F1 2018 (Codemasters)

poruka: 58
|
čitano: 14.114
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
F1 2018 (Codemasters)

F1 2018 F1 2018
 

 

Danas je izašla F1 2018, najnovija igra o Formuli 1. Po svemu sudeći radi se o izglancanoj verziji F1 2017, najboljoj iz 2010-2017 serijala, s novinama i za Single player i za Online.

Jel kupio još tko osim mene? :D

 

P.S. "Naslov teme ne smije sadržavati isključivo velika slova!" pa je zato dodan Codemaster u naslov...

~ Carpe Noctem ~
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.8.2018 13:26 (Spectre).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

Gledao sam par sati gameplaya; al ono F1 2002 od EA Sports ima bolju fiziku. To nisu popravili (samo neke sitnice vezane za simulaciju ovjesa). Omjeri snaga su i dalje nerealni (ono, Mclaren na 2. mjestu, baš ubije imerziju), pitanja novinara bez veze i generička itd. Kupio sam 16 i 17, ali ovu neću na žalost.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

kupio,još 20min i idem je isprobati.

misljenje o igri napisam za 10ak sati igranja.

imam sve do sada nastavke f1 pa tako i ovu ;-)

igram na logitechu gamepadu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

kako mozes gamepadom igrat F1? to mi nema nikakvog smisla :S

 
2 1 hvala 0
15 godina
moderator
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)
Mortiis kaže...

kako mozes gamepadom igrat F1? to mi nema nikakvog smisla :S

 I ja sam igrao na gamepad (f710)

 

Imao sam volan i taj gamepad i jednostavno mi je s gamepadom bilo lakše.

Nikako nisam mogao složiti volan u odnosu na stolac i još pedale,kad sam duže vozio bio sam ukočeni oo ku*** ...lol

 

A ovak nasloniš se,gamepad u ruke(i još je bežični) i deri.

Bitno je da ima iza one gumbe za lagano doziranje gasa/kočenja,s analogom skrečeš i to je to.

سمندری ڈاکو
12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

imao sam volan ALI feedback me zezao.djeca spavaju u sobi a ono feedback vibrira,cijeli stol se trese.susjedi ce misliti ko zna sta radi :-)

gamepad cist ok (i to sta kolega kaze obavezno sa doziranjem gasa).

btw testirao sam jednom volan vs gamepad,iste postavke,ktd i volan istina bog brzi sa njim 0.300 (tu negdje).

lakse je malo doziranje gasa i doziranje volana u duzim zavojima.

btw igra za sada jebenica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: F1 2018 (Codemasters)

 Ja sam bio u ozbiljnoj napasti uzeti još u pre oredu nekidan ali ne znam što nisam jer mi je sada skuplje par eura nego je bilo tada .

12 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)
itomic009 kaže...

 Ja sam bio u ozbiljnoj napasti uzeti još u pre oredu nekidan ali ne znam što nisam jer mi je sada skuplje par eura nego je bilo tada .

 pogledaj instant gaming

12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

ne znam ja sam godinama igrao profi online ligu i uzivancija igranja s volanom i gamepadom je nemjerljiva...

znaci pod 1 uzivanje prilikom voznje...pod 2..bez volana si smrt na cesti jer gamepadom ti jednostavno nemozes drzat odstojanje par cm od drugog bolida u krivinama kad je guzva...a bome i kad stvarno to deres svaki dan i napravis 1000 krugova tjedno..razlika volanom i gamepadom zna biti do 2-3 sekunde po krugu...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)
itomic009 kaže...

 Ja sam bio u ozbiljnoj napasti uzeti još u pre oredu nekidan ali ne znam što nisam jer mi je sada skuplje par eura nego je bilo tada .

 i ja sad bio u trgovini i imao ju u rukama...

i isto dosao u napast iako vec godinama nisam igrao f1 igru ili bilo kakvu drugu trkacku...sto znaci da ni volan nisam od tad upotrebljavao pa ko zna i jel radi jos haha....

a i ne znam dali ovaj moj volan funkcionira na ps4 (ali trebao bi)

12 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)
Mortiis kaže...

ne znam ja sam godinama igrao profi online ligu i uzivancija igranja s volanom i gamepadom je nemjerljiva...

znaci pod 1 uzivanje prilikom voznje...pod 2..bez volana si smrt na cesti jer gamepadom ti jednostavno nemozes drzat odstojanje par cm od drugog bolida u krivinama kad je guzva...a bome i kad stvarno to deres svaki dan i napravis 1000 krugova tjedno..razlika volanom i gamepadom zna biti do 2-3 sekunde po krugu...

 sve to stoji sta si napisao ali nedam za tu ajmo rec malu razliku 2000kn (g29) jer dovoljno mi uzitak i na gamepadu.

igram i ja online ALI tesko je pogoditi server gdje nema debila koji ulaze u škare,itd a opet da nades ekipu rijetko tko ima volan pa imas veliku prednost a to nije neki gušt

12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

G29 koliko dobro izgleda toliko mu i lose radi feedback. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2018 16:43 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)
lange kaže...
Mortiis kaže...

ne znam ja sam godinama igrao profi online ligu i uzivancija igranja s volanom i gamepadom je nemjerljiva...

znaci pod 1 uzivanje prilikom voznje...pod 2..bez volana si smrt na cesti jer gamepadom ti jednostavno nemozes drzat odstojanje par cm od drugog bolida u krivinama kad je guzva...a bome i kad stvarno to deres svaki dan i napravis 1000 krugova tjedno..razlika volanom i gamepadom zna biti do 2-3 sekunde po krugu...

 sve to stoji sta si napisao ali nedam za tu ajmo rec malu razliku 2000kn (g29) jer dovoljno mi uzitak i na gamepadu.

igram i ja online ALI tesko je pogoditi server gdje nema debila koji ulaze u škare,itd a opet da nades ekipu rijetko tko ima volan pa imas veliku prednost a to nije neki gušt

 nisam ja igrao nikad online na slijepo..

bilo nas 24 prijatelja/poznanika..imali svoju ligu i igrali jedno 4-5 godina

13 godina
online
Re: F1 2018 (Codemasters)

Kakvi su doživljaji nakon par dana sada ??

16 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

Evo ja sam ipak popustio i kupio, pa evo u par crtica:


- zvukovi su nešto bolji, iako tek stari "tutači" zvuče kako treba

- pregovaranje o ugovorima i bonusi kod researcha koji je sada bolji veliki su plus i čine igru interesantnijom

- igram na hard (nešto ispod "70") i s Renaultom mi je malo pre lako; sad je utrka broj 6 i komforno vodim. To ubija imerziju i težina se ne može promijeniti u toku sezone (il sam čorav)

- iako i dalje ima lutalica na top mjestima, ipak je malo realnije pa su tako najčešće Ferrari i Mercedes na postolju

- motor iako se sporije troši treba voziti uglavnom na "lean" u utrci; ja sam koristio cca 80% vremena "standard" i nakon 5 utrka ICE je za otpad, možda mi je zato i lakša igra jer nisam dovoljno štedio, još jedan zabavan gameplay element

- kontrola nad ERS-om je stvarno zabavna i otvara puno mjesta taktiziranju kad će se skupljati energija (od isključeno gdje se samo prikuplja preko 5 modova deploya), a kad koristiti. Isto rade i protivnici

- i dalje nisu potpuno riješili problem boxeva; svi idu kad i vi te se zna desiti da izgubim nekoliko mjesta jer me ne puste iz pita zbog ostalih

- grafički igra je još malo dotjerana, ali nema nekog velikog skoka. Nije ni bilo potrebe iskreno

- pitanja novinara su na žalost tu reda radi; kao prvo imate kratko za odgovor (12 sekundi ako se ne varam), a treba pročitati sve odgovore što često i ne stignem, a drugo sve se svodi na to da li idete lijevo ili desno na jednom slideru i morate paziti da idete u skladu s očekivanjima momčadi

- srećom samo utrkivanje je zabavno, simcade. Ne treba očekivati neku povratnu informaciju na FF volanu kod zanošenja što mi malo nedostaje jer nije lako shvatiti kad je bolid na rubu

- učitavanja su kratka i svi intro videi se mogu preskočiti tako da ste brzo u akciji

Zabavljam se, ima brdo mjesta za napredak, ali je bolja od očekivanja. 7.5/10 za sad; ako ste preskočili F1 2017 onda preporuka. Ako ste igrali F1 2017 čekajte da bude bar na -50% 

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 16:06 (Lovac).
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)
Lovac kaže...

Evo ja sam ipak popustio i kupio, pa evo u par crtica:


- zvukovi su nešto bolji, iako tek stari "tutači" zvuče kako treba

- pregovaranje o ugovorima i bonusi kod researcha koji je sada bolji veliki su plus i čine igru interesantnijom

- igram na hard (nešto ispod "70") i s Renaultom mi je malo pre lako; sad je utrka broj 6 i komforno vodim. To ubija imerziju i težina se ne može promijeniti u toku sezone (il sam čorav)

- iako i dalje ima lutalica na top mjestima, ipak je malo realnije pa su tako najčešće Ferrari i Mercedes na postolju

- motor iako se sporije troši treba voziti uglavnom na "lean" u utrci; ja sam koristio cca 80% vremena "standard" i nakon 5 utrka ICE je za otpad, možda mi je zato i lakša igra jer nisam dovoljno štedio, još jedan zabavan gameplay element

- kontrola nad ERS-om je stvarno zabavna i otvara puno mjesta taktiziranju kad će se skupljati energija (od isključeno gdje se samo prikuplja preko 5 modova deploya), a kad koristiti. Isto rade i protivnici

- i dalje nisu potpuno riješili problem boxeva; svi idu kad i vi te se zna desiti da izgubim nekoliko mjesta jer me ne puste iz pita zbog ostalih

- grafički igra je još malo dotjerana, ali nema nekog velikog skoka. Nije ni bilo potrebe iskreno

- pitanja novinara su na žalost tu reda radi; kao prvo imate kratko za odgovor (12 sekundi ako se ne varam), a treba pročitati sve odgovore što često i ne stignem, a drugo sve se svodi na to da li idete lijevo ili desno na jednom slideru i morate paziti da idete u skladu s očekivanjima momčadi

- srećom samo utrkivanje je zabavno, simcade. Ne treba očekivati neku povratnu informaciju na FF volanu kod zanošenja što mi malo nedostaje jer nije lako shvatiti kad je bolid na rubu

- učitavanja su kratka i svi intro videi se mogu preskočiti tako da ste brzo u akciji

Zabavljam se, ima brdo mjesta za napredak, ali je bolja od očekivanja. 7.5/10 za sad; ako ste preskočili F1 2017 onda preporuka. Ako ste igrali F1 2017 čekajte da bude bar na -50% 

 odlicno si napisao.svakako za 30ak eura se isplati uzeti.

tezina vozaca tokom sezone da se regulirati (kao i na 2017).

12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

danas izasao novi patch

 

Patch 1.06 is now out on PC. Below you’ll find the patch notes for this update:

• 2018 Car model and Livery Updates
o Various livery and sponsor logo updates to teams 
o Updated McLaren nosecone
o Updated Ferrari mirror mountings
o Updated Force India sidepod turning vane geometry and steering wheel materials 
o Updated Renault front wing and rear wing endplates
o Updated Haas sidepod turning vanes, mirror mountings and halo geometry
• 2018 Vehicle Performance Updates
• Players can now change AI difficulty between sessions
• Updated DRS Detection zones for the 2018 Singapore GP
• Updated Hungary and Singapore Track Map Videos
• Fixed an issue where it was possible to have DRS use on incorrect parts of the track after using instant replay
• Made some adjustments to the AI R&D Progression in Career
• Achievements –“Every artist was first an amateur” should now unlock correctly
• Fixed an issue where the player was being awarded an incorrect 10 place grid drop penalty instead of 5, for changing a gearbox in career
• Fixed an issue where the player was being awarded a 5 place grid drop penalty instead of 10, for fitting an extra MGU-K, Control Electronics or Energy Store component for the 1st time.
• Xbox One – Fixed Xbox Voice chat not working 
• PC – Global leaderboards are now showing in the Steam client
• Multiplayer – Fixed an issue in multiplayer where the host was able to select re-start session after receiving terminal damage
• Multiplayer – Fixed a deadstate issue for players starting OSQ when the host and secondary host are dedicated spectators
• Multiplayer – Fixed an issue where cars would spawn on top of each other after joining in progress a OSQ session and then loading into a race
• Improved stability and various other fixes

We are continuing to track down and fix more bugs and we’ll have more information about any further patches soon.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)
Lovac kaže...

ako ste preskočili F1 2017 onda preporuka. Ako ste igrali F1 2017 čekajte da bude bar na -50% 

 Igra je još od prije izlaska dostupna za skoro -50% na CD Keys i Instant Gaming.

~ Carpe Noctem ~
14 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

Ako ste zainteresirani za krekirani MULTIPLAYER, PRIDRUŽITE se na discord za upute, druženje i naravno vožnju - https://discordapp.com/invite/KVT4w9j

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)
SolidSnakeCRO kaže...

Ako ste zainteresirani za krekirani MULTIPLAYER, PRIDRUŽITE se na discord za upute, druženje i naravno vožnju - https://discordapp.com/invite/KVT4w9j

 

 

 vrijedi to za orginal?

14 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

Mi samo tražimo igrače sa krekiranom verzijom. Vjerujem da postoji i community gdje se okupljaju igrači sa orginal verzijom.

 

Ako je možda pitanje da li možeš orginal verziju pretvoriti u krekiranu i isto igrati,  naravno možeš, ali pitanje bi bilo zašto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)
SolidSnakeCRO kaže...

Mi samo tražimo igrače sa krekiranom verzijom. Vjerujem da postoji i community gdje se okupljaju igrači sa orginal verzijom.

 

Ako je možda pitanje da li možeš orginal verziju pretvoriti u krekiranu i isto igrati,  naravno možeš, ali pitanje bi bilo zašto?

 jbg šteta.

btw dali u komp mogu instalirati krekiranu verziju uz orginal?

 

14 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

Možeš naravno, ali je preporuka da napraviš i dodatan steam račun na kojem bi igrao krekiranu verziju. Jel je problem možda doć na discord pa da ti tamo objasnim, ne smijem tu zbog pravila baš pisati o tome.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
F1 2018 (Codemasters)

Kužim smisao igranja krekiranih single player igara, no zar je takav problem dati 200 kn za igru koju namjeravaš igrati u multiplayeru?

~ Carpe Noctem ~
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: F1 2018 (Codemasters)
Spectre kaže...

Kužim smisao igranja krekiranih single player igara, no zar je takav problem dati 200 kn za igru koju namjeravaš igrati u multiplayeru?

 Joj nemoj molim te počet o pirateriji i moralu i ne znam čemu, zadrži to za sebe.

12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

jako dobri setup bolida za sve staze!

https://realsport101.com/tag/f1-2018-setup-guide/

 

btw danas isao igrati multiplayer i mogu reci da su ga odlicno napravili.

imate rangiranje vozaca i učestalost u sudarima.

tako da morate paziti kako vozite JER neces moci uci na rangirane servere.

drugim rijecima igrat ces onda na unranked serverima gdje ce sigurno biti texas!

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 7:35 (lange).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

neki dan na televiziji bio uzivo prijenos ove lige i odmah se zazelio i formule i igranja i svega ufff

iako svoj volan nisam uzeo u ruke od 2.mjeseca 2012.....morao sam ga odmah izvadit iz prasine nakon ovog i probao f1 2015...

sad mi dodje da si odmah uzmem 2018....al zao mi malo dati 50ak€, pa da mi nebude uzitak vozit na tom starom volanu....

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 16:58 (Mortiis).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

posto imam f1 2015,nisam gotovo ni igrao jer to imam na pc...a nije mi bas nekakav pa ono neide bas tako glatko igrica pa mi nije bas do takvog igranja (bilo besplatno na steamu pa skinio)

upalio sada taj f1 2015...spojio volan nakon 6-7 godina i bome me ovo iznenadilo...100x mi je teze odrzavat bolid volanom na cesti nego u rfactor...dali je sad to da mi treba navike ili sta...al jbt al me baca po cesti lijevo desno..nemozes nikako ulovit ''ravnotezu''...strasno..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
F1 2018 (Codemasters)

jel svaki volan za pc radi normalno i na ps4?
jer kupio bi f1 2018 i imam volan, pa me zanima hoce li raditi bez problema

zove se ''formel professional v2''
https://webimg.secondhandapp.com/formel-professional-lenkrad.jpg

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 21:11 (Mortiis).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice