Battlefield 1

poruka: 13.932
|
čitano: 1.093.690
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: BF1 nickovi - da se ekipa lakše skupi
16 godina
offline
Battlefield 1

Diži detalje ili promijeni monitor na neki s većom rezolucijom ili diži scaling ili nabavi jači procesor koji ne bi bio usko grlo ili nabavi slabiju grafičku. Lako je.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
191x7 kaže...

Diži detalje ili promijeni monitor na neki s većom rezolucijom ili diži scaling ili nabavi jači procesor koji ne bi bio usko grlo ili nabavi slabiju grafičku. Lako je.

 

Nije lako. Promjena detalja ne pomaže. Više od 1080p bi bilo previše za grafu. Imam GTX 1060 6GB i Ryzen 5 1600 i nemam niti najmanji bottleneck ni u jednoj jedinoj igri, čak ni u BFV beti. BFV beta mi je odlično radila. Kao da ju BF1 namjerno blokira, kao i procesor, dok ga nisam "ručno" natjerao.

16 godina
offline
Re: Battlefield 1
NiramX kaže...
191x7 kaže...

Diži detalje ili promijeni monitor na neki s većom rezolucijom ili diži scaling ili nabavi jači procesor koji ne bi bio usko grlo ili nabavi slabiju grafičku. Lako je.

 

Nije lako. Promjena detalja ne pomaže. Više od 1080p bi bilo previše za grafu. Imam GTX 1060 6GB i Ryzen 5 1600 i nemam niti najmanji bottleneck ni u jednoj jedinoj igri, čak ni u BFV beti. BFV beta mi je odlično radila. Kao da ju BF1 namjerno blokira, kao i procesor, dok ga nisam "ručno" natjerao.

 Probao si core unpark? Imaš najnovije čipset drivere?

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
191x7 kaže...
NiramX kaže...
191x7 kaže...

Diži detalje ili promijeni monitor na neki s većom rezolucijom ili diži scaling ili nabavi jači procesor koji ne bi bio usko grlo ili nabavi slabiju grafičku. Lako je.

 

Nije lako. Promjena detalja ne pomaže. Više od 1080p bi bilo previše za grafu. Imam GTX 1060 6GB i Ryzen 5 1600 i nemam niti najmanji bottleneck ni u jednoj jedinoj igri, čak ni u BFV beti. BFV beta mi je odlično radila. Kao da ju BF1 namjerno blokira, kao i procesor, dok ga nisam "ručno" natjerao.

 Probao si core unpark? Imaš najnovije čipset drivere?

 

Da, i tek je Thread.MaxProcessorCount komanda pomogla, ali ne znam što da radim s GPU usageom.

16 godina
offline
Re: Battlefield 1
NiramX kaže...

 

Da, i tek je Thread.MaxProcessorCount komanda pomogla, ali ne znam što da radim s GPU usageom.

 Povećaj scaling u igri.

 

Ček, čime gledaš, Afterburnerom? Ako da, jesi uključio unified gpu monitoring?

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
191x7 kaže...
NiramX kaže...

 

Da, i tek je Thread.MaxProcessorCount komanda pomogla, ali ne znam što da radim s GPU usageom.

 Povećaj scaling u igri.

 

Ček, čime gledaš, Afterburnerom? Ako da, jesi uključio unified gpu monitoring?

 

Ne bih rekao da je to dobra ideja. Želim veći framerate, ne bolju sliku. Uostalom, ako svaka igra koju sam pokrenuo može u potpunosti iskoristiti karticu, ne vidim zašto BF1 ne bi mogao. Sve novije (i starije) Frostbite igre su mi odlično radile, i već spomenuta BFV beta i Battlefront II.

 

Da, Afterburner, ali koliko vidim da opcija je dostupna samo za AMD kartice.

12 godina
protjeran
offline
Battlefield 1

191x7, umrijet ću od smijeha. Stavio sam Resolution Scale na 200% i iskoro sve postavke na Ultra. GPU usage je na 98% i igra je zamjetno fluidnija, ali imam "samo" 60-70 frameova. To mi je malo, ali ako smanjim detalje ode i GPU usage.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 21:02 (NiramX).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Battlefield 1

Profesori i stručnjaci s buga s uvijek istim shemama, kupi novo računalo od 2k eura da ti igra radi.

 

1600 i 1060 su dobar i dovoljan par za bf.

 

Moj 2600 se ruga na nekih 40%, grafa ide na 90-99, fps 120 lock, tu je najčešće, najveći drop je na 100 kad je velika borba.

 

Stvar je u postavkama, treba natjerat bf da koristi sve resurse kako spada.

 

ne znam, trba gađati te jebene postavke dok ne sjedne kako spada, žalosno je što updateani komp, održavan se nekad muči s igrom kojom ne bi smio.

ugl drago mi je da si našao problem :)

 

uzimaš bf5?

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
fila2208 kaže...

Profesori i stručnjaci s buga s uvijek istim shemama, kupi novo računalo od 2k eura da ti igra radi.

 

1600 i 1060 su dobar i dovoljan par za bf.

 

Moj 2600 se ruga na nekih 40%, grafa ide na 90-99, fps 120 lock, tu je najčešće, najveći drop je na 100 kad je velika borba.

 

Stvar je u postavkama, treba natjerat bf da koristi sve resurse kako spada.

 

ne znam, trba gađati te jebene postavke dok ne sjedne kako spada, žalosno je što updateani komp, održavan se nekad muči s igrom kojom ne bi smio.

ugl drago mi je da si našao problem :)

 

uzimaš bf5?

 

Stavio sam na Ultra, scale na 150% i sada koristi 97% grafe, ali fps mi je nizak. Ako imalo smanjim detalje, neće iskoristiti GPU i onda imam nepodnošljive dropove. Ne valja nikako.

 

Nisam siguran. Ovisi koliko će toga popraviti u odnosu na betu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 21:48 (NiramX).
12 godina
protjeran
offline
Battlefield 1

Da i ne spominjem kako uz sve te postavke neprijatelji izgledaju tako lijepo da mi je žao ubiti ih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 21:48 (NiramX).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Battlefield 1

E pa vidiš da ti je nešto bottleneck koji se očituje kao bottleneck od strane procesora ili rezolucije monitora.

Koristi onaj in-game graf za procesor i grafičku što ti pokažuje frame vremena pa ćeš vidjeti što je po srijedi, koja komponenta čeka na što.

 

Jel' ti taj 1600 clockan? Stabilan clock? Memorija dobro podešena (visoki taktovi niski tajminzi stabilno)? Windows 10? DX11?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
191x7 kaže...

E pa vidiš da ti je nešto bottleneck koji se očituje kao bottleneck od strane procesora ili rezolucije monitora.

Koristi onaj in-game graf za procesor i grafičku što ti pokažuje frame vremena pa ćeš vidjeti što je po srijedi, koja komponenta čeka na što.

 

Jel' ti taj 1600 clockan? Stabilan clock? Memorija dobro podešena (visoki taktovi niski tajminzi stabilno)? Windows 10? DX11?

 

Ali, pazi, bottlenecka mi i procesor i grafičku. To mi je neobično.

 

Yep, na 3.6 Ghz. Slab je cooler za jače. Memorija nije nešto posebno, ali je maksimizirana. Sve je stabilno u svakom mogućem testu ili igri. I da, Windows 10 i DX11. Na DX12 je slideshow.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 22:10 (NiramX).
16 godina
offline
Battlefield 1

Jedna jezgra na 3,6 GHz je slaba za GTX 1060.

Predi na dx12 ili clockaj procesor.

Procesor to je slab. To što ga igra ne zna koristiti je drugi par rukava.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
191x7 kaže...

Jedna jezgra na 3,6 GHz je slaba za GTX 1060.

Predi na dx12 ili clockaj procesor.

Procesor to je slab. To što ga igra ne zna koristiti je drugi par rukava.

 

Jedna jezgra? Ne, komandom mogu natjerati da koristi sve jezgre. Da bar postoji komanda za GPU. No, nema smisla da je BF1 jedina Frostibte igra koja ne zna koristiti CPU. 

16 godina
offline
Re: Battlefield 1

Šta ti briješ? DirectX 11 koristi samo jednu jezgru za komunikaciju s grafičkom u danom trenutku. Mantle, Vulkan i DX12 su to promijenili.

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Re: Battlefield 1
NiramX kaže...

Da i ne spominjem kako uz sve te postavke neprijatelji izgledaju tako lijepo da mi je žao ubiti ih.

 Pa ne mora ti uvije igra koristiti 99% da bi dobro radilo.

Ako ti igra dobro radi, ali samo šteka kad netko zapuca onda smanji efekte jer očito da ti kod toga počne prcati.

 

Bilo bi ok da navedeš i koji Picek imaš kad nešto ovako pitaš, windowsi itd. Šta slušaš to što leet piše lol. Ako ti dobro ne radi na 100% resolution scale na 70% loada, onda će još manje na 200% scalinga i 99% GPU-a. haha

 

 

Nego. Ugasi Xbox DVR, ugasi game bar u windowsima, probaj ugasiti origin in game, jel igra u fullscreenu, možda neki antivirus ili firewall koji ti blokira? Probaj singleplayer dali isto radi. Prije ćeš tako riješiti nego da si staviš rezu na 4k ili još dodatno opterediš GPU/CPU.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 0:05 (Jack Sparrow).
13 godina
offline
Battlefield 1

Problem je negdje u postavkama.

 

 

kakav ti je power setting, jel maximum perfomance ili onaj amd power optimized neš

u nvidia settings se igraj s onim max frames, pa probaj od 1-3

također vidi tamo da nije nekakav sync upaljen stavi si na fast sync

dizat grafiku ne vrijedi, proc i grafika su i više nego dovoljno jaki za tu igru.

origin overlay? Pozadinski programi, koje imaš?

igraš u full ili borderless?

lockan ti je fps na određenu brojku ili?

 

 

nedge sam čitao da zadnji nvidia driveri nisu dobri, možda da rollaš na prošle?

 

na stranu to, neke od operacija i borbi, promjena vremena, dan noć magla i to su jebeno imerzivne, na trenutak sam osjetio onaj rush i vrištanje kad se ide na objective.

Otključavam nova oružja i mogu reć da su neka od njih ludnica. Onaj lmg od 250metaka je bolest

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 2:34 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Battlefield 1

A možda je uključio game mode u Ryzen masteru pa isključio pola jezgri?

Mislim, kad već navodite sulude ideje, onda treba i to spomenuti...

 

Procesor ne treba forsirati da radi na 100% ako to igra/aplikacija ne traži.

Grafička bi u igri trebala prelaziti 90% i raditi 95-100%, ako se to ne događa negdje je usko grlo (najčešće procesor, ali može biti i do API-ja, grafičkih postavki itd).

Svi znamo da podizanje rezolucije podiže opterečenje na grafičku, a baš i ne dira procesor.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Battlefield 1
191x7 kaže...

Procesor to je slab. To što ga igra ne zna koristiti je drugi par rukava.

 

nema teorije da je njegov procesor slab ako ovaj moj (fx6300) melje bf1,,,

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
Jack Sparrow kaže...

 Pa ne mora ti uvije igra koristiti 99% da bi dobro radilo.

Ako ti igra dobro radi, ali samo šteka kad netko zapuca onda smanji efekte jer očito da ti kod toga počne prcati.

 

Bilo bi ok da navedeš i koji Picek imaš kad nešto ovako pitaš, windowsi itd. Šta slušaš to što leet piše lol. Ako ti dobro ne radi na 100% resolution scale na 70% loada, onda će još manje na 200% scalinga i 99% GPU-a. haha

 

 

Nego. Ugasi Xbox DVR, ugasi game bar u windowsima, probaj ugasiti origin in game, jel igra u fullscreenu, možda neki antivirus ili firewall koji ti blokira? Probaj singleplayer dali isto radi. Prije ćeš tako riješiti nego da si staviš rezu na 4k ili još dodatno opterediš GPU/CPU.

 

 Ne mora, ali ako ne koristi imam nepodnošljive konstantne frame dropove. Sa 120-130 na 70. čak i 40. S druge strane, ako dignem postavke, i s time usage, fps mi je nizak, i onda oni uobičajeni dropovi koji se povremeno dogode mi spuste framerate ispod 30. Neigrivo u oba slučaja. Pokušao sam sve, doslovno sve kombinacije postavki. Ništa ne pomaže.

 

Navodio sam sve prije nekoliko postova. Ukratko, konfiguracija mi je skoro ista kao i kod file, a njemu radi odlično.

 

Sve je isključeno. Pokušao sam singleplayer, ali svega nekoliko minuta, i čini mi se da nema nikakvih problema. Desetak minuta u multiplayeru je čisto mučenje, a singleplayer radi bez štucanja.

 

fila2208 kaže...

Problem je negdje u postavkama.

 

 

kakav ti je power setting, jel maximum perfomance ili onaj amd power optimized neš

u nvidia settings se igraj s onim max frames, pa probaj od 1-3

također vidi tamo da nije nekakav sync upaljen stavi si na fast sync

dizat grafiku ne vrijedi, proc i grafika su i više nego dovoljno jaki za tu igru.

origin overlay? Pozadinski programi, koje imaš?

igraš u full ili borderless?

lockan ti je fps na određenu brojku ili?

 

 

nedge sam čitao da zadnji nvidia driveri nisu dobri, možda da rollaš na prošle?

 

na stranu to, neke od operacija i borbi, promjena vremena, dan noć magla i to su jebeno imerzivne, na trenutak sam osjetio onaj rush i vrištanje kad se ide na objective.

Otključavam nova oružja i mogu reć da su neka od njih ludnica. Onaj lmg od 250metaka je bolest

 

Pokušao sam i s promjenom power profila. Mijenjao postavke drivera i ništa ne radi u pozadini. Rezultata nema. Situacija je bila loša s nvidijinim driverima, no to su popravili u posljednjoj verziji. Inače, ne pomaže ni rollback.

 

191x7 kaže...

A možda je uključio game mode u Ryzen masteru pa isključio pola jezgri?

Mislim, kad već navodite sulude ideje, onda treba i to spomenuti...

 

Procesor ne treba forsirati da radi na 100% ako to igra/aplikacija ne traži.

Grafička bi u igri trebala prelaziti 90% i raditi 95-100%, ako se to ne događa negdje je usko grlo (najčešće procesor, ali može biti i do API-ja, grafičkih postavki itd).

Svi znamo da podizanje rezolucije podiže opterečenje na grafičku, a baš i ne dira procesor.

 

Neman Ryzen Master niti instaliran. Zanimljivo je to što su i procesor i grafička zaključani do maksimalnih 71%. Padaju do 60, ali iznad ne idu. Kao što sam rekao, CPU mogu natjerati dalje, i igra je primjetno bolja, no sumnjivo mi je to što na defaultu imaju veoma sličan usage. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 9:41 (NiramX).
15 godina
offline
Re: Battlefield 1

Probaj ugasiti antivirus ili neki program koji bi mogao cockblockati igru :)

 

Probaj ugasiti HDR, Probaj staviti DX12, potvrdi pa opet DX11, ono neku opciju za memory probaj to ugasiti/upaliti.

Ako ništa baš obriši settings folder za BF1 u documentsima i sve podesi ponovo. I probaj da nije baš ultra turbo high, te pogasi sve one dodatne efekte kao film, blur itd. lol

12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
Jack Sparrow kaže...

Probaj ugasiti antivirus ili neki program koji bi mogao cockblockati igru :)

 

Probaj ugasiti HDR, Probaj staviti DX12, potvrdi pa opet DX11, ono neku opciju za memory probaj to ugasiti/upaliti.

Ako ništa baš obriši settings folder za BF1 u documentsima i sve podesi ponovo. I probaj da nije baš ultra turbo high, te pogasi sve one dodatne efekte kao film, blur itd. lol

 

Jesam.

 

Jesam. Jesam. Na DX12 imam manji framerate od PowerPoint prezentacije. Jesam.

Jesam. Jesam. Jesam.

 

Ništa.

16 godina
offline
Battlefield 1

Je li igra na ssd-u? Probao ugasiti shader cache? Na matičnoj novi bios?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
191x7 kaže...

Je li igra na ssd-u? Probao ugasiti shader cache? Na matičnoj novi bios?

 

Nije na SSD-u, ali shader cache je. Ne pomaže. Posljednji stabilni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 11:21 (NiramX).
13 godina
offline
Battlefield 1

krv mu jebem kako je to moguće...zašto igra ne želi raditi koliko tvoj hardver može? 

aj pogledaj conmfig i vidi da upucaš ovakve komande

 

  • PerfOverlay.DrawFps 1

  • RenderDevice.Force

  • RenderAheadLimit 1 ili 2

  • RenderDevice.TripleBufferingEnable 1

  • RenderDevice.VsyncEnable 0

  • PostProcess.DynamicAOEnable 0

  • WorldRender.MotionBlurEnable 0

  • WorldRender.MotionBlurForceOn 0

  • WorldRender.MotionBlurFixedShutterTime 0

  • WorldRender.MotionBlurMax 0

  • WorldRender.MotionBlurQuality 0

  • WorldRender.MotionBlurMaxSampleCount 0

  • WorldRender.SpotLightShadowmapEnable 0

  • WorldRender.SpotLightShadowmapResolution 256

  • WorldRender.TransparencyShadowmapsEnable 0

  • WorldRender.LightTileCsPathEnable 0

  • RenderDevice.Dx11Enable 1

  • RenderDevice.Dx11Dot1Enable 1

  • RenderDevice.Dx11Dot1RuntimeEnable 1

  • Thread.MaxProcessorCount 6

  • Render.DrawScreenInfo 0

And for settings in-game, you can experiment a little, but here's what has worked for me with my current hardware - adjust accordingly.

 

Basic:

  • V-sync - off

  • FOV: 74 (hor 90)

  • Vehicle FOV: 74 (hor 90)

  • ADS FOV: on

  • Motion blur: 0%

  • Weapon DOF: off

Advanced:

  • Resolution scale: 100%

  • UI scale: 50%

  • Texture quality: Medium

  • Texture filtering: Medium

  • Lighting: low

  • Effects: low

  • Post process: low

  • Mesh: Medium

  • Terrain: low

  • Undergrowth: low

  • AA: FXAA High

  • Ambient occlusion: Off

 

>Ima komanda za procesor cores, možda nju uhvati pa počne koristit sve core nezz

 

da u biosu nije naštelan proc da radi u onom nekom štediljvom modeu pa ne radi na svih 6 ili neš?

neam ideje

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 14:23 (fila2208).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1

Budem pokušao točno tvoje postavke kada uhvatim malo vremena. Inače ovo koristim. Procesor radi odlično uz komadnu, ali ne znam što da radim s grafičkom.

 

GameTime.MaxVariableFps 145
RenderDevice.TripleBufferingEnable 0
WorldRender.MotionBlurEnable 0
WorldRender.MotionBlurRadialBlurMax 0
WorldRender.MotionBlurQuality 0
WorldRender.MotionBlurMaxSampleCount 0
WorldRender.LightTileCsPathEnable 0
PostProcess.DynamicAOEnable 0
WorldRender.PlanarReflectionEnable 0
RenderDevice.RenderAheadLimit 2
PostProcess.DofMethod 0
PostProcess.DynamicAOMethod 0
Render.VSyncFlashTestEnable 0
WorldRender.TransparencyShadowmapsEnable 0
WorldRender.SpotLightShadowmapEnable 0
RenderDevice.VSyncEnable 0
RenderDevice.StereoConvergenceScale 0
RenderDevice.StereoSeparationScale 0
RenderDevice.StereoSoldierZoomConvergenceScale 0
Thread.MaxProcessorCount 12
Thread.MinFreeProcessorCount 1

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 14:42 (NiramX).
13 godina
offline
Battlefield 1

Ajde vidi da grafa nije u nekom power save modeu.

Pogledaj da joj digneš klokove i power limit + vent poritkaj isto da se pali.

 

Pazi da ti msi afterburner nije nešto lockao ili smanjio.

 

neki od programa te jebu, meni je jednom prilikom msi stvarao probleme, grafa je radila na nekih 800mhz stalo i imao sam loš fps.

 

Probaj ga komplet maknuti ako ga imaš, ili neki drugi program za clockanje i to, probaj maknuti pa vidjeti.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1

Pokušao sam tvoje postavke. Situacija je neznatno lošija.

 

Potpuno sam isključio sve power save opcije i pokušao stock i više (stabilnih) kombinacija clokova. Koliko vidim, clock je stabilan. U svim igrama, i u BF1. Stvar je u tome što mi Afterburner najbolje radi, pa ne mogu bez njega. A i nigdje nisam primjetio da uzrokuje bilo kakve probleme. Pokušao sam i više različitih verzija.

 

U meniju i kill screenu imam veći GPU usage nego prilikom igranja. Urnebesno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 15:07 (NiramX).
13 godina
offline
Battlefield 1

Stari, makni msi kompletno, samo probaj. Pa vidi.

Ako se ne popravi, onda ga vrati. Meni je tako bilo pa sam kasnije našao da sam nešto u msi upalio, tj klali su msi i radeon software s postavkama kloka.

 

ontopic: onaj tko je mislio da je battlepickup dobra ideja je najveći debil ikad u gaming industriji i nadam se da više ne radi za dice.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
fila2208 kaže...

Stari, makni msi kompletno, samo probaj. Pa vidi.

Ako se ne popravi, onda ga vrati. Meni je tako bilo pa sam kasnije našao da sam nešto u msi upalio, tj klali su msi i radeon software s postavkama kloka.

 

Situacija je ista. Gledam graph i GPU i CPU linija su izrazito neravne, uz česte spikeove u stratosferu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 16:24 (NiramX).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: BF1 nickovi - da se ekipa lakše skupi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice