Hogwarts Legacy

poruka: 417
|
čitano: 149.963
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
forumaš kaže...
lobotomac90 kaže...

i moralno u doba najnižeg morala otkada postoji čovječanstvo.

 

Inkvizicija, spaljivanje žena, holokaust, tvornice smrti....ali da danas je puno gore jer ljudi koji plaćaju poreze kao i svi ostali, imaju pravo da se njihova seksualna orjentacija vidi u medijima uz heteroseksualnu, koja je turbo zastupljena u svakoj seriji, filmu i igri.

 

Sirija, Libija, Ukrajina, Afganistan, Irak, kazetne bombe, fosfor, nuklearno oružje....probaj usporediti koliko je pobijeno ljudi u inkvizicji u usporedbi samo sa ovih par ratova, druge ne moramo ni spominjati, pa si pročitaj što si napisao.

Ne moramo se vraćati 800 godina da usporedimo moralne vrijednosti, dovoljno je da pogledamo 20 unatrag da vidimo koliko su se granice pomjerile ili da se točnije izrazim poremetile u glavama populacije, pa se puno izopačenih stvari prezentira kao normalno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 9:35 (lobotomac90).
14 godina
online
Hogwarts Legacy

Po toj logici ni invalidi ne bi smjeli u medije jer su bolesni. Ni psihički bolesni ljudi ili valjda bilo kako bolesni. Samo su lijepi i zdravi poželjni 

Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
online
Re: Hogwarts Legacy
lobotomac90 kaže...
forumaš kaže...
lobotomac90 kaže...

i moralno u doba najnižeg morala otkada postoji čovječanstvo.

 

Inkvizicija, spaljivanje žena, holokaust, tvornice smrti....ali da danas je puno gore jer ljudi koji plaćaju poreze kao i svi ostali, imaju pravo da se njihova seksualna orjentacija vidi u medijima uz heteroseksualnu, koja je turbo zastupljena u svakoj seriji, filmu i igri.

 

Sirija, Libija, Ukrajina, Afganistan, Irak, kazetne bombe, fosfor, nuklearno oružje....probaj usporediti koliko je pobijeno ljudi u inkvizicji u usporedbi samo sa ovih par ratova, druge ne moramo ni spominjati, pa si pročitaj što si napisao.

Ne moramo se vraćati 800 godina da usporedimo moralne vrijednosti, dovoljno je da pogledamo 20 unatrag da vidimo koliko su se granice pomjerile ili da se točnije izrazim poremetile u glavama populacije, pa se puno izopačenih stvari prezentira kao normalno.

To je napredak tehnologije u ubijanju, da je bilo toga ranije koristilo bi se i tada. Uvijek su ljudi koristili maksimalno efikasno što su imali da bi ubijali. Nekad si imao i moralno robovlasništvo, bilo je savim OK kupovati ljude i tretirai ih kao stoku. To je bilo "moralno" a ne ovo danas, štoviše robovlasnici su se pozivali na bibliju i moralnost.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 9:42 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
forumaš kaže...

Po toj logici ni invalidi ne bi smjeli u medije jer su bolesni. Ni psihički bolesni ljudi ili valjda bilo kako bolesni. Samo su lijepi i zdravi poželjni 

 

Bolesni? Pa kako to možeš reći? Oni su super zdravi i normalni ljudi 

Pa nisam baš primjetio da se invalide i generalno bolesne ljude promovira kao ove i trpa doslovno svugdje pa i ako nemaju niti najmanje veze sa tematikom, baš si našao usporedbu, ali dobro trebaš si i opravdat svoje liberalne stavove.

14 godina
online
Re: Hogwarts Legacy
lobotomac90 kaže...
forumaš kaže...

Po toj logici ni invalidi ne bi smjeli u medije jer su bolesni. Ni psihički bolesni ljudi ili valjda bilo kako bolesni. Samo su lijepi i zdravi poželjni 

 

Bolesni? Pa kako to možeš reći? Oni su super zdravi i normalni ljudi 

Pa nisam baš primjetio da se invalide i generalno bolesne ljude promovira kao ove i trpa doslovno svugdje pa i ako nemaju niti najmanje veze sa tematikom, baš si našao usporedbu, ali dobro trebaš si i opravdat svoje liberalne stavove.

 Nisam ja rekao da su oni bolesni, kolega gore to tvrdi. Ali ako i jesu zar se moraju skrivati?

13 godina
online
Re: Hogwarts Legacy

Nije poanta da se moraju skrivati, naravno da ne. Ali ne trebaju se trpati na silu svugdje i stalno. O tome se radi, vrlo jednostavno. 

14 godina
online
Hogwarts Legacy

A onda bi trebalo odrediti neki matematički omjer, napraviti neki koncenzus koliko i kada ih se smije pojaviti i koliko dugo.

Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
online
Hogwarts Legacy

Di su admini? Može zaključavanje topica?

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 9:54 (Cri.Lu99).
 
7 5 hvala 0
14 godina
online
Re: Hogwarts Legacy
Lonely Boy kaže...
forumaš kaže...

Po toj logici ni invalidi ne bi smjeli u medije jer su bolesni. Ni psihički bolesni ljudi ili valjda bilo kako bolesni. Samo su lijepi i zdravi poželjni 

 Zašto nebi smjeli ? Problem i je u tome što se manje danas brine o djeci sa teškim i rijetkim bolestima, paraolimpijcima, crncima i sl...
 Ali su zato razno razne transrodne i homoseksualne osobe unazad 10 godina postale bitnije od bilo koje druge jedinke na kugli zemaljskoj.
 Invalidnost može biti duhovna i fizička, a za većinu članova LGBTQIA+ smatram da su duhovnog invaliditeta i postoji ustanova i vrijeme
 gdje se takvi trebaju lječiti, a ne maltretirati opet čitavu kuglu zemaljsku svojim identifikacijama, kretenizmom da oni kao muškarac ili ženskarac
 ne znam nis sam više žele rađati i sl... 

 A ako tebe i slične zanima kakvo sam ja to neuko, glupo, homofobno, nenormalno smeće, da sad ne dižem ego tolikim komplimentima.
 Možemo se naći dolje na linku niže uz pivu i zajedno "boriti" za nešto bitnije od amerikanca koji si pogleda u gaće i ne može na osnovu toga identificirati spol.

 https://www.facebook.com/groups/463322859208336

 On topic: sa svime navedenim ne vidim razlog niti svrhu transrodne osobe u ovoj igri, pa makar bila puna čarolija i magije.

Nemam fejs. Jednostavno glasaj novčanikom, nemoj kupovati takav sadržaj. Filmovi, igre i sl. su u prvom redu biznis, ako biznis ne funkcionira bude se prilagodio potrošačima. Zato dans npr. imamo bezbroj loših Marvel filmova jer se to ide gledati, a dobri blockbuster filmovi su rijetki, jer klince ne zanimaju, a odrasloj publici se neda do kina.

Sve ostalo je lajanje na Mjesec.

Mene zaboli za jedne i druge i treće, jednostavno ne brojim koliko u igri/filmu ima dominantnih žena, crnaca, žutih, bijelih, gay, lezbo, trans, hetero i sl. Igram i gledam ako je dobro, ostalo je sporedno.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
forumaš kaže...
lobotomac90 kaže...
forumaš kaže...

Po toj logici ni invalidi ne bi smjeli u medije jer su bolesni. Ni psihički bolesni ljudi ili valjda bilo kako bolesni. Samo su lijepi i zdravi poželjni 

 

Bolesni? Pa kako to možeš reći? Oni su super zdravi i normalni ljudi 

Pa nisam baš primjetio da se invalide i generalno bolesne ljude promovira kao ove i trpa doslovno svugdje pa i ako nemaju niti najmanje veze sa tematikom, baš si našao usporedbu, ali dobro trebaš si i opravdat svoje liberalne stavove.

 Nisam ja rekao da su oni bolesni, kolega gore to tvrdi. Ali ako i jesu zar se moraju skrivati?

 Ne moraš se skrivati, budi gey, budi trans, budi štogod želiš. Ali budi to za sebe, zašto imaš potrebu meni pred nosom mahati sa tim svaki dan, gdjegod se okrenem?

Zašto ja moram znati da si ti gey i da ti je to super? Možeš li živjeti bez toga da ti ja opravdavam tvoj izbor?

15 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Lonely Boy kaže...
forumaš kaže...

Po toj logici ni invalidi ne bi smjeli u medije jer su bolesni. Ni psihički bolesni ljudi ili valjda bilo kako bolesni. Samo su lijepi i zdravi poželjni 

 Zašto nebi smjeli ? Problem i je u tome što se manje danas brine o djeci sa teškim i rijetkim bolestima, paraolimpijcima, crncima i sl...
 Ali su zato razno razne transrodne i homoseksualne osobe unazad 10 godina postale bitnije od bilo koje druge jedinke na kugli zemaljskoj.
 Invalidnost može biti duhovna i fizička, a za većinu članova LGBTQIA+ smatram da su duhovnog invaliditeta i postoji ustanova i vrijeme
 gdje se takvi trebaju lječiti, a ne maltretirati opet čitavu kuglu zemaljsku svojim identifikacijama, kretenizmom da oni kao muškarac ili ženskarac
 ne znam nis sam više žele rađati i sl... 

 A ako tebe i slične zanima kakvo sam ja to neuko, glupo, homofobno, nenormalno smeće, da sad ne dižem ego tolikim komplimentima.
 Možemo se naći dolje na linku niže uz pivu i zajedno "boriti" za nešto bitnije od amerikanca koji si pogleda u gaće i ne može na osnovu toga identificirati spol.

 https://www.facebook.com/groups/463322859208336

 On topic: sa svime navedenim ne vidim razlog niti svrhu transrodne osobe u ovoj igri, pa makar bila puna čarolija i magije.

 Nema nikakvog razlog ni svrhe. Radnja se tim više dešava u 1890. godini, tako da u toj igri tome nije ni vrijeme ni mjesto - to je bolest modernog doba.

Kako je kolega pisao, HP svijet je svijet magije, postoje brojni načini kako takve osobe mogu mijenjati spol, što se uostalom čini u priči stalno, ili napitkom (polyjuice ako ništa drugo) ili iluzijom, bezbroj načina ima u tom svijetu da ta osoba "normalno" živi svoj život. Ali to nije poanta, poanta je otvoreno reći da je trans i ugrnuti svima to ponovo pod nos, ne bi li se gurala neka woke priča, ponovo, i tlačila opća populacija sa temom kojoj tu nije ni mjesto.

 

To i jest problem trenutno, da nešto što postoji desetljećima sigurno u društvu, što je u Aziji normalna stvar, ljudi odu, za sebe, promjene spol i nitko se na to ne obazire. Oni to odrade za sebe, obitelj i prijatelji ih podržavaju u tome, zaostale ih nije ni briga, ali na zapadu - e, tu moraš vrištati svima u uho da si to napravio, a ako slučajno netko ne zna, onda natjerati društvo da mu skrenu na to pozornost, a ako onda slučajno frkne nosnom kako mu to baš nije neka fora, vrištat iz petnih žila na takvu osobu i po mogučnosti ga moć tužiti za nanošenu štetu po duhovi mir i zdravlje.

 

I sad koju kvalitetu je dobio Hogwarts Legacy sa time? Otvorila se politička rasprava umjesto rasprave o igri. To je bio i cilj. A u tome i leži problem. Zato ne trpim woke sranja u modernim igrama i serijama. Jer ne možeš neprimjetno ići kroz svijet i uživati u tome, moraju ti ga metnut i to naglasit da ne bi slučajno bilo presuptilno pa da ne primjetiš jer eto... zašto ne?

Zašto roditelj ne bi morao danas svojoj maloljetnoj djeci objašnjavati ko je ta osoba i što to znači?

Zašto društvo ne bi moralu u svakom segmentu i svakom pogledu biti zatrovano tim temama?

Zašto te i takve osobe ne bi to mogle raditi u tišini za sebe i svoje zravlje, kad se to može na sva zvona oglašavati kak su oni super, jer zamisli da ih ja ne podržavam, kako bi to negativno utjecalo na njih... ne mogu živjeti za sebe ako ih ja ignoriram, moram ih vidjet, moram znat za njih i moram ih podržavati u tome, umjesto da sam blaženo neupoznat sa tom temom, nezainteresiran i neutralan.

Moj PC  
10 0 hvala 3
9 godina
online
Re: Hogwarts Legacy
forumaš kaže...

Po toj logici ni invalidi ne bi smjeli u medije jer su bolesni. Ni psihički bolesni ljudi ili valjda bilo kako bolesni. Samo su lijepi i zdravi poželjni 

 

Problem je poticanje. Problem je što se ohrabruje mlade ljude da mogu sami birati koji su spol ili rasa ili životinja. Meni je nevjerojatno da mi kao društvo nismo svjesni koliko je to duboko pogrešno. Ljudi su bili stvorenja koja napuštaju svoju atmosferu, odlaze u svemir i vraćaju se nazad, koja liječe bolesti, koja se svojom inteligencijom probijaju kroz svaki problem koji pred njih stavi priroda i okruženje. A danas mi raspravljamo o tome je li zemlja okrugla i je li moje dijete koje ima penis (znam, presvlačio sam mu pelene) žensko ili krava ili helikopter. 

 

Nije problem samo trans inicijativa, problem su recimo i strašno debeli ljudi koji isto provode svoju luđačku kampanju u kojoj tvrde da su oni zapravo super i zdravi i da treba imati 250 kila ako to želiš, "to je tvoje pravo"

 

14 godina
online
Re: Hogwarts Legacy
Rhodin kaže...
forumaš kaže...
lobotomac90 kaže...
forumaš kaže...

Po toj logici ni invalidi ne bi smjeli u medije jer su bolesni. Ni psihički bolesni ljudi ili valjda bilo kako bolesni. Samo su lijepi i zdravi poželjni 

 

Bolesni? Pa kako to možeš reći? Oni su super zdravi i normalni ljudi 

Pa nisam baš primjetio da se invalide i generalno bolesne ljude promovira kao ove i trpa doslovno svugdje pa i ako nemaju niti najmanje veze sa tematikom, baš si našao usporedbu, ali dobro trebaš si i opravdat svoje liberalne stavove.

 Nisam ja rekao da su oni bolesni, kolega gore to tvrdi. Ali ako i jesu zar se moraju skrivati?

 Ne moraš se skrivati, budi gey, budi trans, budi štogod želiš. Ali budi to za sebe, zašto imaš potrebu meni pred nosom mahati sa tim svaki dan, gdjegod se okrenem?

Zašto ja moram znati da si ti gey i da ti je to super? Možeš li živjeti bez toga da ti ja opravdavam tvoj izbor?

 Slažem se 100%. Ali moram pitati, zašto moram znati da je netko hetero i stalno se maše takvim scenama u svim medijima i to intezivno zadnjih pedeset godina?

9 godina
offline
Hogwarts Legacy

Nego šta nitko ne igra igru? 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
forumaš kaže...
Rhodin kaže...
forumaš kaže...
lobotomac90 kaže...
forumaš kaže...

Po toj logici ni invalidi ne bi smjeli u medije jer su bolesni. Ni psihički bolesni ljudi ili valjda bilo kako bolesni. Samo su lijepi i zdravi poželjni 

 

Bolesni? Pa kako to možeš reći? Oni su super zdravi i normalni ljudi 

Pa nisam baš primjetio da se invalide i generalno bolesne ljude promovira kao ove i trpa doslovno svugdje pa i ako nemaju niti najmanje veze sa tematikom, baš si našao usporedbu, ali dobro trebaš si i opravdat svoje liberalne stavove.

 Nisam ja rekao da su oni bolesni, kolega gore to tvrdi. Ali ako i jesu zar se moraju skrivati?

 Ne moraš se skrivati, budi gey, budi trans, budi štogod želiš. Ali budi to za sebe, zašto imaš potrebu meni pred nosom mahati sa tim svaki dan, gdjegod se okrenem?

Zašto ja moram znati da si ti gey i da ti je to super? Možeš li živjeti bez toga da ti ja opravdavam tvoj izbor?

 Slažem se 100%. Ali moram pitati, zašto moram znati da je netko hetero i stalno se maše takvim scenama u svim medijima i to intezivno zadnjih pedeset godina?

 Ko maše da je hetero?! Hetero je normalno ponašanje... to je ko da shizofrenična osoba pita zašto se samo zdravi ljudi pojavljuju u medijima i vode vijesti, ko bi trebao, papa štrumpf animirani prenositi vijesti? Da glumimo da se množimo mitozom? Hoćemo možda Dr. Pola zabraniti jer teli krave koje je oplodio bik, možda da se snimi posebna epizoda gdje 2 bika jedan po drugome skaču?

Nitko ti ne maše pred nosom "hetero" ponašanjem, "hetero" je pojam koji je izmišljen isto kao i "cis" (educiran sam u međudremenu) da bi se opravao onaj drugi koji nije normalan ili uobičajen.

7 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Cri.Lu99 kaže...

U kojem smjeru je otišla ova tema...

 Kroz Forbidden Forest ... preko Brokeback Mountain-a ... skreneš rechts ... Links ... Instar ... pa samo ravno u ku*ac. Začas smo stigli.

13 godina
offline
Hogwarts Legacy

e, a kakva je igrica :)

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Hogwarts Legacy

To cemo sutra saznat 

 
2 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Hogwarts Legacy

Ono kad samo zelis procitat malo o igrici a doceka te 2 stranice prepucavanja...

 
1 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Hogwarts Legacy

Nazalost, zgadi mi se automatski kad vidim te odvratnosti unutra

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Amana kaže...

Nazalost, zgadi mi se automatski kad vidim te odvratnosti unutra

 

Vidiš da je zapravo dobro što smo otvorili debatu, inače bi počeo igrat, vidio što ne želiš i bio frustiran, napravili smo ti uslugu zapravo 

 

EDIT: Jbt pa da se ko nacija borimo za svoja radna i životna prava kao pederi za svoje ideale bili bi u rangu Švicarske...ja govorim svojim legosima i svima jadni smo u 3pm kada su nam jedina kritična masa na ulici LGBT aktivisti 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2023 11:21 (lobotomac90).
6 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Fulao preorder, moram čekat deluxe verziju. Al malo paprena cijena :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Lonely Boy kaže...
Amana kaže...

Ono kad samo zelis procitat malo o igrici a doceka te 2 stranice prepucavanja...

 Ono kad želiš odigrati dobru igru, a dočeka te amerika 21.st smještena u 1890-tu godinu. 

Ono kad ideš u kladionicu i netko ti priđe s "daš tip?", a ti ne znaš jel samo hoće neki zicer ili je gay.

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
Pero Dinamit kaže...
A ti, malak, znas da u svijetu yebene magije ne postoji transrodne osobe? Ono, yebena magija je stvarna, a transrodne osobe tu ne pripadaju. Ranit ću se, strašno.

 Da znam, ako si musko uzmes jbni carobni stapic i pretvoris se u zensko. Kakva crna transrodna osoba. Procitao sve knjige i pogledao sve filmove, i dpdje mi ova retardirana generacija i silije me u mozak. Ako radis nesto prema knjizi necijoj  nemoj srati po radu i unakaziti umjetnicko djelo, pa o cemu god da se radi, nebitno koja tematika. 

Kad nesto negdje ne pripada onda ne pripada.

PSN: user432b2b
12 godina
offline
Hogwarts Legacy

Ako ćemo ići tom logikom "u svijetu magije je sve moguće" onda možemo otpisati cijelu HP franšizu jer je puna logičkih rupa.

Koliko likova je ružno, na primjer Pettigrew. Zašto se ne pretvori u zgodnog dvometraša umjesto da bude grbavi lik koji liči na štakora?

 

Frajeru, riječ je o fiktivnom svijetu, nije mi jasno kako ti je lakše progutat da postoje dementori nego da postoje transrodne osobe.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
TibzzX kaže...

Ako ćemo ići tom logikom "u svijetu magije je sve moguće" onda možemo otpisati cijelu HP franšizu jer je puna logičkih rupa.

Koliko likova je ružno, na primjer Pettigrew. Zašto se ne pretvori u zgodnog dvometraša umjesto da bude grbavi lik koji liči na štakora?

 

Frajeru, riječ je o fiktivnom svijetu, nije mi jasno kako ti je lakše progutat da postoje dementori nego da postoje transrodne osobe.

 Zaboli me neka stvar za pedere, lezbe i kakve god hoces rodove. Ne diraj mi u idealno zamisljeni imaginarni svijet.

Nek plate pisca da im napise knjigu i nek izbace i filmove i igre u sto dijelova sto se mene tice, nemam nikakav problem s tim. JKR je napravila idealan zamisljeni univerzum, bas kao i Tolkien. Sve van njihove zamisli je visak i ljaga na ime i knjigu...

PSN: user432b2b
12 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy

Zašto onda nitko ne pizdi na činjenicu da je Isus prikazan kao bijelac?

Kakvog to ima smisla?

Stalno gurate nekakve konzervativne vrijednosti a ne pitate se što je s rupama u logici daleko utjecajnijih stvari poput religija. Kao problem je što u igri postoje trans likovi ali nije problem što milijardu ljudi kleči pred likom koji je prikazan potpuno nerealno i zove ga upomoć?

 

Kajgod, sretno s klečanjem na trgu. Tko god je miran i siguran u svoju seksualnost, rod i spol sigurno neće biti triggeran stvarima poput trans likova u video igri. Toliko od mene.

Moj PC  
4 6 hvala 0
10 godina
offline
Hogwarts Legacy

Vidim da piše na netu oko 30 sati da zavrsis igru, da li nakon toga imas sta za radit ?dvoumim se da li da kupim al igra je preskupa za tak malo igre

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 mjeseci
offline
Hogwarts Legacy

Mislim da u tih 30 sati spada Main questovi dok svaka kuca i side questove koje mozes napravit nakon "kraja" igre.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hogwarts Legacy
njuskac kaže...

Vidim da piše na netu oko 30 sati da zavrsis igru, da li nakon toga imas sta za radit ?dvoumim se da li da kupim al igra je preskupa za tak malo igre

 Moja misao vodilja je da bih radije dobio 10 sati zabavnog gameplaya nego 100 sati repetitivne muke.

Tak da po meni tih 30 sati nije minus ak je stvarno zabavno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice