Guild Wars 2

poruka: 8.363
|
čitano: 1.141.237
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

https://playercounter.com/guild-wars-2/ 

ne znam jel točno ili ne. trenutno 260k online

14 godina
offline
Guild Wars 2

Ovisi šta želiš od igre. Ali igrača ima u svim gamemodovima. I original game content i dalje ljudi igraju, uvijek imaš nekog na mapi. Za teži PVE group content imaš T4 fractale + CM i raidove. PVP ima igrača, sezone se vrte za bojle rewardove. WvW ovisi o serveru, ali igrača ima, svaki server ima neku svoju server casual guildu i manji ili veći broj hardcore guildi koje tjedno raidaju/scrimaju po 3+ puta.

Ne znam kakva iskustva imaš s drugim MMORPGovima, ali odmah da ti napomenem ako očekuješ WoW ili neki drugi klasični MMO razočarat ćeš se. Combat je super, dynamic events i non-standard questing su nešto najbolje za mene, također činjenica da u normalnom PVEu možeš trčati s bilo kojim buildom i možeš odraditi sve.(Naravno, za instanced group content postoje optimalni buildovi i group composition, no opet 5-10 dobrih igrača će odraditi content i na neoptimalnom buildu). Također činjenica da nemaš konstantno grindanje nove opeme, jednom kad dođeš do ascendeda to je to, swap statova je easy i cheap. 

Dakle, skini, probaj, free je base game sa nekim limitima, svako malo imaš na službenoj stranici ili kod partnera(DLGamer) 50% na ekspanzije(od prošle godine trebaš kupiti samo drugu, prva dolazi uključena) što je 15€ za hrpu sati igranja. Naravno, za kompletno iskustvo, story i lakše opremanje charactera trebaju Living Season dijelovi koji nažalost ne dolaze s ekpsanzijama u nekom bundleu nego ih moraš kupiti posebno. Znaju bit na saleovima, što je nekih 3200 gemova na saleovima u storeu što je još 40tak eura(ako ne uzmeš S2 onda je oko 2200). Gemove možeš kupiti i s ingame goldom ako to želiš. 

 

Eh da, dolazi nova ekspanzija ove godine pa će igra sigurno bit aktualna još neko vrijeme. 

 

Zato skini, probaj i ako ti se svidi kupi gejm. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Guild Wars 2

Naravno da vrijedi.

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

Ne znam zašto više tolika pitanja o GW2 - NIJEDNA igra neće dati TOLIKO sadržaja za toliko malo novaca, a da je toliko kvalitetna!!!

To se zna oduvijek, GW2 je jedan od najboljih MMORPG-ova koji se apsolutno mogu odigrati kao single player iskustvo (open map), te uz minimalno truda proć i večinu group contenta.

Nudi toliko slobode, toliko prekranih, a različitih svijetova, mountove, svšta nešto... stotine i tisuće sati contenta, bez plaćanja pretplate, super zanimljivo!

 

Da, neki dijelovi su novima zatvoreni iza "pay walla" u smislu da treba kupiti ekspanzije i season mape, ali sa malo pametnijim shopingom gemova (3rd party reseller stranice) i kupnjom zadnje ekspanzije (ostale su besplatne, sa kupnjom zadnje otključaju se svi djelovi koji su onemogućeni sa "free dijelom") , možete ju dobiti kompletnu za oko 60€ (vjv i manje).

 

Ponekada bih htio zaboraviti komletnu igru i krenut iznova, možda da se za koju godinu napravi "GW2 Classic" kao što je WoW napravio, ali teško će ikada više netko poput mene dobit doživljaj koji smo imali prvih mjeseci igranja.

 

Koga god zanima "onako" odigrajte free dio. Ima puno manjkavosti, ali i dalje dobijete cijelu "classic" igru, samo ne možete trgovati sa ostalima i imate vrlo limitiran inventory. Priča, mape, doživljaji, sve je tu za besplanto.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Guild Wars 2
Dan danas se sjecam launch datea.
Ustao rano ujutro sam da si napravim lika sa odabranim imenom.
Naravno u onom beta testiranju vec napravio lika i nalupo SS da znam koje su mu postavke unaprije u character creation.

Takodjer, meni je GW2 jedno od najboljih gaming iskustava. Bas me zanima sta bi bilo kad bi otisao sad instalirat igru i logiro se u stari account na kojem se prasina skupljala cca 5 godina.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 9:30 (AmonZero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Znam da sam igrao gw2 davnih dana... Kad sam prije par dana počeo igrati imao sam nekog low level engineer kojeg sam obrisao. Jučer dobijem achievement za sakupljenih 1000 golda a na liku svega 2 haha. Da mi je znati gdje je završilo tih 998 😁

12 godina
offline
Guild Wars 2

Poz svima.Igram gw2 vec 2 tjedna i dosta je zanimljiva igra, dosta sdrzaja, iako su mi najbolji world boss eventi.Ciljam na fractals.Bio sam par puta samo na dailyu i to je to.Zanima me kako napraviti legendaries weapon ? Zanima me to jer htio bih sto prije se baciti na crafting a nisam jos stigao sve ni izviditi jer stvarno radim vecinom na otkljucavanju master i hero pointova. Koja je cijena izrade legenday weapona ? govore mi likovi da je skupo oko 2 - 4k golda. (Treba mi longobow ili 2h sword).Znaci ako mi netko zeli pomoci neka mi kaze koja je procedura, koliko bi mi trebalo i sta to trebam skupljati od materijala i gdje.?Htio bih sto prije u raid (fractals), a ne mogu jer mislim da cu se muciti mjesecima dok ne napravim weapon ili gear.(Ako je tako onda gubim volju za farmanjem i craftanjem nazalost).Znaci koji je najkraci put i da li postoji?Hvala.PS: Radim pa nemam vremena za kraftanje i skupljanje gear a mjesecima zelim samo uzivati u igri.)) Moze i ovako ako netko ima da odlazi iz igre i ima volje da bi mi napravio full gear i weapons (leg ili ascend) castim giganticom i piva ostale info inbox ))))))))). Lokacija Osijek ))  

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 15:32 (Eldar187).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

pa legendary nema nista vece/bolje preformanse od exotic-a, jedino izgleda bolesno. Prvih par fractala mozes bez beda igrat sa exotic opremom, nabavis onda ringove i ostale gluposti i polako skupljas za ascended gear. 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

U fraktalima ti treba ascended oprema da imaš zaštitu, jer na kasnijim razinama fraktala ima nešto što te ubija svaku sekundu, ukoliko se ne štitiš. Ascended oprema (oklop, trinkets, back...) ima infusion slotove koji se mogu popuniti sa tom zaštitom. Kupuješ infusione u fraktalima sa stvarima koje nutra skupljaš, tako da je samo igranje fraktala dovoljno za napredovat i opremat se za veće razine fraktala.

 

Što se tiče legendarya, to je - legendarno putovanje. Dakle prvo ti treba exotic oružje koje je precursor legendary oružjima. 2H sword je u biti najskuplji (dawn/twilight) , a ima i "novi". stare (dawn/twilight) možeš dobit kao drop, ili napraviti (blacksmith u LA u centralnom dijelu ti može dat recepte i quest) kroz ogromni i dugački scavanger hunt, gdje moraš craftati svašta i odrađivati određene zadatke, dok na AH jednostavno kupiš. Nisam dugo igrao, pa ne znam cijene, ali računaj da ti ispadne nešto jeftinije raditi ga sam, nego kupiti na AH, dok za drugi dio nema pomoći, naprosto farm, farm farm, neke stvari ne možeš ni kupiti (recimo moraš imati 100% map completion, imaš neke stvari koje se rade u fontani itd., pogledaj si google za upute, imaš detaljan opis - farm + craft ako nemaš 1.5k golda može trajati tjednima, a ako i imaš trajat će danima radi itema koje moraš zaraditi i ne možeš kupiti)

 

Novi legendary se nikako ne mogu kupiti, niti precursor, niti gotovo oružje, naprosto ćeš morati raditi scavanger hunt za precursor, sa puno love ulupane u to (i materijla), te zatim još kompliciraniji set zadataka da ga pretvoriš u legendary.

 

Ako igraš "tek koji tjedan", računaj do ljeta da bi mogao imati legendary svakodnevnom normalnom igrom, ili naprosto krenuti farmat neki od gold farmova i kupovat večinu, a odvojiti i puno vremena za stvari koje moraš odigrat - nije ideja sve nabaviti novcem.

 

Imaš sve legendary, oružja, oklope, trinkete, backpiece... da ne nabrajam. Računaj 2-3 godine da si ful legendary. Ima ljudi koji su uspjeli u godini dana, ali to je non-stop farm. Ja u 5-6 godina nisam 100% leg, fale mi neke stvari iz raidova koje nikada nisam htio kupiti (platiš pa te provuku kroz raid, pa ne moraš sam tražiti grupu).

 

Eto, sretno. Računaj da možeš sve to sa ascended, pa naći neki fora skin i transmutati, a možeš i mijenjati infusione i sve.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Guild Wars 2

Shvatio sam.Puno farmanja golda, materijala, fractal.... itd.Uglavnom nemam vremena za to.Mislim da cu ipak odustati od gw2 a ne da farmam godinu dana do high end gear a.Ionako dolazi nova ekspanzija, vjerovatno gear,.Tako da nema smisla onda cu bolje cekat bolja vremena. ))) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Guild Wars 2
Eldar187 kaže...

Shvatio sam.Puno farmanja golda, materijala, fractal.... itd.Uglavnom nemam vremena za to.Mislim da cu ipak odustati od gw2 a ne da farmam godinu dana do high end gear a.Ionako dolazi nova ekspanzija, vjerovatno gear,.Tako da nema smisla onda cu bolje cekat bolja vremena. ))) 

 Ne, u krivu si.

Ascended oružja se daju nabaviti (gotovo) besplatno, mogu ti dropat (mala šansa) , a možeš ih kupovati sa stvarima koje dropaju u fraktalima i/ili raidovima.

Ascended oružja su po snazi i funkcionalnosti (gotovo) identična sa legendary. Razlika sa legendary je samo u statovima - iznosi su identični, kako statova tako i dmg koji rade, oklop i slično, ono što se razliku je jest da ascended ima fiksirane stat kombinacije, dok legendary na klik promijeniš.

Ascended zato ili imaš više kombinacija (u konačnici isplativiije) , s time da ti predlažem da prvo složiš jedan kompletan build. Druga opcija je da mijenjaš statove na ascended, ali za to ti treba nešto materijala, ali to mijenjaj kad zaista, zaista moraš, jer se nakon x promjena više isplati uložiti u legendary.

 

Igra se isplati igrat bez obzira. Proć kompletnu priču, 100% map completion, zatim u ekspanzijama, koji fraktal... putem ćeš dobiti ascended opreme, materijala (ako skupljš, a nemaš razlike ne minat sve na što naiđeš) , gold rewardi.... imat ćeš za full gear i moguće neki legendary, ili barem precursor i dio prerequisita za leg.

16 godina
offline
Re: Guild Wars 2
Rhodin kaže...
Eldar187 kaže...

Shvatio sam.Puno farmanja golda, materijala, fractal.... itd.Uglavnom nemam vremena za to.Mislim da cu ipak odustati od gw2 a ne da farmam godinu dana do high end gear a.Ionako dolazi nova ekspanzija, vjerovatno gear,.Tako da nema smisla onda cu bolje cekat bolja vremena. ))) 

 Ne, u krivu si.

Ascended oružja se daju nabaviti (gotovo) besplatno, mogu ti dropat (mala šansa) , a možeš ih kupovati sa stvarima koje dropaju u fraktalima i/ili raidovima.

Ascended oružja su po snazi i funkcionalnosti (gotovo) identična sa legendary. Razlika sa legendary je samo u statovima - iznosi su identični, kako statova tako i dmg koji rade, oklop i slično, ono što se razliku je jest da ascended ima fiksirane stat kombinacije, dok legendary na klik promijeniš.

Ascended zato ili imaš više kombinacija (u konačnici isplativiije) , s time da ti predlažem da prvo složiš jedan kompletan build. Druga opcija je da mijenjaš statove na ascended, ali za to ti treba nešto materijala, ali to mijenjaj kad zaista, zaista moraš, jer se nakon x promjena više isplati uložiti u legendary.

 

Igra se isplati igrat bez obzira. Proć kompletnu priču, 100% map completion, zatim u ekspanzijama, koji fraktal... putem ćeš dobiti ascended opreme, materijala (ako skupljš, a nemaš razlike ne minat sve na što naiđeš) , gold rewardi.... imat ćeš za full gear i moguće neki legendary, ili barem precursor i dio prerequisita za leg.

 Ja sam prošao story koji btw nije nekaj...eventualno poslije one sezone kolko tolko ali opet to je sve reciklaza.

 

Mene bas iritira to da farmas i boris se za weapon a statsi su gotovo isti....arenanet je htjela dat pljusku blizzardu sa kvazi idejom da oruzja nemaju neki razliku i da su svi na max levelu tu negdje. Po meni je to glupost. Za kaj da trosim vrijeme da mi se svijetli armor i da weapon ima animaciju? A tucem isto ko i lik koji je kupio igru s ekspanzijom i dobio free boost.

 

wvw je gotovo mrtav, nema tu kako se to prije igralo...pvp i dalje imas rouge klasu koja te uz klasicni build popapa za dorucak.

 

Ok igra je ok kao free, da bi opet platio nebi. 

 

U biti za sumiranje bi se mogli reci da je to dobra igra za casual igrace.

15 godina
offline
Guild Wars 2

Ideja GW je bila farm free. GW2 je uveo dailye i farm/grind koji više odgovaraju "ostalim" MMORPG naslovima jer je to "zajednica tražila" pa se pretvorila u bjesomučan grind, a koji ti daje achivemente i shiny gluposti. Iskreno GW1 mi je i danas zato naj MMORPG, dvojka nije nikada u potpunosti uspjela zadovoljiti ni GW1 fanove, a bome ni ostale. WoW vam je zakon jer svako malo morate iznova gerat likove u jednom te istom, GW2 je sličan jer se stalno nešto farma, a razlika je što je to nebitno.

 

GW2 kroz besplatni sadržaj svakih nekoliko mjeseci dodaje mapu, priču i slično, igra cijelo vrijeme ima "novoga". Tu im donekle skidam kapu. Original je imao najgoreg zadnjeg bossa i antiklimatic završetak, osim toga, bio sam oduševljen. Kasnije, ne mogu reć da su final bosevi bili izuzetno bolji, ali definitivno poboljšanje, a priča je onako... kako kome sjela, ali opet, stalno je prisutna, stano se dograđuje, stalno ima novoga.

 

Sad bih zaista rado da ništa o igri ne znam, krenuo iznova.

 

Novim igračima, kojima paše ovaj stil, će sjest ko budali šamar. Ja sam se nakon xy godina zasitio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Guild Wars 2

Slazem se s vama ali ali odustajem.Bezveze sam dao lovu za expanzije.Igrao sma 2 tjedna jer sam mislio GW2 je ajmo reci neki pojam u mmorpg svijetu ali...ma no.Stvarno sma prosao dosta  mmorpg ova. Wildstar ce mi ostati mogu reci best mmorpg koji sam igrao.Dosta je zanimljiv i kompliciran sto se tce kraftanja i mehanike u raidov ima ali..vrijedilo je.WoW.. necu da cujemo za tu igru.Nisam je nikad podrzavao ni ne zelim prije bi igrao final fantasy 14..Eto hvala na pomoci drago mi je da sad znam kako stvari fukcioniraju.Onda cu bolje igrat pso2 ili blade & soul. Ionako moram grindat a bitno je da se zabavljas a kad se raid a onda se raida. )))))

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Guild Wars 2

Ne kužim ljude. 

Što je točno problem? Imaš exotic gear koji je decent za open world, imaš ascended/legendary gear nakon toga koji je nekih 10% boost u statovima overall. Ascended gear je vrlo lako nabaviti, od kojekakvih kolekcija do craftanja.

Imaš crafting guideove koji ti izlistaju apsolutno svaki item/recept potreban da dođeš od 0-500. Košta ponešto golda dizanje craftinga, ali mislim da nije više od 4 sata farmanja drizzlewooda. I generalno nekih 3-4 sata po pieceu ascended opreme. Trinketi su easy, par dana protrčiš po par mapa iz s3 i s4 i imaš full ascended trinkete. Znači to je nekih cca 50 sati farmanja drizzlewooda/dragonfalla(prodaja dobivenog i kupnja potrebnog) sa daily s3/4 mapama za trinkete. I imaš full ascended opremu. Koja je best in slot.

Znam da svima legendary zvuči primamljivo, ali to i je ko što sam naziv kaže, legendary. Ne nudi direktnu prednost nad drugim igračima, ali nudi veliki convenience. Stat swap on the go(van combata). Što je super pogotovo na nečemu što traži različitu opremu za različite buildove. Plus, fancy skin(sviđali se nekome ili ne je druga stvar). I sad, ako to želiš, onda trebaš i uložiti vremena/novaca. Znači imaš opciju doći do svega što ti treba u igri na više načina. Nisi isključivo vezan za jedan. Ok, lege armor je malo drukčije jer ipak trebaš neke collectione/tokene koji traže playtime/participation over time, ali sve gen1 legendary weapone možeš kupiti na TPu. Što u konačnici znači da ih možeš i kupiti za stvarnu lovu, iako je exchange gem->gold jako užasan, ali ako se kupaš u lovi vjerojatno ti nije bitno. 

Pa se vraćamo na armor, tehnički i ascended armor možeš financirati iz novčanika, kupiš gemove, konvertiraš u gold i kupiš apsolutno sve potrebne materijale. Jedino za trinkete onda trebaš nešto playtimea, ali znači za jednu večer možeš imati full ascended armor charactera sa legendary oružjem i exotic trinketima(koje kroz par dana možeš zamijeniti za ascended). 
Roughly, 1600 gemova bi ti trebalo biti dosta za dizanje crafting discipline na 500 i craft armor seta te discipline. Znači 3 puta ako želiš po set za light, medium i heavy. Znači to ti je 20 eura po setu. Neda mi se računat za ascended oružja, al vjerujem da za još 20 eura možeš dići 2 crafting discipline i craftat 2-4 oružja koja ti trebaju.

As i said, to je nekih 250 golda za set armora + crafting discipline. Najbolje farme su oko 35g/h min maxane, što vjerojatno početnik neće moći pa ajd računamo da uspije pullat nekih 20g/h. 

Za usporedbu, set WvW legendary armora samo od materijala je nekih 850 golda + sam ascended armor valjda nekih 130 + hrpa tokena. Jel to nekome vrijedno ili ne, to je za njega da odluči. Legy je veliki achievment kojem ti moraš sam težiti, nije nešto što igra od tebe zahtijeva da imaš. Doduše ko i većina stvari u igri, ne vodi te za rukicu nego želi da sam nađeš content koji ti se sviđa i u kojem uživaš. Oćeš PvP, oćeš WvW, oćeš Raidove, Fractale, oćeš kempat po WorldBossovima, oćeš kempat na farming mapa, whatever you like. 

 

Najveća prednost GWa je upravo gear. Jednom kad si nabaviš ascended armor i oružja, ti si set for life. Jer ako se počne koristiti neki novi stat set, ti za možda 10 golda swapaš u toiletu sve u nove statove. Ok, trinketi izuzev blood trinketa trebaju novi, ali to je opet par sati farmanja. 
Gear nikada ne postaje irelevantan jer nema novog levela. Je, bila je situacija sa ekspanzijom da su se masovno počeli koristiti novi statovi, ali baciš u toilet i za 10 minuta si ready to go. Nema farmanja sljedećih 20 dana svaki dan po 8 runova ne bi li mi možda RNG bio naklonjen pa dobim nešto od novog relevantnog. 

Još jedna prednost je što imaš opcije za nabavit stvari na više načina. Oćeš oldschool metodu samostalnog skupljanja, izvoli. Oćeš kupit na trejding postu što ti treba, izvoli. 


Ja sam pustio gejm na skoro godinu i nešto, bio sam u totalnom gaming off modu, nije mi se igralo apsolutno ništa. Vratio se nakon tog vremena, promijenio mi se scourge build u WvWu, a ništa, 5 minuta posla da swapam statove u toiletu i we ride again. Prodao sam do sad 6 legy weapona, u postupku sam dovršavanja još 2 map completiona da prodam Gift of Mastery za financiranje ostatka legy armora/trinketa i pokojeg account upgradea. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 18:01 (mystik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Guild Wars 2

Imate preporuku nekog guilda? Bitno da je okej, moze i domaci moze i strani. Nedavno krenio pa eto ako ima preporuka samo javite. Tnx :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2
thechosenfreak kaže...

Imate preporuku nekog guilda? Bitno da je okej, moze i domaci moze i strani. Nedavno krenio pa eto ako ima preporuka samo javite. Tnx :)

 

takoder trazim neki guild :)

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
13 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

nakon previse vremena 

 

 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

Ima li kakav aktivan balkanski/hr guild? Na Gandari sam trenutno. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Guild Wars 2

Da li netko igra GW2? Možda bi odigrao tjedno par sati za gušt, koji server odabrati, koje ekspanzije kupiti i dali ih uopće treba kupiti itd.?

 

Hvala na informacijama 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Guild Wars 2
Baldurion kaže...

Da li netko igra GW2? Možda bi odigrao tjedno par sati za gušt, koji server odabrati, koje ekspanzije kupiti i dali ih uopće treba kupiti itd.?

 

Hvala na informacijama 

 Pa imaš f2p verziju igre pa vidi da li ti odgovara. Ako misliš igrati obavezno kupi expanzije jer ti maknu ova ogranicenja koje imaš u f2p verziji igre a i dobit ces opciju nabavke mounta i glindinga sto olakšava leveliranje.

12 godina
offline
Guild Wars 2

I nema nekih gildova aktivnih sa ovih prostora?

 

I ja sam poslije duuuuge pauze reaktivirao mog necromancera, prebacio ana reapera, iskraftovao ascended gear komplet, jos nesto sitno mi ostalo jedan dva itema trinketa i taman griffona sredio, pa reko da vidim nekada ako ima drugara kada se uleti uvijek zanimljivije:)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 mjeseci
neaktivan
offline
Guild Wars 2

Guild Wars 2: Secrets of the Obscure izlazi 22.8. ove godine

 

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice