Star Citizen izdvojena tema

poruka: 4.775
|
čitano: 730.064
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Star Citizen, Star Citizen - nickovi
8 godina
neaktivan
offline
Re: Star Citizen

a kad sam govorio da igra nikada ne bude završena, onda su me pljuvali..... 

12 godina
offline
Re: Star Citizen
Dado_ZG78 kaže...

Business cvjeta i dalje 

 Dado svaka čast, ali brate ovo ode u nedogled.

Xtreme_Dama; Youtube: https://www.youtube.com/user/DamaTheCrow
16 godina
offline
Re: Star Citizen
Soldier977 kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Business cvjeta i dalje 

 Dado svaka čast, ali brate ovo ode u nedogled.

 

 Još nije u nedogled 

 

 Dajmo im još 2-3 godine pa ako ni tada ne bude S42 vani onda ćemo se zabrinuti - mene ionako zanima samo single player kampanja 

Lijep pozdrav ;)
11 godina
offline
Re: Star Citizen
Dado_ZG78 kaže...

...mene ionako zanima samo single player kampanja 

 to si već odavno mogao odigrati 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Star Citizen
picajzla0707 kaže...

 to si već odavno mogao odigrati 

 e to je bila igra

16 godina
offline
Star Citizen

Eeeee Freelancer...  nostalgije... 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Star Citizen
Skullscar1989 kaže...

 e to je bila igra

 I dalje nema bolje igre tog tipa.

12 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Star Citizen

Bolje da i ostane tako dok je ne srede kako spada...Ako je srede

9 godina
offline
Star Citizen

200 milja, yay!

 

https://www.bug.hr/igre/star-citizen-prikupio-preko-200-milijuna-dolara-6769

 

Ljudska glupost je doista bezgranična...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 14:17 (Garro).
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Star Citizen

Trebali bi tebe pitati, na što da troše svoje novce.

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Star Citizen

Okej sad imaju i planet ali koliko sam ja skužio Lorville će imati masovnu no fly zonu tako da jedva da su išta i napravili...

Nekako mi se čini da će gameplay za tih nekoliko free dana ić po jednom jedinom pravcu a pitanje je i kako će im se serveri držat. 

Kužim da napravit igru je stvarno ekstremno težak i zahtjevan posao ali brate mili ovi su stvarno zapeli...

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Star Citizen
goodie kaže...

Trebali bi tebe pitati, na što da troše svoje novce.

Samo neka troše, osobno navijam da CR izmuze zadnji cent od naivaca koji puše njegovu priču.

 

Bio sam i sam jedan od njih, ali na sreću sam na vrijeme dobio nazad lovu i izašao iz ove navlakuše.

15 godina
offline
Re: Star Citizen
goodie kaže...

Trebali bi tebe pitati, na što da troše svoje novce.

Osobno me ne smeta kako ljudi troše svoj novac, dokle god dobiju za njega ono što očekuju.

Sa druge strane kad vidim prevaru i hrpu ljudi koji zagovaraju da se na nju troši novac od drugih koji to još nisu primjetili, to mi je grozno.

 

Sve sheme piramida na svijetu isto funkcioniraju, imaš nekoga tko ju započne, organizira određenu količinu ljudi koji ispočetka imaju neku zaradu, oni vođeni pristojnim dobitkom nagovaraju ostale na ulog i priča se širi sama od sebe dok ne pukne. Na kraju imaš nekoga tko je dobio puno - vlasnih sheme - i neke pri vrhu koji su nešto izvukli (neki i puno), ako su na vrijeme primjetili što se dešava, te puuuno ljudi ispod koji su ostali bez svega. To je i zakonom kažnjivo u večini država, ali sve teže za primjetit, dokazat i slično, ako firma koja ju provodi nije iz EU, koja uglavnom u startu sreže takve ideje, nikome ništa.

 

Ovdje, bojim se, imamo najgoru piramidalnu shemu na svijetu, gdje nitko ništa ne zarađuje, osim CR i uskog tima ljudi oko njega (zaposlenike ne možeš brojat, oni rade za plaću i svejedno im je u firmi A ili B), te zaluđenu masu, koja je ispočetka sama sebe uvjerila kako je ovo cool projekt, a sa vremenom, vođeni uglavnom strahom od neuspjeha i fanatizmom, lobiraju, reklamiraju i nagovaraju na sve strane, zajedno sa proizvođače, koliko god mogu, ne bi li privukli što više ljudi, jer "više novca dakako znaći da će ovo biti završeno, ne?"

 

Projekt je toliko u razvoju, da je to smiješno. Toliko malo je dovršeno, toliko stvari još uvijek ni približno ne radi, a kamo li kako treba. Toliko obečanja prekršeno, toliko demoa neslavno propalo, toliko puta je mijenjan opis same igre i ono što dobivate svi skupa.

Toliko modela brodova su vam prodali, priča o modularnosti, starenju, kvarenju, ne znam čemu, još uvijek osnovne stvari ne rade...

 

Ovo nije igra već jako dugo, ovo nije ni projekt izrade igre, ovo je projekt mužnje para... besramno. I jedino što ga drži na životu su ljudi koji su toliko uložili da iz straha da ne izgube novac koji su dali, nagovaraju sve i svakoga da uloži nadajući se da će to jednom postat proizvod u koji su uložili.

 

Nitko se ne buni na nijednu promjenu koja je uvedena u projekt. Sve što CR izbaljezga, svaku promjenu koju uvede, svaki feature koji održe, sve je to cool, samo daj nam nešto... 6 godina kasnije, kad još uvijek nema ničega? Nema veze, bit će, 2-3 filmića su snimljena, ovo MORA biti dobro!

 

Ljudi koji daju pare MORAJU znat o čemu se radi, transparentno... ali ne znaju! Nigdje se ne spominje više kako je ovo prije 6 godina bila single player igra koja je trebala biti isporučena krajem 2014 godine, koja je postala multiplayer, pa single i multiplayer, pa moduli, pa se ukidali pojedini moduli, pa više nisu moduli, pa su sada 2 igre, ali single player ima epizode, pa ona inicijalna "single player svemirska opera" postaje vrlo kratka kampanja, episode 1, a expanzije ili druge epizode će se plaćat kao i cijela igra u startu... i to sve skupa nije gotovo u 2 godine koliko je inicijalno trebalo "da se dovrši gotovo dovršena igra".

Neću nabrajat sve i promjene enginea koji je isti, ali nije isti, pa kupnja enginea, pa sad i ... promjena same firme koja izrađuje igru?...

 

Brodovi se prodaju za tisuće dolara, ničeg konkretnog nema u "igri", ali godinama je u vašim glavama igra stoljeća, nikad viđeno, bla bla bla...

 

Nekima od nas smeta ta prevara... ne zato što smo mi osobno prevareni, izvukli smo pare nazad, ko je bio pametan, na vrijeme. Problem je u novima koji dolaze, koji ne znaju za ovih dosadašnjih 6 godina, koji ne znaju sve što se dešavala, koji samo čuju "genijalni space sim, nikad viđen, najbolji, maltene gotov, samo još malo, a ako platiš unaprijed bit će toliko dobro i toliko jeftinije, doiješ SVE od sada do releasea što uvedu za NIKAKVE pare". ako malo i googlaju, vođeni onime što im frend govori, uglavnom pronađu "cool filmiće" - neke od njih kad vidim i sam bih uložio, realno... da nema onog dijela koji zna o čemu se radi. Osobno da prvi put ovo vidim danas, ovo bi mi bio najbolji projekt IKAD i zaista bih želio da uspije... da je danas započela kickstarter kampanja sa svim ovim materijalima... ali nije... započela je prije 6 godina... a to nikome nije bitno kad sve skupa reklamira okolo.

 

Ja osobno ne mogu gledat nove generacije ljudi kako "ulažu" novce koje nikad neće dobit nazad u nešto što nikad neće biti gotovo ili ako i bude neće nimalo ličit na išta što je ikome obećano i zbog čega je dao pare. Gotovo nitko, ako ovo kojim čudom i bude dovršeno, neće dobit ono što je backao i čemu se nadao... i to ne mislim zato što će biti bolje od ičega što je sanjao, baš naprotiv.

9 godina
offline
Star Citizen

Ne bi imao ništa protiv da se zaključa ova tema s Rhodinovim komentarom za kraj... čovjek je sve ispravno artikulirao i rekao. Svaka čast, majstore, kapa dolje!

 
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Star Citizen

Ne znam, meni je baš super gledati kako stvar napreduje (mada se više ne nadam nikakvom deadline-u..) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Star Citizen
Garro kaže...

Ne bi imao ništa protiv da se zaključa ova tema s Rhodinovim komentarom za kraj... čovjek je sve ispravno artikulirao i rekao. Svaka čast, majstore, kapa dolje!

 Ja ne bi imao ništa protiv da ti prestaneš posjećivati ovu temu, kad već želiš da se zaključa. Sva sreća pa ima opcija da te stavim na ignore.

Rhodin je za razliku od tebe napisao hvale vrijedan komentar koji objašnjava zašto neki ne vole ovakve projekte. A što se tiče nas ostalih koji gledamo na ovaj projekt malo drugačije (optimističnije),

neka tema bude otvorena.

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 16:43 (goodie).
9 godina
offline
Re: Star Citizen
goodie kaže...
Garro kaže...

Ne bi imao ništa protiv da se zaključa ova tema s Rhodinovim komentarom za kraj... čovjek je sve ispravno artikulirao i rekao. Svaka čast, majstore, kapa dolje!

 Ja ne bi imao ništa protiv da ti prestaneš posjećivati ovu temu, kad već želiš da se zaključa. Sva sreća pa ima opcija da te stavim na ignore.

Rhodin je za razliku od tebe napisao hvale vrijedan komentar koji objašnjava zašto neki ne vole ovakve projekte. A što se tiče nas ostalih koji gledamo na ovaj projekt malo drugačije (optimističnije),

neka tema bude otvorena.

 :facepalm:

 

Rhodinov komentar je prigodan epitaf za ovu temu, čovjek je sve rekao što se o SCu ima za reći. Slobodno me stavi na ignore, dapače, jedino što radiš je citiraš mene kako sam negativan. Što ti pozitivno vidiš u SCu da si takav optimista?

 

Nego, da se vratimo na temu, danas je prvi free fly dan. Kakvi su dojmovi?

16 godina
offline
Star Citizen

Evo nakon nekoliko mjeseci, jučer sam ponovno ušao u igru (aktualan patch 3.3.6.)

Dojmovi za sada su zaista pozitivni u smislu da su napokon optimizirali iskustvo. Nema više trzanja, mase bugova koji su bili (ima drugih ali manje iritantnih..), ima više lokacija za istražiti, više misija za igrat itd.

Grafički su isto doradili neke stvari kao lighting, volumetric particle efekte, možda neke teksture. Igranje s prijateljima je sada ugodnije jer je grouping sustav malo dorađeniji pa je lakše uskočiti u zajednički session.

 

Naravno da je to još uvijek Alpha pa ne treba očekivati ispolirano iskustvo ali pomak se vidi i to na bolje.

 

 

Što nosi 2019.? Hoćemo li napokon zaigrati S42?  Vidjet ćemo.. no osobno se više tim ne opterećujem - kad bude, bit će ;)

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Star Citizen

sve raspoložive misije su mi đabe ako ne mogu unijeti neki item na svoj brod. probao sam prije 6-7 mjeseci par misija i uvijek treba nešto donijeti, a ja tada nisam mogao ništa ugurati u svoj brod, ono kutiju veličine prosječnog psa ne mogu unijeti. dok takve stvari ne riješe nemam šta ni isprobavat misije. 

15 godina
offline
Star Citizen

Ja osobno čekam redizajn  300 serije jer imam 315p.

Rekli su da će biti u 3.5 patch-u.

Do tada pratim projekt preko ovog :( i drugih foruma vezanih za SC.

Najviše mi se sviđa što su uveli telemetriju za performanse izvođenja igre na različitim konfiguracijama. Tako da imaju uvid i put ka boljoj optimizaciji koja se pomalo implementira i samim tim igra ide glađe sa svakim patch-om.

Veliki sam ljubitelj sci-fi žanra (knjige, filmovi...itd) pa bi volio da ovakva igra zaživi.

Stariji ljudi bi rekli: "Strpljen, spašen"

telemetrija telemetrija
Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 11:04 (goodie).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Star Citizen
goodie kaže...
.... Tako da imaju uvid i put ka boljoj optimizaciji koja se pomalo implementira i samim tim igra ide glađe sa svakim patch-om.

... Stariji ljudi bi rekli: "Strpljen, spašen" ...

 

Hmm.. Zar optimizacija ne ide na kraju?
Prvo ide ideja
Pa istraživanje tržišta da vide ima li tu para
Pa razrada scenarija
Onda engine koji pokriva scenario
Onda jedan brod koji utilizira engine i da moze pokrit vecinu scenarija

Onda teaser za tržište
Onda fine tunning scenarija, enginea i optimizacija

Onda stancanje brodova i dodataka.
Onda dodavanje jos fičera i dodatna optimizacija

CR je osim ideje sve napravio naopako

A engine je mijenjao par puta. Bitno je da štanca nove brodove :)

Što se ovog "Stariji ljudi bi rekli" tiče, ja (45 atm) bih pak rekao da ću prije krepat nego vidjet finalnu verziju :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2018 8:37 (Krx).
6 godina
offline
Star Citizen

Probao igru na prvi free fly dan. Izgleda fora, mehanike su fora i kolicina opcija je suluda, 5 minuta mi je trebalo prvi puta kada sam polijetao, nakon ulaska u brod.

Ali nije mi jasno tko im je ciljana publika za igru. Van toga sto se igra odgada vec dugi niz godina, ali ako sam ja na 1070+6700k+16gb rama morao staviti sve na low da bih dobio adekvatne FPSe i pogasiti sve, od chromea, discorda, par background aplikacija prije nego mi je igrica dopustila da udem jer nisam imao dovoljno slobodnih rama, kako ce ekipa sa slabijim konfiguracijama ovo ikada igrati?

No dobro, izgleda lijepo, cini se kao super koncept ali kolicina vremena i ucenja da pohvatas igru koju bi trebalo utrositi znaci da je ovo vise za ekipu koja voli simove tipa Arma i sl.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Star Citizen
sexytoiletpaper kaže...

Probao igru na prvi free fly dan. Izgleda fora, mehanike su fora i kolicina opcija je suluda, 5 minuta mi je trebalo prvi puta kada sam polijetao, nakon ulaska u brod.

Ali nije mi jasno tko im je ciljana publika za igru. Van toga sto se igra odgada vec dugi niz godina, ali ako sam ja na 1070+6700k+16gb rama morao staviti sve na low da bih dobio adekvatne FPSe i pogasiti sve, od chromea, discorda, par background aplikacija prije nego mi je igrica dopustila da udem jer nisam imao dovoljno slobodnih rama, kako ce ekipa sa slabijim konfiguracijama ovo ikada igrati?

No dobro, izgleda lijepo, cini se kao super koncept ali kolicina vremena i ucenja da pohvatas igru koju bi trebalo utrositi znaci da je ovo vise za ekipu koja voli simove tipa Arma i sl.

 

pa ne radi se ova igra za trenutne grafe, nego za daleke potomke RTX-a, možda neki next next gen

 

šalu na stranu, iako zapravo vjerojatno nije daleko od istine, kad je star citizen projekt u pitanju neke stvari su preočite. ja nisam neki preveliki poznavatelj game developmenta, niti software developmenta kad smo kod toga, tako da ja kad uđem u igru nije baš da mogu reći "evo vidi kako je netcode loš" ili "engine je sranje" i takve stvari, ali mogu vidjeti kako je optimizacija loša i kako su framedropovi učestali na ozbiljnim konfama. također se sjećam kad sam igru isprobavao 2016. godine i kako igra pati od apsolutno istih problema i dan danas. prije nekoliko mjeseci sam ponovno isprobao igru, i čak mi je bilo dosta zabavno zbog neke interakcije sa drugim igračima, ali ta zabava je na kraju trajala nekoliko sati, jer su crashovi i framedropovi toliko prisutni da ti se jednostavno ne da imati posla s time. 

 

e sad, da igra ide na bolje kad je u pitanju gameplay, ja bi bio optimističan. ALI ono što RSI radi je konstantno izbacivanje novih brodova i ubacivanje novih i to poznatih glumaca u trailere. a to su toliko očite marketinške strategije prikupljanja love da sam šokiran da to ljudi ne vide. i dalje nemamo okvirni datum za sq42. realnost je takva da je pitanje hoćemo li ikada vidjeti singleplayer komponentu, a kamoli taj famozni mmo.

 

ja sam dao oko 300 kn na ovo, tako da mi nije previše žao i neću to povlačiti, ako se išta dogodi super a ako ne neću propasti. ali kad sam malo pratio situaciju na redditu, pa tamo ima more ljudi koji su dali 1000 i više dolara na brodove i oni se fanatično svađaju sa svakim tko postavi legitimno pitanje "kad će nešto biti od ovoga svega". i ljudi će i dalje kupovati, samo zbog novih glumaca u traileru i novih brodova

16 godina
offline
Star Citizen

Ljudi kažem vam probajte najnoviji build 3.3.6 - zbilja su optimizirali gameplay.

Jako sam se iznenadio, napokon se vide pozitivni pomaci 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Star Citizen

Ovo je fora: 

http://www.dd3d-studio.com/
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Star Citizen

CIG ima uspješan tjedan, Anniversary special im je donio preko 7 milja dolara u zadnjih tjedan dana (još 2 dana će biti burna..)

Lijep pozdrav ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 14:02 (Dado_ZG78).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Star Citizen

navodno da je neki milijarder kupio 10% dionica CIG-a za 42 milijuna dolara, iz CIG-a kažu da im je to potrebno kako bi promovirali SQ42, te su najavili da će beta SQ42 izaći tokom ljeta 2020. 

 

pročitao sam to prije par dana  na netu i vidio neki video na youtubeu gdje neki tip malo opširnije objašnjava to sve, ne da mi se sada tražiti linkove, kog zanima nek gugla

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Star Citizen
Cansee kaže...

navodno da je neki milijarder kupio 10% dionica CIG-a za 42 milijuna dolara, iz CIG-a kažu da im je to potrebno kako bi promovirali SQ42, te su najavili da će beta SQ42 izaći tokom ljeta 2020. 

 

pročitao sam to prije par dana  na netu i vidio neki video na youtubeu gdje neki tip malo opširnije objašnjava to sve, ne da mi se sada tražiti linkove, kog zanima nek gugla

Sada planiraju SQ42 za ljeto 2020. !?!?!?!?

 

Pa ova igra do 2028 nebu izašla, ako im single player prolog kampanje nemre prije ljeta 2020. bit gotov... To nije cijela igra, to je chapter one/prologue... Koji je trebao izać odavno, mislim da je inicijalno bilo za 2016. (da se ne vraćam na kickstarter koji je zapravo njega financirao prije svih ovih godina).

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 12:25 (Rhodin).
13 godina
offline
Star Citizen

Taman kad pomislim da je tema zamrla i da više nitko ne prati ovo, netko nešto bumpa 

Jel postoji itko da može reći za sebe da je inače normalna i realna osoba te za ovu igru reći da će ikada izaći?

Mislim da ne postoji.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Star Citizen, Star Citizen - nickovi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice