SCUM (Gamepires & Croteam)

poruka: 799
|
čitano: 251.948
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)

official serveri rade bolje od cholapc servera. ovo je neki private server i po performansama je loš kada se sakupi više ljudi. lag i fps dropovi te nekad jednostavno moraš relog jer ne možeš više raditi ništa u igri, ne možeš vrata otvoriti itd. da je bar server stabilniji, igrala bi i moja ekipa tamo

15 godina
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Broj igraca na serverima jako varira.Npr official 76 je prazan vec danima,official 11 bude 30tak ljudi.
Netko je na scum discordu spomenuo da igra sa ekipom na official 200,taj server je stalno full.
Mozda naci neki official pa da ekipa sa bugga stalno igra na njemu.

Cisto balkanski server bas i nebi preporucio,ubijes li nekoga jebat ce ti sve po spisku na chatu odma xd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)

eu 28, tamo igram stalno, zna bit pun al nije problem uljetit ...

 

pregoRI@ Armored Warfare, CReatOr_75 @ wot
12 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)

Da, jako čudna situacija sa populacijom servera u zadnje vrijeme.

 

Također je nas 4-5 igralo na official #76 nekoliko dana i odjednom su ljudi nestali, doslovno broj igrača nije prelazio 10/64. Zatim smo prešli na official #58 koji se činio odličan, od 30 do 45 ljudi gotovo uvijek (ne volimo servere koji su stalno puni, najviše zbog lošijih performansi). Tako je trajalo dva do tri dana i od danas je opet prazan.

 

A nekim serverima koji prije nisu bili popularni raste broj igrača. Igrači migriraju s jednog servera na drugi. Možda im fame pointsi budu u minusu, a zaborave da mogu napravit novog charactera na serveru. Kad bi u igri bila gradnja baze igrači bi se vjerojatno duže zadržavali na istim serverima.

 

Ili je rješenje smanjiti broj servera?

13 godina
neaktivan
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Malo se igrali sa hranom... zanimljivo :)

Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Na 8:54 sam puko...

 

 

 

Nego, jel zna neko čemu služi onaj objektiv od fotića?

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
gnomisa kaže...

Na 8:54 sam puko...

 

 

 

Nego, jel zna neko čemu služi onaj objektiv od fotića?

 mislim da s time možeš craftati optiku za pušku

8 godina
neaktivan
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)

https://www.reddit.com/r/SCUMgame/comments/9gltzr/scum_the_future_of_scum_exclusive_interview_with/

 

 

Future of Scum. I bogami izgleda jebeno. znači idući veliki patch koji dođe uvodi barikade na vratima i prozorima itd. no to bude vjerojatno kroz kojih mjesec dana ili više. uglavnom, dečki imaju odlične planove

13 godina
neaktivan
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Cansee kaže...
gnomisa kaže...

Na 8:54 sam puko...

 

 

 

Nego, jel zna neko čemu služi onaj objektiv od fotića?

 mislim da s time možeš craftati optiku za pušku

 Aha tnx. A što mi još treba za to?

 

@skull - super vijesti. Malo je jedino sad upitno koliko će igrača (pogotovo mlađih) ostati kad igra ode u total hardcore....jel to upravo najavljuju...Mislim, meni paše hehe ali kažem, brijem da nema puno ekipe koja voli hardcore.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 13:02 (gnomisa).
8 godina
neaktivan
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)

ma već sad se cmizdri da je igra preteška, nema hrane, oružja, roboti u bunkerima su preteški. meni je igra prelagana trenutno jer ne brinem o ničemu. najedem se kao krmak svega i svačega, odem do bunkera, izlazim sa full gear. pospremam u kutije, možda negdje nekoga ubijem ili on mene, nazad bunker i ponavljam proces. inaće svi sa kojima igram trenutno kažu da je igra prelagana i želimo da to bude hardcore u punom smislu riječi. naravno, server owneri neka imaju opcije kako i što podesiti na vlastitom serveru po pitanju damage, loot itd ali mi se želimo patiti kao mali crnci na plantaži pamuka 

13 godina
neaktivan
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Poanta survivala je da je tesko, a placipicke ce uvijek plakat. To ce i sjebat igru jer su najglasniji. Nikad mi to nece bit jasno. Ak ti je igra teska onda igra nesto lakse, za svoj uzrast!!! Vec su sjebali ostatak zanrova ovak i onak..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
SCUM (Gamepires & Croteam)

Kada je igra "lagana" odnosno ima puno loota, hrane i svega onda plaču jer je "prelagano".

Kada je igra "teška" odnosno nema tako puno loota, hrane i svega ostaloga onda plaču jer je preteško i ne možeš ništa naći, i kad konačno nađeš neko te ubije bla bla bla.

Ljudi su takvi, ne možeš ih zadovoljiti s ničime.

Da igra od 100 stvari 90 napravi perfektno a ostalih 10 prosječno/loše oni bi ignorirali 90 dobrih i kenjali o ovih 10 prosječnih/loših.

 

To sam godinama gledao i u DayZ-u, godinama kenjaje kako je igra prelagana, nije uopće survival, alko se nađe oružje, klopa, oprema. 

Evo sada u 0.63 smanjili (barem za sada) loot naspram 0.62, ubacili staminu da ne možeš beskonačno sprintat, također stamina se smanjuje onoliko koliko stvari nosiš tako da baš ne možeš baš sprintati tako dugo kad su full vojno gearan sa ogromnom torbom punom municije, magazina, klope i svega. E sad kad su to ubacili, sad opet ne valja, sad je teško, stamina bar je glupost, neka ga uklone ili neće igrat, to više niej ista igra bla bla bla... 

Začarani krug. Velika greška većina koji kupuje ovakve igre je što misle da se to igra valjda kao CoD, BF ili neki battle royale gdje nađeš pušku, uzmeš pušku i ideš se rokat.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Asteroid1979 kaže...
Skullscar1989 kaže...

Znači tebe smeta early access i to što će trebati vremena da se igra završi? To je ono što sam ja izvukao iz tvog posta a da je najbitnije 

Zamisli ovako, ja sam pekar i prodajem burek, i ti dodjes gladan i narucis da jedes i ja ti donesem polu pececen burek tako reci ziv a naplatim ti ga po punoj ceni. 

 

Koji ce tvoj komentar biti?

 

Jel sada kapiras poentu, nije bitno po svaku cenu prodati nesto i na kraju izgubiti potencialnu musteriju koja ce doci jedared i nikada vise i svima reci kako si kod mene pojeo najgori burek u zivotu a da sam ja sacekao 5 minuta duze i servirao ti pecen burek ti bi mozda postao redovna musterija koja bi usput dovela jos par konzumenata. 

 

Jel sada kapiras poentu, ne treba proizvod da se izbacuje po svaku cenu na trziste... ako nisu imali para za dalje onda su trebali da kazu da odu na Kickstarter pa da traze da im ljudi uplate po 1 evro da ih pomognu da preguraju a da onda tim ljudima daju neki zahvalu ili cak da naprave doniras toliko dobijes to i to, doniras ovoliko dobijes pristup igri.

 Eno u lidlu imaš polupečene pekarske proizvode. Ubaciš u pećnicu i za kratko vrijeme imaš štrudlu ili što god.

Ljudi prodaju poluproizvod i drugi ljudi žele kupiti poluproizvod. Sve je ok.

7 godina
protjeran
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Iritanto je sto postoji kriticna masa koja nikako da shvati sto je to zapravo early access i sto je igra u alphi, s tim ljudima se uopce nema smisla raspravljati. Druga stvar je to sto je ovaj tip igre zanimljiv onoliko koliko se ti potrudis da ti bude, treba imati malo maste, ne biti dosadan i zezat se s ljudima i onda su igre ovog tipa super zabavne, u interakciji s drugima. Igra sada nema niti sadrzaja niti je u stanju da moze zadrzati igrace neko duze vrijeme osim ljudi koji bas obozavaju ovaj zanr i onih kojima je sve ovo novo, uglavnom ekipa koja nije igrala DayZ, ali ako ekipa odradi sve ono sto planira biti ce tu sadrzaja za zabaviti se. Nadam se da im nece trebati predugo, vec sada vidimo da traze novi prostor, nove ljude, sve to treba posloziti, sa tim uvijek dodze par problema na koje ne racunaju. Imaju osnovu, sada trebaju raditi jos vise nego do sada, nema tu carobnog stapica, samo rad, rad i rad. Svakom dijelu igre trebaju da posvete vrijeme i onda ce to na kraju da bude dobro.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Skullscar1989 kaže...

ma već sad se cmizdri da je igra preteška, nema hrane, oružja, roboti u bunkerima su preteški. meni je igra prelagana trenutno jer ne brinem o ničemu. najedem se kao krmak svega i svačega, odem do bunkera, izlazim sa full gear. pospremam u kutije, možda negdje nekoga ubijem ili on mene, nazad bunker i ponavljam proces. inaće svi sa kojima igram trenutno kažu da je igra prelagana i želimo da to bude hardcore u punom smislu riječi. naravno, server owneri neka imaju opcije kako i što podesiti na vlastitom serveru po pitanju damage, loot itd ali mi se želimo patiti kao mali crnci na plantaži pamuka 

 Slažem se s tobom. Igra ima duži learning curve od npr. neke BR igre ali je adrenalinka samo takva. A kad se upucaš onda je gušt.

11 godina
online
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Evil Access kaže...

Iritanto je sto postoji kriticna masa koja nikako da shvati sto je to zapravo early access i sto je igra u alphi, s tim ljudima se uopce nema smisla raspravljati.

 

Upravo to, njima ne dolazi do njihovog mozga da neam svaki studio silne milijune da napravi igru i izbaci je. mali studiji poput ovoga su prisiljeni izbaciti igru u EA kako bi zaradom od iste financirali dalji razvoj.

Eto firme poput Activiosiona, UBISOFT-a i slično imaju grdne milijune za razvoj svake igre pa opet pod "gotovi" proizvod nam izbace neoptimizirana govna od igara po puno većim cijenam nego ove EA igre pa ne vidim da se ista ova raja žali na njih.

15 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Jesmo li odlucili o nekom univerzalnom bug official xx serveru?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Moj prijedlog je 

SCUM Official Europe #11 - 176.57.181.9:28002

Ima naše ekipe a i radi ok. ali slobodno stavite neki drugi. Da, bilo bi fora da smo na jednom.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

ha, ha kako će tek postat teško kad ne budeno smjeli žerat sirovu puppetinu i kad potencijalni eventi u scumu budu vezani za kulinarske vještine. ... večera za 5 na selu, 5 istetoviranih likova kuhaju i jedu i se** -u. svatko normalan će pobijeć  

pregoRI@ Armored Warfare, CReatOr_75 @ wot
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Mozda da votamo?
#11 vise i nije tako pun,mozda se varam
#200 je netko spomenuo,bude pun cesto
#28 takodjer bude pun

2 Official #11
9 Official #200
0 Official #28
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
dani20 kaže...

Mozda da votamo?
#11 vise i nije tako pun,mozda se varam
#200 je netko spomenuo,bude pun cesto
#28 takodjer bude pun

 Vidim svi ste gearani na #200 . Šalim se. Dao sam glas.

15 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Ja nisam ni igrao na #200. Krenut cu danas
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

i ja startam onda na 200

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1513160951

 

e sad, koliko je ovo zaista tako unutar igre....  meni se čini da baš svaki tip hrane daje pun k... sodium i fat jer mi te stavke nikako ne padaju nego samo rastu. masnoće su mi na cca 3k a sodium oko 1550%.

a ovo je lik računao na prazan želudac svaki put pa onda koliko svaki komad hrane daje u %

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 13:41 (Skullscar1989).
13 godina
neaktivan
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Skullscar1989 kaže...

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1513160951

 

e sad, koliko je ovo zaista tako unutar igre....  meni se čini da baš svaki tip hrane daje pun k... sodium i fat jer mi te stavke nikako ne padaju nego samo rastu. masnoće su mi na cca 3k a sodium oko 1550%.

a ovo je lik računao na prazan želudac svaki put pa onda koliko svaki komad hrane daje u %

 Isti sam dojam stekao....sve je to još beta čini mi se...

13 godina
neaktivan
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

nemojte samo na moj upasti... igramo nas par tu i našli smo si zgodnu lokaciju za "bazu" gdje smo se nakitili kutijama, piše da na serveru ima 8/64 igrača, jednom smo samo na aerodromu čuli prisutstvo drugih kad ih je mech napao na drugom kraju aerodroma. tako uglavnom gdje god da bauljamo ne naletimo na nikog. tako sam već naučen odbauljao naoružan samo pištoljem i sjekirom do brane, super loot, ni ne treba cijelu proći, dođe se sa južne strane gdje je dizalica, pričeka mecha na rotaciji da ode, loot hangara i opreme tu zatim sa stražnje strane velike zgrade military kutije sa oba kraja i na kraju krov se prođe, isto militray kutije, svd, velika torba, milina. došao ja ovaj put solo, zadnja stvar lootam krov kad čujem "PRISONER - BAM BAM BAM" a nije upućeno meni... vidim mecha gleda u taj prvi hangar pa se okrene i ode. a ja našao svd i 6 ammo i svd clip ali optiku nisam mogao staviti jer nema adaptera a moj svd u bazi ostao da imam mjesta za loot. gledam, čekam, ciljam koliko mogu ali nigdje nikoga, pa čekam ciljam na stepenice opet nikoga a ako se ja počnem spuštati dobit ću metak u guzicu 100%... nakon 5 min dopyzdilo mi pa se spustio niza stepenice i šuljanje uz rub zgrade, skužio 2 lika počeli otvarati crateove na južnoj strani zgrade, full gear, military sve, open game :). ja naciljam koliko mogu i svih 6 metaka sprašim (uvjeren u glave i torzo) nikog ne ubijem (!?!). a onda kanonada po meni... zbrisao na sjevernu stranu zgrade i pobjegao mechu i zombiju u ogradi od prednje strane zgrade uz cestu, mech me ne vidi a zombi se ne zna sagnuti 20 cm da prođe ispod. došuljao se na južnu stranu, pričekao da mech odrotira koliko može daleko i trč na stepeneice prema dizalici. malo me roknuo ali sam nastavio trčati ko blesav koliko god stamine imao. ej, taj tren kad sam ugledao ljude na praznom serveru smrzo sam se. adrenalin puko nakon svega da sam se morao odspojit da zapalim cigaru i smirim živce. a moj frend tukac u dayz bio iz nekog razloga u tom trenu. htio ga zadaviti.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Dakle moguće je staviti scope na fast access iako je u torbi i onda se instantno može aktivirati i deaktivirati na pušci kad se pritisne taj fast access key (npr.3). To baš ne ide u istu rečenicu sa realizmom kojem teže...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
Trebamo naci znak raspoznavanja na #200,da se medjusobno ne bijemo.
Tipa ako vidis nekog pocnes vikat Boško Boško,ako ovaj ne odgovori Buha,rokaj 😂
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: SCUM (Gamepires & Croteam)
dani20 kaže...
Trebamo naci znak raspoznavanja na #200,da se medjusobno ne bijemo.
Tipa ako vidis nekog pocnes vikat Boško Boško,ako ovaj ne odgovori Buha,rokaj 😂

 hehe može

10 godina
offline
SCUM (Gamepires & Croteam)

Pokusao se spojit na ovaj server #200 ali mi javlja da verzija igre mora biti kao i verzija servera tako nesto,nekom poznato?

 

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice