Stare PC igrice

poruka: 69
|
čitano: 12.387
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Stare PC igrice

 

Što su to "igrice"? Neke male igre?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Stare PC igrice

Pardon dupli post.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 10:19 (Yo Momma).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Stare PC igrice
Naziv za računalne igre otkako su izašle, mlađe generacije aka milenijalci aka snowflakes se vrijeđaju na taj naziv iz nekog razloga, nama starijima je to uobičajen naziv otkako igrice i postoje :)
11 godina
protjeran
offline
Re: Stare PC igrice
Yo Momma kaže...

 

Što su to "igrice"? Neke male igre?

 Da, dok sam bio klinac nogomet je bio igra, a igrice neki jedva definirani pikseli koji skaču po TV-u.

 

Znam da današnja djeca vjeruju da se umanjuje njihova važnost ako se igrice nazivaju igrice, pošto su im one jedina stvar koju rade i razumiju i životu i žele od toga napraviti dramu te pokazati koliko puno vrijede ... ali jbg, to su bile i ostati će igrice.

10 godina
offline
Re: Stare PC igrice
gargo kaže...

Starija garda ce se mozda sjećati Kokotonija  Kokotoni Wilf - ZX Spectrum, moja prva igra ikad! Uf memories...

 

 

O da. Bio bih se zakleo da se toga nitko ne sjeća osim mene.

 

Prva igra koju sam ja vidio na kućnim kompjuterima bio je Blue Max na C64. I to prije škole, onak, kao ovlaš, kad sam došao po frenda.

I sad ti pazi u školi nakon što si vidio da postoji mogućnost da budeš glavni lik u filmu kojim ti upravljaš. I onaj zvuk bombi, mitraljeza, ono neko zvono koje se čuje prije polijetanja...

 

A kasnije Bruce Lee, Commando, Cobra, Green Beret (zlo od težine!)... Popeye, Bubble Bobble, tehničko čudo grafike i zvuka koje je bio Last Ninja 1, 2 i 3... (danas ih imam u džepu, na telefonu koji vrti emulator :)

 

Idućih pet mjeseci nije bilo mira ni spokoja dok nisam iscmrljio vlastiti Komodorac.

 

Jedna od najljepših uspomena iz djetinjstva, imam ga dan danas, baš kao i Amigu.

15 godina
offline
Stare PC igrice

Ja se iskreno ne sjećam baš prve, prve igre. Išao sam tati na posao, imali su tetris, popcorn i princ of persia.

Popcorn mi je bio super, princ of persia instant ljubav. Dan danas znam sanjat kako trčim onim hodnicima, izbjegavam gardu, rupe, šiljke i onda dotrčim do mača, dižem ga u zrak i onaj zvuk... koji je tada zvučao kao da božanske trube sviraju najdivniju melodiju na svijetu, a u stvari se radilo o "bi bi bi biiiip" na nekon integriranom speaker zvuku... i to na računalu koji je srećom imao.

 

EDIT: a doma smo imali Commodore 64 koju godinu kasnije i prve 2 igre su odmah bile neki Footbal manager i Pit Stop 2 na onim modulima... to su i jedine 2 igre u tom obliku, sve ostale na kazetofonu :) Odmalena sam se učio raditi sa šrafcigerom :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 10:38 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Stare PC igrice
picajzla0707 kaže...
Naziv za računalne igre otkako su izašle, mlađe generacije aka milenijalci aka snowflakes se vrijeđaju na taj naziv iz nekog razloga, nama starijima je to uobičajen naziv otkako igrice i postoje :)

 

 

Lupetaš gluposti. Igre nisu izašle s pojavom Playstationa 1, odnosno kad si se ti ukrcao na vlak. Tu su puno dulje.

 

Obrnuo si stvari naglavačke, što znači da si ti taj koji vjerojatno nije stariji od 1990. I nitko od današnje djece ne govori igre. Svi govore "igrice", baš kao i ti.

 

Najsigurniji način da se netko deklarira kao klinac je baš to da igre zove "igricama", sorry. Na čemu ih igraš? Na kompjuterčiću ili mobitelčiću koji su ti kupili mamica i tatica?

 

Snowflakes, izmučene duše koje se više jednostavno nisu mogle boriti protiv gluposti, pokupili su taj stupidni izraz od svojih baka, djedova i iritiranih roditelja koji su govorili da njihova dječica igraju tu "neke glupe igrice".

 

Igre su od svog postanka bile "igre". Jezikom neupućenih i ostalih koji su podcjenjivali taj oblik umjetnosti i zabave postale su igrice.

 

I to one koje nisu bile veće od nekoliko kilobajta, a bile su djela bubuljičavih tinejdžera koji su ih stvarali kroz nekoliko neprospavanih noći u svojim spavaćim sobama.

 

Danas kad njihova podatkovna veličina iznosi puste gigabajte, na njima rade razvojni timovi od nekoliko stotina ljudi i njihov razvoj košta više od holivudskog blockbustera, dogodilo se da eto igramo "igrice".

 

Da si ti jedan od tih "starijih", znao bi to.

 

Zovi ih kako hoćeš, samo nemoj pričati da su igre bile "igrice" od kako postoje jer to jednostavno nije točno.

 

 

Tko je ono od Bugovaca rekao "jezikom morona - igrice"? Galić? Oleg? Ne, bit će to snowflake, milenijalac Oleg Maštruko. Za edukaciju:

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=40452

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 11:10 (Yo Momma).
11 godina
offline
Stare PC igrice

Igre - igrice... Nije govno nego se kero po'sro... oko čega se ti raspravljaš 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Stare PC igrice

Settlers 1 i 2

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Stare PC igrice
ibme74 kaže...

Igre - igrice... Nije govno nego se kero po'sro... oko čega se ti raspravljaš 

 

Zapravo si na tragu nečeg. Perpetuiranjem tog idiotskog izraza ("igrice") potvrđuješ stav onih koji su ga i stvorili. Igre su kao oblik zabave govno, a kao umjetnička forma sranje.

11 godina
offline
Re: Stare PC igrice
Yo Momma kaže...
ibme74 kaže...

Igre - igrice... Nije govno nego se kero po'sro... oko čega se ti raspravljaš 

 

Zapravo si na tragu nečeg. Perpetuiranjem tog idiotskog izraza ("igrice") potvrđuješ stav onih koji su ga i stvorili. Igre su kao oblik zabave govno, a kao umjetnička forma sranje.

 

Svijet više nikada neće biti isti!

7 godina
protjeran
offline
Re: Stare PC igrice
nixass kaže...

ali sto stariji hardver kupujes to su vece sanse da ces dobiti corak..

GTX7xx je zadnja serija koja ima XP support, a jace od 2nd gen i5 ne treba, cak je i prvi ok (oba su overkill).

al sve je to unutar 10-20 eura tak da je zapravo nebitno

 

Slozi si virtualku - u VMWareu imam Windows XP, i na njemu vrtim Outlawse, jer premda imam GoG instalaciju,

zvuk zna zayebavat na Win10, dok u virtualci nema problema ni sa zvukom ni za izvodjenjem brzine igre.

 

Preporucam samo da si stavis nesluzbeni SP4 u virtualku i uzivaj - vecinu starih igara do 2000. ces vrtiti bez beda na max postavkama,

a sve iza 2001. mozes igrati i na Win 10, tako da nema smisla imati virtualku ili masinu samo za to.

 

I DOS igre fino rade na WinXP, a onih par koje ne rade - DOSBOX i tuci.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stare PC igrice

davno sam bio poznavao jednog lika koji se furio na to sa igrama i igricama. na kraju se ispostavilo da je lik tenkre epskih proporcija, bilo to igra ili igrica. tako da me apsolutno boli friška figa je li netko rekao igra ili igrica.

 

ontopic - Earthworm Jim, Jazz Jackrabbit, F-22 Raptor, NFS2:SE... BOOGERMAN!!!

5 godina
offline
Stare PC igrice

U zadnjih par godina sam (ponovno) odigrao Fallout 1 i 2, Baldurs Gate Enhanced Edition 1, Icewind Dale Encanced edition, Diablo 1 Enhanced Edition.

 

Uvijek, na svakom PC-u imam instalirane GTA San Andreas i Heroes of Might and Magic 3.5 Wake of Gods, jer su to najbolje igre ikad napravljene.

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Stare PC igrice

far cry 1 - nece na win10, probao sve fore sa neta i nista

need for speed porsche unleashed - nista

NFS 3 hot pursuit - nista

 

imam ih jos 5-10 na disku koje ne mogu igrat.

na win7 je radilo bi - ne bi, zelim se toga rijesit.

 

 

imao sam i vmware al nikako upogonit GPU.

izgleda da je vrijeme za probat jos jednom

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 11:48 (nixass).
11 godina
protjeran
offline
Stare PC igrice

FC1 meni radi ako ga krekam. Malo žalosno, imam ga na steamu, ali moram ga piratizirati da bi radio na win10.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stare PC igrice

Ja bez problema odigro farcry nedavno na win10, imas par ovih patcheva pa si ih stavi

 

https://www.pcgamingwiki.com/wiki/Far_Cry

15 godina
offline
Stare PC igrice

nema bolje igre od ove, cak i dan danas igram

Colonization Colonization
battletag:MasnaKrvavic#2275
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Stare PC igrice
nixass kaže...

far cry 1 - nece na win10, probao sve fore sa neta i nista

need for speed porsche unleashed - nista

NFS 3 hot pursuit - nista

 

 

NFS je tesko - tu ti vjerovatno nece pomoci ni XP, nego Win98, isto mozes u VMWareu.

 

FC1 imas na GoG-u, radi na svim OS-ima:

https://www.gog.com/game/far_cry

 

Bila je akcija za 3.67€, pa treba pratiti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Re: Stare PC igrice
nixass kaže...

far cry 1 - nece na win10, probao sve fore sa neta i nista

need for speed porsche unleashed - nista

NFS 3 hot pursuit - nista

 

imam ih jos 5-10 na disku koje ne mogu igrat.

na win7 je radilo bi - ne bi, zelim se toga rijesit.

 

 

imao sam i vmware al nikako upogonit GPU.

izgleda da je vrijeme za probat jos jednom

Probaj s modovima.

Far Cry https://www.moddb.com/mods/farcry-hd-mod

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
15 godina
offline
Re: Stare PC igrice
dado16 kaže...

nema bolje igre od ove, cak i dan danas igram

 Također mi je igra top, makar sam ju zaboravio spomenuti.

Probao sam, bio je neki mod ili ekspanzija na Civ 4 ili 5 kao "colonization", ali nije to to, nikada mi nijedna igra nije legla kao Colonization originalni.

 

Također, ono što sam zaboravio, kad smo već u USA - "Nort and South" - jedna od igranijih igara i frustrirajućih u hot seat - izvor mnogih svđa i negodovanja :)

11 godina
offline
Re: Stare PC igrice
A jesi se uzjebo... :)))
Za tvoju informaciju imam skoro pet banki, igrice igram od vremena spectruma i komodorca kad sam igrao kod frendova, prvi baš svoj komp - amigu 500 sam kupio sam, svojom lovom koju sam zaradio u autopraoni i drugim poslovima. I prvo smo 'igrice' zvali tako mi klinci sami i zato ih tako zovem i danas. Zašto - kako, nemam pojma, ne sjećam se, ali su uvijek bile igrice, nikad nismo govorili da idemo igrat igre nego igrice
11 godina
offline
Re: Stare PC igrice
Ha čuj, meni je ozbiljan i gejmer spojivo jedino u slučaju profića koji na tome zarađuju. Izraz igrice koristim za sve računalne igre, kao skraćeni naziv, pa tako i za witchera, tako ih zovem više od 30 godina i tako ih zovu svi 'gejmeri' koje znam. Isto kao što aute često zovem tutačima, pa radilo se o fićeku ili mečki
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Stare PC igrice
Astronaut kaže...
picajzla0707 kaže...
A jesi se uzjebo... :)))
Za tvoju informaciju imam skoro pet banki, igrice igram od vremena spectruma i komodorca kad sam igrao kod frendova, prvi baš svoj komp - amigu 500 sam kupio sam, svojom lovom koju sam zaradio u autopraoni i drugim poslovima. I prvo smo 'igrice' zvali tako mi klinci sami i zato ih tako zovem i danas. Zašto - kako, nemam pojma, ne sjećam se, ali su uvijek bile igrice, nikad nismo govorili da idemo igrat igre nego igrice

 Ozbiljni gameri znaju razliku i tako izgovaraju, tebi ako je Witcher 3 igrica "svaka ćas"

 

Ozbiljni gameri? Koliko ti imaš godina? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stare PC igrice
Jarvan kaže...
Yo Momma kaže...

 

Što su to "igrice"? Neke male igre?

 Da, dok sam bio klinac nogomet je bio igra, a igrice neki jedva definirani pikseli koji skaču po TV-u.

 

Znam da današnja djeca vjeruju da se umanjuje njihova važnost ako se igrice nazivaju igrice, pošto su im one jedina stvar koju rade i razumiju i životu i žele od toga napraviti dramu te pokazati koliko puno vrijede ... ali jbg, to su bile i ostati će igrice.

 

Potpis na ovo, kako nekom može smetat tako nebitna stvar, ne znam, oduvijek volim igre/igrice i totalno me briga kako će ih tko zvati. Kao što postoje predrasude i dan danas prema gejmerima kao to je za djecu, geekovi, bezveze gubljenje vremena itd. Mislim da nije samo meni, već i dobro dijelu drugih, što si stariji to te više boli briga šta će netko misliti o tebi, a posebno kad se radi o slobodnom vremenu i načinu na koji ga koristiš, to je tvoje vrijeme, radi šta hoćeš, ja ću igrat igre, a možeš ih zvat i igricama, no problemo.

4 godine
offline
Stare PC igrice

Momci molit cu bez spamanja, ovdje govorimo iskljucivo o starim PC igricama u kojima smo gustali...

 

Meni najdraže razdoblje igranja od 2000. do 2005. posebno sam uzivao u strategijama...tako da molim kolege koji imaju nesto na pameti samo neka pisu, pa sto mi je promaklo da vidim :)

 

Sad trenutno igram Stronghold, nisam niti znao za tu igricu do nekidan

 
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Stare PC igrice

Baš tak.

Mada mi ni ko klincu nije smetalo kaj su me svi doma sprdali, i starija ekipa kaj zurim u ekran, iako sam više vremena proveo u šumarku, igralištu i sl. 

A sad me smeta još manje.

 

Iako žena naglasi igrice nekak posebno, da znam da me pokušava piknut jer joj smeta kaj ofrljim R6:Siege da se čuje 2 ulice dalje kad dekne Kapkanova zamka.

Jednom prilikom kad joj došle frendice (još smo bili dečko i cura) mi je posprdno zagunđala kaj cijelu nedjelju sam proveo pred ekranom, nije me zasmetalo, samo sam nabacio jaknu i krenuo obuvat cipele. Kad sam se vratio pijan ko guzica više nikad nije ni pitala, kamoli zagunđala protiv zurenja u ekran.

 

Kad smo kod starih PC igara, zanima me jel itko ovdje igra originalni CoD online? Vidio sam da ima još nekaj aktivnih igrača, ali nikog iz RH.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stare PC igrice

Sjećam se kad smo u kući dobili prvi komp, negdje 8 godina sam imao, prva igra EW Cossacks, još je komp bez zvuka bio, tek je kasnije stari nabavio zvučnu karticu, ali nije bio problem, to se pralo ko ludo, a kad vidiš kakve ti danas sitnice smetaju. Shogun Total War, tim sam se isto zarazio, znam da su mi zbog te igre starci uvodili ograničenja koliko smijem igrat hah.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 13:53 (Hazar).
11 godina
offline
Re: Stare PC igrice
mali.kresho kaže...

 

Sad trenutno igram Stronghold, nisam niti znao za tu igricu do nekidan

 

Pravo zarazna, Stronghold Crusader - jedno vrijeme sam samo to pičio, "we need more wood" 

11 godina
offline
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice