Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.202.929
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...

Vec su prodali bar 250.000 komada - ja sam kupio dva CP77 + CE (prednarucio u Zeldi).

 Ja ocekujem odgodu zbog korone. Mislim da ove godine nista izaci nece... 

 

7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Bitno je da prezivim dok dodje, ove godine sam prebolio gripu, upalu pluca,

sad jos prezivjeti covid-19, ipak je gotovo neizbjezno ne dobit ju u ovim uvjetima

i trenutnoj lokaciji - pa odigrati koliko se moze.

 

U slucaju da bude gadno, podijelit cu s vama svoj GOG account, pa ako se ne javim 15 dana,

znate da mozete koristiti jer meni vise nece trebati.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
BeLLicus kaže...

Da je CDPR znao u kakvoj situaciji će svijet biti u ovo doba mislim da nikad ne bi odgodili igru za jesen, mogli su ostvarati najveću prodaju jedne igre u povijesti za vrlo kratko vremena, čitav svijet je u karanteni a Cyberpunk je debelo najiščekivanija igra. Ali eto tko je mogao znati da će se ovo dogoditi sa svijetom... 

Nisu ga odgodili radi sebe, već jer je igra rađena za novu generaciju konzola i grafičkih sa RTX naglaskom, a to će jesen taman doći, ukoliko nam ovaj covid-19 ne poremeti svima planove.

Priča se o odgodi releasea nove generacije konzola čak i za 2021. godinu , već su odgođeni releasei nove generacije grafa, za jesen sigurno, možda i dulje, ne bi me čudilo da se i Cyberpunk nađe na listi onoga što će čudom, i sasvim nepovezano, biti odgođeno još jednom.

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
@Čitatelj Ajde, glavu gore, nemoj si raditi projekcije nečeg što se nije dogodilo. Past će raspoloženje, imunitet itd. Vjerojatnije je da budeš u redu i da budeš se smijao cool dijalozima igrajuć C2077 ;)
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 12:46 (Lovac).
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Rhodin kaže...
BeLLicus kaže...

Da je CDPR znao u kakvoj situaciji će svijet biti u ovo doba mislim da nikad ne bi odgodili igru za jesen, mogli su ostvarati najveću prodaju jedne igre u povijesti za vrlo kratko vremena, čitav svijet je u karanteni a Cyberpunk je debelo najiščekivanija igra. Ali eto tko je mogao znati da će se ovo dogoditi sa svijetom... 

Nisu ga odgodili radi sebe, već jer je igra rađena za novu generaciju konzola i grafičkih sa RTX naglaskom, a to će jesen taman doći, ukoliko nam ovaj covid-19 ne poremeti svima planove.

Priča se o odgodi releasea nove generacije konzola čak i za 2021. godinu , već su odgođeni releasei nove generacije grafa, za jesen sigurno, možda i dulje, ne bi me čudilo da se i Cyberpunk nađe na listi onoga što će čudom, i sasvim nepovezano, biti odgođeno još jednom.

 Pa da evo najveca ekskluziva za ps4 last of us 2 odgodjena do daljnjega. Sve se otkazuje sport je sav otkazan. Nekako mislim da ove godine sto je izislo izislo je. Ostatak godine mozemo zaboraviti. Previse je sve oslo u k. Nit ljudi mogu radit na dovrsavanju igara normalno, puno ljudi za konzole ne kupuje igre digitalno. Ugl show...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Cyberpunk 2077
BeLLicus kaže...

 Pa da evo najveca ekskluziva za ps4 last of us 2 odgodjena do daljnjega. Sve se otkazuje sport je sav otkazan. Nekako mislim da ove godine sto je izislo izislo je. Ostatak godine mozemo zaboraviti. Previse je sve oslo u k. Nit ljudi mogu radit na dovrsavanju igara normalno, puno ljudi za konzole ne kupuje igre digitalno. Ugl show...

 Sasvim je moguće da se kompletno lansiranje konzola prebaci negdje na proljeće iduće godine jer do tad bi se ekonomije mogle vratiti nazad na operativne razine, a i cijepivo za virus bi moglo biti spremno pa neće biti opasnosti od novog vala.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
4 godine
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
Rhodin kaže...

Nisu ga odgodili radi sebe, već jer je igra rađena za novu generaciju konzola i grafičkih sa RTX naglaskom, a to će jesen taman doći, ukoliko nam ovaj covid-19 ne poremeti svima planove.

Priča se o odgodi releasea nove generacije konzola čak i za 2021. godinu , već su odgođeni releasei nove generacije grafa, za jesen sigurno, možda i dulje, ne bi me čudilo da se i Cyberpunk nađe na listi onoga što će čudom, i sasvim nepovezano, biti odgođeno još jednom.

 Imas neki link gdje sluzbeno kazu da su nove generacija grafa odgodene?

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

te grafe nisu ni prestavljene još...

14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Nisam siguran da je moguće preseliti izlazak microsoftove i sony nove konzole na proljeće iz razloga što su takvi generacijski događaji uvijek vezani uz Božićne tj. blagdanske kupovine i sale-ove gdje proizvođači pokušavaju maksimalizirati prodaju u prvom valu dok je euforija i interes visoko. Ukoliko se dogodi worst-case scenarij čini mi se da je izglednije da nova generacija bude odgođena za cijelu godinu. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
SuperHeroj kaže...
Rhodin kaže...
..

 Imas neki link gdje sluzbeno kazu da su nove generacija grafa odgodene?

A odakle mi?

Stvar je Corona-e i nagađanja, ali ne mene već ljudi koji se time bave.

 

Postoji ograničena mogućnost proizvodnje chipova, komponenti, grafa... trenutno, radi situacije u svijetu, pogotovo Kini.

 

AMD svoje chipove proizvodi na Taiwanu, ali dobar dio komponenti sklapa se u Kini. Zbog ograničene mogućnosti proizvodnje, nardužbi i ugovora koje ima sa partnetima, morat će prioritizirat. Najveći prioritet trenutno su server/datacentar market i ugovori sa partnerima poput Sony i Microsofta, gdje im oni GARANTIRAJU prodaju chipova u ogromnim količinama.

 

Budući je trenutno upitan izlazat konzola nove generacije u ovoj godini, sve je uprto u njihovom smjeru, odnosno maksimalan prioritet je omogućiti im sa svih strana, gdje je to moguće, potrebne komponente, pogotovo što je Sony, navodno, radi AMD-a morao odgoditi izlaz konzole već godinu dana (u 2019. nisu mogi izdat konzolu sa podrškom za ray tracing) i još jedna odgoda zbog AMD-ove kalkulacije sa izlazom gaming grafičkih kartica generacije RDNA 2X im nikako ne bi sjeo.

Dakle ići će konzole>gaming grafe.

 

Da li to znači da će biti odgođeno? Ovisi o prestanku trenutne karantene. Navodno ako ne prestane do 6. mjeseca i ne uspostavi se normalan rad proizvodnih kanala, transporta, prodaje, distribucije... neće biti moguće ove godine izdat ništa, a trenutno nitko nije optimističan.

 

Mi u stvari ne znamo ništa, bojim se da ni ljudi koji su puno bliže problematici mogu samo nagađati - ali puno stvari moglo bi biti odgođeno, ne samo komponente, konzole itd. već i igre poput CyberPunka 2077 koji su dosta vezani uz sve to.

 

Primjerice, nitko od nas ne zna kakve ugovore imaju sa Sonyem, pa recimo ako Sony odluči prebaciti release u Q1 2020 prema slijedećem Uskrsu, mogu inzistirati da i CyberPunk ima release u tom periodu. Sony voli da stvari prvo izlaze na konzolama, a tek onda za PC - rijetko što je iznimka, ali iskreno ne pamtim da je nešto izašlo na PC-u, pa onda 6 mjeseci kasnije ili godinu kacnije na konzolama. Iznimka bi mogao biti Blizzardov Diablo 3, ali iz razloga što nije ni bio namijenjen konzolaškom tržištu u startu, dok CyberPunk jest maltene od ranih početaka razvoja.

 

lendl kaže...

Nisam siguran da je moguće preseliti izlazak microsoftove i sony nove konzole na proljeće iz razloga što su takvi generacijski događaji uvijek vezani uz Božićne tj. blagdanske kupovine i sale-ove gdje proizvođači pokušavaju maksimalizirati prodaju u prvom valu dok je euforija i interes visoko. Ukoliko se dogodi worst-case scenarij čini mi se da je izglednije da nova generacija bude odgođena za cijelu godinu. 

 Mislim da bi Sony prije izdao za Uskrs nego napravio paper launch bez dovoljno dostupnih primjeraka, ili odgodio sve skupa za Božić 2021.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.4.2020 13:02 (Rhodin).
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

 

nemam ni blizu znanje o tim stvarima kao ti, ali ću samo reći da sam pročitao članak prije 10ak dana kako se kinezi vraćaju u normalnu proizvodnju i kako je Tajvan bio jako slabo pogođen te da tajvanska proizvodnja skoro pa i nije ništa trpila. 

 

sad šta je tu istina tko to zna, možda ti ispadneš u pravu, ali mislim da će konzole izaći kako su i najavljene

15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Ja neću niš puno nagađati jer je za sada sve moguće, teoretski mjesec dana stajanja nije neka razlika, pitanje je samo kako se stvari budu razvijale od sada na dalje.
Pokazatelj da nije sve tako bajno su ti već i odgode lansiranja b550 ploča, te nvidia ampere i slično
14 godina
odjavljen
offline
Re: Cyberpunk 2077
Taiwan nije stajao osim sto su imali manjak sirovina iz kine neko vrijeme.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 15:10 (Jakovp).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...

nemam ni blizu znanje o tim stvarima kao ti, ali ću samo reći da sam pročitao članak prije 10ak dana kako se kinezi vraćaju u normalnu proizvodnju i kako je Tajvan bio jako slabo pogođen te da tajvanska proizvodnja skoro pa i nije ništa trpila. 

 

sad šta je tu istina tko to zna, možda ti ispadneš u pravu, ali mislim da će konzole izaći kako su i najavljene

 Nije problem proizvodnja, problem je potražnja. SAD je u samo dva tjedna izgubio oko 6 milijuna radnih mjesta. To će utjecati i na druge članove familije i tako dalje, tako da će interes ovisno o ekonomskim posljedicama biti manji. Kad će se točnije vidjeti stanje kako prođe vrijeme onda će se točnije i znati. Zato sam rekao da me osobno ne bi čudio proljetni launch, a do božića iduće godine bi im pale i proizvodne cijene čipova i memorije vjerojatno tako da bi onda nadoknadili manju prodaju kroz neke jače akcije tad.

 

Ovo zasad je sve rekla-kazala tako da možemo samo čekati i vidjeti što će biti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Prodaja ide sasvim solidno, po ocekivanjima, a i bolje:

https://www.tweaktown.com/news/71636/cd-projekt-red-is-worth-more-than-polands-largest-bank/index.html

 

Inace, vjerujem da nova generacija konzola mora doci u Q4, jer inace ce krenuti sa "zastarjelim" hardwareom,

a to AMD ne zeli, nego bas suprotno, zeli "big navi" koji je u novim konzolama predstaviti kao "king of ray tracing",

prije nego sto ga predstavi i na desktop masinama.

 

A i CDPR ne vjerujem da ce gubiti vrijeme, nema za to potrebe, ne bave se proizvodnjom lijevanih cijevi,

pa da firma ne moze 100% efektivno raditi od kuce.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Nije stvar CDPR-a, da su htjeli mogli su i sad objavit6i igru, ja tvrdim da je odgoda uzrokovana konzolama, a ne stanjem igre, i da bi eventualna buduća odgoda ponovo mogla biti uzrokovana isključivo otkazivanjem releasea konzola.

Ja mogu bit 100% u krivu i to će biti super svima nama, jer će nam igra u tom slućaju doć prije, ali radi se i o ugovorima koje CDPR ima sa Sonyem i Microsoftom. Sonyu se isplati i platit CDPR-u kašnjenje samo da mogu mogućnosti igre prikazati na releaseu i novom ray-tracing hardvareu.

Sony mora imati jake naslove na releaseu, a prikazivati igru koja je već 6 mjeseci na PC-u nije napeto potencijalnim kupcima, pogotovo ako ray-tracing bolje radi na PC-u

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Rhodin kaže...

Nije stvar CDPR-a, da su htjeli mogli su i sad objavit6i igru, ja tvrdim da je odgoda uzrokovana konzolama, a ne stanjem igre, i da bi eventualna buduća odgoda ponovo mogla biti uzrokovana isključivo otkazivanjem releasea konzola.

Ja mogu bit 100% u krivu i to će biti super svima nama, jer će nam igra u tom slućaju doć prije, ali radi se i o ugovorima koje CDPR ima sa Sonyem i Microsoftom. Sonyu se isplati i platit CDPR-u kašnjenje samo da mogu mogućnosti igre prikazati na releaseu i novom ray-tracing hardvareu.

Sony mora imati jake naslove na releaseu, a prikazivati igru koja je već 6 mjeseci na PC-u nije napeto potencijalnim kupcima, pogotovo ako ray-tracing bolje radi na PC-u

 

moguće da si tu u pravu, ima logike, iako je jebena šteta za njih što u ovo vrijeme ne izbacuje igru. pa novi CoD ubija po prodajama, i sigurno ima veze što je hrpa ljudi većinom kod kuće. 

 

ja osobno radim svaki drugi dan i to skraćeno, sad bi mi CP2077 došao kao budali šamar.

 

 

14 godina
offline
Cyberpunk 2077

U svakom slučaju kvalitetna rasprava. Jasno je da koliko je bitna sposobnost proizvodnje isto toliko ako ne i više bitna je kupovna moć potrošača. Bit će zanimljivo vidjeti kako će se ovo rasplesti. Nekako mi se ipak čini da će krajem godine sve biti delivered kako je i obećano. Bit će zanimljivo i vidjeti hoće li aktualni događaji dodatno utjecati na cijene novih konzola. 

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

 

Case Moding Content!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
 
2 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

imam pitanje, mislim da će mi Čitatelj najbolje pomoći

 

što se tiče same igre, nema nikakve razlike između kupljene obične verzije i collectors edition, zar ne? CDPR se uvijek hvali s time, i samo da potvrdimo jel to vrijedi i za sada

 

zašto to pitam - kupio sam igru na GoGu i prednaručio collectors edition u zeldi. Mislio sam dati bratu onaj kod od igre koji ću dobiti u collectorsu, a sebi bi ostavio ovo što sam uzeo na GoGu. S obzirom da ja sve plaćam, ne bi baš htio popušiti i dobiti manje digitalnih stvari  od brata, ako ja koristim običnu verziju igre, a on collectors edition

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Tako je, u samoj igri nema razlike, svi imaju jednako iskustvo, od PC-a do konzole.

 

Jedino sto CE dobijes fizicke pokloncice, a vecinu imas u digitalnom obliku na GOG-u i Steamu.

 

Jedina razlika za sada je sto ce PC imati podrsku za modove, kao i do sad, a konzole nece.

 

Al sama igra je za sve jednaka, nema bullshita kao pre-order bonusi, misije, oblekica itd.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...

Tako je, u samoj igri nema razlike, svi imaju jednako iskustvo, od PC-a do konzole.

 

Jedino sto CE dobijes fizicke pokloncice, a vecinu imas u digitalnom obliku na GOG-u i Steamu.

 

Jedina razlika za sada je sto ce PC imati podrsku za modove, kao i do sad, a konzole nece.

 

Al sama igra je za sve jednaka, nema bullshita kao pre-order bonusi, misije, oblekica itd.

 

 pa da, i mislio sam, al sam htio samo provjeriti za svaki slučaj. s obzirom na to da će se na GoGu sigurno igra moći preloadati i početi igrati vjerojatno još u ponoć sa 16. na 17. rujna, to mi više odgovara. znam da jedan dan ne znači ništa u sveukupnom iskustvu, ali tada će mi značiti stoposto.

 

inače, igra je trebala izaći za tri dana, u četvrtak 16.04., ima li nekih očekivanja što bi mogli dobiti taj dan? možda ništa, ali imam neki osjećaj da će CDPR barem izvesti nekakvu foru, a možda nam i dati neki gameplay video

7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Igra je odgodjena do jeseni, i CDPR je cvrst u odluci da ce igra i izaci u jesen.

 

Sjecajuci se na W3, bio je odgodjen dvaput, tako da je moguce da ce i CP2077 biti odgodjen,

ako se stvari ne posloze. Zasto? Zato sto je bolje malo pricekati, nego imati nedovrsenu igru koju

ne mozes pokrpati godinama.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

po zadnjem investor's call, Cyberpunk 2077 nece bit odgoden, igra izlazi kad je i najavljeno, tj kako je i planirano. najveci je problem docekat taj deveti mjesec...

It is not who you are, it is who you know.
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Docekat cu sigurno, samo ziv il mrtav, pitanje je sad.

Danas prvi dan da ljudi smiju van, otvorene trgovine, u Lidlu 3000 ljudi,

200m razvuceni pred kasom, dakle ocekujem da cemo u karantenu za 2 tjedna,

jer idijotima se neda dokazat da ako vide guzve, da ne stvaraju dodatne - svi sad navalili

kreciti i kupovat zemlju za cvijece.

 

Kako bi rekli iz Slipknota; People = SHIT

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

bome danas smo trebali pičit Cyberpunk2077. a došlo bi mi kao budali šamar zbog ove situacije s koronom. jebiga šta je tu je, kak je prošlo dosada, proći će i do 17.09.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Ja sam taman kreirao lika i presao tutorial. Svidja mi se, dobra glazba, zanimljivi dijalozi, atmosfera... idealno!

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

CDPR je objavio da je su započeli playtest igre i da je 150 ljudi unutar i izvan CDPRa isprobava. također kažu da je puno veći broj nego što je bilo za witchera 3.

 

objavljena je Xbox konzola sa temom cyberpunka2077, i moram priznati da mi izgleda stvarno odlično, s tim da ne znam baš koliko će ljudi kupovati tu konzolu na zalasku, ali kad bi tako nešto izbacili za koju godinu sa PS5 uletio bi odmah u to. evo video na youtubeu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice