Overwatch (Blizzard studios)

poruka: 3.497
|
čitano: 381.081
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Dečki došao sam se pohvaliti kako sam konačno, nakon 5 neuspjelih pokušaja, iz 6. sreće uspio ući u Diamond.  Danas me je pogodio niz od oko 5 pobjeda te sam se sa 2900 probio na 3018. Fenomenalno se osjećam :)

 

Gledao sam malo omjer izgubljenih i dobivenih mečeva ove sezone. Imam 98-111, počeo sam na 2730, a sad završavam na 3018. Znači 12 više pobjeda od poraza da bi se digao za skoro 300 sr-a. Osim toga pogledao sam i za ukupno competitive gdje mi omjer stoji 1079-1085. Znači samo 6 pobjeda više nego poraza me je diglo iz high silvera u početak diamonda. Blizzardov MM iako namješta tih 50% očito i daje mnogo više nego što statistika pokazuje da zaslužujemo.

 

Kako god bilo, sada planiram uzeti pauzu do kraja sezone, posvetiti se nekim drugim stvarima pa onda vjerojatno u slijedećoj sezoni malo mainati Moiru ako je do tada ne rasture sa raznoraznim promjenama.

 

Ljudi, sretno vam bilo i uživajte

 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Free weekend je a traži meč 8 minuta :(
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Cek znaci SR nije americka izmisljotina onda? Znao sam da ces ditchat followere svojg rezima cim dodjes do diamonda, udario te winstreak u glavu.... 

aka carrycopter
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Gogy7 kaže...
Free weekend je a traži meč 8 minuta :(

Ma za free weekende im serveri prođu u qurycz. Na forumima se ljudi žale za svaki free weekend na lag spikeove i disconectanje. Također u vrijeme oko ovog novog patcha su radili neki server maintanance tako da su nas ovdje u Hrv jedan dan spajali na neki server sa 200+ pingom. Ja Mcreem pogodim Pharu, a nakon pol sekunde se čuje i vidi kako joj oduzima energiju, ja gledam koji k. a ono 250 ping, a da ne spominjem da je lag bio nepodnošljiv. Ali osim tog jednog dana ovo drugo nisam ništa neuobičajeno primjetio, a zadnji disconect se ni ne sjećam kad sam imao uz to da igram svaki dan.

 

 

 

14 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)

Meni je sad neigrivo.. Ping oko 500..

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Najbolje mi kod ow kada 3,4 partije za redom dobijem retarde koji ne znaju sacekat svog suigraca da se respawna citav game provedem ispred spawna pricajuci wait,regroup,dont go,a ovi samo ulijecu na borbe 1vs6 i 4vs6.Zato i imam najvise poraza na control point mapama i njih najvise mrzim upravo zbog toga. LJudi jednostavno na tim mapama postanu zaostali ne mogu si objasnit nikako drugacije. Na drugim mapama nema toliko problema oko regroupa

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

BlizzCon 2017 - ICYMI: Overwatch

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Reklama, ali fora:

"Join Us" Murals Time Lapse | Overwatch

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Developer Update | Return to Winter Wonderland | Overwatch

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

GENGU SONG

 

(to Genji mains)

What you gonna do, what you gonna do, when they nerf Gengu

Double jump, deflect, dash, they give me a rash, what you gonna do when they fix this trash

 

(to Genji)

Gengu, Gengu, what you gonna do, what you gonna do when Jeff comes for you

Gengu, Gengu, now you can´t die, but I promise you after nerfs you´ll cry

Gengu, Gengu, what you gonna do, what you gonna do, when they balance you

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Pozz,poceo sam igrati nedavno pa ako ima tko da zeli igrati samnom da udijeli koji savjeti i tako ,nek mi se javi na pp.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Hm.. Ako već igram healera, bolje volim s Anom igrati nego s Mercy..
HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
11 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Za sve one sa AMD grafičkim karticama, izašli su novi driveri Adrenalin Edition koji napokon popravljaju

  • "OverWatch™ may experience a random or intermittent hang on some system configurations." problem. 

https://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Adrenalin-Edition-17.12.1-Release-Notes.aspx

 

Moj PC  
1 0 hvala 2
10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Veceras novi winter event/skins ne mozes vjerovati da jos nema ni jedan leek,nije da se zalim neka se jednom i ne spoila za promjenu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Wack kaže...

Veceras novi winter event/skins ne mozes vjerovati da jos nema ni jedan leek,nije da se zalim neka se jednom i ne spoila za promjenu.

 

 

Overwatch Seasonal Event | Winter Wonderland 2017

 

New Skins, Cosmetics, Game Mode Showcase: Overwatch Winder Wonderland 
Christmas 2017 Event Gameplay

13 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Ono bas smece od eventa. Prosle godine je bar bilo grudanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Overwatch Winter Wonderland Skins, Weapons, & Emotes

 

Overwatch - Patch in a Minute Dec 12th - Winter Wonderland 2017

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Zajeb kaže...

Ono bas smece od eventa. Prosle godine je bar bilo grudanje.

 

Bolji je ovaj nego prošli.Kakvo grudanje?

10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Taj ow mi bas zna izbit volju za zivotom kad vidim kakvih sve ljudi ima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
stribs kaže...
Zajeb kaže...

Ono bas smece od eventa. Prosle godine je bar bilo grudanje.

 

Bolji je ovaj nego prošli.Kakvo grudanje?

 Pa 5 vs 5 s 1 shot mehanikom. Svi Mei i pucas grude iz pistolja.

14 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Pa ima taj event i sad.
HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Jedan POTG od jučer
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Novi skinovi su mi uzas, osim Hanza i to samo zato sto on ima malo skinova i to losih. Mei vs Yeti je relativno zabavno al mislim da je jako nebalansirano u korist Yetija, ako on zna sto radi Mei nema sanse. Samo odskakuce do svakog mesa na brzinu i onda vas 1 suta. Kao Mei se ne mozete razdvojiti jer vas inace pobije 1v1 (ubije te u 2-3 sec), a ako ste skupa onda ga nemate sanse zaustaviti jer skace svake 2 sec preko pola mape. Sve u svemu razocaranje meni osobno, al bar nisam potrosio novce na ovisnost o lootboxovima :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
ZeNGe_CRO-mt kaže...
Jedan POTG od jučer

 a tu se skrivaš Cowboyu.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Zajeb kaže...
stribs kaže...
Zajeb kaže...

Ono bas smece od eventa. Prosle godine je bar bilo grudanje.

 

Bolji je ovaj nego prošli.Kakvo grudanje?

 Pa 5 vs 5 s 1 shot mehanikom. Svi Mei i pucas grude iz pistolja.

  Pa taj brawl je i sada.

7 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Dogurao sam do novog osobnog rekorda od 3261.

 

Za sve koje zanima kako sam to uspio?

 

Prestao sam vrijeđati ljude. Nije bitno kojega heroja izaberu ili kako igraju suzdržavam se od bilo kakvih uvreda jer sam nakon 600+ sati konačno skužio da ljudi ne reagiraju baš dobro na uvrede i da se mečevi u tom slučaju pretvaraju u toxic clown fiestu. Znači, ako netko izabere Hanza, Widow, Doomfista, Sombru ili nekog sličnog heroja koji normalnim ljudima automatski digne tlak na 200 ili ako igra loše, više nema upotrebe bilo kakvih varijacija riječi "scrub", "retard", "idiot", "report", "troll" i sl. već se pokuša odigrati u najboljem izdanju i onda ako neide ga se zamoliti da promijeni pick. Ako ne switcha, a izgubimo prijaviti ga za "poor teamwork", ali u svakom slučaju ne tiltati niti se upuštati u rasprave. No, moram priznati da u Diamondu ljudi već posjeduju dovoljnu razinu skilla pa se ti sumnjivi pickovi u dosta slučajeva pokažu i opravdanima za razliku od platinuma i pogotovo nižih rankova gdje mečeve gubi momčad sa više high skill heroja u rosteru.

 

Osim toga što sam prilagodio mentalitet i ponašanje, počeo sam sudjelovati u voice chatu i ljude ohrabrivati da se njime koriste, barem slušaju, nemora nitko pričati ako ne želi. Također, preabacio sam se sa Junkrata na Mercy iz razloga što u većini slučajeva ja moram shot-callati i voditi tim jer se rijetko ukažu oni koji tu dužnost rado obavljaju. Osim što je Mercy najbolji heroj za shot-callanje još uvijek je must pick izbor što god netko mislio. O prednostima takve igre je nepotrebno raspravljati, ali samo ću reći da je lijepi osjećaj kada kažete Junkratu ili Reaperu da ste priljepljeni za njega i da je vrijeme da krene u ofenzivu, a oni prođu kroz protivničku momčad kao tenk. Ili kada se dogovori i najavi Mercy Ultimate i damage boosta cijeli tim - fenomenalan masakr u 3 sekunde.

 

Evo, to su dva glavna razloga zašto sam uspio postaviti novi osobno rekord i zašto mi je zadnjih nekoliko dana najbolje iskustvo u OW do sada. Do sada sam dobio jednu 24-satnu zabranu zbog "abusive chata" i jedan "warning" zbog istog razloga, tako da pozivam sve igrače poput mene da se probaju kontrolirati i slijediti gornje naputke kako bi svima bilo mnogo zabavnije.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

A sada možemo raspravljati o trenutačnoj meti i njezinim zabludama:

 

1) Ljudi iz nekog razloga misle da Moira i Ana mogu zamijeniti Mercy i njezin utjecaj na igru. Što se Ane tiče War3 je stavio jednu lijepu sliku iznad koja objašnjava njezinu situaciju, dok Moira iako ima veoma dobar healing na papiru, u stvarnosti je isporuka i kontinuiranost tog healinga veoma komplicirana. Ne zavaravajte se, Mercy je još uvijek jedini dedicated healer sa fenomenalnim ultimateom i dobrim survivabilityem. Moira je odličan heroj, sa iznenađujuće dobrim damageom kada ga upari sa orbom, može se braniti od flankera, Winston ju solo nemože niti ubiti zbog selfhealinga, ima dobar healing i ima Fade ability na samo 6 sekundi cooldowna, ali na bojištu protiv momčadi koja ima Mercy kao glavnog healera sustainability koji ona pruža uparena s bilo kojim drugim healerom (osim naravno Mercy) je nedovoljan. Važnost Mercy dokazuje i OWL predsezona i scrimovi profesionalnih momčadi čije skoro sve strategije imaju Mercy u kompoziciji.

 

2) Symmetra je u diamondu totalni šrot osim u niche situacijama o čemu raspravlja i najnoviji "Your Overwatch"

 

3) "Pirate ship" taktika sa Bastionom i duplim štitom je OP AF na Junkertownu i po meni bi se trebala pokušati na svim payload i hybrid mapama pošto ju je lagano za igrati, a veoma teško za kontrirati. Stylosa je djelomično pokrio tu temu u ovom

,  ali po njegovom običaju iznio je masu gluposti i neistina i potpuno pogrešno prikazao strategiju i kontriranje iste. Bastion+Orisa+Rhein+Mercy su oslonac na koji se nadovezuje drugi DPS koji može biti flanker (Tracer, Gengu), sniper (Widow), heavy hitter (Junkrat) ili supportive DPS poput soldiera te drugi healer koji bi trebao biti Zenyatta ako protivnička momčad ima jake att ultimatove ili Moira i Ana ako protivnici imaju neke kombinacije ultimatova  (Zarya+Hanzo, Zarya+Dva, Zarya+Doomfist-iako Doomfista neće nitko igrati jer je to samoubojstvo) koje Zeny sam nemože kontrirati.

Stylosa u videu govori o Junkratu kao counteru strategije i po njemu se to igra tako da Orisa sama štiti Bastiona i uparena je sa off tenkom poput Winstona, Dve ili Zarye. Veće nepoznavanje igre dosad nisam vidio. Kao što sam gore rekao strategija se izvodi tako da se Bastiona štiti sa Orisom i Rheinom. Sami Orisin štit je nula jer ga se probije u kratkom roku, no kad je uparen sa Rheinom postaje neprobojna tvrđava iz koje Bastion uništava sve pred sobom. Kada Orisa i Rhein štite Bastiona Junk može spamati granate koliko hoće, nikada neće proći kroz štitove. Osim toga pogrešno je misliti da je ova strategija viable samo u napadu, zapravo naprotiv, na high groundu na Junkertownu u obrani ova strategija je najbolji counter istoj strategiji protivničke momčadi. Zašto? Jer momčad u obrani ima jedan Orisin štit prednosti jer ga mogu postaviti prije nego napadačka momčad tako da mogu pobijediti shield war i okrenuti bitku u svoju korist. Mercy je must pick zbog boosta i ressurecta.

 

Kako kontrirati? Tracer, Genji, Sombra i malo koordinacije. Kod nekoordiniranih momčadi se događa da Tracerica bombom raznese Bastiona no momčad to ne isprati, Mercy reviva i opet sve isponova. Ili da ga Sombra hacka ili EMPa, ali isto nitko ne isprati.

 

Puno ljudi ovakvu igru naziva "cancer" ili "boring", ali meni je fenomenalno kada smo svi zabunkirani za štitova i protivnici nas nemogu dotaknuti. Ja svaki put igram ovo na Junkertownu i bude svega: sarkastični "fun game", "get cancer", "he just has to hold MB1", "its impossible to kill him", "tell me, have you really enjoyed playing him", "no skill wins" itd.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2017 16:03 (D-wook).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Strasno me umara mercy meta,pogotvo kao DPS igrac kad se low plat scrubici sakriju iza shieldova kako nam je Wook opisao i "zabavljaju" se,ja se sjebem da uspijem pickati nesto iza x2-3 shielda i kad i ako uspijes nakon 30-40 sekundi zajebavanja dodje mercy pritisne 2 dugmeta i reseta ti 2-3 killa za koja si upotrijebio svo znanje koje imas o herojima i mapi da ih odradis.
Ubiti mercy kad ulta to cak vise ni pro igraci ne pokusavaju hitbox skoro i da ne postoji kad upali ono smece.
Pod hitno joj treba bar za pocetak ulty duration smanjiti za pola,moira je super fun ali djaba svaki game bio qp ili comp mercy je i dalje tu.
Cak i pro supp igraci kukaju sa dobrim razlogom jer i OW preseason Mercy je bila u svakome gejmu.


Kad nju nerfaju a nadam se da hoce (znam da je nedavno dobila nerf ali joj je ulty i dalje smijesno OP) treba Junku mine dmg da smanje.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Ispravak, gore sam napisao novi rekord od 2261, ali kad je Wack počeo spominjati "low plat scrubiće" onda sam skužio da sam falio za 1000 sr-a i trebalo je pisati 3261, no danas sam ga poboljšao za još jednu pobjedu pa je sada na 328x.

 

Nickname je RoRoka#21894 pa me morete dodati...

 

Nego imam pitanje, kada se dogodi Disconnect i kada dođete na onu stranicu "log in" koji se podaci tamo trebaju upisati? Jer meni što god da upišem uopće neda da pretisnem onu tipku "connect" ili već kako se zove. Već moam izaći iz igre i ponovno je pokrenuti da bi se ona automatski spojila.

 

Kako vi to riješavate?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Wack kaže...

Strasno me umara mercy meta,pogotvo kao DPS igrac kad se low plat scrubici sakriju iza shieldova kako nam je Wook opisao i "zabavljaju" se,ja se sjebem da uspijem pickati nesto iza x2-3 shielda i kad i ako uspijes nakon 30-40 sekundi zajebavanja dodje mercy pritisne 2 dugmeta i reseta ti 2-3 killa za koja si upotrijebio svo znanje koje imas o herojima i mapi da ih odradis.
Ubiti mercy kad ulta to cak vise ni pro igraci ne pokusavaju hitbox skoro i da ne postoji kad upali ono smece.
Pod hitno joj treba bar za pocetak ulty duration smanjiti za pola,moira je super fun ali djaba svaki game bio qp ili comp mercy je i dalje tu.
Cak i pro supp igraci kukaju sa dobrim razlogom jer i OW preseason Mercy je bila u svakome gejmu.


Kad nju nerfaju a nadam se da hoce (znam da je nedavno dobila nerf ali joj je ulty i dalje smijesno OP) treba Junku mine dmg da smanje.

 

Upotrijebiš svo znanje o herojima i mapi, a ne ubiješ Mercy nego neke nebitne članove protivničkog tima koje ona zatim reviva i poništi cijeli tvoj trud? Da li je to problem Mercy ili problem DPS igrača koji bi htjeli da im se sve servira na pladnju?

 

Mercy mora uvijek biti malo OP jer i igrači koji nemaju preciznosti (ja uključen) bi htjeli igrati u visokim rankovima i nema razloga da ne igraju kada se očito mogu smisliti heroji koji funkcioniraju na temelju drugih skillova, a ne preciznosti.

 

Također Junk nije OP, barem ne u Diamondu i above jer ga Mcree, Pharah, Hanzo, Widow, Soldier i sl. riješavaju brže nego što njegova granata doleti do njih. U nižim rankovima će uvijek svi spam ili lock-on heroji biti OP dok god su barem donekle viable za više rankove. Balansirati igru za paraplegične vikend igrače i profesionalce je nemoguće tako da će jedna skupina uvijek biti "zakinuta".

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice