Euro Truck Simulator 2 izdvojena tema

poruka: 21.081
|
čitano: 7.128.116
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Prvo, gdje nabavit, koja cijena.. :D ako je moguce negdje da ga ne cekam mjesec dana :) a sad na koji mjenjac si ga stavio, ja planiram na mjenjac od logitech G29 da ne bude pretezak...mozda glupo al eto, hahaha...nema nekog otpora na tom mjenjacu pa da mi ne upada u brzinu kad nogom udarim u stol, ili slicno :D

8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Kupio sam s ove stranice: www.pphalmar.pl

Izaslo me negdje oko 900kn, malo skup sport al jebiga (ima i nesto jeftiniji model). Cekao sam nekih 10 dana da mi stigne. Duze od toga nije bilo sigurno.

Stavio sam ga takoder na g29 mjenjac kao i ti i radi bez problema. Jedino sto je usb kabel malo kratak. Mjenjac mi je na desnoj strani, a kuciste na lijevoj pa sam morao uzeti onaj "produzni" usb kabel. Ali to nije neki problem.

Uzeo sam ovaj model:

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

A preskupo je to za 2 tipke :/ koja im moze bit razlika, kvaliteta ? :)

8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

A mislim, sam mjenja ne kosta toliko puno nego je postarina skoro pola cijene mjenjaca. Meni se svidio taj mjenjac i rekao sam sam sebi "uzet cu ga pa ko ga jebe" i ne žalim uopce. Al opet, ja radim pa si s vremena na vrijeme mogu priustiti tako nesto ali da je puno novaca - je. Pogotovo za nekog tko je student, ne radi i slicno.

Da je malo prouciti po netu mislim da bi se dalo naci i jeftiniji ali to su onda modeli onih eaton fuller mjenjaca sto se koriste pretezno u americkim kamionima, a ovaj almar su ipak modeli za man, scaniu i volvo sto nekako vise prilici za ETS.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 8:44 (Prte).
12 godina
odjavljen
offline
Euro Truck Simulator 2

Ček a koja je razlika ako imaš taj knob na mijenjaču?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

A ono, imas mjenjac kao i u pravom kamionu i sve je nadohvat ruke. Moze se bez problema igrati i bez toga ali ovako je puno bolje :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Prte kaže...

A ono, imas mjenjac kao i u pravom kamionu i sve je nadohvat ruke. Moze se bez problema igrati i bez toga ali ovako je puno bolje :D

 

Imaš sve u opisu, jedino nađeš nekoga tko pruža usluge 3D printanja.

 

10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

kolega macgyver 53  je radio DIY i ima lijepo opisano, potražite u temi

Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Ma ne triba ti 3d printer. Mozes uzeti na e-bayu knob za mjenjac za auto i onda prekidace ugradis u to. Za nekih 100kn si mozes to sve sam napraviti. Mozda jednom i napravim to cisto onako iz fore iako me više privlači njegovo rjesenje za žmigavce. Ali tu samo prekidač kosta nekih 20ak $

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Da ne trazi unazad dvije godine evo link stranice odakle pocinje slaganje, u sljedecih par stranica je sve objasnjeno ali ako nesto nije jasno slobodno pitajte.

Mjenjač jos uvijek radi bez problema, osim ETS i ATS znam preko njega zaigrat Dirt Rally, Assetto Corsa, PC2 itd...

 

LINK

Trenutno stanje :) Trenutno stanje :)
Život je jedan al Omega je 2.0
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 17:16 (macgyver 53).
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
macgyver 53 kaže...

Da ne trazi unazad dvije godine evo link stranice odakle pocinje slaganje, u sljedecih par stranica je sve objasnjeno ali ako nesto nije jasno slobodno pitajte.

Mjenjač jos uvijek radi bez problema, osim ETS i ATS znam preko njega zaigrat Dirt Rally, Assetto Corsa, PC2 itd...

 

LINK

 E moram reći svaka čast!! A pogotovo mi se sviđa ono rješenje gdje se daska gurne u stolicu 

 

10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Kakav vikend ! ...  

SCS iznutra:

 

IDEA is not discovered or undiscovered, it come self, it light !
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 22:09 (suMaper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

dobar posao..:D ono si obicne prekidace koristio za tipke na mjenjacu.? i koliko sam shvatio zalemio si na gamepad ujesto tipki.? :)

11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
josip199 kaže...

dobar posao..:D ono si obicne prekidace koristio za tipke na mjenjacu.? i koliko sam shvatio zalemio si na gamepad ujesto tipki.? :)

 Hvala, koristio sam mikro prekidace, imas ih na ebayu za siću. Da na gamepad od 20kn također s ebaya to samo polemio

Život je jedan al Omega je 2.0
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 0:12 (macgyver 53).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

mikro prekidace za birac brzina vjerojatno?...al gore na kugli za brze/spore sta si koristio.? :) meni samo to treba, H mjenjac od logitecha mi je sasvim dovoljan :D

11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
josip199 kaže...

mikro prekidace za birac brzina vjerojatno?...al gore na kugli za brze/spore sta si koristio.? :) meni samo to treba, H mjenjac od logitecha mi je sasvim dovoljan :D

 Na kugli sam pokusao slozit obicni prekidac ali sjecam se da ga nikako nisam uspio slozit da mi radi na jedan klik nego bi igra prihvatila kontrolu tek nakon sto bi ga "upalio" i "ugasio". Pokuso sam sa par prekidaca i uvijek ista stvar... I onda su na red dosle neke druge stvari tako da sam koristio tipku na volanu za promjenu grupe brzina.

Život je jedan al Omega je 2.0
8 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Za promjenu grupe i polovica bi trebalo koristiti ON/ON prekidač. Ja sam naivno uzeo ON/OFF za svoj button box misleći da će mi ručna kočnica biti aktivirana u polozaju ON, a deaktivirana u polozaju OFF. Ali problem je sto igra registrira kao da je tipka pritisnuta i pustena bez obzira sto je prekidac stalno u ON poziciji pa da bi pustio rucnu kocnicu moram ga vratiti u OFF pa opet u ON. Tako da sad taj prekidac koristim za motornu kocnicu

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Prte kaže...

A ono, imas mjenjac kao i u pravom kamionu i sve je nadohvat ruke. Moze se bez problema igrati i bez toga ali ovako je puno bolje :D

Ja isto imam G27, jeste rucica ova sto si narucio je originalna od Scanie, ali ima jedan problem sto je mene sprijecilo da ovo kupim je sto nije realno, tocnije polozaj brzina nije i ne moze se na G27/29 postici ko na pravom kamionu, na svim rucnim mjenjacima novijih kamiona, iz lera ne mozes ici desno, npr Scanijin mjenjac iz ler polozaja bira 2 i 3 brzinu gore dole, MANov 3 i 4, Volvo takoder 2 i 3, dok takvu konfiguraciju ne mozes postici na G27 i ostalim mjenjacima, osim ako nema netko od ostalih proizvodaca tih volana za PC nije izbacio mjenjac sa 8 umisto 6 brzina, pa bi se to onda tako dalo skriptirati.

 

PS:
Ja sam na svom MANu 422 kopio novu rucicu mjenjaca za 50 EUR, a ovo je vec 150 EUR, malo su pretjerali sa cijenom koja dode skoro upola nego cijeli set G29/27.

8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

 Vidis, nisam znao da je zapravo ler skroz desno 

To bi se onda vjerojatno moglo postici na thrustmasterovom th8a mjenjacu jer on ima 8 brzina. A sto se tice cijene tu se slazem da je malo visoka ali ne žalim. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

E ja to trazim kako izvest...:/ sumnjam da bi uspio to izvest preko gamepada (po mojoj logici) sve i da stavis ON/ON prekidac sto je kolega Prte rekao, ne znam mozda sam u krivu...ako grijesim ispravite me...:/

 

11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Ja mislim da bi trebalo radit preko gamepada i ON/ON prekidaca.

Život je jedan al Omega je 2.0
8 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Evo bas citam na SCS-ovom blogu kazu da su krenili u obnovu njemacke! Svaka im cast 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

kako funkcionira multiplayer u igri i koja je fora zapravo s tim moze netko nesto ukratko reći? 

lol123Ipe77HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

imaš nekoliko servera a biraš između simulacije (grad max 60km/h max 90km/h...) divljanja i nečega između...

uglavnom, na EU1 je najmanje igrača ali si miran jer su piloti na 2 a MP je tu da se ekipa može skupit i bacit koju zajedničku turu

https://forum.truckersmp.com/ valjda je registracija obvezna za download i kad probaš javi dojmove

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

funkcionira ti tak da je skoro pa sve isto, samo sto si ogranicen na 60/80/90/150 ovisi na kojem si serveru, mozes i ne moras igrat sa svojim frendovima (imas cak i trucks book gdje ima dosta balkanskih tvrtki za koje vozis i grindas rank tamo)... 

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
hahhaajaads kaže...

funkcionira ti tak da je skoro pa sve isto, samo sto si ogranicen na 60/80/90/150 ovisi na kojem si serveru, mozes i ne moras igrat sa svojim frendovima (imas cak i trucks book gdje ima dosta balkanskih tvrtki za koje vozis i grindas rank tamo)... 

 da foraa...to me zanimalo da li je vožnja u prazno ili ima neko grindanje,,,

lol123Ipe77HR
11 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Prte kaže...

Evo bas citam na SCS-ovom blogu kazu da su krenili u obnovu njemacke! Svaka im cast 

 Taman sad vozim ovaj event u MP kroz njemacku i razmisljam si kad ce ju obnovit malo

Život je jedan al Omega je 2.0
12 godina
odjavljen
offline
Euro Truck Simulator 2

Jesu pisali šta o DX11/DX12?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Swedish style

 

 

Život je jedan al Omega je 2.0
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Hrvatske zastavice? neki mod ili? novi sam igrac pa ne znam

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice