Metro Exodus

poruka: 240
|
čitano: 52.552
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Metro Exodus
Paolo Maldini kaže...
luckyluke kaže...
dery kaže...

Gordon Freeman je isto bio mutav i nije omelo half life da ode u legendu fps-a.

 HL je izašao prije 15 godina kad su se takve stvari mogle oprostiti, ali danas u 2019. ne imati to kad bi to trebalo biti standard ? Hmmm...

 Nema to veze s tim kada je igra izašla. Sve se svodi na to kako developeri žele prezentirati priču. I silent protagonisti uopće nisu tako rijetka pojava - GTA 3, TES i Fallout (osim četvorke) serijal, Dishonored, South Park, Bioshock, Prey, Zelda....

 Ma baš bilo bi neobično da glavni lik govori nismo to u fps-u susretali.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Metro Exodus

FC 4 mi pada napamet gdje naš protagonist ima VA.

Ali u FC5 su top makli...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Metro Exodus

glupo je da stenje i skvići kad ga napadne neka živina ili kad metak popije a onda kad treba razgovarati onda ko da se duri   još mu i kaže ovaj general (tata od male ) kod prve scene pred Volgom da nek prekine to durenje i ne pričanje ili nekaj s tim u stilu 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2019 13:36 (VooDooZg).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Metro Exodus

Ne samo to da ne priča, nego su dijalog napisali na taj način da Artyoma svako malo netko nekaj pita, a on šuti...Par pitanja za redom i on i dalje šuti, dijeluje prilično neprirodno. Ako su baš htjeli protagonista koji ne priča onda su trebali prilagoditi dijalog tome.

Moj PC  
7 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Metro Exodus
Promster kaže...

Ne samo to da ne priča, nego su dijalog napisali na taj način da Artyoma svako malo netko nekaj pita, a on šuti...Par pitanja za redom i on i dalje šuti, dijeluje prilično neprirodno. Ako su baš htjeli protagonista koji ne priča onda su trebali prilagoditi dijalog tome.

 

 

a i između setova ( promjena područja ) dok se voze u vlaku imam osječaj kao da on prepričava šta je bilo na putovanju !?!?!?

9 godina
online
Re: Metro Exodus
VooDooZg kaže...
Promster kaže...

Ne samo to da ne priča, nego su dijalog napisali na taj način da Artyoma svako malo netko nekaj pita, a on šuti...Par pitanja za redom i on i dalje šuti, dijeluje prilično neprirodno. Ako su baš htjeli protagonista koji ne priča onda su trebali prilagoditi dijalog tome.

 

 

a i između setova ( promjena područja ) dok se voze u vlaku imam osječaj kao da on prepričava šta je bilo na putovanju !?!?!?

 

tako je bilo i prije. odnosno u prošle dvije igre, artyom uopće nije pričao, osim kad je uvod u misiju onda on kaže što se događa. nisam još probao exodus, ali koliko vidim po reakciji ekipe ovdje, vjerujem da je to jedini minus

12 godina
offline
Re: Metro Exodus
Cansee kaže...
VooDooZg kaže...
Promster kaže...

Ne samo to da ne priča, nego su dijalog napisali na taj način da Artyoma svako malo netko nekaj pita, a on šuti...Par pitanja za redom i on i dalje šuti, dijeluje prilično neprirodno. Ako su baš htjeli protagonista koji ne priča onda su trebali prilagoditi dijalog tome.

 

 

a i između setova ( promjena područja ) dok se voze u vlaku imam osječaj kao da on prepričava šta je bilo na putovanju !?!?!?

 

tako je bilo i prije. odnosno u prošle dvije igre, artyom uopće nije pričao, osim kad je uvod u misiju onda on kaže što se događa. nisam još probao exodus, ali koliko vidim po reakciji ekipe ovdje, vjerujem da je to jedini minus

 

 

Odlična je igra, jedva čekam da s posla dođem da nastavim - jedino mi je krivo kaj nema "mesa" za mjesece igranja ali to je nemoguće napraviti jbg 

13 godina
offline
Re: Metro Exodus
Cansee kaže...
VooDooZg kaže...
Promster kaže...

Ne samo to da ne priča, nego su dijalog napisali na taj način da Artyoma svako malo netko nekaj pita, a on šuti...Par pitanja za redom i on i dalje šuti, dijeluje prilično neprirodno. Ako su baš htjeli protagonista koji ne priča onda su trebali prilagoditi dijalog tome.

 

 

a i između setova ( promjena područja ) dok se voze u vlaku imam osječaj kao da on prepričava šta je bilo na putovanju !?!?!?

 

tako je bilo i prije. odnosno u prošle dvije igre, artyom uopće nije pričao, osim kad je uvod u misiju onda on kaže što se događa. nisam još probao exodus, ali koliko vidim po reakciji ekipe ovdje, vjerujem da je to jedini minus

Ma da, vodi taj neki dnevnik ili kaj već, znači imaju voiceactora za njegov glas. Mogli su mu dati tu i tamo koju rečenicu da se dobije malo na realnosti razgovora, ne kažem da mora brbljati ko' Nathan Drake u Unchartedu, ali ono barem nešto osnovno kad već imaju voiceactora.

10 godina
offline
Metro Exodus

Pozdrav dali ima jos netko problema sa igrom pod problema mislim sa sttuterom naime igra svakih 3-5 sec zatrza i to mislim sve od slike do zvuka nekada toliko da je neigrivo?

Pc je pod moj pc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Metro Exodus

Presao igru jucer, evo par razmisljanja, odnosno stvari koje su mi smetale. Da se razumije, igra kao cjelina mi je vrlo dobra, preporucam je svima koji vole ovakav tip igre. ovo su moja osobna misljenja o tome sto bi ja prominija u igri na "bolje" i ne mora se nuzno slagati sa tudim percepcijama. u nekim situacijama moje zamjerke se mogu smatrati trazenjem dlake u jajetu i zato cu se maksimalno potrudit objasnit zasto smatram da je nesto lose.

1. Optimizacije igre je kriminalna. Ja ne mogu reci da je moj pc super krasan i nabrijan po tom pitanju i sigurno je da ne mogu sve vrtit na ultra. Stovise, grafika mi nije presudan cimbenik u doredivanju kvalitete igre. Medutim, kada se igra random crash-a sa svim postavkama na low (usput rezolucija je 1920x1080) i svako malo moram igru upalit u safe mode dode mi da dozivim nervni slom. Da li je moguce da nisam zadovoljio minimalne zahtjeve sa svojom konfiguracijom? Ja smatram da jesam, pa cak i da mogu igrat na medium. Opcenito za mene ozbiljan problem kad igra nije u stanju niti na minimumu odraditi ono sto se ocekuje od nje. nadam se da ce ovo uspjet popravit ako (kad) ponovno budem igrao igru.

2. Mehanika mijenjana modifikacija na oruzjima je super. Moje pitanje je zasto, ako vec on the fly mogu promijeniti modifikacije bilo kojeg oruzja, ne mogu cistit oruzje na isti nacin nego moram kraj sebe imat workbench. Razumijem da mi za municiju treba workbench i to mi ima logike. Medutim, nema mi smisla da ne mogu napravit field strip puske negdje u relativno sigurnom okruzenju, tipa zakljucam se u neku prostoriju ili kolibu i to odradim. Nije presudan problem ali volio bih da ima ta opcija jer mi je to sasvim normalno i izvedivo.

3. Morality sustav u igri, ali i u svim dosadasnjim metro igrama mi je uvijek bio bizaran. Ne sjecam se prethodnih igara u neke velike detalje, ali za Exodus mogu bez problema komentirati. Naravno radi se o SPOILER HEAVY stvarima. U slucaju prvog podrucja, kako bi Duke osta ziv, prvo ne smijem nikog ubit u crkvi, drugo ne smijem nikog ubit dok kradem brod i trece ne smijem nikog ubit dok se suljam prema vodi onog blesavog kulta. U slučaju drugog područja, za Damira, ne smijem ubijat robove, dok u slučaju zadnjeg podrucja, kada je rijec o Aljosi, ne smijem nikoga od domicilnog stanovnistva ubit (osim mozda bandita). E sad, prvo podrucje ja naravno nisam znao da ne smijem nikog ubit u crkvi, i naravno pobio sam odreden broj blesimetara koji zive tamo, narocito onih koji su bili naoruzani. ostale segmenta sam odradio u stealth mode jer mi je imalo smisla. stoga se postavlja pitanje kako je moguce da te igra kaznjava na tako bizaran nacin da ti jedan od tvojih kompanjona umre (i to na izrazito glup nacin) samo zato jer si ti ubio 4-5 ljudi? Drugo podrucje je proslo ok, tu nisam imao nikakvih problema jer su svi ti likovi osim robova bad guys. I konacno, cijelo trece podrucje je bilo katastrofa jer sam 90% podrucja odradio na nacin koji mi se uopce ne sviđa, a to je da nisam nikoga mogao ubit. Iskreno ovakav nacin moralnosti mi je kroz nelogican, ponajprije jer ispada da tvoje lose odluke, koje su u mom slucaju bile iskljucivo takve zbog okolnosti, uzrokuju smrt drugog lika. ne znam, mozda sam blsav, al to mi stvarno ne ide uglavu. pogotovo u trecem podrucju kada te moralnost tijekom cijelog vremena forsira da igras na nacin koji ti u danom trenutku ne pase.

4. izostanak komentara glavnog lika je totalno nedopustiv, pogotovo u situacijama gdje ga netko pita jesi li dobro il tako nesto. ne treba glavni lik sad pricat 3 dana bez stajanja, al tu i tamo koja recenica ne bi skodila, pogotovo kad ti kao igrac ne mozes birati sto ce lik rec (tipa u fallout: new vegas gdje se na upite odgovara u tekstualnom smislu). tu su trebali nesto napraviti, pa makar da da samo kaze da ili ne, odnosno zadrzati minimalizam koliko je moguce, a opet kreirati lika tako da bude responzivan jer se stjece dojam da je ili mutav ili mu je netko odrezao jezik. a ocigledno nije kad prije svake misije komentira protekle i sadasnje dogadaje.

5. neke bestije su tipicne bullet sponges. tri dana mlatis po njima, odbijaju crknuti. to se odnosi na medvjede u tajgi i na mutirane gorile (librarians) u novosibirsku. razumijem da su ih htjeli prikazati u tom nekom zastracujusem svjetlu no glupo mi je da, ako sprasim 10 shotgun cahura u facu, bestija jos uvijek ide prema meni nesmanjenom zestinom. 

6. nemogucnost mijenjaja lodauta u potpunom smislu rijeci. radi se o tome da igra ne dozvoljava promjenu treceg oruzja u loadoutu, rezerviranog za Tikhar i Crossbow. Tikhar je odlicno oruzje ali ja bi radije da sam mogao odabrati nesto sto se ide na metke, sto nije jako slabašno na početku igre i sto dozvoljava stavljanje 4x scope, za razliku od spomenute puske koja to ne dozvoljava (bar ja nisam vidio da je moguce staviti scope, i to normalni a ne night vision). Također, smatram da je crossbow, koji je također odlicno oruzje, predstavljen prekasno u igri iako sam ga intezivno koristio pri kraju igre.

To su moja razmisljanja vezano za igru. Isprika za gramaticke greske, popravio sam ono sta sam uspio vidjeti. 

It's not who you are, it's who you know.
14 godina
offline
Re: Metro Exodus
Iwan7SeVeN kaže...

Pozdrav dali ima jos netko problema sa igrom pod problema mislim sa sttuterom naime igra svakih 3-5 sec zatrza i to mislim sve od slike do zvuka nekada toliko da je neigrivo?

Pc je pod moj pc.

 Ja ih nemam meni igra radi odlicno 

AMD AntiBoy
12 godina
offline
Metro Exodus

Meni isto sve super radi ( ima desilo se par puta u nekom djelu mape ili kad treba kao neku maglu prikazati u skloništima onda padnu na tipa 25fps ) i ja još igram na 4k i to na ultra ali sam isključio hairworks i motion blur sam na low stavio jer mi je zlo od toga a i efekti toga ne znam kome su dobri  pa možda je nešto u tome kaj krade performanse - inače mi ostalo vrti na 45-57fps-a kaj je po meni vrlo dobro na običnoj GTX-1080 ( ima igara koje se dave u 4k a grafika im je kojih 5x slabija )

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Metro Exodus
Iwan7SeVeN kaže...

Pozdrav dali ima jos netko problema sa igrom pod problema mislim sa sttuterom naime igra svakih 3-5 sec zatrza i to mislim sve od slike do zvuka nekada toliko da je neigrivo?

Pc je pod moj pc.

 Eto ako nekog zanima rijesio problem naime igra izgleda da ne radi dobro sa Hyperthreadom i SMT pa sam diseblo smt u biosu i rijesi se stutera.

13 godina
offline
Metro Exodus

Kak da ja ovo odigram?

 

1:Ultra postavke,Rtx ultra ,full hd

2:Ultra postavke,rtx off ,2k

3:Ultra postavke,full hd, i da dizem resolution scaling kolko ide

 

i7 2600k 4.4ghz,8gb dd3,rtx 2080....

 

I dal da cekam patch?

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2019 20:41 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Metro Exodus

U Bugu Metro dobio 77/100 dok je novi Far Cry dobio 83/100. Ista recezentica 

 
13 1 hvala 0
9 godina
online
Re: Metro Exodus
Paolo Maldini kaže...

U Bugu Metro dobio 77/100 dok je novi Far Cry dobio 83/100. Ista recezentica 

 

ovo što sam stavio thumb up znači da lajkam ovu vrećicu preko glave na kraju kao komentar na ocijene. jebeni far cry presvukli sa par boja, spičkali te blizanke, ubacili 2 nova oružja i to njima vrijedi 40 eura??? i to je iznad metroa, ma nabijem ih od srca, i recenzente i ubisoft

11 godina
offline
Re: Metro Exodus
Cansee kaže...
Paolo Maldini kaže...

U Bugu Metro dobio 77/100 dok je novi Far Cry dobio 83/100. Ista recezentica 

 

ovo što sam stavio thumb up znači da lajkam ovu vrećicu preko glave na kraju kao komentar na ocijene. jebeni far cry presvukli sa par boja, spičkali te blizanke, ubacili 2 nova oružja i to njima vrijedi 40 eura??? i to je iznad metroa, ma nabijem ih od srca, i recenzente i ubisoft

 iskreno ova izjava vrijedi za sve nove naslove. bf, cod itd

10 godina
offline
Metro Exodus

Eto, završio igru. Dobio good ending.

Zaključno - igra je najbolja oko sredine. Caspian, Taiga i sitne mape oko toga. Zadnja mapa mi je onako, niš' spešl. Ostale stvari sam već opisao ranije.

 

Svakako solidan uradak. Definitivno je igra uže niše u odnosu na gore spomenuti Far Cry koji je "mitraljez u ruke, mozak na pašu, ožeži", rekao bih i da su zato ocjene takve kakve jesu. Metacritic critic reviews su na 86%, a user reviews na 6-7/10. Mislim da je iz toga jasno da nije univerzalno dobra igra za svakog. Ovo je ipak drugačiji koncept, slow burn igra, čak je više virtualna priča - "walking simulator" -  nego što je shooter.  Po meni se isplati odigrati svakome tko voli solidnu priču u igri i kome dinamika napucavanja nije najvažnija stvar u FPS igrama.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2019 20:27 (Moloch).
Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
online
Metro Exodus

Hmm nekako se ne mogu složiti sa time i ocjenom u Bugu da je Far Cry bolji od Metro Exodusa ! ocjena 78 za Metro i 83 za Far Cry!

Po meni Metro Exodus od 85-90 ocijena!

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Metro Exodus

Dobar je metro, al za 85-90 definitivno nije. Igra je puna bugova, sve se nekako na brzinu događa, voice acting je loš, još kad počnu u isto vrijeme pričati... 70 bi bila poštena ocjena.

14 godina
offline
Re: Metro Exodus
dejo6 kaže...

Dobar je metro, al za 85-90 definitivno nije. Igra je puna bugova, sve se nekako na brzinu događa, voice acting je loš, još kad počnu u isto vrijeme pričati... 70 bi bila poštena ocjena.

 Voice acting je odlican to ti je kao u pravom zivot kad ti sugovornik upada u rijec

AMD AntiBoy
13 godina
offline
Metro Exodus

Voiceacting je po meni loš, događaju se konstantna preklapanja dijaloga pa lako propustiš bitan dio priče. Znam da su htjeli napraviti realističan razgovor, npr. da kad si dalje od sugovornika da ga čuješ slabije, ali to je izvedeno jako loše...Na metar sam od sugovornika i čujem ga OK, napravim pola metra unazad i jedva ga se čuje. Bezvezna kompliciranja. I zašto Katya koja je s Urala savršeno priča engleski sa finim američkim naglaskom, skoro kao Sam? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Metro Exodus

Evo prošao i ja i rekao bi da je to Obi jako dobro sumirao - naravno nemojte čitati spojlere jer ako pročitate onda ste izgubili dio igre koje možda ovak bi drukčije odigrali - nije to loša fora ali kak Obi kaže totalno mjenja način na koji sam igrao i želio igrati i totalno mjenja neke mape koje samo se prošuljaš i time su mi bez veze..

 

Meni je apsolutno najbolje sjelo Caspian naravno i Volga jer to su maltene jedine otvorene zone di ne trebaš ići linearno nego istražuješ i guštaš, ovo sve ostalo je samo jedan pravac kretanja i radnji i samim time mi je onak - nije bez veze i loše ali je područje koje bi voilo da ga je što manje da bi došao do nekog otvorenog djela di sam odlučujem kaj bum i di bum a toga je sam na 2 područja nažalost...

 

Glasovi i ostalo  - puno su pogrješili kaj nisu išla na Ruski jezik izvorno i to napravili kak spada pa dolje stavili titlove, ovo ionako nije igra za klasično američanskog tarda koji bi bazuku pa gađao mrava na tratinčici s tim itd...itd..  uz to naravno po meni je apsolutno greška odluka da Artiom ne priča - sve skupa s tom ekipom s vlaka najbolji immersion je bio kad je ovaj pjevao neku pjesmu na Ruskom pitam se koliko bi jače i puno bolje bilo da je sve odrađeno na Ruskom plus da Artiom nije mutav.

 

Sve u svemu mislim da bu igra imala DLC-ove bar se tak da zaključiti iz završetka  i igra je u svakom slučaju 2-3 klase iznad npr Farcry 5, ako će izbacivati DLC-ove sa otvorenim mapama i pokojim novim oružjem ( jer Gauss rifle koristiš na karaju samo i za gorile i to je to )  to će biti pun pogodak 

 

Sve u svemu jako ugodno provedeno vrijeme i jako me podsjetilo na neprežaljeni Stalker ali nije to to još ipak, možda sa nekim ogromnim open mapama sa puno nekih područja pa sa nekakvim trgovcima oružja npr itd ovak je ipak sličnije jednom od novijih Tomb Reidera ( makar nije dobar i veik kao prvi ovaj novi Tomb Reider ) i ima jako dobru priču ( opet ne tak dobru kak mi je prvi noviji TR imao )

 

e da i btw  kad se stalno dotičete FarCry 5  taj je stvarno bezvezan i brzo dosadi ali ko nije nek si proba Ghost Recon Wildlands pa meni puno puno bolji od FC 4,5 i primel-a i sd ga se može uloviti kadubi ima akcije za tia 10€ tak da se isplati u svakom slučaju

Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Metro Exodus

Vrhunska igra, samo jedna velika zamjerka, zasto nisu imaplementirali FOV slider u igru... Igra je def na 60, stavio sam FOV na 76 i igranje postaje pun k ugodnije, samo sto se neke stvari tipa binoculars ili mapa onda malo "poremete" a i aim je malo "dalji". Mogao bih naci jos pokoju zamjerku, ali kada se pogleda sve zajedno igra je vrh, preporuka za odigrati.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Metro Exodus

Kažu da tessellation i hairworks svaki po 15ak % performance-a nose pa akk vas muce fps-i na ta 2 se uštedi i naravno ovi kaj imaju pile na ray lightinig u RTX-u kaj je po meni prodavanje magle ali dobro meni ne tvrdim da sam u pravu ili krivu ali to odnese brutalno tipa 25%  tak da ako ko igra na 4k eto mu zašto mu je veliki drop...

 

Uglavnom hairworks se vidi kad se isključi jer živinama fali krzna drastično tak da je to za odlučiti ali tessellation on/off je razlika gotovo nikakva a razlika u performansama je osjetna 15-20% a na AMD karticama ode do 45% - tak da tessellation  je way to go off ;)

 

i navodno između ultra i extreme nema baš razlike tak da ultra 

 

eto uživajte igra je stvarno vrh i fali mi sad kad sam završio, išao bi opet na hardcore ( završio sam na normal ) ali ne znam da li da čekam da je po-patch-aju malo :)  e da i ima Ruski voceover naravno samo sam glup pa nisam vidio u sound ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2019 22:15 (VooDooZg).
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Metro Exodus

Taman na godisnjem,obavezno maraton sljedi.....

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
13 godina
offline
Metro Exodus

Evo i ja sam završio. Ništa posebno ako se mene pita, no i to je rijetkost danas kraj svih silnih govana koja izlaze. Ja bih dao 81/100, dostojan nasljednik prijašnjih igara, nešto bolji i raznovrsniji.

 

Očekivao sam da će ipak biti malčice duži, kao i da će imati više "pucnjave". Priča me malo razočarala, jer nakon onog u Yamantauu sam očekivao više sličnih stvari (takvih zaokreta), no toga više nije bilo. Sve u svemu, vrijedi odigrati svakako.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2019 9:38 (Promster).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Metro Exodus
VooDooZg kaže...

Kažu da tessellation i hairworks svaki po 15ak % performance-a nose pa akk vas muce fps-i na ta 2 se uštedi i naravno ovi kaj imaju pile na ray lightinig u RTX-u kaj je po meni prodavanje magle ali dobro meni ne tvrdim da sam u pravu ili krivu ali to odnese brutalno tipa 25%  tak da ako ko igra na 4k eto mu zašto mu je veliki drop...

 

Uglavnom hairworks se vidi kad se isključi jer živinama fali krzna drastično tak da je to za odlučiti ali tessellation on/off je razlika gotovo nikakva a razlika u performansama je osjetna 15-20% a na AMD karticama ode do 45% - tak da tessellation  je way to go off ;)

 

i navodno između ultra i extreme nema baš razlike tak da ultra 

 

eto uživajte igra je stvarno vrh i fali mi sad kad sam završio, išao bi opet na hardcore ( završio sam na normal ) ali ne znam da li da čekam da je po-patch-aju malo :)  e da i ima Ruski voceover naravno samo sam glup pa nisam vidio u sound ;)

 Po ovome ni hairworks ni tessalation bas ne uzimaju perf. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 11:51 (tomglo).
12 godina
offline
Re: Metro Exodus
tomglo kaže...
VooDooZg kaže...

Kažu da tessellation i hairworks svaki po 15ak % performance-a nose pa akk vas muce fps-i na ta 2 se uštedi i naravno ovi kaj imaju pile na ray lightinig u RTX-u kaj je po meni prodavanje magle ali dobro meni ne tvrdim da sam u pravu ili krivu ali to odnese brutalno tipa 25%  tak da ako ko igra na 4k eto mu zašto mu je veliki drop...

 

Uglavnom hairworks se vidi kad se isključi jer živinama fali krzna drastično tak da je to za odlučiti ali tessellation on/off je razlika gotovo nikakva a razlika u performansama je osjetna 15-20% a na AMD karticama ode do 45% - tak da tessellation  je way to go off ;)

 

i navodno između ultra i extreme nema baš razlike tak da ultra 

 

eto uživajte igra je stvarno vrh i fali mi sad kad sam završio, išao bi opet na hardcore ( završio sam na normal ) ali ne znam da li da čekam da je po-patch-aju malo :)  e da i ima Ruski voceover naravno samo sam glup pa nisam vidio u sound ;)

 Po ovome ni hairworks ni tessalation bas ne uzimaju perf. 

 

U nekoliko review-a ti je rečeno da taj banchmark ne daje realne rezultate - u prijevodu kad igraš igru je jedan fps a kad pokreneš banchmark potpuno drugi - da ne pričam ak si igrao onda bi trebao znat da igra ne radi isto na npr Volgi i Caspianu a baš kad igraš onda vidiš koliko je razlika kad uključiš i isključiš  ali dobro ko hoce nek proba ko nece ne mora ;)

11 godina
offline
Metro Exodus

mene jedino u igri zasad smetaju uzasan ruski voice acting - za ukrajinski/ruski studio, covjek bi pomislio da ce biti savrsen ruski voice acting

 

ono kita u bila, ko neki amateri teski - morao prebaciti na americki voiceover koji je bolji (iako onda svi zvuce isto kao i u svakoj drugoj igri gdje ima rusa)

no igra brutalno izgleda na extreme presetu (bez RTXa) - razlika je primjetna naspram ultra postavke i rado se odricem kojih 15-20fps max za bolju grafu

 

i meni sa grafickim opcijama je sramotan (pozlije mi kad vidim samo opcije za graphical presets i da se ne moze ugasiti motion blur) - srecom se ovo sredi preko ini fajla

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 12:43 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice