Escape from Tarkov

poruka: 602
|
čitano: 256.811
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Escape from Tarkov

Sviđa mi se što za razliku od Hunta kojeg jako volim ovdje igrati solo ima smisla i zabavnije je od Hunta, pogotovo Scava.

 

A u društvu je čak i BF2042 dobar... haha, šalim se.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov

tarkov je najbolji tjedan ili 2 nakon wipe dok nitko nema gear. ali kasnije kad netko nov uđe u igru a svi veliki level s full gearom na sebi... lagano mučenje

16 godina
offline
Escape from Tarkov

Ma i u late wipeu dovoljan je FiveSeven i head eyes, rijetko tko nosi faceshield veci od lvl3

Posebnosta ce aim skill sada jos vise dolaziti do izrazaja jer su dodali inerciju, kvarove i pregrijavanje oruzja kad se mag dumpa

 

Al sta je je, Tarkov je jedina igra koja mi dan danas ubrza puls kad se uleti u jaci fajt, a iman priko 4k sati do sad pa reko naviknut ces se vec al jok

Potpis:
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
Necto kaže...

Ma i u late wipeu dovoljan je FiveSeven i head eyes, rijetko tko nosi faceshield veci od lvl3

Posebnosta ce aim skill sada jos vise dolaziti do izrazaja jer su dodali inerciju, kvarove i pregrijavanje oruzja kad se mag dumpa

 

Al sta je je, Tarkov je jedina igra koja mi dan danas ubrza puls kad se uleti u jaci fajt, a iman priko 4k sati do sad pa reko naviknut ces se vec al jok

 Sve to super, ali ako ubacis novog igraca u igru, pa dok skuzi municiju, pa dok skuzi armour, pa dok skuzi durability, gdje lootati, gdje izaci na mapi, da nade muda za fajtove... ne pomaze to sto je uz njega jos hrpa veterana od glave do pete u slickovima sa meta m4/mutantu na hrpi stimova i 995 municijom sa scopeom i optimiziranim postavkama za vidjeti nekoga. I onda ga skine a noobari nejasno sto se upravo dogodilo, bitno da je on natrag na menu-u.

Trebaju uvesti killcam za kada je cijeli squad ili vani ili mrtav da vidis tko te od kuda skinuo, trebaju uvesti kvalitetan help menu/tutorial koji ce ti objasniti municiju, armour i durability bez da ides tragati kroz wiki, appove i slicno. I uvesti jos uz to workbench na lvl 0 hideouta koji bi ti omogucio da ne moras kod svakog tradera gledati sto ima i da li se moze postaviti na koji gun ili na neki mount, pa makar da i ne kupi sve komponente nego ih samo oznaci kada ides kod tradera.

I to sve kazem kao netko tko je igrao otkako je igra izasla. Jebes ti HC ako je HC takav da je apsolutno sve nejasno, i dalje relativno neoptimizirano i da svaki PMC izgleda prakticki isto sa vise od 10m udaljenosti. Ne moraju staviti Battlefield tocke nad glavom ali neka stave lagani obris u drugoj boji ala Overwatch/Apex na ekipu s kojom si usao u igru.

Sve u svemu, igra je zabavna koliko je i frustrirajuca. Dobro se isprazniti prije raida jer nikad ne znas koga ces slucajno skinuti i onda birati hoces li na kenjaru ili izaci iz raida sa 2mil rublja.

16 godina
offline
Re: Escape from Tarkov

Svi smo bili newbsi kad se tek krene igrati, jos je prije bilo i puno teze bez wikija, mapa i pustih toolsa koji ti danas olaksavaju snalazenje 900%

A TTK u tarkovu je dovoljno nizak da je noobu sasvim svejedno ubija ga lik koji zna igrati u slicku sa meta m4 ili s TT-ejcem u oko, metak je metak.

 

Za killcam ekipa moli Nikitu vec tri godine da stavi u igru pa je tek sad nedavno rekao da ce staviti neku vrstu killcama, soon ...

Oruzje mozes vec sada slagati pod Edit preset i kad ides na assemble onda mos odabrat opcije odakle da ti kupi modove, iz stasha, trejdera ili s fleea

 

Za HC se ne slazem nikako, ima dovoljno casual i run&gun pucacina na trzistu pa ako se nekom ne igra HC moze slobodno malo odmoriti na BFu, CODu, PUBgu, Apexu, Overwathchu....

A Tarkov neka ostane HC i ako Nikita ostane dosljedan svojoj viziji postat ce jos vise HC, npr najavljeni rework medical sistema ce bit ultra HC, nesto u stilu ACE3 iz Arme

Potpis:
2 godine
offline
Escape from Tarkov

Analizator plina

 

PRN8 JBG MOR8
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Escape from Tarkov

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Escape from Tarkov

 

 

 

https://www.escapefromtarkov.com/news/id/222?lang=undefined

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2021 13:36 (Soldier977).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Escape from Tarkov

noćni interchange je fu*king ghost town

 

PRN8 JBG MOR8
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov
Necto kaže...

Svi smo bili newbsi kad se tek krene igrati, jos je prije bilo i puno teze bez wikija, mapa i pustih toolsa koji ti danas olaksavaju snalazenje 900%

A TTK u tarkovu je dovoljno nizak da je noobu sasvim svejedno ubija ga lik koji zna igrati u slicku sa meta m4 ili s TT-ejcem u oko, metak je metak.

 

Za killcam ekipa moli Nikitu vec tri godine da stavi u igru pa je tek sad nedavno rekao da ce staviti neku vrstu killcama, soon ...

Oruzje mozes vec sada slagati pod Edit preset i kad ides na assemble onda mos odabrat opcije odakle da ti kupi modove, iz stasha, trejdera ili s fleea

 

Za HC se ne slazem nikako, ima dovoljno casual i run&gun pucacina na trzistu pa ako se nekom ne igra HC moze slobodno malo odmoriti na BFu, CODu, PUBgu, Apexu, Overwathchu....

A Tarkov neka ostane HC i ako Nikita ostane dosljedan svojoj viziji postat ce jos vise HC, npr najavljeni rework medical sistema ce bit ultra HC, nesto u stilu ACE3 iz Arme

 Taj adrenalin sam osjetio jedino kod DayZa (ARMA 3 mod). Nema toga više u igrama. Insta respawn i kill i tako u krug bez smisla (više manje). To nekog ko je prošao cijelu evoluciju igara jednostavno više ne pali. Pogotovo starce ko što sam ja. Za sad igram SCAV sav usran i učim ove manje lakše mape pa malo PvE nakon što me roknu i to mi je već isplatilo igru. Malo mi pomaže veliko iskustvo općenito s igrama ali bome je zajebano. Možda samo fali neki matchmaking da bar mi koji smo njubare bez nekog geara ne nalećemo na full gear ekipu i to horde njih. Doduše ja još nisam imao to "sjajno" iskustvo ali tek sam počeo...

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2022 15:22 (gnomisa).
15 godina
offline
Escape from Tarkov

Kad izlazi ova igra? Nemogu je dočekat

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
igra je vani, moze se igrati, al na steam i ostale platforme nece još dugo po njihovim komentarima....
battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
RePlaY kaže...

Kad izlazi ova igra? Nemogu je dočekat

 Ko zna kad će, ako ikada. Hajde ti lijepo na bf 2042, to ti je mnogo bolja i kvalitetnija igra. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov

igra je napredovala dosta od 2018 kad sam krenuo s igranjem. najveći plus za mene je uvođenje voice chata. fenomenalno iskustvo. nema dosadnih klinaca kao u fortnite itd jer takvi tarkov ne mogu igrati, preteška je igra. ja i kolega smo jučer cijelo popodne i večer ganjali factory.  par puta umrli, par puta počistili cijelu mapu od svih, bježali od bossa... ja krenem skidati gear sa scava kojeg sam ubio a kolega viče ide boss. brzo se dignem, krenem nazad odakle sam došao i pogodim se s bossom iza čoška glavu u glavu doslovce haha. lik krene pripremati čekić da me zatuče a ja gas i cijelo vrijeme vrištim od uzbuđenja 

 

lovu je puno lakše sad zarađivati nego prije radi promjene u scav načinu igranja. sjedim na milijunima i ni sam ne znam što da kupujem više haha. a kao scav se spawnaš na mapi i hodaš, sakupljaš loot. ako samo ubijaš ostale scavove pada reputacija s jednim traderom i scav respawn timer se povećava. za ubijanje playera, drugih scav killera i preživljavanje se dobiva +reputacija. uz veću reputaciju scav timer se smanjuje, vlastiti scav se spawna sa boljom opremom a šećer na kraju je max reputacija... kada se dobiva mogućnost kupnje svih neosiguranih itema koje playeri ostave u raidu nakon smrti a nitko ih ne pokupi.

 

igra ima velikih planova, kreće se sve u ok smjeru.... ali nije za osobe slabih živaca koje polude kad ih netko ubije

13 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov
Skullscar1989 kaže...

igra je napredovala dosta od 2018 kad sam krenuo s igranjem. najveći plus za mene je uvođenje voice chata. fenomenalno iskustvo. nema dosadnih klinaca kao u fortnite itd jer takvi tarkov ne mogu igrati, preteška je igra. ja i kolega smo jučer cijelo popodne i večer ganjali factory.  par puta umrli, par puta počistili cijelu mapu od svih, bježali od bossa... ja krenem skidati gear sa scava kojeg sam ubio a kolega viče ide boss. brzo se dignem, krenem nazad odakle sam došao i pogodim se s bossom iza čoška glavu u glavu doslovce haha. lik krene pripremati čekić da me zatuče a ja gas i cijelo vrijeme vrištim od uzbuđenja 

 

lovu je puno lakše sad zarađivati nego prije radi promjene u scav načinu igranja. sjedim na milijunima i ni sam ne znam što da kupujem više haha. a kao scav se spawnaš na mapi i hodaš, sakupljaš loot. ako samo ubijaš ostale scavove pada reputacija s jednim traderom i scav respawn timer se povećava. za ubijanje playera, drugih scav killera i preživljavanje se dobiva +reputacija. uz veću reputaciju scav timer se smanjuje, vlastiti scav se spawna sa boljom opremom a šećer na kraju je max reputacija... kada se dobiva mogućnost kupnje svih neosiguranih itema koje playeri ostave u raidu nakon smrti a nitko ih ne pokupi.

 

igra ima velikih planova, kreće se sve u ok smjeru.... ali nije za osobe slabih živaca koje polude kad ih netko ubije

 Ma da, nije za klince. Nego reci mi (još sam nov u igri), kad igraš kao SCAV, kak razlikovati SCAV AI i SCAV playere (killere)? Ove PMC još i nekako skužim jer imaju bolju opremu...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 13:02 (gnomisa).
12 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
gnomisa kaže...
Skullscar1989 kaže...

igra je napredovala dosta od 2018 kad sam krenuo s igranjem. najveći plus za mene je uvođenje voice chata. fenomenalno iskustvo. nema dosadnih klinaca kao u fortnite itd jer takvi tarkov ne mogu igrati, preteška je igra. ja i kolega smo jučer cijelo popodne i večer ganjali factory.  par puta umrli, par puta počistili cijelu mapu od svih, bježali od bossa... ja krenem skidati gear sa scava kojeg sam ubio a kolega viče ide boss. brzo se dignem, krenem nazad odakle sam došao i pogodim se s bossom iza čoška glavu u glavu doslovce haha. lik krene pripremati čekić da me zatuče a ja gas i cijelo vrijeme vrištim od uzbuđenja 

 

lovu je puno lakše sad zarađivati nego prije radi promjene u scav načinu igranja. sjedim na milijunima i ni sam ne znam što da kupujem više haha. a kao scav se spawnaš na mapi i hodaš, sakupljaš loot. ako samo ubijaš ostale scavove pada reputacija s jednim traderom i scav respawn timer se povećava. za ubijanje playera, drugih scav killera i preživljavanje se dobiva +reputacija. uz veću reputaciju scav timer se smanjuje, vlastiti scav se spawna sa boljom opremom a šećer na kraju je max reputacija... kada se dobiva mogućnost kupnje svih neosiguranih itema koje playeri ostave u raidu nakon smrti a nitko ih ne pokupi.

 

igra ima velikih planova, kreće se sve u ok smjeru.... ali nije za osobe slabih živaca koje polude kad ih netko ubije

 Ma da, nije za klince. Nego reci mi (još sam nov u igri), kad igraš kao SCAV, kak razlikovati SCAV AI i SCAV playere (killere)? Ove PMC još i nekako skužim jer imaju bolju opremu...

 

 

 Po vanjskom izgledu nikako samo po ponašanju jer AI se kreće samo na ograničenom području gdje se spawnao. Koristi ingame voip što je super stvar za dogovaranje. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov

primarno po voice chatu ali jednom kad skužiš kako scav hoda i ponaša se, lako je. 

ai scav će vikati one svoje fraze, hoda naokolo, trči ako treba. kad se naginješ u stranu on te oponaša. čak se saginju i otvaraju kutije s loot ali ne uzimaju ništa.

kad primijetiš da scav hoda ravno, drži pušku ravno ispred sebe bez imalo trzanja u stranu... to je ai. a za sve ostalo jednostavno ti treba da se navikneš, teško je to malo objasniti. s vremenom jednostavno znaš tko je player a tko ai

13 godina
neaktivan
offline
Escape from Tarkov

Ok. Hvala. A one bossove mogu rokat?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov

boss ubija player scavove. nemoj mu ići blizu. moraš imati jako visok rep da bi bilo ok. i ako kao scav ubiješ bossa puno repa gubiš

5 godina
offline
Escape from Tarkov

Igra je teski hardcore ali ja osobno prefiram da igram squad s ekipom da se zabavimo, nekad se nazivciramo a nekad urlamo od smijeha. Uglavnom labs i lighthouse izbjegavamo posto vecina cheatera tamo ordinira, jer su mape pre OP s lootom. 

 

Kaj se tice same mehanike igre, nekad su animacije i fizicki pokreti bili bolji nego sada, igra se odredila vise prema stream zajednici nego obicnim igracima i cesto se njih slusa sto popraviti a sto ne popraviti u igri, ubacili su mnogo stvari u 2 godine ali jos imaju mnogo posla oko igre, tj kak mi se cini 4ever bude beta test igre.

Binance Referal - https://binance.com/en/register?ref=SZFZHBAA Celsius Referal- https://celsiusnetwork.app.link/132175cb27
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Escape from Tarkov

Ima li neko savjet kako do novca? Jako mi je teško igrat, nikako da nadjem geara a kad nađem ne mogu naći izlaz....

PRN8 JBG MOR8
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov

iskreno igra je easy što se love tiče. ako ne kužiš gdje su ti izlazi odi na google i potraži malo gdje svaka mapa ima exit. za lovu je prelagano... ako si kratak onda samo na scava, malo lootaš factory i van. po 150-200k taj čas digneš. s novcem nemam problema od levela 1, pokupovao sam i weapon crates i pun k.. ostalih gluposti plus u raid idem s weaponima od 300k +. jednom kad skužiš osnove igra postaje prelagana. dok ne pogodiš na cheatera kojih nažalost stalno ima. tu ne pomaže ni gear ni skill

16 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
NestašniDubravko kaže...

Ima li neko savjet kako do novca? Jako mi je teško igrat, nikako da nadjem geara a kad nađem ne mogu naći izlaz....

 Samo Scav runovi po Reservi ali nemoj u bunkere dolje dok se ne osjećaš spremnim.

 

A za izlaz, otvoriti mapu (wiki) na mobitelu ili drugom monitoru i probat se snaći.

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2022 21:01 (Dodinho).
16 godina
offline
Escape from Tarkov

Nije reserve sta je nekad bia, bez kljuceva se moras namuciti za izac s postenim parama.

Loothouse je trenutno najbolja mapa sta se tice loose loota, doslovno je tesko izac ispod 300-500k

 

Evo jedan jednostavan Lighthouse guide

Potpis:
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Escape from Tarkov

Našao sam kolegu koji me kerija i daje mi sav loot. Jako dobro igra već 17 raidova sam izašao živ za redom.

PRN8 JBG MOR8
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov
NestašniDubravko kaže...

Našao sam kolegu koji me kerija i daje mi sav loot. Jako dobro igra već 17 raidova sam izašao živ za redom.

 Možeš li poslati poslovni mail od kolege da i mene malo za kerija treba mi loota.

2 godine
offline
Escape from Tarkov

Dobio je ban radi neke gluposti, nisam točno razumio. Al kaže da će kupiti novu igru sada kad krene wipe pa ti se javim, zaigramo skupa. Znaš li ti igrati? Ja sam naučio većinu exita na Customsu. Navukao sam se.

PRN8 JBG MOR8
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Escape from Tarkov
NestašniDubravko kaže...

Dobio je ban radi neke gluposti, nisam točno razumio. Al kaže da će kupiti novu igru sada kad krene wipe pa ti se javim, zaigramo skupa. Znaš li ti igrati? Ja sam naučio većinu exita na Customsu. Navukao sam se.

 A ono sta da ti kazem solidno znam tamo oko apartmana onih kompleks onaj i tamo ona benzinska crpka mi je isto poznata. Moze jeri znas mozda kad ce novi wipe, jel ima nekih naznaka?

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Escape from Tarkov
Može netko opisati što se radi tu? To je nešto kao PUBG i The Division ili?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Escape from Tarkov
silvio3105 kaže...
Može netko opisati što se radi tu? To je nešto kao PUBG i The Division ili?

 :)

 

Ne postoji slicna igra. Ovo je mazohizam. Jako teska uz dugacak learning curve. A zbog gear-feara te pere adrenalin u skoro svakom runu. Za veterane pucacina kojima je sve ostalo kamilica.

Da bi naucio donekle igrati, moras krenuti zajedno s nekime tko dulje igra jer se neces snaci. Da bi presao i osnovne zadatke se moras sluziti Tarkov wikiem i mapama i otvoriti si to na drugom ekranu ili tabletu, jer u igri te nista nece navoditi gdje trebas ici i sta trebas raditi.

Kill or be killed!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice