Battlefield V

poruka: 8.820
|
čitano: 1.353.522
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Battlefield V - Nebrušeni dijamant
10 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield V
.... ovo je valjda jedini forum i ekipa na ovom planetu koja nije shvatila da su svi otisli na fortnajt i da su sve nade uzalud..... najvise me nasmije ulaganje u novi hardver.....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Battlefield V
Tallahassee kaže...
.... ovo je valjda jedini forum i ekipa na ovom planetu koja nije shvatila da su svi otisli na fortnajt i da su sve nade uzalud..... najvise me nasmije ulaganje u novi hardver.....

 ne jer ja one koji igraju fortnite brišem sa frend liste hehe

10 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield V
Jack Sparrow kaže...
Tallahassee kaže...
.... ovo je valjda jedini forum i ekipa na ovom planetu koja nije shvatila da su svi otisli na fortnajt i da su sve nade uzalud..... najvise me nasmije ulaganje u novi hardver.....

 ne jer ja one koji igraju fortnite brišem sa frend liste hehe

 ..... jedino ne kuzim "ne" na pocetku.... kak bi rekli trekiji "otpor je uzaludan", ko ne shvaca - budala.... ne igram fortnajt niti cu, ali brojevi su kurva....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
15 godina
offline
Re: Battlefield V
Tallahassee kaže...
.... ovo je valjda jedini forum i ekipa na ovom planetu koja nije shvatila da su svi otisli na fortnajt i da su sve nade uzalud..... najvise me nasmije ulaganje u novi hardver.....

 

Navodno 50% populacije u razvijenim zemljama je na kokainu, žutom i ponekom speedu.

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Battlefield V

Još jedan odličan trailer za novu mapu

 

A kakva će biti mapa i igra... To ćemo vidjeti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Battlefield V

Evo malo vise :

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Battlefield V

malo kasno....?

 

 

al aj, trailer je shema, možda se vratim vidjet jel čemu 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Battlefield V
Jeste da, ali ako si pravio pauze od 2-3 meseca onda nije 😂
9 godina
offline
Battlefield V

Došlo doba da se ljudi vesele jednoj mapi nakon pola godine od izlaska igre... No comment!

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Battlefield V

Čim je izašlo ono njihovo sranje od battle royala napravio uninstall i SSD mi nikad nije bio zahvalniji 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Battlefield V
BeLLicus kaže...

Došlo doba da se ljudi vesele jednoj mapi nakon pola godine od izlaska igre... No comment!

 

Baš sam si i ja to pomislil, i kakva su to vremena da moramo dobiti poseban trailer za jednu jedinu mapu

 

Svim silama bi htel igrati taj BFV ali u protekla 3 mjeseca mozda 2 sata igranja nakon 10 min alt f4 jednostavno te iste mape mi se gade vec,

bolje da pare i pamet usmjere u bc2 ili bf3 neki remaster i mirni smo

twice the pride double the fall
12 godina
offline
Battlefield V

Vidim da dosta obožavatelja i dalje prati temu!

Evo, nešto i za vas.

Novi skinovi koji se kupuju pravim novcem:

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Battlefield V
CyberDemonVZ kaže...

Vidim da dosta obožavatelja i dalje prati temu!

Evo, nešto i za vas.

Novi skinovi koji se kupuju pravim novcem:

 

Bilo bi bolje da se kupuje seksualnim uslugama. Npr hoces nekakav skin i oni ti posalju nekog od developera ili nekog iz marketinga da mu ga pofafas ili barem rukom nategnes. Na webu cjenik "Ovaj deluxe skin moze biti vas za samo jedno licko rukovanje sa nasim predstavnikom. Redovna cijena je seks u troje sa developerom i njegovim puncem"

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: Battlefield V
Mozda netko zna....

Igra radi bez problema, visok fps, 1080p ultra settings, ali animacije.se vrte u 20fps, mislim na one iz singleplayer scenarija.....

Ni smanjivanje detalja nista ne pomaze....

Ima netko ideju zasto se to desava?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Battlefield V
Igra je toliko sjebana, a pogotovo sad sa zadnjim updejtom da me nista ne cudi pa cak i ovaj tvoj problem..
Probaj repair odradit....
8 godina
offline
Battlefield V

A probao sam, jedino sto malo pomaze je staviti je u "boredeless window".... dobijem 2-3 fps brze animacije ;)

 

Fullscreen ne funkcionira, iako cim krene igra, fps-ovi su normalni, 70-90fps, bez greske radi, ne trza.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Battlefield V
Damir22 kaže...

A probao sam, jedino sto malo pomaze je staviti je u "boredeless window".... dobijem 2-3 fps brze animacije ;)

 

Fullscreen ne funkcionira, iako cim krene igra, fps-ovi su normalni, 70-90fps, bez greske radi, ne trza.

 Pokušavaš igru vrtiti na četverojezgrenom procesoru. Eno vrapci vani cvrkuću "Ne ide to, Battlefield treba više niti!" iako je noć.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
8 godina
offline
Re: Battlefield V
Ne kuzim o cemu ti....

Ako igru igram na 90fps, onda nista ne "pokusavam"......

Dakle, igra najnormalnije radi, u svim rezolucijama i svim podesavanjima. Cpu usage nisam jos vidio da je preko 50%.

Jedino su te animacije trzave, sto je izgleda problem kojeg ima dosta ljudi, nekome nesto pomogne od rjesenja dostupnih na netu,nekome ne pomogne. Zato sam i pitao ima li netko ovakav problem.

I uostalom, kako znas na koliko jezgri igram.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 8:29 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Battlefield V

Pozdrav ljudi. Imam jedan iritantan problem, pa me zanima da li sam jedini u tome ili se još netko susreo sa tim i riješio ga.
Pronašao sam na internetu nešto o tome, ali krajnjeg rješenja nije bilo, vrlo čudno. Dolje je link videa koji sam snimio pa pogledajte (u 60 sličica). 


https://vimeo.com/336219936

Ukratko da obajsnim; to trzanje oružja mi se događa na 75 fps (75Hz monitor), a na 60fps je gotovo nevidljivo. Događa se u BF1 i BFV, dok u drugim igrama ne. Čudno je to što se to događa samo kada pomičem sa mišem (prvi dio videa). Kada pomičem pogled strelicama na tastaturi (drugi dio videa), oružje ne trza, ali slika okolo ne izgleda toliko fluidno kao kad pomičem mišem. Kada probam sa PS4 joystickom (preko bluetooth receivera), treći dio videa, radi sve savršeno (i na 75hz). 
Miš je Logitech G300s. Probao sam i sa drugim mišem, i isto je. Probao sam gotovo sve, da ne idem u detalje sada. Zato me zanima da li sam jedini sa tim problemom? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Battlefield V

Mozda igra nije optimizirana za 4/4 procesore, provjeri cpu i gpu usage na kojoj rezoluciji igras ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Battlefield V
Damir22 kaže...
Ne kuzim o cemu ti....  Ako igru igram na 90fps, onda nista ne "pokusavam"...... 
Dakle, igra najnormalnije radi, u svim rezolucijama i svim podesavanjima. Cpu usage nisam jos vidio da je preko 50%. 
Jedino su te animacije trzave, sto je izgleda problem kojeg ima dosta ljudi, nekome nesto pomogne od rjesenja dostupnih na netu,nekome ne pomogne. Zato sam i pitao ima li netko ovakav problem. 
I uostalom, kako znas na koliko jezgri igram.....

 Pa u profilu ti stoji Ryzen 3 2200G, taj procesor ima samo 4 procesorske jezgre. I užasan je bottleneck kartici ranga RX 580 koju imaš.

Imaš komp koji ne može glatko tjerati BFV na detaljima koje spominješ (pogotovo ne na 90 fps) i onda se čudiš što ti šteka.

Prati malozauzeće grafičke dok igraš.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 8:55 (191x7).
16 godina
offline
Re: Battlefield V
Aciboy kaže...

Dolje je link videa koji sam snimio pa pogledajte (u 60 sličica). 

https://vimeo.com/336219936
Ukratko da obajsnim; to trzanje oružja mi se događa na 75 fps (75Hz monitor), a na 60fps je gotovo nevidljivo. Događa se u BF1 i BFV, dok u drugim igrama ne. Čudno je to što se to događa samo kada pomičem sa mišem (prvi dio videa). Kada pomičem pogled strelicama na tastaturi (drugi dio videa), oružje ne trza, ali slika okolo ne izgleda toliko fluidno kao kad pomičem mišem. Kada probam sa PS4 joystickom (preko bluetooth receivera), treći dio videa, radi sve savršeno (i na 75hz). 
Miš je Logitech G300s. Probao sam i sa drugim mišem, i isto je. Probao sam gotovo sve, da ne idem u detalje sada. Zato me zanima da li sam jedini sa tim problemom? Hvala

 

Prvo, muči te procesor. Phenom jednostavno nema ono što treba iako ima dovoljno jezgri.

Drugo, ako dobro vidim, aktivna ti je akceleracija miša, a djeluje mi i da ti je angle snapping uključen. Provjeri i isključi oboje.

Jesi primjetio štekanje i trzanje i zastajkivanje miša KADA netko puca po tebi?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
13 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield V
eh, ostala je stara konfa tu, sads sam promijenio... sa i5 8600k nemam nikakvih problema, sve je stabilno što se frejma tiče, kada ugasim vsync naravno, GPU usage mi je konstantno na 99% tako da cpu nije bottleneck, niti je moj problem vezan uz to. I sa akceleracijom, i bez, događa se isto. i sa drugim mišem. Te stvari sam isprobavao. Kažem, ne događa se na 60fps, ali frejmovima iznad 60, to se počinje događat.
8 godina
offline
Re: Battlefield V
191x7 kaže...
Damir22 kaže...
Ne kuzim o cemu ti....  Ako igru igram na 90fps, onda nista ne "pokusavam"...... 
Dakle, igra najnormalnije radi, u svim rezolucijama i svim podesavanjima. Cpu usage nisam jos vidio da je preko 50%. 
Jedino su te animacije trzave, sto je izgleda problem kojeg ima dosta ljudi, nekome nesto pomogne od rjesenja dostupnih na netu,nekome ne pomogne. Zato sam i pitao ima li netko ovakav problem. 
I uostalom, kako znas na koliko jezgri igram.....

 Pa u profilu ti stoji Ryzen 3 2200G, taj procesor ima samo 4 procesorske jezgre. I užasan je bottleneck kartici ranga RX 580 koju imaš.

Imaš komp koji ne može glatko tjerati BFV na detaljima koje spominješ (pogotovo ne na 90 fps) i onda se čudiš što ti šteka.

Prati malozauzeće grafičke dok igraš.

 

Idemo ispocetka, jer mi se cini da se ne razumijemo najbolje.

 

Sto ti znaci "imas komp koji ne moze glatko tjerati BFV"..... ? 

Mozda imamo razlicite definicije glatkog, ali 60-70-80 ili 90 fps je po meni svakako glatko.

 

Da, cpu nije bog zna sto, malo koci graficku, ali ne bas toliko kako si ti to postavio.

 

Ne cudim se ja sto steka, jer nista ne steka. Kako sam rekao, igra radi najnormalnije, 1080p i 1440p, u prvom slucaju neki average je 70fps (min 65,max 90), u drugom slucaju se radi o nekih 40-45fps na 1440p. High detalji, vsync off. Ali ovdje se uopce ne radi o tome da igra trza, ili da imam frame dropove, ili ista slicno sto bi povezao sa slabim hardverom.

 

Ovdje se radi o tome, da animacije vrti na 20fps, a onda kad igra krene, drzi konstantu od "xy", gdje je xy, ma koliko on bio, veci od 20fps.

 

Mozda ce biti jasnije sa slijedecih slika, losa je kvaliteta ali vidjet ce se poanta - prva je slika dok se vrti animacija, druga je slika kad udje u igru.

 

Pa sad..... mislim da nista od navedenog nema veze ni s bottleneckom, ni sa 4 jezgre, ni sa mojim cudjenjem sto steka.... ;)

 

 

12 godina
offline
Battlefield V

steka zato sto je gpu na 9% i radi na 300mhz tokom animacije a u igri ti radi normalno.Probaj drugi driver za gpu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Battlefield V

Ima smisla, ali..... tako radi u svakoj igri, sa svim driverima koje sam dosada instalirao....

 

Intro, demo, neke ingame animacije..... uvijek je gpu usage do 15%, i uvijek radi na tom najmanjem mogucem taktu, i cpu i gpu.

 

I nigdje ovako ne zapinje. Ali pokusat cu podesiti da kartica stalno radi na max, pa cu vidjeti sto ce se desiti. Tnx!

 

Edit - probao sam postaviti fixno sve, ali ne vrijedi, i dalje kartica sama odredjuje frekvencije na kojima ce raditi ovisno o opterecenju...

 

Odustajem.....

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 9:51 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Battlefield V
Friday kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Vidim da dosta obožavatelja i dalje prati temu!

Evo, nešto i za vas.

Novi skinovi koji se kupuju pravim novcem:

 

Bilo bi bolje da se kupuje seksualnim uslugama. Npr hoces nekakav skin i oni ti posalju nekog od developera ili nekog iz marketinga da mu ga pofafas ili barem rukom nategnes. Na webu cjenik "Ovaj deluxe skin moze biti vas za samo jedno licko rukovanje sa nasim predstavnikom. Redovna cijena je seks u troje sa developerom i njegovim puncem"

 Sto je u tebe uslo petko? Nije valjda BF dev.

15 godina
offline
Re: Battlefield V
sexytoiletpaper kaže...

 Sto je u tebe uslo petko? Nije valjda BF dev.

 mnogi su ušli u njega, pa se iznenadili njegovom dubinom 

12 godina
offline
Re: Battlefield V
Damir22 kaže...
Ne kuzim o cemu ti....
Ako igru igram na 90fps, onda nista ne "pokusavam"......
Dakle, igra najnormalnije radi, u svim rezolucijama i svim podesavanjima. Cpu usage nisam jos vidio da je preko 50%.
Jedino su te animacije trzave, sto je izgleda problem kojeg ima dosta ljudi, nekome nesto pomogne od rjesenja dostupnih na netu,nekome ne pomogne. Zato sam i pitao ima li netko ovakav problem.
I uostalom, kako znas na koliko jezgri igram.....

 BF cut scenes (videi) na nekim računalima imaju probleme. Neko vrijeme sam pokušavao skužiti zašto i kako to srediti, ali nije uspjelo.

I na BF1 i ovdje.

Imam jak procesor i grafu, sve sam snimio na SSD i ponekad video zatrza. U BF1 mi je skoro svaki put došlo do desynca između videa i zvuka.

Jedino što mi pada na pamet da ne koriste svoje interne codece, nego one instalirane na PC. Što bi bio prilično glup potez od developera, ali bi moglo objasniti zašto negdje radi kak spada, a negdje ne.

 

Jako dobar test bi bio full format, friški Windowsi, i gore snimiti samo BFV.

Ako si voljan to napraviti samo zbog BFV, samo napirijed, i javi rezultate :D

Aciboy kaže...

Pozdrav ljudi. Imam jedan iritantan problem, pa me zanima da li sam jedini u tome ili se još netko susreo sa tim i riješio ga.
Pronašao sam na internetu nešto o tome, ali krajnjeg rješenja nije bilo, vrlo čudno. Dolje je link videa koji sam snimio pa pogledajte (u 60 sličica). 

https://vimeo.com/336219936
Ukratko da obajsnim; to trzanje oružja mi se događa na 75 fps (75Hz monitor), a na 60fps je gotovo nevidljivo. Događa se u BF1 i BFV, dok u drugim igrama ne. Čudno je to što se to događa samo kada pomičem sa mišem (prvi dio videa). Kada pomičem pogled strelicama na tastaturi (drugi dio videa), oružje ne trza, ali slika okolo ne izgleda toliko fluidno kao kad pomičem mišem. Kada probam sa PS4 joystickom (preko bluetooth receivera), treći dio videa, radi sve savršeno (i na 75hz). 
Miš je Logitech G300s. Probao sam i sa drugim mišem, i isto je. Probao sam gotovo sve, da ne idem u detalje sada. Zato me zanima da li sam jedini sa tim problemom? Hvala

 Ovo još nisam vidio.

Kad se priča o trzanju, skoro uvijek se radi o screen tearingu. To rješava g-sync, vsync... i ostali. Možeš se poigrati s tim pa pogledaj kak ide.

Ali prema viđenom, slika izgleda OK, samo oružje trza. Pretpostavljam da si probao sve vezano uz miša: sa i bez Logitech softvera, upaljena i ugašena akceleracija u softveru, igranje s akceleracijom u windows postavkama miša,  Raw inpt - sa i bez u igri, povećati DPI u softveru i smanjiti osjetljivost u igri (i obrnuto)....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Battlefield V
Aciboy kaže...
eh, ostala je stara konfa tu, sads sam promijenio... sa i5 8600k nemam nikakvih problema, sve je stabilno što se frejma tiče, kada ugasim vsync naravno, GPU usage mi je konstantno na 99% tako da cpu nije bottleneck, niti je moj problem vezan uz to. I sa akceleracijom, i bez, događa se isto. i sa drugim mišem. Te stvari sam isprobavao. Kažem, ne događa se na 60fps, ali frejmovima iznad 60, to se počinje događat.

Igra je na SSD-u? Si probao obrisati shader cache? Koristiš možda neki žnj user.ini file?

 

Damir22 kaže...

 

Idemo ispocetka, jer mi se cini da se ne razumijemo najbolje.

 

Sto ti znaci "imas komp koji ne moze glatko tjerati BFV"..... ? 

Mozda imamo razlicite definicije glatkog, ali 60-70-80 ili 90 fps je po meni svakako glatko.

 

Da, cpu nije bog zna sto, malo koci graficku, ali ne bas toliko kako si ti to postavio.

 

Ne cudim se ja sto steka, jer nista ne steka. Kako sam rekao, igra radi najnormalnije, 1080p i 1440p, u prvom slucaju neki average je 70fps (min 65,max 90), u drugom slucaju se radi o nekih 40-45fps na 1440p. High detalji, vsync off. Ali ovdje se uopce ne radi o tome da igra trza, ili da imam frame dropove, ili ista slicno sto bi povezao sa slabim hardverom.

 

Ovdje se radi o tome, da animacije vrti na 20fps, a onda kad igra krene, drzi konstantu od "xy", gdje je xy, ma koliko on bio, veci od 20fps.

 

Mozda ce biti jasnije sa slijedecih slika, losa je kvaliteta ali vidjet ce se poanta - prva je slika dok se vrti animacija, druga je slika kad udje u igru.

 

Pa sad..... mislim da nista od navedenog nema veze ni s bottleneckom, ni sa 4 jezgre, ni sa mojim cudjenjem sto steka.... ;)

 

 

Glatko = konstantan frametime bez velikih padova i skokova. S samo 4 jezgre, pa makar to bio i bjesno clockani i5 7600K (puno jači od Ryzen 2200) ne možeš imati gladak frametime (jer je igra krš i uz jake procesorske jezgre traži više niti).

 

Da pratiš zauzeće grafičke kod igraš (multiplayer), vidio bi koliko drastično ti grafička slabije radi jer ju procesor ne može adekvatno "hraniti".

 

Animacije na 20fps, da ti to nije možda do paketa codeca koje koristiš? Promijeni li se što kada unparkaš jezgre?

Najnovije čipset drivere imaš? Overclock procesora sigurno stabilan?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 10:41 (191x7).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Battlefield V - Nebrušeni dijamant
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice