Vutra, marihuana.. Misljenja?

poruka: 89
|
čitano: 34.101
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Vutra, marihuana.. Misljenja?

Ekipa sto vi mislite o marihuani? Naravno mislim i na onu industrijsku i na onu rekreativnu odnosno medicinsku? Jel vrijeme da i mi to legaliziramo?

13 godina
offline
Vutra, marihuana.. Misljenja?

kao bivši korisnik...nemam nikakvo mišljenje o njoj

 

na stranu njezine medicinske mogućnosti,ali za legalizaciju pušenja nisam,jer poremetiš se kompletno,izgubiš se...ne znaš ni gdje ćeš ni kako ćeš,ništa korisno ne napraviš,samo pušiš ležiš i razmišljaš o pizdarijama i tako kradeš bogu dane

 

bilo koji fizički posao ti je nezamisliv...

 

ok je jednom mjesečno zapalit s društvom,ali više od toga definitivno ne

Svemirski mega car
6 godina
protjeran
offline
Vutra, marihuana.. Misljenja?

Nisam za zabranu, niti sam za promociju iste. Licemjerno je da imamo alkohol i suhan legalizirane a travu ne +  to je prilika državi ubrati još malo PDVa. Osobno me ne zanima, kao ni alkohol ili duhan.

12 godina
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
matkoGSi kaže...

kao bivši korisnik...nemam nikakvo mišljenje o njoj

 

na stranu njezine medicinske mogućnosti,ali za legalizaciju pušenja nisam,jer poremetiš se kompletno,izgubiš se...ne znaš ni gdje ćeš ni kako ćeš,ništa korisno ne napraviš,samo pušiš ležiš i razmišljaš o pizdarijama i tako kradeš bogu dane

 

bilo koji fizički posao ti je nezamisliv...

 

ok je jednom mjesečno zapalit s društvom,ali više od toga definitivno ne

 I onda sa druge strane imas entrepreneure poput Michael Straumietis koji peglaju svaki dan i imaju multimilijunski biznis sa istom. Tako da sve je kako si postavis u glavi prije konzumiranja. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
10 godina
offline
Vutra, marihuana.. Misljenja?

Pa, mara mi je nekak kontra zdravog života, a imam privatno veliku odioznost prema dimu, bilo da se radi o cigareti, onoj elektronskoj ili pak dimu vatre....

To je vrsta trave, ali samo ima aromu, pa je ekipa voli duvati.

 

Vele iskusni pušači iste da otvara čudne svjetove i dimenzije, ali eto nije svatko toliko "hrabar" da proba...

 

Vrlo sam zadovljan sa svojim životom, pa mi i ne trebaju "drugi svjetovi".

Dakako ne mogu ne mogu biti ono što nisam, osim ako radim na sebi, pa protokom vremena postanem bolja verzija samoga sebe....

 

A, sad zabrana da ili ne...eh, to bi trebalo mulitidiscipliraski pristup primjeniti....treba cost/benfit analizu napraviti...

Privatno što se mene tiče,tko želi neka radi kaj želi, puši travu, jede čvarke, gleda HRT itd, itd...

Ali' daleko im kuća moja...

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
10 godina
offline
Vutra, marihuana.. Misljenja?

A LSD? Ayahuasca? Bar ne stvaraju naviku/ovisnost kao marihuana. 

 

A i bila je pred koju godinu tema o travi koja je neslavno završila ako se dobro sjećam. 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
gocc01 kaže...

A i bila je pred koju godinu tema o travi koja je neslavno završila ako se dobro sjećam. 

 

evo for refference 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/marihuana/228180.aspx?jumpto=4764429&sort=asc&view=flat

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
protjeran
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
matkoGSi kaže...

kao bivši korisnik...nemam nikakvo mišljenje o njoj

 

na stranu njezine medicinske mogućnosti,ali za legalizaciju pušenja nisam,jer poremetiš se kompletno,izgubiš se...ne znaš ni gdje ćeš ni kako ćeš,ništa korisno ne napraviš,samo pušiš ležiš i razmišljaš o pizdarijama i tako kradeš bogu dane

 

bilo koji fizički posao ti je nezamisliv...

 

ok je jednom mjesečno zapalit s društvom,ali više od toga definitivno ne

Pa mislis da bi se legalizacijom bitno povecao broj konzumenata? Ja ne bi rekao..

 

A da je posao i pusenje nezamisliva kombinacija nije istina, par prijatelja/poznanika su teski radoholicari (odvjetnik, doktor) i svaku vecer prije spavanja zapale. 

11 godina
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
ansha kaže...

 

A da je posao i pusenje nezamisliva kombinacija nije istina, par prijatelja/poznanika su teski radoholicari (odvjetnik, doktor) i svaku vecer prije spavanja zapale. 

 dapače, teško bi i zaspali bez nje (vjerojatno zbog nakupljenog stresa i milijun stvari koje se motaju po glavi) i samim time bi drugi dan bili zakurac na poslu

6 godina
protjeran
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?

Treba naučiti živjeti sa stresom.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
14 godina
protjeran
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
Mary Sue kaže...

Treba naučiti živjeti sa stresom.

Evo tebe s tvojim biserima 

6 godina
protjeran
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?

Nikada ne propustim kazniti glupost.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
14 godina
protjeran
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
Mary Sue kaže...

Nikada ne propustim kazniti glupost.

Je, pogotovo ovaj sad savjet sta si dala, nevjerojatan je, jos razmisljam o tome 

11 godina
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
picajzla0707 kaže...

 dapače, teško bi i zaspali bez nje (vjerojatno zbog nakupljenog stresa i milijun stvari koje se motaju po glavi) i samim time bi drugi dan bili zakurac na poslu

Mary Sue kaže...

Treba naučiti živjeti sa stresom.

Mary Sue kaže...

Nikada ne propustim kazniti glupost.

 kazni sebe najprije

nisi vidoviti milan, a vrlo rado procjenjuješ i sudiš na osnovu minimalnih informacija, što je odlika lakomislenih i brzopletih osoba... također i glupastih

14 godina
protjeran
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
picajzla0707 kaže...

 kazni sebe najprije

nisi vidoviti milan, a vrlo rado procjenjuješ i sudiš na osnovu minimalnih informacija, što je odlika lakomislenih i brzopletih osoba... također i glupastih

To je odlika frustriranih brucosica s filozofskog, a mozda je i brucos..

6 godina
protjeran
offline
Vutra, marihuana.. Misljenja?

Ne, to je samo navika da cijenim informacije koje dobivam. Podaci na temelju kojih se može donijeti kvalitetan sud često su skriveni onima koji ih ne žele vidjeti. Tako i treba biti, to je jedino pravedno. Intelektualna lijenost ne može se ni na koji način nagraditi. O ad hominem napadima ne bih jer nevrijedni sugovornici nisu zaslužili da se njima bavim.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
11 godina
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
Intelektualna lijenost je i blebnuti na prvu svoj sud bez razmisljanja, slicno kao da knjigu ocijenis po koricama, naslovu ili prvoj recenici kritike

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?

Kvazi intelektualni proljevi. Takve najvise volim.

Pisete gluposti u vezi trave. Pusim 15g i nikakvih problema zbog toga. Dapace, zapalim pa postavljam laminat doma. Isti drek ko alkohol, ak kresnes pet pivi nebus sposoban radit dok ces od trave bit funkcionalno bice. Tko tvdi drugacije nema pojma i u maniri je onih kaj "vide" zmajeve kad se napuse - pls!!. Umjereno je ok, isto ko i pivica navecer. Vecina onosite sudove o necem o cem ocito nemate blage veze. Tipicno balkanski mentalitet..

I da, treba legalizirat i bok. Alkohol je droga, trava nije..

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 13:09 (Sale_ds).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
matkoGSi kaže...

kao bivši korisnik...nemam nikakvo mišljenje o njoj

 

na stranu njezine medicinske mogućnosti,ali za legalizaciju pušenja nisam,jer poremetiš se kompletno,izgubiš se...ne znaš ni gdje ćeš ni kako ćeš,ništa korisno ne napraviš,samo pušiš ležiš i razmišljaš o pizdarijama i tako kradeš bogu dane

 

bilo koji fizički posao ti je nezamisliv...

 

ok je jednom mjesečno zapalit s društvom,ali više od toga definitivno ne

 Ovo je cisto subjektivno razmisljanje. Ti se poremetis i ti se izgubis. Netko drugi ne. I prijevodu trava nije za tebe, oa po tome kaj pise bome nije ni alkohol.

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
12 godina
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?

Upravo to pola ekipe sto znam rade poslove i redovno puse tokom njih, bez problema sve objavljaju kako treba.A sad ja isto pustim 10-tak godina ali na jobu nebi mogao jer jednostavno nemam tu koncentraciju koju bi trebao imati to sve ovisi od osobe do osobe.Poveliko ovisi i kakvu travu pusis tj. je li dizalica ili spustalica, nije svaka za istu primjenu recimo ja uvijek doma imam sativu i indiku.
Sativu(Citaj skank) koristim tokom dana kad sam slobodan dok indiku koristim samo navecer pred spavanje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 13:21 (XVII Mini).
14 godina
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
Ja sam za legaliziranje i ako nisam korisnik istog ali volio bi da vidim na sto bi licio forum i rasprave kad bi svi bili napuseni
AMD AntiBoy
12 godina
odjavljen
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
De baci mi broj dilera u box, ak nije problem 😁😂
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
Dex.pwn kaže...
De baci mi broj dilera u box, ak nije problem 😁😂

 Moj diler mi je ubacio drogu u heroin pa mislim da nije dobar za tebe

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
9 godina
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
Kad se dotakne tema konoplje odmah svi misle onu zabavnu "sestru" za zabavu a zaboravi se industrijska konoplja.

E pa bila je neka studija da bi industrijska konoplja u Hr samo tako rasla jer imamo savršene uvjete. Primjena je ogromna od tekstila, drvne i građevinske industrije do same činjenice da čisti i obogaćuje tlo na kojem raste, što doprinosi kvaliteti tla za druge biljke kasnije. Mislim da se i kod industrijske konoplje u hr može koristiti samo stabljika iako ne znam primjenu za listove.

A marihuanu bi trebalo legalizirati za osobne potrebe bilo to stres, ptsp, multipla skleroza ili glaukom.
Kod tih bolesti se ljudi kunu da im pomaže više od standardnih ljekova.

SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2018 8:14 (Bur33k).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
Bur33k kaže...
Kad se dotakne tema konoplje odmah svi misle onu zabavnu "sestru" za zabavu a zaboravi se industrijska konoplja...

 Ovdje kod mene u Slavoniji je do prije 30tak godina sijana industrijska konoplja na veliko. Puno je ljudi ljeti nadničarilo u skupljanju pokošene konoplje. Izrazito težak i fizički zahtjevan posao. Još imam "more" od konopljine prašine koja te cijelog, onako znojnog, posipa. Svrbilo je kao sam vrag. U mjestu Črnkovci bila je tvornica za preradu konoplje, znana kao Kudeljara. Kao klinac sjećam se da je, pogotovo ljeti, bio strašan smrad kad prolaziš tim mjestom. A na Karašici su često ribe išle na "zijev" jer se otpadna voda bez ikakvog tretmana ispuštala u tu rijeku. Nusprodukt prerade bio je "puzder", neprerađeni ostaci. Sjećam se da su svi taj puzder koristili za grijanje po zimi. Međutim, krajem 80tih najednom je, kao po zapovijedi, prestala sadnja konoplje a ova tvornica propala. Nisam pristalica teorija zavjere, ali ovakav naprasan prekid proizvodnje u najmanju je ruku sumnjiv (ili po Bugu sumljiv).

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
matkoGSi kaže...

na stranu njezine medicinske mogućnosti,ali za legalizaciju pušenja nisam,jer poremetiš se kompletno,izgubiš se...ne znaš ni gdje ćeš ni kako ćeš,ništa korisno ne napraviš,samo pušiš ležiš i razmišljaš o pizdarijama i tako kradeš bogu dane

 

bilo koji fizički posao ti je nezamisliv...

Znam dosta vikend pušača, pa redovitijih korisnika. Znam dosta ekipe koja se uredno uz travu bavi i sportom (rekreativno), tako da dio o fizičkom poslu ne stoji. Za intelektualni posao i koncentraciju vrijedi ako pretjeruješ (bilo količinski jednokratno, bilo u svakodnevnom konzumiranju).

 

Međutim, ovo što opsiuješ, što se tebi događalo, sam imao prilike vidjeti isključivo kod ljudi koji su samo ležali i razmišljali o pizdarijama i bez trave. Kao da nervozna i neispavana osoba pije puno kave.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
Mary Sue kaže...

Treba naučiti živjeti sa stresom.

 

treba naučiti izbjegavati stres.. a kada to nije moguće, mitigacija je validno rješenje.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
7 godina
protjeran
offline
Vutra, marihuana.. Misljenja?

Ma sve je to bjezanje od stvarnih problema, koji se tako ne mogu rijesiti, jer nista se ne desava samo od sebe.

 

Dakle planirati obaveze, sve sto se brzo moze rijesiti - odmah to i napraviti, dugotrajne poslove odraditi na vrijeme,

takodjer grupne poslove izdgovarati i to je to. Nema stresa ni problema, niti potrebe za izbjegavanjem obaveza.

 

Osobno mislim da svaka biljka sluzi za nesto. E sad, svaka je i lijek i otrov, ovisi kako se konzumira i kolicine.

U zivotu sam probao marihuanu, dvaput, i uzasno me je boljela glava. Nakon toga sam rekao "to nije za mene"

i nikad vise nisam ni razmisljao o marihuani kao amaterskim pusenjem.

 

Ono sto mene zanima su ulja na bazi kanabisa, koja nemaju utjecaja na mentalnu stanje svijesti,

ali pomazu kod raznih drugih tegoba. U godinama sam kad sve cesce imam bolove u kicmi,

a od rodjenja imam problema sa sinusima i ceste glavobolje.

Svakodnevno moram uzeti lijek za glavobolju i sinuse, inace ne mogu prezivjeti dan.

Ako me uhvati glavobolja, i sagnem se, srusim se. Nema trajne pomoci, operacija nije moguca

i nebi nista pomogla.

 

E sad, s obzirom da nisam za eksperimente, a ulje u Austriji nije legalno (legalno je u Svicarskoj),

ne zelim nesto pokusavati, jer ne zelim se dovesti u situaciju da budem kaznjavan, ili

da zbog nezeljenih utjecaja ulja budem u stanju da ne mogu voziti i racionalno razmisljati.

 

Takodjer se ne zelim dovesti u situaciju da me uhvati tolika glavobolja, a ulje ne pomogne,

te da moram sjesti i cekati da pocne djelovati moj standardni lijek.

 

No, dali je moje misljenje dali bi trebalo biti legalno ili ne - to je stvar kako se uzima sve drugo.

Alkohol i duhan je legalan, a alkohol djeluje psihicki i fizicki na tijelo 85% losije od marihuane.

Ne kazem da je alkohol 100% otrov, nije, jer u malim kolicinama moze lijeciti odredjene probleme,

primjerice, casica rakije u mojim godinama pozitivno utjece na bolove u zeludcu, a zdravije je jedna

casica rakije poslije vecere - nego 3 tablete.

 

Dakle po meni, ako je alkohol i duhan, kao opijat, legalan, onda svi opijati trebaju biti legalni i biti strogo

kontrolirani i oporezivani.

Isto tako sam i za legalizaciju prostitucije kao obrta, jer to bi dovelo do bolje zdravstvene i fizicke zastite

zena i muskaraca, smanjilo broj silovanja, te ono najbitnije, omogucilo tim osobama da imaju

mirovine i zdravstvena osiguranja, da budu ljudi kao i svi drugi.

 

No napominjem, to je moje misljenje, i svatko treba misliti za sebe, te sta je za njega dobro ili nije.

Za mene je "hrana" najveca droga, dakle nista me ne veseli vise od dobre klope i dobrog deserta.

(da, secer je uzasan otrov bez kojeg ne zelim zivjeti, kao i masno, slano, ljuto, a sve je to legalno - "bijela smrt" - secer i sol)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Vutra, marihuana.. Misljenja?
Da li je nešto bježanje od problema ili samo punjenje baterija ovisi prvenstveno o nama samima, pa tako primjerice, popodnevna partija neke računalne igre spada u punjenje baterija, dok svakodnevno višesatno igranje predstavlja bijeg od problema.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
neaktivan
offline
Vutra, marihuana.. Misljenja?

Pozdrav.

 

Je li konoplja dobra ili loša, ovisi o pojedincu. Neki ga ljudi dobro prihvaćaju, dok se drugi pogoršavaju. Također ovisi o tome koja je konoplja o kojoj govorimo. Ako je to ona koja sadrži veliku količinu THC-a, tada govorimo o ilegalnim i snažnim učincima. Ovo je obavezno ako imamo rak.

 

S druge strane, CBD je konoplja koja sadrži samo manju količinu THC-a. Ovo je legalno i nazivamo industrijskom konopom. Može tretirati više blagih problema poput stresa, nesanice, epilepsije i tako dalje.

U Sloveniji, odakle dolazim, napravljen je web site koji sadrži mnogo vodiča o kanabisu, čaju, smolama i ulju. Na primjer, na ovoj vezi je znanstveni članak o CBD spoju.

 

Pozvani ste čitati!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice