Elite: Dangerous

poruka: 2.515
|
čitano: 303.806
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
Moloch kaže...

Hvala na infomaciji, upravo kupio.

E sad....da li se prvo igra običini Elite ili Elite:Horizons ?

10 godina
offline
Elite: Dangerous

Igraj samo Horizons. U njemu je slijetanje na planete, inženjeri, ship launched fighteri itd itd. Riječ je o ekspanziji koja dodaje dodatne mogućnosti na base igru, ne nastavak ili sl.


Za novu ekipu: ako mučite muku s bindingsima (a ima ih), ovo bi vam moglo pomoć:

 

https://edrefcard.info/

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 8:48 (Moloch).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Elite: Dangerous
Moloch kaže...

Naprednije combat misije u tutorialu namjerno nisu lagane, tako da se nemoj brinut oko toga zasad. ;)

 

Ako gdje zapneš pitaj, ED je ogromna igra. Navrati i na naš discord

jel možeš zalipit discord link?

hvala.

10 godina
offline
Elite: Dangerous

Bude na svakoj strani teme, trebao bih ga zalijepit u sig :D

Evo https://discordapp.com/invite/jSZjPtp

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Kako pospremiti stvari u stanicu da ne ostanem bez njih?

Moze lo se sagraditi stanica ili baza?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Koje stvari?

  • Commodities ti stoje u brodu dok ih ne prodaš ili izbaciš iz cargo holda...
  • Ship module/oružja možeš storati u "module storage" u stanicama. S time da ako ih kasnije želiš ponovno montirati na brod, moraš sletiti na tu stanicu gdje si ih ostavio - ili napraviti transfer na stanicu na kojoj ti je brod.
  • Materijali i data za inženjere/sintezu su uvijek s tobom.

 

Nije moguća gradnja bazi na planetama (iako se nešto šuška o tome u budućnosti, ali to su samo glasine) ili stanica. Teoretski, stanice je moguće izgraditi putem Community Goala ako ih Frontier prihvati - no to nije baš mehanika na koju si mislio, a i nije pod kontrolom squadrona/igrača nego in-game fakcije, kao i ostale stanice u igri.

 

Početkom 2019e stižu Fleet Carrieri za player squadrone, isti će se vjerojatno moći dograđivati komponentama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Materijali koje sam rudario ostanu samnom ako razbijeb brod?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Elite: Dangerous

LP, imam igru ED, sad ako uzmem horiznos, imati cu full igru sa svim DLCovima? Skinovi me ne zanimaju.

I jeli ovo dobra ponuda za joystick? https://www.njuskalo.hr/gaming-oprema/thrustmaster-t-16000m-joystick-twcs-throttle-oglas-27180374

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 1:30 (Et_Tu_Brute?).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
nerevar20 kaže...

Materijali koje sam rudario ostanu samnom ako razbijeb brod?

 

Materijali da, rudača ne.

 

 

Et_Tu_Brute? kaže...

LP, imam igru ED, sad ako uzmem horiznos, imati cu full igru sa svim DLCovima? Skinovi me ne zanimaju.

 

 Da, Horizons je jedini aktualni DLC (sezona). Novi premium (za pare) DLCovi će početi izlaziti iduće godine...

14 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Moze pomoc s preporukama iz ovog videa? 

tips

Prica se o nekim vrucim zvijezdama koje kao s crvenog promijene boju u narancastu na radaru i lakse ih je scoopat, i nesto o odlogiravanju kad si u stanici kaj nisam skuzio....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Kad putuješ kroz sustave uskočiš u sustav, feul scoopaš i onda skačeš van. Ako si blizu zvijezde, ona je crvene boje na radaru. To znači da se aktivno zagrijavaš i ako pokreneš FSD jump u tom trenutku, pregrijat će ti se brod. Kad se dovoljno udaljiš od zvijezde ona postaje narančasta na senzoru, tada je sigurno za pokrenuti hiperskok. (Ima tu još par detalja ovisno o buildu broda i heatu, ali ovo je "rule of the thumb").

 

Kad se logiraš u stanici i želiš u outfitting, brže je logirati se u glavni meni i nazad nego čekat da završi animacija tranzicije u hangar. No ja to ne koristim

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2018 15:36 (Moloch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

A razlika između solo play i open play-a je mod igranja single player i multiplayer? Neznam kako su razradili to sa multiplayer gankanjem u high sec sistemima, ali mi ovaj solo play nikako ne odgovara kao stvar izbora, odnosno kao nešto što možeš odabrati u ovakvoj multiplayer igri (dolazeći iz eve online). 

Pošto sam izuzetno casual igrac, nakon prve smrti u beltu ostao sam šokiran koliko su pojednostavnili taj dio igre sa umiranjem. Doslovno puknes i odma rebuy-aš brod i gotovo, možes nastaviti. Nadam se da će doraditi i taj dio u budućnosti :)

Ono što mi je izuzetno dobro je ova stvar sa explorationom i prodavanjem karti planeta mjeseca i sistema za masne pare. Danas ću uzeti kobru i odo u dubine svemira :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Elite: Dangerous

Multiplayer je u ovoj igri opcionalan.

Imas solo di si samo ti.

Privatna grupa, ti i ljudi koji imaju pristup grupi.

Open, ti i random ljudi s kojima te igra instancira.

Da ne spominjem da su tu jos i PC/Xbox/PS4 igrači kojima je medusobno instanciranje nemoguće.

 

Jedino bsg je shared kroz sve modove i platforme.

 

10 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
nerevar20 kaže...

A razlika između solo play i open play-a je mod igranja single player i multiplayer? Neznam kako su razradili to sa multiplayer gankanjem u high sec sistemima, ali mi ovaj solo play nikako ne odgovara kao stvar izbora, odnosno kao nešto što možeš odabrati u ovakvoj multiplayer igri (dolazeći iz eve online). 

Pošto sam izuzetno casual igrac, nakon prve smrti u beltu ostao sam šokiran koliko su pojednostavnili taj dio igre sa umiranjem. Doslovno puknes i odma rebuy-aš brod i gotovo, možes nastaviti. Nadam se da će doraditi i taj dio u budućnosti :)

Ono što mi je izuzetno dobro je ova stvar sa explorationom i prodavanjem karti planeta mjeseca i sistema za masne pare. Danas ću uzeti kobru i odo u dubine svemira :)

Teško da će ikad mijenjati dio oko rebuya/osiguranja brodova. Elitu ti većinom igra starija ekipa koja slabo ili nikako igra PvP, tzv. forumdad populacija koja uglavnom nije kompetitivno nastrojena, već se uglavnom pegla coop. Većini su i NPCi dovoljan problem - tako da ED nikad neće sličan EvEu. Uslijed svega toga je nastala velika diskrepancija u skillu skupina igrača. Jako puno ljudi igra u solo i private grupama, pogotovo kad se rade Community Goalovi i slične aktivnosti gdje se okupljaju "grieferi".

 

Računaj da za male brodove rebuy ne osjetiš (sidewinderi su čak free kao "newbie/default" brod), no na dobro opremljenim Anakondama, Corvettama i slično ide i po 50 milijuna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2018 2:50 (Moloch).
14 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Poceo sam koristiti Road to riches za exploration, ali zanima me dali postoji koji sajt gdje se moze upisat odrediste, te da on na temelju toga nadje koji su dobri sistemi za istrazit (umjesto da se pise polaziste)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Kupljen i refitan aspX u ohm city za 12 mil s 15% popusta. Zabio sam se u izlaz iz stanice :) 

Malo je tezi nego kobra

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.12.2018 17:32 (nerevar20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
nerevar20 kaže...

Kupljen i refitan aspX u ohm city za 12 mil s 15% popusta. Zabio sam se u izlaz iz stanice :) 

Malo je tezi nego kobra

 ček da sjednes u kondu ,klipera il t7 xD
ko da vozis šleper pun kurvi,zapinje svud

10 godina
offline
Elite: Dangerous

...a tek Beluga, Cutter i Type10? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Pozz elitevci, igra li jos ko? Skoro svaki dan sam online tak oko 23, pa ako ima tko da se malo cujemo u ingame chatu... nick mi je nerevaer

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elite: Dangerous

Ima nas, kako kad, najviše petkom oko 22 h po našem vremenu.
Za više informacija klikni na https://discordapp.com/invite/jSZjPtp

 

11 godina
offline
Elite: Dangerous

Pozdrav ekipa. Nesto se šuška da bi ovi skinovi i mijenjanje boja broda, bili besplatni!? Odnosno da ce se moci kupovati sa in game novcem? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Između ostalog uvodi se i "Arx" valuta, kojom će se moći uzimati kozmetičke dodatke (skinovi i sl.). Arx će se moći kupiti za novce, ali će se moći "zaraditi" i u igri, što je novost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Elite: Dangerous

Ja se nazalost, evo skoro godinu dana vec, ne mogu natjerati pokrenuti igru.

Znam da sam cangrizava starkelja, ali nista novo nisu ponudili sto bi me natjeralo da se vratim igranju.

Ma bit ce da su ipak godine u pitanju.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Elite: Dangerous

Vidim da svi nešto pauziraju, brzo dolaze carrieri ali koliko sam zasad vidio nisam baš zainteresiran.

Nagodinu kao space legs i base building.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
syncmaster245b kaže...

Ja se nazalost, evo skoro godinu dana vec, ne mogu natjerati pokrenuti igru.

Znam da sam cangrizava starkelja, ali nista novo nisu ponudili sto bi me natjeralo da se vratim igranju.

Ma bit ce da su ipak godine u pitanju.

 

U prosincu je bio velik i stvarno dobar update, pa ako nisi igrao nakon toga, vrijedi isprobat. Nadolazeći updatei ove godine su sadržajno uglavnom usmjereni na nove igrače (osim carriera, koji će zapravo biti i jedini pravi dodatak) . Zapravo je ED sad savršena igra za krenut s igranjem, ali tko se zasitio neće naći ništa novog još 15ak mjeseci.

 

Sukladno leaku od prije 4-5 mjeseci, krajem 2020 dolaze "spacelegs", odnosno FPS komponenta (uključujući borbu s Thargoidima), spominje se i outpost/base building. Ne spominju se atmosferski planeti. Naravno sve uzeti sa zrncem soli, no sve što je u leaku navedeno se zasad i obistinilo, tako da su vjerojatno točne informacije.

 

Inače, lako moguće da su godine. ;) Meni se isto ništa više ne da igrat, a ED pokrenem tu i tamo onako casual (doduše tako je oduvijek i igram).

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 12:06 (Moloch).
11 godina
offline
Elite: Dangerous

Evo jedno pitanje.Jel moguce ikako u ingame-u u galaxy map-u naci sekciju gdje se mogu naci odredjeni shipovi?Posto dosao sam u jednu stanicu i zelim uzeti si pythona,ali na tom trzistu ga nema.Pa me zanima na koji nacin vi znate gdje se koji ship nalazi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Elite: Dangerous
Endymon kaže...

Evo jedno pitanje.Jel moguce ikako u ingame-u u galaxy map-u naci sekciju gdje se mogu naci odredjeni shipovi?Posto dosao sam u jednu stanicu i zelim uzeti si pythona,ali na tom trzistu ga nema.Pa me zanima na koji nacin vi znate gdje se koji ship nalazi?

 Koristi third party alate, https://eddb.io/station ili https://www.edsm.net/en/search/stations .

15 godina
offline
Elite: Dangerous

Da budem iskren, lagano sam komotan pa cu pitati ovdje (nadam se da netko cita sluzbene forume).

 

Jel ima kakvih novosti?

Ima li nesto u najavi vrijedno spomena i vracanja nazad u igru?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Elite: Dangerous

Fokus je stavljen na "new player experience". Najvažnije novosti:

  • Fleet Carrieri su odgođeni za drugi kvartal 2020.
  • Od sad svakih 3 mjeseca bugfix patchevi s betama.
  • Major milestone (novi veliki patch i content) po planu kraj 2020, više info u ljeto 2020.

 

Dakle ako si veteran, realno nemaš što novog vidjeti do ljeta iduće godine. Osim ako nisi igrao cijelu 2019, onda imaš što vidjet jer je patch prošle zime bio dosta dobar.

 

Tko nije dosad igrao, pravo vrijeme za uletit sad ili krajem godine kad bude popust. Igra je za nove igrače sad bombonica.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 9:15 (Moloch).
Moj PC  
1 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice