Pro Evolution Soccer 2018

poruka: 497
|
čitano: 112.173
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
maniti kaže...

 Ja mislim da ti imaš problem reći da je fifa loš proizvod...ja s tim nemam problema...

 Ja mislim da nisi pročitao niti jedan moj post na fifa temi. Od prvog dana sam tvrdio da je ovo jedna od najgorih fifa u zadnjih nekoliko godina. Imam bezbroj postova gdje igru nazivam smećem. Ako sve to tumačiš kao da ja imam neki problem s igrom pa ne želim otvoriti oči onda stvarno ne znam čitate li vi postove s razmijevanjem. Sva sreća pa se svaka tema može prevrtiti i pregledati postovi pa te molim prije nego što počneš pisati slobodno pogledaj od izlaska igre što sam pisao o fifi 18.

15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
movie kaže...
maniti kaže...

 Ja mislim da ti imaš problem reći da je fifa loš proizvod...ja s tim nemam problema...

 Ja mislim da nisi pročitao niti jedan moj post na fifa temi. Od prvog dana sam tvrdio da je ovo jedna od najgorih fifa u zadnjih nekoliko godina. Imam bezbroj postova gdje igru nazivam smećem. Ako sve to tumačiš kao da ja imam neki problem s igrom pa ne želim otvoriti oči onda stvarno ne znam čitate li vi postove s razmijevanjem. Sva sreća pa se svaka tema može prevrtiti i pregledati postovi pa te molim prije nego što počneš pisati slobodno pogledaj od izlaska igre što sam pisao o fifi 18.

 Ok movie..u pravu si ne stignem sve pročitat...i dužan sam ti ispriku..međutim zašto je igraš onda...pes je tako igriv...evo sad igram s ekipom 3 na 3...fina zabava..baš mi je zanimljivo...dok mi je fifa bila izvor živciranja i nezabave...ali poštujem tvoj izbor svejedno...možemo argumentirat  do sudnjeg dana...ali izgleda da mišljenje nećemo promijenit..neka bude onda svakome svoje...

15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
plavi08 kaže...

To su mrzitelji FIFE i svega hrvackog. Pripadnici radikalne PES manjine 

 To je novi oblik rasizma..takozvani "PESIZAM" zafrkani momci...

15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
maniti kaže...

Da vidimo što useri na metacriticu kažu jeli fifa isto smeće kao i prošle godine...ma nemoguće baš da su svi u zabludi to mora da je greška :D http://www.metacritic.com/game/playstation-4/fifa-18/user-reviews

Danas svatko može dati igri ocjenu po vlastitom nahođenju. Sjećam se kako su na hcl pri recenziji fife svi igrači pesa igri davali najnižu ocjenu kao što su i igrači fife isto takvu ocjenu davali pesu, što nije realno niti fer. Potom su se te ocjene brisale. Nešto slično je i ovdje. Još mi je smiješnije kada pročitam razloge takvoj ocjeni što nema veze s mozgom u dosta slučajeva.  Najviše njih smatra da ih jebe skripting i zbog toga igri daju ocjenu nula? Dosta njih tvrdi kako je igranje obrane muka isusova pa zbog toga igri daju slabu ocjenu. Dakle, nitko se nije dotakao pravih problema zbog kojih bi igra trebala dobiti lošu ocjenu. Meni ne treba nikakva internet stranica da bih shvatio da je igra smeće. No još je čudnije da se igra s tako lošim ocjenama uspije svake godine prodati u rekordnom broju? To je tragično za ovu drugu igru.

15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
maniti kaže...

 Ok movie..u pravu si ne stignem sve pročitat...i dužan sam ti ispriku..međutim zašto je igraš onda...pes je tako igriv...evo sad igram s ekipom 3 na 3...fina zabava..baš mi je zanimljivo...dok mi je fifa bila izvor živciranja i nezabave...ali poštujem tvoj izbor svejedno...možemo argumentirat  do sudnjeg dana...ali izgleda da mišljenje nećemo promijenit..neka bude onda svakome svoje...

To ti je pravi misterij. Svi seremo po igri i kupimo je svake godine iznova a stvar je vrlo jednostavna. Fifa ima FUT. Ja u fifi tijekom cijele godine ne pokrenem niti jedan drugi mod igre osim futa. Čarolija je trgovanje na marketu, pa slaganje momčadi i onda frustracija tijekom igre. Danas me igra tako razjebala da sam morao ići prošetati da se smirim. Niti jednog trenutka nisam propitivao ili ti sugerirao da ne igraš pes. Stalno govorim da svatko igra ono što ga veseli. Po stoti put kažem da sam se u raspravu uključio samo zato što neki tvrde da je fifa svake godine ista a ja tvrdim da nije i to što nije ista ne znači da je bolja igra. Dapače, ove godine je poprilično grozna i nije ista kao fifa 17... Eto...

12 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
movie kaže...
TheMaverick kaže...

 

Ispravak netočnog navoda...

 

Nigdje nisam napisao da se ne mogu snaći u čudnom gameplayu...naprotiv, odlično se snalazim, čak bolje nego na fifa 17, iako mi se ne sviđa jer mi je sve super brzo i precizno, što je vjerovatno posljedica prelaska s pesa na fifu. Ok, igra jeste malo drugačija od fifa 17, ali to su postigli uz neke jednostavne manevre. Kada se osvrnemo na prošlu sezonu tj., fifu 17 i uspijeh koji su ostvarili, onda je poprilično jasno da bi bilo suludu praviti neke drastične izmjene, barem ne još dok prodaja cvijeta.

 

Mene je u pesu pomalo ubilo ono mrtvilo, + igra je vapila za cijepivom protiv nekih dječijih bolesti, ali njih jednostavno boli kara. Kada sam čuo da dolazi besplatna verzija, odmah mi je proradio crv i rješio sam se igre. 15-ak eura razlike me je koštao prelazak na fifu.

 

PES je možda jedina igra koja je u isto vrijeme genijalna i debilna. Debilna zbog nekih sitnica za koje se ja ne mogu načuditi da netko tko je genijalno rješio neke elemente igre, ujedno dopustio ili zažmirio na debilne sitnice, te se pri tome još pravi mutav.

 

 

 U svom prvom postu pri povratku na fifu kažeš kako ti je gameplay u ku.cu i kako kužiš ljude koji se ne snalaze u obrani. Ostalo mi u sjećanju pa sam malo okrenio tvoje riječi o tome tko se ne snalazi, no sjećam se da nisi pohvalno pisao o gameplayu, no nebitno. Išao sam sada pogledati tvoj post i spričavam se. Bitno je što si kao igrač koji je igrao sve fife zadnjih godina primjetio i u ovom postu rekao da je igra malo drukčija nego prošlogodišnja.

 

I to svatko vidi tko je igrao igru. Znači pada u vodu fama o reciklaži. Svaka fifa je nešto drukčija ali to drukčija ne znači da je i bolja. I to nitko ne krije, o tome se otvoreno razgovara. Na fifa temi možeš srati po fifi koliko hoćeš i nitko te neće zbog toga prozivati za razliku od pes teme gdje ne smiješ ništa negativno reći o pesu što mi je smiješno. Aj, vratio mi se najdraži protivnik pa se nadam da ćemo uskoro baciti koju tekmu u ovom smeću od nogometa.

 

na ps4 igram fifu od fife14 cini mi se...i svaka je doslovno preslika one druge ...u svakoj doslovno isti gameplay sa istim dječjim bolestima koje ima već 20god..(ajd da ih je par...ali njih je more)....

15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Mortiis kaže...

 

na ps4 igram fifu od fife14 cini mi se...i svaka je doslovno preslika one druge ...u svakoj doslovno isti gameplay sa istim dječjim bolestima koje ima već 20god..(ajd da ih je par...ali njih je more)....

 Naravno da se ne mogu složiti. Svake godine imamo druge probleme. Kako može biti ista kada je ove godine igra u obrani posve drukčija nego prošle godine? Svi se na to žale. Prošle godine je upeljan novi način izvođenja penala i slobodnjaka a ove godine dorađen. Prošle dvije godine je OP bilo soliranje cika caka s jednim igračem dok je ove godine to ako ne onemogućeno onda svedeno na gotovo nulu. Pretprošle godine je OP bio ulazak na prvu stativu. Svaki put se zabiješ na nju i pucaš ravno i sve ulazi pored golmana. Te godine su i dodavanja bila sjebana, nikako se točno dodati.

 

Hoću desno igra doda lijevo i obrnuto. Već sljedeće godine to su maknuli. Prošle godine recimo pri izvođenju kornera bez obzira gdje stoji tvoj igrač loptu je uvijek izbijao u novi korner što je bilo neprirodno i van svake logike. Znalo se dogoditi da ja ili protivnik izvedemo zaredom po osam korenera, ove godine toga nema. Konačno obrambeni igrač ispucava loptu preme centru. Svake godine nešto novo useru, promijene, pa onda peglaju.  Prije mjesec dana odigrao sam par tekmi na svakoj fifi od fife 14 koja je prva izašla na PS4. Tek tada kada zaredom odigraš nekoliko tekmi na svakoj od pet fifa na PS4 skužiš koliko su to drukčije igre. Iz današnje perspektive nekako mi je najbolja fifa 14.

12 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Čovjek nije kupio Pes 18 niti ga igra, ali piše kilometarske postove želeći biti u centru pažnje.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
mariclius kaže...
Čovjek nije kupio Pes 18 niti ga igra, ali piše kilometarske postove želeći biti u centru pažnje.

Nisam imao potrebe kupiti ga, skinio sam igru besplatno preko PSN storea. Jedino što me interesira je realno gledanje stvari.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018

PES18 je zabavan za igrati mjesec dana max sam, nakon toga upaliti samo kada dode ekipa. Online komponenta je jako losa, dok to ne srede nema govora koja je igrica bolja. Golmani su jako dobro odradeni, gameplay kako koji dio. Svakako, nista me ne vuce da se zadrzim dulje od jedan dva sata dnevno na igrici.

12 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Vidim ima ljudi kojima je pes odličan, a ima i onih kojima je smeće. To se da zaključiti iz svega ovoga pročitanoga.
Za dalje treba temu dati klokanu da samo on piše dok se svima ne ogadi.
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

PES ima izrazito dobar gameplay, ali ostale stvari ga ubijaju nenormalno.Online mod skoro pa da i ne postoji na PC-u. Myclub do izlaska lite verzije je zaigrao 15k ljudi, od toga mali broj je bio dovoljno aktivan. Lite verzija je izašla da održi online dio živim još koji mjesec radi ljudi koji su platili punu cijenu za igru i radi toga da KONAMI uzme što se može uzet kroz mikrotransakcije. Traženje protivnika sa osrednje normalnom vezom je predugo, nekada se govori i o dvocifrenom broju minuta, a da ne govorimo o tome ukoliko se uklone restrikcije na kvalitet veze. Kao da se trude naći najudaljeniju tačku na Zemlji od lokacije na kojoj živiš. Igraš protiv ljudi iz Perua, Indije, Brazila... Kašnjenje kontrola je u fazonu da pritisneš komandu danas, a dođeš sutra da vidiš je li prošla.

 

Master liga dosadi veoma brzo radi lošeg AI-a. Što je veća težina AI-a, on postaje sve jednoličniji, živi i umire od centaršuteva i dugih visokih lopti. Nema razlike u kvalitetu drugoligaša i top europskih timova.

 

Ne zna se je li prije izašao ovaj komentator ili igra. Mogu ga nekad promijenit ili unaprijedit, a ne da dva napada zaredom ponavlja istu frazu, istim tonom, kao da ima Alzhajmera pa ne zna šta je prije par sekundi govorio.

 

Ima tu solidan broj pozitivnih stvari koje padaju u sjenu drugih krupnijih negativnih stvari. Svako ima izbor pa da igra jedan ili drugi fudbal ili ukoliko želi oba, ali trenutno moje mišljenje je da niti jedan od njih nije dovoljno kvalitetan...

 
2 0 hvala 1
15 godina
online
Pro Evolution Soccer 2018

EA ratnici navalili na temu 

 

Napišeš poznatu činjenicu da su online modovi zaostali u odnosu na FIFU i da su izbornici sranje i onda još maelješ hrpu gluposti koju bi ljudi trebali pušit 

 

Jučer se opet igrao PES 4h u komadu bez da si shvatil da odu 4 sata nakon kaj si odradil 8h na poslu i 2 putovanja. Bilo je tu nemogućih pasova, promašaja, autogolova, penala zbog udaranja u facu i sl. 

Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
plavi08 kaže...

EA ratnici navalili na temu 

 

Napišeš poznatu činjenicu da su online modovi zaostali u odnosu na FIFU i da su izbornici sranje i onda još maelješ hrpu gluposti koju bi ljudi trebali pušit 

 

Jučer se opet igrao PES 4h u komadu bez da si shvatil da odu 4 sata nakon kaj si odradil 8h na poslu i 2 putovanja. Bilo je tu nemogućih pasova, promašaja, autogolova, penala zbog udaranja u facu i sl. 

 Meni je izgledalo ko duplo duže jer sam morao igrati s pola gasa protiv vas 

 

 

Šta je da je, čak je i meni pun k moviea i njegovih sranja, a igram FIFU. Čovjek se nervira igrajući FIFU 10h na dan i onda dolazi ovdje ispucavati svoje frustracije. Tko god prati njegove postove dulje vrijeme u ovoj i FIFA temi zna da čovjek nije sasvim čist. Ali eto, tolerira mu se takvo ponašanje.

 

 

Kad je ekipa dobra onda je sasvim svejedno dal je to PES, FIFA ili koliko god loša igra. Meni je taj argument da je PES zabavniji s ekipom skroz promašen.

 

 

EA je poprilično uništio FUT (a time i FIFU) sa zadnja dva nastavka. Forsira se MMO stil igranja gdje si "prisiljen" igrati što češće jer inače imaš osjećaj da jako zaostaješ. Pa ovaj FUT Champions smeće od moda traži od igrača da odigra 40 tekmi za vikend. HALO, 40 je*enih tekmi. Pa to nije normalno. Više to nije mod u koji možeš uskočiti par puta tjedno i odigrati koju tekmu, a i dalje imati osjećaj da napreduješ bez trošenja para.

 

Ali nažalost, Konami je toliko propala firma da ne vidi da EA propisno nervira svoj player base zadnje 2 godine i nisu napravili ama baš ništa povodom online modova i online iskustva općenito da bi nekako privukli barem dio nezadovoljnih. Propustili su vjerojatno zlatnu šansu da se PES vrati na konja. Pa je situacija i dalje kakva je i bila: u PES se ne ulaže dovoljno sredstava jer je zanimljiv malom % igrače populacije, a zanimljiv je malom broju jer iz godine u godinu ne donosi nikakav pomak naprijed. Bilo bi im pametno uopće obustaviti izradu igre za PC jer od toga nema koristi, a dvije godine potrošiti da novo izdanje bude stvarno nešto posebno. A aktualni PES napraviti besplatnim za igranje i redovno ga nadograđivati nekim sitnicama kako vi uvijek bio tu negdje u mislima igrača.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
online
Re: Pro Evolution Soccer 2018

Od totalne blamaže Vas spasil autogol Čorluke 

 

Ma nemoraju razvijati gameplay previše za sljedeću godinu. Ovo sad izgleda lijepo. Mogu peglat online modove.

 

Al nemaju japanci tu mašineriju da dostignu EA. Možda taktika free-to-play nije loša.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 15:50 (plavi08).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Pes je zabavniji s ekipom jer nakon mjesec dana igranja nemas vise sto raditi, takoreci si presao igricu.

A ovo za fut se nimalo ne slazem, do prosle fife morao si trosit pare da bi imao dobru ekipu, ili cekati 7. mjesec kad izadu vec sve kartice za tu godinu. A prosle godine i pogotovo ove koliko igras toliko imas, ili koliko trosis toliko imas iako se po meni ne isplati nista ulagat. A nitko te ne tjera da igras svih 40 utakmica.

Volio bi da Konami sredi online komponentu i digne cijenu igrice da bude samo mrvicu jeftinije od fife i vjerujem da bi pregazili ea.
9 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Izašao Galaxy patch 1.0. meni osobno najdraži.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

prodao danas FIFA 18 za 40€ pa cu kupiti PES18

koji je najbolji patch za PS4? hvala

 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Mortiis kaže...

prodao danas FIFA 18 za 40€ pa cu kupiti PES18

koji je najbolji patch za PS4? hvala

 

PES Universe OPTION FILES

The Commissioner of Football
12 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Hexfire kaže...
plavi08 kaže...

EA ratnici navalili na temu 

 

Napišeš poznatu činjenicu da su online modovi zaostali u odnosu na FIFU i da su izbornici sranje i onda još maelješ hrpu gluposti koju bi ljudi trebali pušit 

 

Jučer se opet igrao PES 4h u komadu bez da si shvatil da odu 4 sata nakon kaj si odradil 8h na poslu i 2 putovanja. Bilo je tu nemogućih pasova, promašaja, autogolova, penala zbog udaranja u facu i sl. 

 Meni je izgledalo ko duplo duže jer sam morao igrati s pola gasa protiv vas 

 

 

Šta je da je, čak je i meni pun k moviea i njegovih sranja, a igram FIFU. Čovjek se nervira igrajući FIFU 10h na dan i onda dolazi ovdje ispucavati svoje frustracije. Tko god prati njegove postove dulje vrijeme u ovoj i FIFA temi zna da čovjek nije sasvim čist. Ali eto, tolerira mu se takvo ponašanje.

 

 

to je za mene čista budalaština...al ništa drugo nego budalaština...

fifu igrao prije mjesec dana malo...digla mi živce zbog svoje arkadnosti i nehumanih poteza i reakcija golmana i igrača te neprirodnog leta lopte i sličnih sranja..ugasio i nisam upalio do jučer...odigrao jednu utakmicu i toliko mi diglo tlak kad vidim da je igra kao da ju dijete pravilo da sam ju odmah ujutro u 5.30 stavio na prodaju i u 6.30 dosao covjek i kupio...

bokte stavim speed na slow...smanjim brzinu igraca..smanjim goalkeeper ability sa 50 na 20....ovaj se baca brzinom kao munja,skida sve kao spiderman...nije se ni bacio već je ustao...nije ovo mortal kombat nego nogomet,tvorci fife bi to nakon 25 god trebali naucit...naucio bi i moj pas već...

12 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
TheMaverick kaže...
Mortiis kaže...

prodao danas FIFA 18 za 40€ pa cu kupiti PES18

koji je najbolji patch za PS4? hvala

 

PES Universe OPTION FILES

 https://www.pesuniverse.com/bronze-member-hub/

 

vidim da vamo sad ima ovo (jel to za ps4 ili pc..jer nista ne pise i koja je razlika 1024 i 2048)

 

Competitions

La Liga – 1024

BPL – 1024

Bundesliga – 1024

Serie A – 1024

SkyBet – 1024

La Liga 123 – 1024

Serie B – 1024 HD

Liga NOS – 1024 HD

National Teams (Europe) 1024

National Teams (Concacaf) 1024 HD

Liga MX 1024 HD
2048 HD Leagues

La Liga – 2048 HD

BPL – 2048 HD

Serie A – 2048 HD

SkyBet – 2048 HD

La Liga 123 – 2048 HD

Serie B – 2048 HD

Liga NOS – 2048 HD

National Teams (Europe) 2048 HD

National Teams (Concacaf) 2048 HD

Liga MX 2048 HD

Liga Aguila 2048 HD

Bundesliga – 2048 HD

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.11.2017 10:22 (Mortiis).
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Mortiis kaže...

prodao danas FIFA 18 za 40€ pa cu kupiti PES18

koji je najbolji patch za PS4? hvala

 Danas ti je u SD uz dodatni popust  215 kn ako primjeniš kod mastercard

12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

hvala, ali ne živim u hrv..i igra mi se danas odmah pa cu vjerojatno skocit do trgovine i kupit

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2018
Mortiis kaže...

hvala, ali ne živim u hrv..i igra mi se danas odmah pa cu vjerojatno skocit do trgovine i kupit

 Dobra odluka sa prodajom Fife! Da mogu, prodao bi cijeli Origin account sa svim EA igrama jer to nema nikakvog smisla. PES sa Galaxy patchem nije savrsen, ali pojede Fifu za dorucak.

12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

zato ni nevolim kupovat digitalna izdanja...svaku igru kupim box izdanje pa onda lako prodam cim vise ne igram (al ajd kod fife mi nije bio veliki gubitak...iako nisam ni igrao skoro...platio 54€ na dan kad je izaslo, prodao za 40€)

sjecam se jednom da sam zeni kupio neku za 45€ i prodao za 40€ :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

kupljena igrica i instaliran patch koji radi..jedino nas opet zajebava ono kao u pes17 (tamo sam to znao rijesit)

kad obojica igramo onda nemamo prave timove,dresove itd...prije sam to rijesavao tako da neukljucim 2.gamepad sve dok nedodjemo do biranja sides..a sada ni to ne pomaze...

zna netko rjesenje?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Mortiis si rjesio ovaj problem? mozda drugi neki patch da stavis,mislim si uzet igru al ak se nemre normalno igrat u dvoje necu

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

Stisni desni analog. Onda poništiš live update.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2018

stisnio sam ali izgleda da nije do toga...guglao sam malo i pise da treba napraviti novi sub account..tako nesto :S

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pro Evolution Soccer 2018

igrao i pes i fifu...napokon isprobao kako treba...sve sto mogu je reci...da je meni to isto...u nijansama razlika...kad krene utakmica kad se zaigram...stvarno...ali stvarno ja ne osjetim nikakvu razliku...a jedan jedini je razlog imam feeling taj da obje igre svake god postaju sve slicnije....za 5 god cemo imati skoro identitan proizvod...a fanovi ce se opet svadati sta je bolje :D ako konami opstane toliko dugo :) ...ako mogu sumirati...obje igre su mi podjednako zabavne jer nisam tip koji sili igru  x x trokut...nego na obje se pokusavam igrati kombinatorike malo...tako da svejedno mi je sta igram,ali kad se izade iz igre sve ono okolo same utakmice je na fifi miljama ispred pes-a....to je jedini razlog zasto bi uzeo fifu...nema potrebe da se zaj sa patchevima,online je bolji...."masterliga" je bolje i realnija sa vise igracva vise klubova...sve ono oko same utakmice puno vise drazi daje na fifi...jedino sto fifa nikada nece moci nadmasiti u pesu su golovi iz daljine...neusporedivo veci gust je  golove iz daljine zabijati na pes-u nego na fifi...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice