Metro Exodus

poruka: 240
|
čitano: 52.496
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Metro Exodus
MGloc kaže...

Danas krenuo prelazit 2033 , last light redux se skinuo taman dok predem prva 2 nastavka moci cu i exodus.Samo me iznenadilo za igru staru 9 godina ne mogu maxed out stavio sam HIGH i SSAA na X2 tako drzim fps iznad 60 inace pada ispod mislim da oko 35...

EDIT:Sada se stvarno pitam kako su je ljudi vrtili prije 9 godina sa GTX 400 i 500 serijom i hd 6000 .

 Ti igras redux. To je remake koji je nastao 2014te godine.  Recimo na originalu niti ne mozes koristiti SSAA.

12 godina
offline
Re: Metro Exodus
Stjepanj kaže...

Ok samo pitamlp

 

 

i mene zanima kad izađe pa da probam može i na pm ako ko dozna -hvala

 

Nego nikad mi nije bila jasna ta politika pogotovo za tak single player game - pa kaj im nije pametnije da prodaju odmah u startu igru za tipa ne znam 12-15 € pa da ju kuoi tipa 350 od 1000 interesenata nego da stavljaju 40-60 € pa da ju kupi 5-12 interesenata ?????

 

Evo ja sam sad uzeo Farcry 5 za 12€ i Anno 2205 neku full verziju za 8€, kupio tak ghost recon wildlands a kupio bi i ovu za 12-15 € bez greške čisto da se ne hebem sa  itd..  uvijek kupim na steam-u goty verzije za tak 10-15€ npr Witcher 3, Borderlands 2, Falout 3, NV itd..itd.. pa kaj je takav problem prodavat odmah igre jeftinije pogotovo te single player pa da ljudi ni ne traže  varijante nego da i developer ima korist i igrač zadovoljstvo - koja im je to logika

12 godina
offline
Re: Metro Exodus

Zato sta ima ljudi spremnih dat i 80 eura za tu igru pa je 40 eura ok cijena.

10 godina
offline
Metro Exodus

Zato jer su cijene u trgovinama prilagodjene za Njemacku, Austriju itd. gdje je minimalac oko 1500 eura i ljudima koji su tamo na minimalcu nije problem dati 50,60 eura za igricu dok u Hrvatskoj je minimalac oko 450 eura i normalno je da ce za nas 50 eura uvijek biti previse po meni balkan bi trebao dobiti svoju trgovinu prilagodjenu cijenama za nase zemlje zato piratstvo i dalje vlada nasim zemljama ne jer su ljudi skrti vec jer im je previse dati 50 eura za igru a zele je odmah igrati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 18:33 (The_K).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Metro Exodus
Ljudi, ima Metro Exodus po 3$, inbox.
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
online
Metro Exodus

ja ne znam ljudi šta vi pričate, na tim igrama radi hrpa stručnjaka godinama i onda kad izađe vi bi je igrali za 12 eura ili po prilagođenim cijenama za balkan?? to su pizdarije, pa od čeg bi vi da ti ljudi žive?? ja sam za witchera 3 dao 50 eura na gogu, prednaručio sam ga i imao sam popust jer sam imao i prve dvije, i to je bilo premalo novaca. Nije to premalo novaca meni, nego želim reći da ta igra vrijedi više. dobio sam preko 300 sati zabave za tih 50 eura. Odi u lokalnu birtiju i popij par rundi za prijateljima zdrobit ćeš 200 kuna da se ne okreneš za nekoliko sati i nekoliko cuga, a vi pričate kako je previše dati 350-450 kuna za AAA igru?? spustite se na zemlju, ko nema novaca nek ne igra ili nek čeka koju godinu na veće popuste

 

ja ne govorim ovdje o smeću od igara, i onim igrama koje su očito napravljene da crpe novac a nemaju ništa novo niti su zabavne, npr ovaj anthem novi, ali igre tipa metro, witcher 3, red dead redemption 2, god of war novi, te igre imaju svoju vrijednost i vrijede i više nego št koštaju

Moj PC  
6 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Metro Exodus
Ekipa bi igru na koju su potrošeni milijuni eura i tisuće radnih sati visoko obrazovanih profesionalaca za 10 eura, jer je nama na brdovitom Balkanu preskupa.

Ionako su im vjerojatno svima brojke prodanih kopija iz naših zemalja nebitan promil, a raditi neki store za naše zemlje je suludo, nije developer kriv za lošu ekonomsku situaciju i visoke poreze. Osim toga igre i igranje je luksuz, a ne neka nasušna potreba.

Kak je gore napisano, 50 eura nije neka lova ako imaš posao i barem solidno zarađuješ, ispod 200 kn nemrem na cugu u lokalnu birtiju, ako nešto baš volim, onda ću si to i priuštiti ili ako ne mogu financijski onda neću.

Trebalo bi biti super jednostavno...
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Metro Exodus

Nije stvar kaj bi mi nego će ta igra za najviše pola godine toliko koštati - igra kao witcher se desi nažalost jednom u 10 godina i Metro ex sigurno nije igra tog kalibra niti pedigrea - to daje i kad će Cyberpunk biti 50€ to je druga priča ali sve igre u zadnje vrijeme su 50€ pa su nakon kaj ih svi popljuju za kojih 2-3 mj po 10€ i to multyplayer online igre a ne singleplayer igre, ponavljam Witcher 3 je iznimika među igrama jer igru takvog kalibra još nije napravio niko nakon dotičnog Witchera 3 a sad nakon kaj bu bilo za mjesec dana joj ovaj Metro prođeš za 20 sati i onda više nemaš kaj raditi i sličnih komentara pa se počne prodavati za 25€ pa za 12€ do tad će već 85% onih kaj su igru mislili kupiti odigrati će  verziju i zaboravit igru..

 

Ja govorim iz aspekta toga da baš kak kažete na igru na koju su utrošili milione traže radije 30 na 1000 nego da prodaju 380 na 1000, pa mi recite kak bi više zaradili jer nakon kaj su utrpali milione na igru i marketing sad kad krene u prodaju ovak online preko servisa za igre tipa steam, epic, ubi ne znam kaj oni maltene prodaju zrak -- i sad ovo kaj je ubi napravio i radi sa ogromnim popustima im je donjelo i konkretne zarade jer bolje prodati i za 20% cijene na milion kopija nego prodati 1500 kopija po punoj cijeni a vi  recite kaj god hoćete ekonomski su stvari vrlo egzaktne ..

 

Naravno za kraj nebitno je naše tržište - ja govorim za globalno tržište 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 13:08 (VooDooZg).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Metro Exodus
Zanimljivo razmišljanje.
Međutim siguran sam da za globalno zapadno tržište nema nikakve razlike košta li igra 50€ ili 20€. Ukoliko je igra kvalitetna ljudi će je kupovati neovisno o cijeni. Uzmimo npr. Red dead redemption 2 i broj prodanih primjeraka na konzolama gdje je cijena uvijek ista za takve naslove. Kako se nitko nije žalio da igra košta preko 500kn kad je izašla?
Meni ovo prizivanje ilegalne verzije je smiješno. Ako je igra dobra onda je kupiš, danas/ sutra, ili za 6 mjeseci kada bude na nekom sniženju.
Ako igra nije dobra, onda je nećeš kupiti i to je to.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Metro Exodus

ništa se vi ne brinite za njih, imaju oni ekonomske i marketinške stručnjake koji razumiju tržište bolje od vas, znaju oni zašto stavljaju cijene koje stavljaju, tako da je ova rasprava potpuno nebitna

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Metro Exodus

Stiglo 

49% motherfucker, 51% son of a bitch
Moj PC  
7 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Metro Exodus

CPY

7 godina
protjeran
offline
Metro Exodus

Bas me zanima koliko su dana, tjedana, mjeseci implementirali tu zastitu koju nitko ne moze probiti,

a ovi su je probili u roku keks!

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Metro Exodus
Igra koja ima denuvo se nekupuje. Kreker 4 life.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Metro Exodus
Čitatelj kaže...

Bas me zanima koliko su dana, tjedana, mjeseci implementirali tu zastitu koju nitko ne moze probiti,

a ovi su je probili u roku keks!

 baš to,da su to vrijeme i manpower koristili za nešto korisno umjesto na DRM...

ak je proizvod dobar prodavat ce se,imo il neimo zaštitu.

 

12 godina
protjeran
offline
Metro Exodus

Ok skinuo igru da probam, rtx ne radi, dlss takoder, đabe sto ja pomicem on i off, jel to neki bug ili kaj? igram na rtx 2060 i 1440p moralo bi raditi, inace ide dosta dobro 70+fps-a na extreme postavkama pri 1440pno igra mi nije nis specijalno doduse kao da igram stari reduxkmee.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 1:17 (Stjepanj).
Moj PC  
0 6 hvala 0
5 godina
offline
Re: Metro Exodus
Stjepanj kaže...

Ok skinuo igru da probam, rtx ne radi, dlss takoder, đabe sto ja pomicem on i off, jel to neki bug ili kaj? igram na rtx 2060 i 1440p moralo bi raditi, inace ide dosta dobro 70+fps-a na extreme postavkama pri 1440pno igra mi nije nis specijalno doduse kao da igram stari reduxkmee.lp

 Rade, ali je lose implementirano. Eventualno ces u mracnijim scenama primjetiti da je nesto drugacije. DLSS uzasno zamucuje u exodusu, tako da se sigurno vidi da radi.. Mada da to otfrlje, 2060ica bi se ugusila u ovoj igri na 1440p. Cudno da nemas stuttering. Da se desavati i sa 2080ti sa svim silnim vramom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 1:26 (SamoPitam3).
12 godina
protjeran
offline
Re: Metro Exodus
SamoPitam3 kaže...
Stjepanj kaže...

Ok skinuo igru da probam, rtx ne radi, dlss takoder, đabe sto ja pomicem on i off, jel to neki bug ili kaj? igram na rtx 2060 i 1440p moralo bi raditi, inace ide dosta dobro 70+fps-a na extreme postavkama pri 1440pno igra mi nije nis specijalno doduse kao da igram stari reduxkmee.lp

 Rade, ali je lose implementirano. Eventualno ces u mracnijim scenama primjetiti da je nesto drugacije. DLSS uzasno zamucuje u exodusu, tako da se sigurno vidi da radi.. Mada da to otfrlje, 2060ica bi se ugusila u ovoj igri na 1440p. Cudno da nemas stuttering. Da se desavati i sa 2080ti sa svim silnim vramom.

 Zakaj bi se ugusila, evo ide identicno kao u video, cak imam i isti cpu

lp

 

Intel Core™ i7 Forever
5 godina
offline
Re: Metro Exodus
Stjepanj kaže...

 Zakaj bi se ugusila, evo ide identicno kao u video, cak imam i isti cpu

lp

 

 Ako pogledas taj video koji si naveo pazljivije vidjeti ces da gotovo nema nikakve vizualne razlike. Nema gusenja, jer se pravi RT niti ne odvija u ovoj igri. Kada je budes igrao, eventualno ces u mracnim scenama zamjetiti neku sitnu razliku. DLSS necu komentirati. Preko njega se dobije veci FPS naustrb kvalitete prikaza.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 1:41 (SamoPitam3).
13 godina
online
Metro Exodus

Popravili su DLSS "DLSS fixes and improvements to sharpness".

 

21 Feb 2019 Patch Notes - PC Hotfix

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 7:52 (iMik).
 
2 0 hvala 1
6 godina
offline
Metro Exodus

bas sam se ponadao da podrzava SLI pa da prodjem igru jos jednom. 

 

ali i s jednom 1080 Ti dobijam dobrih 90 FPS, cijelu igru prvi puta sam presao s DLSS-om ukljucenim dok sam imao RTX Karticu, koja razlika kad se ugasi DLSS slika izgleda odlicno!!!

IG: _m0riarty
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Metro Exodus

Da su igru ostavili na steamu od mene bi dobili 60 eura, ovako ću nakon dobrih sedam osam godina kako nisam skidao ništa skinuti i odigrati i neće od mene vidjet lipe. Inače što planiram odigrati kupim jer netko se potrudio da taj proizvod i napravi. No onako bezobrazno ukloniti igru sa steama netom prije izlaska kako bi se ogrebli za što više para i onda ti ostaje na izbor ili da igraš na mrtvom epicu ili da jednostavno skineš. Biram ovo drugo :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Metro Exodus
_itsmoriarty kaže...

bas sam se ponadao da podrzava SLI pa da prodjem igru jos jednom. 

 

ali i s jednom 1080 Ti dobijam dobrih 90 FPS, cijelu igru prvi puta sam presao s DLSS-om ukljucenim dok sam imao RTX Karticu, koja razlika kad se ugasi DLSS slika izgleda odlicno!!!

 Prvi puta si prešao?  Pa igra je izašla prije manje od 7 dana. Kaj si 24 sata dnevno sjedio za PCom?  

Meni na 3440x1440 jedna 1080ti samo na high dođe na 60ak, 70ak fpsa na otvorenom, ali moguće je da mi 4930k radi bottleneck. 

12 godina
offline
Metro Exodus

 

 

Zapeo, u ovom walktrouhgu su "vrata" otvorena na 3:02:38, a meni spuštena..help :D

Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Metro Exodus
Luc989 kaže...

 

 

Zapeo, u ovom walktrouhgu su "vrata" otvorena na 3:02:38, a meni spuštena..help :D

 Izasao je danas novi patch pa probaj sa njime

12 godina
offline
Re: Metro Exodus
Ipak se treba vratit po Annu :-)
Luc
16 godina
offline
Metro Exodus

Prešao The Volga dio i evo ponešto dojmova....

Odmah sam krenuo na Ranger Hardcore kao i svaki Metro do sada. Prva pohvala ide na količinu metaka koju mogu popit određeni mutanti i ljudi - dakle na toj težini nije potrebno istresti trideset metaka u njih da bi ih likvidirali! Ali isto tako od dobro spremljena dva, tri metka i Artyom pada... No svakako bolje dorađeno nego u prethodnim igrama. Također municije je na knap i treba malo i promozgat prije neke akcije...

 

Napucavanje je "mesnato" i potpuno drugačije nego npr u COD kampanji te ako netko voli COD igru ne znači da će mu se svidjeti i ovo. Ja osobno volim sporiji gameplay i mogućnost biranja stealth / guns blazing opcije tako da mi se ovakav pristup sviđa. Dobrom osjećaju napucanja pridodaje i vrlo dobar zvuk oružja...
Stari Metro gameplay djelovi su i dalje tu - pumpanje lampe, mijenjanje filtera, čišćenje maske te novo super odrađeno modanje oružja...
Također i kretanje lika ima svoju težinu te nemam osjećaj da kontroliram samo lebdeće ruke.

Treba reći da AI bandita i nije baš blistav, kao u skoro niti jednoj FPS igri... Često su trčali ko muhe bez glave do sada!

Atmosfera u igri je odlična; kao i u svakoj Metro igri do sada. Tu je i veliki napredak kod dizajna likova koji i dalje nije vrh vrhova no uvelike bolji nego prije! Igram na ruskom jeziku i puno mi više paše tako nego sa onim forsiranim englesko ruskim naglaskom...

Odnos sa Anom je po meni napravljen odlično! Baš su mi pogodili njihov međusobni odnos i fora je kada u vagonu slušamo njene priče, kada je izvučemo iz nezgodne situacije i slično te kada krene izljev ljubavi... Odlično, ali tu dolazi još jedan problem - ima mnogo pričanja u igri, likovi žele emocije bla bla, ali mi opet imamo mutavog protagonista koji samo priča na loading screenu, a kada mu žena izljeva ljubav šuti kao da mu je mutant pojeo jezik; možda je, tko zna...

 

Još malo po pitanju atmosfere unutar igre. Kada počne padat kiša, sve se zamagli i počne grmiti to izgleda i djeluje fantastično! Kako voda sve smoči, interakcija likova i živog svijeta sa vodenim površinama sve to izgleda super... Ali uz sve te tehnikalije i razne sitnice unutar enginea i prezentacije nije mi jasno kako npr naši likovi niti itko od beštija ne ostavlja tragove u snijegu, tj snijeg je samo tekstura!? Snijeg, koji je toliko bitan zbog "nuklearne zime" unutar ove igre dobije toliko malo pažnje jer je unutar svih raznih đinđa minđa to moralo biti integrirano!

Općenito su zvukovi u igri odlični - oružja, jeka, kiša, vlak...
Ali zvukovi naših koraka nekad tako čudno zvuče da se zapitam koji im je vrag bio?

Igra mi je odlična, bolja od prethodna dva Metroa, težina je taman, mnoge stvari mi se sviđaju, ali mogli su još malo polir paste uzet i pozabavit se poliranjem...

_______________________________

 

Galerija slika

 

______________________________

 

Jedan video...
Ranger hardcore - odlazak po plišanog medvjedića; ima sveg - borba sa banditima, (ubijanje bandita koji se predaje jer me pukla panika), likvidiranje čopora watchmena, dignut u nebo od strane demona totalno random te panično bježanje, naganjanje lurkera i watchmena, zaglavnjen u barci, jedan watchmen odustaje od borbe samnom nakon šta je vidio kako loše gađam, ubijanje demona, i na kraju uspješna misija...

 

Moj PC  
11 0 hvala 6
5 godina
offline
Re: Metro Exodus
doktor1 kaže...

Prešao The Volga dio i evo ponešto dojmova....

Odmah sam krenuo na Ranger Hardcore kao i svaki Metro do sada. Prva pohvala ide na količinu metaka koju mogu popit određeni mutanti i ljudi - dakle na toj težini nije potrebno istresti trideset metaka u njih da bi ih likvidirali! Ali isto tako od dobro spremljena dva, tri metka i Artyom pada... No svakako bolje dorađeno nego u prethodnim igrama. Također municije je na knap i treba malo i promozgat prije neke akcije...

 

 To je zapravo ono sto se i meni najvise svidjelo. Jedan metak u glavu i dovidjenja, a ne farcry sistem gdje istresem cijeli sanzer u glavu i molim se da je gotov.

Sa druge strane AI ne da nije blistav, nego je uzasan. Kod prikradanja je izuzetno lagano doci im iza ledja i stajati tako, ako treba cijelu vjecnost dok oni stoje i bleje tamo negdje. Pa bilo to i nakon intenzivne borbe u toj prostoriji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2019 0:57 (SamoPitam3).
16 godina
offline
Metro Exodus

Ah, AI je debil u 97% igara, pogotovo pljuc pljuc žanra..

 

Ali težina je odlično odrađena! 

Likvidiranje Humanimala sa headshotovima

 

 

Btw, jednom me humanimal gađao ciglom, pred ciglu iskočio drugi i samo pao 

I zanimljivo kako se odmah zalede na Volga mapi...

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2019 1:25 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Metro Exodus

Jednostavno nisam moga podnjeti kontrole u igri. Ovi još od 2033 imaju probleme s tim, u last light su to nekako i ispravili. Ali ovdje se vratili na stari način iz 2033. 

I to dolazi od nekoga tko igra dosta drugih ralističnih FPS-ova sa clunky kontrolama kao Red Orchestra, Rising Storm, Insurgency. 

 

Još od 2033 imaju taj 2:1 sensitivity kao na konzolama za gljive, užasno iritantno. Kao i kozolaški FOV 60, a ako mjenjaš FOV onda ti taj usrani sensitivity još više osjeti.

 

Nakon modernih igri koje imaju sve više settinga za takve stvari, oni odluče sve to ostaviti po strani. Meni ovo mučenje, da bilo je dobro nekad kad je došao 2033, ali u današnje doba ne hvala.

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice