Vaš prvi milion

poruka: 7
|
čitano: 1.151
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Vaš prvi milion

Da imate priliku na račun države (nekog zakonskog propusta ili otuđenja/utaje, pronevjere za koju nećete biti kažnjeni) dobit svoj prvi milion kuna, da li bi to učinili ?

19 DA (svatko bi da može)
5 NE (ja sam pošten)
9 godina
neaktivan
offline
Vaš prvi milion

Ja Sam stisnuo ne.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Vaš prvi milion
Kolacic kaže...

Ja Sam stisnuo ne.

 ja sam ti stisnuo TD

15 godina
offline
Re: Vaš prvi milion
Glavas_ZG kaže...

Da imate priliku na račun države (nekog zakonskog propusta ili otuđenja/utaje, pronevjere za koju nećete biti kažnjeni) dobit svoj prvi milion kuna, da li bi to učinili ?

- pronevjera/utaja je ipak kažnjiva tako da pitanje nije pošteno tj političkipravno korektno.. hipotetski treba biti: .. bi li napravili nešto legalno ako možete zaraditi milijun, ili 10kuna..? Na to odgovor mora biti da, osim lijenosti koja je tad ne. Neovisno o državi-zakonima, jer se lene i nelegalne stvari dok se leglane podrazumijevaju u stjecanju novca s jednom razliko, kažnivo ili plaćaš porez :)

- npr porezne oaze su legalne, dok muljanje s računima ili transfer dobiti zbog izbjegavanja plaćanja poreza nije legalno .. tj ne bi trebalo biti mada ponekad je..

- na račun države? -ne postoji, tj država je pojam, teritorij.. ljudi. Na račun drugih je stvar fizike i prirodnih zakona, lav pojede antilopu, antilopa travu, poseru se oboje i biljke rastu dok ih mravi pojedu kad krepaju i vrate biljkama kao humus.. to je prirodno pravo svih živih bića uklučujući i funge-amebe pa i političara, lokalnih šerifa, donalducka-trumpa itd..

-ne može biti na račun države, tj kao jamstvo za brodogradnju, to plaćamo mi, ne država tj ona je samo posrednik, poreznik koji uzme osobi A i da osobi B. Fizika pak kaže da ne možeš negdje dati ako nisi negdje uzeo.. tj možeš stvoriti ali ti to netko može oduzeti-ukrasti-oporezovati itd.. ili propadne samo, viša sila ili zakartaš-pokloništ itd. No to s državom skoro da nema veze, tj imao ti u džepu 100kn ili ja, možemo igrati par-nepar, .. tko pobjedi nosi.. za državu razlike nema, .. osim porez, kojeg uzme u transakciji-profitu i podjeli na potrebe društva (civiliziranog ili internog-rođačkog..) kao škole-zdravstvo.. bankovni računi-jahte itd.. Platit ćemo tako uljanik dok je taj trenutni minus negdje nestao.. u panami ili gertašlinu, u porezu ili prirezu, u doktoratu šerifa glazbenika ili farbačima tunela... a najslađi su mi 'radnici' koji štrajkaju, švaseri koji nisu vidli komad željeza ili brod godinama mada su proteklih desetljeća uredno primali plaće za taj 'posao'.. do danas ih to nije smetalo a sad im je kriva država? Kriv je portir ako je nešto ukradeno kroz portu, kriv je direktor-manager ako je kroz račun, kriva je banka, policija, grad.. tj osobe u foteljama koje su to vidle-nadzirale i trebale spriječiti-kazniti, no kao sudionici su se samo smješkali dok su malahi turistima s 12metarske jahte a švaseri su razdragano švasali kobilice.. hipotetske, jer nikad nisu ni postavljene, nepostojećih brodova.. možda replika letećeg holandeza? .. da jamačno je to. (pa sad tu ide smajlić, ali nije mi baš smiješno.. otužno je..).

++edit.. i na tu otužnu sliku, oni koji su do tog doveli spuste zastavu na pola koplja, rone suze.. iskrene, jer dobro im je bilo.. -krivica? 'legalno'.

 

Kolacic kaže...

Ja Sam stisnuo ne.

 -i ja, slučajno.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 13:04 (ihush).
14 godina
offline
Vaš prvi milion

Ne''š ti love.

13 godina
offline
Vaš prvi milion

Da, i donirat taj 1‰ na Kaptol.

5 godina
neaktivan
offline
Vaš prvi milion

Milijun eura da, milijun kuna ne znam.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice