Overclock - Ryzen 5 2400g

poruka: 70
|
čitano: 17.238
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
Reset biosa i opet.... Ako je ploca imalo slicna mojoj, bios se zblesa, i onda boota sa backup biosa, sta god ti napravis promjene on ignorira, poludio sam dok sam to skuzio ;)....

Reset biosa, normalan boot, i onda opet u bios mjenjati postavke
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

Odustajem, bar za danas.

 

Proc cu digniti na 3.9 u ryzen master, grafu na 1600 i provjeriti na kojim je voltazama.

Ram cu 1 pokusati digniti na 3200 i ako ne ide vratiti na 3000 i gg.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

Kojim programom provjeriti vrm temperature? I koliko bi trebale biti, maticna je gigabyte b450m

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

Nova situacija:

Procesor na 3.9 - voltage: 1,3875(probat cu spustati).

GFX clock na 1600, SOC voltage 1,2(moram probat spustit).

Ram memoriju sam u biosu stavio na extreme gdje je default 3000 te na tim postavkama podigao na 3133.

 

Igrao sam fortnite sve na low, view distance epic.

Gledanje u nebo: 210fps.

Dok trcis, dok normalno igras bude oko 90, nekad skoci i do 110, nekad padne i na 80.

Na startu u lobbyu je bilo 70-80.

 

Temperature i voltaze dolje na slikama.

 

Procesor je skocio na 76c, sto je malo previse jel tako?

Max. voltage: 1.338V

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

Nadam se da smijem napisati toliko postova zaredom. Postepeno smanjujem voltaže i pratim temperature.

 

Procesor ostao na 3.92 - voltaža smanjena na 1,35

GFX clock ostao na 1600, voltaža smanjena na 1,175

 

APU GFX Voltage i SOC Voltage - oboje su na 1,175 - koja je razlika između apu gfx i soc?

 

U biosu sam naredio upozorenje VRM temperature, kada pređe 80 da svira :D

U fortniteu na istim postavkama kao prije, u situacijama gdje dropa fps, i na ulasku u game(loading screen) VRM temperatura prelazi 80C.

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
Mislim da ga previse forsiras na stock cooleru, vec sam ti napisao, dobit od drzanja procesora na 3.9 naspram stocka od 3.6 je nemjerljiva, posebice u igrama, ne dobivas nista.

Ono gdje najvise profitiras s ovim apu-ovima su brzina memorije i brzina samog igpu-a. Do jedne granice, nakon nje, dobit je marginalna, samo povecavas grijanje svega, uz upitnu stabilnost, to ces vidjeti duzim radom.

Obrati paznju i na thermal throttling, iako se sve cini da radi dobro, stabilno i brzo, negdje sam nasao podatak da vec na 65C ovi procesori (2200 i 2400) throttlaju, sto ti opet moze biti uzrok frame dropova.

Osobno bi smanjio sve postavke overclocka, osim memorije, ako vec mislis ostati na stock cooleru, dobit ti je marginalna, 1-2 fps u najboljem slucaju.... Ili bolji cooler.

U gigabyte siv imas opciju pracenja svih temperatura i voltaza, pokreni ga, pusti recording, stavi na par sati, i onda pokreci igre, igraj, optereti sistem, pa ces vidjeti, neke temperature ce te iznenaditi.

Dodatno, najveci profit sam ja ostvario, kada sam, usprkos svemu sto su ljudi pisali, svim tutorialima i slicno, gdje se navodi da grafickoj treba dodjeliti 2gb memorije, ja svojoj dodjelio 64mb... Dakle najniza postavka. Kako sistem i grafika koriste istu memoriju, glupo je rezervirati 2gb sami za grafiku iako joj mozda toliko ne treba, ovako kad se 64mb dodjeljenih grafici napuni, prebacuje se na "sistem" memoriju, isto kao i u slucaju 2gb, memory mamagment je dobar, vise memorije ostaje za rad sistema, i s ovim sam se rijesio trzanja i frame dropova, kojih je uz rezerviranih 2gb itekako bilo
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

Pokušat ću s ovime postić dobre temperature. Što mislite o ovom cooleru?

 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
Lc-cc-120 ili jos bolje artic freezer 34 esports, u kategoriji do 200kn ,be quiet ili slicno u kategoriji do 600kn, ali cemu???? Da bi izvukao 3 fps vise, i unistio cpu i plocu....

Ili zivi s onim sto imas, ili ulozi 100eur u rabljenu graficku, glavni selling point ovih apu-ova je overclock VEGE, a tu ti je 1600-1700mhz plafon, ne ide vise od toga, s cime je onda u rangu s nekom 1050, mozda nijansu losija/bolja, ovisi o kartici.

Overclock cpu-a radi postizanja boljih performasi pogotovo u igrama nema smisla, pogledaj cpu usage i sve ce ti biti jasno.....

Cinebench r15 stock vs 4.ghz overclock = 5 bodova vise u slucaju mog procesora... Who cares.... Razlika u temperaturama 20 stupnjeva ;)
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
Al ti drobis glupost, dobro da mu nisi napisao da ce mu komp eksplodirati🤣 nauci prvo izracunavati postotke pa onda dijeli savjete.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
Moje znanje je itekako adekvatno da mu napisem da se neke stvari jednostavno ne isplate, hvala na pitanju. I teoretsko i prakticno, s tim procesorima. I s mnogim drugim....

Doduse, propustio sam vidjeti koji savjet si mu ti dao......
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

Mislim da se ne isplati klokat taj APU vise stete nego koristi radi ne primjetnih 300mhz.Jos ako nisi upoznat sa OC-anjem bolje nemoj , ukoliko imas bottleneck mozes probat oc-at pa ces vidjet da li pomaze ali najbolje rijesnje je kupnja jaceg cpu-a.Zbog toga sto je sve "koliko para toliko muzike"

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

Ne vidim potrebe za jačim cpu-om. A i kroz 2-3 mjeseca cu kupiti gtx 1060. 

Procesor ce biti spusten na 3.8, grafa ostaje na 1600. Ram radi na 3133, jos pokusat na 3200 i dosta.

 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

Malo sam zapeo, windows se ne zeli ucitati. Cijelo vrijeme windows 10 blue screen. Restartiran cmos vise puta.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

Danas bas ne ide, krenem staviti windows 10 instalaciju na usb da probam novi windows stavit, kad se ono usb od 32gige pretvori u usb od 250mb

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

Provjeri da nisi formatirao USB i koristi Diskpart.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
AGB kaže...

Pokušat ću s ovime postić dobre temperature. Što mislite o ovom cooleru?

 Mislim da ga treba očistiti od prašine 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
dmanz kaže...
AGB kaže...

Pokušat ću s ovime postić dobre temperature. Što mislite o ovom cooleru?

 Mislim da ga treba očistiti od prašine 

 Čitao sam da tako bolje hladi hahah

 

 

Problem se pojavio od kad sam instalirao gigabyte app center, vratio sam backup od prije instalacije i sve radi odlično. 

8 godina
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
Bsod ti je direktno povezan s igpu, spusti na 1550, i neces imati problema.... A izgubiti neces prakticki nista...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
Damir22 kaže...
Bsod ti je direktno povezan s igpu, spusti na 1550, i neces imati problema.... A izgubiti neces prakticki nista...

 Gubim 5-10fpsa na nekim dijelovima mape kad spustim, a sinoc sam igrao dobrih sat vremena na 1600 sa 1.15 i bilo je okej. Dok sada ne ide, pa me to muci xd. Bitno da sam shvatio kako upaliti windows nakon sto bsod krene izlazit pa mogu pokusavat :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2019 16:44 (AGB).
8 godina
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
A neznam, nije poanta da ti se stalno win ruse, a razliku u fps uvijek mozes rijesiti manjim detaljima i sl.....

Poanta je da sve radi stabilno i najbrze sto moze. ..
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

Mislim da me ram muci, radi normalno na 3000, čim dignem na 3133, latency za 1 i voltažu za 0.03 crasha.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

Procesor na 3.8, 1.325V

APU 1600, 1.2V - tako radi stabilno. Kasnije ću testirati da spustim na 1550.

Preporučeno je do 1.25?

 

Ram na 3000mhz, extreme profile. I za sad neću dirati dok ne utvrdim da ovo sve radi potpuno stabilno i da se uvjerim da samo OC rama zeza.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

S tom integriranom grafikom bi i 2ghz cpu takt bio dovoljan...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
Ta integrirana grafika je u rangu sa 1050....

Jbg,nije nista posebno ali itekako upotrebljivo....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
Damir22 kaže...
Ta integrirana grafika je u rangu sa 1050....

Jbg,nije nista posebno ali itekako upotrebljivo....

 Misliš na GTX 1050?

 

Po ovoj usporedbi je jako daleko od te kartice.

9 godina
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
Zasto se muciti s overklokom ovog proca. Apu igpu vuče brzinu memorije iz rama. Dignes ram koliko ide i pokusas malo dici brzinu memorije. Zasto se muciti i pokusavati od magarca praviti rasnog konja. Budi zadovoljan procom i integrusom kako je. Cini mi se da si malo precijenio namjenu ovog Apua.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
Oc-ana vega malo zaostaje za 1050, ali ne toliko kao u ovom videu... No, integrirana grafika je jos uvijek integrirana grafika, slazem se..

U odredjenoj mjeri mozes igrati, uz neke kompromise....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
Damir22 kaže...
Oc-ana vega malo zaostaje za 1050, ali ne toliko kao u ovom videu... No, integrirana grafika je jos uvijek integrirana grafika, slazem se..

U odredjenoj mjeri mozes igrati, uz neke kompromise....

 Na ovom videu tester tvrdi da ju je kloknuo na 1650 mhza pa je i dalje daleko ispod GTX 1050...koristio je sistemski ram na 3200 mhza

 

 

 

Može link na testove koje ti spominješ?

 

8 godina
offline
Re: Overclock - Ryzen 5 2400g
Nemam linkove, to sam gledao prije koji mjesec kad sam vagao uzeti 2200 ili 2400, sjecam se te nekakve usporedbe, lako moguce da sam nesto i pobrkao.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclock - Ryzen 5 2400g

Kako koristiti sistemski ram? I kolika je razlika

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice