Elite: Dangerous

poruka: 2.515
|
čitano: 304.691
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Elite: Dangerous

91 mil credits za nekih 8 sati igranja. još malo i mogu anacondu uzeti haha. a onda grind za gear i da riješim engineers

10 godina
offline
Elite: Dangerous

Stigla najava novog patcha!

 

 

Najvažnije novosti:

 

New Ship: Chieftain
Elite Dangerous Horizons Commanders will also be able to take to the stars in the new Alliance Chieftain, designed not only to dish out punishment, but to avoid it. Manufactured by Lakon Spaceways, the Chieftain is more maneuverable than ships of similar size and weight, and its combat profile means it can more than hold its own in a fight.

Improved Core Mechanics
Chapter 1 of Beyond will bring improvements to some of Elite Dangerous' core mechanics, including accessibility enhancements to the engineering mechanics, an overhaul of mission rewards and big changes to crime and punishment. We’ll be sharing more information on the changes to Crime and Punishment, and the Engineers in a future post here on the forums and in the livestreams mentioned above.

Wing Missions
Chapter 1 of Beyond will give you the chance to take on wing missions with your fellow Commanders, sharing both the efforts and rewards.

Revised Trade Data
Commanders will now be able to access trade data from systems they have previously visited, in order to make more informed decisions when shipping goods across the Milky Way.

Planetary Visual Improvements
Chapter 1 also includes the first of the planetary visual improvements coming as part of the Beyond series of updates (with more surface level improvements coming later in the year) bringing a new vibrancy to the Elite Dangerous galaxy.

GalNet Audio
With the introduction of GalNet Audio, you will be able to catch up on the latest news from across the galaxy without ever leaving the action.

Ostale detalje ćemo čuti i vidjeti na livestreamu 16.1.

 

Beta će biti dostupna za PC 25. 1., obavezan Horizons naravno...

 

Link na forum:

https://forums.frontier.co.uk/showthread.php/399392-Elite-Dangerous-Beyond-Chapter-One-Beta-Announcement?p=6289277#post6289277

Moj PC  
2 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

moglo bi biti dobro!

dododomba
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Elite: Dangerous

imam anacondu sa solidnim dijelovima na sebi, 100 mil credits u džepu... zna netko dobar sistem za one transport misije? da probam i to malo

10 godina
offline
Elite: Dangerous

Evakuacijske ili klasične passenger misije? Da sad ne kopam s Discorda, ima tamo masu prijedloga pa baci pogled.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

davs hope, ponovo sljaka pozdrav

dododomba
 
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

ali se neki zale da njima ne

 

dododomba
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Livestream 1. dio o 3.0 updateu (Crime&Punishment, Wing Missions):

 

Recap: https://www.alpha-orbital.com/news/first-info-on-wing-missions-and-the-crime-and-punishment-system

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 23:34 (Moloch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Stream 2. dio (Planetary improvements, the Chieftain, trade data improvements and megaship piracy)

 

Jako puno zanimljivih stvari.

 

 

 

Recap: https://forums.frontier.co.uk/showthread.php/400496-Content-Recap-Beyond-Chapter-One-Livestream-(18-01-2018)-Part-2-Recap

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 23:56 (Moloch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Elite: Dangerous

Gledao sam novi Star Trek pa razmisljam o igranju igre u svemiru. Sta mi je bolje igrati, Star Citizen ili Elite?

Eye In The Sky
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 0:04 (Evil Access).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

ED je gotova igra koja se dalje razvija, SC je prealpha s 20 fpsa, malo contenta i puno bugova.

 

Trenutno ED ima puno toga za ponudit (50-100h samo da sve probaš) i to uz odličan flight model (pazi - zasad nema FPS komponentu kao SC ako ti je to bitno), a od nadolazećeg patcha još više. Svakako preporuka ako voliš SF i spacesims.  Također je jedan od najboljih VR naslova. No ED definitivno nije igra za svakog, nema hand-holdinga, izrazito je open-sandbox karaktera, (subjektivno) fali dubine u igri i grind može biti "overwhelming". Većina ED vetsa će ti reć' da je ED više hobi nego igra.

No ove godine se devovi fokusiraju upravo na "core experience", QoL i razna poboljšanja i ako je suditi po viđenom idu u pravom smjeru.

 

Trenutno je akcija na HumbleBundle za ED+Horizons (sve sezone) za 20€ umjesto 50€.

 

Par fan trailera:

 

 

 

 

Lako kupiš i SC (koji je zamišljen kao "life simulator" hibrida FPSa i space sima) kad bude u višem stupnju razvoja. SC je jako ambiciozna igra koja hoće sve odjednom i ima zato i puno problema. Ima na njemu još dosta godina posla.

 

TL;DR: ED možeš igrat sad.

 

P.S. Star TrEk ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 10:12 (Moloch).
Moj PC  
4 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Elite: Dangerous

100 godina nisam igrao ovako nesto(Wing commander, Xwing veteran), probao par puta igrati EVE, ali me igra odbila sa interfaceom svaki put, a i mislim da je to malo drugacije. Bas se nesto veselim ovoj igri. 

Eye In The Sky
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

O7 CMDR, dobrodošao. :)

ED ima dosta strmu početnu krivulju učenja, svakako pogledaj sve videe i tutoriale u igri. Nemoj se libiti pitati za savjete i pomoć ovdje ili na našem Discordu. Općenito je community u igri jako dobar.

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Elite: Dangerous

Imam neku cudnu naviku da ne gledam tutoriale i how to videa, vec da idem glavom kroz zid prvih par sati u svakoj igri, bez obzira kako bila komplicirana. To je ono kao da imam neko "svoje" iskustvo. Nakon toga budem definitivno malo proucio sta i kako. 

Eye In The Sky
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Elite: Dangerous

Nakon 150 kljuceva registracija i provjera sam malo zaigrao igru. Svidja mi se sto vidim. Tehnicki mi se igra cini uredna, kontrole nisu prekomplicirane, sve je nekako razumljivo. Bas je gust igrati igru kada nemas pojma sta radis. 

Eye In The Sky
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
Evil Access kaže...

Nakon 150 kljuceva registracija i provjera sam malo zaigrao igru. Svidja mi se sto vidim. Tehnicki mi se igra cini uredna, kontrole nisu prekomplicirane, sve je nekako razumljivo. Bas je gust igrati igru kada nemas pojma sta radis. 

 

Je. Moram priznati da na prvu igra izgleda ocaravajuce.

Nazalost, nakon ~50 sati igre misliti ces da si ko u onom filmu Groundhog Day

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Možeš se pridružiti nekoj player guildi ako ti igra dodija solo, u društvu je neopisivo bolja.

Ima nas sa po preko 1000 sati igre, ali već nakon nekoliko desetaka sati ćeš znat jel dugoročno igra za tebe ili ne 😉

 

No da ti i dojadi nakon 50 sati to je odličan "value for money"... pogotovo za cifru od 20ak €

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 9:03 (Moloch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
Evil Access kaže...

Imam neku cudnu naviku da ne gledam tutoriale i how to videa, vec da idem glavom kroz zid prvih par sati u svakoj igri, bez obzira kako bila komplicirana. To je ono kao da imam neko "svoje" iskustvo. Nakon toga budem definitivno malo proucio sta i kako. 

 A ako ti dođe da ipak pogledaš tutorial, evo link na seriju mojih tutoriala za početnike u Elite; stari su, ali dosta toga još vrijedi:

http://www.dd3d-studio.com/
7 godina
protjeran
offline
Re: Elite: Dangerous
Berko kaže...
Evil Access kaže...

Imam neku cudnu naviku da ne gledam tutoriale i how to videa, vec da idem glavom kroz zid prvih par sati u svakoj igri, bez obzira kako bila komplicirana. To je ono kao da imam neko "svoje" iskustvo. Nakon toga budem definitivno malo proucio sta i kako. 

 A ako ti dođe da ipak pogledaš tutorial, evo link na seriju mojih tutoriala za početnike u Elite; stari su, ali dosta toga još vrijedi:

 Namucio sam se oko advanced combat training misjie, na kraju sam je zavrsio ni sam ne znam kako. Uglavnom sam pohvatao osnove, malo letam izmedju zvijezda i tako. Ukljucim surround zvuk na zvucnoj, zamracim sobu i jeben je osjecaj vozati svemirski brod . Onako lagano se uvodim u svijet i za sada mi se svidja to sto vidim.

Eye In The Sky
10 godina
offline
Elite: Dangerous

 Ako ti je osjećaj pilotiranja broda odličan - prva liga, to je tô u čemu ED briljira i na što se sve zapravo temeljno iskustvo u igri i svodi. :)

 

Ukoliko imaš mogućnost nabavi si neki HOTAS i headtracker (ili VR, iskustvo koje je u ED epsko). Dodaj tome VoiceAttack i piće po želji za maksimalnu imerziju i gušt.

 

Najvažniji savjet koji mogu dat za ED odmah od početka je: pokušaj ne svoditi igru na grind jer će ti sve dopizdit, 100%.

 

Kako kažu: gušt je u putovanju, ne u odredištu. ED realno nema end-game i nemaš se kamo žurit - tako da nemoj zloupotrebljavati razne grindfest tutoriale po redditu i YT za ranking i/ili creditse. Koncept Elite sandboxa je takav da ako mu pristupiš kao grindu, može biti jedan od žešćih grindova koji ćeš ikad doživjet. :D

 

Naravno tu i tamo ćeš sigurno potegnut neki grind za pare, a ima i neizbježnih grindova za npr. neke od inženjera (shvatit ćeš kad dođeš do toga). Tu se svakako javi jer tu se u wingu puuuuno brže i lakše može odradit neke dosadnije misije.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 8:22 (Moloch).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
Moloch kaže...

 Ako ti je osjećaj pilotiranja broda odličan - prva liga, to je tô u čemu ED briljira i na što se sve zapravo temeljno iskustvo u igri i svodi. :)

 

Ukoliko imaš mogućnost nabavi si neki HOTAS i headtracker (ili VR, iskustvo koje je u ED epsko). Dodaj tome VoiceAttack i piće po želji za maksimalnu imerziju i gušt.

 

Najvažniji savjet koji mogu dat za ED odmah od početka je: pokušaj ne svoditi igru na grind jer će ti sve dopizdit, 100%.

 

Kako kažu: gušt je u putovanju, ne u odredištu. ED realno nema end-game i nemaš se kamo žurit - tako da nemoj zloupotrebljavati razne grindfest tutoriale po redditu i YT za ranking i/ili creditse. Koncept Elite sandboxa je takav da ako mu pristupiš kao grindu, može biti jedan od žešćih grindova koji ćeš ikad doživjet. :D

 

Naravno tu i tamo ćeš sigurno potegnut neki grind za pare, a ima i neizbježnih grindova za npr. neke od inženjera (shvatit ćeš kad dođeš do toga). Tu se svakako javi jer tu se u wingu puuuuno brže i lakše može odradit neke dosadnije misije.

 

 Btw, kad smo kod HOTAS-a, evo prilika ako nekog zanima: https://www.njuskalo.hr/igrace-konzole/thrustmaster-top-gun-afterburner-oglas-19715572 Mislim da je ovo isto ko i ThrustmasterT.Flight HOTAS One, a cijena je više nego odlična.

http://www.dd3d-studio.com/
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Wow, da, ovo je stari model T.Flight X-a... s početka stoljeća, a proizvodio se tamo negdje do 2004. :) Mislim da je čak imao i Force Feedback.

 

Povoljan svakako, pitanje je samo u kakvom su stanju potenciometri i microswitchevi nakon toliko vremena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Beta 3.0 stream , dio 3 od 3 (Engineers, Material Trader, and GalNet Audio):

 

 

Sažetak https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/comments/7sgo2q/summary_of_beyond_chapter_one_beta_stream_part_3/

 

FD forum post

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 22:08 (Moloch).
Moj PC  
3 0 hvala 2
10 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

uhvatila nam se paučina na forumu, a igra je sve bolja! 

dododomba
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

^Pa što ne napišeš onda koju riječ o novostima? :D

 

Dakle, prošli tjedan je izašao 3.0 patch (detalji o releaseu na linku)

 

Inženjeri su izmjenjeni skroz, novi brod (Chieftain), novi zapleti s Guardianima, novi crime and punishment sustav, wing misije, novi shaderi planeta, pljačkanje megashipova galnet audio i još hrpa malih i manjih sitnica na to...

 

Uglavnom su sve izmjene odlične, ovaj put i dobro promišljene i igra stvarno je bolja nego što je bila ikad dosad...

 

Jedan od 3.0 trailera

 

 

Cijeli community je također živnuo. Tako za sve ljubitelje dobrog in-the-game štiva, evo link na Sagittarius Eye, trenutni crème de la crème ED fanzin:

http://www.sagittarius-eye.com/

 

Također je pokrenut i fan bulletin service s kratkim pregledima aktualnih vijesti, strogo in game universe:

 

...no domaća je ED zajednica nažalost i dalje na na sustavima za održavanje života. Ako ima novih i zainteresiranih, Discord server i dalje stoji...

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2018 20:04 (Moloch).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Elite: Dangerous

iskreno, ti to najbolje radis !

dododomba
7 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Isuse kak je T-9 tromo smeće, ali nosi 710 tona pa ti vidi. Kupio sam T9 sada kada je ovaj Chapter One izašao i baš se pklopilo sa ovim novim wing misijama (za bez winga) gdje traže po 1000-2000 t Performance Enhancera. Voziš npr. dvije ture 1400 t, zarada cca. 4 milje kredita, oko 10-ak milja na sat. Ništa spektakularno, ali isplatiti ću T-9 (sa opremom) za nekih tjedan dana.

 

Druga stvar kod ovih Wing misija je da te ne napadaju toliko kao kod običnih misija npr. nabavi mi 27 t prognetik cellsa, prije sam znao uzeti po 10-ak takih misija i u ciljanom sustavu su me uvijek barem tri puta probali interdictionirati, ali tada sam vozio T-7, a taj je macan puno pokretljiviji od T-9 (i dalje skaće), ali nosi "samo" 264 t. Sa T-9 i ovim novim misijama, ipak se lova zarađuje tri puta brže.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Elite: Dangerous

Ako ti je do love bile su donedavno aktualne skimmer misije, laganih 100+ milja na sat.

Doduše mislim da su ih nerfali.

7 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Ja ti nemam Horizon, samo obična Elite :)

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice