Metro Exodus

poruka: 240
|
čitano: 52.550
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Metro Exodus
VooDooZg kaže...
tomglo kaže...
VooDooZg kaže...

Kažu da tessellation i hairworks svaki po 15ak % performance-a nose pa akk vas muce fps-i na ta 2 se uštedi i naravno ovi kaj imaju pile na ray lightinig u RTX-u kaj je po meni prodavanje magle ali dobro meni ne tvrdim da sam u pravu ili krivu ali to odnese brutalno tipa 25%  tak da ako ko igra na 4k eto mu zašto mu je veliki drop...

 

Uglavnom hairworks se vidi kad se isključi jer živinama fali krzna drastično tak da je to za odlučiti ali tessellation on/off je razlika gotovo nikakva a razlika u performansama je osjetna 15-20% a na AMD karticama ode do 45% - tak da tessellation  je way to go off ;)

 

i navodno između ultra i extreme nema baš razlike tak da ultra 

 

eto uživajte igra je stvarno vrh i fali mi sad kad sam završio, išao bi opet na hardcore ( završio sam na normal ) ali ne znam da li da čekam da je po-patch-aju malo :)  e da i ima Ruski voceover naravno samo sam glup pa nisam vidio u sound ;)

 Po ovome ni hairworks ni tessalation bas ne uzimaju perf. 

 

U nekoliko review-a ti je rečeno da taj banchmark ne daje realne rezultate - u prijevodu kad igraš igru je jedan fps a kad pokreneš banchmark potpuno drugi - da ne pričam ak si igrao onda bi trebao znat da igra ne radi isto na npr Volgi i Caspianu a baš kad igraš onda vidiš koliko je razlika kad uključiš i isključiš  ali dobro ko hoce nek proba ko nece ne mora ;)

 Kužim. Ma uključio sam oboje i uglavnom ne ide ispod 60 pa se nisam trudio više igrati s tim, posebno nakon ovog videa, al ak je tak kak ti veliš, probat ću. 

16 godina
odjavljen
offline
Metro Exodus

Odigrao, na hard polako taktizirao gamepad i TV, guštao u svakoj sekundi uz ovu maštovitu, atmosferičnu, napetu i prekrasnu igru ali nisam skužio koga smijem/nesmijem potamaniti pa sam dobio loš kraj...svejedno izvrsna igra a sad imam motiva za ponovni prelazak. Po meni najbolja igra u serijalu i najbliže kaj možemo danas dobiti od stalkera.

 

Da ne sitničarim 10/10 remek djelo iako ima poneku manu. Najbolje kaj danas možeš igrati na PC platformi IMO

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Metro Exodus

Samo da kažem za one koji ne znaju , ako imate nvidija karticu nemojte igrat na dx12 nego na dx11 razlike u framovima su ogromne.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Metro Exodus
Streetpunk kaže...

Samo da kažem za one koji ne znaju , ako imate nvidija karticu nemojte igrat na dx12 nego na dx11 razlike u framovima su ogromne.

 

Zanimljivo, a u grafici ??

16 godina
offline
Metro Exodus

Ne postoji razlika između dx11 i dx12 u prezentaciji; u niti jednoj igri.

Eventualno samo u performansama

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Metro Exodus

Nema nikakve razlike između dx11 i dx12 u grafici...

 

Poanta je da je Microsoft razvio dx12 sa AMD-om i zato na AMD grafama radi bolje.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Metro Exodus

Zanimljivo je da Ray Tracing ne radi na dx11 .

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 21:03 (Streetpunk).
 
1 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Metro Exodus

i5 4690k GTX 970 8GB RAM i ne mogu doslovno igrati igru koliko mi stuttera. Svakih 10 sekundi framerate padne na ispod 20, pogotvo kod naglih okreta misem neovisno o grafickim settingsima. Stavio sam cak i na 720p i sve low i idalje isti problem kao na High sa 1080p. Igram u dx11 i sve one physx gluposti, teselacija i hairworks su ugaseni.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Metro Exodus

Caspian Desert ili tokom cijele igre ? CD "zakopa" i kudikamo jace konfiguracije, gdje nece jedan 4/4 i 970.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Metro Exodus

Ja sam imao stalno 50+ fpsa nna high detaljima i full hd, isklučio teslaciju i držao na DX 12.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Metro Exodus
SamoPitam3 kaže...

Caspian Desert ili tokom cijele igre ? CD "zakopa" i kudikamo jace konfiguracije, gdje nece jedan 4/4 i 970.

 Nisam ni dosao do deserta, ono winter podrucje nakon sto izadjes iz crkve onih cultista.

5 godina
offline
Metro Exodus

Jesi cackao slucajno po FOV-u ? Pogledaj si u *.cfg jel' na 60.

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Metro Exodus
SamoPitam3 kaže...

Jesi cackao slucajno po FOV-u ? Pogledaj si u *.cfg jel' na 60.

 nisam ni ulazio u cfg, niti mi je fov smetao da sam ga isao mijenjat. Nezz stvarno u cemu je stvar...

5 godina
offline
Re: Metro Exodus
IvanDado kaže...

 nisam ni ulazio u cfg, niti mi je fov smetao da sam ga isao mijenjat. Nezz stvarno u cemu je stvar...

 Ne znam ni ja. Mogu samo nagadjati. Vjerojatno neka (po)stavka, jer bi ti trebalo raditi. Pretpostavljam da imas zadnje drivere za graficku.

Dosta je ljudi imalo problema sa stuttering kada je metro izasao. Meni je radio OK. Od onda su izasla 2 patcha koja su dosta toga popravili.

Jedino ti ostaje da eksperimentiras sa postavkama sto ingame, sto onih od graficke, preko stavljanja prioriteta za samu igru na high pa na dalje i otkrijes sto ga muci. Rjesenje postoji cim se ne rusi, a drugima radi bez problema.

 

10 godina
odjavljen
offline
Re: Metro Exodus

Hvala ti na trudu ako nista drugo. Znam da ovaj PC nije top quality vise, ali sve igre rade odlicno, jedino Metro neovisno o settingsu zajebava. Jel moguce da mu treba vise RAMA?

5 godina
offline
Re: Metro Exodus
IvanDado kaže...

Hvala ti na trudu ako nista drugo. Znam da ovaj PC nije top quality vise, ali sve igre rade odlicno, jedino Metro neovisno o settingsu zajebava. Jel moguce da mu treba vise RAMA?

Od viska glava ne boli, ali dosta mu je i 8. Vidis da spustas kvalitetu i to ne daje rezultat. Isto bi ti se dogadjalo i sa 32.

15 godina
offline
Metro Exodus

Pozdrav,

 

završio igru. Ne znam što bih rekao. Jedna od boljih 

igara koje sam igrao u zadnjih par godina. Dao bi joj 10/10. 

 

Također nisam znao za dobar i loš kraj pa sam imao loš kraj ^^. 

 

Najinteresantnija mi je bila Caspian Desert zona. 

 

 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Metro Exodus
Bloodraven kaže...

Pozdrav,

 

završio igru. Ne znam što bih rekao. Jedna od boljih 

igara koje sam igrao u zadnjih par godina. Dao bi joj 10/10. 

 

Također nisam znao za dobar i loš kraj pa sam imao loš kraj ^^. 

 

Najinteresantnija mi je bila Caspian Desert zona. 

 

 

Nemas brige. Mnogi smo ga vec sahranili u prijasnjem nastavku, a on se ipak vratio.

Do dobrog kraja je malo teze doci. Slucajno, usudio bi se napisati i nemoguce.

12 godina
offline
Re: Metro Exodus
SamoPitam3 kaže...
Bloodraven kaže...

Pozdrav,

 

završio igru. Ne znam što bih rekao. Jedna od boljih 

igara koje sam igrao u zadnjih par godina. Dao bi joj 10/10. 

 

Također nisam znao za dobar i loš kraj pa sam imao loš kraj ^^. 

 

Najinteresantnija mi je bila Caspian Desert zona. 

 

 

Nemas brige. Mnogi smo ga vec sahranili u prijasnjem nastavku, a on se ipak vratio.

Do dobrog kraja je malo teze doci. Slucajno, usudio bi se napisati i nemoguce.

 Do dobrog kraja je iznenadujuce lagano doci. Ja sam se samo malo bio "unesrecio" pa nisam na caspianu odigrao kako spada pa nisam Damira spasio, ali ostalu dvojicu je bilo sasvim lagano.

5 godina
offline
Re: Metro Exodus
Grozni_Zabac kaže...

 Do dobrog kraja je iznenadujuce lagano doci. Ja sam se samo malo bio "unesrecio" pa nisam na caspianu odigrao kako spada pa nisam Damira spasio, ali ostalu dvojicu je bilo sasvim lagano.

 Sada te nisam dohvatio. Jesi ti na kraju imao dobar kraj ili ne ? EDIT : Aham. Dobar.

Ja sam napisao da je tesko, jer se bas mora znati sto i kako da bi imao dobar kraj. Vecina ljudi odigra rambo stil i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 15:03 (SamoPitam3).
12 godina
offline
Re: Metro Exodus
SamoPitam3 kaže...
Grozni_Zabac kaže...

 Do dobrog kraja je iznenadujuce lagano doci. Ja sam se samo malo bio "unesrecio" pa nisam na caspianu odigrao kako spada pa nisam Damira spasio, ali ostalu dvojicu je bilo sasvim lagano.

 Sada te nisam dohvatio. Jesi ti na kraju imao dobar kraj ili ne ? EDIT : Aham. Dobar.

Ja sam napisao da je tesko, jer se bas mora znati sto i kako da bi imao dobar kraj. Vecina ljudi odigra rambo stil i to je to.

 Ja nisam znao sto je potrebno prije nego sam zavrsio igru. Nakon toga sam otisao pogledati sto su uvjeti jer sam saznao da igra ima 2 kraja i shvatio da ako se drzis price unutar igre da je dobar kraj ocekivan. Sva ekipa unutar aurore ima svoje misljenje kako postupati s odredenom skupinom na trenutnom teritoriju. A sad ekipa koja igra metro u rambo stilu su posebne biljke. Jedini dio koji jesam odigrao kao rambo je bio Yamantau jer se to cinilo sasvim prikladno.

15 godina
offline
Metro Exodus

Imam nekakav bug koji mi ne da još od volge da pucam iz nijednog oružja, Pokušavam pucat ali samo okrene ruku gleda na sat i pokaže da moram na popravak.Popravio oružje mijenjao, čistio sve pokušao ali ne da iz nijednog oružja osim bacit nož, molotov , bombu. Nemam volje dalje igrat.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Metro Exodus

Odigrao.. zadovoljan, samo malo prekratko.

 

Na caspianu sam imao bug sa kalashom. Zaglavio mi u stolu kod mijenjanja oružja i nisam vise mogao do dodataka koji su bili na njemu pa sam ponovio cijeli level.

 

Ostaje mi jos pročitat Metro 2035 da zaokruzim sve knjige/igre.

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Metro Exodus

Igrao Metro Exodus par sati,znam da nemože biti mjerodavno moje mišljenje ali nekako mi je igrica 'spora'.

Grafika je solidna,sviđđa mi se upgradanje oružja i svega toga,ali nekako je sporo dosta i nemogu se natjerat više da upalim igricu,a baš sam bio uzbuđen kad sam ju krenio igrati..

 

Dali sam imao kriva očekivanja,dali mi nepaše jednostavno takav tip igre,nemam pojma.

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Metro Exodus

Phenom 965 BE na izdisaju ali se još drži 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
5 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Metro Exodus
boxer kaže...

Phenom 965 BE na izdisaju ali se još drži 

 

LOL Svaka čast! :) 

 

Pa to je procesor star 10 godina! Ja sam imao 960BE. Još je živ kod drugog vlasnika, OC 20% i vjerno ga služi! :)

 

E što ti je bilo zlatno doba AMDa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 15:56 (Azmo).
15 godina
offline
Metro Exodus

Još da nije na staroj AM2+ ploči sa 4+1 napon. sekcijom i DDR2 ramom.

 

Da je AM3 ili AM3+ sa  8GB DDR3 memorije, vjerujem da bi ga mogao dodatno još ocati i nekih 10% bolje performansi izvući.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Metro Exodus
boxer kaže...

Još da nije na staroj AM2+ ploči sa 4+1 napon. sekcijom i DDR2 ramom.

 

Da je AM3 ili AM3+ sa  8GB DDR3 memorije, vjerujem da bi ga mogao dodatno još ocati i nekih 10% bolje performansi izvući.

Ma ti si kralj bottlenecka u ovoj temi garant. Respect za taj staž sa Phenomom! 

 

P.s. sigurno ti je Ryzen negdi u inboxu,ha?!

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: Metro Exodus
metallic kaže...
boxer kaže...

Još da nije na staroj AM2+ ploči sa 4+1 napon. sekcijom i DDR2 ramom.

 

Da je AM3 ili AM3+ sa  8GB DDR3 memorije, vjerujem da bi ga mogao dodatno još ocati i nekih 10% bolje performansi izvući.

Ma ti si kralj bottlenecka u ovoj temi garant. Respect za taj staž sa Phenomom! 

 

P.s. sigurno ti je Ryzen negdi u inboxu,ha?!

 Bottleneck mi je srednje ime ... jbg, vidiš da ide, drži se starac koliko može ako igra ne kenja sa instrukcijama kao Mafia 3, Apex i AC Origins...

 

Upgrade mašine mi je bio u planu, al' neda se usranom do potoka što kaže stara izreka, jer već dva puta skupljeni novci za CPU, MBO i RAM su otišli za iznenadne troškove (renoviranje krova i set kvačila )

 

Upravo idem kod Barona i šunjam se dole ispod njegove utvrde...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
Re: Metro Exodus
boxer kaže...

Phenom 965 BE na izdisaju ali se još drži 

 

 Vidjeti da novi Metro radi na takvoj konfi i to u 2k rezi je dovoljno da odgodiš upgrejdanje još koju godinu, čisto iz inata.

Kakav freesync/gsync, 144 herca, hdr, rtx!? Uz sve to moraju i prodavati naočale s rozim staklima da se ljudi uvjere da je gejmanje s tim ljepše.

 

I'm very large!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice