Zid i kompjutor

poruka: 24
|
čitano: 5.142
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Zid i kompjutor

pozdrav ljudi imam jedno pitanje. Imam jako usku sobu i sad,smjestio sam komp u sobu i kučište je dosta blizu zidu, a boja na zidu mii je počela pucati ,doslovno od zraka koji ide iz računala (tako sam si ja protumačio) pa me zanima dal nešto postoji da stavim na komp ili nešto tak da mi nebi sva boja otišla u bananu, da i još me zanima dal je normalnno jako elektrizirani komp,kad ja stavim ruku na komp ona mi doslovno malo utrne,prođu me trnci, to se događa kad stavim blizu napajanja,dali je to moguče ili se nešto događa sa mojim kompom ili sam negdje pogrješio,, :P 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Zid i kompjutor
crni pauk kaže...

pozdrav ljudi imam jedno pitanje. Imam jako usku sobu i sad,smjestio sam komp u sobu i kučište je dosta blizu zidu, a boja na zidu mii je počela pucati ,doslovno od zraka koji ide iz računala (tako sam si ja protumačio) pa me zanima dal nešto postoji da stavim na komp ili nešto tak da mi nebi sva boja otišla u bananu, da i još me zanima dal je normalnno jako elektrizirani komp,kad ja stavim ruku na komp ona mi doslovno malo utrne,prođu me trnci, to se događa kad stavim blizu napajanja,dali je to moguče ili se nešto događa sa mojim kompom ili sam negdje pogrješio,, :P 

 Ovo oko položaja kompjutera u sobi ti nemogu pomoći, neznam probaj ga mali odmaknuti od zida, ili staviti na radni stol pored monitor ako možeš. Ali čini ne se da ti nešt nije u redu s napajnjem ili kablovima jel ti očito negdje probija struja. To pod hitno riješi jel se stim nije za igrati, može te struja stepst ili ti mogu sve komponete izgoriti

14 godina
neaktivan
offline
Zid i kompjutor

Trebalo bi ga nekako bolje uzemljiti.............

The quieter you become, the more you are able to hear...
14 godina
offline
RE: Zid i kompjutor
Ivan 992 kaže...

Trebalo bi ga nekako bolje uzemljiti.............

kako misliš uzemljiti? 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zid i kompjutor
crni pauk kaže...
Ivan 992 kaže...

Trebalo bi ga nekako bolje uzemljiti.............

kako misliš uzemljiti? 

Klik

 

EDIT: Evo i na hrvatski

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 18:04 (1domagoj1).
15 godina
odjavljen
offline
Zid i kompjutor

Šuko utičnica koja na kojoj je ispravno izvedeno uzemljenje (ili u krajnjem slučaju nulovanje). Ukoliko je komp na šuko utičnici i trese lagano struja, to u pravilu znaći da instalacije u kući nisu ispravne i predstavljaju potencijalnu opasnost za ukućane. Postoji i nešto manja šansa da je s instalacijama sve u redu i da je neispravan kabel od napajanja ili u još rijeđim slučajevima samo napajanje.

Što se pucanja zida tiće, komp ti se vjerojatno pregrijava jer sam vidio svega (uništavanje stola, otisak rešetke u prašini na zidu i sl) ali da boja puca nisam vidio. Ukoliko ti je zrak koji izlazi iz napajanja jako vruć, trebalo bi malo poboljšati hlađenje.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
offline
RE: Zid i kompjutor
MrBlc kaže...

Šuko utičnica koja na kojoj je ispravno izvedeno uzemljenje (ili u krajnjem slučaju nulovanje). Ukoliko je komp na šuko utičnici i trese lagano struja, to u pravilu znaći da instalacije u kući nisu ispravne i predstavljaju potencijalnu opasnost za ukućane. Postoji i nešto manja šansa da je s instalacijama sve u redu i da je neispravan kabel od napajanja ili u još rijeđim slučajevima samo napajanje.

Što se pucanja zida tiće, komp ti se vjerojatno pregrijava jer sam vidio svega (uništavanje stola, otisak rešetke u prašini na zidu i sl) ali da boja puca nisam vidio. Ukoliko ti je zrak koji izlazi iz napajanja jako vruć, trebalo bi malo poboljšati hlađenje.

da zrak mi je jako vruč, dali je to zbog toga jer sam overlockao procesor s 2.8 na 3.0 dal bi bilo moguče da se zbog toga pregrijava?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Zid i kompjutor
crni pauk kaže...
MrBlc kaže...

Šuko utičnica koja na kojoj je ispravno izvedeno uzemljenje (ili u krajnjem slučaju nulovanje). Ukoliko je komp na šuko utičnici i trese lagano struja, to u pravilu znaći da instalacije u kući nisu ispravne i predstavljaju potencijalnu opasnost za ukućane. Postoji i nešto manja šansa da je s instalacijama sve u redu i da je neispravan kabel od napajanja ili u još rijeđim slučajevima samo napajanje.

Što se pucanja zida tiće, komp ti se vjerojatno pregrijava jer sam vidio svega (uništavanje stola, otisak rešetke u prašini na zidu i sl) ali da boja puca nisam vidio. Ukoliko ti je zrak koji izlazi iz napajanja jako vruć, trebalo bi malo poboljšati hlađenje.

da zrak mi je jako vruč, dali je to zbog toga jer sam overlockao procesor s 2.8 na 3.0 dal bi bilo moguče da se zbog toga pregrijava?

moguće je, a kolika ti je bila temp sa default postavkama i sadašnjim ?

Dompa
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 18:44 (Dompa).
14 godina
offline
RE: Zid i kompjutor
Dompa kaže...
crni pauk kaže...
MrBlc kaže...

Šuko utičnica koja na kojoj je ispravno izvedeno uzemljenje (ili u krajnjem slučaju nulovanje). Ukoliko je komp na šuko utičnici i trese lagano struja, to u pravilu znaći da instalacije u kući nisu ispravne i predstavljaju potencijalnu opasnost za ukućane. Postoji i nešto manja šansa da je s instalacijama sve u redu i da je neispravan kabel od napajanja ili u još rijeđim slučajevima samo napajanje.

Što se pucanja zida tiće, komp ti se vjerojatno pregrijava jer sam vidio svega (uništavanje stola, otisak rešetke u prašini na zidu i sl) ali da boja puca nisam vidio. Ukoliko ti je zrak koji izlazi iz napajanja jako vruć, trebalo bi malo poboljšati hlađenje.

da zrak mi je jako vruč, dali je to zbog toga jer sam overlockao procesor s 2.8 na 3.0 dal bi bilo moguče da se zbog toga pregrijava?

moguće je, a kolika ti je bila temp sa default postavkama i sadašnjim ?

mislim da se kretala oko 35 sad je 47... 

14 godina
neaktivan
offline
Zid i kompjutor

To je cak u granicama normale............

The quieter you become, the more you are able to hear...
14 godina
offline
RE: Zid i kompjutor

al vidi svaki program mi drugačije pokaže vidi kako mi pokaže u ovome http://i1033.photobucket.com/albums/a416/djdaracdario/neto.jpg

14 godina
neaktivan
offline
Zid i kompjutor

Provjeri sa CPUID HW Monitor-om..........

The quieter you become, the more you are able to hear...
14 godina
offline
RE: Zid i kompjutor
Ivan 992 kaže...

Provjeri sa CPUID HW Monitor-om..........

evo vidi što sam dobio,,, http://i1033.photobucket.com/albums/a416/djdaracdario/ovo.jpg jel to normalna ili ne? 

14 godina
neaktivan
offline
Zid i kompjutor

Sve temperature su odlicne osim ove na slici, meni je to malo previsoko..........

 

The quieter you become, the more you are able to hear...
15 godina
offline
RE: Zid i kompjutor
Ivan 992 kaže...

Sve temperature su odlicne osim ove na slici, meni je to malo previsoko..........

 

vjerovatno je ovo overklokanje sve poremetilo.. mislim da trebas vratit proc na staro

Ako mozete skinite pls http://www.envirofile.org/download/26872
14 godina
offline
RE: Zid i kompjutor
MarioVk kaže...
Ivan 992 kaže...

Sve temperature su odlicne osim ove na slici, meni je to malo previsoko..........

 

vjerovatno je ovo overklokanje sve poremetilo.. mislim da trebas vratit proc na staro

ok budem ga onda vratio na staro,,, 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Zid i kompjutor
MarioVk kaže... 

vjerovatno je ovo overklokanje sve poremetilo.. mislim da trebas vratit proc na staro

Kao sto kolega kaze, vracaj to sve na staro dok nije otislo u bijeli dim.............

The quieter you become, the more you are able to hear...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Zid i kompjutor
crni pauk kaže...
Ivan 992 kaže...

Provjeri sa CPUID HW Monitor-om..........

evo vidi što sam dobio,,, http://i1033.photobucket.com/albums/a416/djdaracdario/ovo.jpg jel to normalna ili ne? 

 Dečki bez panike, vjerojatno senzor krivo očitava temp. Nemože nikako temp biti 85 ako su mu jezgre na 39. Nema tu logike. Obično su temperature jezgri za 5 stupnjeva veće od temperature proca. Probaj na dodir hladnjak, jel stvarno tako vruć 

14 godina
offline
RE: Zid i kompjutor
MarioVk kaže...
Ivan 992 kaže...

Sve temperature su odlicne osim ove na slici, meni je to malo previsoko..........

 

vjerovatno je ovo overklokanje sve poremetilo.. mislim da trebas vratit proc na staro

evo vratio na staro al još uvjek piše 85,nekužim zbilja,,,

14 godina
offline
RE: Zid i kompjutor

evo probo sam i hladnjak i opče nije tako vruč... :P (ispričavam se zbog duplanja) 

14 godina
neaktivan
offline
Zid i kompjutor

@mrog33 je u pravu, senzor je mozda napravio za*eb...........

Pipni rukom pa vidi..............

The quieter you become, the more you are able to hear...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2010 20:21 (Ivan 992).
14 godina
offline
RE: Zid i kompjutor
Ivan 992 kaže...

@mrog33 je u pravu, senzor je mozda napravio za*eb...........

Pipni rukom pa vidi..............

jesam i uopče nije tako hladan kako sam mislio (radi od 6.00 do sad bez prestanka,bez ijednog restarta,,, ) 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Zid i kompjutor
crni pauk kaže...

jesam i uopče nije tako hladan kako sam mislio (radi od 6.00 do sad bez prestanka,bez ijednog restarta,,, )

WTF mislis mozda topal...........

 

Uglavnom sve je u redu..........

The quieter you become, the more you are able to hear...
15 godina
odjavljen
offline
Zid i kompjutor

Imaj u vidu da je problem sa strujem nevezan za OC i da bi ti to bilo pametno riješit. Ako ne znaš previše pozovi nekog tko se razumije.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice