3 u 1 printer

poruka: 17
|
čitano: 5.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
3 u 1 printer

Pozdrav svima.

 

Tražim printer 3 u 1.

Obzirom na cijene, najvjerojatnije ink jet.

Imam Lexmark, i nema šanse da prepozna zamjensku tintu, tako da mi je bitno printeri kojih proizvođača ne rade probleme oko zamjenskih tinti.

Gledao sam: Canon Maxify MB5150 ili HP Officejet Pro 8710 WiFi e-AiO D9L18A ili Epson WorkForce Pro WF-3720DWF.

 

Svaka pomoć je dobrodošla

 

I da, obzirom kako primarno koristim stari C/B laser, koliko treba vremena ne korištenja da bi se cartridge-i zaštopali (osušili) na ink-jetu?

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 18:48 (Goran-J).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: 3 u 1 printer

Ja ti mogu govoriti jedino za konkretne slučaje

 

Evo jedan primjer.

 

Prošle godine došli su uzorci za testiranje jedna tinte. U pitanju je Reaktivna inkjet tinta. Znači tinta koja kemijski reagira sa vlaknima  neke tkanine.  Specijalna DTG tinta za bijele T majice.  Dakle vrlo sumnjiva receptura jer je kemja ove tinte vlo kompleksna pošto mora regairati sa dugom kemijom kojom je impregniran tekstil. I postoji velika  vjerojatnost da pri dužem stajanju dođe do kristalizacije kemikalija u ovoj rekativnoj tinti.  I gotovo kristali nabubre zabiju se u stjenke inkjet glave i možeš se slikati. Dakle moraš mijenajti inkjet glavu. A ova rektivna tinta predviđena je za Epson DX 5 inkjet glave  koje koštaju cca 1000 - 2000 USD. Znači ukoliko želimo napraviti testiranje ove rektivne tinte moramo biti spremni na taj izdatak. Samo da bi znali koliko je u ovoj pertikularnoj tinti odnosno uzorku  prisutan problem zaštopavanja mlaznica. Znači teška pušiona. U principu to se dešava svaki dan kod sličnih LF uređaja. I svaki drugi dan netko kuka oko tog problema kod DTG uređaja. Međutim pošto se radi o izuzetno zanimljivoj i naprednoj tehnologiji onda takva tehnologija opravadava svaki ovakav rizik.

 

Međutim da se vratimo na priću vezano sa gonjim pitanjem. Umjesto da ovu novu nepoznatu rektivnu tintu stavimo u neki uređaj od 20 -30 000 kn sa DX 5 glavu za testiranje smo uzeli jednu HP 23 inkjet glavu. Znači umjesto da uništimo glavu od  cca 2000 USD ovom prilikom uništit ćemo glavu od 100 - 150 kn. Ili još manje pošto se radi o recikliranij kazeti.

 

Znači prije 12 mjeseci smo isprali jednu HP 23 kazetu i napunili je sa ovom rektivnom tintom. Ne zanima nas ništa drugo doli da vidimo dali će doći do kristalizacije tinte nakon 3 mjeseca.

 

Inače da stvar bude  vrlo vrlo zanimljiva pokazalo se da ova HP 23 glava radi savršeno po svim svim mogučim testovima. Odlična interpretaciaj boja. Odlična oštrina.  Nikakvi problemi pri maksimalnom opterečenju u potrošnji. Nešto što je vrlo čest slučaj kod zamjenskih inkjet kazeta i tinti.  Dake možemo ostaviti ovu rektivnu tintu u ovoj HP23 kazeti u jednom HP DeskJet 895CXi printeru.  I u principu zaboravili provjeriti ovu kazetu nakon 3 mjeseca. 

 

I sad nakon 12 mjeseci slučanjo naletili prekjučer na ovaj HP DJ 895Cxi. I naravno nakon 12 mjeseci ova HP 23 kazeta više ne radi.  Isparila lako hlapiva tekučina. Ali čisto za probu dopunili smo  ponovo sve tri komore sa istom tom rekativnom tintom. I ova HP 23 kazeta / glava jednako dobro radi po svim parametrima kao i prije 12 mjeseci.

 

Znači zaključak na gornju temu Ukoliko želite da sa vašim inkjet printerom nemate problema i nakon dužeg stajanja obavezno provjerite dali je neka tinta testirana i provjerene na duže stajanje. Odnosno pošto je ova rektivana tinta specijalna tinta namjenjena za specijalnae uređaje i glave od cca 2000 USD, očito ju je netko dizajnurao da ovaj uređej može sa ovom tintom odležati više mjeseci bez bojazni da će ova tinta uništiti tu glavu od 2000USD.

 

Ili u prijevodu postavite si pitanje ima li HP ineteses u svoje kazete za jednoktatnu upotrebu stavljati jednaku kvalitetu tinte.

 

Znači nije problem u zaštopavanju. Problem je u parcijalnom interesu i ciljanoj profitnoj stopi kod nekog proizvoda. Zato još jednom ukoliko vas zanima ovaj problem kod vašeg dobavljača obavezno provjerite kakve je norme zadovoljila neka tinta koju kod njega kupujete.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 19:01 (InkJet Artist).
15 godina
offline
3 u 1 printer

Imam trenutno HP6830 i moje iskustvo je negativno

 

2 puta problem sa "glavom" printera (printhead problem), 2 puta dobio drugi printer (bio pod garancijom)

Garancija istekla upravo pa cim se pojavi opet ide u smece 

 

Sta je najtragicnije koristio sam originalne HP tinte

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: 3 u 1 printer

Priča broj dva

 

Danas došao na servis HP Deskjet 5550

 

Na brojčaniku cca 600 otisaka

Printer star barem 15 godina

Možda je u nejmu prvi ili drugi set originalnih tinti

Korisnik kaže kupio ga je na sajmu za 1 kn

 

Kolor kazeta je neupotrebiva Jednostavno zbog stajanja došlo je do kristalizacije pigmenta i na glavi se vide napukline na mlaznicama koje su nastele od te kristalizacije.

 

Dok HP 56 crna kazeta radi savršeno. Sam bog zna koliko je dugo ta kazeta bila u ovom printeru.

 

Znači ne možemo generalizirati. Sve zavisi od modela do modela. Odnosno do odluke proizvođača kad počinje sa mužnjom neke postoječe tehnologije zbog potrebe za što većim profitom.

 

A to sigurno nečete doznati kod nekog novog uređaja.

Znači korisnik treba samo kupiti novo napajanje + novu HP 57 kazetu i sigurno je dobio 3 * više otisak nego uz bilo koji novi HP u toj klasi . Investicija  cac 200 kn + 1 kn

6 godina
protjeran
offline
Re: 3 u 1 printer
Goran-J kaže...

Pozdrav svima.

 

Tražim printer 3 u 1.

Obzirom na cijene, najvjerojatnije ink jet.

Imam Lexmark, i nema šanse da prepozna zamjensku tintu, tako da mi je bitno printeri kojih proizvođača ne rade probleme oko zamjenskih tinti.

Gledao sam: Canon Maxify MB5150 ili HP Officejet Pro 8710 WiFi e-AiO D9L18A ili Epson WorkForce Pro WF-3720DWF.

 

Svaka pomoć je dobrodošla

 

I da, obzirom kako primarno koristim stari C/B laser, koliko treba vremena ne korištenja da bi se cartridge-i zaštopali (osušili) na ink-jetu?

 

Hvala

 Kupi onaj koji ima najjeftinije originalne zamjenske tinte.

 

Imam već nekih 6 godina HP 2480 i sve je super ali su tinte monstruozno skupe HP300X crna 160 kn (cartridge)

Kopije nisu jeftine ali brzo presuše ako ih dobrano ne koristiš.

Što se tiče zamjenskih kopija dobra kopija nikad neće zaštopati valjak a jeftina i loša hoće.

 

Više tinte ni ne kupujem jer već dvije godine malo kopiram pa mi se ne isplati. Za 20 dokumenata mjesečno mi se ne isplati kupiti tintu pa koristim samo skener.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: 3 u 1 printer
Hvala na odgovorima.
Gledao sam malo tinte za HP i Canon. HP ima jeftinije tinte, ali Canonove tinte imaju više ispisa.
Epsonu je valjda ovo novi model, nigdje nisam našao cijenu tinti.
Kakav je inače Epson sa cijenama tinti? Koliko se sjećam, (puno) prije Epson je imao najpovoljnije cijene, jel to rijedi i danas?
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: 3 u 1 printer
Hvala na odgovorima.
Gledao sam malo tinte za HP i Canon. HP ima jeftinije tinte, ali Canonove tinte imaju više ispisa.
Epsonu je valjda ovo novi model, nigdje nisam našao cijenu tinti.
Kakav je inače Epson sa cijenama tinti? Koliko se sjećam, (puno) prije Epson je imao najpovoljnije cijene, jel to vrijedi i danas?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: 3 u 1 printer

Ukoloko uzmeš kazete za punjenje + tintu za punjenje onda je novi Epson najbolji odabir .

 

Jedna takva trajna kazeta koja nije za bacanje te dođe cac 50 kn. A zamjenske za bacanje te dođu cca 35 kn.  A tinta za jedno punjenje svaki puta te dođe cca 2 kn

 

Znači imaš izbor od 2 - 35 kn za istu stvar

 

Pa se ti zbroji što ti je najpametije i naj isplatlivije.

 

Odnosno zaključi sam što je isplatljivije trgovini prodavati promovirati na sve moguće načine

 

A ukoliko uzmeš neki refubrish Epson onda su te iste trajne kazete i tinta za punjenje uračunate u cijenu printera sa težinom od  300 kn.

Naravno to je nešto jajo jako NO NO iz pozicije trgovina originalnih i zamjenskih kazeta.

5 godina
neaktivan
offline
3 u 1 printer

Uzeo Canona na kraju.

 

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: 3 u 1 printer
Goran-J kaže...

Uzeo Canona na kraju.

 

 Koji model, tinte ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
3 u 1 printer

 

Ćao ljudi,

 

kupujem printer i skener u jednom za kućnu namjenu, zanimaju me ovi koji imaju punjive spremnike. Cijena do 1400kn.

 

Razmišljam o ovima, a molio bih neku bolju ideju ako postoji:

 

1. Epson L3060, All in one WiFi, CISS, A4

https://www.instar-informatika.hr/printer-epson-l3060-all-in-one-wifi-ciss-a4-akcija/EPS%2D2769/product/

 

2. Canon Pixma G3411, Wi-Fi

https://www.instar-informatika.hr/printer-canon-pixma-g3411-wi-fi-ispisivanje-kopiranje-skeniranje-do-48001-x-1200-dpi-a4/can%2Dpix%2Dg3411/product/

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: 3 u 1 printer

Epson XP 245 + kazete za punjenje

 

 

== Ista stvar 50% jeftinije sa 25% više tinte

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 19:58 (InkJet Artist).
15 godina
neaktivan
offline
Re: 3 u 1 printer
InkJet Artist kaže...

Epson XP 245 + kazete za punjenje

 

 

== Ista stvar 50% jeftinije sa 25% više tinte

 

gledao sam malo po netu, koju tintu preporučuješ u tom slučaju?

 

gdje mogu uzeti kod nas te kazete za punjenje? dobije li se i garancija na tu tintu u tom slučaju? 

7 godina
offline
Re: 3 u 1 printer
Mislis na ciss ili bas kazete koje se pune?
8 godina
neaktivan
offline
Re: 3 u 1 printer

Sorry taskav odgovor nije primjeren politici na ovim forumima.

Moraš se poslužiti guglom i traži po nekoliko ključnih riječi kao što su

 

Trajne kazete

Verificirana refil tinta za Epson

Iskustvo sa refil tintama

Na servisu

ili

Čišćenje inkjet glave

Epson tinta za sublimaciju

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 10:02 (InkJet Artist).
15 godina
neaktivan
offline
Re: 3 u 1 printer
InkJet Artist kaže...

Sorry taskav odgovor nije primjeren politici na ovim forumima.

Moraš se poslužiti guglom i traži po nekoliko ključnih riječi kao što su

 

Trajne kazete

Verificirana refil tinta za Epson

Iskustvo sa refil tintama

Na servisu

ili

Čišćenje inkjet glave

Epson tinta za sublimaciju

 

 možeš u pp.

 

13 godina
offline
3 u 1 printer

https://www.mall.hr/printeri-skeneri/hp-pisac-officejet-6950-all-in-one-p4c78a?src=bestsellers&tab=discussion

 

Kupujem 3 u 1 printer do nekih 500kn. Da nisu toliko skupe tinte a bilo bi dobro da može i zamjenske.Je li ovaj gore dobar izbor?

Ne printam puno,nekih 20 stranica mjesečno

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice