Overclocking Intel Sandy Bridge procesora izdvojena tema

poruka: 1.339
|
čitano: 210.985
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Posto su se u trgovinama ponovno pojavile nove B3 revizije P67 maticnih ploca, na kojima je modificiran chipset zbog kojeg je dolazilo do degradacije SATA porta, odlucio sam napisati ovaj tutorijal kako bezbolno overclockati Sandy Bridge procesore. Ovaj tutorijal se odnosi na i5 2500k i i7 2600k procesore koji imaju otkljucane mnozitelje te se vecina navedenih procesora overclocka preko 5.0GHz.

Sandy bridge Sandy bridge
Procesori su radjeni u 32nm procesu te se dosta manje zagrijavaju pri vecim naponima i frekvencijama od prosle serije i5 750 i i7 860 koji su bili radjeni u 45nm procesu. Samim time mozemo postici vrtoglave frekvencije na zracnom hladjenju.

2600K 2600K
Kod ove nove p67 serije vecina proizvodjaca je konvencionalni BIOS zamjenila za UEFI BIOS, koji je estetski dosta uznapredovao ali je potrebno krace vrijeme za privikavanje za rad sa misom u BIOSU. Vazno je napomenuti da prilikom fleshanja nove verzije BIOS-a vise se nije u mogucnosti vratiti na stariju verziju, tako da dobro provjerite kako se odredjena verzija ponasa jer dok ne izadje novija verzija biti ce te prisiljeni koristiti BIOS koji imate.

BIOS BIOS

Prvo da se malo upoznamo sa vaznijim postavkama u BIOSU.

Nakon pokretanja racunala pritiskom na DEL tipku ulazimo u BIOS, u gornjem lijevom uglu imamo opciju za ulazak u ADVANCED postavke na ASUS plocama. Drugi po redu meni je AI Tweaker meni u kojem se nalaze vecina potrebnih postavki za OC.

AI Tweaker AI Tweaker
 
 

  • Ai Overclock tuner - mozemo postaviti na auto/manual/XMP - ovu opciju postaviti na manual ili na XMP koji ce automatski podesiti latencije, napon i frekvenciju memorije.

 

  • BCLK/PEG Frequency - base clock - posto se u ovoj seriji vise ne moze OC povecanjem BCLK ostavite ovu opciju na 100.0, moguce je dizanje ove frekvencije do 110 zavisno od ploce do ploce, ali osim za extremni OC i izvlacanje posljednjeg raspolozivog MHz nije potrebno dizati preko 100.0MHz

 

  • CPU ratio - mnozitelj procesora

 

  • Internal PLL overvoltage - u koliko nemate ovu opciju fleshajte BIOS na noviju verziju, ovu opciju je potrebno staviti na enable ako zelite dobiti dodatni boost u overclocku, sa ukljucenom ovom opcijom vecina primjeraka ce ici preko 5.0GH sa manjim potrebnim naponom Vcorea

 

  • Memory Frequency - opcija kojom podesavamo brzinu memorije - 1333, 1600, 1866, 2133, 2400MHz

 

  • EPU power Saving mode - posto kod ove serije ne gubimo na OC mogucnostima gasenjem Power saving opcija mozemo ovu i sve ostale slicne opcije ostaviti upaljenim, tako se procesoru u mirovanju automatski spusta frekvencija i napon, te time manje trosi i manje se zagrijava.

 

  • OC tuner - automatski overclocka procesor prema termalnim uvjetima i mogucnostima procesora. Ja osobno ne preferiram te automatske mogucnosti OC.

 

  • DRAM Timing control - meni za podesavanje latencija memorije. U koliko ste koristili XMP profil latencije ce biti vec postavljene, u koliko nisu unesite prve cetri glavne latencije za vasu memoriju tipa (8-8-8-24) i comand rate 1T ili 2T

 

  • CPU power managment - meni za postavljanje mnozitelja procesora, speedstep-a (automatski spusta mnozitelj u mirovanju enable/disable), Turbomod

 

  • Load line Calibration (LLC) - imamo vise opcija kalibracije s kojima eliminiramo ili smanjujemo Vdroop vcore-a u loadu. krece se od 0%-100% kalibracije. Ovu opciju  staviti od 50%-100% kako tko voli.

 

  • CPU voltage (VCC) - staviti na manual - i rucno upisati napon vcore-a. Ovisno o primjerku procesora ovaj napon varira, za overclock do 4.5 staviti od 1.1V-1.3V, do 5GHZ od 1.30V-1.50V. Intel preporuca drzati se do 1.375V za 24/7

 

  • Dram Voltage (VDDQ) - napon memorije. Koristiti memoriju koja radi do 1.65V, moguce je ici i preko toga ali Intel to ne preporuca za 24/7 upotrebu

 

  • VCCSA voltage - System Agent Voltage - ne preporuca se mijenjanje ovom napona - ostaviti na auto

 

  • VCCIO voltage - poznatije kao QPI/DRAM ili VVT - ostaviti na AUTO, za vece frekvencije malo podici za stabilnost do 1.15V

 

  • CPU PLL voltage - stock 1.80V - snizavanjem ovog napona moguce je dobiti manje temperature procesora bez gubljenja na stabilnosti. Koristiti u rasponu od 1.5V-1.89V, na 1.89V moguce je postici malo veci BCLK.

 

  • PCH Voltage - malo pomaze u postizanju veceg BCLK, za normalnu upotrebu ostaviti na AUTO. Za 24/7 koristiti do 1.1V

 

  • CPU Spread Spectrum - staviti na Enable ukoliko zelite konstantni bclk 100, te pospjesuje dizanje BCLK-a kad je na Disabled

 

 

Prije nego krenemo na sami postupak overclocka skinite slijedece programe za monitoring i test stabilnosti.

 

  • CPU-z -  za pracenje brzine procesora, memorije, latencija, vcorea ...
  • Linx - za testiranje stabilnosti overclocka

 

 

Za overclock ovih procesora sve sto je potrebno je promijeniti mnozitelj i napon procesora, frekvencija se dobiva umnoskom BCLK i mnozitelja (recimo 45x100=4500).

 

Evo primjer za 5.0GHz

 

Za korisnike ASRock MB - koristite žute postavke za 4.0GHz

AI Tweaker

AI Overclock Tuner = Manual
BCLK/PEG Freq = 100
Memory Frequency = 1600mhz - namjestiti za svoju memoriju
OC Tuner. Disabled
EPU Power Saving = Disabled
EPU Settings. Disabled
Dram Timing Control - namjestiti svoje latencije tipa 8-8-8-24
Internal PLL overvoltage = Enabled

CPU Power Management


CPU Ratio - Manual
Turbo Ratio = By All Cores
By all cores = 50 40
Turbo Mode = Enabled
Load Line Calibration = Ultra High AUTO
VRM Spread Spectrum = Disabled
VRM Frequency = Manual
VRM Fixed Freq Mode = 370
Phase Control = Extreme
Duty Control = T.Probe
CPU Current Capability = 120%

CPU Voltage = Manual - 1.42V 1.25V- moze biti vise ili manje ovisno o primjerku

Dram Voltage = 1.65V - staviti svoj stock napon memorije

Svi drugi naponi = Auto

Advanced -> CPU Configuration Page


CPU Ratio = 50 40
Intel Adaptive Thermal Monitor = Enabled
Hyper-Threading = Enabled
Active Processor Cores = All
Limit CPUID Maximum = Disabled
Execute Disable Bit = Enabled
Speedstep = Disabled
Turbo = Enabled
C1E = Enabled
C3 = Disabled
C6 = Disabled

 

____________________________________________________________

Nakon overclocka, u koliko se sistem ne boota povecati vcore, u koliko i to ne pomaze smanjiti mnozitelj na x49-x48 Nakon uspjesnog boota pokreniti Linx stress test i pokrenuti ga sa All memory postavkama jedno 20 minuta. Ako se sistem rusi povecati malo vcore i opet pokusati. A ako sistem na ovim postavkama radi stabilno smanjujte postepeno napon CPU-a za par mV te probajte ponovno odvrtiti test stabilnosti. Cilj je pronaci najmanji moguci napon za odredjenu frekvenciju jer time dobijamo manje zagrijavanje procesora.

 

Pratite temperature jezgri procesora, ukoliko prelaze 75-80 stupnjeva, smanjite mnozitelj za 1 i napon CPU dok ne dodjete ispod te razine.

 

CPU naponi - ovisi do primjerka

 

3.6 - 4.0GHz - stock/Auto

4.0 - 4.4GHz - 1.15 - 1.25V

4.4 - 4.8GHz - 1.20 - 1.35V

4.8 - 5.0GHz - 1.30 - 1.45V

5.0GHz+ - 1.4 - 1.55V+

 

BSOD kodovi - u koliko dobijete plavi ekrancic


0x124 = povecajte/smanjite QPI/VTT napon, ili dodajte jos Vcorea
0x101 = dodajte jos CPU napona
0x50 = provjerite memoriju - latencije/frekvencije, povecajte DRAM napon ili QPI/VTT
0x1E = dodajte jos CPU napona
0x3B = dodajte jos CPU napona
0xD1 = dodajte jos QPI/VTT napona
0x9C = povecajte QPI/VTT napon, ili dodajte jos Vcorea
0X109 = povecajte DRAM napon
0x0A = povecajte QPI/VTT napon

 

 

Evo jednog i5 2500k stabilnog na 5.0GHz

Linx stable 5.0GHz Linx stable 5.0GHz
U koliko zelite vidjeti koliki je maksimalni mnozitelj u stanju postici vas primjerak procesora, ugasite hyperthreading na 2600k, stavite napon vcorea na 1.52V, memoriju na 1333MHz, CL9 te provjerite koliki mu je max mnozitelj mozete postaviti a da dodjete do screena starting windows.

Za sad koliko sam imao priliku testirati procesor postize iste maksimalne frekvencije bio hladjen zrakom ili H20, cak ni Voda sa ledom nije pomogla da se dobije koji MHz vise, tako da je sve stvar koji primjerak procesora dobijete te o tome ce ovisiti i maksimalni OC.

vodeno hladjenje vodeno hladjenje
 
 

Eto nadam se da ce ovaj tutorijal nekom pomoci da OC svoj Sandy bridge procesor K serije, jer steta je uzeti ovaj procesor i drzat ga na stock frekvencijama buduci se vrlo lako i jednostavno overclocka na 4.5+GHz na zracnom hladjenju.

 

Napomena: koristite ovaj tutorijal na vlastitu odgovornost, buduci ne odgovaram za materijalnu i nematerijalnu stetu nastalu koristenjem ovog tutorijala.

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2012 18:51 (Jurky).
Moj PC  
73 0 hvala 74
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Jurky kaže...

 

To care, hvala. Sutra budem isprobao danas budem pročitao.

Kruger
15 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Jer ide 2600k više od 2500k maximalno? Mislim znam to sve ovisi i o primjerku samo opet koliko se daje koji klokati?

Pa koji je bolji koji može naći viš max clock u tom smislu te želim pitati? Znači 2500k ide na nekih 5.0, a 2600k ide na 5.2GHz ili kako već max?

i know i know a dirty word hello how low?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Sve ovisi od primjerka do primjerka, idu i 2500k neki bez problema i preko 5.5GHz a opet neki nejdu ni na 5.3 isto vrijedi i za 2600k

trenutno najveći klok 2600K i 2500K na svijetu

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 0:42 (DomagojX).
 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

lol Ovaj skoro na 6 gigaherca:D Ja svog ne mogu ni zamislit tako nešto da mi bude preko 3600xD

quadonja stari... hehe Q6600 rulz

i know i know a dirty word hello how low?
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

 2500K I 2600K u smislu OC potencijala su cista igra na srecu. Kupovina dobrog SBa se moze usporedit sa odlaskom u kockarnicu.

U nasim trgovinama je do sad bila veca sansa dobit dobar 2500k nego 2600k. Kako je sad ne znam. Nema nikakvih pravila. Svi idu barem 4900, od 100kom mozda su dva x57, 5,6 kom su x56,55 a resto je mix u kome vladaju procesori do maksimalnih x53 stim da ih ima jako puno sa x51. Kod mene su do sad bila 4 kom 2600k. Dva su isla oko 5300, jedan jedva 5100 i ovaj kojega sada imam ide preko 5600 ali za to treba puno voltaze i sub zero hladenje.

 Druga stvar. Za izvlacenje maksimalnih stabilnih taktova potrebna je jako dobra p67 ploca. Trenutno su UD7 i Maximus 4 zakon. Sve ostale ploce mogu pokazat zube ali su velike sanse da nece izvuc max iz procesora. Neka preporucena sredina bi bila Asus p6p78 pro ili eventualno  ud4,5 za one sa vise zivaca.

 Sto se hladenja i temp. tice za vecinu procesora je dovoljan rashladeni zrak iako ima primjeraka koji vole otic u minus, najcesce oko -20c. Dolje su slikice  sa makismalnim pifast na zraku i na -20c. Razlika je preko 120mhz.  Za 3d i wprime su razlike  vece od 200mhz.

Procesori su skloni degradaciji i treba ih stedit. Na zraku bi maksimum za teze cpu benhceve bi bio oko 1.55v, za superpi, laksi 3d oko 1.6v. Sa jacim hladenjima se moze ic i vise. Koliko sam vidio iznad 1.7v je jos neistrazena zona, tako da bi to bio neki apsulutni maksimum.

 

BTW.  koristan tutorijal..

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 1:46 (Dim).
Moj PC  
3 0 hvala 6
16 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Jurky, pohvale za trud i temu!

 

Imam pitanje, zašto su ti GFlopsi tako mali na 5.0 Linx screenshotu? Viđam po raznim forumima 130+ Glopsa, bez HT-a i sa AVX preko 100 GFlopsa žmirećki

clock2much
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Jedva čekam da moj, 2600K, stigne. {#}

Prodajem MBO, CPU, RAM i hladnjak. http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-oprema/prodaja-mbo-ram-cpu-hladnjak/93106.aspx?page=0&jumpto=1791414&sort=asc&view=flat
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Cele303 kaže...

Jurky, pohvale za trud i temu!

 

Imam pitanje, zašto su ti GFlopsi tako mali na 5.0 Linx screenshotu? Viđam po raznim forumima 130+ Glopsa, bez HT-a i sa AVX preko 100 GFlopsa žmirećki

Zato jer je memorija na 1333Mhz. Nisam se imao puno vremena zahebavati, ploca sa hyperima radi ko stari fico.

 

Jedino me zanima buduci oba procesora i micromanov 2600k i moj 2500k idu max 5.414Mhz, sto ce bit kad dodje prava ploca. mislim da je ploca kocnica.

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 12:33 (Jurky).
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Evo stabilnog i5 2500k sa 1.45V u Biosu.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1725402

 

Čini mi se da su temeperature tako viskoke zbog toga što nisam dobro nanjeo termalnu :( I da li je moguće da kad završim stres-test da odmah padnu temperature za 30C°?

Kruger
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Temperature su ti sasvim normalne za tu voltazu i takt. Pogotovo kad se uzme u obzir da je vani poprilicno toplo. I normalno je da se CPU jako brzo ohladi nakon opterecenja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.3.2011 15:54 (Dim).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Dim kaže...

Temperature su ti sasvim normalne za tu voltazu i takt. Pogotovo kad se uzme u obzir da je vani poprilicno toplo. I normalno je da se CPU jako brzo ohladi nakon opterecenja.

Hvala, baš sam jučer gledao da će biti i sutra bura i da ide na 5GHz<. A tako moram pazit na temperature

 

Kruger
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Na 5.2 se bota i stignem napravit valdaciju, a na 5.4 se bota ali se sruši kad pokrenem prime da malo opteretim proc da se digne množitelj :(

Kruger
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
nick54312 kaže...

Na 5.2 se bota i stignem napravit valdaciju, a na 5.4 se bota ali se sruši kad pokrenem prime da malo opteretim proc da se digne množitelj :(

Ako se na 5,4Ghz boota onda imaš potencijalno stabilnih 5,4Ghz. Moj se isto boota sa 5,4Ghz i stabilan je sa 1.52v napona na Vcore-u.

I'll be back
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
microman kaže...
nick54312 kaže...

Na 5.2 se bota i stignem napravit valdaciju, a na 5.4 se bota ali se sruši kad pokrenem prime da malo opteretim proc da se digne množitelj :(

Ako se na 5,4Ghz boota onda imaš potencijalno stabilnih 5,4Ghz. Moj se isto boota sa 5,4Ghz i stabilan je sa 1.52v napona na Vcore-u.

Vidim da i ti svog i7 2600k držiš na 4.4GHz kao i ja. Baš sam ga sad vratio na stavbilnih 4.4GHz.

 

Na 5.4 se botao s 1.5V, da mi matična ne undervolta vjerovatno bi bio stabilan.

Kruger
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
nick54312 kaže...
microman kaže...
nick54312 kaže...

Na 5.2 se bota i stignem napravit valdaciju, a na 5.4 se bota ali se sruši kad pokrenem prime da malo opteretim proc da se digne množitelj :(

Ako se na 5,4Ghz boota onda imaš potencijalno stabilnih 5,4Ghz. Moj se isto boota sa 5,4Ghz i stabilan je sa 1.52v napona na Vcore-u.

Vidim da i ti svog i7 2600k držiš na 4.4GHz kao i ja. Baš sam ga sad vratio na stavbilnih 4.4GHz.

 

Na 5.4 se botao s 1.5V, da mi matična ne undervolta vjerovatno bi bio stabilan.

jesi li probao bootat sa x55, jeli mozes doci do onog dijela starting windows?

Google is your friend
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

@Jurky nisam ali sad kad malo zahladi otvaram prozore pa budem probao na 1.52V x55 da vidim da li će se startat prime, da zabilježim valdaciju.

 

Jel imas koje bolje rjesenje da uslikam proc na 5.4GHz jer kad ga pokusam opteretit s prime se sruši?

Kruger
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Ako ciljaš na validaciju za hw, samo upali cpu-z i stisni validate, ne treba ti nikakav a stabilnost ffs, s tvojom grafom ti je i 4.0ghz i više nego dosta za 24/7. 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1663451
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
nick54312 kaže...

@Jurky nisam ali sad kad malo zahladi otvaram prozore pa budem probao na 1.52V x55 da vidim da li će se startat prime, da zabilježim valdaciju.

 

Jel imas koje bolje rjesenje da uslikam proc na 5.4GHz jer kad ga pokusam opteretit s prime se sruši?

Ma ne trebas testirat stabilnost na 5.4, za 24/7 ti je dovoljno cak i previse 5.0, za 24/7 drzi procesor da ti ne prelazi 1.35V u loadu.

 

Preko 5.0 ti se isplati ic samo za benchmarke i sl., Mozes probat x54-x56 ako ide na recimo 3dmark Vantage ili 06, ili mozes odvrtit koji super pi 32m i sl.

Google is your friend
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
imba kaže...

Ako ciljaš na validaciju za hw, samo upali cpu-z i stisni validate, ne treba ti nikakav a stabilnost ffs, s tvojom grafom ti je i 4.0ghz i više nego dosta za 24/7. 

Da ali mi se multiplayer mjenja tako da i ako ga botam na 5.4 on kad je bez operećenja bude na 1.6GHz čini mi se.

Kruger
14 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
nick54312 kaže...
imba kaže...

Ako ciljaš na validaciju za hw, samo upali cpu-z i stisni validate, ne treba ti nikakav a stabilnost ffs, s tvojom grafom ti je i 4.0ghz i više nego dosta za 24/7. 

Da ali mi se multiplayer mjenja tako da i ako ga botam na 5.4 on kad je bez operećenja bude na 1.6GHz čini mi se.

Iskljuci C1E, Speedstep i ostale stednje na procesoru i bit ces cijelo vrijeme na 5.4

Google is your friend
13 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

A da ugasim turbo boost? Zar nije to ta opcija da mi se množitelj ne mjenja?

 

 

Evo na 5.5GHz je došlo do starting windows ali mi je našlo neku grešku tako da čim je to završilo sam se vratio na 4.4GHz. Sutra budem opet probao.

Kruger
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 21:42 (nick54312).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
Jurky kaže...
nick54312 kaže...
microman kaže...
nick54312 kaže...

Na 5.2 se bota i stignem napravit valdaciju, a na 5.4 se bota ali se sruši kad pokrenem prime da malo opteretim proc da se digne množitelj :(

Ako se na 5,4Ghz boota onda imaš potencijalno stabilnih 5,4Ghz. Moj se isto boota sa 5,4Ghz i stabilan je sa 1.52v napona na Vcore-u.

Vidim da i ti svog i7 2600k držiš na 4.4GHz kao i ja. Baš sam ga sad vratio na stavbilnih 4.4GHz.

 

Na 5.4 se botao s 1.5V, da mi matična ne undervolta vjerovatno bi bio stabilan.

jesi li probao bootat sa x55, jeli mozes doci do onog dijela starting windows?

 Boota se normalno na  x55- 98,5Mhz(BCLK), probaj pa ćeš vidit, neznam zašto al da ga hebeš nemogu ga dobit stabilno iznad 5417Mhz, a ne windowsi se ne dižu preko 5430Mhz. Vijerojatno je do ploče.

I'll be back
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

 Da na Gigabyteicama se obavezno gasi turbo. Samo se kod Asusa preporuca ostavit turbo, mozda i kod jos nekog proizvodaca ali to ne znam. Ako ostavis turbo, proc ce se srusit pri prvom opterecenju. Zato kod Asusovih ploca procesori bootaju sa x55 x56 x57 i odmah se sruse . Eist mozes ostavit upljajen jer nista ne znaci. Cak ni one ostale power saving funkcije ne znace puno.

 

 Razlika izmedu high end i ostalih ploca nije toliko u maksimalnom taktu, mozda 0,5 bclk. Vise je u maksimalnom stabilnom taktu.

 Vama kojima procesor radi sa max x54, probajte maksimalne taktove trazit sa x53 i podizanjem bclk iz windowsa. Ja ima vise uspjeha na jednom ili cak dva multija nize nego na maksimalnom. Cak sam i maksimalni takt postigao sa 53x106 sa vecom stabilnosti nago na x55.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 22:46 (Dim).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

@microman

 

Meni je bclk na 100.2 jel to ima neke veze možda?

Sutra budem probao bez turbo boosta. Hvala

Kruger
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 22:45 (nick54312).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
nick54312 kaže...

@microman

 

Meni je bclk na 100.2 jel to ima neke veze možda?

Sutra budem probao bez turbo boosta. Hvala

 Nema to nikakve veze, to čak nije ni povečanje koje može raditi probleme kod 24/7 korištenja. Ja sam na svojoj dobio max 106,7Mhz za benchanje.

I'll be back
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

 

Najlakse ce ti maticna bootat sa x100, kaj bi trebalo bit po defaultu u biosu. Sve ostale promjene mogu izazvat brojna resetiranja i samosetiranja ploce, vrijedi najvise za Gigabyte koja me izluduje sa tim forama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 22:57 (Dim).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

Evo da tu stavim link jer sam u prosloj temi malo pogrijesio :)

 

Kako ljudi sve vise i vise kupuju Sandy Bridge platformu, HW Gurus se potrudio i napravio jedan mali vodič za dotičnu platformu :)

 

Kako nisam u stanju prebaciti sve slike, vise o vodicu mozete procitati ovdje http://www.hwgurus.com/index.php/edukacija/204.html?showall=1

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel Sandy Bridge procesora

pri stavljanju svega šta si i ti napiso da dode do 5 ghz on mi digne vindovse i sve ali kad krenem provjeru u linX-u izbacujer blue skrin u roku par sec na kojem je greška :

0x00000101 (0x00000000000000031,0x0000000000000000,0xfffff88002fd3180,0x00000000000000003)

zna neko šta bi to bilo??

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel Sandy Bridge procesora
teo7 kaže...

pri stavljanju svega šta si i ti napiso da dode do 5 ghz on mi digne vindovse i sve ali kad krenem provjeru u linX-u izbacujer blue skrin u roku par sec na kojem je greška :

0x00000101 (0x00000000000000031,0x0000000000000000,0xfffff88002fd3180,0x00000000000000003)

zna neko šta bi to bilo??

Na koju voltažu si stavio?

Kruger
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice