Sekiro: Shadows Die Twice

poruka: 358
|
čitano: 84.645
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Igra je prelijepa i presarmantna. Tehnicki port na PC nije bas savrsen, ali se krecu u pravom smijeru, imam par nekih zmjerki na kontrole i na kameru, ali to su onako male, jedva vidljive pukotine na ovom savrsenstvu. Igram sve na max i igra je zakucana na 60fps, nema opcije da se iskljuci vsync i cini mi se da je stalno on. Za sada igra izgleda PREISPOLIRANO i nema nikakvih glitcheva i bugova ni u tragovima. English voice over je odlican u igri, atmosfera i likovi, bar ovo na pocetku savrseni. Tako nekako igra ima dobar pace, nekako bas kao umjenost ni previse ni premalo.

 

Ako bih trebao igru opisati u jednoj recenici napisao bih da je ovo: Shinobi dark souls light. Sve je nekako brze, opustenije, jasnije nego u DS. Grappling hook je extra, mid air, ma savrseno. Borba je extra, sve je brzo gotovo, na ovu ili na onu stranu, zestoko, zvuk pre.eben. Stealth je nekako light, nije prenaglasen, ali kada nekome dodjes na ledja osjecaj je vrh. Map design ovog prvog zamka je prejeben, daje ti izbor za doci iz vise pravaca, izabrati bitku gdje ti odgovara, ako ostatak bude na ovoj razini...

 

Ma igra ima onu atmosferu koju imaju najbolji Conan stripovi, Cowboy bebop, nekako je jednostavno cool i to je to. Ovo je umijetnost, svaka cast japanci.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Igrao 2 sata rano da jos hvalim na sva zvona,ali prvi i pocetni dojam odlicno,lijepo izgleda,super optmizirana,combat je i dobar i zabavan za sada,ovaj hook je odlican isto sam Batman po zgradama 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Ja san odspava 2 ure prije ponoci, tj malo produzija i evo igran vec skoro 3 ure. Mehanika borbe nema nikakve veze sa Soulsborne serijalon ka i sta je najavljeno. Borba se svodi na "razbijanju stava" protivnika. Ima vise nacina za to napravit, nebi tija spoilat nikome nista, al to se sve brzo sazna u prvih sat vremena igre. Borba je brza i odlican je osjecaj nekome zadat killing blow.

 

Za razliku od soulsa di smo sami morali povezivat tockice, Sekiro su napravili da bude pristupacniji za sire mase i igra te na pocetku vodi za ruku. Nakon uvodne misije vodi nas u pocetnu bazu u kojoj se nalaze NPC - evi. Gospodja "doktorica" ti odma kaze nadi taj item, donesi mi ga i moci ces vise puta koristit svoj "estus flask". Koristeci Dark Souls terminologiju ovde takoder postoje: lifegemovi, alluring skullovi i homeward bone. Postoji quick access za iteme i on ima 5 slotova, strelice livo i desno se koriste za skrolanje tih itema. Tribat ce malo vrimena za naviknit se na heal jer se on koristi sa strelicom gore. Checkpointovi se zovu Sculptor´s Idol i moze se odma putovati od jednog do drugog, a zanimljiv detalj je mapa na kojoj se moze vidit di se nalaze sve skulpture koje si do sad nasa. U toj pocetnoj bazi se takoder nalazi i trener borbe koji nas uci odredenim potezima.

 

Koliko san do sada skuzija u igri nema klasicnog leveliranja experiencom, nego se uce skillovi pomocu experienca kojeg skupljas ubijajuci ekipu, a prilikon smrti gubi se pola experienca (postoji nacin da se ne izgubi nista). Za leveliranje lika se koriste odredeni itemi, ali do toga jos nisan dosa. Ubijeni protivnici ispustaju gold i moze se lootat vise protivnika od jednom ako se nalaze relativno blizu tako da se zadrzi kocka. Ja igran na ps4 Pro i do sad nisan primjetija nikakve frame dropove. Igra je fluidna i neman nikakve primjedbe na fps. Grafika je odlicna, a ja san odabra japanski jezik za audio cisto da se vise uzivin u igru, sa engleskin titlovima naravno.

PSN - ediholic
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 5:35 (Tututuru).
 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Ajar kaže...
hanteed kaže...

Kako na crackwatchu nema info??? 

 ma ima. sve ti piše. ne b se ja sekiro oko toga. pogledah malo gameplay i izgleda ko japanska lara s escajgom: skakutanja i kolinje po pejzažu. 

 ma nije u tom trenutku bilo tek je poslje došlo, ali nvm instalira mi se 

btw oćeš igrati ovo?

9 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Evo meni stigla poruka od GLSa. Sekiro mi stize danas od 9-12 h. Znaci da je Santa Domenica ipak predala igru jučer. Mozda i ti dobijes danas. :)

Nisam stigao ni probati jogurt verziju, skinuo i instalirao ali bilo je 23h vec pa mi se nije dalo. Svakako cu probati i pc verziju, ali igrat cu ju na ps4 pro.
7 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Gogy7 kaže...
Evo meni stigla poruka od GLSa. Sekiro mi stize danas od 9-12 h. Znaci da je Santa Domenica ipak predala igru jučer. Mozda i ti dobijes danas. :)

Nisam stigao ni probati jogurt verziju, skinuo i instalirao ali bilo je 23h vec pa mi se nije dalo. Svakako cu probati i pc verziju, ali igrat cu ju na ps4 pro.

 Meni su poslali poruku od 8ipo-11ipo. Lipo su me nategli sa onin datumon dostave 25.03. kupija sinoc igru digitalno, sad se moran rijesit ovog fizickog izdanja haha. Al igra je odlicna, odspava od 6 do sad i idemo dalje 

PSN - ediholic
15 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
hanteed kaže...

 ma nije u tom trenutku bilo tek je poslje došlo, ali nvm instalira mi se 

btw oćeš igrati ovo?

 skinut i spremit za crne dane, kad nema posla, vani je vruće/ledeno, a sve ostalo sam odigrao po barem 5 puta. pogledah gameplay u radbrada i nije me se osobito dojmilo ali može proći, kad nema fps-a. inače meni se battlefield V prilično dopao.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 9:48 (Ajar).
9 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Stiglooooo wooohooo jedva čekam.
Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice

samo rokaj pa javi kako sve izgleda :) ja poslije posla pičim u Zeldu po svoj primjerak

9 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Uploadat cu video na svoj YT kanal. Bas me zanima razlika izmedu Pc i mog Ps4 pro. Javim prve dojmove :)

Edit: Igra je predivna na Ps4 pro, probao sam ju na pcu ali mi je fps skakao s 40 na 60 sve high.

Super je Sekiro, nisam primjetio trzanje na konzoli kako pricaju. Tesko je, dosta se umire a ne smijes se ni resurectati toliko cesto zbog posljedica. Obicni neprijatelji su snažni. Cilj je biti agresivan. Lako se izgubiti u igri, ima puno puteva. Kad te ubiju par puta trazis najkraći put do kraja levela, nije ih tesko ubiti ali nedaaa miii seee. Ima puno stvari za koje neznam cemu sluze, treba jos skuziti sve. Borba je super, onaj zvuk udaranja maceva je takooo dobar. Zadovoljan sam. Po meni jakooo teska igra, u par poteza te ubije obicni neprijatelj.
Svaka čast From Software :)

Evo i moj gameplay na ps4pro, nista nije editirano, tako izgleda, bez efekata. Bacite pogled ako vas zanima.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 20:47 (Gogy7).
13 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Gogy7 kaže...
 Po meni jakooo teska igra, u par poteza te ubije obicni neprijatelj.
Svaka čast From Software :)

Evo i moj gameplay na ps4pro, nista nije editirano, tako izgleda, bez efekata. Bacite pogled ako vas zanima.

 

 

Btw., tko se nije triggerao magarac je bio!  

 

Ja još razmišljam da li da uzmem igru za PC ili PS4.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 16:19 (Baldurion).
11 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Na PC-u u 60 fpsa, na tvojoj konfi možda i u 4k.

PS4 ne može tome konkurirati.

Čak i da su ti svi frendovi na PS4, ova igra nema multiplayer.

Nemaš šta razmišljati.

 

PSN - DeniZg80
9 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Ovaj smrad na slici, Shinobi hunter je tako tezak, ima 2 health bara, oko njega su 2 teska neprijatelja 2 s štitom i 2 s bakljom, Mozes mu oduzeti 1 health stealthom i kad pobijes sve oko njega i onda ides 1na1 protiv njega nemas sanse da ga ubiješ. Napadi su mu neobranjivi osim ako nemas posebnu tehniku i ako ne pogodis trenutak ode ti 70 posto energije. Range i brzina su mu nenormalni. Sekiro je igra nakon koje ćeš reći Ds je prelagan. Ovdje nema overpovered buildova sve se svodi na vještinu, Ovo ce igrati i prijeci samo vjesti mazohisti :)
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Gogy7 kaže...
Ovaj smrad na slici, Shinobi hunter je tako tezak, ima 2 health bara, oko njega su 2 teska neprijatelja 2 s štitom i 2 s bakljom, Mozes mu oduzeti 1 health stealthom i kad pobijes sve oko njega i onda ides 1na1 protiv njega nemas sanse da ga ubiješ. Napadi su mu neobranjivi osim ako nemas posebnu tehniku i ako ne pogodis trenutak ode ti 70 posto energije. Range i brzina su mu nenormalni. Sekiro je igra nakon koje ćeš reći Ds je prelagan. Ovdje nema overpovered buildova sve se svodi na vještinu, Ovo ce igrati i prijeci samo vjesti mazohisti :)

 A ništa odi okolo dok se malo ne razjačaš.

9 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Bas gledao i forsena i lirika malo ovih dana likovi 2,3,4 sata gubili na Lady Butterfly, vi koji se pitate kupiti igru na PC ili na PS4, svakako na PC pa si spojite to na 4K tv i stavite rezu koj odgovara vasem kompu, meni radi u 1440p 60fps lock sve na high, naravno igras na gamepadu koji valjda svi danas imaju uz PC... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Upravo odradija 14 sati u komadu, sve skupa 24 sata do sad. Igra me odusevljava i ne mogu je prestat igrat. Shinobi prosthetic je najbolja stvar koju san ikad koristija u igrama, ide na listu ispred Leviathian axea. Skakanje okolo je zanimljivije nego u Spidermanu. Jedina stvar na koju se jos navikavan je da nema Iframeova i da se ne moze sa krugon sve izbjec. Igru toplo preporucan svima koji se iti malo misle oce li je nabavit ili ne. Triba samo imat na pameti da ovo nema veze sa Souls serijalon i da je mehanika borbe totalno drugacija.

PSN - ediholic
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Gogy7 kaže...
...Ovo ce igrati i prijeci samo vjesti mazohisti :)

 Joj gospon Gogy, prestanite, počet ću se crveniti 

13 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Jel nekome radi PS4 kontroler u igri potrgat ću miša od silnog stiskanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Tko prodje igru moze to i u CV-u navesti .

 
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
SamoPitam3 kaže...

Tko prodje igru moze to i u CV-u navesti .

 CEO: "Što znaš raditi?"

Doktor znanosti: "Znam čitati knji..."

CEO: "SLIJEDEĆI!"

Doktor znanosti: "Ali gospodine, ja..."

CEO: "MARŠ VAN!"

CEO: "Što znaš raditi?"

NKV Štefek: "Prošao sam Sekiro."

CEO: "Bravo, trebaju nam sposobni ljudi. Primljen si."

NKV Šefek: "I to na NG+"

CEO: "Pič.. ti mat..., ja ti dam posao, a ti bi odmah mene smijenio!"

13 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
SamoPitam3 kaže...

Tko prodje igru moze to i u CV-u navesti .

 Pa ispočetka je teško dok ne skužiš obranu i blokiranje udaraca nije to For Honor i samo mlati.

11 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Igra mi je brutalno teška.

Vjerojatno će mi biti tako dok ne ufuram, ali svejedno...

Tko nije odigrao sve From Software igre, ne mora ni palit ovo.

 

PSN - DeniZg80
13 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
DeniZg kaže...

Igra mi je brutalno teška.

Vjerojatno će mi biti tako dok ne ufuram, ali svejedno...

Tko nije odigrao sve From Software igre, ne mora ni palit ovo.

 

 Hahahaha dobar sjedi 5 Deni.

7 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
DeniZg kaže...

Igra mi je brutalno teška.

Vjerojatno će mi biti tako dok ne ufuram, ali svejedno...

Tko nije odigrao sve From Software igre, ne mora ni palit ovo.

 

 Nebi se slozija, cak bi se usudija rec da su u prednosti oni sta nisu igrali FROMSOFT igre. evo ja u zadnja 2 miseca samo Bloodborne deren uz pokoju iznimku, i nebi gospa sad u Sekiru izbila krug iz glave. Slazen se da je teska igra, ali ne sican se kad me zadnji put nestoo ovakozalipilo za ekran. U 42 sata san skupija malo manje od 25 sati igranja...

PSN - ediholic
7 godina
protjeran
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Meni je ova igra laksa od DS igara, a mozda sam peglajuci DS i Nioh postao bolji, tko ce ga znati. Igra je toliko dobra da me vec hvata panika sto cu je zavrsiti.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Sinoc je Pao smrad Shinobi Hunter. I to za minutu, nakon sat vremena umiranja :) Cilj je samo udarati po njemu kad ga odvojite od drugih i izbjeći thrust napad. Tek sam sad skuzio posture mehaniku, morate im udarcima napuniti posture bar i onda ih dovrsite.
Pogledajte kako sam ga lako riješio
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Kak si došao do huntera bez da si skužio posture mehaniku!?!?!?!?

Mene prvi general ubio 10ak puta, odmah na početku igre, već sam mislio da sam lud ili nesposoban, trenirao sa onim likom, vježbao deflect i jump napad da ga mogu sredit...

 

Ne vidim kako možeš "ne skužit" tu mehaniku i preć njega, kamo li išta kasnije.

 

Sa druge strane, uživam... obični neprijatelji su pljuga dok se šuljaš, no ako te jedan skuži, puca puškom po tebi i 4 te krenu naganjat - gotov si ako nemaš izlaz ili se ne snađeš...

Baš treba znat procijenit kad se borit, kad bježat, ako se borit kako iz izdvajat 1 po 1

 

Ja sam odigro sve DS sa svim DLCovima, igram ih godinama i uživam u njima, ali ova igra je sasvim novi nivo težine borbe - tko u DS serijalu radi parry/counter možda ima manje problema jer je već naviknut na to i mogu shvatit da mu je igra nešto lakša, ali tko se godinama bavio dodge/block u DS serijalu, ovdje će krv prop*šat - nema bez pravovremenog deflekta ništa, dodge nije jedini avoid, uz dodge treba znat prepoznat 1 od 3 "posebna napada" i ovisno o njima deflect, dodge ili jump...

 

Uživam u ovome, i iako kažu "nije pravi RPG", ja mislim sasvim suprotno, ima i RPG dijela, ima i levelanja, samo ne postoje "klasićni" statovi i buildovi... to ne znači da ne postoji oblik levelanja, unapređivanja kako lika, skilova, opreme, tako i samoga sebe, kao osobu, i pristupa borbama... jer ne može se baš svaka borba proć ne blok i dodge, treba deflect (pravovremeni blok)... da ne nabrajam sve...

 

Ovo je za mazohiste, ali imam osjećaj da je reward čak i veći nego u DS povremeno kad uspiješ... kazna je svakako veća - uzastopno umiranje može "exp" svesta maltene na nulu nakon što ste "gotovo dosegli slijedeći level" i resetirat ga.

 

Opet... ovo je single player igra, fali mi dosta toga iz DS-a - tamo je naglasak bio na odabiru stila igre, oružja, oklopa, movesetova istih, buildova koji su bili tenk, caster, fast dual wield i slično...  ovdje je "sve isto", uglavnom se svodi na prostetic razlike... ali meni je dovoljno jer cijela igra je tako koncipirana i "paše"... tj. ne fali mi ništa u njoj. Priča je Miazakyeva i... što tu reć? mračan svijet, ne ko DS, ali iz nekih kutova gledišta možda i više, bliži sam ljudima koji pate radi mog umiranja.  Igra me drži... a nedostatak multiplayera... pa neki bossovi bi bili puno lakši da ih ne moram sam odradit :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 10:17 (Rhodin).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Sekiro: Shadows Die Twice
Potpisujem sve sto si napisao. Nisam skužio, znao sam da postoji no nisam znao kako tocno radi, trebas li isprazniti bar ili napuniti, nisam obraćao pažnju, tek sam skužio kad sam pobjedio huntera, nije mi bilo jasno kako sam ga tako brzo pobijedio. Jos da ugspijem izbjeci swipe napad skakanjem :) i meni fale oruzja i armori, ona raznolikost DSa. Ovo je cista skill igra. Igra je genijalna. Uzitak ju je igrati.

Edit: Pao je i Jozo Pijandura aka. Juzau the Drunken. Ako ga hocete lako riješiti ubijte prvo neprijatelje i kad ostane samo on pozovite kolegu Samuraja da vam pomogne i gotov je za cas posla. Sretno. :)
Link:
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 14:44 (Gogy7).
9 godina
neaktivan
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

ne radi(loša podrška sekira za gamepad) mi geniusov gamepad morat cu se malo sa tim pozabaviti jer mislim da bi prije ovo prešao na gamepadu, ogre me muči nikako da ga predjem, pogotovo me iritira reakcija kada uprem da se skloni onse ne skloni i ovaj ga pukne, jebo ih 60fps lock

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sekiro: Shadows Die Twice

Jučer navečer sredio bossa konjanika. Imao sam Prosthetic za petarde, ali realno, nije mi ni trebao.

Naizgled je težak ali neki mini bossevi su čak i teži tj. traže više strpljenja i kvalitetnog odlučivanja u pojedinom trenutku.

 

Skužio sam da je možda najjednostavnije spammati gumb za block i to uglavnom prolazi kod većine protivnika, barem u početku.

Pogotovo s obzirom da neprijatelji često puta vežu napade u seriji jedan za drugim.

 

Malo sam se iznenadio kad mi je Prostethic arm prestao raditi. Mislio sam da je strgan, ali u stvari treba skupiti one Spirit idole.

Možda trebam malo više paziti, a možda bi i igra trebala bolje objasniti neke stvari.

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 10:59 (DeniZg).
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice