Proteini

poruka: 37
|
čitano: 20.464
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Proteini

znaci imam Gold standard 100% i sad me zanima kolko tocno treba uzimati nakon treninga? visok sam 179 i imam 65 kila pa ako neko zna bio bi mu zahvalan :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini

po kilogramu težine kad treniraš redovno potrebno je uzimati 2g proteina,, znači ti oko 130. ali ne 130 samo iz šejka nego se to računa i tokom dana šta pojedeš,,neku piletinu, tunu, tjesteninu.. sve sto ima proteina.

znači uzimaj oko 90g dnevno.. 50 s vodom poslje treninga i 40 s mljekom prije spavanja.. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini

ja treniram vec skoro godinu dana ali bez proteina i nakon prvih 5 tjedana su se pocele vidati neke vece razlike pa me samo još zanima kolko to brze ide sa tim proteinima?

13 godina
neaktivan
offline
Proteini

sporije nego sta mislis

12 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini

neide nimalo sporo... kad potrošiš jednu teglu od 2.2kg i naravno da se koliko toliko pravilno hraniš rezultati su vidljivi vec nakon te jedne tegle 2.2kg.... sad u razvoju si i nije istina da nesmiješ ništa maslo..mcdonald,kebeb.pizze.. ali moraž obavezno jesti dnevno tunu, svježi sir, pazi na kruh da bude integralni, reci mami da ti radi piletinu na naglo..nije pre skupa itd.... i u školu nosi sendviče od doma a ne kupovati ona sranja iz pekara..one kvasce itd...... 

12 godina
neaktivan
offline
Proteini

ide ti jedna mjerica whey-a ( cca 30g ) i jedna mjerica glukoze ( cca 50g ), promjesas s vodom i popijes ( polako, gutljaj po gutljaj, ne eksat ). Sat vremena nakon toga ide piletina + riža.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini

narano i što se vježbe tice nemožeš imati neko sranje od programa di svaki dan radiš sve,,, ili kako ti se da... idi 6x tj. u gym... i imaj 3 različita dana u programu.. 1. - prsa biceps, 2. - leđa triceps 3. ramena, trapez, trbuh. noge - 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini
QuidZz kaže...

ide ti jedna mjerica whey-a ( cca 30g ) i jedna mjerica glukoze ( cca 50g ), promjesas s vodom i popijes ( polako, gutljaj po gutljaj, ne eksat ). Sat vremena nakon toga ide piletina + riža.

ne, bolje je grozđani secer mjesat s vodom koju pijes tokom treninga, jel on ti priprema mišiće da prime protein... na neki način,,, 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini
Apple or Alien kaže...
QuidZz kaže...

ide ti jedna mjerica whey-a ( cca 30g ) i jedna mjerica glukoze ( cca 50g ), promjesas s vodom i popijes ( polako, gutljaj po gutljaj, ne eksat ). Sat vremena nakon toga ide piletina + riža.

ne, bolje je grozđani secer mjesat s vodom koju pijes tokom treninga, jel on ti priprema mišiće da prime protein... na neki način,,, 


Ne govori gluposti, to se NE RADI!! NE SMIJE se dizat secer dok treniras, nego nakon treninga, secer ( glukoza ) ima zadacu da digne krvni secer i da se protein brze dopremi do misica, da obnovi ostecen misic i da mu da "gorivo" za "rast"!!!

EDIT:

"1. - prsa biceps, 2. - leđa triceps 3. ramena, trapez, trbuh. noge - "

Kakve su ovo gluposti? Gdje su prsa?? Noge su pola tijela i one se radu same, molim te ne pisi gluposti, radis covjeku gore a i spamas forum -.- 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2012 21:31 (QuidZz).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini

, ramena su 20-30min trapez 1-2 vježbe i ostane 1 h za noge.. da si ikada bio u gymu znao bi da ima smisla.. uglavnom više necu pratiti ovu temu pa piši šta oces ako te to cini sretnim ali ja imam rezultate po tom "glupom programu " a ti vjerojatno samo znaš solit pamet jel si solenka... i nemaš nikakve rezultate.

bilo mi je drago i pozdrav !

 

ps: nemoj se dat uvrijediti

 

i da trbuh je isto samo 1 vježba

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2012 0:43 (Apple or Alien).
13 godina
neaktivan
offline
Proteini

trbuh jedna vjezba hahahaha.
Daj odi na forum.teretana i promini malo trening i nemoj gubiti vrijeme na svom treningu.
To ti je iskrena preporuka {#} 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini
Apple or Alien kaže...

, ramena su 20-30min trapez 1-2 vježbe i ostane 1 h za noge.. da si ikada bio u gymu znao bi da ima smisla.. uglavnom više necu pratiti ovu temu pa piši šta oces ako te to cini sretnim ali ja imam rezultate po tom "glupom programu " a ti vjerojatno samo znaš solit pamet jel si solenka... i nemaš nikakve rezultate.

bilo mi je drago i pozdrav !

 

ps: nemoj se dat uvrijediti

 

i da trbuh je isto samo 1 vježba

 

Za tvoju informaciju, idem redovito u teretanu vec 5 godina ;) A o nutricionizmu ucim vec punih 10ak godina. 

Da si ti ikad bio u teretani onda bi znao da trening traje 45min do maksimalno 1h ako je cilj dobit misice! 

Pojma nemas, pises gluposti i dajes covjeku los i KRIV savjet! Ponavljam, glukoza se NE SMIJE piti TIJEKOM treninga jer nije dobro dizat secer za vrijeme treninga. Glukoza se pije u PWM sa whey-em!

Za trbuh si opet glupost napisao, trbusni se radu na kraju treninga jer nitko pametan nece ici raditi trbusnjake sa opterecenjem pa onda npr. ako taj dan ima prsa, radit prsa jer je trbusni zid vec umoren i moze doci do ozljede!

Ti samo tako nastavi, ozljedit ces se vrlo brzo, moj iskren savjet ti je da brzo odes na building-body forum i CITAS! Lako za to sto se ti sramotis, ljudima dajes krive savjete! 

8 godina
neaktivan
offline
Proteini

ajd vi iskusni nek mi netko preporuci proteine ili kreatine za rad s treningom nogometnim?

16 godina
online
Re: Proteini
Dejan10 kaže...

ajd vi iskusni nek mi netko preporuci proteine ili kreatine za rad s treningom nogometnim?

 Kreatin nisam siguran da ti uopće treba, ali možeš uzimati pošto nije skup po 5g dnevno. Samo budi siguran da uzimaš dovoljno vode jer kreatin inače nema smisla.

 

Što se proteina tiče uzmi MyProtein (Impact Whey Protein) prek webshopa, na našem ti je skuplje, uzmi prek .uk ili .com, tam je jeftiniji. Imaš ih i u poleu kod nas ali su nešto skuplji. S tim da ne znam koliko je trenutno dostava s myprotein shopa pa će te možda izaći i jednako. A imaš i na njušci ekipu koja prodaje jeftinije što su kupili na popustima.

 

I naravno uzimanje proteina ne podrazumjeva da jedeš smeće nego da se zdravo hraniš, a uz to da uzimaš i proteine.

16 godina
offline
Proteini

Ako želite zdrave proteinte, bolje onda uzimati proteine na bazi konopljinih sjemenki.

 

Whey je na lošem glasu:

The use of whey protein as a source of amino acids and its effect on reducing the risks of diseases such as heart disease, cancer and diabetes has been the focus of ongoing research as of 2007 (iz wikipedije)

 

I'm silicon-based life-form
12 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini
QuidZz kaže...
Apple or Alien kaže...

, ramena su 20-30min trapez 1-2 vježbe i ostane 1 h za noge.. da si ikada bio u gymu znao bi da ima smisla.. uglavnom više necu pratiti ovu temu pa piši šta oces ako te to cini sretnim ali ja imam rezultate po tom "glupom programu " a ti vjerojatno samo znaš solit pamet jel si solenka... i nemaš nikakve rezultate.

bilo mi je drago i pozdrav !

 

ps: nemoj se dat uvrijediti

 

i da trbuh je isto samo 1 vježba

 

Za tvoju informaciju, idem redovito u teretanu vec 5 godina ;) A o nutricionizmu ucim vec punih 10ak godina. 

Da si ti ikad bio u teretani onda bi znao da trening traje 45min do maksimalno 1h ako je cilj dobit misice! 

Pojma nemas, pises gluposti i dajes covjeku los i KRIV savjet! Ponavljam, glukoza se NE SMIJE piti TIJEKOM treninga jer nije dobro dizat secer za vrijeme treninga. Glukoza se pije u PWM sa whey-em!

Za trbuh si opet glupost napisao, trbusni se radu na kraju treninga jer nitko pametan nece ici raditi trbusnjake sa opterecenjem pa onda npr. ako taj dan ima prsa, radit prsa jer je trbusni zid vec umoren i moze doci do ozljede!

Ti samo tako nastavi, ozljedit ces se vrlo brzo, moj iskren savjet ti je da brzo odes na building-body forum i CITAS! Lako za to sto se ti sramotis, ljudima dajes krive savjete! 

 Ali nemoze se sada tocno bazirati na tih 45 min ili 1 sat. Necu otic ca ako je, npr. imam jos 3 serije za prsa a isteklo je sat vremena. Ja vrijeme uopce ne gledam, kad odradim dvije skupine po 3 razlicite vjezbe, zavrsavam. Ispravi me ako sam reko krivo :)

TDI
16 godina
online
Re: Proteini
i7 extreme kaže...

 Ali nemoze se sada tocno bazirati na tih 45 min ili 1 sat. Necu otic ca ako je, npr. imam jos 3 serije za prsa a isteklo je sat vremena. Ja vrijeme uopce ne gledam, kad odradim dvije skupine po 3 razlicite vjezbe, zavrsavam. Ispravi me ako sam reko krivo :)

 Možda se čovjek već oženio i diže spomenik palom borcu... Citirao si post iz 2012 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini
lllnuclearlll kaže...
i7 extreme kaže...

 Ali nemoze se sada tocno bazirati na tih 45 min ili 1 sat. Necu otic ca ako je, npr. imam jos 3 serije za prsa a isteklo je sat vremena. Ja vrijeme uopce ne gledam, kad odradim dvije skupine po 3 razlicite vjezbe, zavrsavam. Ispravi me ako sam reko krivo :)

 Možda se čovjek već oženio i diže spomenik palom borcu... Citirao si post iz 2012 

 

TDI
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2016 12:45 (i7 extreme).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini
i7 extreme kaže...
lllnuclearlll kaže...
i7 extreme kaže...

 Ali nemoze se sada tocno bazirati na tih 45 min ili 1 sat. Necu otic ca ako je, npr. imam jos 3 serije za prsa a isteklo je sat vremena. Ja vrijeme uopce ne gledam, kad odradim dvije skupine po 3 razlicite vjezbe, zavrsavam. Ispravi me ako sam reko krivo :)

 Možda se čovjek već oženio i diže spomenik palom borcu... Citirao si post iz 2012 

 Hahah evo tek sad sam skuzio, nista od njega, zadnji post davnee 2012... :)

 

TDI
8 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini
Planiram uzimati Whey protein..
E sad me zanima smijem li ja to uzimati posto se planiram upisati u vojsku........ Hocu li proci ljecnicki pregled??
13 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini
jalek kaže...
Planiram uzimati Whey protein..
E sad me zanima smijem li ja to uzimati posto se planiram upisati u vojsku........ Hocu li proci ljecnicki pregled??

 sta ce ti protein.vjezbaj i jedi prirodno ostavi se nekakvih prahova.nije ti to dobro sinko.

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
16 godina
online
Re: Proteini
cod4gamer kaže...

 sta ce ti protein.vjezbaj i jedi prirodno ostavi se nekakvih prahova.nije ti to dobro sinko.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini
lllnuclearlll kaže...

 

 ocito imas problema sa razumijevanjem sarkazma 

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
16 godina
online
Re: Proteini
cod4gamer kaže...

 ocito imas problema sa razumijevanjem sarkazma 

 Sheldon?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini
lllnuclearlll kaže...

 nemoj mi sheldona, to mi je najdrazi lik u TBBT 

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
8 godina
odjavljen
offline
Re: Proteini
cod4gamer kaže...
jalek kaže...
Planiram uzimati Whey protein..
E sad me zanima smijem li ja to uzimati posto se planiram upisati u vojsku........ Hocu li proci ljecnicki pregled??

 sta ce ti protein.vjezbaj i jedi prirodno ostavi se nekakvih prahova.nije ti to dobro sinko.

 Pa u pravu si.

Ne treba tjelo navikavati na ta sranja.

Ove spike kako su to cisti proteini isti kao u hrani i i da je to slicno kao i dobro se najesti samo sto se ovo brze absorbira mozete macku objesit o rep.

Sa razlogom se zovu dodatci prehrani, jer se mogu samo dodati.

Nakon sto se to prestane uzimati odose i rezultati.

Vjezbaj i jedi svaki dan Redovito i to je sve sto trebas.

Najjaca mi je ona ekipa sa fitnesa koja redi isto, svi ko u stadu nakon tih "kvazi treninga" uzimaju one šejkere i mute si proteine i jedu posni sir itd, loll.

Msm sve je to ok al vise zabava za mase nego nesto neophodno.

 

Proksaće, sterkaće, kreatin, hormone i shit uzimaš samo ako se natjećeš.

Battlelog: Glavas_ZG
16 godina
online
Re: Proteini
Glavas_ZG kaže...

 Pa u pravu si.

Ne treba tjelo navikavati na ta sranja.

Ove spike kako su to cisti proteini isti kao u hrani i i da je to slicno kao i dobro se najesti samo sto se ovo brze absorbira mozete macku objesit o rep.

Sa razlogom se zovu dodatci prehrani, jer se mogu samo dodati.

Nakon sto se to prestane uzimati odose i rezultati.

Vjezbaj i jedi svaki dan Redovito i to je sve sto trebas.

Najjaca mi je ona ekipa sa fitnesa koja redi isto, svi ko u stadu nakon tih "kvazi treninga" uzimaju one šejkere i mute si proteine i jedu posni sir itd, loll.

Msm sve je to ok al vise zabava za mase nego nesto neophodno.

 

Proksaće, sterkaće, kreatin, hormone i shit uzimaš samo ako se natjećeš.

Nikad nitko tko se ozbiljno bavi fitnessom i bilo kojim sportom neće ti reći ovo što si sad napisao. 

 

Prehrana je br. 1 stvar što se tiče fitnessa, i ako ti prehrana ne valja možeš ti trpat u sebe prašaka koliko hoćeš i kakvih hoćeš, ali džaba. Da, to su dodaci prehrani.

 

Što se tiče whey proteina, je da prirodno je, to je najobičnija isušena sirutka koju možeš napravit i sam doma, ali ti treba abnormalna količina sirutke da bi to dobio pa ju stoga ljudi i kupuju. U posnom/svježem siru ne vidim što fali???

 

Steroide i ostale ilegalne supstance ne uzimaš ako se natječeš u bilo kojem sportu jer postoje doping kontrole i strogo su zabranjeni.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.3.2016 13:13 (lllnuclearlll).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Proteini
lllnuclearlll kaže...

 

Steroide i ostale ilegalne supstance ne uzimaš ako se natječeš u bilo kojem sportu jer postoje doping kontrole i strogo su zabranjeni.

 Neznam jesi li ikad ista ozbiljnije trenirao i razgovarao sa ljudima koji se natjecu i ostalima iz tih krugova al da probam stavit sve pod zajednicki nazivnik napisati cu to ovako:

Svi sportaši koji se natječu su na steroidima, laksima il tezima!

 

Ovo moze zvucati cudno za laike, al oni koji su u tome znaju o cemu govorim jel tako, od primanja infuzije nakon skidanja kilograma pa do hormona rasta i kojekavih kemija.

 

Al ok, ovo nije tema za to.

Zelim samo reci da dodatci prehrani nikako ne mogu zamjenit prehranu i da u suštini nisu potrebni za rekreativno vježbanje. Potrebno je redovito vjezbati i redovito ispravno jesti, piti mnogo vode i to je to.

Battlelog: Glavas_ZG
16 godina
online
Re: Proteini
Glavas_ZG kaže...

Zelim samo reci da dodatci prehrani nikako ne mogu zamjenit prehranu i da u suštini nisu potrebni za rekreativno vježbanje. Potrebno je redovito vjezbati i redovito ispravno jesti, piti mnogo vode i to je to.

 Dodaci prehrani mogu dosta pripomoći, i tu smatram da nisi u pravu. Ja nemam vremena kuhati visokoproteinski obrok svaki put kad izađem iz teretane. Puno lakše i bolje mi je popit whey, a kasnije kad stignem pojesti i kvalitetan obrok. iskreno, nakon fizičke aktivnosti ni nemam nekog apetita jer sam mrtav umoran, i puno mi više godi fini proteinski shake od tanjura povrća i piletine.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.3.2016 14:50 (lllnuclearlll).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Proteini
Smatra li se uzimanje proteina kao i uzimanje dopinga ??
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice