Euro Truck Simulator 2 izdvojena tema

poruka: 21.081
|
čitano: 7.124.643
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

moram priznati da me zaintrigirala ta mapa!!
cim dodem doma s posla je skidam 

13 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Dugo nisam bio u Mađarskoj, mogao bih opet da se prisjetim ali sigurno je u top 5 mapa napravljenih za ets2. Preporuka i za Heilbronn, isto odlična mapa.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.10.2020 18:50 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Bok, svima

Ponovno sam se zagrijao za ovu igru, imam volan, pedale i mjenjač koji skupljaju prašinu u ormaru ali nemam više gaming komp, samo laptop za posao čija grafička nema snagu za povući ovu igru.

Pa moje pitanje je sljedeće - koja bi bila optimalna konfiguracija za novi gaming komp a da mogu igrati ETS2 + Promods + eventualno još neki popularni modove na HD rezi sa Ultra settinzima (imam 1920x1080 monitor i ne mislim ga uskoro mijenjati)?

Mislim da je najvažnija karika grafička - pikirao sam prije 3080 no kad sam vidio ovaj kaos oko prodaje i da neće biti raspoloživih modela do sljedeće godine, ohladio sam se.

 

Znači ne neka ultra konfiguracija samo da ETS dobro radi. Druge igre koje me zanimaju ću igrati na PS4 tako da je konfa uglavnom za ETS.

PSN ID: Tvrdy96
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 12:30 (Tvrdy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Ja ti imam ovako:
procesor: amd fx8300
graficka: gigabyte geforce gtx 970 g1 

to je sve staro nekih 5 godina i vrti ets2 bez problema. Katkad na nekim mjestima osjetim frame dropove ali ne obazirem se na to. 95% vremena igra radi bezprijekorno.
Tako da, ako ces kupovati nesto novo danas, mislim da ce bez problema sve vrtit ets2

10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Pogledaj moju konfu pod opisom, 1920x1080, ultra postavke, 400% scaling, mp/promods u svim dijelovima mape od 80-120 fpsa osim ako sam u Kirkenesu. Znaci ne trebas potrosit bogatstvo da se igras na najvisim postavkama, i da, 3080tka ti je overkill za 1080p, ajde da se radi o 1440p/4k onda da.

Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Tvrdy kaže...

Bok, svima

Ponovno sam se zagrijao za ovu igru, imam volan, pedale i mjenjač koji skupljaju prašinu u ormaru ali nemam više gaming komp, samo laptop za posao čija grafička nema snagu za povući ovu igru.

Pa moje pitanje je sljedeće - koja bi bila optimalna konfiguracija za novi gaming komp a da mogu igrati ETS2 + Promods + eventualno još neki popularni modove na HD rezi sa Ultra settinzima (imam 1920x1080 monitor i ne mislim ga uskoro mijenjati)?

Mislim da je najvažnija karika grafička - pikirao sam prije 3080 no kad sam vidio ovaj kaos oko prodaje i da neće biti raspoloživih modela do sljedeće godine, ohladio sam se.

 

Znači ne neka ultra konfiguracija samo da ETS dobro radi. Druge igre koje me zanimaju ću igrati na PS4 tako da je konfa uglavnom za ETS.

 

Evo ja sam nedavno uzeo novu graficku rx 5600xt, mozes u ovom postu procitat kako radi u ETS-u.

 

Prakticki slicne performanse kao hahhajadas. Ja sam najveci frame drop primjetio u Promodsovoj Spanjolskoj i na pojedinim gradovima u Bliskom Istoku, poglavito Bejrutu, gdje fps pada na cca 30. Nism primjetio nigdje u UK-u velik pad fpsa, a mislim da sam posjetio Kirkenes..

13 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

 ETS 2 nije zahtjevan grafički, može ga fino pogoniti grafa koja koja košta do 1500kn (što je izgleda u današnjem svijetu "jeftilen" - nekad bio srednji rang). Dakle, sve nove grafe od RX 5500 XT i jače, ili GTX 1660 i jače sabiju ETS 2. Problem je, što je kolega i spomenuo što je ETS 2 CPU 1 core zahtjevn, odnosno što je botlneck-an time što ima prastari engine koji multi core procesore koristi kao HDZ uzance iz demokracije, dakle nikako. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 1:22 (itomic009).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Vidio sam da su prešli sa DX9 na DX11. To ništa nije pomoglo? Znači, čekamo novi engine koji će bolje koristiti multi core? 

 

Mislio sam uzeti neki jači cpu koji će mi trajati godinama (tipa I7 10700K), pa kasnije samo promijenim grafu. To onda znači ima smisla? (ako je stvarno igri CPU usko grlo)

PSN ID: Tvrdy96
13 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Jesu kao prešli ali nije to riješenje i ne ide to tako lako. Nema ti tu realno pomoći kad koriste 10 godina stari engine. Pozitivna promijena će biti tek kada izađe "ETS 3" na nekom game enginu iz ove ere. Ako netko ima ikakav info kada bi napokon trebao izaći full novi ETS, neka napiše.  

 

Što se tiče tebe kolega "Tvrdy", ti bi sa trenutnog procesora jako fino profitirao generalno, a pogotovo za ETS 2 jer je i7 10700K doslovno duplo brži CPU i kad gledaš 1 core to 1 core, koliko manje više samo i koristi ETS 2. Tako da, s jednim modernim i brzim i7 10700K bi ti definitivno imao najbolji set-up za ETS 2 i biti ćeš miran za gaming generalno i za moderne naslove. Još i bolje za igre koje propisno koriste moderne procesore u nadolazećim godinama.

8 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Bacio sam par tura po mađarskoj i moram priznati da sam za sad odusevljen mapom!! 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Prte kaže...

Bacio sam par tura po mađarskoj i moram priznati da sam za sad odusevljen mapom!! 

 SCS-ovom ili nekom custom?

PSN ID: Tvrdy96
8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Samo mapa mađarske u omjeru 1:3 (ets2 je u omjeru 1:20 ja mislim). Nekih 70 gradova ima trenutno

Upisi na google hungary map frank007 i odmah ce ti izbaciti1

5 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Dvoumim se da li uzeti ryzen 3600 i koliki gain bi takav upgrade s postojecom konfom donio za modani ETS 2. R5 1600 mi je kloknut na 4.12 Ghz, ali 3600 je ipak brzi procesor

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Chayy kaže...

Dvoumim se da li uzeti ryzen 3600 i koliki gain bi takav upgrade s postojecom konfom donio za modani ETS 2. R5 1600 mi je kloknut na 4.12 Ghz, ali 3600 je ipak brzi procesor

 Dobio bi solidan pomak iako se radi o SP i ovakvim nezahtjevnim igrama, prodas tog 1600 za nekih 500-600kn i pokusas nac 3600 za nekih 1000kn i miran si za ubuduce.

11 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Pozdrqv svima! Može mala pomoć?

Kako se mogu otključati svi leveli u igrici?

Bio sam na 16 levelu i slučajno obrisao profil.

Nije mi sad za novce nego opet hrpu ihre dok ne dođem do onih kamiona i nadohradnji na levelima

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Odradio sam nekoliko poslova po Rumuniji. Rumunija je mnogo dobro odrađena ! Čekamo novi DLC, Španija i Portugal. :)

 

Glasajte za najlepšu fotografiju :)

12 Dvorac Vlad Cepeš
0 Most u pozadini
1 Odmaranje - jutro
0 Odmaranje - posle podne
0 Kamion na krivini 1
0 Kamion i auto u pozadini
Split: Grad svih gradova ! Jelena Rozga najbolji estradni umetnik svih vremena !
Moj PC  
7 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Imam problem sa ovim kako da resim ovo sa clutch . Kada na gazim on dobro a kada pustim ide levo i desno . Evo i slike . Ne mogu nikako to da sredim to mi se desilo sada prvi put . :( 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
dzonyy kaže...

Imam problem sa ovim kako da resim ovo sa clutch . Kada na gazim on dobro a kada pustim ide levo i desno . Evo i slike . Ne mogu nikako to da sredim to mi se desilo sada prvi put . :( 

 Well, jel ima garanciju volan ? Ako ne onda otvori pedale i ocisti sve... 

8 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Resen je problem . E sada imam jedan problem dobio sam slusalice logitech g 933 za novu godinu ali imam onaj logitech softwer od volana g 920 ali ne znam da li moze da podrzi taj njegov logiteckov profil za slusalice . Ima sve usb , kablovi i jos su bezicne . 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Namesteno je sve i sve radi lepo . Odlicne su slusalice . :) 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
dzonyy kaže...

Resen je problem . E sada imam jedan problem dobio sam slusalice logitech g 933 za novu godinu ali imam onaj logitech softwer od volana g 920 ali ne znam da li moze da podrzi taj njegov logiteckov profil za slusalice . Ima sve usb , kablovi i jos su bezicne . 

 Reci samo sta si napravio da si rijesio problem, da ako netko bude imao slican da zna sta si napravio 

12 godina
odjavljen
offline
Euro Truck Simulator 2

Kupio sam ETS 2 napokon. Cargo sva tri DLC-a, nekoliko map DLCova + imam key koji mi je godinu dana ležao u .txt fileu za Francusku. Netko ga je u ovoj temi stavio. Hvala mu <3

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Euro Truck Simulator 2

Kakva je razlika između lokalnih poslova i WoT poslova?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Dex.pwn kaže...

Kakva je razlika između lokalnih poslova i WoT poslova?

 Nikakava, odnosno WOT ti je igranje Online "sa drugima".....

12 godina
odjavljen
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Nema to da mogu neki online posao odraditi u spu? Tj da su tamo poslovi koje wot generira, a ne moj ets
8 godina
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Pa obrisao Logitech gaming software verzija 9.00.42 i ucitao ponovo i kalibraciju sam mu uradio i to je to . :) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 0:36 (dzonyy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Dex.pwn kaže...

Kakva je razlika između lokalnih poslova i WoT poslova?

  Razlika ti je što kod WoT poslova imaš realno toliko vremena koliko piše za završiti a ovih iz igre virtualno ili igrino vrijeme. Tipa, WoT posao piše da se treba odradit u roku od 16 sati. To znači da ti recimo voziš pola sata (i odvezao si recimo pola ture) i sad više ne stigneš pa ćeš popodne. Dođeš vozit za 6 sati i preostalo vrijeme ti je 09:30 sati da ga dovršiš. ZNači ako sutra dan sjedneš tek opet vozit, prešao ti je rok i računa ti se kao da nisi odradio. U igri poslovi, ovi regularni, kad ti izađeš iz igre zamrznu naravno i vrijeme, ovi iz WoT-a ne.

13 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Dex.pwn kaže...
Nema to da mogu neki online posao odraditi u spu? Tj da su tamo poslovi koje wot generira, a ne moj ets

 SP je jedno a WOT je "Online inačica"..... (povezivanja jedno s drugime nije moguće)


po meni je SP bolji odnosno više mi odgovara.....

5 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Boom! https://blog.scssoft.com/2020/11/the-good-news-and-mixed-news.html

 

Moram reci ocekivano..s obzirom na malu kolicinu blogova i informacija oko Iberie.

 

S druge strane drago mi je da su odlucili transparento i jasno reci o cemu se radi i zasto je odgoda, tako da pohvale za to. S trece strane zakon je da rade i na novom lighting sistemu (iako mi postojeci bolje izgleda trenutno ), a i jako me zanimaju underthehood poboljsanja koja kuhaju. Jbg., strpljen-spasen, al izgleda da budem 1.36 peglao jos par mjeseci..

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Šteta da je odgođen DLC ali i nije neko iznenađenje... Budući lightning sistem mi izgleda bolje, svjetlije i prirodnije i nadam se da neće više biti potrebe koristiti modove za to kao i vegetaciju i ostale teksture i prema njihovim riječima sve se nanovo sređuje što je odlična vijest.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice