toga roba dolazi sporom Turskom poštom do Zagreba, u prosjeku 10-20 dana. I ja sam bio iznenađen obaviješću da je roba za nepuna 2 dana već na delivery destination.

Yanwen je grozan. Prije sam naručio dva paketa i početkom 6. mjeseca treći. Jedan od prva dva su izgubili (nikada nije došao do mene), drugi je stigao u roku od dva tjedna, a treći (ovaj naručen početkom 6. mjeseca) još uvijek čekam. Uz njega sam dobio i kod za praćenje pošiljke no isti je beskoristan. Yanwen je završio praćenje nakon nekoliko dana tako da na kraju ne znam gdje je pošiljka. 

 

Ne znam zašto sada svi u zadnje vrijeme šalju Yanwen-om...

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.7.2019 14:16 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Problem s dostavom paketa
najdix kaže...
Ebay je jako loš sa trackingom iz Kine, EU, USA i GB su druga priča. Za ostalo tu je Aliexpress.

 Slazem se, china post je ajmo rec dosta brza ali tracking kao da nema, ima samo da se napravio nalog i da se uredjaj stavio u vrecu tj. torbu i nakon toga luft od tjedan i nesto ( 23.6 - 2.7 ) i nakon toga odma pise da je dostavljeno u postu, stvarno los tracking a ja si vec danima mislio da je stvar izgubljena...

13 godina
offline
Problem s dostavom paketa

Osobno, u zadnjih par godina, 90% stvari naručujem sa Aliexpressa. Jednostavniji mi je, tracking je u većini slučajeva točan. Ok, nekad ne javi da je paket stigao, a par puta mi je obavješteno da je paket stigao, a zapravo nije. Ali sve u svemu, dosta bolje i preciznije od eBaya. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
8 godina
offline
Problem s dostavom paketa

Da se i ja malo požalim, naručio nešto početkom 12 mj,  i bilo je u pošti u Americi do 23.12 i krenulo na put i u posjednje vrijeme je stalno u zagrebu. 

Što oni rade ? Voze po skladištu kad ga uspiju skenirati ali ne uspiju dostaviti ?  Nisam siguran, dali je to u HP ili netko drugi, jer ga je dostavljao Fedex. 

 

Jan 13 202106:18 AMArrived at Terminal LocationZAGREB

Jan 12 202106:29 AMArrived at Terminal LocationZAGREB

Jan 11 202106:04 AMArrived at Terminal LocationZAGREB

Jan 08 202106:58 AMArrived at Terminal LocationZAGREB

Jan 07 202106:54 AMArrived at Terminal LocationZAGREB

Jan 05 202106:31 AMArrived at Terminal LocationZAGREB

Jan 04 202105:37 AMArrived at Terminal LocationZAGREB

Dec 31 202006:28 AMArrived at Terminal LocationZAGREB

Dec 29 202006:38 AMArrived at Terminal LocationZAGREB

Dec 28 202007:07 AMOut for DeliveryZAGREB

Dec 27 202006:30 AMDeparted Terminal LocationKOELN

Dec 27 202003:15 AMIn-TransitKOELN

Dec 25 202006:54 PMArrived at Terminal LocationROISSY CHARLES DE GAULLE CEDEX

Dec 25 202007:39 AMIn-TransitMEMPHIS

Dec 24 202008:00 AMDeparted Processing CenterEast Rutherford, NJ

Dec 24 202005:26 AMArrived at Terminal LocationNEWARK

Dec 24 202002:23 AMDeparted Terminal LocationNEWARK

Dec 23 202008:32 PMParcel Order Manifested , Ready For ExportEast Rutherford, NJ

Dec 23 202011:08 AMParcel Order ScannedEast Rutherford, NJ

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice