Battlefield 1

poruka: 13.932
|
čitano: 1.090.893
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: BF1 nickovi - da se ekipa lakše skupi
13 godina
offline
Battlefield 1

Nezz stari, nešto ti blokira grafičku da radi kako spada...možda si ndgeje neke settingse van igre ili od grafiče naštelao i sad ona neće full, drugog objašnjenja nema...skoro pa ista računala su nam, nemoguće da je tolika razlika :(

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
fila2208 kaže...

Nezz stari, nešto ti blokira grafičku da radi kako spada...možda si ndgeje neke settingse van igre ili od grafiče naštelao i sad ona neće full, drugog objašnjenja nema...skoro pa ista računala su nam, nemoguće da je tolika razlika :(

 

Ne znam što bi moglo biti. Zaista mi se čini da je to ipak do igre, jer mi sve drugo radi bez problema.

13 godina
offline
Battlefield 1

A niš, reinstal igre i origina, na novo sve postavke i config naštelat...ne znam kako drukčije evo...

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
fila2208 kaže...

A niš, reinstal igre i origina, na novo sve postavke i config naštelat...ne znam kako drukčije evo...

 

To sam prvo i pokušao.

16 godina
offline
Battlefield 1

Da nema neki novi bios za grafičku?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
191x7 kaže...

Da nema neki novi bios za grafičku?

 

Nema.

16 godina
offline
Battlefield 1

Isključi shader cache i šutni igru na SSD da isprobaš.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
191x7 kaže...

Isključi shader cache i šutni igru na SSD da isprobaš.

 

Shader cache ne čini nikakvu razliku, a na SSD mi se ne da stavljati jer bih morao pomaknuti neke druge igre. Uostalom, ne vidim na koji način bi to moglo utjecati na GPU usage. Ali, zanimljivo je kako imam CPU i GPU spikeove u isto vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 19:17 (NiramX).
16 godina
offline
Battlefield 1

Prati si ponašanje diska, bit će da ti šteka kad se koristi page file. Mozda nemaš dovoljno RAM.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Battlefield 1

jel moguće da imaš neke leakove ili nešto?

si zicer da su rami na 2666 sigurno?

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
191x7 kaže...

Prati si ponašanje diska, bit će da ti šteka kad se koristi page file. Mozda nemaš dovoljno RAM.

 

fila2208 kaže...

jel moguće da imaš neke leakove ili nešto?

si zicer da su rami na 2666 sigurno?

 

Da, na 2666 je. I ne prelazi 10 GB od raspoloživih 16.

16 godina
offline
Battlefield 1

zvučna? koja je zvučna kartica?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
BDS kaže...

zvučna? koja je zvučna kartica?

 

 

ALC 1220.

13 godina
offline
Battlefield 1

windows update pauziran, isključen?

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
fila2208 kaže...

windows update pauziran, isključen?

 

Ne, instalirano je sve dostupno.

10 godina
offline
Re: Battlefield 1

Preletio sam poruke na brzinu i nisam skuzio koji HW imas? 1060? Koji cpu?


NVM sad sam našao . Pogledaj in game koliko jezgri/threadova ti zapravo koristi. Možda nisi ispravno sacuvao config kao .cfg vec kao .txt? Također za 12T cpu može max koristiti 10 threadova. Obriši BF folder iz my documentsa, pogotovo ako si mjenjao hw u međuvremenu

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 22:37 (D3lBoy).
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
D3lBoy kaže...


NVM sad sam našao . Pogledaj in game koliko jezgri/threadova ti zapravo koristi. Možda nisi ispravno sacuvao config kao .cfg vec kao .txt? Također za 12T cpu može max koristiti 10 threadova. Obriši BF folder iz my documentsa, pogotovo ako si mjenjao hw u međuvremenu

 

Koristi 10. Budući da nemam problema ni s jednom drugom igrom odlučio sam ponovno instalirati BF3, i gle čuda - isti problem. Dakle, nije jedinstven slučaj, ali nije mi jasno zašto se pojavljuje samo u te dvije igre. Inače mi je BF3 prije nekoliko mjeseci radio glatko.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 23:01 (NiramX).
10 godina
offline
Re: Battlefield 1

Onda je vjerojatno neka postavka u pitanju. Ako nemaš drugi monitor upali u afterburneru da ti monitora clockove grafe i cpua, možda nešto throtla. U win power modeu upali bitsum performance i onda opet provjeri jel ga applyao, kao i u Nvidia control center, ugasi sve oblike vsynca, što u igri što u control centru i stavi prefer maximum performance pod power. Ne gine i neki stariji NV driver. Koliki je average fps u jedinici?

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 23:08 (D3lBoy).
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
D3lBoy kaže...

Onda je vjerojatno neka postavka u pitanju. Ako nemaš drugi monitor upali u afterburneru da ti monitora clockove grafe i cpua, možda nešto throtla. U win power modeu upali bitsum performance i onda opet provjeri jel ga applyao, kao i u Nvidia control center, ugasi sve oblike vsynca, što u igri što u control centru i stavi prefer maximum performance pod power. Ne gine i neki stariji NV driver. Koliki je average fps u jedinici?

 

Ne throttla. Već sam pokušao sve kombinacije postavki, i u igri, i u driverima. Framerate je odličan, kada nema spikeova, oko 100 na otvorenom prostoru, 120-130 u zatvorenom, no problem su ti ogromni spikeovi i nizak GPU usage. Zna mi na trenutak spustiti i na 40.

10 godina
offline
Re: Battlefield 1

Znaci CPU usage (na svim jezgrama) je nizak, kao i GPU usage? Threaded optimization ugasi u Nvidia CC jer sam cuo da to šteti iako naziv govori suprotno.

Ako je spike u pitanju moguce da nešto throttlea na tren iz bilo kojeg razloga, tipa jezgra dođe do 100%. Nakon par spikeova alt tabaj i pogledaj GPU i CPU graph u afterburneru, tamo ce pisat sve od clockova do usagea, pa se možda pokaže što throttlea...

16gb rama imaš? Također potraži program što cisti standby ram memoriju. Imao sam taj problem da bi mi prva runda išla odlicno, a onda pred kraj druge (kad bi se popunio standby ram) poceo bi lagfest... To sam riješio tako da sam napravio batch file koji cisti stand by ram i namjestio da ga sam aktivira svakih 15min. Ako imaš drugi monitor prati kroz resource monitor koliko imaš Free rama kad krenu spikeovi.

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
D3lBoy kaže...

Znaci CPU usage (na svim jezgrama) je nizak, kao i GPU usage? Threaded optimization ugasi u Nvidia CC jer sam cuo da to šteti iako naziv govori suprotno.

Ako je spike u pitanju moguce da nešto throttlea na tren iz bilo kojeg razloga, tipa jezgra dođe do 100%. Nakon par spikeova alt tabaj i pogledaj GPU i CPU graph u afterburneru, tamo ce pisat sve od clockova do usagea, pa se možda pokaže što throttlea...

16gb rama imaš? Također potraži program što cisti standby ram memoriju. Imao sam taj problem da bi mi prva runda išla odlicno, a onda pred kraj druge (kad bi se popunio standby ram) poceo bi lagfest... To sam riješio tako da sam napravio batch file koji cisti stand by ram i namjestio da ga sam aktivira svakih 15min. Ako imaš drugi monitor prati kroz resource monitor koliko imaš Free rama kad krenu spikeovi.

 

Da, ali preko user.cfg komande mogu natjerati da koristi 10 threadova i onda CPU usage konačno bude uredan. Samo ne mogu natjerati grafičku. Nisam primjetio nikakvu razliku s threaded optimizationom. Koliko vidim, ne throttla niti temperatura, niti napon. Da, imam 16GB i aktivno čišćenje standby memorije.  Afterburner ne pokazuje deficit memorije ni u jednom trenutku.

16 godina
offline
Re: Battlefield 1
NiramX kaže...
BDS kaže...

zvučna? koja je zvučna kartica?

 

 

ALC 1220.

 Probaj disable/unistall/reinstall Realtek audio driver. Probaj se malo igrati sa driverima od zvučne. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
BDS kaže...
NiramX kaže...
BDS kaže...

zvučna? koja je zvučna kartica?

 

 

ALC 1220.

 Probaj disable/unistall/reinstall Realtek audio driver. Probaj se malo igrati sa driverima od zvučne. 

 

Problem je što dobivam jeku na svim verzijama osim ove koju imam instaliranu.

16 godina
offline
Battlefield 1

A kako temperature?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Battlefield 1

Imaš disk s dovoljno mjesta? Ako da, napravi kompletan backup c:

Ponovo instaliraj Windowse, drivere i Origin.

I onda probaj. Ako ni onda ne radi, baci komp i kupi novi :)

Ako radi, onda imaš problem s nekim softverom, i možda će biti teško otkriti kojim...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
191x7 kaže...

A kako temperature?

 

Unutar prihvatljivih granica. 

 

CyberDemonVZ kaže...

Imaš disk s dovoljno mjesta? Ako da, napravi kompletan backup c:

Ponovo instaliraj Windowse, drivere i Origin.

I onda probaj. Ako ni onda ne radi, baci komp i kupi novi :)

Ako radi, onda imaš problem s nekim softverom, i možda će biti teško otkriti kojim...

 

Previše je to posla za samo jednu igru. Bolje mi je onda odustati.

16 godina
offline
Battlefield 1

Jesi defragmentirao?

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
191x7 kaže...

Jesi defragmentirao?

 

Naravno. 0% fragmentacije.

16 godina
offline
Battlefield 1

Jesi instalirao stari DirectX koristeći Dxwebsetup? Instaliran nVidia PhysX?

https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=35

https://www.nvidia.com/object/physx-9.18.0907-driver.html

 

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 1
191x7 kaže...

 

DirectX setup kaže da je sve potrebno već instalirano. Da, i PhysX.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: BF1 nickovi - da se ekipa lakše skupi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice