Tinejđerska kriza

poruka: 34
|
čitano: 5.469
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Tinejđerska kriza

Evo jedna neobična tema na ovome forumu.

Nadam se da će me netko razumijeti pošto ste vi na ovom forumu sličniji meni.

Geekovi i štreberi😁

Evo došao sam na ideju da u ove sitne sate konačno negdje nekome dušu otvorim i da mi neko da savjet.

Pa..znači prije dva dana sam napunio 16 godina..sad svi "šta tebe ima mučit',tek ti je 16??" Pa da..nemam opčenito nikakvih briga ali vjerojatno ste se i vi našli u nekoj krizi i depresiji kak tinejđer.Sve je ljepše kad si manji..i ja bi se najradije vratio kad sam još manji bio i igrao PS jedinicu koja nije moja nego posuđena i još se svađam s sestrom oko tog tko će igrat.Sad govorim ko da sam star ali nisam.

Svejedno sam puno tog prošao.No dobro da se vratim ja na temu 

 

Znači da..imam 16 godina i uhvatila me takva kriza da se ne znam pomaknut nikud.Ne znam šta želim u životu,svoje ciljeve,hobije...

Čak nemam ni nikog kome se mogu otvorit..par prijatelja ali svi više manje u prolazu.Znači prijatelji po potrebi.Trenutno radim na premještaju u drugu školu..ne znam kak sam uopče ja završio u prometnoj...no problem je to što je upitno i to da li želim u ovu drugu..je da me zanima i da bi se s tim htio baviti ali nesiguran sam.

Nesiguran sam u sebe..smatram sam sebe glupim za večinu stvari.

Cijeli svoj život dobivam sve na pladnju..nesposoban sam valjda sam voditi svoj život.Strah me nekad otić do dućana jer me strah tuđeg mišljenja.Strah me nekih ljudi jer nisam naučen zauzeti se za sebe pa sam većinom cijeli život nečija sprdnja..nebitno kolko sam bolji ili lošiji od te osobe koja me zlostavlja.Kratko rečeno ne mogu biti alfa u društvu. Nemam želju biti to ali neću bome ni biti nečiji potrčko.Teško pronalazim prijatelje,niko me nigdje ne zove. U životu se nisam napio..nisam partijao jer me niko nije nikad zvao.Samo sam doma sam i sam...provodim vrijeme u sobi razmišljajuči razlog svojeg postojanja. I onda još vidim ove svoje vršnjake danas svi se zabavljaju,partijaju,puše,piju...i to sve naravno završava na instagramu...život je bio definitivno bolji bez tog.Ja se tog trudin kloniti jer ne vidim poantu postavljanja svega sto radimo na internet.Treba uživati u trenutku.Ova tema je počela biti preširoka..otišao sam već na svjetske probleme.Sve što hoću reći je da se osjećam kao da sam došao do kraja i ne mogu više napredovati.Koliko god se trudim biti dobar prema s svima ne vraća mi se dovoljno.Ljudi se poigravaju samnom..ne mogu uopče biti opušten nigdje..vještine su mi nula bodova.Ne ispunjavam očekivanja i u to sam siguran.Nema veze to što prolazim s 5..to samo znači da sam štreber.Vještine su bitne i primjena naučenog što mi ne ide.Kako ste vi izašli iz ovakve situacije? Imate nekakve savjete? Nadam se da će se naći neko dovoljno visokog IQ-a da razumije ovo što sam napisao u ove sitne sate.

Nemojte zamjerat.

 

I samo nemojte pisati odgovore ko:"daj odi igrat fortnite".

Radije spalim cijeli PC

 

11 godina
offline
Re: Tinejđerska kriza
Dragonborn25 kaže...

Evo jedna neobična tema na ovome forumu.

Nadam se da će me netko razumijeti pošto ste vi na ovom forumu sličniji meni.

Geekovi i štreberi😁

Evo došao sam na ideju da u ove sitne sate konačno negdje nekome dušu otvorim i da mi neko da savjet.

Pa..znači prije dva dana sam napunio 16 godina..sad svi "šta tebe ima mučit',tek ti je 16??" Pa da..nemam opčenito nikakvih briga ali vjerojatno ste se i vi našli u nekoj krizi i depresiji kak tinejđer.Sve je ljepše kad si manji..i ja bi se najradije vratio kad sam još manji bio i igrao PS jedinicu koja nije moja nego posuđena i još se svađam s sestrom oko tog tko će igrat.Sad govorim ko da sam star ali nisam.

Svejedno sam puno tog prošao.No dobro da se vratim ja na temu 

 

Znači da..imam 16 godina i uhvatila me takva kriza da se ne znam pomaknut nikud.Ne znam šta želim u životu,svoje ciljeve,hobije...

Čak nemam ni nikog kome se mogu otvorit..par prijatelja ali svi više manje u prolazu.Znači prijatelji po potrebi.Trenutno radim na premještaju u drugu školu..ne znam kak sam uopče ja završio u prometnoj...no problem je to što je upitno i to da li želim u ovu drugu..je da me zanima i da bi se s tim htio baviti ali nesiguran sam.

Nesiguran sam u sebe..smatram sam sebe glupim za večinu stvari.

Cijeli svoj život dobivam sve na pladnju..nesposoban sam valjda sam voditi svoj život.Strah me nekad otić do dućana jer me strah tuđeg mišljenja.Strah me nekih ljudi jer nisam naučen zauzeti se za sebe pa sam većinom cijeli život nečija sprdnja..nebitno kolko sam bolji ili lošiji od te osobe koja me zlostavlja.Kratko rečeno ne mogu biti alfa u društvu. Nemam želju biti to ali neću bome ni biti nečiji potrčko.Teško pronalazim prijatelje,niko me nigdje ne zove. U životu se nisam napio..nisam partijao jer me niko nije nikad zvao.Samo sam doma sam i sam...provodim vrijeme u sobi razmišljajuči razlog svojeg postojanja. I onda još vidim ove svoje vršnjake danas svi se zabavljaju,partijaju,puše,piju...i to sve naravno završava na instagramu...život je bio definitivno bolji bez tog.Ja se tog trudin kloniti jer ne vidim poantu postavljanja svega sto radimo na internet.Treba uživati u trenutku.Ova tema je počela biti preširoka..otišao sam već na svjetske probleme.Sve što hoću reći je da se osjećam kao da sam došao do kraja i ne mogu više napredovati.Koliko god se trudim biti dobar prema s svima ne vraća mi se dovoljno.Ljudi se poigravaju samnom..ne mogu uopče biti opušten nigdje..vještine su mi nula bodova.Ne ispunjavam očekivanja i u to sam siguran.Nema veze to što prolazim s 5..to samo znači da sam štreber.Vještine su bitne i primjena naučenog što mi ne ide.Kako ste vi izašli iz ovakve situacije? Imate nekakve savjete? Nadam se da će se naći neko dovoljno visokog IQ-a da razumije ovo što sam napisao u ove sitne sate.

Nemojte zamjerat.

 

I samo nemojte pisati odgovore ko:"daj odi igrat fortnite".

Radije spalim cijeli PC

 

 Ma bude to OK stari.Ja imam 26 godina i osjećao sam se do nedavno identično kao ti,ali prođe.Ja sam specifičan slučaj ali to sad nije tema.Ono što trebaš znati je da si trenutno u osjetljivim godinama i da je to normalno.Na kraju krajeva čitao sam da se osoba potpuno karakterno formira u 34. godini života.Pa ako te brine da ćeš ostati tako x godina,nećeš.I ovo što si napisao da ljudi danas stavljaju sve na FB ili Instagram je totalno točno.Ti si rođen 2003. ali je lijepo da pojedinci poput tebe koji su ''internet generacija'' kažu da treba uživati u trenutku i tu si također u pravu.Ja sam 93' godište i sjećam se da je život prije društvenih mreža bio ljepši,ljudi su živjeli za trenutak,i više smo vremena provodili u živo,danas je dobar dio toga nestalo.Uglavnom ne budi nesiguran,ako si zaista dobra osoba,onaj tko to ne cijeni nije ni vrijedan tvog prijateljstva.

16 godina
online
Tinejđerska kriza

Brisati...

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 14:14 (Lovac).
12 godina
offline
Re: Tinejđerska kriza

Ja ti savjetujem da se pocnes baviti sportom ili necime sto zahtjeva nekakvo natjecanje.

Ako nisi vićan sportu,preporucujem ti da se upišeš u nekakav KUD---Tamo ce te svi prihvatiti,tamo ce te nauciti sve sto je potrebno za taj kud,bezbrojna putovanja...i vjeruj mi,ali zaista vjeruj mi-cure ce se ljepiti za tebe!

Ne vjeruj ženi koja laže!
16 godina
offline
Tinejđerska kriza

Ja ti savjetujem da se zakljucas u sobu i posvetis nekoj online igrici!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
14 godina
neaktivan
offline
Tinejđerska kriza

I ja sam bio u sličnoj situaciji u tvojim godinama. Sad imam 23 i mogu ti reći da se puno toga promijenilo od kada sam bio u takvim fazama kao i ti. Dosta sam puta razmisljao koji je smisao ovog života i kako sam nesretan, jadan, ovakav, onakav. I danas imam takvih faza, ali samo kad me netko ili nešto jako naživcira. Smanjio sam to na najmanje moguće što mogu.

Shvaćam te upotpunosti u svemu što pričaš. Nije lako sve te probleme riješit i to sigurno ne ide preko noći.

Moraš se riješit brige što će drugi mislit o tebi ako postaviš neko pitanje ili nešto kažeš ili kako izgledaš. Ljudi imaju svoje živote i probleme. Neće nitko provodit sate i sate razmišljajući kakav si ti bio obučen danas, što si rekao nekome ili pitao nešto. Najlakše ti je to nekako prevladati ako ćeš ići u dućan pa pozdravit radnike, pitat nešto što trebaš, otići u kafić naručit piće, sa susjedima započet priču, nazivat nepoznate osobe telefonom. Kao što si i ovu temu započeo, tako možeš započet priču s ljudima. Nemoj si dopustit da se zakopavaš na mjestu misleći kako si jadan i nesposoban. Imaš i dosta priča takvih ljudi kao ti na Youtubeu i raznoraznim sajtovima i forumima.

Ako sve dobivaš na pladnju, ne znači da si nesposoban. Znači da imaš bar malo sreće u životu da imaš što ti treba. I ja sam dosta toga dobivao na pladnju pa nisam ispao nesposoban, nego jako vrijedan čovjek. A i ne znači ako netko ne dobiva sve na pladnju da će bit sposoban i dobar.

I probaj se ti ljudima javljat i zvat ih na kave. Kako bi bilo da ti nekoga stalno zoveš van, a on tebe nikad? Za odnos treba trud oba sudionika.

I kako je netko naveo, probaj se bavit nečime, sportom ili bilo čime gdje se krećeš među ljudima. Meni je nogomet dosta pomogao. Bio sam jako dobar u nogometu i dosta me ljudi hvalilo i to mi je podiglo samopuzdanje dosta. Najlakše ćeš upoznat ljude preko nekakvih aktivnosti. I sam sam tako puno dobrih prijatelja upoznao. I onda predložiš nakon treninga da odete na piće ili van.

Život je predivan i dosta je toga još pred tobom i potrudi se da ga proživiš s prijateljima i obitelji.

4 godine
neaktivan
offline
Tinejđerska kriza

Upravu ste za sve napisano i drago mi je da ima onih koji me razumiju.

Što se tih aktivnosti tice nekad sam svirao u skolskom tamburaskom sastavu i imao dva nastupa s njim i naravno nesigurnost i sramezljivost je bila prisutna ali nakraju sam sve to uspio savladati.S vremenom se valjda to sve povecavalo i poceo sam manje izlaziti a vise vremena provoditi sam sa sobom.

Kad covjek sebi posveti previse vremena ocito da si nade sve mane i pocnu ga muciti.I onda kao kod mene pocne se bojati vanjskog svijeta i ljudskog kontakta.Razmisljao sam preko ljeta otici raditi nekakav posao..brat kupine da zaradim koji novcic.I opet mi se javljaju upitnici "jel mogu ja to?".Moj mozak ima ocito previse "kocnica".Ali ja si s tim ne mogu pomoci Takoder u vezi nove srednje skole koja me puno vise zanima,web dizajn.

Problem je sto ne znam bas crtati i vizualna percepcija mi i nije bas najbolja.I onda se bojim kako cu se snaci u toj drugoj skoli.

8 godina
offline
Re: Tinejđerska kriza
Svi ovi tvoji problemi, iako su totalno razumljivi, samo pokazuju da ti ustvari nemas problema u zivotu...... A to si i sam rekao, sve si dobivao bez nekog truda i borbe...

Normalno da neznas sto bi sa sobom, kad imas sve....

To je super, samo si pronadji nesto sto nemas, i pokusaj sam doci do toga, bez icije pomoci...u bilo kojem smislu, pa ces vidjeti da to i nije toliko tesko, a kad samopouzdanje naraste barem malo, sve ce ici lakse....
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2019 14:14 (Damir22).
15 godina
offline
Re: Tinejđerska kriza
Dragonborn25 kaže...

Upravu ste za sve napisano i drago mi je da ima onih koji me razumiju.

Što se tih aktivnosti tice nekad sam svirao u skolskom tamburaskom sastavu i imao dva nastupa s njim i naravno nesigurnost i sramezljivost je bila prisutna ali nakraju sam sve to uspio savladati.S vremenom se valjda to sve povecavalo i poceo sam manje izlaziti a vise vremena provoditi sam sa sobom.

Kad covjek sebi posveti previse vremena ocito da si nade sve mane i pocnu ga muciti.I onda kao kod mene pocne se bojati vanjskog svijeta i ljudskog kontakta.Razmisljao sam preko ljeta otici raditi nekakav posao..brat kupine da zaradim koji novcic.I opet mi se javljaju upitnici "jel mogu ja to?".Moj mozak ima ocito previse "kocnica".Ali ja si s tim ne mogu pomoci Takoder u vezi nove srednje skole koja me puno vise zanima,web dizajn.

Problem je sto ne znam bas crtati i vizualna percepcija mi i nije bas najbolja.I onda se bojim kako cu se snaci u toj drugoj skoli.

 To je ono što je i meni poznato... Nešto voliš. tj. imaš interes, ali svjestan si i svojih mana i toga da će te to kočiti. Ključ zadovoljstva u životu (uz dobro zdravlje, naravno) je kvalitetno prijateljstvo i pristojan posao (koji voliš). Može se kao čimbenik tu dodati i stabilna veza. A to uvelike ovisi o nama samima. I često smo mi sami ishodište vlastitih problema. Moraš se pokrenuti. Kažeš da si odličan učenik - to je nešto pohvalno! Otvara ti daljne mogućnosti školovanja, ponajviše ako si uporan i imaš želju da nešto ostvariš -  cilj. Imaj na umu da će ti se vjerojatno kroz život mijenjati ti ciljevi, tj. prioriteti. I vrlo bitno, gledaj ne zaspostaviti se i nađi vremena za sebe kada osjetiš da si preopterećen.

6 godina
protjeran
offline
Tinejđerska kriza

što bi rekao svaki dobar psiholog ; " krivi su tvoji roditelji" 

 

upiši se na karate, boks, neku drugu borilačku vještinu, dobit ćeš samopouzdanje i poseksat ćeš neku curicu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
offline
Re: Tinejđerska kriza
Prvih pedeset godina djetinjstva je najteže.
10 godina
offline
Tinejđerska kriza

Iste faze te mogu pucat sa 16 i 36.

Ujutro kad se probudiš ne izležavaj se bezpotrebno, odmah se ustani, prvo fino napravi krevet, otuširaj se, operi zube, obuci cistu odjecu, popij čašu vode, dovedi sobu u red.

 

Jedi zdravo, šetaj, čitaj. To je to što možeš učinit za sebe. 

 

Ostalo samo dođe s vremeonom.

 

9 godina
offline
Re: Tinejđerska kriza
Kao prvo, sve mi je jasno. Tvoj problem je sto zivis u sigurnoj zoni i cim ju napustis napet si. To je ok. Necu ti reci da upises karate jer bi to bio šok za tebe. Nevolis bas ljude zar ne? Kreni polako i kreni iz svoje sigurnosti, pricaj vise s obitelji. Poslije probaj s nekim prijateljem. Pozovi ga u svoju sigurnu zonu i druzite se, popričajte. Sigurno si dosta introvertiran i vise volis slusati nego pričati. Nitko nije dobio sigurnost u sebe bez truda. Za svaku svoju probijenu granicu tvoja ce sigurnost rasti i ne boj se pogrešaka. Nisi ni prvi ni zadnji. Sve nas je strah promjene. Ali gledaj na sebe i na svijet kao na rijeku koja teče. Sve se mjenja, pa i ti. Idi korak po korak sto god da se desi i nikad neces znati dok ne probaš. Ja se svojih uspjeha slabo sjećam ali zato dobro pamtim svaku svoju pogrešku koja me je promjenila i ucinila boljim. Samo polako.
10 godina
offline
Re: Tinejđerska kriza

 

@Dragonborn25

 

Frende, još se tražš i to je sasvim O.K.. Svijet je pred tobom, te možeš od svog života napraviti kaj god želiš. Samo preuzmi odgovorost. 

Nemoj život uzimati zdravo za gotovo, kao da si za nešto preplaćen. Žikiš?

 

Prestani razbijati vugla kako drugi nešto rade, te prestani voditi svjetske brige. Foksuiraj se na sebe i svoj život. 

Pišeš škola ti dobro ide. Pa, onda udri po njoj. Ući što više, čitaj, razmišljaj kako što bolje napraviti. Zanimaju te kompjutere i ta spika, pa udri onda po tome....

Npr. ide ljeto, hm, pa probaj naučiti neku novu vještinu, neko znanje steći, nešto tipa programski jezik, baze podataka....

 

Pozitivno razmišljaj, jedi zdravo, vježbaj i uči, a nadasve radi. Iako, možda ne trebaš po meni bi bilo dobro da negdje ubodeš neku šljaku. Bilo kakvu....ne zato kaj ti trebaju pare, nego zato što je rad najbolja terapija.

Uzmi život u svoje ruke. Suoči se sa svojim strahovima, preuzmi inicijativu. 

 Pusti tuđe živote, oni su sekundarni. Koncentriraj se na prvo na svoju obitelj, te na neke najbliže ljude. Ne brini, doći će ljudi i mimo familije i rodine, koji će ti jako puno značiti u životu.

 

Probaj već sada na svojem životnom planu odrediti gdje se vidiš za 10, 20 godina...Planiraj već sada koji bi faks htio upisati...Gle, svaki život nosi svoje, ali bitno je da se boriš.

Samo borba, frende!

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
13 godina
odjavljen
offline
Tinejđerska kriza

Brinuo se ti ili ne, ljudi će pričati i misliti o tebi i o ostalima što oni žele. Tako da te ne treba brinuti ništa. Imaš 16 godina, dakle prolaziš sve što su prošli drugi i što će prolaziti drugi, sad ti je bitan peer approval, kao i ostalima u tvojoj okolini. No, ne daj se, nitko nikad nije uspio u nečemu tako da se uklopi u okolinu nego samo isticanjem iz okoline. Iovako ionako većina tih koji su u srednjoj popularni i piju i puše završe kao luzeri i rade fizikaliju za mizernu plaću. Tako da si dugoročno ti u puno većoj prednosti. Naravno, samo ako se uklopiš. 

 

Predlažem ti da si nađeš zanimacije tijekom dana, čitaj knjige, kreni u teretanu i kreni se hraniti zdravo, napredovat ćeš u svakom aspektu. Jednu po jednu naviku usvajaj tako da ne gubiš vrijeme na igrice i ostalo, i samim time ćeš se izmoriti i neće ti padati na pamet uopće biti na internetu do 1:22 a kamoli pisati postove o tome. 

 

Vjeruj mi, jako malo ljudi i u tridesetima ima sve pod kontrolom, nisi jedini, niti ćeš biti zadnji. Jedina bitna razlika je da li ćeš raditi na tome da imaš sve, ili barem većinu pod kontrolom, ili ćeš piskarati po forumima i žaliti se kao 90% populacije. Sjeti se samo kako žive oni koji se ne žale nego rade i ne zamaraju se glupostima, pa se onda sjeti onih koji piju pivo iz dvoguze, puše 2 kutije dnevno, imaju trbušinu i za sve svoje probleme krive banke, političare itd. Koji od tih dvoje tipova ljudi želiš biti? Sigurno ne ovaj drugi. 

 

Pošto si mlađa generacija, predlažem ti da na YouTubeu pogledaš kanale ImprovementPhill, MinorityMindset, GaryVee i slične. Nek ti uđe u naviku takve kanale pratiti za trenutke kad ne znaš što ćeš i kad si malo demotiviran. Naravno, i to drži pod kontrolom, neka ti samo budu "šamar" realnosti kojim će te vratiti nazad na zemlju i na put poboljšanja samog sebe. Self-help kategorija sadržaja zna biti veoma cliche, ali u određenim dozama je veoma korisna. 

 

Sretno 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 20:20 (footballer).
14 godina
neaktivan
offline
Tinejđerska kriza

zapali pljugu buraz

6 godina
protjeran
offline
Re: Tinejđerska kriza
Pinkyz kaže...

zapali pljugu buraz

 psihoze burajz, ako si mislio vutru.

sve ljude koje poznajem a imaju preko 40 gdn. su introvertno/ekstrovertni, ishitrena ponašanje, nemaju strpljenja, ne poštuju autoritet, svi su u kur**

rade na super poslu i daju otkaz jer su se posvađali s nekom osobom na radnom mjestu...

jebiga. psihologija mi je struka pa vjerojatno znam o čemu se radi...

odlazak na psihijatriju mu neće puno pomoći.

mora potražiti psihologa/inju s kojom može riješiti svoje unutarnje konflikte inače, od talenta, nadarenosti, nema niš.... 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
offline
Tinejđerska kriza

Sve u svoje vrijeme , samo se kloni cigara,alkohola i loseg drustva.Zavrsi skolu , nadi posao i vodi svoj zivot.Nitko se nije rodio sa svim znanjem ovog svijeta.Ne daj se nikome pljuvat u zivotu i sve bude ok ako si dobar karakter.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tinejđerska kriza
Anđeo bez falinge kaže...
Pinkyz kaže...

zapali pljugu buraz

 psihoze burajz, ako si mislio vutru.

sve ljude koje poznajem a imaju preko 40 gdn. su introvertno/ekstrovertni, ishitrena ponašanje, nemaju strpljenja, ne poštuju autoritet, svi su u kur**

rade na super poslu i daju otkaz jer su se posvađali s nekom osobom na radnom mjestu...

jebiga. psihologija mi je struka pa vjerojatno znam o čemu se radi...

odlazak na psihijatriju mu neće puno pomoći.

mora potražiti psihologa/inju s kojom može riješiti svoje unutarnje konflikte inače, od talenta, nadarenosti, nema niš.... 

 

 da mislio sam na tao...a za ove ljude koje poznajes oni su bivsi konzumenti? tj hoces rec da vutrica stvara psihoze?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tinejđerska kriza
Bio sam u vrlo slicnoj situaciji,tako da te mogu razumijeti. Ono sto bih ja savjetovao jest da probas manje razmisljati sta ce drugi reci,ako ti mislis da je nesto ispravno,do it.
Radi ono sto te volja,a najbitnije,ispuni si dan. Kolega kaze "prazan mozak je davolje igraliste" i u pravu je,sto vise razmisljas,to je gore. I jedan savjet,kad te nesto muci,reci to naglas,onda shvatis koliko je to nesto sto te muci apsurdno. U glavi sa 1000 misli sve je lose,ogroman problem,a kad kazes naglas tek onda mozes procjeniti jel to stvarno tako ili nije,a u vecini slucajeva nije. Nemoj dopustiti mozgu da pravi probleme tamo di ih nema.
Citaj knjige,recimo meni je knjiga Tajna pomogla u pozitivnom razmisljanju,u biti sve te knjige vezano uz power of positivity su odlicne i pomazu ako radis onocsto pise. Ne sekiraj se,nisi jedini kojem se to desava,desava se svima samo neko to bolje sakrije od drugih,neko bolje podnosi i tako. Ukratkozproci ce,samo moras biti zauzet u svakom trenu i raditi na sebi,neke strahove rjesiti tako sto ces uciniti bas ono cega se najvise bojis. Sretno i nadam se da ces se rijesiti tih strahova sto prije.
P.s. nikad ne odbijaj priliku neku zbog straha,apsolutno nikad.
6 godina
protjeran
offline
Re: Tinejđerska kriza
Pinkyz kaže...
tj hoces rec da vutrica stvara psihoze?

 DA, gospodine....

mlađi ljudi to ne osjete no nakon 35/40 imamo dokazane statističke podatke o utjecaju THC-a (da ne nabrajam ostale sastojke) na povežanje neurotičnosti od 800% kod ljudi koji uživaju u odnosu na oni koji ne koriste "običnu marihuanu".

u suštini, sličan problem je s alkoholizmom...

potrebno je desetak godina da čestodnevni uživatelj alkohola počne osjaćati psihoneurološke promjene...

netko to bolje podnosi, netko lošije, tako da... znanost nije savršena..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Tinejđerska kriza
Pocni se javljati ljudima, zovi ih van, na kave i slicno. Provedi malo vremena sa ekipom iz razreda(ako imas barem neki osobu koja ti pase) ako ne probaj ici na mjesta na kojima bi mogao naci ljude slicne sebi. Razgovor sa psihologom ti moze pomoci ali na kraju on ti nije prijatelj. Probaj sporotove, igrice, izadi s nekime van, otiđi pit s ekipom(samo pamet u glavu:P).

A i kod 5% ljudi koji imaju genetsku predispoziciju za neku bolest(Shizofrenija i slicno) vutra ti moze potaktnuti njezinu ‘rekaciju’ te se moze razivit bolest.
na svadbi zovu me Svemirko
10 godina
offline
Re: Tinejđerska kriza
Dragonborn25 kaže...

 

 Evo,pročitao sam tvoju poruku par puta,jer jebiga dok pokopčam treba mi vremena 

Ja imam 20 godina,prošao sam sličnu krizu kao i ti dok sam bio 15-16 godina,a uz to i neku vrstu potištenosti. Nije to bilo tako davno kad pogledaš,no što se sve od tada promjenilo izgleda mi kao praprošlost 

 

Da budem precizniji u tom svemu,dok sam bio 15 godina mislio sam da sam popio svu pamet svijeta,buntovan sam bio i vrlo ne uljudan,a onda se sve promjenilo praktički u dva-tri mjeseca s nekim ne meni dragim situacijama.

Shvatio sam da nemam pojma ni o čemu,da idem u školu koja me ne zanima i da idem tek toliko da ju završim,da ima jako malo ljudi kojima mogu vjerovati itd.
Totalna depresija,bezvoljnost,potištenost,pijani vikendi s kolegom koji me je jednim malim dijelom razumio ali je i on bio previše depresivan da nađe ikakav izlaz. Takva situacija je trajala gotovo godinu dana sve dok se nisam u potpunosti izolirao od svih i zatvorio se u kuću. Jebalo me dosta toga što se dogodilo do tad i što bi se moglo dogoditi. Hajde,i ta faza je nekako uspjela proći sama od sebe i nakon nekog vremena sam opet počeo malo vedrije gledati na život.

 

Jedino što me je držalo tada na nogama je bila nada. Nada da će jednog dana biti bolje,negdje dalje da ima netko tko me razumije i sl.,makar mi ni nije bilo nešto loše (imam krov nad glavom,roditelje žive i zdrave,imam što za jesti svaki dan,živ sam i zdrav). Ne kažem da sam nešto pretjerano napredovao u životu. Ima još ohoho vremena i toga što bih trebao napraviti i da se osamostalim i da budem još zadovoljniji u životu.

 

Meni je pomoglo vrijeme i traženje pozitivnih ljudi,a ne pizdi s kakvima sam se znao družiti - takve sam sve otkantao.

No,ono što me je promjenilo,već kada sam napunio 18 bilo je kao ruka sudbine kada sam upoznao neke ljude,dobre ljude koji su me naučili gledati pozitivno na život. Da se ne treba nervirati oko gluposti,da treba cijeniti trenutak u kojem živiš i da ne treba gledati na ono što je bilo,kao ni previše razmišljati o budućnosti. I danas me nekad uhvati razmišljanje o tome što ću za 20-30 godina,al pomislim:"Ma boli me briga. Do tada - ko živ,ko mrtav!".

U međuvremenu jedan stariji čovjek mi je dao savjet da trebam razviti neko samopoštovanje,jer ako ne cijeniš sebe neće te ni drugi cijeniti!

Gledam ponekad na tom fejsu,instagramu i ostalim glupostima isto koliko su neki različitiji od mene,primjetim koliko su napredovali u nekim poljima za razliku od mene,no uopće se ne zamaram više s time. Imam svoj život i sam sebi sam glavna uloga. S drugima se ne želim uopće uspoređivati.

14 godina
offline
Tinejđerska kriza

Biti ce ti gore kada jos malo odrastes, i ako u tebi ima imalo morala i pravde onda ces vidjeti u kakvom drustvu zivimo. Pa ti se pocnu gaditi svi oko tebe, ili barem vecinom ( Rvatne ) jer su samo novcem optereceni, iskljucivo vlastitom koriscu, licemjerstvo itd. Vecina mladih je ispalila van radi nepravde a ne radi posla. Mene je to jebalo uzasno ali pomalo me popusta kada vidis da nemozes kao pojedinac nista napraviti pa onda se bavis nekakvim hobijem, racunala, slaganje auta itd... da si sto manje involviran u kafani di se ne prica nista pametno nego samo tračeraj o selu, o drugima i slicno.

Zaposlis sam sebe sa nekim mini projektima sta te zanima a pri tome naucis.

Koliko sam samo o autima naucio preko YT-a da u 3 godine nema sta na autu nisam popravio, i onda kada dodem u birtiju i cujes ove majmune sta "sve znaju" i smijes im se kakve gluposti valjaju jer znas da to sto pricaju nije istina, a kao drugima daju savjet

Tako da sasvim normalna faza u zivotu, ali cim se ti pitas takva pitanja i kazes da ti je sve servirano i to, dakle razmisljas o tim nekim stvarima.... neki se ne pitaju to sto se ti pitas i jednostavno kada roditelji zatvore pipu onda je panika jer nisi naucen zaraditi sebi i boriti se za nekakvo življenje ili preživljavanje.

 

 

PS : Ako ikako mozes ne uvaljuj se u dugove ( kredite ) i sranja... zivi u skladu sa mogucnostima, zivot je laksi... netko naravno ne moze, ali ako su ti roditelji svasta omogucili onda to pametno iskoristi...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 0:51 (Fake_Alert).
16 godina
offline
Tinejđerska kriza

Od tinejdžerske krize jedino je gora hheartstone kriza, kada ne znas kojim deckom igrati!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
12 godina
offline
Re: Tinejđerska kriza

Nakon te slijedi novcana kriza jer si potrosio sve pare na packove.

16 godina
offline
Tinejđerska kriza

Kako je sve u zivotu povezano!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
16 godina
online
Tinejđerska kriza

Slično sam se osećao u tvojim godinama, pa i nešto kasnije. Bio sam manje više prinuđen da napustim neke stvari koje su me interesovale, postao sam relativno izolovan od društva (kao ni tebe, ni mene ne zanima da budem alfa, a znaju mi biti naporni oni koji to "moraju" biti), malo toga me je uzbuđivalo i usrećivalo... Malo bolje sam se osećao kada je školski psiholog rešila da celoj školi da IQ i test ličnosti i zatim sa svima obavi individualni razgovor, i kad mi je na tom razgovoru rekla da je sa mnom sve u redu.  Znatno sam se bolje osećao kada sam stekao par novih prijatelja, koji su stvarno sjajne osobe, a koji su mi uz to, očigledno, odgovarali po temperamentu. BTW, statistički je tada ispalo da populaciju sa kojom se najbolje slažem čine devojke koje se pretežno druže sa momcima; valjda je stvar u tome da ni one ne učestvuju u "takmičenju" za status alfa mužjaka, a sa druge strane imaju kompatibilna interesovanja i način razmišljanja; ovo nije uputstvo ili savet, samo zapažanje nečega što se ispostavilo u mom slučaju. Osim toga, kako sam počeo da se oslobađam, shvatio sam da zapravo ima ljudi koji me jako cene, a da ja toga nisam bio svestan.

 

Pomoglo bi ako bi pronašao neko dodatno interesovanje, recimo, mene su drugari nagovorili da pokušam sa plesom i to je ispalo super. Ne zato što sam ne znam kako talentovan! Nisam, a opet je to za mene bio i jedan jako lep način za samoafirmaciju (a pri tom, kad uđem u salu, na tih sat vremena bukvalno sve što je van nje nestaje; čujem da je slično i sa sportom). No možda još bitnije je da je moje iskustvo je da ćeš, gde god da odeš (od plesa do udruženje ljubitelja LEGO kocaka), sresti ljude koji imaju barem to jedno interesovanje više od proseka (a često i još poneko), sa kojima se može voditi zanimljiv razgovor, koji imaju određeni entuzijazam za nešto koji će rado da podele i da uključe novopridošlu osobu...

 

Što se promene škole tiče, ako si u trenutnoj završio po nekoj inerciji i ne vidiš tu neku perspektivu, a ova druga je ono što te trenutno vuče, ok. I nemoj da se sekiraš oko toga da li će ti to biti pravi i konačan izbor. Malo je ekstreman slučaj, ali imao sa profesora u srednjoj školi koji je, osim toga i između ostalog, nekada davno imao bend, pa bio klinički psiholog, pa snimio jedan mali serijal prirodnjačkih emisija za TV itd. Pri tom, iako ga cenim, ne mislim da je najpametniji i najtalentovaniji čovek ikada, već prosto hoću da kažem da, ako te nešto interesuje i posvetiš se, onda obično možeš napraviti od toga nešto pristojno, a pri tom nema potrebe da se bojiš da će bilo koji izbor koji sada napraviš ostati večit i nepromenljiv.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
11 godina
offline
Tinejđerska kriza

Pij, puši, drogiraj se. Isprobaj. Samo se nemoj navući. 


S 15 sam počeo pušit i izlaziti, sad su mi 23. 7 godina, niti jedan petak, niti jedna subota nije prošla bez prekomjerne konzumacije alkohola. Zadnjih godinu dana, popijem 3 pive i meni dosta. Godinu i pol sam na električnoj, smanjivam i to :)

 

Zainteresiraj se s nečim. Radi nešto. Treniraj. Vježbaj. Stvaraj. Ne možeš vodit svoj život? Pa imaš tek 16 godina pobogu, zašto se toliko zabrinjavaš oko toga. 

 

Evo, ja imam psa. S njim provedem dnevno 5-6 sati u prirodi minimalno. Odjebo sam dosta ljudi koje sam uvijek ja morao povlačiti za rukav, "najbolje prijatelje" i ine karikature. Otkako imam psa i otkad sam počeo smanjivati krug ljudi, osjećam se zdravo. Psihički i fizički. Najviše psihički. 

 

Uživao sam u teretani 2 godine dok mi nisu stradala koljena.

Svirao sam gitaru godinama dok me nije prošla volja.

Gutam knjige već 15 godina jer u njima uživam.

Prestao sam igrice igrati ima 2-3 godine jer mi ne pružaju više ikakvo zadovoljstvo.

Našao sam sebe u prirodi.

Odem na neku metal svirku, potegnem do Zagreba ako imam vremena i love.

 

Radim kao web dizajner, iako su mi neki ljudi godinama govorili da nemam veze s dizajnom i nemam "oko za stvari". 

 

U sretnoj i podosta ozbiljnoj sam vezi, iako sam 2-3 godine kompletno bio aseksualan jer mi se nije dalo gubiti vrijeme bezveze. Pa se sve posložilo kako treba na kraju.

Ne možemo ti mi reći što ćeš raditi. Mi ti možemo ukazati kako naši životi idu, izgledaju, što smo prošli, čime se bavimo,... 

Probij sam granice, napravi nešto što si htio, a bojao si se jer su ti drugi govorili da nećeš uspjeti ili da to nije za tebe. 


Nisi uspio? Nema veze, probao si. Koliko ljudi ima što ne probaju, pa kasnije u životu žale za izgubljenom/im prilikom/ama.


Na kraju krajeva, 16 godina imaš. Glupiraj se. Uživaj u nekim stvarima. Radi na sebi, radi na okolini, radi što hoćeš. 

Samo se nemoj drogirat, kockat i nastoj završit dobru školu. Ostalo je sve više ili manje prolazno :) 

Samo se nemoj stresirat bespotrebno, pa da upadneš u zdravstvene probleme.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 13:00 (Crucifixion).
9 godina
offline
Re: Tinejđerska kriza
Bok!

Ta pitanja imaju i odrasli i neki nikad ne shvate smisao svojeg postojanja, niti sa 90g nazalost!

To su zdrava pitanja, i kada covjek iskreno trazi odgovor sigurno ce ga naci!

Ako zelis pocni citati Bibliju, Novi Zavjet, jer sva pitanja koja tebe brinu samo ti Bog moze iskreno odgovoriti da nikad ne posumnjas u to sta ti govori!

Svaka je dusa nemirna, dok ne upozna Boga! Jer pise samo je u Bogu mir duso moja!

Zanemari one koje ce ti se smiuljiti, govoriti da si zaostao, itd!

Poslusaj svoje srce sta ti govori, a ono sigurno trazi sigurnu luku, Isusa Krista Bozjeg sina!

Jer je smisao naseg postojanja da upoznamo onoga koj nas je stvorio, Bog, i da njemu damo slavu, hvalu i cast, i vjerujuci u Sina njegova Isusa Krista spasimo svoju dusu od vijecne smrti!

Sigurno nije da zivimo kako sami zelimo, nemoj ici istim putem kao i vecina, sex, droga, alkohol i te gluposti po IN i FB, i sam shvacas da je to jad! Iako izgleda primamljivo i zavodljivo.

Svi oni traze smisao svoga postojanja, ali se mozda nisu ni zapitali vec se zadovoljavaju kuda ide vecina, u jad!

Nemoras me poslusati ti sam razmisli, oslusni svoje srce sta ti ono govori! Pomoli se Isusu Kristu!

Jos si mlad, nisli glup, zavrsi skolu, postuj svoje roditelje, upisi neki sport, pokusaj sa timskim sportovima, npr, rukomet, kosarka, nogomet, itd, jer kada imas prijatelje onda te oni mogu i pomoci!

Ne omalovazavaj sebe. Nemoj sebe radi toga da budes prihvacen i voljen, pozvan u drstvo koje pije, drogira se, itd, mislit da ce time biti sretan.

To je samo prividno, kada takvi dodju kuci u 4 zida neznaju sta ce sa sobom, pa opet sve u krug! I zivot ti prodje u pijankama i glupostima, i nakraju se pitas sta je to zivot!

Budi siguran, ako krenes traziti Isusa da ce te Bog ucvrstiti i osnaziti, i na tvoj zivotni put staviti iskrene ljude, koj ce ti biti kao braca.

Ne kao ovi " prijatelji " koj ako imas novca ili si faca onda si ok, a ako ne onda te odbace!

Uglavno na tebi je da odlucis, ti razmisli, ali nista neces izgubiti ako se pomolis Isusu Kristu, da ti pomogne! Bb!✌️☺️












Odmori se u Istini!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice