DayZ (standalone)

poruka: 7.753
|
čitano: 844.499
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
DayZ (standalone)

Budući da se paralelno radi i na samostalnoj verziji i nastavlja rad na modu evo tema samo za samostalnu verziju. Da ne dolazi do konfuzije.

 

Znači ako tko slučajno ne zna DayZ (dayzgame.com) će biti samostalna verzija zombie apocalypse moda za Armu 2. Tj. za samostalnu verziju ne će biti potrebno imati ArmA 2: Combined Operations da bi ju mogli igrati.

 

Prva verzija DayZa prema izjavama developera sigurno izlazi do kraja 2012. godine. Ali to ne će biti klasična 1.0 verzija. Već će se iskoristiti poslovni model sličan Minecraftovom. Znači da će prva verzija dostupna za kupnju biti u beta ili čak alpha fazi razvoja. Cijena će sukladno tome biti znatno snižena. Kako će se razvoj nastavljati u igru će se dodavati novi elementi. Ali će i cijena same igre također rasti kako se razvoj bude približavao "kraju".

 

Razvoj nastavlja Bohemia Interactive a vođa razvoja DayZ-a ostaje Dean "Rocket" Hall. Čovjek koji je napravio DayZ mod.

 

DayZ će koristiti isti engine koji koristi i DayZ mod ali ipak sa znatnim promjenama. Kao baza za DayZ se uzima verzija enginea iz igre Take On Helicopters a ne verzija korištena u Armi 2. S korisničke strane to bi značilo puno bolju zaštitu od varalica i bolju optimizaciju za slabija računala.

Tako engine više ne će biti toliko otvoren za modanje pa varalice više ne će moći drugima uništavati zabavu ubacivanje jednostavnih skripta u igru. Također DayZ će se ograničiti na oružja i vozila koja mu trebaju pa se više ne će moći spawnati nedopuštena oprema.

Što se optimizacije tiče neke stvari će se puno pojednostavniti ili potpuno maknuti iz igre budući da ih DayZ jednostavno ne treba. Dobar primjer toga su izmjene na zombijima koji su do sada imali najveći negativni utjecaj na performanse. Pa za razliku od ArmA 2 verzije enginea DayZ više ne će na svakom NPCu simulirati pet vrsta materijala ili tri kosti u svakom prstu. Što će imati znatan pozitivan utjecaj na izvršavanje igre.

 

Početna mapa u DayZ-u će ostati Chernarus ali u modificiranom obliku nazvanom Chernarus+. Najuočljivije promjene će biti u povećanom broju naselja kao i u broju zgrada u koje će se moći ulaziti. Navodno će se moći ulaziti u skoro sve zgrade.

Razvoj Chernarus+ je trenutno malo usporen zbog uhićenja dvojice developera koji su autori originalnoga Chernarusa iz Arme 2. Ali na Chernarusu+ se svejedno radi pa su tako objavljene i WIP slike rada na interijerima zgrada.

 

Radi se i na otklanjanju exploitova poput trčanja kroz zgrade da bi se izbjegli zombiji. A na poraditi će se i na problemu koji predstavljaju igrači koji se nasilno isključuju sa servera (Alt+F4 i slične metode).

 

U izradi je i novi i bolji UI. Igra će se u određenim dijelovima dodatno otežati i postati još kompleksnija. Na primjer model ranjavanja će biti puno detaljniji, oprema će se oštećivati, oružja će se moći zaglaviti usred dugih okršaja... A u planu su i brojne druge stvari.

Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 19:10 (ZC_Someone).
Moj PC  
20 2 hvala 15
15 godina
moderator
offline
Re: DayZ (standalone)
ZC_Someone kaže...
Prva verzija DayZa prema izjavama developera sigurno izlazi do kraja 2012. godine. Ali to ne će biti klasična 1.0 verzija. Već će se iskoristiti poslovni model sličan Minecraftovom. Znači da će prva verzija dostupna za kupnju biti u beta ili čak alpha fazi razvoja. Cijena će sukladno tome biti znatno snižena. Kako će se razvoj nastavljati u igru će se dodavati novi elementi. Ali će i cijena same igre također rasti kako se razvoj bude približavao "kraju".

Znači da bi uskoro mogli očekivati prvu verziju igre?

 

I ako želimo proć najjeftinije trebali bi igru kupiti u alpha verziji?

سمندری ڈاکو
12 godina
online
Re: DayZ (standalone)
pirat kaže...
ZC_Someone kaže...
Prva verzija DayZa prema izjavama developera sigurno izlazi do kraja 2012. godine. Ali to ne će biti klasična 1.0 verzija. Već će se iskoristiti poslovni model sličan Minecraftovom. Znači da će prva verzija dostupna za kupnju biti u beta ili čak alpha fazi razvoja. Cijena će sukladno tome biti znatno snižena. Kako će se razvoj nastavljati u igru će se dodavati novi elementi. Ali će i cijena same igre također rasti kako se razvoj bude približavao "kraju".

Znači da bi uskoro mogli očekivati prvu verziju igre?

 

I ako želimo proć najjeftinije trebali bi igru kupiti u alpha verziji?

PRije se govorilo da bi mogla izaći pred kraj 10-og mjeseca. A valjda će izaći pred kraj 11-og mjeseca, i da igra će biti najjeftinija kada izađe, pa će postepeno rasti.

Aut vincere, aut mori!
16 godina
offline
DayZ (standalone)

Ukratko ono što je Hall je na Eurogamer Expou rekao:

 

  • Riješeni veći bugovi i hakiranje + stabilna verzija = alpha
  • U tom obliku igra MORA izaći do kraja godine.
  • Bit će jeftina

 

 

Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
DayZ (standalone)

Dal će biti vozila i dalje u igri?

 

I nadam se da neće ponoviti neke gluposti, kao ono smeće u gradovima po cesti.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 20:47 (bornasepic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: DayZ (standalone)
bornasepic kaže...

Dal će biti vozila i dalje u igri?

 

I nadam se da neće ponoviti neke gluposti, kao ono smeće u gradovima po cesti.

 

Ja mislim da je ono namjerno stavljeno, to ti se zovu barikade. ;)

A vozila moraju biti.

Aut vincere, aut mori!
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)

Da i bit ce customisable. Moci cemo stavljati razlicite dijelove, mijenjati boju, cak je spominjao i battlebus kao primjer sta se sve moze uraditi sa enginom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 22:59 (Merce).
12 godina
online
DayZ (standalone)

Engine bi trebao biti kao i onaj u

. Unaprijeđen od trenutnog.

Aut vincere, aut mori!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)
Merce kaže...

Da i bit ce customisable. Moci cemo stavljati razlicite dijelove, mijenjati boju, cak je spominjao i battlebus kao primjer sta se sve moze uraditi sa enginom.

Samo da kažem, ovaj battlebus nije ništa spektakularno, i nije nekakav primjer "kustomizacije" (ali je prokleto zabavan :D). To što je u videu napravljeno jest da su priključena razna oružja iz kategorije static i objekti pomoću naredbe "attachto" u editoru. Za ubacivanje oružja i takve slične naredbe ("attachto") nisam siguran može li se sve to u stvarnom vremenu izvesti, mislim da bi se moralo izaći iz igre za tako nešto (osim ako se ne skriptira). Kustomizacija bi trebala puno sučelje, a tome igre od BI i nisu baš sklone :P. Ali jedva čekam igru.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 23:28 (AlienWare1).
16 godina
offline
Re: DayZ (standalone)
Merce kaže...

Da i bit ce customisable. Moci cemo stavljati razlicite dijelove, mijenjati boju, cak je spominjao i battlebus kao primjer sta se sve moze uraditi sa enginom.

Da, al ništa u pretjeranoj mjeri. Rekao je da će se DayZ držati autentičnosti. Znači nikakvi vanity skinovi za oružja i likove. I nikakvo magično sastavljanje oružja.

 

"Craftanje" će biti na razini povezivanja drva i nekog platna da bi napravio potporu za slomljenu nogu ili ruku. Ili popravljanje vozila pomoću neoriginalnih dijelova ali na štetu preformansi.

 

A boje odječe je spominjao u kontekstu razlike između civilne odječe koja je kao i u stvarnosti izraženijih boja za razliku od vojne. Pa na primjer moraš birati između kričave jakne da se zaštitiš od kiše i moguće bolesti. Ili želje da ostaneš stopljen s okolinom da se lakše sakriješ od zombija i drugih igrača. Naravno dok ne nađeš vojnu camo jaknu i dobiješ oboje u jednom paketu.

 

AlienWare1 kaže...

Samo da kažem, ovaj battlebus nije ništa spektakularno, i nije nekakav primjer "kustomizacije" (ali je prokleto zabavan :D). To što je u videu napravljeno jest da su priključena razna oružja iz kategorije static i objekti pomoću naredbe "attachto" u editoru. Za ubacivanje oružja i takve slične naredbe ("attachto") nisam siguran može li se sve to u stvarnom vremenu izvesti, mislim da bi se moralo izaći iz igre za tako nešto (osim ako se ne skriptira).

Ak se ne varam Domination mod koristi tu mogučnost u realnom vremenu. Recimo s Chinookom možeš "uhvatiti" Humvee ili Bradley i brzo ga prevesti na prvu liniju borbe.

Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 23:40 (ZC_Someone).
15 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)

Istina, to "snapa" object (realtime cargo sistem) i "stvara" konop koji drži vozilo, imao sam par takvih addonova. Ali ono je puno kompleksnije i zahtijeva slaganje u editoru prije nego što se exporta u mapu.

16 godina
offline
DayZ (standalone)

Rocket je objavio novi set "work in progres" interijera. Većinom zgrada u koje se do sada nije moglo ulaziti.

 

Uz to je objasnio zašto se sve čini tako čisto. Razlog je taj da će prvo sve napraviti čisto i uredno i tek poslije će dodatni sitnice prikladne zombie apokalipsi. Krv, nered i sl. Također jedna od slika (zadnja u nizu) prikazuje novo područje koje su napravila ona dvojica koji su trenutno u Grčkoj u zatvoru.

 

A sljedeći tjedan će portati zadnji dio datoteka iz Arme i Take on Helicopters pa će nakon toga uploadati slike vozila (vojni helikopteri, vatrogasna vozila, policijski auti i vozila iz Arme 2).

novo područje novo područje
Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2012 22:44 (ZC_Someone).
Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
offline
DayZ (standalone)

Malo novosti od Rocket za sve profiće koji se tako dobro "razumiju" u engine koji će DayZ koristiti (znači večina nas {#}).

 

Pa kratki sažetak ako sam dobro skužio, DayZ standalone će za razliku od moda i Arme raditi u standardom server-clinet odnosu koji koriste mnoge MMO igre.

 

Trenutno ArmA računa sve simulacije i na serveru i kod svih igrača. Što za DayZ nije dobro jer omogućava hakerima da jako lagano utječu na in-game svijet. Ali od sad će takve stvari raditi samo serveri. Znači da svim takvim odlukama korisnik više nema pristupa. Server postaje gazda i samo o njemu ovisi što se u in-game svijetu događa.

 

Miče se i kompleksni sustava interakcije između igrača i AI jer na kraju krajeva zombiji ne trebaju znati flenkati ili reloadati oružja.

 

Sve će to imati dodatni utjecaj na samu optimizaciju igre. Ako se obistine predviđanja broj igrača na serveru više ne će biti ograničen performansama već samo veličinom i dizajnom same mape.

Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2012 22:27 (ZC_Someone).
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
online
Re: DayZ (standalone)
ZC_Someone kaže...

Malo novosti od Rocket za sve profiće koji se tako dobro "razumiju" u engine koji će DayZ koristiti (znači večina nas {#}).

...

Super, jeli se što govorilo o početnoj cijeni? Hoće li barem biti do 20-25 eura za početnu fazu? Na Steamu? *Osobna mišljenja ako već nema službenih

Nomen est omen.
13 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)

Govorilo se vec nakon najave standalone-a o cijeni od nekih 15 dolara. Nadam se da ce tako i ostati.

12 godina
protjeran
offline
DayZ (standalone)

Samo da zadrže relodanje sjekire{#}

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

3 nove slike interijera

 
 

 

 

Definitivno izlazi u decembru i imat ce novi sistem bolesti/infekcija.

https://twitter.com/rocket2guns/status/270897936634896385

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2012 2:19 (Merce).
Moj PC  
7 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: DayZ (standalone)
opet moram novce trosit :) ali ako bude 15 dolara onda ko ga sljivi...
16 godina
offline
DayZ (standalone)

Malo novosti od Rocketa.

 

Znači trenutno su 100% fokusirani na osnovnu tehnologiju i arhitekturu. Tako da su trenutno novi elementi zapostavljeni.

 

S obzirom na broj fanova žele to napraviti kako spada pa rade na klasičnoj MMO server-client arhitekturi. Sva oružja prebacuju u entitete da mogu podržavati njihovo podešavanje i izravno upravljanje raznim varijablama. Sve je to veliki odmak od načina na koji radi mod. Pa dok će (ispočetka) grafički to sve izgledati isto, ispod haube će praktički biti skoro pa novi engine.

 

Osnova igre će kao što je najavljeno izaći ove godine, ali već sad je u planu razvoj igre još 12 mjeseci nakon izlaska prve verzije.

 

Uz to, Rocket je potvrdio sljedeće:

  • Većina postavki će biti forsirana sa serverske strane. Svi će imati jednaki view dostance ili shadow distance pa nitko ne će biti u prednosti. Sve se to još može mijenjati. Ali sigurno će biti drugačije nego u modu.
  • Igra će izaći na Steamu (i izgleda da će biti steam only). Koristiti će velik dio mogućnosti koje Steamworks pruža. Pathciranje, VAC, server browser... Automatizirani sustav izdavanja patcheva im je jako važan budući da će igra još uvijek biti u razvoju. A Steam im omogućava da patch izdaju praktički jednim klikom. Također prilično surađuju s samim Valveom. Neki Valveovi zaposlenici čak daju feedback i o samoj igri.
  • Također budući da koriste Steam za sve ostalo jedini hardver koji im treba je onaj za centralnu bazu podataka, a s tim imaju već iskustva zbog rada na modu. Tj. to bi značilo da će vjerojatno uspjeti izbjeći neke klasične probleme pri izlasku igre kad svi navale na servere.
  • Kontrole su također redefinirane da igrača lakše povežu s okolnim svijetom.
  • Animacije se "čiste" tako da će prijelazi između njih biti bolji, davati bolji i brži odziv. Žele maknuti tromost i nespretnost koje su do sad imale.
  • Ubacuje se odjeća za igrače. I to posebno kape, jakne, hlače, cipele, ...
  • Kao što je već rečeno, oružja i itemi postaju od sad entiteti. Znači da će biti moguća njihova prilagodba, degradacija,... i mnoge druge stvari.
  • Server od sad kontrolira što likovi (zombiji) u igri rade. Dok igrač šalje zahtjeve a server je taj koji odlučuje.
  • Na poboljšanoj verziji Chernarusa sad u punom radnom vremenu radi još jedan dizajner (budući da su dvojica glavnih u zatvoru u Grčkoj pa im je do sad falilo ljudi za to). Počeo je redizajnirati mapu, dodavati nove objekte i zgrade, popravljati bugove... Sve to će biti nadodano na novosti koje su napravili ona dvojica koje su u međuvremenu zatvorili. I s tim će se nastaviti sve dok se bude DayZ razvijao.
  • UI je praktički napravljen ispočetka s fokusom na jednostavnosti.
  • Za nih sad rade i neki pripadnici zajednice koji su se istaknuli. Pa sad za svoj rad primaju i plaću :)

 

Što se budućnosti tiče, još uvijek rade na tome da igra izađe ove godine. Ali će pomaknuti datum ako će to biti potrebno. Ne žele upropastiti projekt s preranim izdavanjem samo zbog nekog zacrtanoga datuma. Ako će doći do odgađanja javno će se objasniti zašto je do njega došlo. A Rocket vjeruje da će to biti vjerojatno njegova krivica jer nije dobro isplanirao neke stvari. Više o tome bi se trebalo znati sljedeći tjedan.

Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
Moj PC  
6 0 hvala 6
12 godina
offline
DayZ (standalone)

Bemti, jedva cekam da izadje....

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | Social Club: vandal_zd | Play withSIX/DayZ mod: cro.vandal | RaceNET: VandaLzd
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)

Nadam da ce malo pomjeriti datum izlaska, trebaju se ispiti poloziti :D
Sviđa mi se sto je rocket jako aktivan na redditu , pa cesto citam njegove postove tamo. Steta sto nema novih screenova jer "konkurencija" prati svaki korak :D

http://www.reddit.com/user/rocket2guns

Evo nekih novosti :

Boots are part of the clothing system. Currently the following clothing systems exist for standalone:

Headwear (e.g. motorcycle helmet)

Vision / Face

Torso (jacket, hoodie etc..)

Vest (anti-stab etc...)

Trousers (e.g. cargo pants)

Footwear (e.g. boots, trainers, sneakers)

I believe footwear, like in "the road", will be one of the most important items in the game.

Clothes, like all items, are subject to deterioration. But this mechanic isn't finished yet, although we have it planned out.

Spawning is changing. I'm now implementing spawn containers, so that individual items can spawn in weird places, like under beds, on shelves etc... so that is much more like scavenging.

DayZ is moving from a FPS architecture to a fully fledged MMO architecture, supporting something like 100-300 players on a server that would currently support 40-50 players.


Steam: merce990
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2012 12:58 (Merce).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
DayZ (standalone)
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: DayZ (standalone)

NAPOKON!!! jedva cekan standalone cin dode pre order odma kupujen

12 godina
offline
Re: DayZ (standalone)
bornasepic kaže...

Samo da zadrže relodanje sjekire{#}

Podmazivanje spekom, da bolje klizi :D 

12 godina
offline
DayZ (standalone)

Neka neka {#}

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | Social Club: vandal_zd | Play withSIX/DayZ mod: VandaL | RaceNET: VandaLzd
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DayZ (standalone)

Jos malooo {#}{#} cim prije {#}

Neznam kojim će se oružjem voditi treći svjetski rat, ali znam da će se četvrti voditi kolcima i kamenjem. Albert Einstein
15 godina
offline
DayZ (standalone)

Danas na youtube naletio na Warz pa malo pronjuškao po netu i vidim da ljudi baš nisu zadovoljni s Warz i da dosta hvale ovaj Dayz.

Pogledao sam dosta videa po youtube i igra izgleda odlično i bit će ju super igrat s frendovima (svi smo fanovi zombie apokalipsa).

Eto da taj standalone izađe što prije jer ne planiram uzimat armu samo da bi igrao ovu igru.

Netko radi što zna, a netko zna šta radi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
DayZ (standalone)

Ovaj tjedan se ceka da nesto napisu na twiteru kad ce i sta ce. Ja se nadam da ce bit sto prije... jedva cekam da zimske praznike opletem :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: DayZ (standalone)
SimeKZ kaže...

Ovaj tjedan se ceka da nesto napisu na twiteru kad ce i sta ce. Ja se nadam da ce bit sto prije... jedva cekam da zimske praznike opletem :D 

Rocket je obecao da ce dati nesto vijesti do kraja tjedna. Taj tjedan je prošao ima dva dana, idalje ništa.

Ubi bene, ibi patria.
14 godina
offline
Re: DayZ (standalone)
Et_Tu_Brute? kaže...
SimeKZ kaže...

Ovaj tjedan se ceka da nesto napisu na twiteru kad ce i sta ce. Ja se nadam da ce bit sto prije... jedva cekam da zimske praznike opletem :D 

Rocket je obecao da ce dati nesto vijesti do kraja tjedna. Taj tjedan je prošao ima dva dana, idalje ništa.

Imaju sigurno posla preko glave, sjećam se te informacije i ja, no još ništa. Vjerujem da će ovih dana biti nešto rečeno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice