The Witcher

poruka: 207
|
čitano: 43.713
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
The Witcher

Po meni možda jedan od najboljih RPG-ova danas (a i po pojedincu kojeg nećemo imenovati nego staviti samo njegove inicijale: G.R.).

Zanima me vaše mišljenje.

 

Meni je osobno igra odlična, grafika je super, priča isto, sistem kontrole, itd. Sve u svemu super.

Jedino me smeta par bugova. Najiritantniji je onaj koji mi se pojavljuje kad saveam ili pauziram igru. Naime, nakon toga kao da se ispred mene pojavi nevidljivi zid.

Da mogu nastavit, moram ponovno pauzirati i ponovno nastavit. Ništa grozno, ali iritantno.


potpisujem se
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
The Witcher

igra nije loša uopće, a mene se najviše dojmio onaj filmski uvod u igru, priču, grafika je odlična, a izašao je i patch kojim se igra 3 put brže učitava i poboljšani su bugovi...paaa ono


Nisam se potpisao!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
The Witcher

Mastodont od igre. Stvarno me ugodno iznenadila. Inače volim jake priče u igrama a ova mi igra ima jači storytelling od većine što je izašlo iz RPG tvornica diljem svijeta. Zamjeram joj samo što me malo zamori u sredini igre, kad doslovno ne znam na koju stranu okrenuti od gomile questova. Al povratak doma k Shani uvijek me raspoloži ;) ...


(p) & (c) Dario - 2008
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Witcher
l337_m4n kaže...

igra nije loša uopće, a mene se najviše dojmio onaj filmski uvod u igru, priču, grafika je odlična, a izašao je i patch kojim se igra 3 put brže učitava i poboljšani su bugovi...paaa ono


 da, i taj uvod je odličan
 za patch znam, jer sam ga skinio i instaliro čim sam instaliro početnu verziju igre. bug o kojem pričam pojavio se nakon instalacije patcha(prije patcha nisam ni igro)

potpisujem se
16 godina
neaktivan
offline
The Witcher

zanimljivo....

 

da igra stvarno ima bitnu priču, a to je kod igara možda ključni element igrivosti, a pogotovo za rpg-ove, a oni svi imaju neku dobru priču s tim da ne volim igrat takve igre


Nisam se potpisao!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
The Witcher

Jako dobra igra ,svi je hvale pa reko idem , i stvarno odlična svaka čast poljacima , naravno da još  nisam nabavio cijelu igru, samo demo sa bug-a, ali i tamo se može vidjet da se treba nabavit.


frost135
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
The Witcher

Meni je igra bila odlična, možda druga najbolja od rpg-ova, priča je predobra, igrivost isto, i što me iznenadilo, za razliku od velikog broja drugih igri (svaka čast gothicu) lik popije potion, ne stvori se odjednom u njemu i počne djelovati

Jedino što me iritiralo je bilo učitavanje koje je trajalo predugo, sve do izlaska patcha, kao i skillovi za mačeve. Kasnije se ispostavilo da su potpuno beskorisni ako se razvija neki sign koji sve rješava 17 puta jednostavnije i bez potrebe za izvlačenjem bilo kojega mača


Meaningless ideals will eventually crumble before reality
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Witcher

Je li netko igrao Witchera, ali s naglaskom na magiju? Ja sam obicno smo fasirao macevima te razvio dva znaka (vatreni i onaj prvi koji dobijes, zaboravio sam kako se zovu).

16 godina
neaktivan
offline
RE: The Witcher
Goran Racic kaže...

Je li netko igrao Witchera, ali s naglaskom na magiju? Ja sam obicno smo fasirao macevima te razvio dva znaka (vatreni i onaj prvi koji dobijes, zaboravio sam kako se zovu).

Bas sam to i govorio, ako se igra samo na magiju kasnije postane prelagano, oba zadnja chiefa sam razbio bez da su mi ista damagea nanesli jer sam samo popio par potiona tipa maribor forest i tawny owl i samo sam derao po igniju koji ima 360° radius, a uz to se i ne trosi mana jer se prebrzo obnavlja nakon potiona

Meaningless ideals will eventually crumble before reality
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Witcher

odlična igra al loading ubija, sa 2 gb ram-a mi treba tri dana da uđem u neku kuću i izađem, sve ostalo za 5

16 godina
neaktivan
offline
RE: The Witcher
KrvKrvavu kaže...

odlična igra al loading ubija, sa 2 gb ram-a mi treba tri dana da uđem u neku kuću i izađem, sve ostalo za 5

 Ja imam gigu pa mogu rucati izmedu svakog prolaska kroz vrata itd.
Srecom izašao je patch pa se to vrijeme dosta skratilo

Meaningless ideals will eventually crumble before reality
16 godina
neaktivan
offline
The Witcher

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 23:00 (XPCBIT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Witcher
KrvKrvavu kaže...

odlična igra al loading ubija, sa 2 gb ram-a mi treba tri dana da uđem u neku kuću i izađem, sve ostalo za 5

 pa jesi skinuo zakrpu. s njom je učitavanje ubrzano dosta. :D

Nisam se potpisao!
16 godina
neaktivan
offline
The Witcher

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.1.2011 23:01 (XPCBIT).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Witcher
l337_m4n kaže...
KrvKrvavu kaže...

odlična igra al loading ubija, sa 2 gb ram-a mi treba tri dana da uđem u neku kuću i izađem, sve ostalo za 5

 pa jesi skinuo zakrpu. s njom je učitavanje ubrzano dosta. :D

jesam, ali neće mi zakrpati "orginal" pa ne znam što mu je...

16 godina
offline
The Witcher

The Witcher je prvi "pravi" RPG koji sam igral nakon dugo vremena.... (ali ipak nije bolji od Planescape Torment-a Šutim..

 

Mastodonska prica u 5 chaptera, Razlika dan i noc napokon ima utjecaja u igri, dali na skilove,questove nije bitno.. napokon ukljuceno.

 

Napokon igra koja nije H&S (NwN 2 su odlicni ali malkice previse H&S), borba je jednostavno sekundarna..

 

Radnje u igri se napokon odrazavaju na sve chaptere ine...

 

Onak iznenadenje godine po meni... tesko da ce u ovoj godini izaci nesto bolje sto se tice RPG-a (barem koliko ja vidim po najavama) ...

 

Presel sam ju 2 puta i sada ju prelazim 3 put ...

 

Na prvom prolazu sam brijal na mac i ide lepo Smijeh

 

U drugom prolazu sam brijal na Ard (force push) znak i kada ga se nabrije mogu rec da je zabavno, svi u krugu se razlete ili padnu ili su u nesvjesti, ali je banana kada je solo bitka protive neke vece mrcine ali se da sve proc...

 

Za sada u 3 prolazu sam zabrijal na igni i mogu sam rec da je malcice pre dosadno Šutim, taj sign je jednostavno pre jak kada ga se nabrije . Svu u 360 stupnjeva su ili mrtvi ili gore pa su nakon par sekundi mrtvi ... jedino kaj je s tim sigom pocetak malo tezi ali kasnije kada se koj silver ili gold talent potrosi na njega nezaustavljiv si :)

 

Da napomenem u sva 3 prolaza sam nasel nekaj novo ....

 

Mislim da cem ju prolaziti i 4 put Smijeh


Main Komp :
Athlon64 X2 4200+@2200MHz//MSI K8N Neo4 Platinum//ST 2x1024 DDR 400 CL2 // Seagate 80 Gb ST380815AS//Seagate 320Gb ST3320620AS//Gigabyte 8800GTS 512Mb//Chieftec CA-01B-B-SL//Chieftec 550W//LG F900P//Plextor DVD-RW PX-810SA// LiteOn DVD DH-16D2S
Laptop :
Acer 5520G - AMD Turion TL-56\\Nvidia 8400M GS\\2Gb ddr2\\WD 160Gb sata
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
The Witcher

Odličan je. Uz Bioshock najbolja igra prosle godine. Dok nije izaso patch malo me ubijalo učitavanje ali sada je ok.


ASRock ALiveNF4G-DVI //
AMD Athlon 64 X2 4800+// 2*2 GB DDR2 800 MHz KINGMAX//XFX Geforce 7900 GTS Extreme 256 DDR3//Segate Barracuda 160 GB serial ATA II 7200
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
The Witcher

Igra me je stvarno iznenadila( pozitivno naravno), odigrah samo demo s BUGa, ali čim skupim vremena znam kaj mi je činiti.Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: The Witcher

Definitivno iznenađenje od igre koje je stiglo bez ikakve pompe ili medijske groznice i pobralo hvalospjeve i lovorike. Ipak smatram kako je igra podcjenjena i da je mogla dobiti nešto više medijskog prostora PRIJE izlaska, kako bi se gamerska zajednica malo okrenula u pravom smjeru. Male zamjerke s moje strane idu samo na sistem borbe, gdje se samo klikče lijeva tipka miša i/ili mijenja 'stance', a mogla je biti i kombinacija s desnom tipkom kao block-om (nešto tipa Legacy of Kain II) i straifanjem.  Sve u svemu - jako dobar akcioni RPG.

16 godina
neaktivan
offline
RE: The Witcher
Dado_ZG78 kaže...

Definitivno iznenađenje od igre koje je stiglo bez ikakve pompe ili medijske groznice i pobralo hvalospjeve i lovorike. Ipak smatram kako je igra podcjenjena i da je mogla dobiti nešto više medijskog prostora PRIJE izlaska, kako bi se gamerska zajednica malo okrenula u pravom smjeru.

 
To je upravo i čar ove igre. To da jedna, realtivno niskobudžetna igra,
bez ikakve medijske pozornosti bude najveće otkriće i najbolji RPG godine.
Mislim da The Witcher predstavlja svjetlo na kraju dugog i mračnog gamerskog tunela.
Nadam se da ćemo u budućnosti vidjeti više takvih primjera.

 

potpisujem se
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 7:58 (h51ph).
16 godina
neaktivan
offline
The Witcher

Istina da je odlicni RPG, samo kaj po mom misljenju previse price izmedu akcije...dobro taj komentar je od covjeka koji smatra da je Diablo naj RPG svih vremenaBelji se


Allways look on the bright side of life!
 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
The Witcher

Evo bas sam danas presao igru pa odlucih napisati svoje mišljenje.

Najjači  adut  ove  igre  po  meni  je  priča  i  atmosfera,  koji  su  me  konstantno  držali  zainteresiranim. Priča je tako originalna, sa smišljenom podlogom da je to milina. Već hvaljeni sustav odlučivanja u igri je također jako dobar i vjerojatno cu još jednom proći igru samo da vidim što bi bilo da sam se priklonuo ovim drugima, da sam ovu ubio a ne spasio, i jos milijun toga. Grafika je također vro lijepa i uživancija je trcati po mapi. Journal je napravljen fenomenalno i može biti uzor drugim rpg-ovima. "Skill tree" je također jako dobar mada mislim da se mogao i bolje napraviti jer je na kraju lik prejak.

Ono  što  mi  se  sviđa  daleko  premašuje  ono  što  ne,  ali  moram  napisati  što  se  po  mom  mišljenju  moglo  bolje  napraviti.  Prvo  i  osnovno  je  kao  sto  svi  znamo

sustav  load/save  koji  je  stvarno  neracionalan  (i  nakon  patcha,  je  da  je  nešto  bolje  ali  svejedno...).  Drugo  cini  mi  se  da  je  u  igri  jednostavno  premalo  itema.  Imaju  meteoriti  za

iskovati  mač  ali  se  nisam  tim  zamarao.  Uvijek  sam  čuvao  te  meteorite  misleći  kako  ću  kasnije  skupit  neke  još  bolje  i  napravit  takav  mač  da  je  to  čudo...

Ali  nista  od  toga.  Ja  osobno  nisam  ni  mijenjao  nista  pa  sve  do  4  chaptera.  Ustvari,  jesam,  našao  sam  neki  bolji  steel  sword  i  to  je  to.  Kupovao  nisam  ništa.    Dakle  mislim,  da  su

tu  mogli  ubaciti  mnogo  vise  stvari.  Uz  to  2  slota  za  oružje  su  mi  bila  prazna  i  ne  znam  uopće  čemu  služe.  U  2  su  mi  bila  2  mača  i  u  jednom  baklja.

Treće,  inventory  su  mogli  bolje  napraviti.  Četvrto,  Geralt  kasnije  postane  prejak.

 

Nakon  ovoga  svega  možda  se  i  čini  da  mi  igra  ne  valja,  ali  naprotiv.  Priča  je  toliko  dobra  da  su  ove  kritike  samo  sitnice  kad  igraš.  Eto  to  je  moje  mišljenje.

 

P.S.  Zna  li  neko  je li  se  gdje  može  kupiti/nabaviti/downloadati  priče  i  novele  prema  kojoj  je  i  napravljena  igra.  Koliko  sam  shvatio  priča  igre  se  odvija  nakon  onoga  opisanog  u  knigama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 0:59 (1kokolo1).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Witcher
1kokolo1 kaže...

P.S.  Zna  li  neko  je li  se  gdje  može  kupiti/nabaviti/downloadati  priče  i  novele  prema  kojoj  je  i  napravljena  igra.  Koliko  sam  shvatio  priča  igre  se  odvija  nakon  onoga  opisanog  u  knigama.

Mislim da sam taman oko izlaska igre citao kako su tek sad preveli price na engleski pa se valjda da naruciti preko Amazona, a ako postoje paperbackovi onda ih mozes naruciti preko Algoritma (tako obicno ja radim).

Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Witcher
1kokolo1 kaže...

 Ja  osobno  nisam  ni  mijenjao  nista  pa  sve  do  4  chaptera.  Ustvari,  jesam,  našao  sam  neki  bolji  steel  sword  i  to  je  to.  Kupovao  nisam  ništa.    Dakle  mislim,  da  su

tu  mogli  ubaciti  mnogo  vise  stvari.  Uz  to  2  slota  za  oružje  su  mi  bila  prazna  i  ne  znam  uopće  čemu  služe.  U  2  su  mi  bila  2  mača  i  u  jednom  baklja.

 U tri slota možeš držati mačeve, velike sjekire  buzdovane, a onaj mali ti služi za bodež ili manju sjekiru.Ugl, kad kupuješ oružje i kad kilkneš na neko, osvjetli ti slot u koji to oružje ide.

potpisujem se
16 godina
neaktivan
offline
The Witcher

Bas sam kupio Bug kako bi isprobao tog Witchera i nece mi radit :(

Ispise mi da se aplikacija nije uspjela pokrenuti jer nije naso d3dx9_35.dll, ja sam mislio kako to ima veze sa directx- om pa sam ga reinstaliro al nista!

Imam ati-evu HD 3850 graficku i mislim da bi s njom igra trebala radit ko podmazana ali evo...

Ako neko moze pomoc??? Bas sam se zagrijal za tog glupog Witchera :)

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Witcher
Pero Zdero kaže...

Bas sam kupio Bug kako bi isprobao tog Witchera i nece mi radit :(

Ispise mi da se aplikacija nije uspjela pokrenuti jer nije naso d3dx9_35.dll, ja sam mislio kako to ima veze sa directx- om pa sam ga reinstaliro al nista!

Imam ati-evu HD 3850 graficku i mislim da bi s njom igra trebala radit ko podmazana ali evo...

Ako neko moze pomoc??? Bas sam se zagrijal za tog glupog Witchera :)

Hvala

 upiši to u guglu daj .dll i probaj skinut negdje i sam kopiraj u igrin folder. jel ja to smijem tu napisat, nisam siguran, a da nabaviš cijelu igru pa onda.

Nisam se potpisao!
16 godina
neaktivan
offline
The Witcher

E puno hvala stari!!!! Stvar sljaka!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Witcher
Ma znam ja da tu mogu ici sjekire, buzdovani bodezi, drugi mac i sl. Ali ne vidim potrebu za njihovim nošenjem s obzirom da kao sto sam rekao ima relativno malo mačeva u igri pa onaj koji nosim kao glavni je ujedno puno bolji od onoga šta bi kupio ili našao. A šta se tiče sjekira i buzdovana, oni ne podrzavaju witcher's combat styles pa sam ih u startu otpisao.
16 godina
neaktivan
offline
RE: The Witcher
Goran Racic kaže...
1kokolo1 kaže...

P.S.  Zna  li  neko  je li  se  gdje  može  kupiti/nabaviti/downloadati  priče  i  novele  prema  kojoj  je  i  napravljena  igra.  Koliko  sam  shvatio  priča  igre  se  odvija  nakon  onoga  opisanog  u  knigama.

Mislim da sam taman oko izlaska igre citao kako su tek sad preveli price na engleski pa se valjda da naruciti preko Amazona, a ako postoje paperbackovi onda ih mozes naruciti preko Algoritma (tako obicno ja radim).

 

E  hvala,  msilim  da  ću  se  strpiti  još  malo  i  vidit  hoće  li  ovdje  možda  izići  skori,  pa  ću  onda  odlučit  šta  ću. 
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 14:20 (1kokolo1).
16 godina
neaktivan
offline
The Witcher

Trenutno je na engleskom izašla samo zbirka kratkih pripovjesti "The Last Wish". Bilo je par komada u Algoritmu, ali se rasprodala.

Prva knjiga iz pravog serijala "Blood of the Elves" bi trebala izaći uskoro u tvrdom uvezu.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice