World of Warcraft izdvojena tema

poruka: 8.841
|
čitano: 1.365.086
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warcraft

Neznam zašto ne bi osnovali nešto slično, jer mnogi sigurno vole WoW kakvog su ga igrali prije ohoho vremena i ne bi se žalili na jednu zajednicu naših ljudi baziranu na tom starom iskustvu. Ja sam osobno stotine sati upustio u Vanillu, TBC i Wotlk, ali ništa mi nije bilo slađe od originialnog 'Vanilla' WoWa.

13 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warcraft
windrof123 kaže...

Neznam zašto ne bi osnovali nešto slično, jer mnogi sigurno vole WoW kakvog su ga igrali prije ohoho vremena i ne bi se žalili na jednu zajednicu naših ljudi baziranu na tom starom iskustvu. Ja sam osobno stotine sati upustio u Vanillu, TBC i Wotlk, ali ništa mi nije bilo slađe od originialnog 'Vanilla' WoWa.

Nitko ne uzima u obzir da ste se u vrijeme vanille još učili igrat wow, sve je bilo novo, dropovi / taktike / addon-ovi nisu bili dostupni kao i sada.

Netko tko je već ubio bossa i zna taktiku, samo je pitanje vremena kad će ga ponovno ubiti, a da mu ovaj put sigurno neće trebati 100 + dana kao za world 1st ragnarosa!

 

 

11 godina
offline
Re: World of Warcraft
Teknokyo kaže...
windrof123 kaže...

Neznam zašto ne bi osnovali nešto slično, jer mnogi sigurno vole WoW kakvog su ga igrali prije ohoho vremena i ne bi se žalili na jednu zajednicu naših ljudi baziranu na tom starom iskustvu. Ja sam osobno stotine sati upustio u Vanillu, TBC i Wotlk, ali ništa mi nije bilo slađe od originialnog 'Vanilla' WoWa.

Nitko ne uzima u obzir da ste se u vrijeme vanille još učili igrat wow, sve je bilo novo, dropovi / taktike / addon-ovi nisu bili dostupni kao i sada.

Netko tko je već ubio bossa i zna taktiku, samo je pitanje vremena kad će ga ponovno ubiti, a da mu ovaj put sigurno neće trebati 100 + dana kao za world 1st ragnarosa!

 

 

 Vanilla Wow nije bio (meni) tako poseban zbog taktika, dropova i bossova, već zbog brojnih mehanika u igri, koje su igri davale posebnu čar. Baš te mehanike je Blizzard sustavno uklanjao i pojednostavljivao, ne bi li svakog igrača natjerao da igra igru baš onako kako su oni zamislili.

 

Leveliranje je trajalo puno duže, mobovi su bili jači i morao si surađivati s ljudima, a svaku zonu si morao dobro upoznati da bi mogao izlevelirati.

Imali smo class questove, chain questove koji su te tjerali da istražuješ i provlačiš se kroz preteške zone, kajtanje bosseva do gradova, Alterac Valley s NPC questovima, rogue poisoni, lockpicking, warlock summoniranje, priest mind control u PVPu, svašta nešto. 

 

Puno veći naglasak je bio na "putovanju" po Azerothu i preživljavanju.

 

Malo glupo zvuči, ali meni danas takav osjećaj kakav sam imao u vanilla WoWu mogu dati još samo Dark Souls igre. 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 12:24 (DeniZg).
8 godina
neaktivan
offline
World of Warcraft

Igrao sam wow od pcetka i to vrijeme je nemoguce vratiti jer je bilo drugacije iz razloga sto je internet bio puno manji, to je bilo preyoutube vrijeme. Danas su o svim igrama dostupne sve informacije i prije nego sto igre izadju, strategija za svakog bossa za wow se vec zna, sve se zna. Bilo je to carobno vrijeme, kako smo bili mutavi i glupi izgleda nestvarno sada. 

 

Kada se sjetim lvlanja svog warriora, onaj tko to nije dozivo ne moze znati o cemu govorim, da li bi mi to danas bilo takvo neponovljivo iskustvo - NE NE i NE. Wow je tada sto se tice tehnologije bio vrlo napredan, grafika, veliki svjet bez ucitavanja, zvuk, dizajn, gameplay, koliko su dobro radili svi skilovi u multyplay okruzenju itd... Danas nazalost na radaru ne vidim igru koja je u stanju napravti toliki iskorak koliki je wow napravio u svoje vrijeme, to je ono sto nam treba, a ne orginalni wow server...

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
World of Warcraft

Wow je bio fantasy simulator u kojem si morao odrađivati hrpu predradnji prije nego što bi išta započeo.

Ideš kvestati?   Daj potione, bandage, class reagente etc

Ideš u raid? - Daj sve nabrojano plus elixire (flaskovi su tek na samom kraju došli )

Crafting?  Traži provjerene kraftere koji te neće scamati, a profesije su trebale za sve živo.

 

Ako si uložio vrijeme i trud imao si nešto opipljivo, ljudi su te na serveru prepoznavali i ti njih. Sve ovo je tvorilo savršenu imerziju jer si zbilja, kao u stvarnom životu, radio stvari postepeno koje su imale cilj i trebalo je dosta vremena da se sve zbavi.

Blizzard se danas ponaša kao zaštitnička nastrojena mamica. Nisi više usamljeni pustolov nego si brate COMMANDER i imaš svoj garnizon, podanike koji lijepo  sve za tebe obavljaju dok ti sjediš i ne radiš baš ništa!

 

Ne kužim zašto ne naprave eksperimentalni server na kojem bi morao biti balans frakcija 50/50, bez LFR, LFD, preskakanja raidova čim izađe novi patch, transmoga itd. 

I'm very large!
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
World of Warcraft

Ma i sami smo si krivi sto je wow takav kakv je postao. Jednom prilikom pri rjesavanju class qusta za shamana frend mi kaze: "daj odi si na net i pogledaj gdje ti je to kaj si glup da to trazis okolo", onda mi kaze da instaliram addon za koordinate i da ne gubim vrijeme na "glupom questanju". Niti sam otisao na net, niti sam instalirao addon, ali mnogi jesu... I danas smo tu gdje jesmo. Problem je kada igras igru kao wow u multyplay okruzenju ako drugi koriste preceace i guides i addons, a ti ne koristis, vjecito ces kaskati za njima, i to onda otvara pandorinu kutiju...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 12:57 (MijoC).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: World of Warcraft
MijoC kaže...

Ma i sami smo si krivi sto je wow takav kakv je postao. Jednom prilikom pri rjesavanju class qusta za shamana frend mi kaze: "daj odi si na net i pogledaj gdje ti je to kaj si glup da to trazis okolo", onda mi kaze da instaliram addon za koordinate i da ne gubim vrijeme na "glupom questanju". Niti sam otisao na net, niti sam instalirao addon, ali mnogi jesu... I danas smo tu gdje jesmo.

Slažem se da su Addonovi pojednostavili igru.

Ali, bilo tu još puno stvari koje su bile fenomenalne, a koje novi igrači neće doživjeti.

 

Npr. ideš skupiti ekipu za Scarlet Monastery, jer bi htio neko oružje/opremu, budući da hodaš okolo kao njub u sivoj opremi jer questovi ne daju ništa bolje.

Skupljaš ekipu tako da se dereš po Orgrimmaru. Napokon skupiš ljude i ideš na cepelin. Dopješačite do Scarlet Monasterya, a kad tamo Alijanca. Nastane fight, ovi koji gube zovu jače levele da dođu pomoći, pa onda dolazi i suprotna strana i nastane opća makljaža.

A sad, kad je već hrpa high level igrača ispred Scarlet Monastery-a, bilo bi dobro organizirati ljude i krenuti u pohod i opustošiti Undercity ili Ironforge (ovisno tko je pobijedio).

 

Sve se dešavalo nekako organički, spontano i često puta sa neočekivanim ishodom.

 

 

PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 13:03 (DeniZg).
15 godina
offline
World of Warcraft

evo bas da prenesem malo jucerasnje akcije sa TBC - hordasi

Hellfire Peninsula

Spinebreaker post - mala baza, u blizini rjesavanje 2-3 qs,ubijanje void-a, ljudi itd.

Naravno kako to inace ide rjesavas u miru i pocinje ally za*ebavat i napadat u skupinama. Odmah se na chatu zove u pomoc i skuplja se ekipa - radi se raid iz toga u pocetku 10 ljudi dok se cisti podrucje dok na kraju 30-40 ljudi i napad na honor hold. Naravno neuspjesno ali pokusano par puta. Ne znam kako najbolje opisati taj gust i zabavu kad ti ekipa uleti u pomoc i nakraju ocistis sve podrucje a protivnik pobjegne i sakrije se na kraju :)

Desi se mi pola igre otpadne samo na taj pvp gdje cistimo i pomazemo drugima kad vidimo da su napadnuti. A za dung i elite qs da nepricam. Lako se nadu grupe,dogovara bez automatike,upoznavanje itd....kao sto kazu kolege isto ono sto je i prije bilo.

 

Hoce li biti i official,ne znam peticija je poslana - od samog covjeka iz bliz,pa cemo vidjeti kako ce zavrsiti. Dotle cu ja uzivat u onom starom/novom TBC svijetu. Mozda ce mi jednog dana i dosaditi dung/raid ali dok ja  zavrsim lvl do70 i  dodem do toga potrajat ce, jer imam obicne dung, hc dung pa raid - a pvp da ne spominjem :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 13:33 (cropunk).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: World of Warcraft
DeniZg kaže...
MijoC kaže...

Ma i sami smo si krivi sto je wow takav kakv je postao. Jednom prilikom pri rjesavanju class qusta za shamana frend mi kaze: "daj odi si na net i pogledaj gdje ti je to kaj si glup da to trazis okolo", onda mi kaze da instaliram addon za koordinate i da ne gubim vrijeme na "glupom questanju". Niti sam otisao na net, niti sam instalirao addon, ali mnogi jesu... I danas smo tu gdje jesmo.

Slažem se da su Addonovi pojednostavili igru.

Ali, bilo tu još puno stvari koje su bile fenomenalne, a koje novi igrači neće doživjeti.

 

Npr. ideš skupiti ekipu za Scarlet Monastery, jer bi htio neko oružje/opremu, budući da hodaš okolo kao njub u sivoj opremi jer questovi ne daju ništa bolje.

Skupljaš ekipu tako da se dereš po Orgrimmaru. Napokon skupiš ljude i ideš na cepelin. Dopješačite do Scarlet Monasterya, a kad tamo Alijanca. Nastane fight, ovi koji gube zovu jače levele da dođu pomoći, pa onda dolazi i suprotna strana i nastane opća makljaža.

A sad, kad je već hrpa high level igrača ispred Scarlet Monastery-a, bilo bi dobro organizirati ljude i krenuti u pohod i opustošiti Undercity ili Ironforge (ovisno tko je pobijedio).

 

Sve se dešavalo nekako organički, spontano i često puta sa neočekivanim ishodom.

 

 

 hm da tako nesto i zapocinje hehe. Samo kod nas tek zapoceo server tak da su vecina 58-61 lvl tu i tamo koji veci lvl ali zasad ovako ali isto veselo :)

znam prvi put kad sam igrao wow - night elf, hunter - prvo kad sam vidio tj poceo igrat u Teldrassil-u koliko i sta ima za igrat bilo je uvau -ali tek kad sam dosao do Kalimdora  (Darkshore) bilo je o jebemlitisve.

No da se vratim temu ,sto htjedoh reci, qs ja i naravno upoznajem vise sa igricom kad vidis doleti horda i pocne klat ,kad ono 60 lvl koji jarac,sto kako zasto ??? Trci skrivaj se ,skuzim nemo me ubiti ajd bar nesto....ne prode puno eto i nase konjice,pticu slijecu i dovoze aliancu 60 lvl isto, i naravno opet makljaza .Veselo ^^

 

 

uglavnom timski rad je ono sto ekipi fali,i druzenje - da ne spominjem poznati barren chat hehehe - nije sve u dung i da ce dosadit i da se znaju taktike. Volio bi da se sad dode sa takitom u stare dung ne bi se puno proslo hehehe,tezina i taktika su malo drukcije.  Primjer 5 mobova - danas udri ko mujo na njih iz prve, a sad u TBc kad igram - jedan sap,drugi sheep, treci MC , cetvrti skull peti cross i idemo mic po mic uh - 2 sata na obicni dung ali zabavno.

Usporedivat ovaj i onaj - promjena je velika, pa dok imam mogucnosti nastavit cu ovdje ovako igrat, a ako kojim slucajem dosadi pa ima jos likova/klasa :) a bome jos je tu i vanilla koja se moze igrat.

 

pozdrav ekipa ;)

14 godina
offline
World of Warcraft

Izgleda da nešto i kuhaju :

 

So what can we do to capture that nostalgia of when WoW first launched? Over the years we have talked about a “pristine realm”.

In essence that would turn off all leveling acceleration including character transfers, heirloom gear, character boosts, Recruit-A-Friend bonuses, WoW Token, and access to cross realm zones, as well as group finder.

We aren’t sure whether this version of a clean slate is something that would appeal to the community and it’s still an open topic of discussion.

 

izvor: http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/17611300963

 

I'm very large!
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: World of Warcraft
Nos kaže...

Izgleda da nešto i kuhaju :

 

So what can we do to capture that nostalgia of when WoW first launched? Over the years we have talked about a “pristine realm”.

In essence that would turn off all leveling acceleration including character transfers, heirloom gear, character boosts, Recruit-A-Friend bonuses, WoW Token, and access to cross realm zones, as well as group finder.

We aren’t sure whether this version of a clean slate is something that would appeal to the community and it’s still an open topic of discussion.

 

izvor: http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/17611300963

 

 To bi def bio dobar prvi korak, ali svejedno bi trebalo za +40% otezati sve mobove u svijetu i sve dungeone... Da bi bilo bar otprilike izazovno. S tim da i dalje ne bi bilo ni blizu tesko ko Vanilla :)

 

Po meni su CRZ i Group Finder glavni krivci za danasnje katastrofalno (a)socijalno iskustvo koje WoW pruza.

15 godina
offline
World of Warcraft

pa samo treba napraivti kak je na ovim serverima ili kak je bilo na nostu.... tko god da proba ovih par vidjet ce da nije lagano bas,i stvarno negdje treba posteno zapet da bi se proslo xD

 

btw ovdje je kod mene alijanca popiz* i pocela tuci po hordi,nemres vjerovat  :P

a nisi od neke pomoci,nadam se da se budu popravili ^^

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
World of Warcraft

Ovih par cega? Na retail serveru je sve tolko retardirano lagano da mozes preci u bijeloj opremi bez ikakvog problema. U najobicnijoj quest zelenoj opremi mozes aoe farmati po 5-6 mobova odjednom, i *nikad* nisi u opasnosti od umiranja. U vanilli vec ak si povukao 2 moba je bilo sranje, a 3 skoro sigurna smrt. 11 godina kasnije se jos uvijek s ponosom sjecam situacije kad sam uspio ubit 4 majmuna odjednom u Un'goro crateru :D , to je tada actually bilo postignuce i dokaz skilla...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
World of Warcraft

ne govorim za retail vec ovih par privat servera - vanilla i tbc - sretan ako 2 uspijes ubiti odjednom - za ovaj danasnji ko od sale dizes lvl i opremu.

pa i pricao sam gore kako se idu dung 5 njih i svakog ako mozes ,nadas se onespsobis prije borbe,sto sap,sto sheep ili mc....

Ovdje pak trebas stisnut i s gustom dobis upgrade - onaj sto meni fali ding hehe,s ponosom objaviti da si veci lvl :) eh....no vidjet dal ce bit od ovog nesta,ako ne nastavit po starom ( vanilla i tbc privat)

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2016 15:10 (cropunk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: World of Warcraft
Nos kaže...

Izgleda da nešto i kuhaju :

 

So what can we do to capture that nostalgia of when WoW first launched? Over the years we have talked about a “pristine realm”.

In essence that would turn off all leveling acceleration including character transfers, heirloom gear, character boosts, Recruit-A-Friend bonuses, WoW Token, and access to cross realm zones, as well as group finder.

We aren’t sure whether this version of a clean slate is something that would appeal to the community and it’s still an open topic of discussion.

 

izvor: http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/17611300963

 

 a slusaj nek na vanillu bace 3-4 nova shadera i 2k teksture i to je to, više mi ništa i ne triba

13 godina
offline
World of Warcraft

Ljudi moji, koliko god bi volio da se otvore Vanilla serveri, toliko i ne bih iz jednog jednostavnog razloga:

 

Od Vanille je prošlo više od 10 godina. U to vrijeme ni jedan player nije imao skilla, taktike i sličnih stvari koje danas posjeduje. Upravo zbog toga je WoW bio "teška" i zarazna igrica, jer je donio nešto novo. Kad se samo sjetim kad bi lutao po Ashenvalu i ne bih znao di sam ni koji k tu radim, to je bila zabava. Ali danas kad bi vratili te iste servere, svako bi znao kaj treba napraviti, koji boss ima koji attack i kada dolazi, poznavali bi mapu napamet itd. itd. te bi Vanilla samo izgubila svoju čar. Osobno sam da se držimo do lijepih sjećanja i da ne tražimo otvorenje "Legacy" servera da si ne upropastimo ta sjećanja.

Whomsoever takes this sword shall wield the power eternal.. But, as the sword remains fresh, so must power SCAR the spirit. -Frostmourne | R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: World of Warcraft
luxxxfromhell kaže...

Ljudi moji, koliko god bi volio da se otvore Vanilla serveri, toliko i ne bih iz jednog jednostavnog razloga:

 

Od Vanille je prošlo više od 10 godina. U to vrijeme ni jedan player nije imao skilla, taktike i sličnih stvari koje danas posjeduje. Upravo zbog toga je WoW bio "teška" i zarazna igrica, jer je donio nešto novo. Kad se samo sjetim kad bi lutao po Ashenvalu i ne bih znao di sam ni koji k tu radim, to je bila zabava. Ali danas kad bi vratili te iste servere, svako bi znao kaj treba napraviti, koji boss ima koji attack i kada dolazi, poznavali bi mapu napamet itd. itd. te bi Vanilla samo izgubila svoju čar. Osobno sam da se držimo do lijepih sjećanja i da ne tražimo otvorenje "Legacy" servera da si ne upropastimo ta sjećanja.

 

To se malo varas ljudi su imali itekako skilla pogotovo ovi hardcore najbolji guildovi su bili svjetlosne godine ispred svih , recimo Naxx40 je ocistilo samo oko 22 guilda tako nesta neda mi se sad provjeravati..

 

Ta magična Vanilla ima dvije strane medalje , posto sam bio hardcore raider u vanilli jer sam imal vremena vise nikad ali nikad nebi tak WoW igral; npr. dok se samo sjetim muke isusove oko farmanja za par flaskova po cijeli dan se natezati i onda jos navecer raidati stvarno neznam kome je to uzitak , mozda samo ovim no liferima i streamerima koji cijeli dan drkaju ku*rac , a da moraju na posel i da imaju neke obaveze ubrzo bi zaboravili na to.

 

Nadam se iskreno da ce Legion ozivjeti malo stare WoW magije jer mi se igra opet no dok vidim na stra trenutno to lici muka mi je.

 

twice the pride double the fall
15 godina
offline
World of Warcraft

evo i video

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: World of Warcraft
luxxxfromhell kaže...

Ljudi moji, koliko god bi volio da se otvore Vanilla serveri, toliko i ne bih iz jednog jednostavnog razloga:

 

Od Vanille je prošlo više od 10 godina. U to vrijeme ni jedan player nije imao skilla, taktike i sličnih stvari koje danas posjeduje. Upravo zbog toga je WoW bio "teška" i zarazna igrica, jer je donio nešto novo. Kad se samo sjetim kad bi lutao po Ashenvalu i ne bih znao di sam ni koji k tu radim, to je bila zabava. Ali danas kad bi vratili te iste servere, svako bi znao kaj treba napraviti, koji boss ima koji attack i kada dolazi, poznavali bi mapu napamet itd. itd. te bi Vanilla samo izgubila svoju čar. Osobno sam da se držimo do lijepih sjećanja i da ne tražimo otvorenje "Legacy" servera da si ne upropastimo ta sjećanja.

 To je standardni "go to" odgovor koji zvuči logično, ali to nije točno. Ljudi danas samo uspoređuju end game i zato je igra u banani - baš sve je podređeno end game-u! 

 Raidanje je prije bio dio igre, a sad je jedino što se može raditi.  

 

Neću ni spominjati koliko je warcraftmovies. com bio posjećen i pun videa koji su pokazivali kreativnost koja je proizašla iz druženja i zafrkancije u samom svijetu. 

I'm very large!
8 godina
neaktivan
offline
World of Warcraft

Ja sam izlevelao 4 lika prije BC, zapravo 5, uvjek zaboravim na svog ally gnoma muhahahaha, jadnicak . Sve pet, nezaboravna vremena, ali neke od tih klasa si 20 dana lvlanja stiskao 2 skilla, sad bi mi trebao dobre novce platit da to radim... Imao sam u cati sve classe u igri na lvl85, zadnjeg sam lvl DK, imao sve heirloom iteme, cak i onaj ring od fishing contesta, 3.8 speed 2h axe, na lvl15 imas 10 skilova i sta god stisnes nesto umre hahhahaha. Dobro je biti op .

 

Sada kada razmislim wow je postao vise kao coop igra, a manje multiplay, zapravo nesto izmedju coop i multiplay, dok je preBC i BC bio cistokrvna multiplayer igra, steta sto je sve otislo u ovom smjeru.

 

Najnajnaj stvar kod wowa pre wotlk je bila to sto si morao suradjivati s drugim ljudima, pa jebote, ja imam prijatelje irl sada koje sam upoznao igrajuci wow, kada malo razmislis o tome... Eto toliko je taj wow bio mocan. Ali opet sada ne bih mogao lvlup bez heirlooma .

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: World of Warcraft
luxxxfromhell kaže...

U to vrijeme ni jedan player nije imao skilla, taktike i sličnih stvari koje danas posjeduje.

 Upravo suprotno, tada ti je trebao skil lda nešto postigneš u igri, a danas ti je maltene sve servirano na pladnju. Evo i primjera: kad je bilo 2014-e ono 10 godina WoW-a i kad su stavili Molten Core LFR, prvi u koji sam ušao je bio katastrofa. tenkovi nemju pojma šta da rade, nitko nije pročitao koje napade imaju bossevi, koje su mehanike. Ljudi pogubljeni, 4 wipe-a na Magmadaru jer su svi focusali njega umjesto aoe na addove, onda još par wipe-ova na Garr-u i Majordomo-u. Znači osnovne mehanike igre ljudi ne kuže. Uletili unutra u stilu Leeroy-a a izašli van popišani i posrani. Kad sam i pokušao objasnit šta na kojem bossu treba napravit bilo je "stfu, we just need to burst it down". Nakon drugog wipe-a na Ragiju sam jednostavno odustao i sutradan queue-ao kao tenk sa 4 frenda iz guilda (tank, heal i 2 dps-a) koji su to odradili u vanilli i sve prošlo bez ijednog wipe-a. Prije nego smo uletili unutra ko berserkeri frend objasnio kako će pullat koje bosseve/trash packove i zašto i to je to.

Ljudi su navikli da im se sve servira i da sve bude po njihovom a to je kriv Blizzard zbog par plačipički koji nisu mogli ubit Kael'thas-a i slično. Čoeče pa Ragi nije pao 2.5 mjeseca od kako je izašao. Nekad je to bilo psihofizičke pripreme za raid. Farmao sam yebene biljke 5 dana prije raid-a, nije bilo e ajd ti malo malo budi tenk ja bi htio vidjet koliki mi je dps, znalo se tko gdje stoji, koje je čija uloga, a kad se sjetim šugavog Al'ar-a riga mi se. Tad sam bio paladin, kao ret, ali sam 80% vremena bio u holy spec-u jer je svaki raid trebao barem jednog healera za main tenka, a tko bolji (u to vrijeme) od holy paladina....

Mogu se ja tu raspisat kako je igra tada bila puno teža i potkrijepiti to milijunima iskaza ljudi koji su tada igrali, ali čemu? Život ide dalje i uvjek je lijepo sresti nekoga od stare ekipe (koja ne igra više), sjest na pivkana i prisjećat se "znaš ono jednom kad smo slučajno pullali..." Ja igram wow već 11 godina s nekim kraćim prekidima i koliko god da je igra sad "retard oriented" opet ju igram jer ne postoji ništa šta bi ju moglo zamijeniti. A što se vanilla/tbc servera tiče tu sam knjigu već pročitao i imam neke lijepe uspomene, ali ne bih se više vraćao, radije čekam Legion da opet možemo svi skupa i u jedan glas pljuvat po našem dileru Blizzardu zašto nam je opet stavio brašno u heroin...

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
10 godina
offline
World of Warcraft

Svi mi koji smo tada igrali vanilu smo sada 10 godina stariji, neki imaju djecu i puno manje vremena za igru, za mene je wow tada bio nešto sasvim novo neviđeno i naravno zanimljivo, sada sam izgubljen u moru silnih mmorpg i toliko toga ima da mi više ništa nije zanimljivo, igrao sam sa prijateljima koji su svi imali vremena za igru sada nitko nema tako da niti nemam s kime igrat , u vanili nije bilo raznoraznih pomagala za questove i sličnih sajtova sve je išlo sporo ali i sada nam je i život puno ubrzaniji nego prije, meni se iskreno ne bi dalo sad levelat 2 mjeseca do lv 60 koliko mi je trebalo tada jer nemam toliko vremena, mislim da i da vrate vanilu taj osječaj kao prije ne bi bio isti, život jednostavno ide dalje , mi se mijenjamo ,starimo i sad se vracat na staro ne bi bilo isto i kladim se da bi se rulja onda zalila kako je sve sporo i tesko, ljudi nikad nisu zadovljni.

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
World of Warcraft

Ni meni, a i mojoj ekipi (koji igramo od prvog dana sa prekidima) nije zanimljiva opcija vraćanja Vanilla servera ili nešto slično.

Tad je bilo super, a sad nam je dobro ili vrlo dobro. Koliko god igrali druge MMORPG igre, vratimo se WoW-u, jednostavno nam je najbolji :)

Pa i u ovakvom "olakšanom" izdanju, boljeg nema, nažalost.

Xbox: Muskarcina
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
World of Warcraft

meni nije jasno jedino ovo - ako se vama ne svida i neda vise igrat - ok vasa volja - ali zasto ne pustit onima koji to hoce i zele? nece Vam nitko uzet Vas novi wow niti ga zgasit.... a da ljudi ima ,bogme ima - evo q se ceka po 3-4 sata da se upadne 4000+ stoji u redu...

 

ne da gustam vec gust na n-tu , otvoren novi server i ekpia naravno navalila, meni osobno uzivancija opet laganini, lvl po lvl....

 

eto moje misljenje samo, zakljucak - sto ne dati ,pustit originalnu verziju onog sto ljudi zele - na kraju krajeva platili smo sve to....

 

 

poz

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
World of Warcraft

Ja igram novi WoW, ali također mi nije jasno zašto je toliko teško pustit legacy servere. Sad je neki dan bio jedan bluepost o svemu tome u kojem kažu da im je to teško tehnički izvesti. Ako se ne varam, Nostalrius je vodilo 30-ak ljudi, tako da mi je taj argument "teško je izvedivo" jednostavno neuvjerljiv.

 

Ja bih legacy odigrao jednostavno da vidim questove koji su bili prije i vidjet svijet prije Cataclysme jer sam se tek prikljucio u MoP-u. Sjećam se kad sam tek kupovao WoW prvi put i kad nisam imao pojma ni o čemu, kako sam htio ići sve po redu, od ekspanzije do ekspanzije, jer me zanimao lore, ali sam se malo razočarao kad sam shvatio da sam jednostavno gurnut u svijet poslije Cataclysme.

Cogito ergo ludo
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: World of Warcraft
dark_wizz kaže...
luxxxfromhell kaže...

U to vrijeme ni jedan player nije imao skilla, taktike i sličnih stvari koje danas posjeduje.

 Upravo suprotno, tada ti je trebao skil lda nešto postigneš u igri, a danas ti je maltene sve servirano na pladnju. 

 Kao netko tko je igrao od samih početaka do kraja Pandarie (stao nakon što sam završio SoO i jer je Blizzardu odjednom trebalo 3 gladne godine da izdaju ekspanziju, jednostavno sam se ohladio od igre do izlaska i prestao igrati) i prošao kroz kompletan sadržaj (High Warlord, sve instance rješene na najvećoj težini) - jedino što mi fali da mogu stvarno reći da sam 100% sve prešao kada je bilo aktualno je legendary hunter bow (koji šupak od bossa nije htio baciti kada je SW bio aktualan, već sam ga pokupio kasnije kada sam solo očistio instancu), mogu reći da nikako nisi u pravu.

 

Cijeli MC nema toliko mehanike koliko je imao jedan boss u Pandariji. Svakom ekspanzijom igra je bila sve teža i teže. To što ekipa poistovjećuje LFR ili normal u Cata/Pandariji sa raidom u Vanilli, to je drugi par rukava. 

 

Usporedi samo jednog

 i 
. KT je više manje bio kontroliranje addse i to je to. Lei Shen je u najlakšoj svojoj fazi imao više mehanike i prilika da wipea raid nego cijelo zadnje krilo u Naxxu.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
offline
Re: World of Warcraft
Bukva kaže...
dark_wizz kaže...

 Kao netko tko je igrao od samih početaka do kraja Pandarie (stao nakon što sam završio SoO i jer je Blizzardu odjednom trebalo 3 gladne godine da izdaju ekspanziju, jednostavno sam se ohladio od igre do izlaska i prestao igrati) i prošao kroz kompletan sadržaj (High Warlord, sve instance rješene na najvećoj težini) - jedino što mi fali da mogu stvarno reći da sam 100% sve prešao kada je bilo aktualno je legendary hunter bow (koji šupak od bossa nije htio baciti kada je SW bio aktualan, već sam ga pokupio kasnije kada sam solo očistio instancu), mogu reći da nikako nisi u pravu.

 

Cijeli MC nema toliko mehanike koliko je imao jedan boss u Pandariji. Svakom ekspanzijom igra je bila sve teža i teže. To što ekipa poistovjećuje LFR ili normal u Cata/Pandariji sa raidom u Vanilli, to je drugi par rukava. 

 

Usporedi samo jednog

 i 
. KT je više manje bio kontroliranje addse i to je to. Lei Shen je u najlakšoj svojoj fazi imao više mehanike i prilika da wipea raid nego cijelo zadnje krilo u Naxxu.

 Taj argument bi imao sasvim dobro držao vodu u slučaju da su klase ostale nepromijenjene i da je ostao isti toolset.

Tada nisi imao ništa! Warru je CD na shield wall bio pola sata, a sada imaš cijeli arsenal super powersa u samom raidu zbog kojih su morali razviti takve mehanike. 

 

Doduše, prije nije bilo samih teleporta untar raida, niti mass ressurectiona i sličnih stvari koje bitno skraćuju vrijeme između pulova. 

Bossevi jesu postali dosta teži jer se sjećam da sam u tbc-u mogao gledati telku i raidati, dok sam se u Highmaulu (mythic) dobrano oznojio izbjegavajući sve sranja.

 

Meni osobno fali dodatnih zanimljivih sadržaja koji su prije postojali, a danas ih nema.

I'm very large!
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 17:43 (Nos).
13 godina
offline
Re: World of Warcraft
Nos kaže...
Bukva kaže...
dark_wizz kaže...
...

Meni osobno fali dodatnih zanimljivih sadržaja koji su prije postojali, a danas ih nema.

 Potpisujem! Ne treba mi ništa drugo do Legiona, samo da ubace nekakav zanimljivi content, nešto novo, jer mi je dosadio već Darkmoon Faire, Dungeon Timewalking je bio fun prvih mjesec dana ali sad je dosadan. Jedino kaj me u zadnje vrijeme drži jest skupljanje mountova i legendary itema.

Whomsoever takes this sword shall wield the power eternal.. But, as the sword remains fresh, so must power SCAR the spirit. -Frostmourne | R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: World of Warcraft
Nos kaže...

 Taj argument bi imao sasvim dobro držao vodu u slučaju da su klase ostale nepromijenjene i da je ostao isti toolset.

Tada nisi imao ništa! Warru je CD na shield wall bio pola sata, a sada imaš cijeli arsenal super powersa u samom raidu zbog kojih su morali razviti takve mehanike. 

 Ali tada nije bilo niti potrebe za active defense. U najgorem slučaju si morao nafarmati dovoljno resistance geara i facerollati bossa (Onyxia ti je najbolji primjer za tako što). Ako se ne varam tek u TBC Archimonde je zahtjevao "aktivno" tankanje (ako je paryjao u krivom trenutku mogao je instantno ubiti tanka).

U Vanilli ako si znao sa warriorom napraviti stance dance bio si dovoljno vješt da tankaš bilo koju instancu. Ukoliko si bio Alliancea, niti to ti nije trebalo (dward priestovi su imali fear ward).

Healeri i casteri, za razliku od danas, su trebali savladati spell downgradeing, međutim oko toga nije bilo previše filzofije.

 

Evo drugi primjer, uzmi Heigana (Naxx) i Durumu (ToT). Na Heaiganu su tada guildovi zube lomili na "danceu". Kada usporediš taj dance sa Durumu mazeom, ovaj prvi izgleda kao dječja igra (uopće ti nisu bitni spellovi i arsenali, bitna je pokretnost). A kod Durumu maze uopće nije niti bio glavna opasnost nego fixaicije skrivenih addova.

U vanilli je većina bossova bila jako statična i kada se dogodilo da se cijeli radi mora sinkronizirati, onda je znalo biti problema. Kasnije, na to se nije gledalo kao "wipe problem", nego kao "manji DPS problem". Imaš goreg bossa za kretanje u Pandariji - heroic prvi boss u Hearth of fear. Da je tako nešto bilo u vanilli to bi bio nevjerojatno daleko najteži boss. Kako se savladava prepreka - micanjem lika, mehanika koja je u igri od samog početka i nikada se nije mjenjala.

 

Ili uzmi Lady Vashj (TBC) na kojoj su se guildovi doslovno raspadali jer je tada bila nevjerojatno teška. Na sličnu foru je napravljen Horridon sa daleko kompleksnijim addovima. Heroic Horridon definitivno nije bio walk in the park, ali nikome nije bilo na pamet ga usporediti sa Vashj, dok ne mehanika Horridona puno kompliciranija - zašto? Jer smo već bili naučeni na takve fightove, dok je Vashj P2 stvarao ogromne probleme guildovima. U vrijeme Pandarie takva "kompleksnost" je bila smješna (ove kiteaj, ovo su prioriteti koji imaju ključeve za skidanje štita, ništa ne smije bossa taknuti).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
14 godina
offline
Re: World of Warcraft
Bukva kaže...
Nos kaže...

 Taj argument bi imao sasvim dobro držao vodu u slučaju da su klase ostale nepromijenjene i da je ostao isti toolset.

Tada nisi imao ništa! Warru je CD na shield wall bio pola sata, a sada imaš cijeli arsenal super powersa u samom raidu zbog kojih su morali razviti takve mehanike. 

 Ali tada nije bilo niti potrebe za active defense. U najgorem slučaju si morao nafarmati dovoljno resistance geara i facerollati bossa (Onyxia ti je najbolji primjer za tako što). Ako se ne varam tek u TBC Archimonde je zahtjevao "aktivno" tankanje (ako je paryjao u krivom trenutku mogao je instantno ubiti tanka).

U Vanilli ako si znao sa warriorom napraviti stance dance bio si dovoljno vješt da tankaš bilo koju instancu. Ukoliko si bio Alliancea, niti to ti nije trebalo (dward priestovi su imali fear ward).

Healeri i casteri, za razliku od danas, su trebali savladati spell downgradeing, međutim oko toga nije bilo previše filzofije.

 

Evo drugi primjer, uzmi Heigana (Naxx) i Durumu (ToT). Na Heaiganu su tada guildovi zube lomili na "danceu". Kada usporediš taj dance sa Durumu mazeom, ovaj prvi izgleda kao dječja igra (uopće ti nisu bitni spellovi i arsenali, bitna je pokretnost). A kod Durumu maze uopće nije niti bio glavna opasnost nego fixaicije skrivenih addova.

U vanilli je većina bossova bila jako statična i kada se dogodilo da se cijeli radi mora sinkronizirati, onda je znalo biti problema. Kasnije, na to se nije gledalo kao "wipe problem", nego kao "manji DPS problem". Imaš goreg bossa za kretanje u Pandariji - heroic prvi boss u Hearth of fear. Da je tako nešto bilo u vanilli to bi bio nevjerojatno daleko najteži boss. Kako se savladava prepreka - micanjem lika, mehanika koja je u igri od samog početka i nikada se nije mjenjala.

 

Ili uzmi Lady Vashj (TBC) na kojoj su se guildovi doslovno raspadali jer je tada bila nevjerojatno teška. Na sličnu foru je napravljen Horridon sa daleko kompleksnijim addovima. Heroic Horridon definitivno nije bio walk in the park, ali nikome nije bilo na pamet ga usporediti sa Vashj, dok ne mehanika Horridona puno kompliciranija - zašto? Jer smo već bili naučeni na takve fightove, dok je Vashj P2 stvarao ogromne probleme guildovima. U vrijeme Pandarie takva "kompleksnost" je bila smješna (ove kiteaj, ovo su prioriteti koji imaju ključeve za skidanje štita, ništa ne smije bossa taknuti).

 Bossevi jesu teži nego prije i mehanički zahtjevniji, ali prije je težnina ležala u logistici. Uglavnom, meni su raidovi zadnje dvije ekspanzije bili odlični (Tot, SoO, BRF), raidovi su jedina stvar koja je zadržala Wod na okupu. Problem je što je sve ostalo bilo jadno i plitko zamišljeno bez trenutka planiranja. Nekad si imao hrpu kvestova koji bi se spajali u duže chain kvestove koji bi završavali u 5 man dungeonima ili čak bili prequest za raid, mobovi u svijetu su imali više od jedne svrhe (quest moba), profesije su bile bolje zamišljene i donosile korist tijekom cijele ekspanzije, itd

 

WOd je dobro počeo, sli sve ostalo što je došlo je bilo smiješno i zapravo potraga za donjom granicom sadržaja koja je dovoljna da zadrži igrače.

 

Što se tiče tenkanja, tenkanje težih 5 man dungeona bez cc je bio pravi test, a raid tenkanje je manje - više uvijek bilo isto. 

I'm very large!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice