Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.195.249
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Cyberpunk 2077

Gle, ja ne kažem da je ovo nekakva sramota ili slično. Samo kažem kako gameri imaju dvostruke kriterije. Pa pogledaj samo kakva se uzbuna dizala zbog istih stvari prije izlaska Red Dead i The Last of Us dok na CDPR gameri uvijek gledaju kao na nekakvu svetu kompaniju koja ne može ništa krivo napraviti. 

 

Jbt, prije izlaska Red Deada izašla je vijest da su ljudi radili prekovremeno da bi završili igru na vrijeme i digla se tolika uzbuna, rekao bi čovjek da su ih u najmanju ruku u logoru držali. Sad zašto su dvostruki kriteriji, ne znam. Možda zato što Red Dead prvotno nije izašao na PC-u pa su svi liječili frustracije na taj način.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 9:10 (antimadridista).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Rade uredan uredski posao, bez buke, prasine, ulja, hladnoce, vjetra, imaju besplatne obroke,

kavu, sokove, mjesto za relaksaciju, klizno radno vrijeme, i sve im je placeno plus bonusi.

 

Onda pogledas s druge strane baustelce koji grade tunele, rade 7 dana u tjednu pd raznim uvjetima,

i to se ne zove "crunch" nego "posao", najcesce rade u smjenama od 14 dana, pa 4 dana slobdno.

 

Naspram njih su medicinski radnici, koji rade nekad smjene od 18 sati, bar 6 dana u tjednu, i nitko ih ne

spominje nigdje, jer to se uzima za po "normalno".

 

Ja radim po potrebama od 6 do 20h, u svakakvih uvjetima, od serverskih cistih soba,

do industrijskih hala gdje se trebaju postaviti razni mrezni i racunalni sustavi, pod

raznim temperaturalnim uvjetima, od hladno do kuham se - i ne zalim se.

 

 

Tako da, nek prestanu cmizdriti - ako im ne pase, nek uzmu lopatu i fino na stelu,

radit ce svaki dan 8-9h, 6 dana, bez pritiska, osim sto se moraju isto tako ispuniti norme,

zavrsiti radovi, bez obzira kisa, snijeg il vjetar - ne kao u HR, gdje se jedan Kaufland gradi 5 godina,

dok se na zapadu u 7 mjeseci srusi i izgradi nova zgrada od 5 katova.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

To nisam znao, nisam pratio jer nisam imap PS u to vrijeme, ali iskreno, rekao bih im isto.

Ljudi danas drame za svašta. Stvari gdje bi trebali dramiti šute ko zdepi. Recimo sad ova situacija gdje su ministri i predsjednik republike odlazili u privatni klub, pit, žderat i "curice" ganjat, da ne velim da se i lova djelila, ako je vjerovat medijima, u vrijeme lockdowna kad su zatvarani lokalni poslovi, ljudi ostajali bez svega, to nitko ne diže bunu niti je prosvjed na trgu, niti se traže smjene. Ali to što CDPR, privatna firma traži od zaposlenika oko releasea nečega što se razvija X godina, da rade prekovremeno kako bi release prošao što glađe, ljudi sa kojima nemamo veze, u državi gdje ne živimo i gdje me iskreno zaboli... to ćemo se jako brinuti za njih.

 

Ja isto serem, da se razumijemo, al ak ćemo se brinut o ljudima, ajmo barem krenut od domaćih kojima propada život dok nam politička elita zalazi na svoja mjesta i banči ko da se njih to ne tiče.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Čitatelj kaže...

Rade uredan uredski posao, bez buke, prasine, ulja, hladnoce, vjetra, imaju besplatne obroke,

kavu, sokove, mjesto za relaksaciju, klizno radno vrijeme, i sve im je placeno plus bonusi.

 

Onda pogledas s druge strane baustelce koji grade tunele, rade 7 dana u tjednu pd raznim uvjetima,

i to se ne zove "crunch" nego "posao", najcesce rade u smjenama od 14 dana, pa 4 dana slobdno.

 

Naspram njih su medicinski radnici, koji rade nekad smjene od 18 sati, bar 6 dana u tjednu, i nitko ih ne

spominje nigdje, jer to se uzima za po "normalno".

 

Ja radim po potrebama od 6 do 20h, u svakakvih uvjetima, od serverskih cistih soba,

do industrijskih hala gdje se trebaju postaviti razni mrezni i racunalni sustavi, pod

raznim temperaturalnim uvjetima, od hladno do kuham se - i ne zalim se.

 

 

Tako da, nek prestanu cmizdriti - ako im ne pase, nek uzmu lopatu i fino na stelu,

radit ce svaki dan 8-9h, 6 dana, bez pritiska, osim sto se moraju isto tako ispuniti norme,

zavrsiti radovi, bez obzira kisa, snijeg il vjetar - ne kao u HR, gdje se jedan Kaufland gradi 5 godina,

dok se na zapadu u 7 mjeseci srusi i izgradi nova zgrada od 5 katova.

 

 

 Ma sve to stima i slazem se, ja isto znam radit po 12h, a frend koji radi u Jankomiru radi po 12h stalno, no antimadridista ne prica o tome...
On prica o tome kak CDPR uziva jedan poseban status pa se njih ne kritizira za neke stvari koje bi se neki drugi studio kritiziralo.


Al opet budimo realni o tome seru Twitter debili


I to je stvar slike kakvu su oni stvorili o sebi.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 9:47 (Santana).
7 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077

Vani jos je OK raditi prekovremeno, vikendom, 7 dana 24h dezurstva, i to ti je sve placeno,

svaka tvoja minuta - u HR ti se to racuna kao nesto "normalno", i ako prigovoris, dobijes

odgovor "imam takvih kao ti 800.000 na zavodu za zaposljavanje, zasto mislis da si ti poseban".

 

I onda se desi da pol slavonije odseli, dalmosi zive od turizma (do ove godine, sad ce gladovat),

i desava se to, da HR firme vise nemaju strucnjaka i ljudske snage - zasto, jer su govna koja

mogu iskoristavati radnika, a drzava im to sve gleda kroz prste.

 

Vani ti moras imati svojih 30-60min pauze za rucak, za pauzu, nitko ti to ne smije uzeti.

Svaku minuti prekovremeno se mora racunati ili za isplatu, ili za bonus satnicu koje mozes mijenjati za slobodne dane.

 

Vjerujem da je njima u CDPR-u zapravo jako dobro, jer da nije, nebi tamo bili, otisli bi u EA, jer EA placa daleko bolje,

al ne vjerujem da su uvjeti bolji, s obzirom da im se teamovi stalno mijenjaju, nemaju stabilnu radnu snagu.

 

 

Ne brinite se za njihov nacin rada - svaka kompanija mora nekad odluciti i poduzeti mjere radi daljnjeg uspjeha,

ostanka na trzistu i cuvanju radnih mjesta.

 

CDPR je u proljece izjavio da skoro svi radnici rade od kuce - a zna se da radnici koji rade od kuce su manje efektivni,

jer nema klasicnog "nadzora" - pad produktivnosti se svakako osjeti u bilo kojoj firmi - a najvise to vide SysAdmini,

po logovima, vidis da korisnik koji se ujutro prijavljivao uz 7:00-7:15 na racunalo, sad od kuce to radi od 8:30-9:00.

 

Nema tu niceg loseg, samo opusteno. Al gore bi bilo da CDPR propadne, i da svi ti ljudi, a hrpa ih je, dobiju otkaz.

 

Ja se za svoje radno mjesto ne brinem - mogu raditi gdje zelim, al radim tu gdje mi se svidja, pod uvjetima koji mi pasu.

Hej, nekad radim duze, imam dezurstva, al sve mi je placeno do zadnje minute. I kad ne radim nista, a imam dezurstva,

za svaki dan dezurstva dobijem bonuse, makar sam sjedio na terasi i suncao se - al sam bio spreman u bilo kojem trenu

startati laptop, spojit se VPN-on na mrezu poduzeca, provjeriti sta se desava, i po potrebi sjesti u automobil i otici u tvornice

vidjeti gdje gori, sta zajebava.

 

U danasnjem drustvu imamo stvarno blesave norme - neka sisara na instagramu zaradjuje masne pare za pokazivanje sisa i dupeta,

a F.R.Mujo koji si otkine kicmu, da bi omogucio promet, mrezu i slicno, njega se zaboravi i uzima kao drustveno normalno.

 

I naravno, nitko vise ne zeli biti mujo, svi bi samo slikali dupeta i bili youtuberi. A jednom kad IT-ovci okrenu prekidac, i mreza kaze laku noc,

svi ste ostali bez posla.

 

Vidi jucer HT (T-Com) - imaju kvar koji je uzrokovao ispadanje telefona u cijeloj HR - i to telefona za hitne slucajeve.

Pa za to se gube glave! Ne mozes mi reci da imaju jedan routing switch za cijelu drzavu, i da imaju

jedan server i za kucne korisnike i za pravne osobe, te naravno za drzavne sluzbe.

 

Vidi se da se fusha, i ne radi posao kak spada, ne organizira, a osoba koja to vodi vjerovatno gleda cijeli dan u uredu Netflix,

dok mu sekretarica sauga muda pod stolom, da bi dobila povisicu i zaposlila frendicu u knigovodstvu.

 

Prvo pocistit svoja govna, a onda se brinut o tudjim problemima.

U HR se najvise laje na susjeda, a u svom dvoristu se sere maksimalno, i samo se okrene glava jer "ne mogu ja tu nista, to je tako".

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Jako lijepo oni zarade u CDPR, nije da su tamo prekovremeno za "tapš tapš" po ramenu i nije da to tako bude zauvijek.

 

Vidi, gledam se, u RH sam, u IT, imam fini, gospodski posel, nisam u server sali kao kolega, dobro mi je. Ali jen. ti ma. kad idem na put gleda se kako zarađujem od dnevnica, uveden je i taj pojam "terenski dodatak" jer kao dnevnice su velike, a nema ti ih se ni pravo isplatiti kad ideš raditi svoju djelatnost, pa se gledaju svaki put zakoni što se, kako i koliko može minimalno isplatiti da ne bi ti slučajno se okoristio od putovanja.

Vani kad idu na putovanja dnevnica koja se isplačuje je za troškove, ali plate im se sva prekovremena i činjenica da ti nedjelju popodne sjediš u nekom hotelu i čekaš ponedjeljak da nastaviš raditi, nisam slobodan, nisi sa svojom familijom, defakto radiš... nisi tamo svojom voljom.

 

Sve je kod nas naopako postavljeno.

 

Da ne velim da Srbija gdje je BDP upola našeg ima veće dnevnice od RH, češće je to slučaj nego kad nije...

 

Uopće ova ostala zanimanja koja nisu deficitarna ne želim spominjati.

 

Još uvijek smo hrabri pa liječnike jebemo u zdrav mozak, i ostalo medicinsko osoblje i nikoga očito ne smetaju stotine koje su otišle, mahom mladih, jer još ima ovih pred penziju koji rade. Spominje se kako je mirovinski sustav preopterečen, kako će se barem dio penzionera morati vratiti na posao, naravno medicinskog osoblja i visokoškolovanih stručnjaka jer nema ko više raditi i krahirat će sustav uskoro, ali to nas ne tjera dalje da im kao Poljska primjerice ukinemo plaćanje poreza liječnicima, da im se bruto plaća isplačuje na račun, kad već ne možemo isplačivati konkuretne plaće onima u zemljama kamo odlaze, nego će opet raditi pod prisilom kao kad su štrajkali pa im je bila uvedena radna obaveza. Nitko o tome ne priča ovdje... što za 10 godina imamo pola liječnika u sustavu nego je sada, kad već fali, a mladih nema i nema šanse da ih se odškoluje niti trećina potrebnih do tada.

 

Paralelno sa time kupujemo vojne zrakoplove, sad su izračunali da će umjesto 300 mil € treba milijarda i pol da dobijemo ono što trebamo, nešto što liječi cijelu naciju 10 godina da se uloži u zdrastveni sustav, to ćemo uložiti u obranu vlastitog neba od koga, izvanzemaljaca? Da nas srbi ne bi sa jednako zastarjelim migovima napali ponovo?

 

Možemo sad krenuti na školstvo... činjenice da je u kurcu odavno, da ga "škola za život" poglupljuje školstvo, umjesto da ga modernzira, da uložimo novac u to, konačno zaposlimo stručnjake na ta radna mjesta, za konkurentke plaće, mi pljujemo koliko novaca profesori dobivaju, a ništa ne rade, što se dozvoljava bolonja i slične pizdarije, otvaranje sve više privatnih sveučilišta i veleučilišta, štancamo diplome za pare, još malo pa nas međunarodna znanstvena i visokoškolska zajednica bude uspoređivala sa Bosnom, a sve kako bi politička elita došla do diploma preijekopotrebnih za obnašanje dužnosti članova i predsjednika uprava državnih firmi, a bez minimuma znanja i truda uloženih u te diplome i potrbnih za voditi firme od posebnog državnog značaja - to nije problem? Da umjesto izvrnosti tražimo usluge za ekipu "on je dobar vozač, al znaš da nemre državni položit" - ekipu koja je nesposobna i ne trudi se to sakrit, ali znaju drugu ekipu pa se nabave zadaci, pitanja, dobije ocjena, diploma, stipendija, sve ima za neke.

 

To nas ne buni, ko će time glavu razbijat.

 

Ali problem je CDPR i njihov rad subotom u slijedeća 2 mjeseca.

 

Ajde malo da više u ovoj državi posložimo prioritete... i nije ovo samo komentar na kolegu... siguran sam da je on dobronamjerno htio ukazati da i CDPR radi isto što i ostali, a tom im se ne prigovara, ali na dnevnoj bazi 10 takvih priča, a država nam odlazi kvragu.

Dosta vas je van otišlo iz tih razloga, dolazi Janica Kostelić doma, nogometna repka, tkogod, 50-70 000 ljudi na trgu, otkrije se pronevjera miliona, ministri se druže sa kriminalcima, Kolina peče kolače i nosi Mamiću u zatvor, 10 komentara na društvenim mrežama, 0 ljudi sa transparentima na trgu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Cyberpunk 2077

kako vas dva uspijete fulat poantu i onda biblije pisat o tome...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

A koja je poanta? Da sad pišem tu kako CDPR tjera ljude radit oko releasea.

Plačeno im je, ajmo dalje... možda bolje da nisam pisao, ali radim remotely, kolega nemre komp upalit, on mi je u kalendaru, imam još pol sata rupe pa rantam.

Krivo vrijeme, rkivo mjesto, kriva tema, tako mi je došlo, jbg, ispričavam se širokom auditoriju koji je prisiljen 2 puta scrollnut kraj mojih postova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Rhodin kaže...

A koja je poanta? Da sad pišem tu kako CDPR tjera ljude radit oko releasea.

Plačeno im je, ajmo dalje... možda bolje da nisam pisao, ali radim remotely, kolega nemre komp upalit, on mi je u kalendaru, imam još pol sata rupe pa rantam.

Krivo vrijeme, rkivo mjesto, kriva tema, tako mi je došlo, jbg, ispričavam se širokom auditoriju koji je prisiljen 2 puta scrollnut kraj mojih postova.

 uopce nije to poanta nego status CDPR-a kod igraca i zasto, a ne prekovremeni
bog vas blesave

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Cyberpunk 2077

CDPR je kompanija kao i sve ostale, nisu savršeni, i dalje su biznis, samo kod igrača imaju status dobr firme koja ne vara, izdaje kvalitetne igre, ne nude muda pod bubrege.

Blizzard je neko vrijeme imao status bogomdanih, ništa što su radili nije bilo loše. Ljudi su bili kruha gladni pa nsi smio reć da p*deri naplačuju igranje igre na mjesečnoj razini, a već si ju platio u RH.

Meni je to normalno... i normalno mi je da privatna firma traži od zaposlenika da u posebnim okolnostima daju poseban effort. Isto tako mi je žao da kod nas nije normalno da takav effort radnika urodi određenim nagradama, pa se mi čudimo firmama koje u RH plaćaju prekovremeno, daju 13. plaću i slično.

 

Meni je recimo nenormalno da je to vijest ili da se o tome piše igdje van lokalnih "ala net.hr" portala.

 

E, sad, ponavljam, nisam bio ovdje kad se pisalo o tome da su pred izlazak RDR i drugih igri spočitavali drugim firmama da to traže od svojih zaposlenika, ali kažem - jednako bih i tada pisao da je to glupost.

 

CDPR ima kultni status trenutno , ali kad se čulo da bi mogla bit 80€ dosta ljudi je pop*zdilo i komentiralo da nisu normalni, pa je ispalo ipak "samo" 60€ - dakle još nisu nedodirljivi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

jedino bitno u cijeloj priči, odnosno najbitnije je to da se svaki sat, svaka minuta zaposleniku plati. I to je to. može biti koja god firma, ne mora ni biti game development. Također, nekakva HR služba bi trebala paziti na ljude koji imaju malu djecu da oni budu malo slobodniji i to je to. Sve se to može riješiti da se fino iskoristi vrijeme i da se ne izrabljuje ljude.

 

Moj prijatelj je radio na traci u jednoj osječkoj firmi, u ugovoru mu piše da radi od ponedjeljka do petka 8 sati dnevno, tri smjene. U petak navečer mu dođu i kažu radiš u subotu od 6 ujutro. On dođe i odradi i naravno dobije plaćeno dodatno za to jel? Krivo, plaća ista, dobije slobodan dan kadikad, redovito su ga varali na tim slobodnim danima. Neto plaća - 3600 kn, ni kune više. božićnica uskrsnica kuponi od 200 kn. E to je izrabljivanje i gaženje ljudskog dostojanstva. Čovjek je sad pronašao nešto bolje, ali masa ih i dalje radi u takvim groznim uvjetima

 

Boli me kita jel CDPR ili Naughty Dog ili Rockstar, ako se cruncha samo nek plate i onda nemam ništa protiv njih.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077

CDPR je dao izjavu kako nece imati crunch. ko je u to povjerovao svaka vam cast, moze vas se zedne preko vode prevest. jasno je bilo kao dan da ce cruncha biti, narocito zadnjih par mjeseci kada se rade zavrsne pripreme za release.

da gameri dizu CDPR u zvijezde to je istina, medutim koji je to studio koji se ostao koliko-toliko ok prema igracima kada je rijec o nekom normalnom tretmanu? mozda Obsidian. drugi mi ne padaju na pamet. u moru ubisofta, activisiona i ea-a ljudi su naslu utjehu u CDPR-u i tu smo di jesmo. s druge strane, jesu li oni sveci? naravno da ne. sjetite se shitstorma 2017 (ako ko vise pamti to) kako je izasla prica o mismanagementu u firmi tijekom developmenta witchera 3. je li se situacija popravila u odnosu na danasnje stanje? mozda. to necemo nikad znat, osim ako netko ne zna nekoga tko radi u CDPR-u. a i tada vam mozda nitko nece nista rec.

poanta ovdje da nisu gameri licemjerni, nego su svi licemjerni kad kome pase. treba sagledat siru sliku, i sve informacije, odnosno kontekst, pa tek onda mozemo nesto pametno kazati. ponavljam, cruncha je bilo i bit ce ga, samo je pitanje koliku cijenu placaju ljudi koji moraju tako radit. kad bi svi bili tako doslijedni onda nitko ne bi igrao igre od developera i publishera koji su nemoralni pa bi na kraju spala knjiga na dva slova.

It is not who you are, it is who you know.
13 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...

CDPR je dao izjavu kako nece imati crunch. ko je u to povjerovao svaka vam cast, moze vas se zedne preko vode prevest. jasno je bilo kao dan da ce cruncha biti, narocito zadnjih par mjeseci kada se rade zavrsne pripreme za release.

da gameri dizu CDPR u zvijezde to je istina, medutim koji je to studio koji se ostao koliko-toliko ok prema igracima kada je rijec o nekom normalnom tretmanu? mozda Obsidian. drugi mi ne padaju na pamet. u moru ubisofta, activisiona i ea-a ljudi su naslu utjehu u CDPR-u i tu smo di jesmo. s druge strane, jesu li oni sveci? naravno da ne. sjetite se shitstorma 2017 (ako ko vise pamti to) kako je izasla prica o mismanagementu u firmi tijekom developmenta witchera 3. je li se situacija popravila u odnosu na danasnje stanje? mozda. to necemo nikad znat, osim ako netko ne zna nekoga tko radi u CDPR-u. a i tada vam mozda nitko nece nista rec.

poanta ovdje da nisu gameri licemjerni, nego su svi licemjerni kad kome pase. treba sagledat siru sliku, i sve informacije, odnosno kontekst, pa tek onda mozemo nesto pametno kazati. ponavljam, cruncha je bilo i bit ce ga, samo je pitanje koliku cijenu placaju ljudi koji moraju tako radit. kad bi svi bili tako doslijedni onda nitko ne bi igrao igre od developera i publishera koji su nemoralni pa bi na kraju spala knjiga na dva slova.

 Pa naravno da je bilo očekivano da će biti cruncha. Moderne igre jednostavno to zahtjevaju jer su toliko kompleksne i s ogromnim budžetima, igre sa velikim svijetovima i nenormalnom količinom detalja. Nisu više igre jednostavne pa da se samo štanca iz godine u godinu. Sjeti se Rockstara nekad davno. Izbacivali su igre praktički svake godine, a danas čekaš po 5, 6 godina na novu Rockstar igru.

 

Tako da, što se tiče toga nije tu CDPR ništa bolji ni gori od ostalih, samo se iz nekog razloga njih manje pljuje od ostalih. Dok Rockstar, Naughty Dog i neke druge gameri jako vole pribijati na križ za sve. Ne znam zašto je to tako.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 17:50 (antimadridista).
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Odraditi dva mjeseca subote nije "crunch", osobito jer velika vecina radi laganini od kuce.

I naravno - svima je ve placeno dodatno, dobiju dodatne ugovore koje mogu i ne moraju potpisati.

Nitko ih bicem ne tjera - al para je dobra pa svi prihvate.

 

Danas su ljudi previse razmazeni, rade od kuce za 4000€ neto, dobiju jos nekih 400-800€ za 4 dana u mjesecu (subote),

i onda to nazivaju "crunch", izrabljivanje il sta vec.

 

Trgovac radi 7 dana u tjednu, osobito voditelj poslovnice, a oni mali radnici samo trce da bi naslozili robu na police,

osobito sad kad hamsteri opet kupuju - covidioti od milja. I oni rade za 1600-2200€ neto mjesecno, i jel se zale kome?

 

Ne zale, zato sto znaju da je to takav posao i da ce kad tad naci nesto ozbiljnije - ali do tada - mozak na pasu i slazi robu.

Al te nitko ne pita za tih 7 dana, ili 6+1, s tim da ti taj 1 slobodan moze bit u srijedu, ili u nedjelju, kak te zahvati.

 

Budimo realni - mediji vole publicitet i pretjeruju, radi tog istog publiciteta, jer ad-sense radi svoje i donosi pare.

 

Ljudi se bune kad developeri odgode proizvod, da ga dovrse kako spada, i svi se uzjebu kao u kokosinjcu,

a nitko ne pita te iste developere "cuj, jel vam stvara probleme to, sto Microsoft svakim Buildom izmjeni WinOS,

i napravi vise sranja neko koristi, pa morate prilagodjavat proizvod njima, jer se ne mogu drzati nikakvih normi, jer ih ni nemaju".

 

Zato developeri vole konzole, OS je takav kakav je, malo se mijenja, osobito Sony i Nintendo, tu su cvrsti - sa Microsoftom se nikad ne zna

kad ce okrenut plocu, jer oni rade kako im se sprdne, kako vjetar puse, a drugi pate. Da nije tako, nebi ni postojali WinServeri,

te LTSC distribucije za firme - jer sa obicnim "PRO" nebi izdrzali ni pol godine.

 

I dalje, to nije "Crunch" - nitko ih ne tjera - sve je dobrovoljno pod ugovorom.

Crunch je ono kad ti u HR kazu "e dodji u subotu, Pero je bolestan a Mile ne zna sam koristiti glodalicu",

i onda Djuro dodje i u subotu, ne dobije ni 50% na satnicu, nit isplaceno, nit sate za slobodne dane, i jos ga jebu za sicu.

E to je Crunch.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ko ih jebe - neka radi stoka. Bolje oni nego ja. 

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 18:25 (Srce Isusovo).
Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

mene boli kita jel Rockstar, CDPR ili Naughty Dog. Njihovo je da isporuče kvalitetnu igru, drago bi mi bilo da ne izrabljuju radnike, ali kupovao sam igre od svih kad su i bile takve priče. Vjerojatno nas većina ovog trena nosi odjeću koju su radila djeca po zemljama trećeg svijeta. Jebiga.

 

A što se tiče toga da su gameri subjektivni, toga je bilo i bit će, CDPR im je najvjerojatnije od svih navedenih dao najviše razloga za lojalnost

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

Moj PC  
7 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
antimadridista kaže...

Gle, ja ne kažem da je ovo nekakva sramota ili slično. Samo kažem kako gameri imaju dvostruke kriterije. Pa pogledaj samo kakva se uzbuna dizala zbog istih stvari prije izlaska Red Dead i The Last of Us dok na CDPR gameri uvijek gledaju kao na nekakvu svetu kompaniju koja ne može ništa krivo napraviti. 

 

Jbt, prije izlaska Red Deada izašla je vijest da su ljudi radili prekovremeno da bi završili igru na vrijeme i digla se tolika uzbuna, rekao bi čovjek da su ih u najmanju ruku u logoru držali. Sad zašto su dvostruki kriteriji, ne znam. Možda zato što Red Dead prvotno nije izašao na PC-u pa su svi liječili frustracije na taj način.

 

da se još jednom vratim na ovo, CDPR je dobio dosta negativnih komentara na taj crunch, evo i yongyea je napravio video i sabrao ih dosta:

 

 

tako da nije baš ni istina da je CDPR sveta krava gamera, i oni isto dobiju negativan publicitet

Od njih je korektno što su kao firma dali službenu obavijest javnosti o tome, nije mi poznato da je netko drugi to napravio

4 godine
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

Bez uvrede ikome, ali kada pogledas preporucenu specifikaciju ja ne znam sto je to extra od grafike sto svi ocekuju...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
SuperHeroj kaže...

Bez uvrede ikome, ali kada pogledas preporucenu specifikaciju ja ne znam sto je to extra od grafike sto svi ocekuju...

 

pa mislim da će biti bolje nego što bi se moglo očekivati s obzirom na preporučene specke. CDPR ima svoj engine na kojem rade već dugo vremena, i mislim da će kvalitetno to popeglat. Također te preporučene su za 1080p

 

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
SuperHeroj kaže...

Bez uvrede ikome, ali kada pogledas preporucenu specifikaciju ja ne znam sto je to extra od grafike sto svi ocekuju...

boli me briga za grafiku. za mene nek izgleda pristojno, dobro je.

It is not who you are, it is who you know.
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Obi Wan kaže...
SuperHeroj kaže...

Bez uvrede ikome, ali kada pogledas preporucenu specifikaciju ja ne znam sto je to extra od grafike sto svi ocekuju...

boli me briga za grafiku. za mene nek izgleda pristojno, dobro je.

Meni osobno izgleda odlično, barem ako je suditi prema onom videu od neki dan :)

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
SuperHeroj kaže...

Bez uvrede ikome, ali kada pogledas preporucenu specifikaciju ja ne znam sto je to extra od grafike sto svi ocekuju...

 Ovo je za 1080p u razini PS4 igre, na PC će odmah doć i svi RT dodaci i izdat će posebno specifikacije za to. Mislim da čekaju PS5 i Big Navi reveal, budući trenutno samo jedna strana ima RT kartice.

11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Cansee kaže...

Fenomenalan trailer. 

9 godina
offline
Cyberpunk 2077

Bome, društvo drago, idući mjesec igramo Cyberpunk 2077. Konačno je došlo i to. Sve će kad tad izaći i doći, odnosno sve osim Star Citizena i SQ42. Tema je otvorena 19.10.2012., dakle prije gotovo punih 8 godina, a igra će izaći 8 godina i mjesec dana nakon toga.

 

Osobno znam za igru od samog početka, tako da ju već dugo i pratim i moram reći da sam baš sretan što je konačno na pragu izlaska. Sjećam se kada sam sudjelovao na raspravi na CDPR forumu o tome kakva će uopće biti igra, mnogi su mislili da će biti turn based. Tada smo još željno čekali Witchera 3. Vrijeme bome leti, kada sam počeo iščekivati imao sam dosta manje sjedih nego danas. 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Cyberpunk 2077

A da, no developent ugrubo (planiranje, dobavljanje licence, zacetak price itd) je krenulo jos 2010.,

dakle 10 godina ugrubo - djeca koja su tad rodjena, sad vec idu u 4. razred osnovne.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Santana kaže...
Rhodin kaže...

A koja je poanta? Da sad pišem tu kako CDPR tjera ljude radit oko releasea.

Plačeno im je, ajmo dalje... možda bolje da nisam pisao, ali radim remotely, kolega nemre komp upalit, on mi je u kalendaru, imam još pol sata rupe pa rantam.

Krivo vrijeme, rkivo mjesto, kriva tema, tako mi je došlo, jbg, ispričavam se širokom auditoriju koji je prisiljen 2 puta scrollnut kraj mojih postova.

 uopce nije to poanta nego status CDPR-a kod igraca i zasto, a ne prekovremeni
bog vas blesave

 
To su i zasluzili,Cyber ce  se free moci igrati na novim konzolama ako ga kupis na staroj,nemaju bullshit mikro transakcije,nemaju prepruchase bonuse,/DLCe,expanzije su im toliko dobre i velike da bi sve ostale kompanije ih prodavale kao nastavke full cijene a ne expanzije za 15-20 eura.

Ako ces kritikovati oke,ali bar stavi i razloge zasto ih mi igraci drzimo na jednoj visoj razini od drugih kompanija,a to je da su to zasluzili.

Ovaj overtime kritikuju budaletine koje nisu dana u zivotu radile pa ne razumiju da im je sve to placeno a da ne kazem da ce dobiti jos 10% od ukupne zarade Cyberpunka koliko sam ja vidio a ne sjecam se da je itko drugi takve uslove ponudio.

15 godina
offline
Cyberpunk 2077

Me: Mom, lets buy Cyberpunk 2077!
Mom: No! We have Cyberpunk 2077 at home..


Cyberpunk 2077 at home...

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

Mapa grada i dodatci koje dobijete uz fizičku verziju igre

Link

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Gogy7 kaže...

Mapa grada i dodatci koje dobijete uz fizičku verziju igre

Link

 

 

to je bio leak, najvjerojatnije nas čeka još dosta toga s obzirom na to koliko smo blizu.

 

inače prognoze su bile prilično točne oko izgleda mape, nema nekog posebnog iznenađenja

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice