Stalker 2

poruka: 236
|
čitano: 101.025
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Stalker 2
Dragonbane kaže...
forumaš kaže...

 

i9 sa 20 thredova skače na 70-80% na trenutke 

 Može on da skače koliko hoće, činjenica je da će sve novije igre sasvim komotno raditi (znači ne naročito lošije od tih i9 i R9) i na procesorima tipa R3 3300X ili i3 10100F, a tek na 6/12 tipa i5 10400F koji je ispod 150 evra što znači džaba.

Igre se ne mogu optimizovati za ogroman broj jezgara, bar ne još. DX12 ih ne skalira nešto naročito nakon više od šest jezgara (5% razlika) a to će potrajati duže. Postavimo još 2K rezoluciju i razlika je neprimetna.

 Neznam da li si igrao cyberpunk? Ja osjetim veliku razliku u stabilnosti FPS-a prelakom sa 6 jezgri na 8 na 2K rezoluciji  Živi bili pa vijdjeli novi Battlefield sa 128 igrača na mapi...te ostale next gen naslove.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 17:09 (forumaš).
15 godina
offline
Re: Stalker 2
Krunoo7 kaže...

 

Nije dobar znak...

 Iskreno, neko vrijeme, u biti još uvijek, gotovo inzistiram da svaki komad softwarea koji posjedujem bude legalan... ok, osim winRar... to mi je nekak... ne

Ovakve gluposti me samo navode da se neka jogurt verzija nađe na mojim diskovima, ili da pričekam GOTY na 50% ili manje . U svakom slučaju, što se mene barem tiče, proizvođači i servisi poput Steama ne idu u dobrom smjeru.

 

Ja shvaćam da su se desile i neke promjene, navodno rastu troškovi proizvodnje igara, ali ja u svemu tome vidim ljude poput Muska, Bezosa, Gatesa i slične, koji sami, osobno, gotovo da mogu kupiti državu poput RH, a kojima bih ja svake godine morao davati sve više para, za realno, sve gore proizvode.

 

Ovo je SP igra... ima dovoljno drugih na tržištu. Neće se mijenjat sad ili za 4 godine... kako čekaš 2022. tako možeš i 2023. ili 2024... igra neće biti ništa drugačija, može eventualno imati koji DLC ili nešto. Tad ju vjv sa svime dobiješ za 25€ , a sad, ako baš puno toga gubiš ako platiš GOTY sa svim DLC, onda skineš jogurt koji ima to što gubitš, sve DLC i prođeš još jeftinije.

Ne zagovaram ovu drugu metodu, ali realno preorderat neću više nijednu igru, koliko god bilo primamljivo. Ako bude previše primamljivo... naći ću se, a da i dalje ne preorderam.

11 godina
offline
Re: Stalker 2
forumaš kaže...

 Neznam da li si igrao cyberpunk? Ja osjetim veliku razliku u stabilnosti FPS-a prelakom sa 6 jezgri na 8 na 2K rezoluciji 

hoće nekad pokazat se taj placebo efekt kad te negdje u podsvijesti grize pitanje jesi li bezveze potrošio lovu 

14 godina
offline
Re: Stalker 2

Koji dio igre su tu testirali?

 

 

Ali ne namjeravam se nadjebavati, igrao igru sa i5 9400F i igram ju sada sa i7 10700F i vidim što vidim, kao i npr. wotch dogs itd. Nije samo čisti FPS nego kad upališ vsync uvijek drži taj minimum od 75 fpsa na koliko mi je monitor, i radi glatko. OK, nisu samo razlike u jezgrama između ta dva procesora nego i razlika u frekvenciji. Na i5 9400F mi je 99,9% igara radilo savršeno , ali eto cyberpunk je nekada znao zatrzati. Što će biti sa idučim igrama budemo vidjeli.

Na karaju krajeva svatko bira za sebe i vjeruje u što želi 

11 godina
offline
Re: Stalker 2
forumaš kaže...

Koji dio igre su tu testirali?

 nemam pojma, kažu ovako

 

We tested with the highest number of NPC's available and followed the same benchmark methodology used for our Cyberpunk 2077 PC Benchmarks, Settings, and Performance Analysis article.

We begin our test sequence at the entrance to V's apartment building and walk a path down the stairs, across the street to the left, hang a right at the vending machine, then head across the street towards the two policemen on the other side. From there, we proceed to the right across the pavilion, down another set of stairs, and to the building on the far side. We walk this same path a minimum of three times (manually) for each and every data point you see below, provided we don't get hit by a car in the game, or get distracted by Twitter and miss our queue, both of which require extra benchmark runs. Suffice it to say, I've walked this same path in Cyberpunk 2077 so many times that I'm seeing the benchmark sequence in my dreams. 

 

 

Cyberpunk 2077 CPU Scaling, What Processors Work Best? | Tom's Hardware (tomshardware.com)

 

btw., ti si prešao sa čistog 6/6 core na 8/16 core, to baš nije isto kao u ovom testu gdje je 6/12 vs 8/16

EDIT 2. uostalom, ionako te malo cimam 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 19:56 (picajzla0707).
2 godine
neaktivan
offline
Stalker 2

 

GSC Game World je na twitteru potvrdio da je Stalker 2 rađen u UE5

 

Today Epic posted an article hyping up future Unreal Engine projects, and the STALKER Twitter account responded, confirming they’re using Unreal Engine 5.

 

https://wccftech.com/stalker-2-unreal-engine-5/

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 7:38 (CroRunner96).
 
3 0 hvala 1
5 godina
offline
Stalker 2

Navodni skrinovi duje.

 

edit: službeno je. Ima na njihovom fejsu. Jebenica!

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 8:57 (Srce Isusovo).
Moj PC  
3 0 hvala 5
7 godina
offline
Re: Stalker 2

Potpisujem!

Ja sam na integriranoj Intelovoj odvrtio sva tri dijela tamo 2009. (Call of Prypat na ruskome  prije nego je došao kod nas) i dan danas se sjećam sve te atmosfere.

Baš sam tu pisao da sam početkom godine ponovno odigrao sva tri dijela i iako su već dated u nekim segmentima, u ostalim im se mnoge igre ne mogu niti približiti. Tu mislim na atmosferu i zvuk. Još se sjećam onoh straha kada uđeš u Agroprom u onaj pvi laboratorij i šuješ zvuke onih škripavih svijetla, raspadanja bunkera i neljudskog dahtanja za vratom....

 

Ako dvojka bude na razini Shadow of Chernobyla, I am sold!!

 

Srce Isusovo Vidim da je Controller natrag u igri. Najbolji mutant da se mene pita.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 9:02 (Brki1994).
5 godina
offline
Re: Stalker 2

Da, da... Ja skoro svake godine odigram modani SOC , sad sve gledam da odigram ovaj standalone Radiophobia 3 taj ima kao najbolje od Anomalya, Autumn Aurora i Dead Aira modova. Ako nisi odigrao nešto od toga, ne mogu dovoljno preporučit Autumn Aurora mod. Anomaly ti je sandbox sa svim mapama iz serijala, čak i one kojih nije bilo u originalnog igri. Dead aAir je za mazohiste, doduše i Anomaly ali tamo si barem u postavkama možeš tvikat koliko teška igra želisš da bude. Grafika je stani pa padni - totalno nevjerojatno na što to danas liči. Još bi samo volio da ubace par stvari od Gunslinger moda jer taj ima nevjerojatne animacije i oružja i attachmente iz Tarkova.

 

Ne znam ako znaš za te stvari tj modove pa ako ne baci oko, čisto da vidiš na što ta igra danas liči:

 

 

 

Uglavnom, nevjerojatno nešto... A čim završim ovaj novi HALO, ako ga završim, bacam se na radiophobia 3. Još je mod u beti pa me je malo prpa da mi u pol igre ne prdne igra pa da moram sve ispočetka ili nešto tako.

Sve Vas Volim
9 godina
offline
Re: Stalker 2
Srce Isusovo kaže...

Navodni skrinovi duje.

 

edit: službeno je. Ima na njihovom fejsu. Jebenica!

 

izgleda brutalno, samo se nadam da će i gameplay i open world popratit grafiku

12 godina
offline
Re: Stalker 2
Srce Isusovo kaže...

Da, da... Ja skoro svake godine odigram modani SOC , sad sve gledam da odigram ovaj standalone Radiophobia 3 taj ima kao najbolje od Anomalya, Autumn Aurora i Dead Aira modova. Ako nisi odigrao nešto od toga, ne mogu dovoljno preporučit Autumn Aurora mod. Anomaly ti je sandbox sa svim mapama iz serijala, čak i one kojih nije bilo u originalnog igri. Dead aAir je za mazohiste, doduše i Anomaly ali tamo si barem u postavkama možeš tvikat koliko teška igra želisš da bude. Grafika je stani pa padni - totalno nevjerojatno na što to danas liči. Još bi samo volio da ubace par stvari od Gunslinger moda jer taj ima nevjerojatne animacije i oružja i attachmente iz Tarkova.

 

Ne znam ako znaš za te stvari tj modove pa ako ne baci oko, čisto da vidiš na što ta igra danas liči:

 

 

 

Uglavnom, nevjerojatno nešto... A čim završim ovaj novi HALO, ako ga završim, bacam se na radiophobia 3. Još je mod u beti pa me je malo prpa da mi u pol igre ne prdne igra pa da moram sve ispočetka ili nešto tako.

 JBT!!! 

 

fantazija...

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
14 godina
offline
Stalker 2

Izgleda jako dobro, hrpa detalja, pogotvo to razno bilje u koje je obrasla zona. Makar nekako sam pesimista, ne nadam se da mogu napraviti nešto tako dobro kao origionalni serijal.

Da me barem demantiraju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Stalker 2
forumaš kaže...

Izgleda jako dobro, hrpa detalja, pogotvo to razno bilje u koje je obrasla zona. Makar nekako sam pesimista, ne nadam se da mogu napraviti nešto tako dobro kao origionalni serijal.

Da me barem demantiraju.

 Rusi rade vrhunski i neovisno za razliku od kapitalom opterećenih Amerikanaca. Valjat će sigurno.

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
12 godina
offline
Stalker 2

Ima li kakvih vijesti kada bi mogli izbaciti neki novi video gameplaya? I hoće li ubaciti specijaliste 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stalker 2

Misliš Ukrajinci.

12 godina
offline
Re: Stalker 2
forumaš kaže...

Misliš Ukrajinci.

 Ma da... mislim na USSR.

 

Rusi, Ukrajinci, Poljaci, Česi...

Pogledaj samo  WW3 - ruska škola a Poljaci

  ili Bohemia interactive Operation Flawshpoint i ARMA serijal.

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
15 godina
offline
Re: Stalker 2
Soldier977 kaže...
forumaš kaže...

Izgleda jako dobro, hrpa detalja, pogotvo to razno bilje u koje je obrasla zona. Makar nekako sam pesimista, ne nadam se da mogu napraviti nešto tako dobro kao origionalni serijal.

Da me barem demantiraju.

 Rusi rade vrhunski i neovisno za razliku od kapitalom opterećenih Amerikanaca. Valjat će sigurno.

 Sta nije Stalker 2 ekskluziva za Xbox platforme (Xbox i PC). Vjerojatno je tu dosta americkog kapitala.

12 godina
offline
Re: Stalker 2
Soldier977 kaže...
forumaš kaže...

Misliš Ukrajinci.

 Ma da... mislim na USSR.

 

Rusi, Ukrajinci, Poljaci, Česi...

Pogledaj samo  WW3 - ruska škola a Poljaci

  ili Bohemia interactive Operation Flawshpoint i ARMA serijal.

 Zaboravio si Tarkov....

12 godina
offline
Re: Stalker 2
MRSKI kaže...
Soldier977 kaže...
forumaš kaže...

Misliš Ukrajinci.

 Ma da... mislim na USSR.

 

Rusi, Ukrajinci, Poljaci, Česi...

Pogledaj samo  WW3 - ruska škola a Poljaci

  ili Bohemia interactive Operation Flawshpoint i ARMA serijal.

 Zaboravio si Tarkov....

 Ma naravno da nisam, nego ga ne spominjem u kontekstu STALKER-a 

 

(jesam li se izvukao?)

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
14 godina
offline
Re: Stalker 2

I onda kad naprave odlični Cyberpunk 2077 i svi padnu u nesvjet jer treba malo jači komp. Ali dobro oni nisu opterečini kapitalom i nisu lagali konzolaše da je igra igriva i prodali im igru koja ne radi 

 

Sobzirom na slike pripremite se za Stalker 2, da ne bi bilo nisam rekao. Bude trebao ninđa PC i opet bu plakanja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 10:08 (forumaš).
12 godina
offline
Re: Stalker 2
Ad4pt3r kaže...
Soldier977 kaže...
forumaš kaže...

Izgleda jako dobro, hrpa detalja, pogotvo to razno bilje u koje je obrasla zona. Makar nekako sam pesimista, ne nadam se da mogu napraviti nešto tako dobro kao origionalni serijal.

Da me barem demantiraju.

 Rusi rade vrhunski i neovisno za razliku od kapitalom opterećenih Amerikanaca. Valjat će sigurno.

 Sta nije Stalker 2 ekskluziva za Xbox platforme (Xbox i PC). Vjerojatno je tu dosta americkog kapitala.

 Možda i ima, ne znam, ali sigurno ne utječe na odluke devolopera da mijenja kako su oni zamislili igru.

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
5 godina
offline
Re: Stalker 2
MRSKI kaže...

Ima li kakvih vijesti kada bi mogli izbaciti neki novi video gameplaya? I hoće li ubaciti specijaliste 

 :D neki časopis Gamer ima valjda naslovnicu od stalkera 2 pa se od tud očekuje dosta novih informacija. Vidit ćemo što kažu za gameplay video, jer 4 mjesec je jako blizu.

Sve Vas Volim
12 godina
offline
Re: Stalker 2
forumaš kaže...

I onda kad naprave odlični Cyberpunk i svi padnu u nesvjet jer treba malo jači komp. Ali dobro oni nisu opterečini kapitalom i nisu lagali konzolaše da je igra igriva i prodali im igru koja ne radi 

 

Sobzirom na slike pripremite se za Stalker 2, da ne bi bilo nisam rekao. Bude trebao ninđa PC i opet bu plakanja.

 Neće biti plakanja kao što nije ni bilo za originalni Stalker (a bio je živa bugovita katastrofa) jer je igra fantastična sa fantastičnom atmosferom.

 

Mijenjaš teze.... BF ne valja jer ne valja, ne zato što je bugovit (što jeste) nego jer NE VALJA 

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
14 godina
offline
Re: Stalker 2
Soldier977 kaže...
forumaš kaže...

I onda kad naprave odlični Cyberpunk i svi padnu u nesvjet jer treba malo jači komp. Ali dobro oni nisu opterečini kapitalom i nisu lagali konzolaše da je igra igriva i prodali im igru koja ne radi 

 

Sobzirom na slike pripremite se za Stalker 2, da ne bi bilo nisam rekao. Bude trebao ninđa PC i opet bu plakanja.

 Neće biti plakanja kao što nije ni bilo za originalni Stalker (a bio je živa bugovita katastrofa) jer je igra fantastična sa fantastičnom atmosferom.

 

Mijenjaš teze.... BF ne valja jer ne valja, ne zato što je bugovit (što jeste) nego jer NE VALJA 

 Ne, nisam ja plakao niti ću plakati, ja ću sigurno igrati, kad im padne cijena. Kao što sam igrao originalni Stalker sa ekspanzijama, i prošao svaki dio 3-4 puta, dok su drugi plakali da im igra ima bugova i da trza i sl. pizdarije 

5 godina
offline
Stalker 2
A quick summary of the PCGamer feature.
  • New faction called 'The Ward'. Similar to Duty, but not trying to destroy the Zone, but simply to contain its further spread.
  • 64 square km map.
  • The article hints that you can join Monolith and experience a unique ending.
  • A new enemy - psy-deer which can create illusionary clones of itself and summon nearby enemies.
  • Tons of new anomalies, some of which may permanently destroy parts of your equipment with no option for repairs.
  • An average playthrough should take around 100 HOURS. It's also practically impossible to see everything in a single playthrough.
  • More realistic systems for hunger and sleep deprivation. You can actually hear the stomach of your character rumble when he's hungry.
  • The multiplayer update will feature free-for-all and team deathmatch modes among others.
Sve Vas Volim
Moj PC  
6 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Stalker 2
forumaš kaže...

I onda kad naprave odlični Cyberpunk 2077 i svi padnu u nesvjet jer treba malo jači komp. Ali dobro oni nisu opterečini kapitalom i nisu lagali konzolaše da je igra igriva i prodali im igru koja ne radi 

 

Sobzirom na slike pripremite se za Stalker 2, da ne bi bilo nisam rekao. Bude trebao ninđa PC i opet bu plakanja.

 DLSS majka!

Sve Vas Volim
14 godina
offline
Re: Stalker 2
Srce Isusovo kaže...
  • An average playthrough should take around 100 HOURS. It's also practically impossible to see everything in a single playthrough.

 Ovo je danas standard za svaku poštenu open world igru, drago mi je da su to odradili.

12 godina
offline
Re: Stalker 2
Srce Isusovo kaže...
A quick summary of the PCGamer feature.
  • New faction called 'The Ward'. Similar to Duty, but not trying to destroy the Zone, but simply to contain its further spread.
  • 64 square km map.
  • The article hints that you can join Monolith and experience a unique ending.
  • A new enemy - psy-deer which can create illusionary clones of itself and summon nearby enemies.
  • Tons of new anomalies, some of which may permanently destroy parts of your equipment with no option for repairs.
  • An average playthrough should take around 100 HOURS. It's also practically impossible to see everything in a single playthrough.
  • More realistic systems for hunger and sleep deprivation. You can actually hear the stomach of your character rumble when he's hungry.
  • The multiplayer update will feature free-for-all and team deathmatch modes among others.

 odlično

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
5 godina
offline
Re: Stalker 2
forumaš kaže...
Srce Isusovo kaže...
  • An average playthrough should take around 100 HOURS. It's also practically impossible to see everything in a single playthrough.

 Ovo je danas standard za svaku poštenu open world igru, drago mi je da su to odradili.

 Slava monolita!

5q3dsj3tfh481.jpg (2160×3840) (redd.it)

 

taj psi jelen 

y5y3ncbr0h481.png (188×524) (redd.it)

 

sken gejmera o stalkeru

Imgur: The magic of the Internet

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2021 10:26 (Srce Isusovo).
7 godina
offline
Stalker 2

Još 4 mjeseca nad its here!!!

A poslije toga će biti duga godina 

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice